Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) lugosi válasza schawo (#1699) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hogy jön ki neked 40 dollár szállitás? Én próbálgattam a weblapjukat, valami ismeretlen céggel jött ki 47-re, ups-szel a legolcsóbb küldés 83 USD volt. Amit vennék, ugyanennyibe kerül. :(

(#1702) schawo válasza lugosi (#1701) üzenetére


schawo
titán

47 usd valóban nem emlékeztem pontosan az összegre. Amit vennél, a tömege meghaladja az 1 fontot?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1703) discrate válasza schawo (#1699) üzenetére


discrate
aktív tag

Ja, h tobb tetelt gyujtesz osssze, igy világos. Koszi

(#1704) lugosi válasza schawo (#1702) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem. Éppen ezért sajnálom. Vagy termékkategória-függő? Látom meg kell adni a kategóriát.

(#1705) schawo válasza lugosi (#1704) üzenetére


schawo
titán

Ha nem haladja meg az egy fontot, akkor csak húszonpár dollár.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1706) betyarr válasza schawo (#1705) üzenetére


betyarr
veterán

én is elgondolkodtam ezen a késen,de a csomag súlyánál 1,15 fontot írnak és így már 47 dollár a szállítás.

(#1707) lugosi válasza schawo (#1705) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem 1-re is 47-et írt. :((

(#1708) betyarr válasza lugosi (#1707) üzenetére


betyarr
veterán

alighanem azért van,mert csak 1 font alatt kerül kevesebbe.sajnos :O

(#1709) schawo válasza lugosi (#1707) üzenetére


schawo
titán

Érdekes

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1710) lugosi válasza schawo (#1709) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, így jó, nekem más termékkategória volt kiválasztva, lehet hogy azért?
Próbáltad már? Ez az asendia ez mit takar konkrétan? Itt nálunk ki fogja kézbesíteni?

Visszatérve az élezőkre amúgy, ma volt a kezemben egy olyan konyhai kés (nem tudom mit vágtak vele ezzel az éllel, max főtt tésztát?), aminek majdnem kevés volt még a DC4 durvábbik fele is. Eltartott neki egy ideig, amíg elkezdett úgy kinézni, mint ami tényleg éles is tud lenni. Eddig azt az oldalt nem nagyon használtam, nem feltételeztem, hogy van olyan (késnek nevezett) gömbölyű vasdarab, aminek arra lenne szüksége. Hát, volt. :D

(#1711) #61392896


#61392896
törölt tag

Sziasztok!

Konyhakést szeretnék venni. Kicsit. Amolyan zöldségpucoló-szalonnázót. Nézem ezeket az aldis kerámia-késeket. Elég élesek? Meddig tartják az élüket. Vagy élezhetőek? Esetleg van valami konkrét javaslatotok?

(#1712) betyarr válasza schawo (#1709) üzenetére


betyarr
veterán

én ezt találtam.nem tudom mennyire veszik szigorúan,de ha igen,akkor már 47 dollár a szállítás:

(#1713) schawo válasza betyarr (#1712) üzenetére


schawo
titán

Ez az ár másra vonatkozott. Ez a kés 47 dolláros szállítással jön.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1714) betyarr válasza schawo (#1713) üzenetére


betyarr
veterán

jah,akkor sorry,nem szóltam :N :B

(#1715) schawo válasza lugosi (#1710) üzenetére


schawo
titán

Én eddig csak aramex-szel hozattam tőlük. Ez az Asendia csak nemrég jelent meg, mint lehetőség.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1716) #61392896 válasza #61392896 (#1711) üzenetére


#61392896
törölt tag

Esetleg erre is tudnátok választ adni?

(#1717) schawo válasza #61392896 (#1716) üzenetére


schawo
titán

Addig tartják az élüket, amíg vigyázol rá. Nem elkopni fog az éle, hanem kipattogni. A legapróbb erőltetésre is kitörik. Össze vissza recés lesz, és ahol folytonossági hiányos, ott többé nem lesz éles. Élezni nem lehet.

