Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9001) petipetya válasza lugosi (#8995) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nem vagy vele egyedül, én is leszarom ha baja lesz, folyamatosan a legdrágább bicsakomat használom (Para 3). Ha kell, akkor megfenem vagy kijavítom az élszalagot. Persze ezelőtt én is másik bicskát fogtam be az aljamunkához, és remegett a gyomrom, ha a legjobb cuccal kellett volna bármit is elvégezni, de az már a múlté. Azért van az eszköz, hogy kiszolgáljon. Ha most lenne egy Spyderco Slysz Bowie-m, vagy egy CRK Sebenza 31, akkor azt használnám mindenre.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#9002) gyapo11 válasza petipetya (#9001) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Kifejezetten szeretem, ha egy eszközön látszik a használat, persze csak akkor, ha hibátlanul működik. A csittifitti vitrinszökevények nem az én világom. Ha veszek új valamit, akkor persze újnak látszik mert az, de ez hamar elmúlik ha használom. Ha meg nem használom, akkor nem is látom.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#9003) BloodRay válasza petipetya (#9001) üzenetére


BloodRay
veterán

Én se sajnálom a Sebenzát se használni, de ettől még van helyzet, hely ahova nem azt vinném magammal hanem valamit amit nem sajnálok mégannyira se, akkor se ha elhagynám, eltulajdonítanák. :DDD
Meg persze különböző alkalmakra különböző darab ahogy előttem is írták, nálam is kicsit olyan mint egy ruhadarab.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9004) lugosi válasza Donki Hóte (#8997) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez nem olyan.

(#9005) #86883328


#86883328
törölt tag

Egy napi használat után a következőt tudom írni a QSP Penguinról. A zárással semmi gond a nyitás viszont érdekes. Mindig más erő kell ahhoz, hogy gyorsan kipattanjon a penge. Van úgy, hogy 10-ből egyszer vagy kétszer nem sikerül nyitni mert kevés erővel próbálom, ha viszont mindig erővel nyitom akkor többször is csak lassan nyílik és nem gyorsan kipattan. Ilyen volt akkor is mielőtt a teflon alátétet kidobtam belőle. A technika is megvan amivel legkönnyebben nyílik. Hüvelykujj külső, a többi ujjtól távolabb eső oldalával lehet szebben nyitni. Legalábbis az én kezemmel. Sőt ha kb. 90 fokkal elfordítom az ujjam a kés hátának irányába akkor még jobb. Jött ma egy csomag Vivantisról és egy Alzáról. Elmondhatom, hogy a sheepfoot formánál nincs tökéletesebb a doboz nyitására. Beváltak a számításaim. Jól hordható még abban a nadrágban is aminek a zsebéből többször kiesik valami az autóban. A markolat mérete pont jó. Se nagyobb se kisebb ne legyen. A shredded carbon markolatot csak a külcsíny miatt választottam, de még egyszer sem éreztem csúszósnak. A Civivi Bo-val pont a csúszósság volt a bajom. Meg kicsi is volt. Ez a változat 15000Ft volt a Bladeshpban. Én bátram ajánlom. Eddig ez a legolcsóbb késem de ezért a pénzért megfelelő a minősége. Nyilván nem úgy nyílik mint a Para 3 de az most majdnem ötször ennyibe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#9006) #86883328


#86883328
törölt tag

A zárással kapcsolatban mégis egy megjegyzés.
A keresztzár legtetejével célszerű zárni mert akkor egy kis kiálló rész ütődik az ujjhoz és nem az él.

[ Szerkesztve ]

(#9007) weres78 válasza lugosi (#8814) üzenetére


weres78
senior tag

Szia újra!
Megvan a kés, köszönöm szépen az ajánlást! Nagyon tetszik eddig. Élezni még nem kellett, kíváncsi vagyok milyen lesz...
Kérdésem az lenne, hogy létezik - e olcsó bőrtok hozzá valahol?

(#9008) BloodRay válasza #86883328 (#9005) üzenetére


BloodRay
veterán

Ennyi pénzért teljesen korrektnek hangzik. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9009) gangstagergo


gangstagergo
senior tag

Sziasztok!

