Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2151) schawo válasza gyapo11 (#2150) üzenetére


schawo
titán

0.1 mikronos (~1200 grit) és egy 1 mikronos (800 grit)

Igen, ezt én is néztem a Fällknivennél, valamelyik adat nyilvánvaló marhaság. Minden bizonnyal a mikron az. 0.1 mikron szinte képtelenség.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2152) lugosi válasza gyapo11 (#2150) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Fullra nem igazodok el a fallkniven mikronjain és gritjein! :)
Szerintem amit schawo írt kb 1-2 hete az lehet irányadó. Nem vagyok tisztában a CC4 paramétereivel, csak szubjektíven érzésre ajánlom, a gyakorlatban bevált, jól használható.

(#2153) Skillet


Skillet
addikt

sziasztok ismét.
a mol-os kések jó élesek lettek, miután schawo fórumtárs megélezte őket, ezúton is köszönet neki :R
két kérdésem lenne. további fenéseket, éltartást mivel tudom megoldani könnyen és egyszerűen?
EZT a késélezőt néztem. jó valamire, vagy felejtsem el? más ötlet?
másik... osanban most kezdődött egy kés akció. Fontignac kések vannak akciózva. lehet róluk valamit tudni? én sok igazi infót nem leltem.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#2154) gyapo11 válasza Skillet (#2153) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Nekem is van egy hasonló élezőm, gyémánt bevonatos fémrudak vannak benne két fokozat. Valamit ér, de persze nem az igazi, és engem az is zavar, hogy nem tudja a penge tövét élezni. Tudom ennek nincs sok jelentősége, de nem iparos. Vannak kerámia rudasok is, az meg lekopik, eltelítődik, fényes sima lesz, már nem fen elég jól egy idő után. És vannak keményfém lapkások, na az meg lefaragja a kés anyagát, késgyilkos.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2155) lugosi válasza Skillet (#2153) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ebben az árkategóriában én inkább ezt venném: Lansky turn box

Én is ilyet használok, nekem nagyon bevált.

(#2156) Rogiii


Rogiii
aktív tag

Sziasztok!
Most költözünk új lakásba, és a konyhába szeretnék egy mindenes késkészletet.
A keret durván 30.000Ft.
http://fiskarsshop.hu/termek-1658/fiskars_kesblokk_7_kessel_uj_ff_nyersfa_szinu.htm#sthash.KUQ72LLk.dpbs
Valami ilyesmire gondoltam.
Ajánljátok ezt a szettet vagy esetleg helyette valami mást?
Üdv!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#2157) norby_42


norby_42
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy egyszerű utazós kést venni. Fontos, hogy legyen rajta zár (locking)
A max. méret közelében kellene lennie, és hogy átlag használatra alkalmas legyen a pengéje, mondjuk egy zsömle felvágáshoz, megvajazásához.
Én ezt néztem. Van valami szuper vétel?

Köszi

[ Szerkesztve ]

Eat pasta, run fasta

(#2158) lugosi válasza norby_42 (#2157) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Esetleg az opineleket nézd meg. A No.8-nak fejből nem tudom mekkora a pengéje de nekem az nagyon bevált és olcsó is.
Most gyorsan rákerestem, 8.5 cm, hát nem tudom hogy ez így mekkora vétek.

(#2159) norby_42 válasza lugosi (#2158) üzenetére


norby_42
aktív tag

Köszi, de az már túl van a kereten. Kifelejtettem, hogy olcsót keresek.

[ Szerkesztve ]

Eat pasta, run fasta

(#2160) lugosi válasza norby_42 (#2159) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Bocs, nem láttam hogy 8 USD amit néztél. Én a no 8-at most hazai webshopban 2890-ért láttam. Az tényleg több. Amúgy opinelre még nem mondták a környezetemben hogy drága, ezért meg se néztem az árat amit linkeltél. :)
Amúgy minőségi darab, hátha megéri azt a pár száz Ft felárat.

(#2161) jookomak válasza norby_42 (#2159) üzenetére


jookomak
őstag

3290 az opinel 7. [link]

(#2162) lugosi válasza jookomak (#2161) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem van 7-esem is, először azt hittem jó a méret, de inkább kicsi. Pedig nincs nagy kezem.

(#2163) jookomak válasza lugosi (#2162) üzenetére


jookomak
őstag

De ha legál méret kell...
Amúgy victorinox sportsmant vennék, jól jöhet a dugóhúzó, és a sörnyitó. Főleg ha utazáshoz kell. :))

(#2164) lugosi válasza jookomak (#2163) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen erre írtam, hogy a + fél centivel nem tudom mekkora vétek.

