Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11001) gyapo11 válasza bigmasterg (#10997) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Ha már fix, akkor a méret a kérdés. A Mora méret az egyik választás, de lehet akár egy 20 centis is, amilyet pl. én egy horgász-vadász boltban találtam Nieto, bőr tokkal 5000 Ft volt (már jó pár éve), és ezzel már csapkodni is lehet a vékonyabb belógó ágakat. Nem mondom hogy a Morával nem lehet elvágni, de nem olyan könnyedén és haladósan, meg a kezet is kíméli. De ha valaki csak aszfalton, zúzott kövön vagy kitaposott ösvényen túrázik, akkor ez nem számít. A Mora kisebb, könnyebb és kb. minden más igénynek megfelel, kell mellé egy multitool, edc csomag és mehet a túra.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#11002) FBLLMAG válasza csp01 (#10995) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Erre gondoltál?

(#11003) Digitalpimp válasza FBLLMAG (#11002) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ezek a kacsafejű kések olyan csúnyák, nem tudom ki találhatta ki ezt az alakot, borzalom.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#11004) FBLLMAG válasza Digitalpimp (#11003) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Melyikre gondoltál?

(#11005) H-Zol válasza FBLLMAG (#11004) üzenetére


H-Zol
senior tag

Szerintem egy kicsit mind a kettőre , de főleg a feketére :D a penge olyan mint a kacsa feje , nekem sem a szívem csücske :DDD

(#11006) csp01 válasza FBLLMAG (#11002) üzenetére


csp01
tag

Ó hát ilyen pici egy Leatherman?
Igen, köszönöm, ez lett volna. Ilyen méretű Victorinoxom van, érdekelt, hogy mennyivel nagyobb a Curl. Ez most meglepett.

(#11007) FBLLMAG válasza H-Zol (#11005) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Próbáltam sok mást is, keményebb acél is volt, a VIC maradt. Kajálás, apróbb ház körüli munkák, madzagok, locsoló csövek aprítása. Ma is 3/4 -est kellet kicsit megfaragnom, hogy rámenjen az 1" -os búvárpumpa kimenetére. És locsolhattam a kertet a pincéből. :D

[ Szerkesztve ]

(#11008) H-Zol válasza FBLLMAG (#11007) üzenetére


H-Zol
senior tag

Ha neked be jön ez a penge forma akkor jó, nekem nem tetszik!
Talán be folyt a víz a pincébe :) , itt is esett 24 órán keresztül !

(#11009) FBLLMAG válasza H-Zol (#11008) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Nekem nem a tetszik / nem tetszik, be jön / nem jön be számít. Használom a bicskákat is. És amire én használom ez volt a legkényelmesebb. :D

A kinti pincénk nincs leszigetelve alulról. A talajvíz jött fel.

Alma, sárgarépa, gyökér, krumpli, stb van itt tárolva. Kell a páratartalom. :D

A villany a plafonban van vezetve. Azt nem éri el soha a víz. A pára végett inkább fejlámpa volt rajtam. Meg ugye a bicska kellett. A farigcsáláshoz. :D

[ Szerkesztve ]

(#11010) H-Zol válasza FBLLMAG (#11009) üzenetére


H-Zol
senior tag

Értem én amit írtál a tetszik nem tetszik alapon de nállam nem tetszik alapon meg se veszem :D én is használom a bicskákat , kint udvarban , kertben van egy egy kés védett hejre be téve , én is pont a minap a kerti szivattyút teleltem el és nem bírtam a tömlőt sehogy sem le húzni és a kertbe van egy ilyen kis szerszámos tároló ott mindég van egy kés és egy kicsit megvágtam a betonra keményedett tömlőt, hogy le bírjam húzni !!
Nállam az új ház végében a régi épület alatt van egy 6x6 méteres és jó 2,5 méter magas pince , de sajnos nincs para , és az alja annak is föld , itt az Alföldön baj van a talaj vízzel az ásott kutakban is alig van víz !

