Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) gyapo11 válasza Skillet (#1748) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Az a baj, hogy a legamatőrebb otthoni főzőcskéző, pl. én, ugyanazt várja el a késtől, mint a legprofibb séf, kézreálljon, jó élet lehessen rá tenni, tartsa az élét. Ha egy kés nem jó a kézben, vagy túl puha az anyaga, vagy túl kemény az anyaga, nem jó az edzése, a penge formája-mérete, a markolat anyaga, akkor nem jó semmire sem a profinak sem az amatőrnek. A különbség ott van, hogy a megfelelő kések halmazából a profi választhat drágábbat is, mert visszatermeli az árát, az amatőr meg nem keres vele semmit, csak áll benne a pénze, miközben másik olcsóbb kést is választhatott volna a megfelelő kések halmazából. Nekem van 300 Ft-os 20 centis megfelelő késem, tehát nem csak a drága kések vannak a megfelelő halmazban.
A 3000 Ft-os késről nem tudok semmit, nekem spec nem jön be a penge markolat felőli végén levő bumszli vastagítás, ezért kiesett a halmazból.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#1752) ZolkoW válasza Skillet (#1746) üzenetére


ZolkoW
őstag

nekem egy szeletelőkés (miért,milyen van még?... na mindegy, nem a santoku, nem a steak kés, hanem a kettő közötti méret, kb. 15 cm) van. eddig egyszer használtam, gyárilag nem túlságosan éles, kidolgozásra olyan Jamie Oliver szintnek tűnt - a nyél bégén apró sorja, műanyag nyél öntése nem tökéletes, de ezt a szőrözős énem mondja. 3e alatti árért rendben lehet, majd megfenem, és írok utána is. ami vásárlás után tűnt csak fel,hogy kissé könnyen rácsúszhatna a kéz a pengére,elég kicsi az a szintkülönbség, de konyhában -evőkésnek vettem elsősorban- talán nem kell annyit erőszakoskodni,hogy ez gond legyen. ha élezés után bejön,veszek mégegyet.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1753) schawo válasza Skillet (#1748) üzenetére


schawo
titán

Mi az elvárásod, milyen kést szeretnél, mi a gond a mostanival?

Lehetséges válaszok (több is adható)
1. Nem elég nagy (nem éri át a vágni valót) / túl nagy (rossz vele hámozni) / lelóg a deszkáról (ilyen deszkám van: )
2. Sosem éles / nincs időm élezni / nem tudok élezni / nincs hozzá szerszámom (illyen szerszámaim vannak: )
3. Nem vágja jól a kenyeret / zöldségeket / húst / bőrt / csontot / nem jól csontoz / nem ér le a deszkára, mert az nem sík
4. Nem jó a fogása / túl vékony / vastag a nyele / nem jó az egyensúlya / nem tudom, hogy kell fogni azt a kést

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1754) Digitalpimp válasza Skillet (#1750) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

[link] Mióta van 1-2 jobbnak mondható késem, a linkben felsoroltak csak fogják a helyet. Épp néztem a Sparban, egy kis 12 cm-es Fiskars a legalap gagyi műanyag nyelű 3E-Ft. A Qing kés amit nemrég vettem minimum 10 kört ver rá, és egy ezressel volt drágább.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1755) schawo válasza Digitalpimp (#1754) üzenetére


schawo
titán

Egyszer volt egy Zwilling sorozat valamelyik pontosnál. Onnan van 3 késem is.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1756) Digitalpimp válasza schawo (#1755) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Vagy 6 éve a Spar-ban volt akció. Na de az legalább ismert normális márka, meg ahhoz igencsak kellett gyűjteni a pontokat, nem ilyen kamu németnek hangzó valójában kínai cucc.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1757) ZolkoW válasza ZolkoW (#1752) üzenetére


ZolkoW
őstag

második benyomás a mol pontos késről: közepes keménységű acél lehet, nekem a rövidítések nem sokat mondanak, de nem a kifejezetten puha típus. a Zwilling szintje lehet, vagy valamivel alatta, az élezhetőség alapján. a Zwilling,amit szintén pontozva 8e-ért vettem, az a legdrágább konyhai késem, szóval így tessék kezelni a hozzászólásom :) de nálam kb ez a felső határ, jellemzően inkább veszek két 4ezres,mint egy 8ezres kést. ez az említett példány 3e alatt volt, ezért a pénzért nem várok többet.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1758) schawo válasza ZolkoW (#1757) üzenetére


schawo
titán

18/10 (amerikai 301 és 304) alapján ez az európai szokásoknál is sokkal puhább acélnak tűnik. Persze nekem nincs belőle, szóval ez csak feltételezés. A 18/10 egy mezei edény és étkezőacél.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1759) Digitalpimp válasza schawo (#1758) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