Amit utál, az a csontok, kemény zöldség darabok, ütődések (apró ütéseket sem bírja), mosogatógép. Ha vigyzol rá, akkor egy-két évig jó lehet. Ha nem, akkor pár hónap alatt is teljesen könnyen ki lehet nyírni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1718) #61392896 válasza schawo (#1717) üzenetére


#61392896
törölt tag

:R

(#1719) gyapo11 válasza schawo (#1717) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Valami gyémántos nagyfordulató gépel lehet élezni, egyik videón láttam, szórta a szikrákat, gondolom a gép a kés sokszorosába kerül, tehát eldobás, másik vásárlása a gyakorlati megoldás az élezésre.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#1720) schawo válasza gyapo11 (#1719) üzenetére


schawo
titán

Igen, én is így értettem, hogy gazdasági totálkár.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1721) Digitalpimp válasza #61392896 (#1711) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Zöldségezni vegyél ilyen Victorinoxot: [link] Van többféle penge alakkal, amelyik szimpatikus.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1722) #61392896 válasza Digitalpimp (#1721) üzenetére


#61392896
törölt tag

:R

(#1723) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Üdv,

Szeretnék venni egy 8 inch körüli, vékony pengéjű japán szénacél kést, gyutot, vagy valami ahhoz hasonlót.
Vannak kifejezett márkák, amiket érdemes keresni, esetleg jól bevált típusok? Tudom, hogy az árkereten múlik itt is minden, de inkább úgy kérdezem, mi az az összeg, amit érdemes kifizetni, ha az ember hosszútávú társra vágyik?

(#1724) jookomak válasza Blackhole13 (#1723) üzenetére


jookomak
őstag

70-90 usd környékén már vannak, fentebb linkeltem egy japán oldalt, ott biztos találsz. Gyuto, esetleg petty típusnéven fogsz találni.

(#1725) schawo válasza Blackhole13 (#1723) üzenetére


schawo
titán

Én ezt tudom ajánlani, én használok ilyet:
[link]

Ha hosszabbat szeretnél:
[link]

Ha pedig olcsón szeretnél két kést, akkor az első párban egy Nakirival
[link] (ez a Nakiri van benne [link])

Tudni kell, hogy ezek azért ilyen olcsók, mert gyárilag tompán érkeznek. A leélezés meg van, tehát a penge el van vékonyítva az él irányába, de a végső élszöget, és az élességet is neked kell felhúzni rajta. Mindegyik Aogami acélos, és 61-62 HRC-re edzett, ami szénacélból még viszonylag jól élezhető. Kényelmes, D-formájú nyél, a kés egyensúlyi pontja nyéltől 20-30mm-re a pengén van, tehát a kétujjas fogásra is jól használható.
Ha viszont olyan késeket keresel, ami gyárilag éles, a tokból kivéve már használható is, akkor ezek nem neked valók.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1726) Blackhole13 válasza schawo (#1725) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Köszönöm a válaszokat. Mindenképp érkezne hozzá egy kő szett és szívesen foglalkozom vele, kérdés, hogy ha rosszul lövöm be az első élezésnél az élszöget, akkor csinálhatok-e akkor problémát, amit utána nehéz kijavítani? Esetleg első alkalommal érdemes lenne profihoz vinni?

(#1727) schawo válasza Blackhole13 (#1726) üzenetére


schawo
titán

Számolj 30-40 perc melóval egy átlagos minőségű 600-1200 közötti kő használata esetén. Nem lehet igazán elrontani. Olyan lesz, amilyenre csinálod, minden élszög jó, csak máshogy. Van amelyik kevésbé éles, de tartósabb, van ami baromi éles, de gyorsan kopik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1728) peestike


peestike
senior tag

mit gondoltok, ennek az élezőnek lehet értelme?
csak kíváncsi lennék. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#1730) gyapo11 válasza peestike (#1728) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

