Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) discrate válasza betyarr (#1549) üzenetére


discrate
aktív tag

22.1-150 euroig vámmentes de a 27% áfát rászámolja a posta, nem? még akkor is olcsóbban jössz ki valamivel, az tény.
érdekes, h free shipping-gel jön az általad linkelttől, a többi eladónál számolt szállítási költséget.

majd számolj be, ha megjön.

(#1552) betyarr válasza discrate (#1551) üzenetére


betyarr
veterán

igen,így van.bár én reménykedem benne,hogy át fog csúszni és holmi műanyag-,fém- és kődarabot nem fognak meg.főleg az elektronikai cuccok azok,amiket erőteljesen figyelik.de majd kiderül,ha itt lesz a kezemben :K

igen,free shippinges.sőt,ahogy azt említettem is ki sem dobta a kereső ezt a terméket keresésnél.úgy találtam rá teljesen véletlenül.nem is értem...

(#1553) schawo


schawo
titán

Ha esetleg valaki szeretne egy extra japó kést, most kihagyhatatlan ajánlat: [link] Suncraft SG2

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1554) Zolás válasza schawo (#1553) üzenetére


Zolás
addikt

100 dolcsi a 6", ez ennyire jó? Nem értek hozzá, azért kérdezem.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#1555) schawo válasza Zolás (#1554) üzenetére


schawo
titán

100 dollárért még sosem láttam SG2 kést. A jóval gyengébb kidolgozású Tojirók is sokkal drágábbak szoktak lenni. Én a 130 dolláros, 21 centis kiricükét rendeltem. Egyébként ez a Suncraft egy nevesebb japán márka, nem csak egy kickstarteres nímand bohóckodása.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1556) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!
A bőrön való fenést, csak nagyapámtól láttam.
Kérdéseim nennének:
milyen bőr "fenőkövet" , és hol érdemes venni?
Ha elég csak egy régi bőröv, arra kell -e rakni valamilyen anyagot?
Esetleg pár hasznos link is segítene!

Előre is köszönöm szépen a segítséget!

(#1557) Zolás válasza schawo (#1555) üzenetére


Zolás
addikt

Ezt akartam hallani. Kickstarterről mindig az oldalscrollozós gagyi minőségű játékok ugranak be, amik mind hazudnak mint a vízfolyás, meg olyan képeket mutatnak amin besz@rsz, aztán a játék meg olyan mint a hányinger.
Köszönöm a kimerítő választ.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#1558) schawo válasza balazs1956 (#1556) üzenetére


schawo
titán

Azt ugye tudod, hogy mire való a bőr? Mert az nem helyettesíti a követ. Az csak a jól élezett kés használatból keletkezett kisebb élezési hibáinak kiegyenesítésére szolgál, egy tompa késből sosem csinál éleset.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1559) balazs1956 válasza schawo (#1558) üzenetére


balazs1956
senior tag

Persze, van egy garnitúra (6 féle) Haidu kövem, egy Zwilling fenővasam, bőröm az nincs!
Anno Nagyapán élesítette bőrön a beretváját, aminek a végén mindig kellett adjak egy hajszálat, amit az egyik oldalon tartva elvágott.
Ekkor volt éles. Arra nem emlékszem, hogy bekente-e előtte valamilyen anyaggal, vagy sem.

(#1560) schawo válasza balazs1956 (#1559) üzenetére


schawo
titán

Valójában nem kell hozzá semmi, de valaki bepasztázza krómoxiddal. De ha fenővasad van, az késhez amúgyis jobb. Bőrt inkább borotvához használnék (ahogy nem is használok).

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1561) Digitalpimp válasza balazs1956 (#1556) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

[link]A másik topikban linkelt késed is egy 420-as acél. Szerintem az alap Satake jobb. Én ezt vettem ettől az eladótól: [link]
Én fenőbőrt egy régi övből készítettem, a célnak megfelel.