A hivatalos oldalon az van a késen, hogy X50CrMoV15. Ezek után bármi lehet. :) [link] Az "ügyesek" már hirdetik is: [link]

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1760) schawo válasza Digitalpimp (#1759) üzenetére


schawo
titán

Valóban, én néztem el, az nem a Herne sorozathoz tartozik, hanem a Black Linehoz. Az tényleg rendes késacélból van. 3000 forintért abszolút vállalható.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1761) Skillet válasza Digitalpimp (#1759) üzenetére


Skillet
addikt

:R
Megpróbálok benevezni rá(juk).

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1762) Skillet válasza Digitalpimp (#1759) üzenetére


Skillet
addikt

Ma vettem egy Carl Schmidt Sohn séf kést a MOL akciós kínálatából.
Laikusként, nekem úgy tűnik, megérte az árát. Penge éles, csak remélni tudom, hogy ez sokáig így is marad.
Szerintem a napokban rámegyek a többi késre is. Egy hámozókés (9cm) és egy szeletelőkés (13cm) még jól jönne. A santokut szerintem kihagyom, gyanítom elég lesz a séf kés is.
A grillezős cuccok sajnos még nem aktuálisak. Előre meg feleslegesnek érzem megvenni őket, akkor is, ha jó áron vannak.
Viszont a bambusz vágódeszka és a bambusz késblokk még izgatja a fantáziámat. Utóbbi amúgy is szükséges lesz az új kések tárolására. Nem volna jó behányni őket a többi kés közé. A kés élét hogyan tudom a leginkább kímélni, ha bambusz deszkán használom, az jó lehet?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1763) Digitalpimp válasza Skillet (#1762) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Örülök, hogy tetszik a kés. Én fa deszka párti vagyok, a régi fafeldolgozó melómat nem tudom levetni. :) Nyugodtan megveheted. Használat előtt érdemes lekezelni lenolajjal, utána meg egy kis parafinnal. Mikor rendesen beitta, utána megmosni és lehet használni. Időnként egy kis olajat lehet neki adni.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1764) schawo válasza Digitalpimp (#1763) üzenetére


schawo
titán

Ami még jó neki, és segít csíramentesen tartani, az egy kis méhviasz. Én azzal is kezelem a fa és bambusz deszkáimat. Érdekes módon a deszkakérdés eléggé el van hanyagolva, holnap csinálok is egy vágódeszkás bejegyzést képekkel.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1765) pulutodurumo válasza schawo (#1764) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Én egy késtartót csináltam képek nélkül. :) Elkezdtem olvasni a topikot, és megsajnáltam a fiókba hányt késeket.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#1766) ZolkoW válasza schawo (#1764) üzenetére


ZolkoW
őstag

ez érdekel! a viasz olvasztva kerül rá,vagy más módon?
én dióolajjal próbálkoztam,mint állítólag száradó olajjal, de amit sikerült vennem, az annyira nagyon azért nem akart száradni. amiket egyéb téren fakezésre használok,azokat meg nem mertem deszkához bevetni.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1767) schawo válasza ZolkoW (#1766) üzenetére


schawo
titán

Parafinolajba keverve, melegítve, hogy feloldódjon, 2:1 (2 az olaj) arányú keverékkel. Így puha, kenhető. Simán olvasztva, amikor öntöd, és ráfagy a hideg deszkára, nagyon durva meló lenne eloszlatni, vagy akár csak levakarni. És ugye a mosó/mosogatószerek nem oldják rendesen a méhviaszt...

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1768) gyapo11 válasza schawo (#1767) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Erre még nem gondoltam, hogy olajozni meg viaszozni a vágódeszkát, én csak simán letörlöm, vizet nem kap, arra ott a műanyag deszka.
Ezt a beolajozást az összes felületen csináljátok, vagy csak a vágó felületen? Mossátok-e vízzel a deszkát? Nem fordulhat-e elő, hogy a belekerült víz nem tud távozni az olajozás miatt?

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#1769) schawo válasza gyapo11 (#1768) üzenetére


schawo
titán

Száraz deszkát kell olajozni, akkor nem kerül bele víz, ami aztán beszoruljon :) Minden oldalát olajozom és vakszolom. Valószínűleg kissé túlzsába viszem az olajozást, de egy új deszkát sokáig szoktam olajozni, legalább 5x átkenem minimum 2-3 óra szüntekkel. Nagyjából ennyi, míg az IKEA Skydd vágódeszkaolajt (ez is egy parafinolaj) beszívja egy deszka. A gyógyertári parafinolajat kicsit tovább tart, 3-4 óra.