(#2165) norby_42 válasza jookomak (#2163) üzenetére


norby_42
aktív tag

Victorinox már van, de gondoltam még egy kés nem ártana, kicsit szélesebb pengével.
Az Optinel-t nem is néztem, hogy ilyen olcsó, megfontolandó tényleg. De nem tetszik a biztosító része :(

Eat pasta, run fasta

(#2166) lugosi válasza norby_42 (#2165) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A biztosító része a gyakorlatban nagyon kényelmes, biztos, és nagyon jól működik. Menj be esetleg egy üzletbe, és próbáld ki, szerintem megszereted.

(#2167) gyapo11 válasza norby_42 (#2159) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Opinel 7-est vettem az Extrametálban pár éve 1300 körül volt. Annyi előnye van a többi bicskával szemben, hogy vékony a pengéje, és ha belefolyik valami kaja, arra kevésbé érzékeny, kevésbé hajlamos a megszorulásra.
Azannyát, most látom hogy megugrott az ára az elmúlt pár évben. Az enyém ugyan rozsdásodós, de nem hiszem hogy csak ezért lenne ennyivel drágább a rozsdamentes.

De ha utazós kés, ahogy írod, akkor miért nem normál kés tokkal? Utazásnál elfér, nincs gond a nyitás-zárással, koszolódással, bármire használható, erősebb. Nyakkések között vannak 8 cm alattiak, vaterán megvehető 1500-2000 Ft között.

[ Szerkesztve ]

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2168) lugosi válasza gyapo11 (#2167) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A rozsdamentes is drágább mint 1300, pár száz Ft-tal olcsóbb mint a rozsdamentes.
Nekem 7-8-9-10-esem van, a mindennapokban a leghasználhatóbb a 8-as és a 9-es nekem. Ha főzéshez kell akkor a 10-es.

(#2169) MittuDomain_ válasza gyapo11 (#2167) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Hogy tudtál olyat 1300ért venni, pláne az Extrametalban?
A legolcsóbban 2e-ért látom a Deca-ban.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2170) lugosi válasza MittuDomain_ (#2169) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Lehet, hogy pár éve annyi volt. Lehet, hogy az a pár 8-10?

(#2171) Skillet válasza lugosi (#2155) üzenetére


Skillet
addikt

Azért előbbi bolondbiztosabb. :DDD persze, ha nem jó, akkor teljesen mindegy.
Itthon is beszerezhető élezőt keresnék inkább.
Bőr?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#2172) gyapo11 válasza MittuDomain_ (#2169) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Lehet, hogy akció volt, meg régebben minden olcsóbb volt, és pár év múlva még drágább lesz. Az éveket nem tudom pontosan, 5-nél nem érzem többnek, de ahogy öregszem, egyre gyorsabban múlik az idő.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2173) gyapo11 válasza Skillet (#2171) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

A kézi módszernél jobbat nem találsz. Lehet kerámia, gyémánt vagy kő, de az él teljes hosszán azonos erővel így lehet leginkább, egyik kézben a markolat, másik kéz két vagy három ujj a pengén.
A fenőacél is a tövét marja jobban, az összes ilyen húzogatós a tövét marja, a gépekkel talán meg lehet oldani, hogy végig azonos nyomóerő legyen, de ott meg a forgó kő a probléma, ha nem egyenletes sebességgel húzod a kést, akkor ahol lasabban, ott több anyagot szed le a kő.
Vannak ezek a vezetett megoldások mint a Lansky, Sharpmaker, a ferde kövesre gondolok. Szerintem ott is a hegy felé csökken a nyomóerő.
A Lansky vezetőrudas megoldás viszont jó, már beszéltünk róla, hogy nem tartja végig az élszöget a geometria miatt, viszont szép lesz az élszalag, nem úgy mint kézzel. Kicsit pepecs a fölszerelése, meg a nagyobb kések többszöri befogása.
Szóval kétoldalas vizes kő, leteszed egy rongyra és mehet a móka, sok video van, ki lehet választani a kézreálló módszert.
A bőr hatását egy fenésre szoruló késen észre se veszed, az a fenés utáni borotva él létrehozására jó, amikor a 800-as kő barázdáit polírozod tükörre. Pasztával még hatásosabb. De ez a polír él nagyon vékony, nagyon gyenge, a kések nem olyan kemények mint a borotva, hamar eltűnik. A borbély is azt az iszonyat kemény acélt naponta többször kénytelen fenni a bőrön. Másrészt a bőr puha, az él belenyomódik, és ezzel gömbölyödik. Ami persze csak az élszalag legvégére igaz, de növeli az élszöget. Talán emiatt is, meg az él rettentő simasága miatt egyes vágásoknál előnytelen a polírozott borotvaél. Siklik az anyagon, nem kap bele úgy, mint a mikrofogazott. Paradicsom, paprika ilyen, ekkor van az, hogy koppan a kés a deszkán, mert növeled az erőt, hogy bele tudjon hatolni, de utána meg átmegy rajta mint a vajon. A mikrofogazott éllel meg csak húzol egyet, és csendben érkezik a deszkára, annyira kis erővel kell dolgozni. Sok más esetben persze nincs gond a borotva éllel, pl. húsok, puha zöldségek, gyülölcsök.