(#11011) eldoble válasza FBLLMAG (#11009) üzenetére


eldoble
aktív tag

" A talajvíz jött fel."
Az a baj, ha kiszivattyúzód, akkor csak utat csinálsz a talajvíznek, de, tudom sok esetben nem lehet mást tenni.

(#11012) FBLLMAG válasza H-Zol (#11010) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Hasonló dolgokra használjuk, szerintem, a bicskákat.

A 80 -as évek végén, a múlt évszázadban kaptam az első Victorinox bicskámat. Pók, CRKT, BOKER, GERBER, Leatherman, SOG, UZI, stb megfordult azóta a kezemben. Párat meg is tartottam. Elejével a "tetszik" volt számomra is fontos. Később, pl az erdőjárás alkalmával, jól jött, hogy sétálóbotot tudok a késsel (fűrésszel) szerezni (ma már túrabotot viszek). Ma már a konzervet kézzel is ki lehet nyitni. Régebben kellett a konzervnyitó. (A déli gyümölcsöt is könnyü lehámozni vele.) Régen sörnyitó kellett az üdítő felnyitásához is. Az olló körömápolástól kezdve madzag, papír, cérna, stb pontos vágására jó. A dugóhúzóval a csomót is ki lehet bogozni. Már írni is lehet a VIC bicskákkal. Maga a penge is használható. A CRKT késeim pengéi túl vastagok voltak, a pók hegye túl keskeny, a Benchmade túl drága, stb. számomra. Hiába tetszettek (nagyon). A tényleges használat ami számított. A pók jól vágott, de kenni nem volt az igazi. A CRKT jól nézett ki, de a sonkát, paprikát, hagymát nem vágta olyan kényelmesen. Az UZI nagyon stabil, kényelmes fogással rendelkezik. Inkább taktikai kés. Én meg még nem harcoltam vele. A Leathermam K4, C33 tetszik még. :D

[ Szerkesztve ]

(#11013) H-Zol válasza eldoble (#10938) üzenetére


H-Zol
senior tag

A múltkor beszéltünk a kaszáról és most szembe jött velem ez [link] a videó a Szentgodhárti kasza gyárról , nem egy egyszerű folyamat mint ahogyan sokan gondolják , többeközött én is !!

(#11014) eldoble válasza H-Zol (#11013) üzenetére


eldoble
aktív tag

Szép békebeli technológia még, igazi szabadalakító kovácsok.

(#11015) H-Zol válasza FBLLMAG (#11012) üzenetére


H-Zol
senior tag

Én ennyire nem fojtam bele a bicskák kések világába , én is a 80-as évekbe kaptam az első halas bicskam , utánna lett kanalas villás , dugó húzó és konzerv nyitós bicskánám , aztán egy csontnyelű igazi székely bicska amit a katonaságnál el vetek és soha vissza nem kaptam akkor még diktatúra volt nem úgy mint most , mostmár katonaság se nincs !
Egy pár jó késem , bicskám és ( lámpám ) azért van :D

(#11016) H-Zol


H-Zol
senior tag

Az asszonynak ajándékba rendeltem ma egy ilyen
kés szettet , sok jó visszajelzés , de ha ide ér be fogok rolla számolni !!

(#11017) H-Zol


H-Zol
senior tag

Majdnem el is felejtettem tegnap még jó árba ki fogtam a szalagos kínai kés élezöt ezt [kép] és külön rendeltem meg hozzá 1000-es szalagokat , alig várom , hogy jöjjön még utánna írok rolla is egy pár sort !!

(#11018) Donki Hóte válasza H-Zol (#11017) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Hol és mennyiért vetted?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#11019) H-Zol válasza Donki Hóte (#11018) üzenetére


H-Zol
senior tag

AliExpressen a hozzá adott 4 csiszolószallagra rá kértem mindegyikből + 5 szallagot 180-320-600-1000 és még külön vettem 10 darab 1000 szallagot és ez került 30500 ft-ba !!
Majd meglátom , hogy válik be !