Lehet hülye kérdést teszek fel de jól gondolom, hogy ha a leatherman.com-ról rendelek egy kést akkor még számolnom kell még további költséggel a vételáron felül? (vám+áfa)

(#9010) #86883328 válasza gangstagergo (#9009) üzenetére


#86883328
törölt tag

Nem küldik Magyarországra.

(#9011) gangstagergo válasza #86883328 (#9010) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Igazad van. Tróger voltam és nem mentem tovább:R

(#9012) BloodRay


BloodRay
veterán

Nem mindenre való, de minőségre nagyon frankó darab. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9013) dzsi23 válasza BloodRay (#9012) üzenetére


dzsi23
addikt

Kicsit hasonlít az Olightra, amit kicsit leszóltatok. [link] :P De azért ez a Kizer jobban néz ki. :K

(#9014) BloodRay válasza dzsi23 (#9013) üzenetére


BloodRay
veterán

Pengeforma valóban, de összecsukva az nekem valahogy nagyon nem adja.
Plusz valahogy nem tudok bízni az ilyen lámpagyártó kést készít(-ttet) dologban. Ez nekem olyan mint a Tommy Hilfiger óra... :DDD

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9015) petipetya válasza BloodRay (#9014) üzenetére


petipetya
nagyúr

Pontosan. Ahogy megfigyeltem, az Olight bicskát csak a szokásos reklám youtuberek próbálták tukmálni.

"nincs rá lezsóidő"

(#9016) Szulita28 válasza BloodRay (#9012) üzenetére


Szulita28
senior tag

Ez mi pontosan?

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#9017) BloodRay válasza Szulita28 (#9016) üzenetére


BloodRay
veterán

Kizer Assassin flipper.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9018) Szulita28 válasza BloodRay (#9017) üzenetére


Szulita28
senior tag

Köszi

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#9019) #86883328


#86883328
törölt tag

Konyhai törlőpapíros éltesztet próbáltátok már?
[link]

(#9020) Lami66


Lami66
őstag

A magyar kések kedvelőinek egy lehetőség:
Jún. 25. Székesfehérvár, Tűzzel vassal fesztivál. 64 magyar késkészítő jelezte részvételi szándékát.

[ Szerkesztve ]

(#9021) BloodRay válasza Lami66 (#9020) üzenetére


BloodRay
veterán

Nagyon sok komoly késkészítő kint lesz, ha valaki teheti és bírja a tömeget megéri menni! :K

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9022) Lami66 válasza BloodRay (#9021) üzenetére


Lami66
őstag

Szinte biztos, hogy elmegyek, 25 km nem távolság. Viszek egy marék pénzt, aztán nem veszek semmit, mert egyrészt nincs szükségem se késre, se bicskára. Másrészt ami tetszene, az nem eladó, csak megnézhető és rendelni lehet belőle. Egy Kocsis bicskára hónapokat kell várni, nem hiszem, hogy ott meg azonnal vihető lenne.

(#9023) petipetya válasza Lami66 (#9022) üzenetére


petipetya
nagyúr

Várd ki az idei Lurdys késes kiállítást. Tavaly sok eladó úgy nézett rám, mint a véres rogyra, amiért nem vásároltam a bicskáikból :D Ha venni akarsz, oda menj.

"nincs rá lezsóidő"

(#9024) BloodRay válasza Lami66 (#9022) üzenetére


BloodRay
veterán

Csomó készítő visz ezekre az eseményekre olyan darabokat amiket csak hosszú várakozás után lehetne venni amúgy. Max itt abból választasz ami van, nem te szabod meg mi milyen legyen.
Én pl 3 hónapja várok egy bicskára amihez hasonlókat visz ki az a mester, de az enyém pl akkor is egyedi lesz. :B
De amúgy Kocsis is szokott vinni eladó darabokat.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9025) #86883328


#86883328
törölt tag

Ilyen helyeken előfordul liner lockos bicska is vagy csak fix meg hagyományos?

