Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) gyapo11 válasza schawo (#1898) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Ja, én is tettem egy próbát, már nem emlékszem, hogy gyémántos lappal vagy kővel, de össze-vissza töredezett az él. Videón láttam valami fehér kerámia szerű kővel kézzel csiszolgatta. Meg gépeket is látni videókon, vagy szalag vagy kőkorong, papírt vágja utána. Gyártásról láttam videót, ott elég nagy tárcsán elég nagy fordulattal csiszolták, szikrázott szépen.
Mindehhez hozzávéve a vastag pengét, a törékenységét, a kipattogásokat, én sem ajánlom a kerámiát.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#1902) G@ben


G@ben
addikt

Valaki próbált már Mora Companiont ilyen tokkal használni? A gyári mora tok helyett szeretnék egy gyöngyvászon vagy cordura tokot, mert a gyári övre fűzve nagyon eláll.
Ha kicsit alakítani kell rajta, az nem gáz, csak ne kelljen teljesen újat csinálni. És az ára se legyen sok, mert nem kéne, hogy a leves drágább legyen, mint a hús. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1903) lugosi válasza G@ben (#1902) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Miért nem teszel inkább a gyári tok bújtatójára egy bőr övfűzőt vagy valami vastagabb zsinórból egy bújtatót? Szerintem nagyon jó a gyári tok, ezzel pedig a saját igényeidhez tudnád igazítani. Olcsó megoldás is lenne.

(#1904) G@ben válasza lugosi (#1903) üzenetére


G@ben
addikt

Gondolkodtam azon is, de ott már kezd vastag lenni a tok a késsel együtt, valami laposabb megoldást csinálnék, az meg a gyöngyvászon vagy cordura tok. Illetve tudom, hogy stabilan tartja a kést a gyári tok is, de jobban szeretem, ha le tudom rögzíteni, mint ennél a toknál is a patentos résszel. Túránál gyakran jól jön, ha nem csak a kitaposott úton sétálok.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1905) lugosi válasza G@ben (#1904) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Úgy értettem, csak a tetejére, azaz az övklipsz részre tegyél valamit. Attól nem lesz vastagabb. Tehát csak az öv rögzítési pontot változtasd meg.

(#1906) G@ben válasza lugosi (#1905) üzenetére


G@ben
addikt

Igen, értettem, de már a gyári is vastag, ezért is szeretném lecserélni. Minden szempontból jobb lenne nekem egy olyan tok.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1907) k-dani


k-dani
csendes tag

Zwilling Gourmet 20 cm szakácskés + 10 cm spékelőkés 13 000 Ft-ért átlagos otthoni használatra megérheti?

(#1908) betyarr


betyarr
veterán

nagyon boldog vagyok.rendeltem egy követ és a kedves magyar posta vámeljárás alá vonta.épp most jött a mail,hogy csatoljam a megfelelő dokumentumokat.úgyhogy most (facepalm)...fizethetek 3k-t,meg tréfát pluszban :W

(#1909) schawo válasza betyarr (#1908) üzenetére


schawo
titán

Nem valószínű, hogy meg fogják áfázni. Átlépi ugyan a jogszabályi limitet, de nem éri el az eljárási utasításban szereplő limitet. Bezzeg nekem múltkor 200 dollárnyi kövem jött japánból, mint kés a vajon.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1910) M@rdel válasza betyarr (#1908) üzenetére


M@rdel
őstag

Szerintem 20 dollár értékre semmi egyéb költség nincs.
Itt az összefoglalóban lévő pdf szerint ez a 20 dollár / 6000 Ft elhanyagolható értékű küldemény.

