Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) zoli03 válasza Digitalpimp (#1149) üzenetére


zoli03
őstag

Be tudnád linkeli, hogy melyiket vetted?
Köszi

(#1152) schawo válasza zoli03 (#1151) üzenetére


schawo
titán

Gondolom erre gondolt [link] De ahogy néztem, az elmúlt időszakban följebb ment az ára kicsit (2 dollárral). De még így is jó vétel. Én is nagyon szeretem, de már párszor éleztem. Nekem is kb fél éve van meg, ennyit "hülyének" is megér. Itthon ennyiért semmi normálisat nem kapni. Egyetlen baja, hogy a mosogatógép leviszi a feliratát.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1153) demars válasza schawo (#1152) üzenetére


demars
addikt

Miért teszed be gépbe? Egyetlen kést se szabad, legalább is a hentes jó élű késeket nem szabad. Csak langyos vízben szabad mosni.
Itthon dick és swibo kések vannak. Disznovágáskor használjuk ezeket. Még anno gyerek koromban mondta az öreg böllér, hogy ezeket a késeket nem szabad forró vizben mosogatni.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1154) Skillet válasza demars (#1153) üzenetére


Skillet
addikt

Dick? Akkor nem lehet rossz. Talán rámegyek ERRE.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1155) schawo válasza demars (#1153) üzenetére


schawo
titán

Csak gyakrabban kell fenni/élezni. Meg hamarabb elfogy. De mire megeszel egy Santokut... Ráadásul ez egy filléres kés. Én csak a drágább szénacélokat nem mosogatom gépben.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1156) demars válasza schawo (#1155) üzenetére


demars
addikt

Nincs fenő készletem. Szeretnék egy szettet. Csak nem tudom honnan és milyet. Mindenes kellene. Itt volt szó ezekről, több típust is linkeltetek már. Olyan kellene ami jó lesz magyar bicskákhoz is és ami úton van ganzo (3 db bicska, GearBest -ről) azokhoz is. Meg akkor már a meglévő késeket is azzal fenném. Acél van itthon, kör és ovál is (azt is csak vágáskor vesszük elő, ovál acél 13 k volt).

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1157) Digitalpimp válasza zoli03 (#1151) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Az amit Schawo linkelt a 1152-ben. Igen, egy pár dollárral most drágább, gondolom az év vége miatt.

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1158) schawo válasza Skillet (#1148) üzenetére


schawo
titán

Reggelihez ezt találtam: [link]

Jófajta, SEKI márkájú, magas krómtartalmú, jól mosogatható acél.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1159) schawo válasza schawo (#1158) üzenetére


schawo
titán

Itt van egyesével: [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1160) Skillet válasza schawo (#1158) üzenetére


Skillet
addikt

Szerintem ez steak kés. Reggelihez kevésbé tűnik jónak.
De természetesen a segítő szándékot köszönöm. :R
A korábban linkelt DICK külsőre teljesen jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1161) schawo válasza Skillet (#1160) üzenetére


schawo
titán

A steak kések hegyesek. Ennek csak a neve "steak". Miben más egy "reggeliző"?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1162) Skillet válasza schawo (#1161) üzenetére


Skillet
addikt

A reggeliző kés Pl szélesebb (vajazni könnyebb vele). Meg, ha jól látom, ennél csak a penge eleje recés... ezzel nem vágsz zsömlét, kenyeret.
:B

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1163) schawo válasza Skillet (#1162) üzenetére


schawo
titán

Én mondjuk rece nélküli késsel vágok zsömlét, de az más kérdés :DDD

Pont a rece miatt nem lehet steak kés.

Nálam él >> rece

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1164) Skillet válasza schawo (#1163) üzenetére


Skillet
addikt

A rece miatt nem lehet steak kés? Na ilyet sem hallottam még :)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1165) schawo válasza Skillet (#1164) üzenetére


schawo
titán

A rece tép, nem vág. Tudom, hogy egyes recés késeket is szokás steakkés kategóriába sorolni, de ez teljesen értelmetlen. Azért csinálják recésre, mert olcsóbb, mint rendes élt húzni. Húst csak éles késsel lehet fogyasztani. A rece a kenyérhez való.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1166) demars válasza schawo (#1165) üzenetére


demars
addikt

Pedig több étteremben is kaptam recés kést húsi mellé. Ha csülköt kérek akkor mindig hoznak mellé. Marha bélszínhez is kaptam már recés pengés, hagyományos fanyelű kést étteremben.
Egyébként az éttermi kések is recézettek kicsit ( nálunk pároskésnek mondják :DDD ).

