Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) Möhe


Möhe
addikt

Sziasztok.
Milyen élezőt/fenőkövet ajánlotok itthoni kések illetve egy Ganzo g732 élezésére? Nem akarok annyira elszállni árban,csak lehessen élezni vele normálisan.

köszi

(#1102) demars válasza lugosi (#1100) üzenetére


demars
addikt

Köszi, és neked is csibor! :R
Érdekes, hogy az ezüst pengés drágább, de ha tokkal rendelem, már nem. :)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1103) Digitalpimp válasza lugosi (#1100) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Én úgy emlékszem, hogy 39 EUR-tól szállít ingyen.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1104) lugosi válasza Digitalpimp (#1103) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Elütöttem, igazad van. Nem 29 hanem 39.

(#1105) schawo


schawo
titán

A japó szénacél konyhakéseim jó szolgálatot tesznek, ezért rendeltem egy higonokami hajtógatóst a kedvenc késes szállítómtól. Konkrétan ezt a típust: [link] aogami 2 ("kékpapíros") szendvicspenge, 75mm pengehossz, sárgaréz tok

Aki próbált már higonokamit, annak mi a véleménye?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1106) gojko.m válasza schawo (#1105) üzenetére


gojko.m
senior tag

Én másik eladótól rendeltem egy higonokamit, amivel elégedett vagyok. Nagyon jó pengéje van. A papírszeletelős teszten átment. :)
Farigcsálásnál viszont nem érzem túl biztonságosnak, hogy nincs igazi penge rögzítése, csak annyi amennyit egy ujjaddal rászorítasz. (Pedig fafaragáshoz nagyon el tudnék fogadni egy ilyen acélból készült fixpengés faragókést.) Persze, ez egy ilyen típusú, ilyen stílusú kés. Van ennek is szépsége.

Arra azért kíváncsi lennék, hogy melyik eladó forgalmazza a valódi higonokami késeket. Valahol azt olvastam, hogy ez egy levédett márka, de ennek ellenére több kovácsműhely is gyárt ilyet. Az mondjuk feltűnt, hogy a legtöbb képen a pengébe ütve is látok japán feliratot. Nálam csak a markolaton van. :U

(#1107) schawo válasza gojko.m (#1106) üzenetére


schawo
titán

Eredetvédett márka, csak egy városban készülhet. Ezért létezik többféle változatban, és mind eredeti. Faragáshoz az általam linkelt eladónál van markolatos változat.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1108) Digitalpimp válasza schawo (#1105) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Nekem csak a sima szürke nyelű "fehérpapíros" 75mm-es szendvicspengés van, de nagyon szeretem. Elsőre kicsit egyszerű, de mikor az ember elkezdi használni rájön, hogy miért is maradt fent ennyi éven keresztül. Brutális élt lehet fenni rá, a kicsit ék alakú pengekiképzés pedig nagyon jó faragó késsé teszi, de bármit elvág, ha kell. :)

gojko.m:: Láttam olyan megvalósítást belőle, hogy paracord zsinórral fixpengéssé tették. Nagyon vagányul nézett ki. Sőt a fanyelű változatok is nagyon szépek, kacérkodom a dologgal, hogy veszek mégegyet és megcsinálom fanyelűre.

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1109) gojko.m válasza schawo (#1107) üzenetére


gojko.m
senior tag

Szemeztem a linkelt képen a markolatos pengével. :) Jól gondolom, hogy a legördülő listából a "Sword blade"-t kellene választanom, ha ezt a típust szeretném?

(#1110) schawo válasza Digitalpimp (#1108) üzenetére


schawo
titán

:R

gojko.m
Igen, a sword blade

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1111) gojko.m válasza Digitalpimp (#1108) üzenetére


gojko.m
senior tag

"...kacérkodom a dologgal, hogy veszek mégegyet és megcsinálom fanyelűre."