[ Szerkesztve ]

(#1911) betyarr válasza schawo (#1909) üzenetére


betyarr
veterán

igazából már az is elég kellemetlen,hogy +3k jön a kő árához+postához.ilyen az én szerencsém :U

M@rdel: meg 12 dodó posta.bár lehet tényleg eltekintenek a tréfától.de a 3k sarc még ottan lesz :(((

[ Szerkesztve ]

(#1912) schawo válasza betyarr (#1911) üzenetére


schawo
titán

Akkor eljárási díj sem jön rá.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1913) Skillet válasza betyarr (#1911) üzenetére


Skillet
addikt

Nem fognak rárakni egy forintot sem.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1914) gyapo11 válasza Skillet (#1913) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Én is úgy tudom, hogy ilyenkor nem tesznek rá eljárási díjat sem, viszont lehet, hogy föl kell hívni a figyelmüket a 10 Euro alatti áfa meg nem fizetési kitételre.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#1915) betyarr válasza schawo (#1912) üzenetére


betyarr
veterán

és Skillet: hja,úgy tudtam,hogy azt mindenképpen fizetni kell.már összefolynak ezek a rendelős dolgok

(#1916) zzz03


zzz03
őstag

Mai szerzemeny. :DDD
Ha bemesz a keseshez kötelezö valamit venni... :DDD

(#1917) peestike


peestike
senior tag

tegnap megérkezett ez a xinzuo 6 collos kés. van súlya, de jó az egyensúlya. markolat is hibátlan. szemmel látható a rétegek különbsége, nem gondolnám, hogy nem igazi damaszkuszi penge. élezése is remek.
most már azon gondolkodom, hogy lehet kellene egy 8 collos ilyen. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#1918) schawo válasza peestike (#1917) üzenetére


schawo
titán

Milyen nyele van? Fekete G10, vagy pakkafa (mint a vevői képeken)? És a penge sík, vagy "kalapácsmintás"?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1919) peestike válasza schawo (#1918) üzenetére


peestike
senior tag

g10 a nyele, bár rendeléskor én sem tudtam eldönteni, hogy mi is fog jönni. nekem a g10 jobban tetszik, bár a fa sem csúnya. csináltam pár képet, remélem ezen látszik minden. :)
legjobban az élszalag felett lévő rétegződés látszik nagyon szépen a valóságban.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#1920) schawo válasza peestike (#1919) üzenetére


schawo
titán

Pont ugyanaz az oem penge, mint a Qingeknél, vagy a Sunlong késeknél.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1921) Digitalpimp válasza peestike (#1917) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Nagyon szép ez is! Meg úgy látom elég hamar ideért. Én is szemezek még mindig a Qing kenyérvágóval, nagyon tetszik. Látom téged is elkapott a "késláz". :DD Azért egy jó késsel teljesen más dolgozni.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1922) peestike válasza Digitalpimp (#1921) üzenetére


peestike
senior tag

E-packet 21 nap alatt futott be. Én is úgy gondolom, hogy kb tök mindegy a név, mégha árban van is szórás rendesen, ugyanazt a pengét/markolatot kapja meg a vásárló.
A "késláz" meg évek óta megvan, de két ilyen penge után úgy gondolom, hogy ár/érték arányban kb. ezek a kínaiak most a bestbuy. Van nekem is zwilling a tesco-s pontokból, ami jó pár évvel ezelőtt volt, de ezek szerintem bőven hozzák azt a minőséget. Plusz még jobban is néznek ki. :)
Meg tényleg arra kezdek rájönni, hogy nem kell 10 féle kés egy konyhában, elég a fele. Plusz egy jó olló.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#1923) gyapo11 válasza peestike (#1922) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Melyik 5-re gondoltál?
Séf, hámozó, kenyérvágó, evő, kenő. De még szóba jöhet bárd, szeletelő, filéző, sajt.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#1924) jookomak válasza gyapo11 (#1923) üzenetére


jookomak
őstag

Az első öttel egyetértek, bár a kenő kicsit kakukktojás, az azért mindenkinek van az evőeszköz készletben. A bárd számomra egy olyan darab, hogy kb évente 1-2 alkalommal kéne, szeletelőnek ott a séf kés, filézőnek szintén nem látom értelmét. Nagyritkán jól jönne, mondjuk csirkecombhoz, de részemről ennyi. Azt is megoldom a nagykéssel. Halat előkészítve veszem, máshoz meg nem látom szükségét. Sajtot szintén a naggyal vágom csakúgy, mint a tortát is.

