Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) Lacerta válasza MittuDomain_ (#2548) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Enlan L05ZB
Vagy picit drágábban, a valamivel autentikusabb Enlan L05 - 1

Gyakorlatilag Böker Backpacker. Szép, egyszerű, stílusos kés. A srácnak is megfelelne.
[ A Magnum sorozatot közismerten Kínában gyártatja a Böker, az általános vélekedés szerint ez nem is koppintás, csak az OEM gyártó saját neve alatt is árulja. ]

(#2552) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Jajj, nem nagyon örülök annak, hogy rátaláltam a topikra... :N

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2553) schawo válasza Lacerta (#2550) üzenetére


schawo
titán

A költségeket az alapanyag ára és beszerezhetősége befolyásolja elsősorban, nem a teljesítmény. Márpedig a 440C-ért csak a szomszéd vasgyárba kell elugrani, a VG10-et meg japóktól kell importálni, és sorba kell érte állni. Amúgy azért ugyanolyan teherbírás mellett 1-2 hrc előnye van a VG10-nek. Ami azért számottevő. Az S35VN-nek is kb ennyi van a VG10-hez. Azért az se egy csúcs, csak egy jó masszív, megbízható acél.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2554) MittuDomain_ válasza Lacerta (#2551) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Mindkét enlan nagyon szép és stílusos, ráadásul olcsók is.
Elég lágy acélok, de könnyebb is kiköszörülni a csorbát a szó nem átvitt értelmében. :DDD

Ezt a kést egyébként nem a srácnak ajánlottam, csak beírtam ide mint akciós tételt.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2555) Lacerta válasza schawo (#2553) üzenetére


Lacerta
aktív tag

[ Amikor én kissrác voltam, a sima ausztenites korrózióálló acél csoda cuccnak számított, ritka volt, és nehezen beszerezhető. Volt otthon egy darab lemez, amit még nagyapó szerzett a gyárból, csak különösen indokolt esetben használtunk belőle egy-egy darabot.
Aztán a kínaiak komplett acélműveket vettek meg az USA-ban, és állították újra üzembe a népi kohók helyett.
Manapság acéllemezből már csak korrózióálló van otthon, mindenre azt használom, ahol acéllemez kell.

...

Valahol azt olvastam, hogy már a kínaiak is elkezdtek VG10 egyenértékű acélt gyártani. ]

(#2556) Lacerta válasza MittuDomain_ (#2554) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Ez kb. az az acélminőség, ami a Victorinox bicskák pengéjéé.
Amire egy ilyen bicska való, arra tökéletes. Szívós, jó korrózióállóságú, könnyű élezni, és nem túl durva használat mellett az éltartása is megfelelő.

[ És hát ha a Böker a designt meg a nevét adja hozzá ( egy 1-nél lényegesen magasabb árszorzó mellett ), akkor csak nem lehet olyan sz*r. ]

Tudom, de attól még nekem eszembe jutott, hogy a srácnak is jó lenne. :)
13 évesen én a fél herémet adtam volna egy ilyen jó kis bicsakért. :DDD

(#2557) schawo válasza Lacerta (#2555) üzenetére


schawo
titán

Igen, kínaiaknak is van hasonló, de az nem használhatja a vg-10 lógót. Egyébként a kínai másolat típusa 10Cr15MoV.

Ja, faterom is hozott a gyárból késacélt, amiből saját késeket eszkábált. :) Az átkos előnye és hátránya volt egyszerre. Előnye, hogy kutyát nem érdekelt, hogy ki mit lop (bár ez már egyben rögtön hátrány is, hátránya, hogy csak így lehetett normális késhez jutni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2558) Lacerta válasza schawo (#2557) üzenetére


Lacerta
aktív tag

[ Most már akkor csak azt nem értem, hogy ha az anyag nem olyan drága, ámde speciel a VG10-ért sorba kell állni és kuncsorogni kell érte, akkor lehet-e VG10-ből nem kamu kést csinálni 20 dollár alatt, vagy sem? :F :DDD ]

(#2559) MittuDomain_ válasza Lacerta (#2558) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Persze hogy lehet, te nem vettél két Kizer-t 30ért? ;)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2560) schawo válasza MittuDomain_ (#2559) üzenetére


schawo
titán

Az bukóval ment el, az nem bizonyít semmit azon kívül, hogy időnként ilyenje van a kínaiaknak.

