Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) Möhe válasza demars (#1300) üzenetére


Möhe
addikt

anno amikor még suliban asztalos tanoncként a kések élezését mutatták, azt csakis éllel oldalra amikor már a legfinomabb kövön fentük, avval simán lehetett borotválkozni
aztán hogy ez mennyire ökölszabály,azt nem tartom fenn

ma megkaptam a japán csomagokat :D

(#1302) Digitalpimp válasza demars (#1300) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Kövön tökmindegy, polírpapíron és bőrön kell a tetejével előre, különben belevágnál. Mikor húzod vissza, mindig el kell emelni a bőrtől, a levegőben kell megfordítani.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1303) demars


demars
addikt

Köszi a segítséget, mindkettőtöknek.
Közben egy natúr konyhakésen kipróbáltam.
Áztattam a követ vízben, kb 10 percig. Újjal néztem előtte, volt éle, kissé sorjás a gyenge otthoni élezőtől.
Elkezdtem fenni, próbáltam rányomni de elcsúszott a kő tartó az asztalon. Így gyengén tudtam rányomni.
Többször átfordítottam, a kés hegye volt macerás, szinte karcolta a követ.
Valószínű rosszul csináltam , bot éle lett. :(
Lehangoló...
Szóval megnézek pár videót ismét, meg kukázok egy deszkát, rögzítem a tartót.
A szöget is be kellene lőnöm. A műanyag szögsegéd nem jött be, elmozdult a pengéről.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1304) ZolkoW válasza demars (#1303) üzenetére


ZolkoW
őstag

sok türelem kell hozzá,ezt abból gondolom,hogy nekem a Ruixin élezővel is kellett vagy húsz Tramontina steak kés, mire kezdtem ráérezni :D
a legvégét még mindig nem tudom eléggé, de azt már talán mézben kéne befejezni. használhatóak lesznek simán, és némelyikkel lehet borotválni a szőrt a kezemen, de még mindig nem sikerül egyformán jóra. a sorjázás nem mindig jó, de akkor sikerül legjobban,ha a végén már sűrűn forgatom, és finom kővel nagyjából az éllel párhutamosan húzom le a sorját. egész addig inkább szembe tolom az éllel, régen azt olvastam erről,hogy jobban segít a sorja lekoptatásában.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1305) Digitalpimp válasza demars (#1303) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Tegyél alá egy konyhai szivacsot, azt a kb 25x25-ös meg 5mm vastag fajtát. Nyugi, türelem. Olvasgass, nézz videókat, gyakorolj valamilyen gagyibb késen. Senki se úgy született. :) Próbálj esetleg több variációt, aztán ami legjobban kézre áll, úgy csináld. Nincs semmi kőbe vésve, ahogy neked a legjobban sikerül. Sok sikert!

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1306) ZolkoW válasza ZolkoW (#1304) üzenetére


ZolkoW
őstag

*kézben..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1307) schawo válasza demars (#1303) üzenetére


schawo
titán

Én összehajtott konyharuhán csinálom, úgy nem csúszik a talp, és a trutyit is felszívja. Ha esteleg így teszel, csak olyat használj, ami már semmi másra nem kell, mert a rengeteg fémcsiszolatot magába szívja, sose jön ki belőle többet. Nagyjából egyenes pengét egyenesen tartva oda-vissza, hasast viszont a hasán gurítva, hogy mindig csak egy pont érjen a kőhöz, különben az is egyenes penge lesz hamarosan ;] Ez egyébbként nehezebb, mint oda-vissza tolni a kövön, és több időt is vesz igénybe.

A pengére tegyél maszkolószalagot (papír ragasztószalag, amit a festők használnak), és akkor nem mászik le a pengéről a segéd, és meg is óvja a karcoktól.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1308) Flashback


Flashback
addikt

Sziasztok

Bent hagytam a táskámba a kedvenc bicskám és a második reptéren elvették.
Szóval kellene valami olyan aminek jó a pengéje és van rajta extraként kötélvágó/biztonsági öv vágó. Nem tudom ennek a featurenek mi pontos neve.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#1309) gojko.m válasza Flashback (#1308) üzenetére


gojko.m
senior tag

Szia!