(#1925) betyarr válasza jookomak (#1924) üzenetére


betyarr
veterán

jaja,szerintem is.tulajdonképpen háromféle kés kell egy átlag melóhoz,amikkel mindent meglehet oldani: egy séf kés,egy hámozó és esetleg egy kenyérvágó.1 hónapja vannak meg az ikeás késeim: séf,santoku,kenyérvágó és filéző.ez utóbbi kb kétszer volt a kezemben,míg a többi szinte mindennap.
gondolkodtam egy kínai szeletőben,de letettem róla.
most inkább ez a kínai qing és társai séf kés érdekelne,de csak azért,hogy összehasonlítsam az ikeással.
egy kisebb hámozót viszont még fogok venni.

(#1926) gyapo11 válasza jookomak (#1924) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Szinte minden nap két késsel eszek, a vágásra használt kés hegyes és valahogy nem marad meg rajta a vaj, tehát a kenésre használt tompa hegyű gyakran kell.
A bárd nálam is ritkán kerül elő, de ha kemény késeket használnék, akkor nem csapnám szét velük a farhátat, inkább elővenném a bárdot.
A szeletelő az érdekes, mert bár én sem használom, de az átlag séfkés csak 20 centis, és ha nem lehet vele egy húzással egy szeletet levágni, akkor az irányváltás már látszani fog a szeleten. Japcsik is szeletelhetnének a santokuval vagy gyutoval, mégis van sashimijük, és azzal egy húzással, mert elég hosszú hozzá, és a keskenyebb penge nem is tapad annyira.
Filézőm nekem nincs is, elvileg a hal bordáinak vonalát lehet vele követni, és ott gondolom szükséges a hajlékonyság. Sokszor láttam már műsorokban, hogy a séfek séfkéssel filéznek. Csirkecombot én is azzal.
A sajtról nem tudok séfkéssel olyan szép forgácsokat leszedni, egyik túl vékony lesz, másik túl vastag, bár kicsit távol van a késtől, kb. mint egy hámozó.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#1927) peestike válasza gyapo11 (#1923) üzenetére


peestike
senior tag

legtöbbet az 5 collos kínait használom, enni, hámozni, kenni nekem jó. (van kenő és sajt kés is, de ezek helyettesíthetőek szerintem.) még egy 8 coll körüli séf kés kellene, a maradék kettő meg opciós. :)
kenyeret nem is tudom mikor vettem nem szeleteltet utoljára, bárdot sem használnám ki. panelban azért fél disznóba nem kezdenék bele.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#1928) schawo válasza gyapo11 (#1926) üzenetére


schawo
titán

Szinte minden nap két késsel eszek, a vágásra használt kés hegyes és valahogy nem marad meg rajta a vaj,

Jó, de az nem ér, te minden étkezés előtt kést is fensz :DDD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1929) schawo válasza peestike (#1927) üzenetére


schawo
titán

Egy maguro makirit (vastag tonhaltőr) használok csont és egyéb kemény dolgok vágására, darabolására, van két 8"-os gjútó konyhakésem a normál konyhai munkára, elsősorban zöldségekre, egy 9"-os egyenes pengés kiricüke és az új 10"-os kínai szeletelő hús szeletelésére, egy 6,5"-os csontozó vadászkés finom csontozásra, filézésre, és az 5"-os új kínait apró darabolásra, és a 3,5"-ost esetlegesen evésre és hámozásra.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1930) lugosi válasza gyapo11 (#1926) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"két késsel eszek"

Erről az eredeti Hippolyt, a lakáj jut eszembe... :DDD

(#1931) betyarr


betyarr
veterán

a tacskoban nézegettem a késeket.ismeri valaki? valami sabatier x50crmov15 volt rajta.30 év garanciát írtak.milyen fém lehet ez?

(#1932) schawo válasza betyarr (#1931) üzenetére


schawo
titán

x50crmov15 szokásos német késacél

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1933) betyarr válasza schawo (#1932) üzenetére


betyarr
veterán

épp olvastam,hogy egy elég jól élezhető és jó éltartó acél.amolyan belépő szint.5-6k az aruk.

