Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) benfolds válasza peestike (#1350) üzenetére


benfolds
őstag

okés. egy negatívumot említenek egyébként vele kapcsolatban: az élszalag túl közel kezdődik a markolathoz, nehéz rendesen megélezni.

(#1352) MittuDomain_ válasza benfolds (#1347) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Narancs vagy kamu, a fekete túl snassz.
Aztán várjuk ám a beszámolót! ;)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#1353) discrate


discrate
aktív tag

Miert jo a csapagyas? Elonye/hatranya?

(#1354) ZolkoW


ZolkoW
őstag

nekem egy Spyderco copyt küldtek egy C122 helyett (tehát nem annak a koppintása, de nem kerestem ki,hogy pontosan minek), az is csapágyas 3 ezresért. nincs is baj vele, de biztos nem választottam volna,mert egyik oldala fém,másik műanyag, és a szimmetrikusakat szeretem :) a Sunrenmu 7010 viszont annyira bejött EDC-nek,hogy tényleg mindig nálam van, és biztos veszek még a márkából.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1355) Digitalpimp válasza benfolds (#1347) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Neked tetszen ne nekünk. :D Szerintem a fekete.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1356) peestike


peestike
senior tag

Ha netán valaki kedvet kapna a korábban szóbakerült ganzo fb7601-hez a GZFB7601kuponkóddal 14.99usd. Csak a karbon markolatúra jó.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#1357) benfolds válasza Digitalpimp (#1355) üzenetére


benfolds
őstag

köszi. a cameo-t már kizártam, szóval marad a fekete és a narancs. néztem amúgy a karbont is, de az olyan nekem, hogy először ránézek, akkor húha, másodjára már elég gagyi hatást kelt. meg csúszik is.

(#1358) benfolds válasza discrate (#1353) üzenetére


benfolds
őstag

nyilván az az előnye, hogy sokkal finomabban jár a penge, mintha alátéteken csúszna. hátrányáról nem tudok, gondolom annyira nem bírja a strapát, mint az alátét, de ez csak tipp.

(#1359) toth_janika


toth_janika
őstag

Késélezésben tud valaki segíteni?

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#1360) MittuDomain_ válasza toth_janika (#1359) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Hentes
:DDD :DDD :DDD

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#1361) toth_janika válasza MittuDomain_ (#1360) üzenetére


toth_janika
őstag

Az nem jó, mert egyet sem ismerek! :)
Egyébként a kérdésem: adott egy pár db kés, amiket szeretnék megélezni. Elvesztem az élezők között és nem tudom, hogy melyik lenne nekem jó. Köszörűshöz nem viszem, mert volt egy csehszlovák késem, és azt is tönkretette, akkor a németekkel nem tudom mit csinálna... Ezért gondoltam, hogy inkább magamnak csinálnám.

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#1362) lugosi válasza toth_janika (#1359) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Merrefelé laksz?

(#1363) toth_janika válasza lugosi (#1362) üzenetére


toth_janika
őstag

Budapest, Örs

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#1364) lugosi válasza toth_janika (#1363) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az nekem sajnos messze van, de biztos helyben is van valaki aki tud ebben segíteni.

(#1365) Digitalpimp válasza toth_janika (#1359) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Így távsegítségben maximum annyit tudunk, hogy nézegess videókat, olvass róla leírásokat, aztán a felszívott elméleti tudás alapján kezd el csinálni valami olcsó késen. Vagy veszel élező szetteket, azokkal egyszerűbb mint simán kövekkel, nem neked kell a szöget tartani.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1366) toth_janika válasza Digitalpimp (#1365) üzenetére


toth_janika
őstag

Köszönöm és Neked is lugosi :R
Gondolkodtam, hogy veszek élező szettet, de azokból is annyi van, mint égen a csillag. Tudnátok ajánlani valamilyet, max 20e Ft-ig?

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#1367) lugosi válasza toth_janika (#1366) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én a lansky turn box élezőt ajánlom.

