Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2801) snakebait válasza MittuDomain_ (#2796) üzenetére


snakebait
senior tag

Nem tudom miért, de ez a Sheepdog nagyon megfogott. A nagyobb jobb volna (nem tudom miért, nem biztos, hogy jól gondolom, hogy a nagyobb a jobb), Alin találtam 180€-ért amit kuponnal meg tudnák venni 148€-ért,de még azt is sokallom. A minit találtam 61€-ért,kuponnal 56-ért megkapnám, csak nem tudom elég lenne-e nagyságra az én kezemhez. Kicsillem. Meg az ára is kicsit húzós, pláne, hogy mondod Ti 15-ért jutottatok hozzá. Annyiért én sem gondolkodnék. Nem tudom mitévő legyek, de nagyon megfogott, meg csapágyas, liner lockos, meg azzal a pöcökkel lehet nyitni, csupa jókat írtok róla.
Bestech bicskákról mi a véleményetek? Van valakinek itt a fórumon? Abból is a Hornet Stonewash alakja nagyon tetszik, ahogy nézegettem az ára sem horror, csak honnan lehetne beszerezni? Ugyanis mint már írtam, én szerbiai vagyok és nem tudom neten kést rendelni milyen herce-hurca. Ettől tartok. Ugyanis már több mindent rendeltem Ali-ról és a cuccok nagy részét megvámolták, még egy pár eurós mobil tokot is. Tartok tőle, hogy egy bicskát tuti kiszúrnak. És azt sem tudom csak megvámolnák vagy netán el sem jut a hozzám?

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#2802) MittuDomain_ válasza snakebait (#2801) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Basszus, Vajdaság...
Pont írni akartam, ha főváros, fussunk össze és megmutatom, de még a közelében sem járok.
A kis Sheepdog olyan cuki edc kés, élőben jobban is néz ki, mint képen, de ha nem lenne horror ára, én is a rendeset vettem volna.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2803) schawo válasza snakebait (#2801) üzenetére


schawo
titán

Nekem nem vámolták meg a 95 dolláros Sealiont sem. Egy kínai kést sosem vámolnak.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2804) Digitalpimp


Digitalpimp
senior tag

Valakinek hátha épp kapóra jön: Sanrenmu csapággyal, 14C28N pengével előrendelhető.
[link]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#2805) ZolkoW válasza Digitalpimp (#2804) üzenetére


ZolkoW
őstag

tetszik, sokkal jobban néz ki, mint amit linkeltem fentebb, pedig ez is szamurájkard stílus. A kedvencem a "selling point to refine" felirat a képek között :DDD

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#2806) snakebait


snakebait
senior tag

Nézem ennek a Sheepdog - nak a kicsomagoló és bemutató videóit, meg több Kizer-ét is és ennél (Sheepdog) nem látom, hogy lenne vele az a kis "neszeszeres" táska, van olyan kizer amelyikkel pedig van. Ez nem mindegyik kizer-hez jár? Mitől függ, hogy melyikhez adnak?

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#2807) schawo válasza snakebait (#2806) üzenetére


schawo
titán

Táska csak a Blacksmith sorozathoz tartozó késekhez jár. Ezek az S35VN + titán markolatos kések.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2808) lugosi válasza snakebait (#2801) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezt csak érzésre mondom, de 150-180 euróért tuti hogy nem kínai kést vennék.

(#2809) MittuDomain_ válasza lugosi (#2808) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Hát igen, akkor már egy Lionsteel pl. És az Európából jön, elvileg nincs vám még áfa, bár hogy Szerbia része-e a vámuniónak, passz.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2810) schawo válasza MittuDomain_ (#2809) üzenetére


schawo
titán

Nem. Oda vám és áfa köteles.

Megnézegettem a lionsteel késeket, és ugyanaz a kategória 2,5-5x drágább, mint Kínaiban. Azért nagyon nem összemérhető. Azon az áron itthon már egyedi gyártást lehet kapni, nem sorozatot.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2811) lugosi válasza MittuDomain_ (#2809) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igaz persze az hogy ki mit választ, az attól is függ hogy ki mire használja a kését. Ha most per pillanat nekem lenne egy 180 euró körüli kuponom, tehát ezt az összeget muszáj lenne elkölteni egy folderre akkor valószínű hogy az valamilyen közepes méretű Fallkniven lenne.