[ Szerkesztve ]

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2174) lugosi válasza gyapo11 (#2172) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezzel én is így vagyok. :((

(#2175) Skillet válasza gyapo11 (#2173) üzenetére


Skillet
addikt

Ejjj. Akkor ez necces lesz. Nekem ez a dolog már túmács. Szeretem az éles kést, de a fenés... a fene vigye :DDD
És sajna max 2 hónap alatt érezhetően eltűnik az éle. Ehhez nyilván asszony is nagyban hozzájárul, de attól még szívás. Család mellett nem lesz időm pepecselni velük.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#2176) schawo válasza Skillet (#2175) üzenetére


schawo
titán

Vegyél egy fenőbőrt [link], vagy kisebb késekhez [link] vagy [link]

Hozzá két pasztát a két oldalára: [link], egy 28-as (a kemény oldalra felhordva), meg egy 10-est (a hasított oldalra felhordva), és fend meg két-három naponta 20 másodpercet a 10-esen, két-háromhetente 1-2 percet pedig a 28-ason. Nem lesz olyan, mintha mindig kövön éleznéd, de sokkal jobb lesz, mint nélküle. És sokkal kisebb meló ezen fenni, mint megtanulni kövön élezni. De ha ezt csinálod fél évig, akkor utána úgy fogsz élezni kövön is mint a kisangyal. :) Amúgy egy beállított élszöget élezni kövön is is csak egy-két perc.

Ha vennél ilyet, akkor miután megjöttek, megélezem neked megint (ez 3 perc, mert már be van állítva az élszög), és megmutatom, hogyan tartsd életben az élt fenőbőrön. Ha gondolod.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2177) Digitalpimp válasza Skillet (#2175) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ha mindig időben húzol rajta párat és nem hagyod teljesen letompulni, akkor csak pár perc az egész. Sajnos a legtutibb a kő meg a fenővasak-kerámiák.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#2178) schawo


schawo
titán

Csak szőr mentén illik a topikba, de nem hagyhattam ki kedvenc youtube csatornám legújabb sorozatát.

Hogyan készül egy gyönyörű, egyedi készítésű (több ezer dolláros, csak hogy nagyjából érthető legyen) konyhakés Anglia egyik legprofibb és legelhivatottabb, de mindenképpen legszórakoztatóbb (még mindig csak huszonegy-két éves) kovácsa által 7 nap alatt. Itt kezdődik [link] és minden nap egy epizód.

Ma lett kész. Végeredmény:

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2179) betyarr válasza schawo (#2178) üzenetére


betyarr
veterán

gyönyörű kés!és az a mintázat rajta :Y
ezt elég volt végig nézni (persze bele-bele tekergetve),nemhogy legyártani a kést.bazi nagy meló!

(#2180) schawo válasza betyarr (#2179) üzenetére


schawo
titán

Én minden aznapi epizódot megnézek este, ez a kedvenc szórakozásom. Imádom az acélt és a munkát vele. Imádom az olajos acél szagát, a szikrákat. Sajnos az elmúlt 10 évben már nem foglalkozok acéliparral, úgyhogy amióta rátaláltam a kölök csatornájára, ezzel pótolom, fantasztikus képeket csinál a srác.