(#1934) betyarr válasza schawo (#1932) üzenetére


betyarr
veterán

a héten érkezik a suehiro kő,a szögsegéd már megjött.a késre te milyen ragasztószalagot szoktál használni,hogy ne karcolódjon össze?
könnyen le lehet hámozni a késről a ragasztószalagot a művelet után?

(#1935) schawo válasza betyarr (#1934) üzenetére


schawo
titán

Bármivel, ami kéznél van. Széles cellux, széles maszkoló, széles szigetelő. Enyhén nedves késre szoktam felragasztani. Érdemes a kézvédőt is, akkor nem fogod összekarcolni a rutin hiánya miatt.

Pont tegnap éleztem egy x50crmov15 kést, a Suehiro nagyon jól viszi.

Ugye tudod, hogy 10-15 percet áztatni kell, és a felületen folyamatosan pótolni a vizet?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1936) betyarr válasza schawo (#1935) üzenetére


betyarr
veterán

Ugye tudod, hogy 10-15 percet áztatni kell, és a felületen folyamatosan pótolni a vizet?

igen,ez megvan :K

ahogy nézem,ennek a szögsegédnek be kell majd kopnia.a kerámia csík egy leheletnyit mélyebben van,mint a műanyag.ez nem fogja eltömíteni a követ?

gondolkodom ezen a teszkóban látott késen,de még nem dőlt el a sorsa.jobban hajlok a damaszkuszi qing kések felé.de majd még eldől :B

más: találtam itthon egy kaszakövet.megpróbálkoztam vele,de nem sokra jutottam.próbáltam megtalálni a megfelelő szöget,de így elsőre nem akart összejönni :N a szögsegédet nem használtam.

[ Szerkesztve ]

(#1937) schawo válasza betyarr (#1936) üzenetére


schawo
titán

Igen, ez ilyen, nincs jelentősége, nem bántja a követ.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1938) schawo válasza schawo (#1935) üzenetére


schawo
titán

így be szoktam bugyolálni, abból baj nem lehet (ez egyébként egy molos akciós kés, nem saját)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1939) betyarr válasza schawo (#1938) üzenetére


betyarr
veterán

ez tényleg alaposan be van csomagolva.könnyen le lehet hámozni az élezés után?

(#1940) schawo válasza betyarr (#1939) üzenetére


schawo
titán

Egy mozdulattal lejött. Be szoktam vizezni és lerázni, így csak kicsit tapad rá, nem keni össze ragasztóval.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1941) betyarr válasza schawo (#1940) üzenetére


betyarr
veterán

jól látom/hallom,hogy ebben a videóban a srác előre és hátra is ugyanolyan (minimális erőkifejtéssel) huzigálja a kövön a kést?tehát,nem csak tolni kell,hanem visszafelé húzni is?

illetve,amit még észrevettem,hogy az 1000-es kövön 45 fokban tartja a kést,viszont a 8000-es kövön már teljesen egyenesen.vagy ez azért van,mert a 8000-es csak políroz?

[ Szerkesztve ]

(#1942) schawo válasza betyarr (#1941) üzenetére


schawo
titán

Persze, oda -vissza. Nincs kiemelt irány, mindkettő ugyanúgy csiszolja az élszalagot, és eltávolítja a fémet.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1943) betyarr válasza schawo (#1942) üzenetére


betyarr
veterán

vagyis,most hogy nézem tovább,már azt mondja (amikor éllel maga felé húzza a kövön a kést),akkor óvatosan kell ("relax") és amikor eltolja,akkor kell egy kis erőt kifejteni ("slightly push when you pull away").

ezt már később írtam:

illetve,amit még észrevettem,hogy az 1000-es kövön 45 fokban tartja a kést,viszont a 8000-es kövön már teljesen egyenesen.vagy ez azért van,mert a 8000-es csak políroz?