Ez már az én fejemben is megfordult, de egyenlőre sajnálnám tönkrevágni a gyártó eredeti koncepcióját. :D

"Elsőre kicsit egyszerű, de mikor az ember elkezdi használni rájön, hogy miért is maradt fent ennyi éven keresztül."

Nagyon egyetértek veled!

schawo
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#1112) schawo válasza gojko.m (#1111) üzenetére


schawo
titán

de ha jól emlékszem, annál az eladónál lehet kapni csak pengét is, amit lehet nyelezni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1113) schawo válasza gojko.m (#1111) üzenetére


schawo
titán

Meg ez a tonhalkés (maguro makiri) kiváló faragni. Fehérpapíros (hitachi yasuki shirogami) acél, 165mm-es most épp 150mm-es, laminált, kézi kovácsolású egyoldalas élezésű, jobbkezes penge (balkezesben is kérhető, felárral). Nekem van ilyenem tőle. Rendszeresen tesz fel aukcióra, 24 dollárért elhozható. Általában nincs rá licit, nem érdemes versenyezni érte. [link]

Mivel kézzel kovácsolt, és megrendelésre készül, ezért lehet bele szabadon választott feliratot kérni, viszont 2-3 hét, mire feladja (felirat nélkül is).

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1114) gojko.m válasza schawo (#1112) üzenetére


gojko.m
senior tag

Köszi! Szétnézek kínálatában.

(#1115) művésznő4


művésznő4
csendes tag

Sziasztok! :)

A kérdésem az lenne, hogy az ilyen típusú késeken élezéskor nem sérül vajon a minta?
Tudom, nem a kinézetre kellene mennem, de ez annyira tetszik és valamelyest márkás is. :B
Viszont ha két húzás után karcos lesz a fenőacéltól, akkor valóban semmi értelme...
Van valakinek tapasztalata esetleg?
Sima, háztartási célra kellene.

(#1116) ZolkoW válasza művésznő4 (#1115) üzenetére


ZolkoW
őstag

ne vidd olyan köszörűshöz, mint nálunk a faluban, aki kérdezés nélkül felpolírozza a teljes pengét ;-) de normál esetben csak az élszalag van felfrissítve egy élezéskor, szóval nem kell aggódni.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1117) művésznő4 válasza ZolkoW (#1116) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Konyhán dolgozom és kellene valami egyszerű kés az apróbb munkákhoz, amit nem sajnálok. Ha nagyon nem válik be, még mindig be tudom fogni itthoninak, viszont tudnom kellene, hogy ez a fajta mennyire bírja a kiképzést... :F
A Genius márka jónak számít vajon?
Leginkább egy olcsó, masszív kis késre vágyom. (....és az se baj, ha szép... :DDD )

(#1118) schawo válasza művésznő4 (#1117) üzenetére


schawo
titán

Amazonos értékelések szerint nagyon gyöszös az éltartása, magyarul nagyon puha acél. Ha konyhán dolgozol, ezt nem ajánlanám. Inkább dísz, mint szerszám.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1119) lugosi válasza művésznő4 (#1117) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Most sima háztartási célra kellene vagy a konyhára ahol dolgozol? Két hsz-ben két merő ellentétes dolgot írtál.

(#1120) Möhe


Möhe
addikt

Megjött a Ganzo G732 bicskám. 5 hét kellett neki,de megvan. Első nekifutásra jó a fogása, az éle is jó (alapból) meg is lepődtem,de azért van ezen mit reszelni.
Milyen fenőkövet ajánlotok? Akár konyhai kések élezésére valót is? Nem akarok elszállni árban, van ilyen?