Azért ma is dolgoztam az egyik késemen egy-két órát. Csinálok az egyik relatív olcsó aogami szénacél konyhakésemból egy drágát :) Az egyik oldala már egyenesre és síkra van csiszolva és tükörre polírozva (két hét alatt és 8-10 óra munkával), még egy-két hét, ahogy az időm engedi, és teljesen elkészül, akkor csinálok róla képeket.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2181) betyarr válasza schawo (#2180) üzenetére


betyarr
veterán

várjuk! :K

(#2182) gyapo11 válasza Skillet (#2175) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Írtam, hogy nekem egy hétig tartott a VG10 éle, még egy hetet kihúztam a sima kerámiával, de két hét után fenni kellett. Fenés nélkül nincs kés.
De ha nem vagy olyan háklis a fenésre mint én, akkor próbálkozhatsz a két kerámiagörgős fenővel, nekem Fiskars van, de már mindenféle névvel láttam.
Ezzel van pár baj: egy résbe kell tenni a pengét, tehát ha bumszli van a penge tövén, akkor nem fogja végig élezni, de ha nincs, akkor se lehet pontosan odailleszteni, a hegyénél pedig elromlik az élszög. Az élszög állandó, nem lehet elrontani vagy eltérni tőle, tehát az ennél nagyobb élszögű késeket nem lehet vele fenni, mert az él nem éri el a korongokat. És a penge két oldalán a műanyag vezető csíkokat húz.
Viszont kevés anyagot szed le, ezért nem nagyon számít az, hogy a penge tövénél nagyobb a nyomóerő mint a hegyénél, és valóban hatásos, használható élet csinál, ráadásul vizesen fen, van egy kis vályú a korongok alatt, az oda töltött vízbe beleérnek, ennek következtében nem tömődik el a kerámia.
Nem tudom meddig elég, egyre több fémet kell leszednie, ahogy a fenéseknél fogy az anyag, egyre hosszabb lesz a fenési idő emiatt. Utána mégiscsak elő kell venni a köveket vagy valamit, ami megint kialakítja a kívánt élszöggel az élszalagot.
Amit schawo javasolt (bőr + paszta) az már majdnem kő vagy gyémántlap, hogy mire van kenve a paszta az lényegtelen, én fahasábon is fentem borotvára próbaképpen polírpasztával. A keményebb hordozó anyagok jobbak a gömbölyödés ellen, vagy nagyon kis erővel kell fenni, de akkor meg sokáig tart. Őssze kellene vetni a 800-as követ meg az ennek megfelelő pasztát bőrön, hogy mennyi idő és hogy néz ki az az élszalag, meg legfőképpen hogy hogy vág a kés. Megfelelő csiszolóporral lehet sok ötletet megvalósítani, vízzel keverve iszapszerű állaggal forgó vaskorongon tökéletes eredményt lehetne elérni, csak kell hozzá egy felszerelés. A profik meg a méteres kövekkel vízcsorgatással dolgoznak, nyilván egy ilyen környezet kialakítása nem a hetente fenő amatőrnek éri meg.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2183) Zolás


Zolás
addikt

Vettem olcsón kést, Fontignac márkájú, Auchan pontgyűjtős akciós egybefémnyeles (nem tudom hogy hívják az ilyet). Az egyik egy hámozókés, a másik egy konyhakés. Aránylag jó a fogása, bár a nagyon érezni, hogy üreges a nyele, a kicsi tömörebbnek és nehezebbnek tűnik. Az élezést sem vitték túlzásba, de ennyi pénzért nem várok sokat. A két kés pontokkal együtt nincs ötezer forint. Bővebben [link]

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#2184) schawo válasza Zolás (#2183) üzenetére


schawo
titán

Zwilling csoporthoz tartozó márka, a Staub almárkája.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2185) Zolás válasza schawo (#2184) üzenetére


Zolás
addikt

A Zwilling név még mond valamit a Staub már nem, szóval valami menő márka kisebb brandjének a még kisebb brandje. Persze gondoltam, hogy nem a japán mesterkéseket osztogatják ilyen áron.
Általános használatra pont jó lesz itthonra, jól meg lehet fogni a nyelét. Csak azt sajnálom, hogy ehhez a készlethez elvileg tartozik egy kis bárd, és egy mágneses falitartó, ami itthon nincs piacon. Egy tartót mindenképp keresnem kell majd, a pulton nincs elég hely még egy álló tartónak.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#2186) benfolds


benfolds
őstag

mora késből melyiket ajánlanátok konyhába, erdei piknikezéshez? látom, hogy a companion is kétféle pengével kapható (stainless és carbon).

esetleg heavy duty-t érdemes?

