Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) lugosi válasza benfolds (#1448) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem ezeket olyan olcsón gyártják, hogy nincs szükség pótalkatrészekre, ha tönkremegy akkor venni kell egy újat.

(#1452) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

Ezen szerintetek lehet valahogy javítani még? Sima sparos matricas JO kés.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#1453) ZolkoW válasza Bdanyy (#1452) üzenetére


ZolkoW
őstag

Teljes élet újraélezni...vesztesz egy mm-t, aztán mehet tovább a munka :)
A fix szögű élezők erre nagyon jók pl.

Csapágycserére: esetleg alternatíva,hogy ha tönkrement a csapágy, akkor réz vagy teflon alátétre cserélni, szerintem használható lehet az is. persze olcsó kés, stb, de csak nem dobja ki az ember, ha minden más még jó rajta. de lehet hogy ebayen, alin van csapágy is külön..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1454) Bdanyy válasza ZolkoW (#1453) üzenetére


Bdanyy
addikt

Köszi! Esetleg egy konkrét típust tudsz ajánlani hozzá?

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#1455) ZolkoW válasza Bdanyy (#1454) üzenetére


ZolkoW
őstag

már annyit írtam róla,hogy félek,reklámnak fogják minősíteni :D
Ruixin 3, vagy Ruixin Pro néven szoktam látni. nekem eléggé bevált, vettem hozzá gyémántos élezőket is, a gyáriak annyira nem hasítanak azért (a legfinomabb abból is tűrhető, a többi nagyon kopik)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1456) Digitalpimp


Digitalpimp
senior tag

Sikerült Ebay liciten nagyon jó áron megvennem egy ilyen Kai kést: [link]
(Nem ettől az eladótól, csak ilyen a kés.) A szokásos gyors postázás Japánból, a szokásos tökölődés itthon.
A kés a megszokott profi munka, dobozból kivéve borotvaéles, nagyon jó fogású, súlyú darab. Eddig az év üzlete, remélem lesz még hasonló fogás.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1457) discrate válasza Digitalpimp (#1456) üzenetére


discrate
aktív tag

Mit jelent a nagyon jo ar konkretan?

(#1458) Digitalpimp válasza discrate (#1457) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

5.300.-Ft-ért sikerült megcsípni. Ketten licitáltunk csak, meg segített a Myibidder is.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1459) Eugene Roe válasza jookomak (#1447) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Van egy magyar bolt is :) illetve az ikea legdrágább szendvicsszerkezetű acélserpenyői is kivállóak szerintem (pláne az árukért). Párnapi használatban még nem tartok vasedényt. Vagy mindennapos, vagy heti 1* :)

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#1460) twingers


twingers
tag

Sziasztok!
Szeretnek egy kis segitseget kerni:
Eljott az ideje, hogy meglepjem magam egy fix penges kessel, viszont nagyon elvesztem a lehetosegek kozott.
A ~20ezer forintos arkategoria nalam a hatar.
Par napi keresgeles utan ami most tetszik az a Muela Rhino vagy esetleg a Husky, illetve a Boker Plus Mako. Ha ezek kozul kene valasztani, akkor eltartossag szempontjabol melyik modell a nyero? Tudom, hogy ebben az arkategoriaban nem varhatok csodat, de feltetelezem, hogy a gyartok fuggvenyeben meg igy is vannak minosegbeli kulonbsegek, es nem szeretnek egy hulladekot venni.
Elore is koszonom a tanacsokat, javaslatokat!

(#1461) jookomak válasza twingers (#1460) üzenetére


jookomak
őstag

Milyen célra kell? Túrázni, nyársat faragni? Vagy vadászat után zsigerelni esetleg? :)
Szalontai mestert ajánlom magyarok közül, nem csak fix modelleket csinál, rugalmas is bizonyos keretek közt, volt szerencsém tőle kést venni. Az árban benne van egy remek bőrtok is. Támogassad a magyar gazdaságot megfele, ne a kínaiakat!
Vagy késportál.hu fóruma, az összes készítő jelen van, Sasa, Lovász, Hegyespenge remek bökőket készítenek, hasonló áron.

(#1462) twingers válasza jookomak (#1461) üzenetére


twingers
tag

Elsosorban turazashoz es ugy altalaban mindennapi tarsnak a svajci bicska melle.
Nem igazodok meg ki a magyar keszitok kozott, annyi van mar beloluk. Szasza kesei kozott lattam nekem tetszo peldanyokat, de az majdnem duplajanal van arban, mint amire en gondoltam.
Termeszetesen ha talalok magyar mesternel nekem megfelelot, akkor nem kerdes, hogy azt valasztom a kulfoldi “vetelytarsakkal” szemben.

