Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15301) jozsi252 válasza schawo (#15300) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem azzal van gond hogy nemakarok annyit kiadni érte, hanem attól félek hogy szart választok, és lesz valami az mp3-mal

Én legszivesebben egy sansa clip+ vennék, csak nemtudom hogy melyik töltő jó hozzá :(((

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#15302) PHM válasza jozsi252 (#15301) üzenetére


PHM
addikt

Sima hálózati USB adapter például.
Egy ezresből kijön.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#15303) jozsi252 válasza PHM (#15302) üzenetére


jozsi252
veterán

Linkelnétek egyet?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#15304) PHM válasza jozsi252 (#15303) üzenetére


PHM
addikt

Nekem is van tartalékban, de nemrég a Hardveraprón is hirdetett ilyet valaki.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#15305) jozsi252 válasza PHM (#15304) üzenetére


jozsi252
veterán

Sőt

Most jut eszembe hogy régen vettem egy mp4 lejátszót és ahhoz kaptam egy ilyen szerkezetet, kis hálózat konnektor és abba megy bele az usb, másik vége meg micro usb.

Az töltőre ez van írva.

Power Adapter

Input: 110-240VAC
0.1A 50/60HZ

Output:: 5V== 300mA

ezzel a tulajdonságokkal jólesz szerinted? megnéznéd hogy neked mivan ráírva?

iPhone 13 Pro Max

(#15306) PHM válasza jozsi252 (#15305) üzenetére


PHM
addikt

Nekem 1A van ráírva.
Amúgy a szabványos USB adapter 500 mA-t tud.
Szerintem ez is jó lesz a Clip +-hoz.
Nekem azért kellett 1A-es, mert a Dingoo szeret nagy árammal töltődni.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#15307) schawo válasza jozsi252 (#15301) üzenetére


schawo
titán

Ne viccelj, ezek mind szabványosak, nem tudsz rosszat választani. Az SGS-hez 6 különböző márkájú és árú hálózati töltőt használok, köztük gyár HTC-t, gyári Samsungot, gyári Nokiát, és három különböző utángyártott vackot. Nem beszélve a kétféle autós töltőről. Mind ugyanazt csinálja: feltölti a telefont.

(#15305) jozsi252 Ha 300mA-es, akkor annyi fog történni, hogy kicsit tovább tart a töltés, mintha nagyobb áramút töltőt veszel.

(#15307) schawo Az mindig szabványos 5V-os.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15308) jozsi252 válasza schawo (#15307) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszönöm :R nemis a mA-től féltem hanem a V-tól hogy esetleg kevesebb V kell neki vagy épp h több.

iPhone 13 Pro Max

(#15309) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

szerintetek egy zsebkopott, kissé karcos kijelzőjű 2GB-os creative zen-t mennyiért tudnék elpasszolni? vesz még egyáltalán valaki ilyen lejátszót? :F

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#15310) macera2 válasza jozsi252 (#15299) üzenetére


macera2
aktív tag

A Hardwer Aprón, meg a Veterán nézz körül. Én is onnét szereztem be. (Már elfelejtettem, hogy melyikről) Lényeg, hogy az 1 A-es töltőáramot tudja.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#15311) Bodor


Bodor
veterán

(#15312) themebuilder válasza Bodor (#15311) üzenetére


themebuilder
senior tag

Nem tűnik rossznak, a 8GB-os modell megérheti az árát (22k).

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15313) Bodor válasza themebuilder (#15312) üzenetére


Bodor
veterán

Ha kiderült már, hogy tudja-e beolvasni a memórikártya tartalmát a lejátszólistába, akkor nekem is elég lesz a 8 GB-os, mert tudom bővíteni akár 32 BG-os kártyával is. Az előző verzióknál ez állítólag gond volt, ezért nem voltak túl népszerűek.
Mivel xFi hangkártya van a számítógépemben, tapasztaltam, hogy MP3 lejátszásnál jól jön a Crystalizer funkció, meg a különleges Bluetooth átviteli képessége is érdekel..

Láttál már valahol magyar árakat?

(#15314) FireKeeper válasza themebuilder (#15312) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

de csakis akkor éri meg az árát, ha a creative végre normálisan megoldotta a memkártya integrálását a zenetárba. ha nem, akkor semmi extrát nem nyújt egy fuze-hoz képest, holott drágább.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#15315) Bodor válasza FireKeeper (#15314) üzenetére


Bodor
veterán

Pont erről beszélek én is.