[ Szerkesztve ]

(#2187) G@ben válasza benfolds (#2186) üzenetére


G@ben
addikt

Én egy Bahco 2444-et (lényegében 2mm vastag Mora) használok a konyhában, de még ennek a 2mm-es vastagsága is repeszt. Ettől függetlenül ezzel szeretek darabolni, de ételhez, ha mindenképp Mora kell, ennél is vékonyabbat, vagy teljes felköszörülésűt vennék. És a rozsdamentest, az nem ad fémes ízt az ételnek.

Szerk:
A Heavy Duty 3,2mm vastag, az már erős túlzás. Meg lehet csinálni vele mindent, de nem fogod szeretni erre a célra.

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2188) schawo válasza G@ben (#2187) üzenetére


schawo
titán

Konyhába kis másodlagos élszög, azaz keskeny penge mellett minél vékonyabb penge a jó, kempingezni pedig a vastag penge az optimális. Szerintem feloldhatatlan érdekellentét.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2189) G@ben válasza schawo (#2188) üzenetére


G@ben
addikt

Én úgy vettem ki, hogy az erdei piknikezés is kajakészítést jelent. Illetve azon kívül ha csak nyársfaragásra kell, arra jó a vékony penge is.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2190) lugosi válasza benfolds (#2186) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ahogy az egér írja, nem igazán jók kajakészítéshez. Nekem van a heavy duty, kaját vágni nem jó, túl vastag a penge, és a leélezés sem jó hozzá. Kínlódás vele kaját szelni.

(#2191) benfolds


benfolds
őstag

köszi mindenkinek, akkor első körben a vékonyabb pengéset veszem. de stainlesst vagy carbont?

(#2192) G@ben válasza benfolds (#2191) üzenetére


G@ben
addikt

Már írtam, kajához stainless.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2193) lugosi válasza benfolds (#2191) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Lehet, hogy félreértetted, de szerintem kajához ne vegyél skandináv leélezésű morát.

(#2194) G@ben válasza lugosi (#2193) üzenetére


G@ben
addikt

Ha mindenképp Mora, akkor talán ez: [link]
Vagy ez:
[link]

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2195) lugosi válasza G@ben (#2194) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezek jó ötletnek tűnnek, vékonyak is (1.3) és nem skandináv leélezésűek.
Szerintem egy 2, vagy 3.2 mm vastag mora skandi éllel konyhai teendőkre szenvedés. Én a hétvégén direkt kipróbáltam az enyémet pár konyhai dologra (companion heavy duty), még dinnyét is bénán vágott, pedig annak jó, ha reped. Olyan mértékben szétfeszíti azt, amit vágni akar az ember, hogy általában az él már szinte hozzá sem ér a vágandó felülethez. Ez fára, kötélre meg ilyenekre van kitalálva, arra viszont árkategóriájában szuper.

(#2196) benfolds


benfolds
őstag

lehet, hogy inkább az erdei pikniket célzom meg és konyhába veszek mást. vagy veszek egy morát a konyhába, és egyet az erdőre. visszaolvasva a mora companion mg860 neve hangzott el legtöbbször konyhai munkákkal kapcsolatban.

amúgy nekem a 10 centi alatti penge (a másik két ajánlott morára gondolok) elég kicsinek tűnik konyhai munkára, de lehet, hogy tévedek...

[ Szerkesztve ]

(#2197) G@ben válasza benfolds (#2196) üzenetére


G@ben
addikt

Az MG860 2,5mm vastag, az már tuti sok konyhába. Oda inkább vennék egy normális konyhakést, erdőbe meg akár a 860-ast, akár Companiont, mert jó fafaragásra is, de szükség esetén az étel is elkészíthető vele. Nem ideális rá, de megoldható.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2198) schawo válasza benfolds (#2196) üzenetére


schawo
titán

Ha nem hamozásra, hanem szeletelésre keresel kést, akkor felejtsd el a Morát, rendes konyhakést vásárolj, ami 16-25cm (6,5"-10") pengehosszúságú, és optimálisan 3-6cm magas.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2199) benfolds válasza G@ben (#2197) üzenetére


benfolds
őstag

és stainless vs. carbon kérdésben, ha a fémes íztől eltekintünk?

(#2200) G@ben válasza benfolds (#2199) üzenetére


G@ben
addikt

Akkor is a stainlesst venném. A szénacél foltosodik, ha nem tudod időben letisztítani, rozsdásodik, és annyival nem rosszabb a rozsdamentes.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.