(#1121) ZolkoW válasza Möhe (#1120) üzenetére


ZolkoW
őstag

nekem egy fix szögű (pontosabban állítható, de utána fix szögben tartja) élezőszerkezetem van, Ruixin III. ahhoz adtak 4 követ, tudom, hogy legalább kétféle finomság-skála van, és ez nem tudom, melyik, de az 1500-as a legfinomabb, az már elég jó, kis munkával már én is tudok borotválósra élezni vele :)
emellett 500-as és 800-as gyémántosat használok, ami ennél durvább, az csak nagyon durva csorbuláshoz kellhet szerintem. a Haidu kövek oldalán van jó ajánlás, ha mondjuk két kőre benevezel, nagyságrendileg ilyen 600+1200 ami megoldaná, ami nekem kell..

ja, és arra figyelnék, hogy ne legyen túl kicsi...láttam már kínai boltban ilyen 5cm hosszúságút, azt maximum női táskában tudom elképzelni :)

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1122) lugosi válasza ZolkoW (#1121) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem 1000/6000 kombi kövem van, eddig minden késemhez teljesen jó volt, de van olyan, aki szerint az 1000 nem elég durva. Nálam teljesen bevált, bicskához is és fix pengés késhez is.
Ez mondjuk nagy méretű kő, de a kicsik sem feltétlen női táskába való.
Van egy Fallkniven DC3-asom, pont a mérete miatt vettem, egy kis tatyóban tartom, amit a túrázós táskámba teszek, pont a kis mérete miatt szeretem, adott esetben így mindig tud nálam lenni kő. Arra az esetre, ha kő! :D

(#1123) ZolkoW válasza lugosi (#1122) üzenetére


ZolkoW
őstag

a női táska nem szó szerint értendő volt, hanem inkább úgy, hogy ha EDC-ként hordja valaki. mert a női táska csupa EDC holmival van tele, nemigaz? :)

na meg is van: az EU 1500-as a japán 6000-esnek felel meg.HAIDU hasznos

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1124) lugosi válasza ZolkoW (#1123) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez mennyire igaz, mármint hogy a női táska egy edc tár! :DDD

Én csak a japó gritek szerinti besorolást ismerem, csak az alapján kategorizáltam a köveket, amiről írtam vagy beszéltem. Nekem King kövem van, abból állítólag van egy olcsóbb széria és egy drágább de minőségibb, nekem az olcsóbb van, jól bevált. Érdekes viszont, annak a csomagolásán az volt írva, hogy tilos beáztatni, csak be kell vizezni, de áztatni nem szabad.

(#1125) schawo válasza művésznő4 (#1115) üzenetére


schawo
titán

Mennyi a keret? Ha szépet akarsz és hasznosat egyszerre, vegyél egy damaszk kést. [link] [link]

Én ilyet használok: [link]

Ezt érdemes lehet megvenni [link], vagy ha nem kell ekkora nagy csatabárd, akkor ez is egy jó darab [link] VG-10es acél, 33 rétegben hajtogatott damaszk mintás kovácsolt penge. Ezek licitesek, de úgyse lesz rájuk másik licit, ennyiért általában elvihetők.

A kiricüké így néz ki élőben (a giútó mellett):

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1126) Möhe válasza ZolkoW (#1121) üzenetére


Möhe
addikt

Megnéztem, szimpatikus dolog, meg is rendeltem, meg a mágneseket is. A kiegészítő köveket megfontolom ha kipróbáltam milyen is vele az élezés és a végeredmény. Ha igénylem megveszem a haidu valamelyik magasabb számozásúját.

(#1127) ZolkoW válasza schawo (#1125) üzenetére


ZolkoW
őstag

hasonlót vettem fateromnak, ő boldog vele :)
5 colosat, evőkésnek, 8500 pénz volt, tényleg frankó. magamnak csak azért nem vettem, mert sóher vagyok, és van így is elég kés itthon, de nézegetem őket.