(#1368) toth_janika válasza lugosi (#1367) üzenetére


toth_janika
őstag

Meg lehet ezt venni valahol magyarhonan is? :)

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#1369) troland26


troland26
őstag

Sziasztok

Nem biztos , hogy jó topikba írok , de nagyon sok youtube videót láttam az utóbbi időnem kés készítésről . Eléggé megtetszett néhány végeredmény és gondoltam kipróbálom . Valakinek van itt a topikba ezzekapcsolatos tapasztalata/javaslata vagy esetleg van másik topik ahová tudnátok irányítani ..:) :R

(#1370) lugosi válasza toth_janika (#1368) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezt látod nem tudom. Én a német amazonról rendeltem, ha 39 EUR felett van a csomag, ingyen szállítanak ide.

(#1371) toth_janika válasza lugosi (#1370) üzenetére


toth_janika
őstag

Köszönöm, bepróbálom őket! :R

BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK! :D

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#1372) discrate válasza lugosi (#1370) üzenetére


discrate
aktív tag

Ez nekem is szimpatikus bar nem eri el azt a hatart (34 €) kvazi venni kell még mellé valami aprosagot.
Laikuskent lenne par kerdesem.

1) Youtube videoban a keramia elezot hasznaltak, a masik fajta (durvabb) mihez jo?

2) Egyszeru noname konyhakesekhez is hasznalhato batran?

3) Keramiakesen csak a keramia elezovel szabad dolgozni?

4) Az afa mar fizetve, ill semmi illeték nem megy ra, jol gondolom? Hisz EUn belul van...

(#1373) lugosi válasza discrate (#1372) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

1. 2+1 féle konfig van. A +1-gyel kezdeném, ahhoz csak 1 pár rúd jár, az a legolcsóbb. Ezen kívül van 2 olyan, amiben 2x2 rúd van. Ebből az olcsóbbik olyan, hogy egy durvább (barna) és egy finomabb (fehér) kerámiarúd-pár van benne. Szerintem ez a felállás is teljesen jó, sőt lehet hogy mai fejjel ezt venném. A drágábbik konfig egy pár fehér kerámia rúd és egy pár gyémántbevonatos rúd. Ez utóbbi van meg nekem, a gyémántbevonatos rudat talán 2x használtam, ez nagyon erősen viszi a fémet. Akkor jött jól, mikor két-három olyan zsebkést éleztem meg családon belül, amivel a gazdája egyszerűen el nem tudom képzelni mit csinált, követ kapargatott talán, egyáltalán nem volt éle. Amúgy az esetek 99%-ában a fehér kerámia rudat használom mindenre, eszméletlen éles kést produkál, és az élszög "elronthatatlan".

2. Persze. Én is megéleztem rajta mindent, még a hullámos élű kenyérvágó kést is.

3. Ezt nem tudom, kerámiakésem még nem volt.

4. A német amazonról ahogy írod, eu-n belül jön, semmilyen egyéb adó vagy díj nem kerül már rá.

Esetleg azt mondanám tippnek, hogy egy olyat vegyél, ami a közepes árfekvésű, és tartalék rudat hozzá (bár el nem tudom képzelni jelenleg, hogy mikor kopik el), így fölé megy a 39 eurónak. Vagy egy turn box, plusz vegyél esetleg egy kis méretű zsebélezőt, pl egy Fallkniven DC-4-ez vagy DC-3-at.

(#1374) schawo válasza discrate (#1372) üzenetére


schawo
titán

Kerámiakést csak gyémánton lehet. Úgy, ahogy.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1375) zzz03


zzz03
őstag

en pedig rendeltem egy ilyen ganzo g7522-est, hogy ki ne maradjak a csapagyas kesekbol. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1376) Charlie Gordon válasza sysrq (#1335) üzenetére


Charlie Gordon
aktív tag

A Sanrenmu LAND 910 fekete most elég jó áron van.

(#1377) qqzs


qqzs
őstag

Nemreg vettunk Aldis keramia kest Crofton markanevvel, aztan vettunk meg 4et mert olyan jol vag. Ha mar talaltam ezt a topikot csak kivancsisagbol kerdezem a keramiakesek fognak vesziteni az elukbol? fel eve olyanok mint uj korukba

Eladó: GTS450

(#1378) Masooo


Masooo
aktív tag

most kezdtem a fórum olvasgatásába, a kérdésem annyi, hogy valami mutatós bicska féleség, de mondjuk fa vagy csont nyéllel???