A képen úgy látom, hogy egy ék alakú fém faragja a késről az anyagot. Ilyet és nem használnék. Egyenetlen az erő, a tövénél jobban farag, a hegyénél kevésbé. Ha kerámiarúd lenne vagy gyémántos acélrúd, akkor még csak-csak, nekem gyémántos van, de azt se használom, inkább egy kő, és szárazon húzok párat és kész. De ezt pár naponta azzal a késsel, amivel eszek. Asszony rendszeresen ellopkodja a kést, mert mindig éles. A kőhöz kell egy rongy, nem szabad kézzel megfogni, mert eltömődik, van már egy olyan kövem, aminek az egyik oldalán a fele felület használható, az összes többi részén csak siklik a kés, de nem csiszolja.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#1731) betyarr válasza gyapo11 (#1730) üzenetére


betyarr
veterán

A kőhöz kell egy rongy, nem szabad kézzel megfogni, mert eltömődik, van már egy olyan kövem, aminek az egyik oldalán a fele felület használható, az összes többi részén csak siklik a kés, de nem csiszolja.

na ezt sem tudtam :R

(#1732) gyapo11 válasza betyarr (#1731) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Én se, amíg nem tapasztaltam. Ez kaszakő, tehát elég hosszú ahhoz, hogy kézben tartva fenjem vele a kést. Konyhában meg sokszor még zsírosabb az ember keze, mint alapból, és hiába törlöd meg, marad rajta elég. A rendes kézmosásnál meg gyorsabb egy darab rongy. Biztos ki lehetne főzni valami lúgban a követ, meg lecsiszolni a felületét, de 100 Ft-os kővel nem éri meg ennyit molyolni. A rendes téglatest köveimet meg óvatosan fogdosom, leginkább csak az oldalát, és ritkán veszem elő, csak amikor komolyabb élezés van. De úgy veszem észre, hogy ha egyszer megéleztem egy kést, rákerült a kezemben levő élszög, onnantól már elég a kerámiacső, fenőacél, és ez a kaszakő, mikor melyik, és csak pár húzás. Puhák a késeim.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#1733) schawo válasza gyapo11 (#1732) üzenetére


schawo
titán

Ez a száraz kaszakövek jellemzője. A vizes/olajos késélező kövek, amelyek a saját csiszolatukból egy munkaréteget képeznek, azoknál ez a probléma nem igazán létezik, mert egyszerűen nagyon gyorsan szabadul fel új csiszoló réteg.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1734) betyarr válasza schawo (#1733) üzenetére


betyarr
veterán

mennyire kopik gyorsan egy olyan mint ami neked is van?illetve idővel nem lesz egyenetlen a felülete?ha igen,akkor gondolom hatással van az élezésre.szintbe kell koptatni?

(#1735) schawo válasza betyarr (#1734) üzenetére


schawo
titán

Kádasra kopik elég gyorsan. Időnként (3-4 havonta) le kell szedni. Ilyen rozsdaradírt használok pucolásra [link], de hasonlót [link] lehet kapni itthon is, gondolom azok is ugyanígy jók a célra.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1736) gyapo11 válasza schawo (#1733) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Igen, a rongy a száraz kőhöz kell. Vizes köveket használok, beáztatás előtt azokat se érdemes fogdosni, utána már nem gond. Olajos kővel nincs tapasztalatom.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#1737) betyarr válasza schawo (#1735) üzenetére


betyarr
veterán

és a radírozás hogy működik?szemre végigmész rajta,vagy ki kell mérni valahogy?

(#1738) Digitalpimp válasza betyarr (#1737) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Mondjuk így: [link]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1739) betyarr válasza Digitalpimp (#1738) üzenetére


betyarr
veterán

ezt akartam írni első körben,de ha jobban belegondolok,ha az egész felület be van rajzolva és arról lekoptatom a grafitot,akkor ugyanolyan egyenetlen lesz a felület

nem,jobban átgondolva pont hogy így működik :B

milyenek a qing kések?hogy váltak be ennyi használatot követően?