(#2561) MittuDomain_
Oké, lepucolom az iróniadetektorom. :D

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2561) MittuDomain_ válasza schawo (#2560) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Nem kérdés, csak cinkeltem a kollégát. :P

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2562) schawo válasza Lacerta (#2558) üzenetére


schawo
titán

ha az anyag nem olyan drága
Én ezt nem mondtam. Az anyag drága, és sorban kell érte állni, ezért egyszerűbb 440C-ből vagy D2-ből csinálni az olcsóbb késeket. De az a miniatűr S35VN sok anyagot nem zabál fel. :DDD

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2563) Lacerta válasza MittuDomain_ (#2559) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Nahát, tényleg! :D
Nade tudjuk, hogy ezek zár nélküli prototípus darabok. Csak kutyát dobálni jók :DDD

(#2564) MittuDomain_ válasza Lacerta (#2563) üzenetére


MittuDomain_
őstag

:DDD :DDD :DDD

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2565) discrate


discrate
aktív tag

Elezeshez vettem egy ilyen kovet. Beleponek szantam itthoni Ganzo bicskakhoz, meg megtamadni vele par konyhakest. Tudom, h nem egy nagy minoseg, de sehogy sem boldogulok a folyamattal. Megneztem jopar videot, tartom a szoget, az eredmeny viszont az h alig ad élt. Sot amikor ugy erzem h vegeztem az egyik oldallal, megforditva a masik mintha kivenné azt, amit nehezen elertem. 20 perc alatt nincs jelentos javulas.

1) lehet h ezzel nem is fogok elerni jobbat? a ket oldal kozott nem is erzek tapintassal kulonbseget (kozeli gritszamuak, lehet, h azert), ill. vizben aztattam 2 orat, de utana is kb 5 sec alatt felszivja a ralocsolt vizet. szarazon is lehet elezni normalisan?

2) mennyire erosen kell vegezni a mozdulatot? Probaltam finoman, enyhe nyomassal is. A videokban ez annyira nem jon at. Ha tul eros, akkor az akar arthat is az élnek?

3) inkabb nezzek haidu 400 es 1000-et? Bar ha a technikaval van gond, akkor az sem segít.

Szoval akarat megvan, suta se vagyok, nem latom olyan nagy ordongossegnek, de az eredmeny ugyanaz tobb kesen is.

[ Szerkesztve ]

(#2566) Dzsedáj


Dzsedáj
tag

Tud vki minőségibb OTF kést megfizethető áron? Egy Benchmade, Cupid vagy egy Microtech elég horror...

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

(#2567) schawo válasza Dzsedáj (#2566) üzenetére


schawo
titán

175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet a közbiztonságra különösen veszélyes eszközökről

4. § (1) Dobócsillag, rugóskés, ólmosbot, gumibot, boxer, elektromos sokkoló, 20 gramm töltőanyag tömeget meghaladó gázspray csak a 3. § (2) bekezdésének a) pontjában meghatározott szervek részére forgalmazható.

(2) Az (1) bekezdésben felsorolt eszközök nem kereskedelmi (turista) forgalomban nem vámkezelhetők.

:N

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2568) schawo válasza discrate (#2565) üzenetére


schawo
titán

Mannesmann az igazi antiminőség. Bármit gyártanak, az ipari hulladék.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2569) Dzsedáj válasza schawo (#2567) üzenetére


Dzsedáj
tag

Ó basszus.... azt tudtam, hogy mint eszköz 'illegal'. A vámkezelést sajnos nem :O reméltem, hogy van vmi kiskapu. Köszi a tájékoztatást :R Volt egy piacos OTF-em, de hát az olyan is volt...5. nyitásra le is főtt a rugó.

[ Szerkesztve ]

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

(#2570) schawo válasza Dzsedáj (#2569) üzenetére


schawo
titán

Lehet, hogy átcsúszik, de ha megfogják, akkor még meg is büntethetnek miatta.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2571) Dzsedáj válasza schawo (#2570) üzenetére


Dzsedáj
tag

Ennek tudatában nagy a valószínűsége, és mint tudjuk: a szabályok nem ismerete nem mentesít a felelősség alól. A legjobb esetben is elkobozzák, így ablakon kidobott pénz.

[ Szerkesztve ]

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

(#2572) Nikaré


Nikaré
őstag

Az a baj, hogy tetszenek a kések és sokba fog ez nekem kerülni. :) hogy miért is?
Feléledt a "nekem is kell" faktor! :))
Az ajánlásokat köszönöm!!!