(#9026) BloodRay válasza #86883328 (#9025) üzenetére


BloodRay
veterán

Modern magyar bicskák is lesznek. :K

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9027) #86883328 válasza BloodRay (#9026) üzenetére


#86883328
törölt tag

De jó, hogy nem tudok elmenni. Ki birná ki, hogy ne jöjjön onnan haza egy szép és jó minőségű egyedi bicskával?

(#9028) BloodRay válasza #86883328 (#9027) üzenetére


BloodRay
veterán

Ugye? :K
Más: Próbáltam baby bantert, nagyon korrekt kis darab, nem gondoltam ennyire fog tetszeni.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9029) #86883328 válasza BloodRay (#9028) üzenetére


#86883328
törölt tag

Az úgy nyílik mint az álom.

(#9030) gyapo11 válasza Lami66 (#9022) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

De a kés az nem olyan mint a karalábé, hogy hónapok alatt már régen tönkrement. Utána évtizedekig használható, ahhoz képest a hónapok semmi. Viszont egy több tízezres tárgy rendelésénél sokkal jobb a kézbe fogás mint akármilyen weboldal millió képpel/videóval.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#9031) BloodRay válasza #86883328 (#9029) üzenetére


BloodRay
veterán

Igen, én nem gondoltam, hogy ennyire jó, de ami igaz az igaz. Úgy megtetszett, hogy elkezdtem nézegetni magamnak is, vagy normál Bantert. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9032) #86883328 válasza BloodRay (#9031) üzenetére


#86883328
törölt tag

A normál is baromira jó, csak a liner lockon nagyon hegyesek a csúszász gátló barázdág. Elég rendesen beleszúrnak az ujjamba. Valamint viszonylag széles, tehát zsebben nem praktikusabb egy Para 3-nál.

(#9033) BloodRay válasza #86883328 (#9032) üzenetére


BloodRay
veterán

De legalább rendes klip van rajta gyárilag. :DDD
Kicsit husi piskótaforma de azért akkora helyet csak nem foglal mint a para 3. :))

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9034) #86883328 válasza BloodRay (#9033) üzenetére


#86883328
törölt tag

Az igaz. Ha az ember nem akar erre tényleg nem kell költeni. Én mindenesetre tennék rá egy ilyen markolatot.

(#9035) BloodRay válasza #86883328 (#9034) üzenetére


BloodRay
veterán

Ne is mondd, hergelj, brutál jó markolatokat találtam erre is meg a baby banterre is. :DDD

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9036) FBLLMAG válasza #86883328 (#9019) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Most már próbáltam. Nem nagy kunszt. A Lansky V élezővel kezelt penge is vágja (pedig ez csak a gyors élezőm). A többit használva, meg még jobban. ;)

(#9037) gyapo11 válasza FBLLMAG (#9036) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

A több mint testőrben volt egy katana, aminek az élére ráejtettek egy könnyű/finom fátylat és kettévágta. Na persze az film volt. :)

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#9038) FBLLMAG válasza gyapo11 (#9037) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Láttam olyan pengét, hogy ráfújták (fújták!!!) a papír zsebkendőt, és elvágta. Nem ejtették a selymet. És 1 réteg volt a papír zsebkendőből. Na ezt még nem értem el. Mondjuk nem is éleztem hetekig, a végén 60000 -es kövön. ;)

(#9039) #86883328 válasza FBLLMAG (#9036) üzenetére


#86883328
törölt tag

Én olyan videót láttam - sajnos nem találom - amiben a konyhai törlőpapír egy kockája van az asztalra téve állítva. Ahogy meghajlik pont megáll az élén. Eddig sikerült is. A kést fölülről tolják végig a papíron úgy, hogy a papírt nem fogják sehol. Na ez számomra lehetetlen. A legkisebb érintésre is elhajlik a papír. Igazából ezt a tesztet szerettem volna kipróbálni. A videót nem találtam ezeket dobta be a Youtube. Gondoltam ebben mi a kunszt. Igazából ha nem borotva éles akkor nem viszi a törlőpapírt.