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1562) lugosi válasza balazs1956 (#1556) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én borotvakést használok és azt fenem bőrön, más normál késemet bevallom nem. Van külön borotvához gyártott fenőszíjam is, az egyik oldala textilfonat, a másik oldala a bőr, de ezt nem érzem olyan jónak. Egy széles nadrágszíj vált be nekem a legjobban, a fényes oldalát (külső) és a belső oldalát is lehet használni. Próbáltam itthon kaphatő fenőpasztával is, de nem látom szükségét. Lehet, hogy rendes késhez jobban beválna.

(#1563) balazs1956 válasza Digitalpimp (#1561) üzenetére


balazs1956
senior tag

Digitalpimp
lugosi

Köszönöm szépen a válaszokat, én is elővettem az átkosból maradt katonai bőrövemet.
Szeretek borotvaéles késekkel dolgozni a konyhában, és élvezem, ha meg is tudom fenni őket:)
A japán késre alszom egyet,de ahogyan ismerem magamat nem sokáig tudok ellenállni a kísértésnek.

[ Szerkesztve ]

(#1564) jookomak válasza balazs1956 (#1563) üzenetére


jookomak
őstag

Érdekes az a japán, deeeee semmiképp nem venném, mielőtt akár hasonló formát is kipróbálnék. Kicsit azt érzem náluk, hogy nincs új a nap alatt, ezért mi megpróbálkozunk valami extrémmel. A penge valószínűleg zseniális, ahhoz nem fér kétség, bár valószínűleg a 62 hrc miatt nem egyszerű élezni.

(#1565) schawo válasza jookomak (#1564) üzenetére


schawo
titán

Nyilván nem legegyszerűbb, de azért olyan nagy gondot nem okozhat. Az SG2-ket szokták akár 64-re keménységűre is csinálni, a 62 ebből a középkeménység. Porkohászati eljárással készült, nagyon magas széntartalmú, rendkívül homogén acél, sokkal könnyebb élezni, mintha egy hagyományos (mondjuk 440C, vagy VG10, arról nem is beszélve, ha egy D2) acél lenne így kikeményítve.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1566) Zolás válasza schawo (#1555) üzenetére


Zolás
addikt

Erre gondolom már jön rendesen a vám meg az áfa. Nagyjából mennyibe áll meg egy ilyen kés anyagilag? Eddig csak olcsó dolgokat rendeltem kintről, nem szeretnék ráfázni.
Na gyorsan rákerestem, áfa van rá 27%, 42k körülre jön ki a kés, akármilyen jó áron van, nekem ennyit nem ér.

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#1567) schawo válasza Zolás (#1566) üzenetére


schawo
titán

Az áfa összege 27%. Ennyit vethetnek ki. Még egyetlen Japánból érkező késemet se áfázták meg, pedig van vagy 10. De mindenképpen úgy kell számolni, hogy ha mégis, akkor is megéri-e neked.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1568) jookomak válasza schawo (#1565) üzenetére


jookomak
őstag

S30v és Zdp-189 porkohászati acélokat használtam, végül egyiket sem volt halálos élezni. Sharpmaker simán vitte őket, igaz nem is hagytam nagyon eltompulni őket.
Ennél jobbakat sosem próbáltam, javarészt vg10 pengéket használok a konyhában és bicskában is. Ez még a megfizethető kategória, borotvára lehet fenni őket, élüket is jól tartják, de szerencsére nem túl kényes acélok.
Viszont mai fejjel lehet, hogy nem egy 17 centis santokut vennék, hanem inkább egy európai alakú séf kést.

(#1569) schawo válasza jookomak (#1568) üzenetére


schawo
titán

Ez nagyjából a S30/35V kategóriája, ahhoz nagyon hasonló, csak japó változatban. Én is szeretem a VG-10-et, de az Aogami pengés késeim nyomába sem érhet. Bízom benne, hogy az SG2 jobban közelíti, ZDP-189-re most inkább nem költenék.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1570) gyapo11


gyapo11
Topikgazda

Erről a késről tudtok valamit? Megéri, nem éri, kamu, jó?