(#1463) lugosi válasza jookomak (#1461) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nagyon szép munkái vannak. Köszi, hogy linkelted.
Szerinted jól látom, hogy azok a vadászkések full tang-ek, vagy rosszul?

(#1464) jookomak válasza lugosi (#1463) üzenetére


jookomak
őstag

Full-tang, igen, külön kértem, hogy legyen kijjebb a vége, mint a nyél, amolyan törővégnek. Plusz pár betű gravír, más felköszörülés, mi vittük a fát a nyélhez, és így is maradt az alap ár. Jól sikerült ajándék lett.

(#1465) lugosi válasza jookomak (#1464) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nézegetve egyébként hogy mit kap az ember nevesebb gyártóktól ennyi pénzért, nevetséges ez az ár, amiért adja őket. Nagy cégtől ennyiért valami alja kést, alja markolattal, alja tokkal lehet kapni. Tuti hogy fogok rendelni tőle.

(#1466) Squirrel


Squirrel
őstag

Sziasztok!

Konyhai késkészletet szeretnénk venni lehetőleg nem 1-2 évre tervezve, ehhez kérnék tanácsot. Nézegettem, hogy "hagyományos" acélból készült késeket nézzek, vagy damaszk pengéset. Ha az ár nem számítana, akkor egyértelműen KAI Shun Premier Trim lenne a befutó, de egy készletre most nincs felesleges 1000-1500 Eurom.

Kérdésem az lenne, hogy a KAI gyártótól a "hagyományos" acél sorozatából - Wasabi black ( [link] ) készült kések és egy olcsóbb damaszk pengés szett - mint pl. ez a Wakoli [link] - közül melyiket érdemes megvenni?

Gondolom nem véletlenül kerül a KAI damaszk pengés kése 4-5x annyiba, mint mondjuk egy elvileg hasonló pengés Wakoli vagy Stallion kés. Ha a termékismertetőben azt írják, hogy japán penge, az még attól lehet simán kínai vagy tajvani...

Köszönöm a véleményeket, tanácsokat!

(#1467) jookomak válasza Squirrel (#1466) üzenetére


jookomak
őstag

Én lebeszélnélek egy ekkora készletről. Ilyen összegből vennék egy séf kést, egy kenyérvágót, meg egy kicsit. Falra egy mágneses sín, aztán ennyi. A maradék 3-4 darabot alig használnád a készletből, akkor inkább az legyen jó, amit használsz. Mondok egy példát, filéző kés. Milyen olyan eset van, amikor az embernek nélkülözhetetlen szüksége van rá? Manapság szinte mindenhol csak bontott húst árulnak. Egy csirkecombot ugyanúgy ki lehet filézni egy séf késsel is. Vagy ezek a közepes 10-12 centis pengék. Amit azzal vágnál fel, azt ugyanúgy meg lehet oldani a 20 centissel is.

(#1468) kisza25 válasza jookomak (#1467) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Amit te írsz az a csontotzó (kicsi merev)
A filéző az a vékony hosszú és hajlékony
Nem véletlen van ennyi féle kés, mondjuk mindenkinek magának kell tudnia mire van szüksége
Nekem a kis zöldséges kés a legfeleslegesebb a készletemben, de nekem így lett teljes:)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1469) Squirrel


Squirrel
őstag

Persze, az más téma, hogy egy szettből mit használok meg mit nem. Nem is biztos, hogy a 6-os csomagot venném meg, vannak párban vagy 3 darabos szettben is. Itt a kérdés inkább az volt, hogy egy elvileg jobb rozsdamentes, hagyományos acélpengés kés, vagy egy "olcsóbb" damaszk pengés kés a jobb?

(#1470) Digitalpimp válasza Squirrel (#1469) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Az a fő gond inkább, hogy egy "márkás" terméknek az árában igen vastagon a márkát fizeted meg. Ezért a melyik jobb ennyiért dolog kicsit árnyaltan mutatkozik. Ez a Wakoli pl. amennyiben tényleg VG10-es maggal készül, még ha a damaszktól el is tekintünk akkor is elég jó lehet. Viszont ahogy nézem, német oldalakon kívül nem igazán van róla találat, ezért azt gondolom, hogy csak ottani forgalmazásra gyártatott cucc lehet.
Másrészről meg a Kai Wasabi minőségét szerintem más gyártóktól fél- kétharmad áron meg lehet kapni.
Ha maradunk japán vonalon, akkor ezeket a figyelmedbe ajánlom: [link]
[link]
Mindkettő gyönyörű kézi munka, és ez tuti az, ami. Vagy ha márkásat szeretnél, akkor ez:[link]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1471) may15


may15
csendes tag

Sziasztok!