[ Szerkesztve ]

(#1944) schawo válasza betyarr (#1943) üzenetére


schawo
titán

Ez hülyeség, ugyanolyan erővel mehet minden irányba, nincs kitermelt irány. Nem néztem a videót, nem hiszem, hogy 45 fokban tartaná. Inkább 15 lehet az. Ha később más szögben tartja, az megint jó nagy hülyeség, ne utánozd, akkor nem ér le az élszög, fölöslegesen csinál bármit, csak árthat, megkarcolja a kés lapját.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1945) betyarr válasza schawo (#1944) üzenetére


betyarr
veterán

a 45 fokot nem vertikálisan értem,hanem horizontálisan.a videóban ugye 3 féle élezési módot mutat: a japán félét,amikor horizontálisan egyenesen van,a nyugati módszert,amikor élezés közben ferdén tartja de el is húzza a pengét,meg a saját módszert,amikor 45 fokos szögben tartja és úgy élez.

(#1946) schawo válasza betyarr (#1945) üzenetére


schawo
titán

Ja értem. Én tartom mindenhogy, ahogy épp sikerül. Az a kérdés, hogyan nem sérül az ujjvédő vagy a bakni. A tegnapi molos késnek például ferde, közel 45 szögben fordítva, felfelé áll a bankija, emiatt fordítva, 45 fokos szögben tartottam, hogy az él végét is lehessen élezni. Amúgy meg tök mindegy, hogy tartja az ember, az acél ugyanúgy jön le róla :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1947) gyapo11


gyapo11
Topikgazda

Megérkezett az 5 "-os Qing damaszk kés. 59±1 HRC keménységet ír, de nem éreztem nehezebben élezhetőnek, mint a többi kést. Most vagy nem kemény, vagy a többi késem is kemény, vagy nincs érzékelési képességem az élezési különbség megállapításához. A gyári élszög pontosan megegyezett a kezemben levővel, párat húztam, megnéztem órás lupéval, és az élszalagon teljes szélességében ott voltak a barázdák.
Vékony papírt viszi, de persze nem papírt eszek, majd meglátjuk használat közben. Meg főleg az éltartósságra vagyok kíváncsi.
Viszonylag szép a minőség, egy dolog nem tetszett, hogy az élszalag szélessége nem volt egyenletes, a penge tövén és a fölső harmadán szélesebb, középen és a hegyén keskenyebb volt. Gondolom Csing hétfőn élezte, rányomta a kőre, oszt jóvanaz.
Még az az érdekes, hogy a mintázat a pengeháttól az él felé haladva megszűnik pár mm-re az éltől, és ez a határvonal olyan, mintha árok futna végig kacskaringósan, de körömmel nem érezni.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#1948) Digitalpimp válasza gyapo11 (#1947) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Teljesen fellendítettük a boltot. :) Azért a 420 acélhoz képest érezni, hogy másképp harapja a kő. Nekem egy bő hónapja van használatban, de a fénymásoló papírt még vitte, a szőrt már nem. :D Ezért húztam rajta vagy 20-30-at. Most borotva megint.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1949) peestike válasza Digitalpimp (#1948) üzenetére


peestike
senior tag

Nekem a 2 kés különböző eladótól van, a most kiszemelt meg egy 3. eladónál.
A kosárban lévő, tegnap még 32,xx usd-s felugrott 118.21-re, így azt gondolom kihagyom, keresek másikat... :)

[ Szerkesztve ]

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#1950) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Sziasztok!

Inkább passzív olvasó vagyok, mint érdemben hozzászóló, de kikérném a véleményeteket.
Botrányos 280as USD árfolyam ide vagy oda, ma megrendeltem életem első S35VN-nek mondott (hazudott?) kését. Zéró branding, OEM, cserébe olcsó volt, hogy nem tudtam kihagyni. Eddig 440C meg D2 éltem - pár lágyabb noname rozsdamentes kínai mellett.
Ő lenne az. Ha megjön, meg tudok valahogy bizonyosodni róla, átvertek-e?

Köszi! :R

Si tacuisses, philosophus mansisses.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.