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#1379) gojko.m válasza Masooo (#1378) üzenetére


gojko.m
senior tag

Magyar késkészítők (pl. Szalontai) honlapján találsz ilyen bicskákat.

(#1380) schawo válasza qqzs (#1377) üzenetére


schawo
titán

A kerámia kések erős közepesen élesek, de jobban nem élezhetők fel. Rendkívül kemények, ezért jól tartják az élüket, viszont pont ugyanennyire törékenyek is, nagyon gyorsan kipattog az élük, ha nem figyel oda az ember.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1381) gojko.m válasza troland26 (#1369) üzenetére


gojko.m
senior tag

A téma engem is érdekelne, bár tapasztalatom nem igen van ezen a téren (leszámítva talán két - körfűrészlap darabkából készült - faragókés-próbálkozást :) ). Anyag és eszközök híján, én is inkább csak youtube videókat nézegetek. Pl. Trollsky kései, késkészítő videó nagyon tetszenek: [link]

Ha netán késkovácsolásba szeretnél fogni, akkor jó kis indítólökést adhat pl. ez a cikk (hozzászólásokra, kérdésekre is van lehetőség a cikk alatt):
Az amatőr késkovácsolás örömei és buktatói

Ez meg egy profi magyar késkészítő egyik késének születését mutatja be az elejétől a végéig:
Lovász S16 – késkészítés képekben

[ Szerkesztve ]

(#1382) Masooo válasza gojko.m (#1379) üzenetére


Masooo
aktív tag

eszembe sem jutott, pedig van szalontai bicskám és ahogy nézem kicsit átnyelezve de még kapható is :)

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#1383) jookomak válasza Masooo (#1378) üzenetére


jookomak
őstag

Szalontai, Révész, és a non-plus ultra: Kocsis Ferenc. Ő annyira nem egy liga a többiekkel, hogy árban is 3-4x a többinek.

(#1384) troland26 válasza gojko.m (#1381) üzenetére


troland26
őstag

Én 2 napja kezdtem bele , kőrfűrész tárcsából kivágtam a formát , meg nagyjából méretre igazítottam..Még elég sok munka van vele , de meló mellett meg profi eszközök híján lassan haladok . Köszi a linkeket nagyon hasznos mind :R Leginkább az edzési ill a temperálási folyamatnál vannak sötét foltok . Eddig kb minden munkafolyamatot lefotóztam ..majd , ha kész leszek megmutatom ( persze csak , ha érdekel ) :)

(#1385) Kasya


Kasya
nagyúr

CRK jovoheten megy vissza Idaho-ba spa-ra, ugyhogy kis idore most ujra Bodnar es Rangerwood 55 kerul az "asztalra".
Remelem a futar nem fog szorakozni a vammal.

Simon Csaba latom, hogy foallasba csinalja ujevtol a keseket. Van esetleg valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#1386) discrate válasza lugosi (#1373) üzenetére


discrate
aktív tag

Köszi szépen! :R

(#1387) benfolds válasza Charlie Gordon (#1376) üzenetére


benfolds
őstag

ez a 12C27 acél nem tudom milyen lehet. a ganzo-féle 440C-ről legalább van tapasztalat.

feketét vettem végül az FB7601-ből, most csak 16$, majd beszámolok.

(#1388) Digitalpimp válasza benfolds (#1387) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Svéd, a Mora kések abból vannak, nem rossz anyag.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1389) lugosi válasza Digitalpimp (#1388) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Plusz még annyi, hogy rozsdamentes.

(#1390) Digitalpimp válasza lugosi (#1389) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Az a kés leírásában benne volt, csak a többi nem. :)

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1391) lugosi válasza Digitalpimp (#1390) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Olyan messzire már nem mentem vissza, nem néztem hogy benne van.
Egyébként nem minden mora kés van rozsdamentesből, hanem van abból is. Van high carbon acélból készült késük is, erre adott esetben figyelni kell, pl az enyém is ilyen.