(#2812) Digitalpimp válasza snakebait (#2801) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Van hasonló Gearbesten D2 pengével, olcsón: [link]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#2813) gyapo11


gyapo11
Topikgazda

Van a GB-en 10 $-nyi kuponom, ebből 6-ot november közepéig el kell költenem, ajánljatok valami kést max 30 $-ig.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2814) Lacerta válasza gyapo11 (#2813) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Ganzo G/F740
A folder használatát igénylő problémák 97%-át megoldja. A maradék 3%-ot egyszerűen csak elpusztítja. :D

(#2815) gyapo11 válasza Lacerta (#2814) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

4 mm-es penge, nem egy filigrán darab, kosárban, köszi.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2816) vendingo


vendingo
veterán

Üdv

Tudnátok ajánlani egy normális "olcsó" élezőt pl aliról, gearbestről, esetleg itthonról? (drága hazai posta miatt inkább a külföldi beszerzés érdekelne)
Spyderco tenacious borsóhámozóhoz használnám.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2817) Gargouille válasza vendingo (#2816) üzenetére


Gargouille
őstag

Én ezzel szemezek: https://m.aliexpress.com/item/2033644950.html?pid=808_0000_0201&spm=a2g0n.search-amp.list.2033644950&aff_trace_key=a7f79c11d8b24d7692177de998d48f7c-1523976174869-07628-UneMJZVf&aff_short_key=UneMJZVf&aff_platform=msite

Amúgy ismét van GB-n Ganzo F724m kés, amit kerestem korábban. Ha minden igaz, hamarosan ide is ér. Ez amúgy az F720 nevű böszme bicska kisebb verziója, épp legál hosszú pengével. Én edc-nek akarom, mert a formája nagyon ergonómikus, a pengeforma is olyan masszív és mélyen zsebbe csúsztatható az övcsipesz kialakítása végett.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#2818) Lacerta válasza gyapo11 (#2815) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Szivesen! :)
[ Nem mondtad, hogy filigránt keresel. :DDD ]

(#2819) gyapo11 válasza Lacerta (#2818) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Valóban csak az árat szabtam meg, azon belül szabad a gazda, lényeg, hogy ajánlott legyen, lehetőleg tapasztalat alapján.

Ha valaki szereti a finom élet, BG-on akciós . Kb. 1000-es és 2000-esnek felelhet meg, kényelmes nagy.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2820) snakebait


snakebait
senior tag

AliExpresen a Kizer Knife Store-ban megrendeltem a mini Sheepdogot, de már több mint egy 24 órája és még semmi visszajelzés, hogy a processzt elindították volna. Aki rendelt már onnan mi a tapasztalat? Ilyen nehezen indul a dolog?

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#2821) MittuDomain_ válasza snakebait (#2820) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Igen, nekem is sokáig adták fel, de a free shipping ellenére végig követett ,rendes aláírós csomagban érkezett, szerintem ne aggódj.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2822) schawo válasza snakebait (#2820) üzenetére


schawo
titán

Jönni fog, türelem. És gyorsan itt lesz, mármint viszonyilag.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2823) Lacerta válasza gyapo11 (#2819) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Ajánlom, tapasztalatból. :))
Ganzóból igazából nem nagyon lehet melléfogni, de ez vas/dollár arányban best buy.

[ Ha 30 dollár a keret, akkor e mellé befér még egy fanyelű Enlan L05-1. Ugyan ezen tornáztam a (#2710)-ben, de ettől függetlenül jó vételnek tartom, főleg, mert lepontozva 7.5 dollárért hozták házhoz. Az emberek 90%-a valszeg lesz*rta volna, hogy nem tökéletes, nekem egy olyan 1.5 órányi molyolás volt tényleg tökéletesre kalapálni.
És egy nagyon szép, kényelmes, stílusos kés, igazi old school klasszikus. ]

(#2824) gyapo11 válasza Lacerta (#2823) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Nézelődtem Ganzókat, találtam egy Spyderco formájút (G7291-BK), de amikor teszteltem a pontozást nem engedte, mert flash sale-es. Ami jó, hogy 26 helyett 15 $, még tokot is adnak hozzá, de nekem most föl kell használni a pontokat. :(

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2825) Digitalpimp válasza gyapo11 (#2824) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Van nekem is 12 dollárnyi pontom, ha látsz valami jót ami pontozható, ne tartsd magadban. :R