Szerintem, az ilyen extrákkal szerelt kések már többfunkciós eszköznek számítanak. Multitools vagy toolkit keresőszavakkal lehetne próbálkoznod. Esetleg még így: rope cutter (kötélvágó)

Én a Samrenmu gyártmányok közt találtam magamnak egy kulcstartós változatot: [link] Ezzel vajas kenyeret nem érdemes kenni :), viszont csomag bontogatáshoz és más apróbb feladatokhoz megfelel.
De ezenkívül van többféle multitools kése is a Samrenmu-nak. Pl.: link, link, link, link

(#1310) Szivacs85 válasza Flashback (#1308) üzenetére


Szivacs85
tag

Milyen volt a régi?

ELADÓ: MSI 1050TI 4GB OC és egy hibátlan Ati HD 4670 videokártya

(#1311) pulutodurumo válasza gojko.m (#1309) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Például. Van a családban, jó cucc.

Hopp, Flashbacknek akartam válaszolni.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#1312) gojko.m válasza pulutodurumo (#1311) üzenetére


gojko.m
senior tag

Hát igen... a Victorinox egy jóval nevesebb márka. Én csak egy olcsóbb, belépőszintű alternatívát ajánlottam. A régi kés típusát, márkáját, valóban jó lenne ismerni, hogy legyen mihez viszonyítani.

Egyébként, nagyon hatásos a Victorinox RescueTool képességeit bemutató tűzoltós reklámfilm. :K

(#1313) Yasuo


Yasuo
aktív tag

Sziasztok!
Keresek általános konyhai felhasználásra minél jobb minőségű "mindenes" kést. Max ár: 4-5ezerFt. Előző késeimet már élezni se éri meg, azokat váltaná.
Tudtok valamilyet ajánlani? Magyarországról lenne a legjobb. :)

S9+

(#1314) demars válasza gojko.m (#1309) üzenetére


demars
addikt

Ez tetszik, pofásan néz ki. :K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1315) MittuDomain_ válasza Yasuo (#1313) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Lehet, az igazán hozzáértők lehúzzák majd...
IKEA Vörda szakácskés 2500ért, vagy ugyanaz a penge műanyag helyett acél nyéllel 4e-ért IKEA 365+ kivitelben.
Ennyiért ha öt év múlva kidobod, akkor is jó, de hidd el, nem fogod.

Én még a -2e kuponnal vettem, az év vétele volt.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#1316) ZolkoW válasza Yasuo (#1313) üzenetére


ZolkoW
őstag

ennyiért jó vétel volt a Jamie Oliver kaszaboló(k), de gondolom már lejárt azóta az akció.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1317) Digitalpimp válasza Yasuo (#1313) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ennyiért az Ikeás, Aldis vonal, vagy Icel, Tramontina, esetleg többért Victorinox, vagy Ebay-ről belépő szintű japán cucc, amik teljesen jók. Nézz vissza, linkeltem korábban egy párat.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1318) dm1970


dm1970
tag

Üdv Digitalpimp és többi kedves szakértő!

Te linkelted fentebb (vagy lentebb) ezt a készletet:
[link]

Szerintetek érdemes ezzel szemezgetni?
Minőségileg milyen lehet?
Megérhet 10e pénzt, mert valszeg megfogják a Vámon?

K dm

[ Szerkesztve ]

(#1319) Digitalpimp válasza dm1970 (#1318) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Szakértőnek nem tartom magam, csak lelkes érdeklődőnek, azért köszi. :) Szerintem ár-érték arányban nem lehet rossz, elég jó értékeléseket írtak róla. Gondolom az itthon multikban beszerezhető 1-2 ezer Ft/db. árért kapható csodáknál azért jobb lehet.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1320) ZolkoW válasza dm1970 (#1318) üzenetére


ZolkoW
őstag

azért vigyázz, ha jól látom,csak annyit írnak a penge anyagáról,hogy rozsdamentes acél.. az oldalon alul van egy ajánlat,amiből a baloldali kísértetesen hasonlít arra,amit itthon egy kínai áruházban 300 Ft körül vettem, Ying Guns van ráírva, csak ebayen drágább. a formája miatt szeretem, de lényegében minden vágás után élezhetem, és a keményfémes élező szabályosan forgácsokat hámoz le belőle :D
[link]

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1321) demars


demars
addikt

A ruixin szettem még nem ért ide :( Remélem nem keveredik el vagy nem kobozzák el...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1322) dm1970 válasza demars (#1321) üzenetére


dm1970
tag

Köszi Mindenkinek!