Manker - Saber nevű késéről van tapasztalatotok?

(#1472) Squirrel válasza Digitalpimp (#1470) üzenetére


Squirrel
őstag

Szia!

Köszönöm az ajánlatot, igen a Wakoliról szinte csak német nyelvű vélemények, találatok vannak. Megnézem az általad linkelt késeket is!

(#1473) Squirrel


Squirrel
őstag

Nezegettem az ebayen is, 3-4 egyforma (szettbe) tartozo kest nehez talalni. Ha meg szettre keresek ra, Japanbol alig van, a legtobb kinai, taiwani vagy amerikai. Kinait nem mernek venni, pedig kinezetre azok is nagyon szepek, pl ez itt:

[link]

(#1474) discrate


discrate
aktív tag

Ilyen típusú vagy márkájú késsel van valakinek tapasztalata? Az aluminium nyél nagyon nem fogott meg, a formája viszont tetszik. Az acél lehet gyenge h ilyen áron van?
Egy ganzo szinttel felveszi a versenyt?

(#1475) lugosi válasza discrate (#1474) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tapasztalatom nincs, ránézésre viszont azt mondanám, hogy nagyon az alja lehet. Én hanyagolnám. Inkább gyűjtsd össze az árát egy rendesnek.

(#1476) discrate válasza lugosi (#1475) üzenetére


discrate
aktív tag

Kerti kis mindenesnek szanom faricskalasra, kotelvagasra stb.
De akkor kihagyom ezt. Koszi

(#1477) jookomak válasza discrate (#1476) üzenetére


jookomak
őstag

Mora 860mg egy ezressel többért, főleg ha kertbe kell.

(#1478) M@rdel


M@rdel
őstag

Sziasztok,

Első kínai bicska rendelésem egy Ganzo G621.
Erre a gyári adatlap azt írja, hogy 440C acélból készült, lejjebb meg 4116 -ból, ami a netes keresés szerint a 420 -s minőség.
Vagy rosszul gondolom?

(#1479) Szivacs85 válasza M@rdel (#1478) üzenetére


Szivacs85
tag

Nálam a gyári oldal is 55HRC 4116. És a gearbest-en is. Van most rá kupon, ha rendelnél még egyet :)
7,19$ bocs MO-ra nem érvényes.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ: MSI 1050TI 4GB OC és egy hibátlan Ati HD 4670 videokártya

(#1480) lugosi válasza M@rdel (#1478) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én is úgy látom, hogy az még az említett két acél közül is az olcsóbbikból van.
Ami nem feltétlenül katasztrófa, ez egy 10 dolláros kés, nyilván ennyiért nem is vár csodát az ember, illetve attól függ, mire kell. Teljesen jó lehet hétköznapi dolgokra.

(#1481) M@rdel válasza lugosi (#1480) üzenetére


M@rdel
őstag

Ha jól látom ez kb az ikeás konyhakés minőségű acél.
A fiamé már megjött, tetszik, kis kompakt egykezes bicska.

(#1482) lugosi válasza M@rdel (#1481) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ilyen mélységig nem értek hozzá, de árát tekintve nem tudnék belekötni. Nyilván nem egy prémium acél, de ezt ennyiért szerintem senki nem is várja el tőle. Valójában, ilyen hétköznapi dolgokra, legalább nem kell félteni, nem dísznek lesz.

(#1483) Squirrel


Squirrel
őstag

Fentebb linkeltem komolyabb kinai/taiwani konyhakeseket. Valakinek van tapasztalata, hogy ezek mennyire veszik fel a versenyt a japanban gyartott damaskuszi pengeju kesekkel? Rendelnek en onnan is szivesen, de onnan szettbe illo 2-3 kest nem nagyon talaltam, csak pl. KAI-bol, az meg rohadt draga.

Ebay-es kesrendelesnel milyen plusszkoltsegek jonnek meg erre ra?

(#1484) _Lacos_


_Lacos_
tag

Jó estét!

Van nekem egy S&W automata késem (MAGIC assisted knife), amiben egy acélrugó segíti a pengenyitást. Ez a rugó sajna megfáradt, az lenne a kérdésem, hogy honnan tudnék venni ilyen rugót?
Valami ilyesmire lenne szükségem, nyilván hazai forrásból: [link]

[ Szerkesztve ]

N36L, X61, X200.P8700/4G/830SSD/AFFS, L520/830, Pug306RG1.6, SONY50W829

(#1485) lugosi válasza _Lacos_ (#1484) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Segíteni sajnos nem tudok, csak érdeklődnék, hogy mennyi ideig bírta a rugó?