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#2826) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Ma megjött a Domin, mit ne mondjak, 15 dodóért ez is szinte ingyen volt.
12 nappal utazott többet, mint a kistesó.
Ugyanúgy alaposan be van zsírozva, mint a sheepdog volt, ennek ellenére nehezebben nyílik, mint bármelyik ganzo-m vagy sanremu-m. A liner lock viszont pöpec (vs juhászkutya), kézre áll, és feldobja a fekete design-t a piros akasztós lyuk. Nem rossz ez a kőmosott jellegű (?) finish a pengén.
A mérete tényleg klasszik bicska, olyan kellemes tábortűz melletti szalonnázós.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2827) schawo


schawo
titán

Megérkezett és megvan a neve is:

Suncraft Elegancia

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2828) schawo válasza schawo (#2827) üzenetére


schawo
titán

Ez fantasztikus minőség, az álomkésem. :C Állatira meg van tervezve ez a kés, aki ezt csinálta, nagyon tudja, hogy mit csinál. Minden olyan problémát kiküszöböltek rajta, ami miatt nem szerettem maximálisan egyik vagy másik késemet.

A dió pácolt pakkafa nyél egyedi és hihetetlenül kényelmes formájú, és szép selyemfényűre van polírozva. Sokkal szebb kidolgozás, mint a Buck vagy a kínai (Qing, Orlo, Sunlong) késeim pakkafa markolata. A penge szuper vékony (szemben a Nexus késemmel), emiatt könnyű a kés, csak 182g. A kés egyensúlyi pontja a pengén a polírozott réz baknitól 2cm-re van, így csípőfogással és markolva is jól forog a kézben (szintén szemben a Nexus-szal., ami erősen farnehéz). A kézben tartva olyan, mintha levegőt fognék. A leélezés átmenetes, az élszög 15 fok, az élszalag fényesre van polírozva. És tényleg borotvaéles, még egy késem sem volt ilyen éles gyárilag. A pengét hamon edzéssel készítették, azaz az élszalag és az fölötti fél-egy centi van csak karbidosra edzve, a penge többi része lágyra van hagyva, hogy jobban bírja a gyűrődést. Az él íve teljesen folyamatos, egy apró akadás sincs benne. A kiricüke kiképzésű hegy állásszöge kényelmesen alacsony és tűhegyes, úgyhogy finom munkákra is jó. A feliratozás garantáltan sosem fog lekopni, mert vagy fél milliméter mélyen van vésve az egész.

És végre megvan a neve is: Suncraft Elegancia, rendeléskor még nem volt ismert.

Ha egyáltalán bele szabad kötni valahol ebbe a késbe, akkor max annyi, hogy a gerinc nincs legömbölyítve, azt még megtehették volna, hogy 99%-ról 100%-ra hozzák a tökéletességet. Azt hiszem, amint kapható lesz piacon is az Elegancia sorozat, megveszem a másik két méretet is (10" és 5"), német webshopban év végére ígérik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2829) balage25 válasza schawo (#2828) üzenetére


balage25
senior tag

Hat ez gyonyoru. Az enyemet a het elejen adtak fel EMS gyorspostaval. Kertem kulon, hogy sima postaval kuldjek. Azt irta ne aggodjak nem kerul kulon penzbe az EMS, nem felaras.
Remelem hamar megerkezik, nem ul a postan vagy vamon sokat.

(#2830) discrate válasza schawo (#2828) üzenetére


discrate
aktív tag

Elég fain kinézetre, és a leírás alapján se rossz 😀
Ezzel hány darabosra bővült a mindenféle késkészleted?

(#2831) MittuDomain_ válasza discrate (#2830) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Nem meri megszámolni. :DDD

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2832) schawo válasza MittuDomain_ (#2831) üzenetére


schawo
titán

Nem :DDD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2833) balage25 válasza schawo (#2828) üzenetére


balage25
senior tag

Magerkezett az en kesem is, pedig most hetfon adtak fel. Tenyleg mintha levegot fognek, teljesen olyan erzes.
Most vennem kell egy tartot is hozza, a mostaniba nem fer bele. Tudsz ajanlani?
Mar varom a megjelenjeset webshopban, hogy tudjam rendelni a tobbi meretet is.

(#2834) balazs1956 válasza balage25 (#2833) üzenetére


balazs1956
senior tag

Ha szabad kérdezni, mennyi volt ez így előrendelve?
És mennyire lehet számítani a webshopban?

(#2835) balage25 válasza balazs1956 (#2834) üzenetére


balage25
senior tag

A kickstarteren indult, ott 130$ volt. En mar az www.indiegogo.com-on vettem 155$-ert.