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#1571) schawo válasza gyapo11 (#1570) üzenetére


schawo
titán

A penge anyagát nem találom. Tulajdonképpen szinte mindent fel lehet keményíteni 60 HRC-re, csak kérdés, hogy akarom-e. De ha nagyon akarja valaki, akkor egy VG-10 kést is le lehet gyártani ennyiért, és akkor az pont az acél optimális tartománya. Szóval bármi lehet, és annak az ellenkezője is. Mindenestre az azért gyanús, hogy nem írták ki, miből van.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1572) Digitalpimp válasza gyapo11 (#1570) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Én ilyenből vettem most egy 5"-ost, hajtott a kíváncsiság. Ha megjön és kicsit "teszteltem" majd írok róla. Mondjuk VG 10 mennyire lesz, majd elválik, de hogy, az talány.[link]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1573) gyapo11 válasza schawo (#1571) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Arra gondoltam, hogy ez valóban kovácsolt, nem csak festve vannak rá a rétegek. Emiatt vannak rajta a rücskök is, amik miatt talán kevésbe tapad föl rá pl. a krumpliszelet. A keménység az pro és kontra is, mert ha puha, akkor hamar tompul de könnyű fenni, ha kemény, akkor fordítva. És ha egy fenés a kemény anyaggal 5 perc, akkor inkább húzza-halasztja az ember, míg a puhával húz egy párat valamin és borotva. Tetszik is ez a rusztikus felület.
Másrészt azért kérdeztem, hogy hátha van olcsóbb hasonló valahol, vagy pont hogy ennyiért jó vétel, ti jobban képben vagytok az árakkal.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#1574) schawo válasza gyapo11 (#1573) üzenetére


schawo
titán

Nem hiszem, hogy festett volna. Annyira nem nagy szám a damaszk acél, hogy az ne férne bele ennyi pénzbe.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1575) peestike válasza Digitalpimp (#1572) üzenetére


peestike
senior tag

Nekem tavaly márciustól van meg. Acél nem rossz, a vg10 dolgot nem tudom. :)
Eddig csak fenőacélon fentem. Nem festett, látni lehet, hogy a penge a markolatnál van hegesztve.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#1576) Digitalpimp válasza peestike (#1575) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Köszi, ez jó hír. Remélem hamar megérkezik, aztán teszt.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1577) discrate


discrate
aktív tag

Komolyan mondom, h szívesen járok ide olvasgatni a hozzászólásokat! Teljesen pozív a hozzáállás az emberek részéről, hasznosak a tanácsok, házi tesztek.
Nincs sarazás, a másik fikázása, kötözködés, kioktatás mint más topicokban akár itt a fórumon belül.
Szóval köszi és így tovább uraim (és hölgyeim, ha akad 😀)!

(#1578) basaja


basaja
senior tag

Hali!
Srácok, tudja valaki hogy a Wenger bicskáknak általában milyen acél az anyaga?

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#1579) schawo válasza basaja (#1578) üzenetére


schawo
titán

Saját acéltípust használnak. Netes infók szerint 0,5-0,55% szén, 15% króm és 0,5% molibdéntartalommal 55HRC körüli értékre edzve.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1580) basaja válasza schawo (#1579) üzenetére


basaja
senior tag

Köszi,a Google nem akar a barátom lenni :DDD

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#1581) Digitalpimp válasza basaja (#1578) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Szia! Elvileg ezt használják a Victorinoxal együtt: x55CrMo14 "Ez az acélt szinte kizárólag a Victorinox használja a svájci bicskák pengéjének alapanyagaként. Ez már keményebb, erősebb, kopásállóbb és nehezebben korrodálódik, mint a 420/420J2. A maximális krómtartalma 15% ennek köszönhetően tükörsimává polírozható a felülete. 0.15% vanádiumot tartalmaz, ami valamivel jobb éltartást eredményez."
[link]