Mindig vízzel mosom, és mosogatószert is használok.

De tényleg írok ma egyet képekkel, lehet, hogy egy kis videó is lesz hozzá.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1770) betyarr válasza schawo (#1681) üzenetére


betyarr
veterán

megrendeltem az általad ajánlott 1000/3000 suehiro követ és a linken lévő szögsegédet.kíváncsi leszek,hogy mit tudok vele alkotni.
ragasztószalagot milyet szoktál használni?tesa,vagy valami egyebet?

finomabb kőnek mi az ajánlott?6000,8000,10000?azt a kinget nem mertem megvenni,mert írtad,hogy probléma volt vele.

(#1771) Digitalpimp válasza gyapo11 (#1768) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Igen, minden oldalát. Érdemes az olajokat kicsit meglangyosítani, úgy jobban szívódik és könnyebben terül. Én az első réteg olaj után, ha esetleg kicsit kiszálkásodik a fa, akkor finomabb csiszolópapírral körbecsiszolom, utána kapja a következő rétegeket.
Így készül egy profi vágódeszka: [link]
Ez se rossz, a végén olajozzák rendesen. :) [link]

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1772) lugosi válasza schawo (#1769) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én az opinel bicskáimnak a nyelét szoktam így beolajozni, így nem szív magába vizet. Igaz volt már olyan, amikor műszerolajjal csináltam :B

(#1773) schawo válasza lugosi (#1772) üzenetére


schawo
titán

Bicska nyelét akár, de egy vágódeszkát, amin kaja van, azt nem szabad. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1774) schawo


schawo
titán

Elkészült a deszkás bejegyzésem, még egy videó is lett hozzá. [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1775) lugosi válasza schawo (#1774) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jó cikk, jó hogy összeraktad. Valamiért nem tudtam posztolni alá, majd asztali gépről is megpróbálom.

(#1776) betyarr válasza schawo (#1774) üzenetére


betyarr
veterán

én a metróban vettem egy hasonló dög nehéz és nagy deszkát még télen.az kezelt és asszem olyan 6k körül volt.

[link] :B ?

(#1777) schawo válasza betyarr (#1776) üzenetére


schawo
titán

Helyzet az, hogy nem tudom :D Nincs másik darabom, csak ez a King. Se a Naniwának, se a Suehironak, se a Shaptonnak nincs normális méretű, olcsó polírozó köve. A Haidu HCA1500/2000 (japán 6000/8000-esnek felel meg) jó lehet, és nem veszedelmesen drága (de nem is olcsó), de nincs vele tapasztalatom. Kicsit (~20-30%-kal) olcsóbb, mint a japó kövek (kivéve a Kinget, ugye)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1778) gyapo11 válasza schawo (#1774) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Hát én ilyeneket nem csinálok. Szeretem ha a dolgok rendben vannak, de ennyi melót beletenni. Az viszont igaz, hogy ha beszívja a szerves anyagokat, zöldség és hús leveket, annak tuti nem jó a vége. Épp ezért használok többnyire műanyagot. Meg úgy látom a profik is a nagy vastag műanyag lapokat használják több színben, bár néha látok fát/bambuszt is főzős műsorokban, olyan 10 centi vastagot. :)
Valaki linkelt deszkakészítős videókat, megtetszett, kár hogy nincsenek hozzá gépeim, főleg a gyalu hiányzik. Van pár darab sok éves akác deszkám, abból jó lenne. Milyen ragasztóval kell ragasztani?

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#1779) jookomak válasza gyapo11 (#1778) üzenetére


jookomak
őstag

Professzionális környezetben azért használnak műanyag "deszkát", mert mosogatógépben mosható, nem kell kezelni, és mivel fogyóeszköz, csak vesznek egy másikat, és megy minden tovább. Meg ugye azok színesek a különböző ételekhez. Piros a húshoz, zöld a zöldségekhez, fehér, sárga a többihez. Gondolom haccp szabvány is van rá, éttermek szerintem nem is használhatnak fa deszkát. Illetve jellemzően európai puhább acélos késeket használnak (japánokkal szemben), így a pengét így is úgy is acélozzák, nem tompul az éle.
Nekem egy nagy bambusz deszkám van, egy kis fa, és egy kis műanyag. Ahogy schawo is írta a bejegyzésben, egy szendvicshez nem veszem elő a nagyot, olyankor jön a kis fa. Műanyag akkor, ha végképp nincs kedvem, még törölgetni sem. De nagyon nem szeretem használni, egyszerűen érzem, hogy nem jó a késnek, mikor hozzáér a felülethez, és kopog.