Így egyenlőre hanyagolom a dolgot.

dm

(#1323) demars válasza demars (#1321) üzenetére


demars
addikt

Ma hozta a posta! :C
Vasárnap lesz időm tesztelni.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1324) schawo válasza demars (#1323) üzenetére


schawo
titán

csak panaszkodni kellett :DDD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1325) demars válasza schawo (#1324) üzenetére


demars
addikt

Igen :K Ugyan ez jutott eszembe :D

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1326) Szivacs85


Szivacs85
tag

Ganzo F708 $11.11 with coupon: GZF708JX

ELADÓ: MSI 1050TI 4GB OC és egy hibátlan Ati HD 4670 videokártya

(#1327) demars


demars
addikt

Tegnap használtam a ruixint. Ezzel már sikerült értékelhetőt elérnem, de a szög beállítás nem volt jó. Egy régi tramontina késen próbáltam, nagyon keskeny volt a penge. A szárnyas anyát elérte a szerkezet. Láttam videót, hogy módosítják az egészet, én is megcsinálom, nem nagy szám.
Egyébként ez jó lesz. :)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1328) discrate


discrate
aktív tag

volt egy ilyen edc késem, de elveszett, pótolni szeretném (rat2 utánzat). nagyon szerettem, egy kicsit lehetett volna élesebb, de amúgy jól kézreállt, nyitás-csukás frankón ment vele.
tudtok hasonlót ebben az értékben ajánlani? csiptető szerelhető legyen, mert balkezes vagyok. kína játszik természetesen :)

(#1329) gojko.m válasza discrate (#1328) üzenetére


gojko.m
senior tag

Formára a Ganzo G727M kések hasonlók. Igaz, ez a típus axis lock rendszerű. Itt találod műanyag markolattal: [link]; és itt fa markolattal: [link]

(#1330) discrate válasza gojko.m (#1329) üzenetére


discrate
aktív tag

Köszi, megnézem.

(#1331) discrate


discrate
aktív tag

Ahogy mazsolázgattam, találtam a rendelés feedbackek közt egy igazi gyöngyszemet. Dícsérte a kapott kést, és képpel is bizonyította, hogy mennyire bevált a használat során. :DD

[ Szerkesztve ]

(#1332) gojko.m válasza discrate (#1331) üzenetére


gojko.m
senior tag

:))
Nagyon jó a kép, de valószínűleg csak felhasználta a késes tag ezt az interneten népszerű fotót: [link]

(#1333) lugosi válasza discrate (#1331) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Uhh ezt a képet kihagytam volna, ha egy mód van rá... :U

(#1334) demars válasza discrate (#1331) üzenetére


demars
addikt

:DDD
Beteg...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1335) sysrq


sysrq
őstag

Megérkezett a Sanrenmu LAND 910 -esem, itt olvastam róla és gondoltam kipróbálom milyen egy golyóscsapágyas kés. Mint az álom. Gondolom a drágább késeknél ez evidens hogy leheletfinoman nyílnak csukodnak, de 15- 20 dollárnál többet nem adok ki érte. Van még ebben az árkategóriában olyan kés ami golyóscsapágyas?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#1336) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Otthoni háztartási célra szeretnék venni fenőköve(ke)t. Hány és milyen finomságú kövekből tudom ezt a legolcsóbban megúszni. Ebay, ali -ról rendelném. Kell -e a három fajta kő ha igen akkor milyen vagy elég lehet 2db is, ha igen milyet vegyek?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#1337) Digitalpimp válasza Nerazim (#1336) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Szia!

Attól függ, mennyire szeretnél finomra fenni. Ha elég az enyhén mikrofogazott él, akkor két kővel letudható, amennyiben nincsenek nagyon letompulva a késeid. Viszont ha mindenre fel akarsz készülni, akár 5 féle is kellhet. Mondjuk 300-400-tól 6000-ig szépen elosztva.Kicsit ha visszaolvasol, nemrég téma volt, hogy ki milyeneket használ, meg honnan érdemes beszerezni.