(#2573) gyapo11 válasza Fredo78 (#2524) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Kés meg óra sok embernél együtt jár. :)
Merugye órából is több kell, ruhához, alkalomhoz, napszakhoz, helyszínhez igazodva. Késből se lehet egy, mert pl. 20 centis túlélővel elég nehéz krumplit pucolni, és hámozóval 5 centis husángokat faragni, kell folder zsebben hordásra, kell multitool mindenre, kell búvártőr stb. stb.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2574) M@rdel válasza gyapo11 (#2573) üzenetére


M@rdel
őstag

és kell egy nagyobbacska fiók, ahonnan néha előveszed őket nézegetni! :D

így megy nálam is! :)

[ Szerkesztve ]

(#2575) schawo válasza M@rdel (#2574) üzenetére


schawo
titán

Nálam egy nagy fiók van tele az élező meg egyéb felszereléssel, egy másik meg a késekkel. Mármint azokkal, amit soha nem használok :DDD Mert a használt kések elöl vannak, ez egy harmadik fiókba férne csak ;]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2576) M@rdel válasza schawo (#2575) üzenetére


M@rdel
őstag

és az órák? :F :D

(#2577) Lacerta válasza gyapo11 (#2573) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Kés meg óra sok embernél együtt jár. :)

Meg az elemlámpa... :D
Mondjuk az óra teljesen más dimenzióba tudja emelni a pénzköltés nagyságrendjét. Nem is álltatom magam, hogy valaha óra vonalon bármilyen szinten ki fogom tudni elégíteni a vágyaimat. De a választékot azért figyelem, hogy képben legyek, amikor váratlanul meggazdagszom. :DDD

(#2578) MittuDomain_ válasza Lacerta (#2577) üzenetére


MittuDomain_
őstag

+1
Komoly megtakarítások hiányában én is "csak" kés+lámpa vonalon mozgok, de eddig idén elment a kettőre kb. 55-60e.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2579) schawo válasza M@rdel (#2576) üzenetére


schawo
titán

Húú, ne is mondd :DDD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2580) gyapo11 válasza Lacerta (#2577) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Jaja, lámpa is.
Az óra valóban képes a sokmilliós árakra, kés meg lámpa azért nem ennyire durva, azok úgy 100 ezer környékén. Most biztos mondtok drágábbakat is, de nagyjából ilyeneket látok max áron.
De az óráknál is csak a hype miatt, mint pl. a katana a japán mesterektől. Jó hogy hetekig kell kalapálni, edzeni stb. szóval tényleg van benne sok munkaóra, de inkább azért szalad föl az ár, mert kevés van belőle.
Lámpákra nem jellemző a kézi munka, kis darabszám, órákra viszont igen.
Szóval vegyünk lámpákat, adott összegből azt lehet legtöbbet venni a felső kategóriából.

[ Szerkesztve ]

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#2581) discrate


discrate
aktív tag

Erre valaki tud valaszolni?

(#2582) Fredo78 válasza gyapo11 (#2580) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Az óra az tényleg kemény műfaj ott 2 jurótól 2 millió juróig tart a skála. Persze mindenki a saját szintjén próbál mozogni :)
Természetesen szubjektív, de a lámpagyüjtést én nem érzem annyira. Egy 20 jurós elem és egy 15 jurós fej 18650-es akksival nekem használatra tökéletes (brutál erősek). De hogy ezekből készleteket halmozni az nekem furcsa. A kés az valahogy más :) rengetegféle anyag, sok technikai megoldás, többfélem méret és használati mód stb.

[ Szerkesztve ]

(#2583) schawo válasza Fredo78 (#2582) üzenetére


schawo
titán

Engem sem tud lenyűgözni a lámpa. :)

Órákért, késekért viszont odavagyok :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2584) lugosi válasza discrate (#2581) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Megpróbálok, de ne vedd készpénznek amit írok, inkább úgy mondom hogy a véleményem, a gondolataimat írom le a kérdésedre.

1. Némi idő után az én beáztatott kövem is tud még felvenni egy ideig vizet. Ha ez nedves kő (a leírásból sem ez, sem a szemcseméret, sőt gyakorlatilag semmi sem derül ki), akkor szárazon ne használd.

2. Nem kell erősen, de valamekkora nyomást ki kell fejteni, ezt tapasztalati úton fogod eltalálni.

3. Igen szerintem ehelyett nézzél haidu 400-ast és 1000-est. Többek között azért, mert erről a kőről semmit sem tudni gyakorlatilag, és őszintén, a minősége is egy nagy kérdőjel, emellett 800 Ft-ért nem valószínű, hogy ez az elérhető legjobb cucc.

Nem tudom hova tenni a leírásban azt, hogy élek "lehúzásához", illetve azt, hogy "kihúzó kő". Lehet, hogy csak én vagyok tájékozatlan, de ezek nekem nem mondanak semmit. Én ezt nem szívesen használnám egyik késemen se.

(#2585) discrate válasza lugosi (#2584) üzenetére


discrate
aktív tag

Köszi szépen!

(#2586) G@ben


G@ben
addikt

Kínaiak nem csinálnak olcsón normális minőségű fixpengés kést, ami hasonló, mint a Benchmade CSKII, vagy Mora Pathfinder?
Pengehosszban 16-17cm kéne, erős tang, max 4mm pengevastagság, nem kell csúcsacél, de azért valami normális legyen.
Tudtok ilyet?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2587) lugosi válasza G@ben (#2586) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kb milyen árkategóriában gondolkozol?