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1582) betyarr


betyarr
veterán

megérkeztek az ikeás kések.vettem egy 365+ 20cm-es konyhakést,egy zöldségvágót,egy kenyérvágót és egy vörda filézőkést,mert az nincsen a 365+ készlet között.
fantasztikusan jófélék és valóban borotvaélesek.simán átment mindegyik a papírteszten.mindent papírvékonyra lehet szeletelni minden erőfeszítés nélkül.
kíváncsi leszek mennyire éltartóak.már alig várom,hogy megérkezzen a spyderco élező és azzal is tegyek néhány próbát,hogy mire képes a gyakorlatban.

(#1583) schawo válasza betyarr (#1582) üzenetére


schawo
titán

Az IKEA 365-ös késem használhatatlanul meggörbült. És irtó gyorsan veszti az élét. Valami edzetlen acélt használnak.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1584) betyarr válasza schawo (#1583) üzenetére


betyarr
veterán

hm,nem túl jó hír... :( pedig nagyon sokan dicsérték.ezért is vettem meg.

(#1585) MittuDomain_ válasza betyarr (#1584) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Szerintem én tuti nem úgy és annyit használom a késeket, mint a kolléga, de részemről jól működnek az IKEA kések továbbra is.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#1586) schawo válasza MittuDomain_ (#1585) üzenetére


schawo
titán

Lehet, hogy csak nekem nem volt szerencsém vele.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1587) betyarr válasza MittuDomain_ (#1585) üzenetére


betyarr
veterán

na,hát majd elválik.mindenesetre nálam nem ipari felhasználásra lesznek.lényegében heti pár alkalommal fogom csak használni.

(#1588) jookomak válasza betyarr (#1587) üzenetére


jookomak
őstag

Nem sokszor merült fel a topikban maga a késhasználat, de azért leírom. Csak fa, vagy bambusz vágódeszkán használjuk, esetleg műanyagon, bár én személy szerint nem szívlelem őket. Ne vágjunk vele csontot, kemény részeket, fagyasztott húst. Ne kalapáljunk vele, mint egy bárddal, használat után kézzel mossuk el, töröljük szárazra. Mosogatógépbe semmiképp se rakjuk a késeket, és ne dobjuk a fiókba a többi közé. Ha van fenőacélunk, akkor pár használatonként húzzuk meg rajta.
Ha ezeket az alapszabályokat betartjuk, akkor egy gyengébb kés is határozottan tovább fog tartani.

(#1589) betyarr válasza jookomak (#1588) üzenetére


betyarr
veterán

igen,teljesen fedi a leírásod a felhasználást.legalábbis nálam: rendeltetésszerűen használom a késeket,tehát húsfélék,zöldségfélék,pékáruk szeletelésére,aprítására.csonthoz van bárdom,fagyott dolgokat meg nem szoktam akkora darabban lefagyasztani,hogy vagdosni kelljen.
kizárólag fa vágódeszkán dolgozom (a műanyag szerintem kevésbé higiénikus) a késeimmel,illetve ehhez a készlethez vettem egy fa tároló blokkot és abban vannak elhelyezve.a mosogatógépbe eddig simán betettem a késeket is,de mióta olvasom a topikot,azóta megfogadtam ezt a tanácsot (is).

(#1590) schawo válasza betyarr (#1589) üzenetére


schawo
titán

A műanyag valójában higiénikusabb, de a fa organikusabb.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1591) betyarr válasza schawo (#1590) üzenetére


betyarr
veterán

lehet.nem vagyok szakértője a dolognak.mindenesetre,inkább kerüljön a szervezetembe némi fa mint műanyagdarabka.