Möhe: amit adnak az élezőhöz, főleg a durva volt olyan, hogy egy élezéstől már teknősödött a közepe, ezért ruháztam be mellé gyémántos kövekre. abból 800-as a legfinomabb, amim van, alap használatra még az is jó lenne, és jó is tud lenni, hogy marad egy kis érdesség az élén, könnyebb megkezdeni vele a kenyeret/szalámit/paprikát... ahogy a Haidu oldalon írják a 600-asra, hogy "mikrofogazott élt ad".
szóval váltogatom, hogy 800asnál abbahagyom, vagy jön még az 1500-as fehér kő. ez a finom amúgy már nem rossz, a 220-as morzsálódik nagyon.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1128) apholyon


apholyon
aktív tag

Fasttech-ről aki rendelt: mennyi idő alatt jött meg? Elvileg 12-20 nap a szállítás, október 2-án rendeltem, így a "2017-10-14 02:42 HK, Sender is preparing item for posting", mint utolsó tracking bejegyzés nem túl biztató... :U :N

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#1129) schawo válasza ZolkoW (#1127) üzenetére


schawo
titán

Nekem is van Ruixin III készletem, a gyári kövek borzasztóak.

Vettem hozzá egy csomó kiegészítő követ 100-10000-ig. Ha új élszalagot kell húzni, mindig ezt használom. De van pár japán puha "ázottkövem" is, egy szüehiró (suehiro) 1000/3000 kombó és egy king 6000. Ha az élszalag renben van, és csak fenni kell, akkor a japán áztatós köveket szeretem legjobban.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1130) ZolkoW


ZolkoW
őstag

Fasttechről tegnap rendeltem először, és kés nem volt benne... viszont érdekel, ez milyen "üzleti modell": [link]
ennyiért nem gondolnám, hogy eredeti. de a képek eredetinek tűnnek (írják is, hogy gyártói fotók).
a termék megnevezésnél nem használják a Spydercót, ez is arra utal, hogy elismerik, hogy kamu.
Majdnem vettem, de inkább vennék olyat, ami -ha formára másolat is- legalább nem akar másnak tűnni, akkor legyen rajta a kínai gyártó logója.
Az is lehet, hogy olyat kapnék, amin nincs Spyderco logó. az rendben lenne. (bár akkor miért nem arról tesznek fel képet) Az akárhogy is, nehezen hiszem, hogy mindenhol máshol 30+ EUR, itt meg 5.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1131) schawo válasza ZolkoW (#1130) üzenetére


schawo
titán

A késpengére VG-10 van ráütve, ez meg egy vacak puha penge:
BLADE HARDNESS 55-56 HRC
BLADE MATERIAL 7Cr13Mov

A valódi VG10-es kések náluk is ennyibe kerülnek: [link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1132) Digitalpimp válasza schawo (#1125) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Neked ezek a drágább kések átjöttek tréfa nélkül, vagy fizettél rá? Jó áron lehetne Japánból venni ezeket, csak félek, ha rámegy a tréfa+kezelés, akkor már nem olyan jó... :(

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1133) schawo válasza Digitalpimp (#1132) üzenetére


schawo
titán

Van ami átjött, van amit sarcoltak. A 330mate eladótól érkezettek eddig mind átjöttek tréfa nélkül, gondolom azért, mert tőle követés nélkül jön a cumó.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1134) Digitalpimp válasza schawo (#1133) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Köszi. Mert nézegettem a Tojiro-kat, kint tizenegy-két ezertől meg lehetne venni, de ha fennakad, akkor már lehet, hogy az amazon.de-ről jobban jön ki. Mondjuk ami boltot ajánlottál ott is vannak szép kések, szóval nehéz ügy. Mert amit eddig vettem, azt EMS-el küldték regisztrált postával meg értékfeltüntetéssel, de az pont határérték volt. Ha drágább, akkor az ilyen küldemény tuti bukó.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1135) schawo válasza Digitalpimp (#1134) üzenetére


schawo
titán

Nekem most jött át egy 40 dollár feliratos tőle. Meg jött már máskor 60-as is. Egyébként kisebb értéket szokott ráírni, mint a valós.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1136) hundai válasza schawo (#1133) üzenetére


hundai
aktív tag

Sziasztok!

