Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2501) Fredo78 válasza hoffman_ (#2498) üzenetére


Fredo78
aktív tag

2403-ban Schawo linkelt egy táblázatot az eltérésről

(#2502) schawo válasza MittuDomain_ (#2496) üzenetére


schawo
titán

A véremmel is a közösséget szolgálom. (amikor elvágja az ujjam, gondolok rátok) :))

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2503) schawo válasza schawo (#2502) üzenetére


schawo
titán

Hamarosan megjön a Buck késem, és elkezdtem nézegetni videókat róla. Illetve kezdtem volna. Kész röhej, de nincs róla semmi. Ott van a legnagyobb tradíciókkal rendelkező full amerikai késgyártó (USÁ-ban folyik a gyártás is, talán az egyetlen ilyen nagyobb gyártó), és az új sorozatáról nincs egy nyomorult videó sehol. Pedig eloxált alu markolatos, konkáv/holkeres leélezésű S30V kést adnak 50 dollárért (a kicsit nagyobb változat is csak 55). Miközben jóval drágább a kínai Kizer késekkel (50 dollárért még csak VG10-et is alig ad a Kizer) tele van a youtube, és már megjelenés előtt 5-6 tesztelő a kezébe fogta, és ömlengenek róla boldogan. És közben az amcsik csodálkoznak, hogy nehezen adnak el, és nem bírják a versenyt. Marketingből egyes, leülhet.

Pedig nagyon jó késeket csinálnak. Az S30V-t ők 61-re edzik, míg a Kizer az S35VN-t is csak 59-re, mégis a Buck-féle S30V nagyon rugalmas marad, másik Buck késemben is nagyon meglepő ez. Magához a pengéhez és a kovácsoláshoz nagyon értenek. Csak épp az összes review erről egy szót se szól, mindenki csak markolgatja, nyitogatja a késeket, a mögöttes tartalom nulla.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2504) schawo


schawo
titán

A Suncraft kések a napokban kerülnek feladásra, és ígéret szerint egy héten belül mindenkihez kiér a gyorsposta. Kíváncsi vagyok, hogy a magyarok mennyit ülnek rajta. :(

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2505) Lacerta válasza schawo (#2503) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Ahogy én a Buck késeket nézegettem korábban, az első benyomásom az volt, hogy b+, ezek vajaskenyérből csinálják a késeiket ( 420HC ). Hiába vannak jobb késeik is, ez az első benyomás. És ezek a 420HC kések nem annyira olcsók.
Ez az egyik tényező, szerintem.
A másik, hogy a Youtube review-k jellemzően úgy működnek, mint az Instagram influencer rendszer.
Ha van egy erre szakosodott csatornád, akkor egy idő után küldenek a gyártók / webáruházak ingyen mintákat, hogy promózd.
Ezek jellemzően nem profi tesztelők, hanem sima amatőrök / gyűjtők, akiknek nincs sem eszközük, sem igényük komoly tesztelésre, viszont egy ingyen darabért szívesen molyolnak pár órát.
Van persze köztük 1-2 profibb is, komolyabb eszközökkel, akik akár el is pusztítják a terméket. Náluk láthatsz Fallknivent és pókos bicskát is rendesen megmogyorózva. De ők kevesen vannak, és nem jönnek ki 2 naponta új videóval.
A Buck nem szállt fel erre a vonalra, a Kizer, a Ganzo, stb. pedig igen.

(#2506) Lacerta válasza schawo (#2490) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Elküldték ezt a Kizer Mini Sheepdogot is.

Jött egy ugyanolyan üzenet, mint a Domin rendelés után, légyszi ne mondjam senkinek, milyen olcsón vettem.
A feladó egy bizonyos He jianming.
A másik webáruházban az eladó pedig Jianming He volt :DDD

(#2507) schawo válasza Lacerta (#2505) üzenetére


schawo
titán

A 420HC sem vajaskenyér, de a jobb Buck kések azok S30V és S35VN alapon készülnek.

Nem véletlenül használják a 420HC-t, ők azt jó rugalmasság mellett is 58-ra tudják edzeni. Közben egy nyomorult Zero Tolerance 200 dollárért a S35VN-t is csak 57-re edzi, ahogy a Spyderco is a VG-10-et. Szóval azért a Buck mellett szólnak a "rutin, meg az évek", a kezdő amatőrök csak (Buckhoz képest) csak a specifikációkat tudják égbe tolni. A Buck által készült S30V és S35V kések mind 61 HRC-re edzettek (azok, ahol használják a lángos Bos logót, Paul Bos kovácsműhely logója)

Ha van egy erre szakosodott csatornád, akkor egy idő után küldenek a gyártók / webáruházak ingyen mintákat, hogy promózd.
Persze, erre gondoltam, hogy a Bucknak egy nagy szőrös feketepont járna marketingből, mert úk kimaradnak ebből, aztán nyavajognak, hogy miért nem fogynak a késeik. Nekik a promó kimerül a vadászkiállításokon való megjelenésben. De a huszadik század már rég elmúlt.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2508) schawo válasza Lacerta (#2506) üzenetére


schawo
titán

A kettő áruház ugyanaz. Az egyiknek írtam az Oroszlánfókával kapcsolatban, és a válaszban a másik boltra mutató linket kaptam, hogy ott vegyem meg, ott aktiválták a kedvezménykupont.