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1167) lugosi válasza schawo (#1165) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"A rece tép, nem vág."

Ez nagyon nem így van.

(#1168) Skillet válasza schawo (#1165) üzenetére


Skillet
addikt

Viszont, ha a rece a kenyérhez való, akkor ugyanott vagyunk, hogy ez a kés nem ideális reggelizéshez. Ahhoz túl kevés a recés rész. Persze, én sem kenyeret akarok szeletelni, de a szeletelt kenyérhez, illetve egy zsömlét elvágni ez kevés.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1169) jookomak válasza schawo (#1165) üzenetére


jookomak
őstag

Nyilván étteremben azért adnak recés steak kést, hogy ne kelljen minden 2. vendég után élezni. Főleg ahol porcelántányéron adják a húst, nem pedig fatálon. Jómagam egy opinel 9 szénacélt használok ilyen célokra. Mármint itthon, étterembe nem viszem magammal. :)

(#1170) Digitalpimp


Digitalpimp
senior tag

A Tramontina steak késéből is van recés- meg simaélű is. Igen, éttermekben inkább a recéset favorizálják. Mondjuk én ebből a reggeliző kés dologból nem csinálok gondot, mert a 20 cm-es pengéjű recés kenyérvágóval felszeletelek mindent. :D Zsemlét, paprikát, meg vajazok is vele, nem gond.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1171) schawo válasza jookomak (#1169) üzenetére


schawo
titán

Ennyi.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1172) demars


demars
addikt

Rendeltünk végül magyar mestertől bicskákat ( illetve folyamatban van, levelezés folyik). Igaz kell néhány hét mire elkészül ( sok munkájuk van szerencsére), de megéri a várakozást, gyönyörű késeket készítenek. :K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1173) demars válasza demars (#1172) üzenetére


demars
addikt

Gyorsan elkészült a két kés.

Gyönyörű munka!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1174) lugosi válasza demars (#1173) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez tényleg szép.

(#1175) ZolkoW


ZolkoW
őstag

beletrollkodok a manufaktúrás kések közé ezzel a kínai micsodával, de épp 5 dollárért lehet Sanrenmu 7010-et venni: [link]
az enyém tegnap érkezett, és véleményem szerint a teljes kemény 10 dolláros árát is simán megéri, nagyon finom szerkezet. penge anyagától biztos nem kell csúcskategóriát várni, de a kidolgozás nagyon kellemes. és elég kicsi, hordható méret.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1176) demars válasza ZolkoW (#1175) üzenetére


demars
addikt

Hasonló 7010 -es pengével vettem nemrég két bicskát gearról. Tökéletes munkában, kicsi, könnyű, kézre áll. Igaz élezni kell hamar, de sztem meglepem magamat egy fenőkő készlettel.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1177) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Ebayről rendelnék tőrt, de nem tudom a kiszállítással lenne-e probléma esetleg van valami plusz eljárás?
Gondolok itt arra, hogy rendelés után 10 perccel jön a TEK, vagy mielőtt megkapom a csomagot kapok valami értesítést plusz eljárásra? Mivel vagy munkahely vagy ismerős lenne a szállítási cím, így nem akarok senkinek kellemetlenséget okozni.
Nem tudom a custom vagy kézzel készített egyedi tőrök és vadászkések mennyire minősülnek veszélyes kategóriának?

[ Szerkesztve ]

(#1178) zzz03 válasza #54715584 (#1177) üzenetére


zzz03
őstag

igaz nem torkest rendeltem csak pillangokest, de ez is tiltva van kb minden formaban. gond nelkul megjott es a tek sem erkezett megelezni! :D ha eubol jon akk nem vamoljak ha nem eubol de benne van az ertekhatarba akk nem foglalkoznak vele.

[ Szerkesztve ]

(#1179) lugosi válasza #54715584 (#1177) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én hazai webshopból rendeltem már közepes méretű kést nem is egyet, senkit nem érdekelt egyáltalán.