(#11020) H-Zol válasza H-Zol (#11016) üzenetére


H-Zol
senior tag

Ha valakit ez is érdekel a kés szett az meg
22800ft-ba jött ki !

(#11021) gyapo11 válasza H-Zol (#11019) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Szerintem jó lesz.
Kíváncsi leszek a finomságokra, mint pl. mennyire hajlik be a szalag megváltoztatva ezzel az élszöget, megfelelő-e a fordulatszám ha nem állítható, mindenféle formájú penge töve is élezhető-e, bárd élezhető-e a vastagsága miatt.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#11022) gyapo11 válasza H-Zol (#11020) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Árban jó, ha esetleg puha, akkor pár húzás a jó kis gépeddel és megint éles.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#11023) H-Zol válasza gyapo11 (#11021) üzenetére


H-Zol
senior tag

Videókat nézegettem rolla , a fordúlata is állítható, bárdot is élveztek vele a szalag be hajlás az majd élőben ha megérkezik !

(#11024) H-Zol válasza gyapo11 (#11022) üzenetére


H-Zol
senior tag

Szerintem jó lessz , a Storenak is nagyon jó a pontozása , sok eladás után és külön ez a csomag is jó pontozáson áll , és jókat irtak róluk , de mind ahogy mondod ha használva lessz akkor élezni is kell :D

(#11025) Viperator válasza H-Zol (#11019) üzenetére


Viperator
őstag

Linket tudsz adni?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#11026) H-Zol válasza Viperator (#11025) üzenetére


H-Zol
senior tag

Igen , innen vettem [link] a külön szallagokat is tőlük vettem !!

(#11027) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

Esti kések fenésére előkészülve. :D

(#11028) hcs57 válasza FBLLMAG (#11027) üzenetére


hcs57
őstag

Ezt hol lehet venni? Kérhetek linket?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#11029) FBLLMAG válasza hcs57 (#11028) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Én innen rendeltem. De már csak az utolsó db -ok vannak náluk. :K

(#11030) Viperator válasza H-Zol (#11026) üzenetére


Viperator
őstag

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#11031) H-Zol válasza Viperator (#11030) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nincs mit , ez a topik erről szól , ha megjön majd írok rolla , hogy milyen , hátha mást is érdekel !

(#11032) féldekás


féldekás
aktív tag

Sziasztok!
Elnézést kérek, kicsit hosszúra sikeredett a hozzászólás.
Ugyan nem konkrétan kés, de láttam korábbi hsz-eket ilyen témában is.
Szeretném megvásárolni az első multiszerszámomat, Leathermanre gondoltam.
Először a legolcsóbb modelleket néztem, viszont a Rebarnál kötöttem ki.
Aztán azért ránéztem a Curlre és a Wave+-ra is.
42-46-57ezer az áruk -10% a kupon miatt.
Illetve a magyar forgalmazónál szokott lenni black friday, ezt már mindenképpen megvárom, hátha leakciózzák ezeket a modelleket is, de nem számítok túl nagy kedvezményre.
Igazából 40-nél többet nem nagyon szeretnék kiadni érte, viszont nagyon jól van felépítve a termékpaletta, hogy minél drágábbat vegyünk meg. :D
Néhány gondolatot írok a felhasználásról, hogy aki esetleg tud segíteni, pontosabban tudjon.
Villanyszerelő vagyok, viszont nem dolgozok a szakmámban rendszeresen, de néha esetleg ilyesmi használat is elképzelhető.
Elsősorban általános felhasználás, túrázás, ház körüli teendők lennének.
Szinte mindig nálam lenne, így a nagyobb méretű szerszámok nem játszanak(Surge, stb).
Alapvetően farmerben és övvel járok a legtöbbször, viszont otthon és túrázni jellemzően melegítőnadrágban, emiatt hasznos lenne klipsz is.
A Rev és Wingman dobozbontó pengéje ötletesnek tűnik.
A Curl kicsit kevesebb funkcióval rendelkezik.
A Rebar jön be nekem leginkább a design tekintetében, viszont nincs rá klipsz.
A Wave+ mondjuk tényleg a csúcs így 60ezer alatt és onnantól 80-ig nincs is más alternatíva.
A Wave+ és a Curl mellett szól a bitek lehetősége, ezek desingra nem tetszenek annyira.
Nem tudom mennyire jellemző a csavarhúzók kopása, meg ugye egy multiszerszám esetén azt is bele kell kalkulálni, hogyha csak PH2-es fej van rajta, akkor azzal PZ2-es csavarok is lesznek húzva valószínűleg.
A bitkészletek azért borsos áron vannak szintén, és ha a gyári tokba nem fér bele, akkor ugye nagyobb tokra is szükség van mondjuk a curlhöz és a wave+-hoz, az olló hasznosságával kapcsolatban vannak azért kétségeim.
Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#11033) féldekás válasza féldekás (#11032) üzenetére