(#9040) gyapo11 válasza #86883328 (#9039) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Csak tippelem, hogy nem is annyira az él a kérdéses, polírpaszta oszt jóvanaz, hanem az utána következők. Milyen szögben vastagodik, mennyire csúszik rajta a vágott anyag. Ha egy 5 mm vastag bárdot borotvára fenek, akkor sem fog úgy átsiklani egy paradicsomon mint egy 1 mm vastag penge, nem tudok vele hajszálvékony szeleteket csinálni. Szóval azon túl, hogy élesnek kell lennie az ilyen finom vágásokhoz, vékonynak és csúszósnak is kell lennie a penge anyagának. Maga az él 5 foktól 45 vagy még több fokig ugyanaz, a szemcsemérettől függően lesz egy szélessége meg egy barázdáltsága. Ha nagyon finom a fenés, akkor közelíteni lehet talán az 1 atomos élhez, amikor már a kristályokat is úgy letördeljük, hogy egyetlen atom legyen elöl és ezek sorakozzanak. Ez az él nagyon könnyen bemegy minden nála puhább anyagba, aminek az atomjai kisebb erővel kötődnek egymáshoz mint a penge anyagának atomjai. De atomi út megtétele után már kezd vastagodni, tolja szét a vágott anyagot, és ha nem tükörpolír az élszalag, akkor a barázdák is roncsolják, tépik az anyagot, ott már vágásról nem beszélhetünk. Meg kell nézni a favágó versenyeken a fejszéket, tükrös polírosak, hogy a lehető legkönnyebben hatoljanak a fába. Simán el tudom képzelni, hogy még be is vannak kenve valamivel, hogy még jobban csússzon rajtuk a fa.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#9041) #86883328


#86883328
törölt tag

Én is csak tippelek, de szerintem ezzel biztosan lehet milliméteres paradicsom szeleteket vágni.

(#9042) petipetya válasza #86883328 (#9041) üzenetére


petipetya
nagyúr

1 mm-es szeletet Delicával is lehet vágni 😎

"nincs rá lezsóidő"

(#9043) FBLLMAG válasza petipetya (#9042) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Lassan érik a paradicsom. Kipróbáljuk, mivel is lehet szeletelni 1 mm -es szeleteket. Szerintem, mindennel. ;)

(#9044) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

Mi a véleményetek a MIKOV bicskáiról? :U

(#9045) #86883328


#86883328
törölt tag

Szülinapi akció van a Bladeshopnál.
Pont azon gondolkoztam ha lenne 15%-os akció vennék egy bicskát. Bár még úgy is drágább a postajöltséggel terhelt külföldi árnál, de két ezer forinton nem múlott volna, hogy inkább a magyar céget támogassam. Erre nem elvitték.

(#9046) Szulita28 válasza #86883328 (#9045) üzenetére


Szulita28
senior tag

Mit néztél ki?

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#9047) lugosi válasza #86883328 (#9045) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én is néztem. Úgy látom hogy szokatlanul kicsi a raktárkészletük. Összesen 8-10 hátizsák ha van raktáron? Régen sokkal több volt.

(#9048) #86883328 válasza Szulita28 (#9046) üzenetére


#86883328
törölt tag

Majd mutatom, ha megvettem. Egyelőre titkos.

(#9049) Szulita28


Szulita28
senior tag

Véletlenul tudja vki, Szlovéniában mik a késhordási szabályok?

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#9050) discrate


discrate
aktív tag

Hagyatékból került hozzám egy Victrinox Champion. Nagyon szutykos állapotban volt, sikerült szépen megtisztítani, és egy kis olajozás után már nyitogatni is lehet :)
Viszont az élezéssel nem boldogulok. 15-20 fokot olvastam gyáriként. World Sharp Precision-nel probáltam, de gagyi az él 20 fokkal, amit végeredményjént kapok. Mind3 lappal végigmentem rajta, majd fél óra.
Valamit biztos rosszul csinálok, mert ezzel az élezővel sosem tudok borotvára élezni. Lansky turn boxom is van, ott egy konyhakés is 5 perc, pl 25 fokon.
Az is furi, h ha pl. a Lansky 20 fokosán élezek, akkor az nem ugyanaz mintha a WSP-ön használom a 20 fokos beállítást.
Videókat néztem, próbáltam többféle technikát, erőt is alkalmazni...

Szóval milyen fokkal próbálkozzam?
WSP-höz jótanács?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.