Bicska vásárlásán gondolkodom, cégnél néha kartont/fóliát és műanyagot feszegetni(nem túl erősen).
Két típust néztem , viszont nem találkoztam még a két márkával, nem ismerem őket anyaghasználat és minőség terén.
Victorinox 1.3603.94 SPARTAN CAMOFLAG
Gerber Pocket Tool

A GERBER felé kicsit jobban húz a gondolat, pont azok vannak rajta amik minimálisan szükségesek, se több.
Ismeritek ezeket a gyártókat?

[ Szerkesztve ]

-Wake up Neo!

(#1137) demars


demars
addikt

Nagyon sok kést, bicskát ajánlottatok itt, viszont feltűnt, hogy magyar bicskát egyet sem. Most leltem facén egy ilyen csoportra, gyönyörű késeket készítenek szorgos iparművészeink. Ezekről van valakinek itt tapasztalata?
Esetleg ismer valaki győr környékén ilyen mestert? Szívesen megnézném a portékáját.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1138) lugosi válasza hundai (#1136) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez most poén? A Gerbert és a Victorinoxot ismerjük-e? Enyhén szólva ismert márkák.

(#1139) MurdR válasza demars (#1137) üzenetére


MurdR
veterán

Facebook csoportokban szoktak felbukkanni, nagyon szemezek velük én is.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#1140) Digitalpimp válasza demars (#1137) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Itt nagyon jól lehet tájékozódni, csak győzd átolvasni. [link]

Hundai: Én inkább a Victorinoxot venném, a Gerber már régen nem az, ami fénykorában volt. Sima kínai cucc, azt meg vehetsz jobbat fél- meg harmad áron is.

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1141) demars válasza MurdR (#1139) üzenetére


demars
addikt

Én is, már 3 mester elérhetőségét felleltem. Van weboldaluk ahonnan lehet rendelni. Már csak választanom kell és kb 4-5 hét alatt elkészül (ha pont abból nincs nekik készen).
Facén nagyon sok gyönyörű bicska fent van. Csorog a nyálam, ha nézegetem őket. :K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1142) hundai válasza Digitalpimp (#1140) üzenetére


hundai
aktív tag

Szia!

Köszönöm a véleményed! Ma voltam bent egy kereskedésben, az eladó és a szemem is meggyőzött a minőségéről.

-Wake up Neo!

(#1143) ZolkoW válasza Digitalpimp (#1140) üzenetére


ZolkoW
őstag

ilyen általánosításnak nem látom értelmét :)
viszont a Victorynoxok pengéje elég vékony szokott lenni, én a legkisebb feszegetéshez is valami erősebbet vennék.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1144) Skillet


Skillet
addikt

sziasztok
Reggeliző kést keresek. Van itthon egy megfelelő, fackelmann nirosta. Már vagy 20 éves is lehet, de hibátlan.
Vettünk két ILYET mellé, hátha... hiszen a régi is koppra így néz ki,gondoltuk, biztos ugyanaz. Hát nem. A fogazata sokkal kisebb, kínszenvedés vele vágni. Pedig ez is fackelmann.
Most EZT néztem ki, de nem tudok róla semmit.
Ha rákeresek a "reggeliző kés" szavakra, számomra teljesen használhatatlan késeket dob fel.
Pl EZ is... minek hegyes? Teljesen felesleges. És a szélessége sincsen meg hozzá, hogy megvajazz egy szelet kenyeret, zsömlét.
Tud valaki ehhez a DICK :C márkájú késhez hasonló külleműt ajánlani, amit érdemes megvenni?