(#1180) #54715584


#54715584
törölt tag

Hazai webshopból már nekem is jött chef kés, nem volt semmi gond. De külföldi rendelés esetében nem tudom lehet-e problémás?
Találtam egy céget, akik csinálnak custom tőröket, és mivel ESO a szerelmem lett a nyáron egy Nightblade karakterrel, úgy gondoltam ez lenne a következő költséges hobbi. :)
Azért megkérdezem a srácot, bevállalja-e ezt, bár a TEK is itt van 5 perc sétára. :DDD

(#1181) schawo válasza #54715584 (#1180) üzenetére


schawo
titán

Jogszabály:

3. § (1) Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában tilos a közbiztonságra különösen veszélyes eszközt közterületen, nyilvános helyen – ideértve az ott lévő járművek belső tereit is –, valamint közforgalmú közlekedési eszközön birtokolni.
(2)7 Nem vonatkozik az (1) bekezdésben foglalt tilalom
b) azokra a rendeltetésszerűen munkavégzés, sport, hagyományőrző tevékenység, a vadászati törvény hatálya alá tartozó vadász által végzett vadászati tevékenység során vagy a szokásos életvitel körében használt eszközökre,
ba) amelyeknek közterületen, nyilvános helyen, valamint közforgalmi közlekedési eszközön való birtoklása indokolt és
bb) amelyek esetében – a tényleges munkavégzés vagy tevékenység során történő használaton, a szükséges szállításon kívül – az eszköz birtoklása vagy szállítása rejtve, a szokásos módon becsomagolva, szétszedve vagy zárt tárolóeszközben történik;

A közbiztonságra különösen veszélyes eszköz:
a) az olyan szúró- vagy vágóeszköz, amelynek szúróhosszúsága vagy vágóéle a 8 cm-t meghaladja, továbbá a szúróhosszúság vagy a vágóél méretétől függetlenül a dobócsillag, a rugóskés és a szúró-, vágóeszközt vagy testi sérülés okozására alkalmas egyéb
tárgyat kilövő készülék (különösen: felajzott íj, számszeríj, francia kés, szigonypuska, parittya, csúzli);

4. § (1) Dobócsillag, rugóskés, ólmosbot, gumibot, boxer, elektromos sokkoló, 20 gramm töltőanyag tömeget meghaladó gázspray csak a 3. § (2) bekezdésének a) pontjában meghatározott szervek részére forgalmazható.
(2) Az (1) bekezdésben felsorolt eszközök nem kereskedelmi (turista) forgalomban nem vámkezelhetők
(3) Gázspray, íj, számszeríj, szigonypuska csomagküldő szolgálat, ügynöki tevékenység, házalás és az információs társadalommal összefüggő szolgáltatás útján nem forgalmazható.

Magyarul a kések, kardok, és egyéb (nem rugós kés) szúró- és vágóeszközök korlátozás nélkül vásárolhatók, és megfelelően csomagolva szállíttathatók. A konyhakést pedig becsomagolva saját magunk is szállíthatjuk. Nem jön semmilyen TEK.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1182) zzz03 válasza zzz03 (#1178) üzenetére


zzz03
őstag

ja elfelejtettem par rugos kest is rendeltem mar kinabol azzal se volt semmi gond.

(#1183) schawo válasza zzz03 (#1182) üzenetére


schawo
titán

A nem rugós kést nem csak lehet, hanem szabad is szállíttatni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1184) #54715584 válasza schawo (#1181) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszönöm. :R

(#1185) demars válasza ZolkoW (#1175) üzenetére


demars
addikt

Tévedtem, 7007 pengével vettem a sanrenmu bicskákat, igaz olcsóbb volt akkor. Dolgozni tökéletes, lehet vele feszíteni (szikével ellentétben).

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1186) #75490304


#75490304
törölt tag

Sziasztok!

Van egy Spyderco Paramilitary 2-m, S30V pengével, amin lett egy csorba és sajnos az extrametálhoz vittem kijavíttatni/megéleztetni. Nos a csorba eltűnt, azonban az élezéssel abszolút nem vagyok megelégedve és így nem is szívesen használom a kést, pedig nagyon szeretem. Azt szeretném kérdezni, hogy tudtok olyat, aki tudna nekem segíteni az élezésben? Van esetleg itt valaki, vagy ismertek jó mesterembert?

Előre is nagyon köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#1187) ZolkoW válasza #75490304 (#1186) üzenetére


ZolkoW
őstag

mit rontottak el? "csak" nem elég éles?

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1188) #75490304 válasza ZolkoW (#1187) üzenetére


#75490304
törölt tag

Igen, gyakorlatilag szinte nincs éle a késnek.

(#1189) Digitalpimp


Digitalpimp
senior tag

schawo: Megérkezett már a Higonokamid?