(#1780) schawo válasza gyapo11 (#1778) üzenetére


schawo
titán

Láttad, 7 perc volt beolajozni a deszkát. Tovább tartott beállítani az állványt és a gépet a felvételhez, mint maga a folyamat, pedig ez kábé 3x annyi ideig tartott, mint a többi, annyira szívta. Most az előbb bevakszoltam, és a másik 2 nagyobb deszkámat is átkentem, ha már összetrutyiztam a kezem, úgyis nagyjából ideje volt már. Összesen 10 perc volt a 3 deszka. Ennél sokkal több időt pazarolok abszolút hülyeségekre. :DDD És ez a paraffinos méhviasz kiváló kézápoló is közben :D

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1781) schawo válasza jookomak (#1779) üzenetére


schawo
titán

[link] Ez egy kiváló műanyag deszka, nem bántja a késeket. De csak mosogatógépben mosható, mert a puhább fákhoz hasonlóan felbolyhosodik a felülete.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1782) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Treeman black ops vadaszkeshez milyen elezo javasolt?
:B

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1783) betyarr válasza schawo (#1777) üzenetére


betyarr
veterán

akkor meglátom hogy mire megyek a suehiroval és majd lehet berendelek egy ilyet.

a suehirohoz vajon adnak valami kis állványszerűséget,amin lehet használni a követ?

(#1784) lugosi válasza Snoop-y (#1782) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én a formája alapján sima követ mondanék, de ilyen acéllal (O1) még nem volt dolgom, úgyhogy bizonytalan vagyok. Látom hogy elég drága, lehet hogy írnék a gyártónak egy emailt hogy mit javasol.

(#1785) Digitalpimp válasza gyapo11 (#1778) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Hivatalos ételfeldolgozó helyeken még a kés nyele sem lehet fa. HCCP előírás, sőt azért vannak a különböző színű műanyag nyelű kések, hogy mivel mit kell vágni. Még a különböző húsféléket (sertés, csirke, hal) is külön késsel kell feldolgozni.
A deszkák ragasztását vízálló faipari ragasztóval kell csinálni. Festék-háztartási boltban tudsz venni.

Schawo: Jó lett a leírás és a videó is! Grat!

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1786) schawo válasza betyarr (#1783) üzenetére


schawo
titán

Igen, jár hozzá egy tartó.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1787) betyarr válasza schawo (#1786) üzenetére


betyarr
veterán

köszi!

a qing kések még nem érkeztek meg?

(#1788) schawo válasza betyarr (#1787) üzenetére


schawo
titán

:N

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1789) Snoop-y válasza lugosi (#1784) üzenetére


Snoop-y
veterán

Koszi szepen. Irtam nekik.
Azert kerdeztem en is mert nem volt meg ilyenem elcseszni meg nem akarnam aztan gondoltam majd a szakik segitenek. Gyarilag nem tunik "tul elesnek" bar a mostani elet eleg jol tartja.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1790) schawo válasza Snoop-y (#1782) üzenetére


schawo
titán

Az o1 nagyon széles skálán edzhető szénacél (nagyon nem rozsdamentes, alapos gondozást igényel). 55 és 65 hrc között bármilyen keménységet használhatóan fel tud venni. Mivel ez egy taktikai kés, valószínűleg keményre edzették. Jellemzőiben nagyon hasonlít a Hitachi Aogami 1/2 acélra, ahhoz hasonlóan kezelendő. Érdemes lehet japán áztatós köveket használni hozzá, mint a Suehiro Cerax és Suehiro Rika. Mivel keményre edzett nagyon finom szemcsés szénacél, ezért igen fényesre lehet polírozni az élszalagot, simán 10k jis fölé is érdemes, ha valaki a maximumra törekszik.

A kést mindig azonnal szárazra kell törölni, és a legkisebb rozsdafolt megjelenése esetén azt azonnal eltávolítani, hogy ne tudjon továbbterjedni. Erre ajánlottak a rozsdaradírok (múltkor linkeltem párat).