A webshop arakat nem tudom, de biztosan dragabbak lesznek.

(#2836) gyapo11 válasza MittuDomain_ (#2831) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Inkább úgy kellene kérdezni, hogy hány fióknyi van, az kisebb szám. :)

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2837) MittuDomain_ válasza gyapo11 (#2836) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Engem meg azért is leb@ nak, hogy minek vettem két Kizert 8300,- -ért összesen.
Nem értékelik a hobbimat sajnos.
Oké, jött hozzám 10-12 kés az elmúlt 365 napban, nem tagadom, de akkor is.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2838) schawo válasza MittuDomain_ (#2837) üzenetére


schawo
titán

Asszonynak nincs közvetlen beleszólása dolgaimba. Amíg sokkal gyakrabban főzök én neki, mint ő nekem, addig a kések az én asztalom marad.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2839) gyapo11 válasza MittuDomain_ (#2837) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Rossz lehet neked. :) Ízlések és pofonok, meg ahány ház annyi szokás, de valahogy az látszik jónak, ha a pénz egy része úgynevezett saját, és annak elköltésébe senki nem szólhat bele. Ellenkező esetben egyik oldalon a férfias dolgokra megy a pénz, a másik oldalon a nőiesekre, és szinte verseny alakul ki, ami nem egészséges.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2840) M@rdel


M@rdel
őstag

GANZO FIREBIRD FH11 D2/Carbon

Coupon: GBFH11-YY

Legolcsóbb szállítással : $23.42

Ganzo övre rakható késtartó $0.67

Méretre figyelj!

(#2841) peestike válasza M@rdel (#2840) üzenetére


peestike
senior tag

nekem van egy Ganzo F729-CF, a karbon nyél nedves kézzel nem a legszerencsésebb. viszont jól néz ki. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#2842) Stanbacsi


Stanbacsi
tag

Sziasztok!
Nagyon tetszenek a CRKT márka kései (dizájn...) Van itt esetleg olyan, akinek van a cégtől kése? Mennyire elégedett?

Tervezek beszerezni tőlük egy CRKT COPACETIC zsebkést. Nincs valakinek esetleg? Legfőképpen a dizájn miatt, viszont érdekelne mennyire minőségi amit csinál.

(#2843) Gargouille válasza Stanbacsi (#2842) üzenetére


Gargouille
őstag

Nekem van egy 20 éves crkt bicskám félfűrészes pengével, fém markolat. Minőségre nagyon patent, igaz nem sokat használtam de a mai napig olyan finoman jár mintha új lenne.

Éltartást nem tudom mert csak alkalmanként köteleket vágtam vele, de élezni nagyon ritkán kellett.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#2844) peestike válasza Stanbacsi (#2842) üzenetére


peestike
senior tag

a fasttech-en lehet érdemes lenne szétnézned a sanrenmu-k között.
elképzelhető, hogy lesz nagyon-nagyon hasonló. :)
a penge ugyanez lesz, minőségben sem fog elmaradni. kínában a sanremu-val gyártat a crkt. (meg más nagy nevű gyártó is.)

[ Szerkesztve ]

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#2845) M@rdel válasza peestike (#2844) üzenetére


M@rdel
őstag

Innen még nem rendeltem. Mennyire megbízható ez az oldal?

(#2846) peestike válasza M@rdel (#2845) üzenetére


peestike
senior tag

párszor rendeltem én is csak innen, regisztrált posták voltak, nem volt gond egyszer sem. 18650 akkuk, lámpa, kés pont nem volt. :)

[ Szerkesztve ]

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#2847) M@rdel válasza peestike (#2846) üzenetére


M@rdel
őstag

Köszönöm!

(#2848) Digitalpimp válasza Digitalpimp (#2825) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Sikerült elpattintani egy fél marék pontot erre a két kis késre: [link], [link].
Nagyon megtetszett mindkettő, néztem róla YT videókat. Kíváncsian várom, hogy élőben milyenek lesznek.
Az elsőt tesómnak szánom ajándékba, hurcolós késnek a táskába.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#2850) knoxhu


knoxhu
senior tag

Sziasztok!
Remélem illik ilyen témában segítséget kérni. :)
Szeretek főzni és szeretném megvenni az első normálisabb késem, ami kicsit megkönnyítené a munkát. Tudnátok ajánlani nekem egy típust amit érdemes lenne megvenni elsőre? :)
Nagyon köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.