Másik. Keresünk egy konyhakést, hús előkészítéséhez.
:R

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1145) Digitalpimp válasza ZolkoW (#1143) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

A kés nem feszítővas. :) Azért egy minimális feszegetést megbír az is, meg Victorinoxban is van ami vastagabb pengéjű. A Gerberrel kapcsolatban elég sok negatív kritika található mindenfelé, attól, hogy a "nagy" B.G. adta hozzá a nevét, még nem jelent semmit. Na meg egy mezei 420-as pengéjű késért nem adnák 8-10 E Ft-ot. Az Indexes fórumon, amit feljebb linkeltem, ott elég jól kivesézik a Gerbert, csak győzd átolvasni.

Skillet: A Tramontina steak késeket nézted már? Van recés és sima pengés is, mondjuk az is hegyes, de elég olcsó (700-800 Ft 2db.) meg az acélja se rossz.
A húshoz milyen jellegű munkára kellene? Bontani, szeletelni, filézni, vagy úgy minden egybe? :)

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1146) lugosi válasza Digitalpimp (#1145) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Amúgy ilyen feszegetős, mellesleg-késes felhasználásra, miért nem multiszerszám? Ami mindamellett kés is.

(#1147) ZolkoW válasza Digitalpimp (#1145) üzenetére


ZolkoW
őstag

a Gerbereknek csak egy része BG...
Elhiszem,h hígult, meg ilyenek, de amikor 3 ezresért kifogástalan késeket lehet venni Kínából,akkor én nem arra fognám, hogy a gyártás helye a baj. az általánosítás mindig zavar, Gerberből is biztos van nagyon jó,meg gyengébb is, azzal egyetértek,hogy ugyanazért a pénzért más márkából jobbat is kaphat az ember, csak itt most erről a két márkáról szólt a kérdés, és az enyhe feszegetés is felmerült.
(én egyiket sem választanám, vagy ha igen, akkor a Gerbert, ott sokal szélesebb a választék is,szóval valamit biztos találnék)

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1148) Skillet válasza Digitalpimp (#1145) üzenetére


Skillet
addikt

Reggeliző kés: Nem feltétlenül kell, hogy olcsó legyen... inkább jó legyen, nem 1-2 évre vesszük. Szerintem a hegyes nekünk nem jó. Hegyes késsel nem lehet vajazni, szerintem alkalmatlan reggelizésre, nekem legalábbis az.

Húshoz: Csontos húst, egybe csirkét mi nem igazán szoktunk venni. Csirkecom-csirkemell filéről kellene leszedni a csimbókokat, inakat, aztán felkockázni vagy csíkokra vágni. Nem nagy kaland, csak rossz késsel ez is horror. Itt is él, hogy inkább jó kés legyen.
Túltolni sem akarjuk, nem vagyunk séfek, de azért valami silány cuccért nem akarunk egy forintot sem kiadni.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1149) Digitalpimp válasza Skillet (#1148) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Itthonról Icel, Tramontina, Victorinox, ezek között szerintem találsz a célnak megfelelőt. Fiskarst ne vegyél, túlárazott, már csak a névből él ő is. Esetleg japán cucc Ebayről. Onnan Fiskars árban minőséget kapsz, meg gyárilag borotvaélt. Én egy 17cm-es santokut vettem 6500 körül, azzal vágok mindent, húst, zöldséget, eddig csak bőrön húztam rajta, komolyabb élezést nem igényelt, május óta megvan.
Formában, centiben milyenre gondoltál?

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1150) Skillet válasza Digitalpimp (#1149) üzenetére


Skillet
addikt

Ebay is szóba jöhet, ha onnan jobb ár/érték arányban lehetne vennni, mint itthonról.
Nem tudom, mekkora kell legyen a... milyen késről beszélünk, séf kés? De itthon van egy használhatatlan 15 centi körüli pengével, az méretben nem rossz, de gyanítom a 17 centis is jó lehet.

A reggeliző kés lesz szerintem a nagyobb szívás. Azt nehezebben fogok találni.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.