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1791) gyapo11 válasza Digitalpimp (#1785) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Engem nem érintenek az ételfeldolgozási szabályok. A profi konyhák is használhatnának beitatott fát/bambuszt, meg is tudnák jelölni színekkel is. De a mosogatás, a kés élének kímélése, mikrobiológiai szempontból meg még ki tudja miért a műanyag az előírás. A műanyag elérhető a civileknek is, nem is drágább mint a hasnló méretű fa/bambusz. Tehát nekem nem egészen világos, hogy miért használunk egyáltalán fát/bambuszt? Ha semmiben nem jobb, viszont rosszabb.
Nekem először volt a fa, ezt láttam otthon szüleimnél meg mindenhol. Aztán elkezdtem séfkést használni, és kicsi volt a fa, vettem egy nagyobb bambuszt. Nem rossz, de beszív mindent, elszíneződik és fogja a kést, tehát az él nem csúszik rajta, hanem tapad, a walking on the table aprításhoz kellemetlen. Aztán vettem műanyagot, sajnos ez is kicsi, viszont nem gödrösödik, nem szív be semmit, mosogatható, csúszik rajta a kés éle.
Valamikor 10-15 éve láttam a Metróban nagykonyhai műanyag deszkákat, szép nagy és vastag, de 6000 Ft volt, és sokallottam. Ma nem tudom mennyiért adják, de ahogy néztem a beitatós videón ezt a vaterás deszkát 8000-ért, ennyiért simán megérné a műanyag.

[ Szerkesztve ]

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#1792) schawo válasza gyapo11 (#1791) üzenetére


schawo
titán

A fa más. Ott meg kell fizetni a kézimunkát, a szépséget, az egyediséget. 8000-ért egy 2 másodperc alatt egy géppel fröccsöntött műanyag rohadt drága, amikor egy ilyen bütüs deszkát megcsinálni 2 óra, legalább négyféle gép kell hozzá.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1793) ZolkoW válasza schawo (#1774) üzenetére


ZolkoW
őstag

köszi a cikket! szerzek méhviaszt...
Más témában, te láttam olyan egy Instructables videón, hogy sima gyertyaviaszt hőlégfúvóval olvasztottak a faanyagra, és elterítették, még polírozták is utána. Talán valami fürdőszobai cucc volt, nincs meg a link.. de a hőlégfúvó szerintem működhetne a méhviasszal is.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1794) schawo válasza ZolkoW (#1793) üzenetére


schawo
titán

Hőlégfúvó jó lehet. Van is hőlégfúvóm, jövő héten kipróbálom. :C

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1795) Digitalpimp válasza gyapo11 (#1791) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

A fa eszközök használatát hozza magával az ember, mint örökséget. Régen nem volt műanyag, a fa meg elérhető volt mindenütt, sokan megéltek a faragásból, fonásból. Van nekem is olyan deszkám, hogy fogalmam sincs hány éves, már igen régen megvan. Mondjuk arra egy nagy generál ráférne, mert kicsit teknős, de azt is megszoktam már, nem zavar a vágásoknál. A műanyag, meg műanyag. Fillérekért gyártják és horribilis haszonnal árulják. Dolgoztam műanyagosba is. :DD

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1796) Snoop-y válasza schawo (#1790) üzenetére


Snoop-y
veterán

Irtam a cegnek azt valaszoltak ,hogy gyemant karbid fenoruddal vagy fekete kovel ami futo olajjal van megkenve 22 fokos szogben kell elezni.

A spec boritasa miatt csak az ele tud rozsdasodni igy szerencsere csak arra kell figyelni :)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1797) schawo válasza Snoop-y (#1796) üzenetére


schawo
titán

gyémánt vagy karbid :)

De ezzel nem lettél okosabb. Valójában bármivel, amit 60-65-ös keménységre szántak.

Az információ, hogy 22 fokos élszöget ajánlanak, ami viszont szabványos a vadászkések esetén.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1798) Snoop-y válasza schawo (#1797) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mondjuk lehet veszek hozza egy kovet csak meg kene vele tanulni elezni :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1799) schawo válasza Snoop-y (#1798) üzenetére


schawo
titán

Az a gond a gyémánt és karbid kövekkel, hogy szép tiszta élt nem lehet neki csinálni velük, inkább egy hatékony, de durva élezésre valók. Vadászkésként (vadászatra) fogod használni? Mert akkor ezek jók, de napi, kevésbé durva igénybevételre érdemes inkább másik köveket használni, amik szép, fényes élszalagot adnak.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1800) Snoop-y válasza schawo (#1799) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hiking es kb mindenes kes. Csomagolast kotegelot neha kotelet vagni. Suto botot faragni ilyesmik. Szoval nem en leszek az uj Rambo :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.