(#1392) Digitalpimp válasza lugosi (#1391) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Igen van belőlük szénacél is, úgy mint az Opinel bicskákból. Ugyanaz a modell készül mindkét anyagból.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1393) benfolds válasza Digitalpimp (#1388) üzenetére


benfolds
őstag

rákereshettem volna, bocs. igazából tök laikus műkedvelő vagyok. :B
"12C27: Hasonló a 440A-hoz. 12C27 Skandináv Sandvik rozsdamentes acél gyakran bukkan fel a finn és a norvég kések alapanyagaként. Nagy tisztaságú acél amely megfelelő hőkezeléssel kiváló tulajdonságokkal rendelkezik. Kiválóan edzhető és jó kopásállóságú. Jobb a szívóssága és a korrózióállósága, mint a 13C26 és az AEB-L acélnak. Rosszabb a kopásállósága, de jobb az éltartása min a 440C acélnak." (azt mondjuk elmagyarázhatná valaki, hogy az hogy van, hogy hamarabb kopik, ugyanakkor meg az élét jobban tartja. :U :B)

[ Szerkesztve ]

(#1394) lugosi válasza Digitalpimp (#1392) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én úgy tudom hogy 3 féle anyagból készülnek a Mora kések, van még egy vegyes laminált acéljuk is. Én nem tudok róla, hogy minden modellt legyártanának rozsdamentesből és szénacélból is.

(#1395) Syd69


Syd69
aktív tag

Sziasztok

Ehhez hasonló többfunkciós bicskát tudtok ajánlani?

[link]

Bicska forma érdekel csak és ilyen nagyobb méretű

Alma

(#1396) Kasya válasza Syd69 (#1395) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nem sokkal nagyobb ugyan, de esetleg Victorinox Ranger Outdoor kozul vmi? Vagy mekkorara gondolsz?

(#1397) Digitalpimp válasza lugosi (#1394) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Annyira nem ástam bele magam a Morákba, csak más fórumon sokszor emlegetik, hogy ugyanaz a kés elérhető szén- és rozsdamentes acélból is. Attól persze lehet, hogy nem mindegyik típus, csak 1-1 modell.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#1398) Syd69 válasza Kasya (#1396) üzenetére


Syd69
aktív tag

Hasonló, akárlegalább felébe(ár)

Az évi 2x használatra nem áldoznék egy jó huszast

Alma

(#1399) lugosi válasza Syd69 (#1398) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem inkább nézd meg hogy milyen funkciók fontosak neked, és az alapján válassz, de szerintem maradj a victorinoxnál. Nekem van belőle eredeti is, meg ilyen arra hasonlító noname is, az utóbbit volt drága megvenni, mert nem használom, sokkal silányabb. Ezt csak egyszer kell megvenni, hidd el minőségi darab. Én pl nem a rescuetool-t venném mert mindennapi használatra a cuccok nagy része haszontalan (nekem), de még túrázáshoz sem ezt venném. Mi lenne a felhasználási terület? Kirándulás, túra, nyaralás, vagy mindennapi?

(#1400) gojko.m válasza troland26 (#1384) üzenetére


gojko.m
senior tag

Örülnék neki, ha megosztanád tapasztalataidat (akár képekkel illusztrálva is). A kínai oldalak ajánlása mellett, egy késes topik kereteibe bőven belefér, hogy amatőr késkészítésről is szó essen.

Én a sufni szintű késedzést télen a kazánban oldottam meg. :DDD A jól felizzított parázsba raktam az edzendő fémdarabot (nevezhetjük késnek is :) ). Mivel elszíneződés alapján nem tudnám megállapítani, hogy meddig kell hevíteni, így egy mágnes darabkával (konkrétan egy teleszkópos mágneses csavarkiszedővel) ellenőriztem, hogy a fémdarab elvesztette-e a mágnesességét. Állítólag ilyenkor éri el a kés éle a megfelelő keménységet. Olajba mártva hűtöttem le (nálam ez használt, leszűrt étolaj volt). Sajnos, a sütőben történő megeresztést kihagytam, így elég rideg lett a késlap. Szinte minden helyen ajánlják a megeresztést, hogy rugalmasabbá, kevésbé törékennyé tegyék a késpengét.

... és végül, még egy késes blogbejegyzés: Hogyan készül?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.