Más: Találtam egy szuper oldalt, ahol a különböző acélok összetételét lehet összehasonlítani, illetve az eltérő jelölésű, de ugyanazon anyagokra lehet keresni egy nagyon jó táblázat segítségével.
[link]
A fenti keskeny sorba csak el kel kezdeni beírni a keresett acélt, aztán adja is magától a lehetőségeket. Kiválasztás után ütni kell egy entert, és már mutatja is az összetevőket. Alul meg az eltérő jelöléseket lehet megnézni, már ha van.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1338) lugosi válasza Digitalpimp (#1337) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Érdekes, én amennyire kedveltem régebben, annyira leszoktam a 6000-es fenőkőről. Persze hozzátartozik, hogy időm is kevesebb van rá mostanában, de egyszerűen nincs kedvem elpiszmogni vele, hogy azon is leélezzem, sokszor megállok az 1000-esnél és jól van.

(#1339) schawo válasza lugosi (#1338) üzenetére


schawo
titán

Japán vagy európai számozás szerint?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1340) lugosi válasza schawo (#1339) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Japán.

(#1341) tothjozsef


tothjozsef
aktív tag

sziasztok,
amatőrként kérdeznék: van egy Spyderco Native késem - hogyan, mivel érdemes egy ilyen kést élezni ésszerű keretek között?

(#1342) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok,

Otthoni szakácskések élezéséhez milyen késélezőt érdemes venni? Esetleg konkrét ajánlatot tudtok adni? Mit kell kerülni?

(#1343) MurdR


MurdR
veterán

Urak!
Aki rendelt 11.11-én Convoy S2-t, (ha jól emlékszem többen is voltunk) azoknak megérkezett?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#1344) gojko.m válasza MurdR (#1343) üzenetére


gojko.m
senior tag

Én 11.28-án rendeltem és a múlthéten megkaptam.
...de biztos, hogy jó topikba írtál? :D

(#1345) lugosi válasza tothjozsef (#1341) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szia, nekem mostanában ami a legjobban bevált élezésre az a Lansky Turn Box élező és a rúdjai. Nem feltétlenül mindig a dobozba állítva használom őket, főleg ha olyan az élszög, amihez nem jók a furatok, de ezeket a kerámiarudakat szeretem most a legjobban. Van rendes fenőkövem is, de mindig visszatérek ehhez a rudas megoldáshoz, ténylegesen ez vált be a legjobban, és ezt használom a legtöbbet.
Nekem amúgy egy Ambitious-om van a Spykerco-tól, étkezésen kívül szinte mindenre ezt használom.

(#1346) MurdR válasza gojko.m (#1344) üzenetére


MurdR
veterán

Basszus, egy kicsit félrenyomtam, köszi... :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#1347) benfolds


benfolds
őstag

csapágyas ganzo! ráadásul a design-ja is tetszik, muszáj vennem egyet. szavazás! melyik szín a legjobb? :DDD (a zöld is tetszik, de azt kizártam, mert erdőben használnám leginkább - persze ezen az alapon a terepmintásat is kizárhattam volna, de az túlságosan passzol ehhez a formához [viszont a kék csavar a terepmintához már nem annyira])


(#1348) schawo válasza benfolds (#1347) üzenetére


schawo
titán

1 szavazat az antracitra

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1349) benfolds válasza schawo (#1348) üzenetére


benfolds
őstag

köszi. mármint a feketére? fekete (elméletileg), narancs és cameo.
eredetileg 7531-et akartam narancsban, ahhoz talán az passzol a legjobban, de ehhez a "szigorúbb", szögletes desinghoz már nem annyira szvsz. a fekete is bejön, feldobja a kék csavar, csak egy kicsit basic szín. a cameo is tetszik, bár szerintem a kék csavar nem illik hozzá, illetve a cameo szín túl military már, nem illik minden alkalomhoz. bár tetszeni tetszik. :)

(#1350) peestike válasza benfolds (#1347) üzenetére


peestike
senior tag

nekem a narancs tetszik. :)
mindenképp írj majd valamit róla, ha megérkezett, mert egy ideje a csapágyas sanrenmu-t nézegetem, de ez is tetszik most. csapágyas még nekem sincs egyébként, így kellene egy... köszi!

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.