Sőt nemrég jött az üzenet, hogyha legközelebb vásárolok, írjak rájuk, és minden késükre egyedi kedvezményt kaphatok :) És hamarosan egy csomó új kést mutat be a Kizer.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2509) schawo válasza schawo (#2507) üzenetére


schawo
titán

És tényleg már odáig jutottak, hogy Paul Bos edzett 61 HRC-s S30V zsebkést adnak 50 és 55 dollárért, a többiek árának feléért.

7cm pengehossz, 50 dolcsi

8,5cm pengehossz, 55 dolcsi

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2510) MittuDomain_ válasza schawo (#2509) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Ne csináld ezt velem, már így is van otthon 10+ zsebkésem, nem tudok többet megmagyarázni (ennyit sem), de attól félek ilyen árfekvésben lesz hamarosan S30V Buck-om...

[ Szerkesztve ]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2511) Lacerta


Lacerta
aktív tag

És hamarosan egy csomó új kést mutat be a Kizer.

Wow! Mikor?

(#2512) peestike


peestike
senior tag

Újra elérhető az akciós kizer domain. Van még 19 darab, egyet behúztam. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#2513) lumpy92 válasza peestike (#2512) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Én úgy látom most a kuponokat, hogy 116$ fölött adnak 29$ kedvezményt. Vagy nem tudom....

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#2514) MittuDomain_ válasza lumpy92 (#2513) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Szerintem ha tudtál kupont szerezni DE már nem volt készlet, akkor érdemes lecsapni rá, talán 27ig él ez az akció.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2515) lumpy92 válasza MittuDomain_ (#2514) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Így már értem :)

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#2516) Lacerta válasza lumpy92 (#2515) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Nálam mutat készletet, de kupont nem.
Másik, nem használt accounttal sem, amivel nem igényeltem kupont, szóval akinek mutatja, az raboljon rá, ne lacafacázzon! ;)

(#2517) lumpy92 válasza Lacerta (#2516) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Megnéztem, a kuponom megvan (28-ig érvényes), de csak a sheepdogot adja ki, amire felhasználható lenne. Az meg nekem nem tetszik.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#2518) schawo válasza lumpy92 (#2517) üzenetére


schawo
titán

15 dollárt akkor is megér. Ha élőben sem tetszik, felárral eladod. Vagy elajándékozod karácsonyra.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2519) Lacerta válasza lumpy92 (#2517) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Vedd meg.
Ez egy 70 dolláros kés.
70 dollárért nekem sem tetszik, de 15-ért úgy voltam, hogy mégsem olyan rossz, sőt, egész aranyos, ilyenem még úgysem volt, kipróbálom.
Ha élőben nem tetszik, elajándékozom, vagy eladom annyiért, amennyiért vettem, kb. 5 perc alatt lesz rá jelentkező.

(#2520) schawo válasza lumpy92 (#2517) üzenetére


schawo
titán

Egyébként youtube reviewkban marha jól néz ki, jobban, mint fotókon.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2521) MittuDomain_ válasza lumpy92 (#2517) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Bár a valós raktárkészlet azonos, technikailag két store, mindkettőben külön kellett igényelni a kupont.
Ha a Domin store-jára nem tetted meg, az igazán sajnálatos. :S
De egyetértek a többiekkel, ezt ennyiért vétek otthagyni.
Legál méret, rendes csapágyazás, minőségi anyagok, várhatóan prémium-közeli kidolgozás.

Nekem sem tetszik, de kap egy esélyt, lehet hogy kiránduláskor tök jó vele dolgozni. És olcsóbb, mint egynémely Ganzo-m...

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2522) schawo válasza MittuDomain_ (#2484) üzenetére


schawo
titán

A Fókát is feladták és ahhoz is kaptam képet ne töltsek fel üzenetet.