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1190) ZolkoW válasza #75490304 (#1188) üzenetére


ZolkoW
őstag

ha valaki kicsit is késmániás, vagy csak szereti az éles késeket, megtérül megtanulni megélezni. de valami olyanon kezdd,amit nem sajnálsz. a fix szögű rendszerek még az olyan bénáknak is segítséget nyújtanak,mint én, utána a végső lépéshez,a sorjátlanításhoz kéne még nekem is valami, de néha már majdnem jót tudok (ami persze a gyári élezéseknél inkább jobb szokott lenni). volt valami hosszú fordítás az élezésről,amit nemrég találtam meg, hasznos olvasmány,de nem mentettem el a linket.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1191) schawo válasza #75490304 (#1186) üzenetére


schawo
titán

Ne viccelj, egy S30V-t kézzel kell élezni amúgy is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1192) schawo válasza Digitalpimp (#1189) üzenetére


schawo
titán

Még csak pénteken hagyta el Japánt. Nem kapkodott az eladó a feladással, de megszoktam. Cserébe mindig kiváló kést kapok tőle.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1193) #75490304 válasza ZolkoW (#1190) üzenetére


#75490304
törölt tag

Igazad van, csak sajnos nincsenek meg hozzá a szükséges eszközeim.
Esetleg tudtok javasolni, hogy mit kéne beszereznem így kezdőként?

(#1194) schawo válasza #75490304 (#1193) üzenetére


schawo
titán

Én egy Suehiro SKG-27-en (1000/3000) szoktam rüszülni: [link]

Egy King S-3-at (6000) pedig finomításra használok. [link] De ez nem kulcskérdés, enélkül is borotvát lehet csinálni egy S30V-ből.

Ezt pedig szögsegédnek használom, mert én nem vagyok olyan király, hogy csak úgy érzésre húzzam az élt. [link]

A Suehiro egy 10-15 percig áztatós, nagyon puha fenőkő, kezdőknek kiváló. Puha, jól kopik, tehát nem tömődik el, mert mindig lekopik a felső réteg. Élezés videó: [link] (amivel nem kell törődni, az a kő pucolása, az baromság)

A szögsegédet úgy használom, hogy előtte felragasztok széles ragasztószallagot a penge két oldalára úgy, hogy a kés gerincén fekszik a ragasztószalag közepe. Mert egyébként durván összekarcolja az eszköz a pengét. Kipróbáltam pár japán, meg néhány kínai segédet, de a linkelt vált be, a többi még ragasztóval is karcol, mert felgyűri azt.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1195) ZolkoW válasza #75490304 (#1193) üzenetére


ZolkoW
őstag

a Haidu köveket szokták ajánlani, én is nézegetem őket, de még nem döntöttem el, melyik (vagy melyik kettő) legyen. de eszembe jutott, hogy gettó megoldásnak létezik még a polírpapír, valami nagyon kemény, sík felületre ragasztva, vagy fektetve: kezdetnek 400-600-1000 körülieket tudnék elképzelni.
régen vésőt szoktam így élezni..

a kőtisztításnak azért szerintem van értelme, mert a kezdetben sík kő kivályúsodik, ezt is helyreigazítja, már ha arról van szó, amit a Haidu.hu-n is ajánlanak.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1196) schawo válasza ZolkoW (#1195) üzenetére


schawo
titán

Ha jól élezel, nem vályúsodik az ki. A pucolás rengeteg "értékes" szemcsét kidob a szemétbe. Ha odafigyelsz, hogy mindenhol használd a követ, az sokkal gazdaságosabb, mint középen élezni, a széleket meg pucolni. Nem kell a kőnek mindig tükör-síknak lenni, századmilik viszont nem számítanak, még a legkeményebb szénacél pengék is hajlanak annyit, amikor nyomod.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1197) demars válasza schawo (#1194) üzenetére


demars
addikt

De jó, hogy ezeket összeszedted. :R Én is szeretnék rendelni egy "kezdő" szettet.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1198) #75490304 válasza demars (#1173) üzenetére


#75490304
törölt tag

Megkérdezhetem kivel készítetted? Köszi!

(#1199) demars válasza #75490304 (#1198) üzenetére


demars
addikt

Persze, nem titok :N
Csigi András késes mester készítette! ( most nem tudom linkelni az elérhetőségét, de keress rá neten, biztosan kidobja a google.)
Honlapján fent van a választék, egyedi kéréseket is teljesít, le kell vele levelezni!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1200) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok! Tudnátok ajánlani valami jó kést? ilyesmi kéne [link]
Ez jó féle?
Általános használtra kéne valami normális 15.000Ft ig

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.