(#1592) schawo válasza betyarr (#1591) üzenetére


schawo
titán

Műanyag és fa is átszalad a tápcsatornán, mindkettő emészthetetlen. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1593) lugosi válasza schawo (#1592) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kivéve ha az illető hód. :DDD

(#1594) peestike


peestike
senior tag

nekem most a bambusz a kedvenc vágódeszkám, előtte sima tölgyfából készült volt.
a pár napja emlegetett kínai pengémet ma alakítgattam. sima kétfilléres V alakú volfrám élezőn húzgáltam meg, majd fenőacélon fejeztem be. nem gondoltam volna, de simán eljutottam addig, hogy a karomon a szőrt leszedje. papír teszt is simán ment. :)
más: van egy ilyen klarsetein készlet, 3cr13 acélból van leírás szerint. csak angolul volt barátom a gugli, de jól gondolom, hogy erősen túlárazott a cucc? :)
annyira nem nagy szám az acél?
tavaly volt egy elárazás, akkor sikerült szerezni, tized áron...más nem ajándéknak jó lehet...

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#1595) betyarr válasza schawo (#1592) üzenetére


betyarr
veterán

bár nyilván attól is függ,hogy milyen műanyagról van szó.egyes műanyagok nincsenek túl jó hatással a szervezetre.ellentétben a fával.

(#1596) ZolkoW válasza schawo (#1590) üzenetére


ZolkoW
őstag

valahol épp azt olvastam,h a műanyag deszkán vígan tenyésznek a bacik,míg a fák valamennyire baktériumölő hatásúak. előtte csak a bambuszról olvastam ilyet.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1597) gyapo11 válasza ZolkoW (#1596) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

A fákon vígan tenyészik a gomba, tudom az nem baktérium, de azért nem szeretném a vágódeszkámon. Én műanyagot használok, sokkal kevésbé fogy, 18 éve gyakorlatilag semmit. Előtte fát használtam, az már olyan huplis lett, hogy nem lehet használni, mert nem vágja el teljesen a kés a cuccokat, a gödör fenekére nem ér le a penge. Le kellene maratni síkra.
A biológiát meg elég könnyen távol lehet tartani szárazsággal. Ha úgy teszem el, hogy szárazra van törölve, akkor semmi nem tud tenyészni rajta, mert minden élőnek kell a víz. A fa be tudja szívni, ezért a sima törlés kevés lehet, a műanyag nem szívja be.

[ Szerkesztve ]

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#1598) schawo válasza gyapo11 (#1597) üzenetére


schawo
titán

:K

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1599) Digitalpimp válasza peestike (#1594) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

A 3cr13 acél eléggé belépő szint, a készlet jól néz ki, de semmi több. Ennyit bőven nem ér, talán fél áron ajándéknak jó lehet. Szén csak annyi van benne, hogy éppen már acélnak lehet nevezni. [link]

Schawo 1586: A tiedet lehet elfelejtették hőkezelni. :D

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1600) betyarr


betyarr
veterán

megérkezett a spyderco sharpmaker.nagyon jó időt futott,mert múlt hét szerdán már megkaptam az értesítőt (nem volt rajta a tracking,szóval nem is tudtam,hogy mi jött.illetve a neten a nyomkövetésnél csak annyi van,hogy 4-én feladták és 6-án pedig bekerült valami gyűjtőközpontba.onnan semmi).szóval a rendelést követő 8. napon már itt volt,ami nem gyenge az usából.
maga a készlet nem rossz,de alighanem még van mit gyakorolnom :B először egy elég kőbalta,olcsó konyhakéssel próbálkoztam,de ahhoz már köszörű kellene,annyira el van tompulva.ott nem hozott eredményt.aztán egy kicsivel élesebb gagyi általános kés jött.az eredmény ott is nulla volt,akárhogy próbálkoztam.ezt követett egy hámozó kés.ennek azért még volt éle.a papírt csak nehezen vágta.végigjátszottam vele mind a négy lépést és ezt követően egy viszonylag jó élt kaptam.vitte a papírt,bár lenne még mit javítani rajta.

egyelőre röviden ennyi.még van mit tanulni/gyakorolni.remélem jó barátok leszünk az élezővel :K

még annyi,hogy nem kellett tréfát fizetni rá,simán megjött.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.