(#1486) _Lacos_ válasza lugosi (#1485) üzenetére


_Lacos_
tag

Hmm, kb 2 hónapig, de eleinte rohadt sokat 'csattogtattam' úgymond :D
Meg egy párszor le is esett a földre, lehet az is betett neki. Enyhe Z alakban van meghajtva a rugó és a hajtásban repedt el, így már csak kb 1/3-ig nyílik a penge.

[ Szerkesztve ]

N36L, X61, X200.P8700/4G/830SSD/AFFS, L520/830, Pug306RG1.6, SONY50W829

(#1487) lugosi válasza _Lacos_ (#1486) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A 2 hónap szerintem nem indokolná, a leejtés már inkább. Valószínű a repedés volt sok neki.
Nem biztos, hogy tovább keresgélnék a helyedben, inkább megrendelném arról az oldalról, ahol megtaláltad, hogy mi kell. Ha jól látom alig több mint 1 usd, nem hiszem hogy megvámolnák ennyiért, de ha igen, legfeljebb kifizeted azt a 9 cent vámot. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1488) _Lacos_ válasza lugosi (#1487) üzenetére


_Lacos_
tag

Igen, maga a rugó nem tétel, de a $25 szállítási költség az húzós, tekintve hogy kb egy 10es volt a kés anno.

N36L, X61, X200.P8700/4G/830SSD/AFFS, L520/830, Pug306RG1.6, SONY50W829

(#1489) lugosi válasza _Lacos_ (#1488) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Vajon mi a fene kerül annak a pár grammos kis vacaknak a szállításában ennyibe? Hát igen így érthető a dilemma.

(#1490) Digitalpimp


Digitalpimp
senior tag

Sziasztok!
Rendelt már valaki kínai damaszk és vg10-nek hirdetett kést Aliról? Mennyire lehet "rendes" damaszk és vg10?
Pl.:[link]
Vagy: [link][link]
Ilyesmi 12cm-es kést szeretnék, csak nem tudom mennyire hiteles a leírás.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1491) lugosi válasza Digitalpimp (#1490) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

18 dollárért mind a vg10-zel, mind a damaszkkal kapcsolatban kétségeim vannak.

(#1492) Digitalpimp válasza lugosi (#1491) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Nekem is. :) Azért próbálok érdeklődni, hátha vett már valaki ilyesmit. Mondjuk amik kamu damaszkok azok már 7-8 USD-ért kaphatók. Fene se tudja.

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1493) lugosi válasza Digitalpimp (#1492) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szóval szerintem valószínűleg nem az.

(#1494) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

erről a kerámia fenőrúdról esetleg van valakinek tapasztalata/véleménye?ikea 365+ késekhez lenne. :R

(#1495) Zolás válasza betyarr (#1494) üzenetére


Zolás
addikt

Lidliben van akciós konyhakés, valaki tudja milyen minőségű? Gondolom hogy nem egy japán csúcsminőség, de alap konyhai dolgokra használható, vagy annyit sem ér?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#1496) numera007 válasza Zolás (#1495) üzenetére


numera007
tag

Én a múltkor vettem az aldiban az akciós késükből. Igaz az aldi volt, de megbántam. Van itthon ikeás késem is (vörda), fênyévekkel jobb. A nejem beleszeretett ahogy megvettem.

(#1497) ZolkoW


ZolkoW
őstag

a piros-fehér-zöld benzinkúton lehet most pontokért és pár ezresért késeket és grillcuccokat elhozni. valaki vett már? szokás szerint a santoku érdekel, de van egyéb is, amin megakadt a szemem, pl. hambi húspogácsa formázó.. ;)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1498) Zolás válasza numera007 (#1496) üzenetére


Zolás
addikt

Köszi. Gondoltam hogy kétezerért nem váltja meg a világot, de azt hittem azért a használható kategória. Megakadt rajta a szemem, mert nem néz ki rosszul, de akkor arrébteszem a szemem róla :DDD
Ez a vörda nem is néz ki rosszul. Megint megakadt a szemem valamin...

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#1499) jookomak válasza Zolás (#1498) üzenetére


jookomak
őstag

Én rászánnám a 6 rugót az Ikea 365-ből a nagyobbik szakácskésre akkor már. Egy doboz cigi, 3 sör+feles kombó és egy gyros ára. Oszt még akkor nem is biztos, hogy jó estéd volt :D

(#1500) betyarr válasza jookomak (#1499) üzenetére


betyarr
veterán

és megvagy a 365-el elégedve?mik a tapasztalataid?mivel érdemes élezni?az ikeás 1,5k-s élezővel,vagy jobb,ha komolyabb élezőbe fektetek?mondjuk egy kerámia rúdba,mint az az ebayes,amit linkeltem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.