Akkor jobban megnéztem a képeket. Ezek a prototípus képei, nem a véglegesé. A képtelen lévő késeknek nincs zárszerkezete sem, és többre is rá van írva, hogy prototype. Szerintem a többi eladónak (mint a bladehq, vagy a többi amcsi) azt mondják, hogy csak a prototípusokat árulják ki olcsón. Ezért ne töltsünk fel képeket, mert akkor kiderül, hogy a gyár árban alájuk vág a végleges késekkel.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2523) Lacerta válasza schawo (#2522) üzenetére


Lacerta
aktív tag

...esetleg valóban a prototípusokat pörgették ki, és akkor vettünk néhány zárszerkezet nélküli foldert. :Y

(#2524) Fredo78 válasza MittuDomain_ (#2510) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Én még kezdő vagyok, de úgy látom ez egy veszélyes topik :) jobb lenne kivenni a kedvencekből. :)) A frissen beszerzett Morát megmutattam az asszonynak, hogy milyen brutális pengéje van. Reakció: kinti munkákra minek négyezer forintos kés? Most ezt a Kizert is nehéz lesz beadni mondjuk azt tudom mondani hogy az Opinelnek letört a hegye :) Viccen kívül úgy látom, hogy ez is egy komoly hobbi csak olcsóbb, mint mondjuk svájci órákat gyüjteni.

(#2525) lumpy92 válasza schawo (#2520) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Meggyőztetek, megvettem. Köszi (asszem :D ).

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#2526) ZolkoW válasza Fredo78 (#2524) üzenetére


ZolkoW
őstag

ha úgy tekintesz rá, hogy szerszám, akkor nehogy már 4e Ft sok legyen valamiért... nekem is inkább csak 3-4e Ft-os késeim vannak, de akkor is. mennyibe kerüljön, ami használható valamire? :F

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#2527) Lacerta válasza Fredo78 (#2524) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Sztem győzd inkább meg az asszonyt arról, hogy sz*rból nem lehet ostort fonni, vagy ha mégis, akkor nem lehet pattogtatni vele. :DDD
De most komolyan: A te késed, te dolgozol vele. Te beleszólsz abba, amihez ő ért jobban, és ő csinálja?

(#2528) Fredo78 válasza Lacerta (#2527) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Zolkow: Arra gondolt, hogy kinti dikicselésre leharcolt darabokat kéne használni. De tudjuk, hogy azok nem bírják a kemény munkát.
Lacerta: Kellett volna, de nem raktam szmájlit oda. Hál istennek nem sárkány volt a jele az oviban és csak viccelt: látta ős is hogy betyár jó kés és sokat fog bírni

(#2529) schawo válasza Lacerta (#2523) üzenetére


schawo
titán

á, dehogy, biztos, hogy nem

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2530) Mityu_76 válasza peestike (#2512) üzenetére


Mityu_76
tag

Én is rászántam magam. Ráadásul tegnap meg egy Ganzo F753M rendeltem. Nem lesz ez így jó! :-)

"HONDACRX4EVER"

(#2531) Kasya válasza schawo (#2509) üzenetére


Kasya
nagyúr

Honnan rendelted?

(#2532) M@rdel


M@rdel
őstag

Ha valakinek elég a 6,6 cm penge, akkor a
Ganzo Firebird F759M - ARMY GREEN most 8,71 dollár app-ból.

(#2533) MittuDomain_ válasza M@rdel (#2532) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Ha pedig valaki ki akarja próbálni a D2 acélt, szintén app-ból 14,04USD a FURA GEAR G10.
9,7cm, liner lock.
Ha lemaradtam volna bármelyik Kizer-ről, már egy ilyennel vigasztalódnék. Persze más, nem helyettesítő termék, de egyáltalán nem rossz.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2534) M@rdel válasza MittuDomain_ (#2533) üzenetére


M@rdel
őstag

Ez jobban is tetszik mint a sheep dog, az túl tömzsi a 6,6 cm hosszhoz képest.

(#2535) Nikaré


Nikaré
őstag

Átirányítással érkeztem. ;)
A kérdésem és kérésem egy 13 éves elég komoly srácnak kérek ajánlást kés beszerzés ügyben.
Egyelőre semmi túlzót nem gondolnék számára.
Van már neki és úgy néz ki, hogy gyűjtő lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#2536) schawo válasza Nikaré (#2535) üzenetére


schawo
titán

Keretmegjelölés nélkül, csak így, telibe?

Az életkort nem tudom hova tenni, nem jellemző, hogy volna igazán fiatalos darab, vagy öreges darab. Szerintem egyszerűen csak darab van.