féldekás
aktív tag

Még annyit hozzátennék, hogy a Wave+ illetve a Curl esetében, még ha drágák is a kiegészítők, akkor is jelentős plusz mozgásteret adnak a plusz bitek, stb miatt a későbbiekben.
A klipszet mindegyik modellhez külön kell megvenni?
Illetve, ha később vennék hozzá bitkészleteket, akkor nagyobb tok is kell vagy a Wave+ és Curl esetén alapból több rekeszes a tok is?

(#11034) gyapo11 válasza féldekás (#11033) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Van itt topiktárs aki sokat használja a multikat, nekem kettő van és sose használom. Ránézek a fogójára meg a kombinált fogóra és fölnevetek. Nem mondom, ha a láncvédő csavarjánál kikopott a fém és rálóg a láncra, akkor egy darab drótot összecsavarni és azzal rögzíteni ideiglenesen arra jó. Sok mindenre meg nem, mert ahhoz rendes szerszám kell, ami persze nagyobb, nehezebb. Szóval egy svájci bicska 5-6 kinyitható szerszámmal pont jó a kisebb dolgokhoz, és össze kell válogatni pár könnyebb-kisebb de rendesen használható szerszámot, csavarhúzót, fogót, csípőfogót ilyensmit, ez egy külön tudomány meghúzni a határt, mert az egész műhelyt nem lehet vinni.
De ha ugyanúgy nem használod mint én, akkor csak áll benne a pénz.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#11035) H-Zol válasza gyapo11 (#11034) üzenetére


H-Zol
senior tag

Akkor hozzám képest neked is több van :D
Egyre be ruháztam én is de csak van , mert én se használtam soha , pedig jó pár éve megvan , még a bicska részét sem használtam mert , van mindég egy rendes bicska , vagy kés kéznél !

(#11036) FBLLMAG válasza H-Zol (#11035) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Megtudhatnám mi az a becses darab?

(#11037) H-Zol válasza FBLLMAG (#11036) üzenetére


H-Zol
senior tag

Tudom ismersz a szomszédos topikból :D hát ez is fapados , szerintem valami neve nincs de multinak multi , és elég erősnek is mondanám , de nem kellett soha használjam, pedig olyan helyeken ha járok ott van a kocsiba , régen a motoron is volt !
Mindjárt elő szedem és le fotózom , mellé teszem a kis Ganzo rugós kést !!