(#1740) schawo válasza Digitalpimp (#1738) üzenetére


schawo
titán

Szerintem ennyire precízre kár csiszolni. Enyhén kádasan is ugyanúgy dolgozik, mint síkra csiszolva. Ez a síkra csiszolás ötlete a faiparból jött de ott mások az igények. A kés nem olyan, mint a véső. A kés élének nincs teljesen sík része, mindenhol görbül, igazából egy kicsit kádas kövön még könnyebb is élezni, szerintem. Én csak a rozsdaradírral át szoktam menni a szélein kicsit. De lehet erre nagurát is használni, csak a rozsdaradírt gyorsabb, olcsóbb, és másra IS használható: eltávolítani a rozsdát a késről :D

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1741) Digitalpimp válasza betyarr (#1739) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Egy pár pucoláson, egy komplett pörköltön, zöldségzöld aprításon és egyéb konyhai vagdosáson már túl vagyok vele. A fénymásoló papírt még viszi tolásra. :) Eddig nagyon tetszik, jó a súlya, nekem jól kézre áll. Észrevettem, hogy a család is előszeretettel nyúl felé. Kb. 4E HUF-ért nem volt rossz vétel. Elkezdtem szemezni a többivel is, a kenyérvágó első látásra szerelem. [link]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1742) betyarr válasza Digitalpimp (#1741) üzenetére


betyarr
veterán

jó a nyele?nem kényelmetlen fogni?

(#1743) Digitalpimp válasza betyarr (#1742) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Nem, nekem teljesen jól kézre áll, normál kézméretem van, hosszú ujjakkal.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1744) Skillet


Skillet
addikt

A MOL-nál most futó Carl Schmidt Sohn akciós kések milyen minőséget képviselnek?
Túl sok infót nem találtam róla.
Van weblapja (nem magyar), nem olcsó kések... 45 euro egy séf kés.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1745) schawo válasza Skillet (#1744) üzenetére


schawo
titán

Jó az inkább 25-nek [link], de akkor is kevesebb, mint féláron hozzájutni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1746) Skillet válasza schawo (#1745) üzenetére


Skillet
addikt

:R én csak a hivatalos weblapon néztem az árát.
MOL pl azt írja, hogy 13 helyett 3e ft.
De... ez mind nem érdekes, ha amúgy nem jó kés, akkor nem szivesen adnék érte 3 ezret sem.
Itt a topikban senki sem írt még erről a márkáról, lehet róla tudni valamit? Mennyire éri meg az árát?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1747) schawo válasza Skillet (#1746) üzenetére


schawo
titán

18/10-es króm-nikkel evőeszközacél (villa, kanál, evőkés) pengéje van, sok csodát nem szabad tőle várni. Ennél csak jobb német késeket ismerek. De 3000 forintért sok alternatíva nincs, egyik se jobb, szerintem még kínából sincs olcsóbb 20 centis kés. Persze, ha jó kést keresel, akkor nem jó felé nézelődsz. Egy jó német 20 centis Zwilling kés 15ezertől indul, ami ennek az ötszöröse, és ez csak az alja.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1748) Skillet válasza schawo (#1747) üzenetére


Skillet
addikt

Nem séf vagyok. Itthonra kellene valami normális kés, amivel nem túl nagy kínlódás az ételt előkészíteni.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1749) Digitalpimp válasza Skillet (#1748) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Kicsit olvass vissza, nemrég volt téma olcsó japán kés. Igaz nem 3E, hanem 6-7, de használható.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1750) Skillet válasza Digitalpimp (#1749) üzenetére


Skillet
addikt

Értem, de alapból erre se mondjuk, hogy 3 ezres kés.
Az, hogy most ennyiért beszerezhető, egy dolog.
Gyanítom, itthon 10e alatt nem nagyon lehetne hozzájutni.
Bár, én nem is igazán találom a keresők (itthoni) oldalán sem.
Lehet ez csak akkor fog kiderülni, ha benevezünk egyre.... konkrét tapasztalat hiányában jobb ötletem nincsen.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.