Szóval keret, és ha kellő méretű, akkor típus (szakácskés, hámozókés, vadászkés, zsebkés, díszkés) és elvárások.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2537) Nikaré válasza schawo (#2536) üzenetére


Nikaré
őstag

Sorry, nem tudom a -tól -ig- határt.
Jó, indításnak 20$
? :U

(#2538) schawo válasza Nikaré (#2537) üzenetére


schawo
titán

Zsebkés: [link]

Most érdemes lecsapni rá. Mondjuk ez egy elég nagy, és masszív darab.

Kisebb: [link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2539) lugosi válasza schawo (#2509) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Sokszor dühöngök azon, hogy egy-egy youtube videóban elmondják, hogy milyen jó kés ez vagy az 35 dollárért, aztán ránézek és itthon 20 ezerért árulják. Jellemzően minimum dupla annyi szokott lenni, mire ideér.
Volt amit a német amazonon vettem meg, mert bár drágább volt mint az USA-ban, de még így is kb a 60%-a csak az itthoni árnak.

(#2540) schawo válasza lugosi (#2539) üzenetére


schawo
titán

Ez sajnos így van. A Buck is csak USÁ-ban olcsó. Én vettem egyet 50 dolcsiért, de még 30 a szállítás, mire behozom. Az a baj, hogy az európai Amazonon csak a 420HC változatot lehet kapni, drágábban, mint amcsiban a Bos S30V-t.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2541) Nikaré válasza schawo (#2536) üzenetére


Nikaré
őstag

Most látom, korrigáltad írásodat és ezzel segítettél is.
A vadász, dísz kés vonal az is jó lenne.
Tetszik neki a látványos darab, értékeli a dizájnt is.

(#2542) jookomak válasza Nikaré (#2541) üzenetére


jookomak
őstag

20 dollárból nem veszel ilyet. Annyiból legyen egy victorinox, azon belül hmmm huntsman. Az legalább használható, van rajta minden, ami egy 13 évesnek kellhet. Kirándulásra, túrázáshoz perfekt. A dugóhúzót meg igencsak fogja értékelni 2 év múlva. :D

(#2543) M@rdel


M@rdel
őstag

GANZO FB7621 app-ból 16,19 dollár

Nikaré a 12 éves fiamnak ennek a narancs színű változata van/most nem forgalmazzák a gearbesten/, szereti.
Most nagyon jó az ára is.

Meg egy "vagány" bicska. :)

[ Szerkesztve ]

(#2544) Kasya válasza Nikaré (#2537) üzenetére


Kasya
nagyúr

Én anno Victorinoxszal kezdtem, szerintem kiváló első bicska egy gyereknek.

(#2545) lugosi válasza Nikaré (#2535) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem is victorinox legyen.

(#2546) Lacerta válasza Nikaré (#2535) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Victorinox Handyman.
Nekem úgy 22 éve megvan, nincs olyan szerszáma, amit ne használtam volna.

Még két érv a Viki mellett:
Lehet tuningolni jó kis tokokkal ( bőr, vászon, többzsebes-lámpatartós, stb. ), és jobbnál jobb custom markolatpanelekkel.

(#2547) Lacerta válasza schawo (#2538) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Minek így elaprózni?
18.81$-ért igazi S35VN késük is van, titán panelekkel. :DDD
link

De most komolyan.
A legolcsóbb D2 kés, amit eddig láttam, és hihető, hogy D2 acél rendes hőkezeléssel, a Ganzo FH11, 27-28 dollárért.
Az Y-startnak van még 20 dollár alatti D2-nek mondott kése, de többen is kipróbálták, és nem akart rozsdállni.
Nem mondom, ha 440C vagy 440B, akkor is jó ár ez, de ha megfelelnek ezek az acélok is, akkor hatalmas választék van olyan gyártók termékeiből, akik nem kamuznak.

[ Szerkesztve ]

(#2548) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

HX OUTDOORS D - 121 19,03USD app-ból.
Fix penge, 440C, 9,7cm pengehossz, full-tang. Elég agresszív design, de nem csúnya.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2549) schawo válasza Lacerta (#2547) üzenetére


schawo
titán

Majd kipróbálom, amúgy a d2 nem egy drága anyag. Keményre lehet edzeni, de elég törékeny (még puhán is), nem a legjobb zsebkés alapanyag amúgy se.

A kizernek 38 dollárért VG10-ese van. Méghozzá egy egész komoly darab.

Amúgy meg az az S35VN icipici, másfél ujjas babakés, és szemre elég gyászos kidolgozású, sok munkaórát nem fordítottak rá, simán lehet akár igaz is.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2550) Lacerta válasza schawo (#2549) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Az anyag csak egy része a történetnek, a hőkezelés legalább olyan fontos.
A VG-10 sokkal inkább egzotikus, mint prémium acél, nem ver köröket a 440C-re, csak sokkal ritkább.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.