(#11038) FBLLMAG válasza H-Zol (#11035) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A teljesség igénye nélkül. :D
;)

(#11039) Digitalpimp válasza FBLLMAG (#11038) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Őszintén, késbe-multiba, meg lámpába mennyi milliód áll? Család hogy tolerálja? :DD

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#11040) FBLLMAG válasza féldekás (#11033) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A klipsz a Charge, Surge, Wave modelleknél nem csavarozva, hanem beleszúrva van. És záródik mint a szerszámok.

A Curl, FREE, Wingman és társai modelleknél fixen, csavarozva van elhelyezve a klipsz.

A Curl sima tokkal érkezik. Ha bit készlet, racsnis hosszabító kéne hozzá, akkor új tokot is be kell szerezned. A Curl nem zárja a szerszámokat, ahogy a Juice, Wingman sem. A Wave már zár mindent. A Wave esetében a vágóél a fogón már cserélhető (a Curl esetében nem)

Jöhetnek a kérdések. :D

(#11041) H-Zol válasza Digitalpimp (#11039) üzenetére


H-Zol
senior tag

A bicska ki maradt :D
Nekem is sok áll pláne lámpákba , de én sok melett kis Miska vagyok "FBLLMAG" koléga melett meg eltörpülök :R

(#11042) FBLLMAG válasza Digitalpimp (#11039) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Bicskát már nem vehetek. :N :W

De a Leatherman ARC nem bicska. :D

Valaki horgászik, én meg más a hobbim. :D

[ Szerkesztve ]

(#11043) Digitalpimp válasza FBLLMAG (#11042) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ok, de a horgászatból valami "visszajön" hal formájában, ezekből meg nem. Összedobunk neked egy bicskára, ajándékot csak kaphatsz?! ;)

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#11044) H-Zol válasza FBLLMAG (#11042) üzenetére


H-Zol
senior tag

Így igaz mindenkinek kell egy hobbi , én is mindég ezzel érvelnek amikor valaki megsokalja a kis gyűjteményem :D
Most kit kérdeznek "féldekás" koléga a multikról , hé te nem lennél :C
Lámpa , kés , multi , bicska stb távcsöved is van :U

(#11045) FBLLMAG válasza H-Zol (#11044) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Még csak pár egyszerű van. De 1 Swarovski távcső kéne. Mikor belelestem, megjavult a szemem. :DDD

(#11046) H-Zol válasza FBLLMAG (#11045) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nekem kettő van de az bőven ki elégíti a vágyaimat , nem egy Swarovski , de nem is a fapadosak :D

(#11047) H-Zol válasza FBLLMAG (#11036) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nem nevetni :N :D apró pénz volt , de nekem megfelel amennyit használom :D
Oda tettem mellé egy normál fogót a viszonyítás kedvéjért , még egy Wurkkos Ts21 lámpát , és még tokja is van , amúgy a fogó része tetszett meg az brutál erős , ha jól emlékszem valahol piacon ( vásárba ) vettem de már nagyon régen !!

(#11048) lugosi válasza gyapo11 (#11034) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én FBLLMAG fórumtárstól vettem egy Leatherman skeletoolt, azt a pont optimális mérete és súlya miatt nagyon sokat viszem magammal és használom. Van egy Rebar, de újabban keveset viszem magammal (mióta a skeletool megvan), meg van egy Surge bitkészlettel, ami nagyon hasznos de nagy és nehéz úgyhogy azt még ritkábban viszem, csak ha viszem a szerszámos táskát. De amúgy ha normális fogóra van szükség akkor a Knipex szettemet szeretem én is használni.

(#11049) lugosi válasza FBLLMAG (#11045) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én nézegettem Swarovskit de nem hidaltam le tőle annyira. Nem volt rossz de az olvasottak alapján talán többre számítottam. Nekem van egy Kowa ami nagyon bevált, a Swarovski úgy láttam annyival nem volt jobb mint amennyivel drágább.

(#11050) FBLLMAG válasza lugosi (#11049) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Én a rossz szememmel néztem bele, nem állítottam semmit, mégis kristálytiszta lett a kép amit láttam. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.