A terävä jääkäripuukko esetleg belefér?
Kb 10 ezer Ft, nekem van, szerintem nagyon jó, megéri.

Annyi még, hogy ez nem kínai, hanem finn. De gondoltam az, hogy kínai, nem külön feltétel.

[ Szerkesztve ]

(#2588) G@ben válasza lugosi (#2587) üzenetére


G@ben
addikt

Az belefér, de ha jól látom, a nagyobbik is 14 cm-es, annál egy kicsit nagyobb kéne, az említett 16-17 cm lenne ideális.
De nem zárom ki a skandi vonalat, a Morámat is nagyon szeretem, csak kéne nagyobb is. :)
A kínait csak az ár miatt említettem. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2589) lugosi válasza G@ben (#2588) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Értem, felületes voltam, az valóban csak 14 centi. Árban ez a korlát kb?

(#2590) G@ben válasza lugosi (#2589) üzenetére


G@ben
addikt

Kicsivel lehet több, de mondjuk 15-ért már legyen mindenben nagyon jó! Annál többet nem adok érte. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2591) lugosi válasza G@ben (#2590) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Sajnos az ekkora méretű késeket szinte egyáltalán nem ismerem, csak youtube-videókban láttam, de jellemzően efölötti árkategóriákban, és így részben a méretből, részben az árból kifolyólag csak mint érdekesség érdekeltek. A kínai márkákat pedig egyáltalán nem ismerem.
Esetleg érdemes lenne szétnézni a hazai késkészítők kínálatában? Én a szalontai.eu-t szoktam néha nézegetni, eszméletlen szép munkái vannak.

(#2592) G@ben válasza lugosi (#2591) üzenetére


G@ben
addikt

A hazai készítők jellemzően ennél jóval drágábban dolgoznak. :) A Szalontai kések épp csak drágábbak, de azok kicsik. :)
Ezért is nézelődtem már csupasz penge témában is, ott lehetnek egész jók, aztán markolatot majd csinálok rá, de ott sem találtam még megfelelőt.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2593) schawo válasza G@ben (#2586) üzenetére


schawo
titán

Tulajdonképpen Bowie kést keresel, ugye?
[link] [link] [link] [link] [link]

így keresd: [link] [link]

Nekem ilyen Bowie késem van:

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2594) G@ben válasza schawo (#2593) üzenetére


G@ben
addikt

Nem, sosem jött be a bowie pengeforma, a clip point annál inkább!
Amit el tudnék képzelni, az egy ekkora leuku penge, amire én csinálok markolatot, de azok jellemzően nagyobbak, illetve az elejét is le kéne csapni. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2595) Lacerta válasza G@ben (#2586) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Csinálnak, csak nem olcsó.
Pl. Kizer, Real Steel cuccok közt keresgélj.

(#2596) schawo


schawo
titán

Megjött a Buck Mini Spitfire BOS késem. 79 sorszámmal kaptam a 100 darabos sorozatból.

Holkeres leélezésű (ezt tudtam) és az élszalagja szemre kb. 10 fokos (ezen viszont nagyon meglepődtem, és nagyon örültem nek, nem kell rajta melóznom).

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2597) peestike válasza schawo (#2596) üzenetére


peestike
senior tag

ehhez csak gratulálni tudok! :C
nagyon mutatós a képeken. egész gyorsan megkaptad.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#2598) schawo válasza peestike (#2597) üzenetére


schawo
titán

Viaboxon keresztül intéztem. Így nem kell áfát fizetnem, és gyorsan itt van. A rá eső szállítási költséggel együtt 65 dollár volt (~18k).

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2599) MittuDomain_ válasza schawo (#2596) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Megúsztad, hogy megtréfálják?

És persze gratu, nagyon szép. :K

Szerk: mire megírtam kérdést, megjött a válasz ;)

[ Szerkesztve ]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2600) schawo válasza schawo (#2596) üzenetére


schawo
titán

Meg hogy fényezzem még kicsit a Buckot: Örök garancia (Forever Warranty) van rájuk. Nem pedig élettartam garancia (Lifetime Warranty).

Élettartamtól független garancális javítás vagy csere gyártási meghibásodásra. Kopást és nem rendeltetésszerű használatból eredő károkat zárja csak ki. Ha nem rendeltetésszerű használatból eredően nem garanciális jellegű a meghibásodás, és a kés gazdaságosan nem is javítható, akkor fél áron adnak egy szabadon válaszott Buck kést a meghibásodott (törött) helyett.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.