(#15316) Alg válasza Bodor (#15313) üzenetére


Alg
veterán

Ha csak lejátszó, de lehessen BT fülessel is használni, akkor tudom ajánlani a Samsung P3-at. Nekem olyan van, nagyon jól összerakott cucc, egyetlen hátránya hogy nem bővíthető (a 16 giga megtöltése viszont komoly kihívás...) és a nagyobb felbontású filmeket nem szereti.

Ja, és BT headset-ként is használható, ha zenélés közben hívnak nem kell telefont kotorászni :K

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#15317) Bodor válasza Alg (#15316) üzenetére


Bodor
veterán

Nem rossz ajánlat, de nekem nincs szükségem videó lejátszásra, csak zenét szeretnék hallgatni, ezért fontos, hogy kicsi legyen, jól szóljon, és legyen legalább 16 GB tárhely. Az hogy az általam kinézett Creative Zen xFi 3 még BT-os is, számomra csak extra, ha kell esetenként használhatom úgy is, ha fontos hívást várok.

(#15318) Alg válasza Bodor (#15317) üzenetére


Alg
veterán

Nekem sincs rá szükségem, és a P3 nem is arra való, csak egy kis extra.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#15319) jozsi252


jozsi252
veterán

Most saját részre is szeretnék venni valamit, és a Sandisk Sansa Clip Zip-el szemezek éppen. Néztem és a 4gb-os 20 környékén van neten, ez mennyire jó ár? esetleg tudtok jobb áron ilyen szerkezetet?

Illetve ha valakinek lenne már ilyen az írna véleményt hogy milyen?

iPhone 13 Pro Max

(#15320) FireKeeper válasza jozsi252 (#15319) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a clip+-t majdnem feleannyiért megkapod.
ergo ha nem kell a színes kijelző, akkor jobban jársz a sima clip+-szal.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#15321) macera2 válasza jozsi252 (#15319) üzenetére


macera2
aktív tag

Hi jozsi252!
Az ez évi vásárlásaim a következőképpen alakultak:
Karácsonyi utólagos, Clip+ 2 GB-os, Extrém D. új, 10 000Ft. fölött valamivel.
Kb. félévvel ezelőtt Clip+ 8GB-os (gyárilag felújított) Ebay, 10 000 Ft. alatt valamivel.
Kb. két hete, Sansa Fuse (nem Fuse+) 8 GB-os új, Ebay, 13 000 Ft. alatt valamivel.
16 GB-os mikroSDHC class 4, Ebay kb 5000 Ft.

Bár itt többen vitatják, de a fentiek alapján, nyugodt lelkiismerettel ki merem jelenteni, hogy a Clip+, meg a Sansa Fuse, kb. u. o. árba van. Bár én a Clip+-al is tökéletesen elégedett voltam, de a Fjúzt egy klasszissal többre értékelem.

Az új 2 GB-os Clip+-t vissza kellett vinnem / nem javítható / Extreme D. -javukra legyen írva- körülményeskedés nélkül visszaadta a vételárat. Ezt megtoldva vettem a Fjuzt.

Ami pedig az árakat illeti, gondolj arra, hogyha elmész a Corába, v. az Auchanba, akkor mennyit költesz.

[ Szerkesztve ]

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#15322) jozsi252 válasza macera2 (#15321) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi mindkettőtök segítségét.

épph a nagyobb kijelző miatt néztem ki a clipzip-et. Ismerősnek vettem egy clip+ nagyon jó szerkezet, látszik hogy jó az anyagminősége is meg minden, az egész kialakítása. De a kijelzője pici nekem. Szóval a kijelző miatt néztem a clipzip-et.

iPhone 13 Pro Max

(#15323) jozsi252


jozsi252
veterán

Nos ugye nem töltődik a sansa clip+ a 300mA os hálózati töltővel viszont a GPS-emnek van töltője viszont annak 1A a kimenete, rámerjem dugni a clip+ 1000mA nemlesz sok neki? van aki töltötte ennyivel?

iPhone 13 Pro Max

(#15324) schawo válasza jozsi252 (#15323) üzenetére


schawo
titán

Kicsit feljebb pont ezt írta valaki, hogy 1A-ost érdemes venni hozzá. Olvas feljebb, megtalálod. :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15325) PHM válasza jozsi252 (#15323) üzenetére


PHM
addikt

Rádughatod, én is 1A-es töltővel töltöm néha az enyémet.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#15326) jozsi252


jozsi252
veterán

Oksa akkor köszöntem a segítséget nektek :R

iPhone 13 Pro Max

(#15327) Bodor


Bodor
veterán

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni a választásban. Hosszú keresgélés és informálódás után kinéztem a Sansa+ lejátszót, de mivel a Sanza fuze nagyobb képernyője nekem ideálisabb lenne, inkább azt választanám. A kérdésem, hogy a fuze hangminőségben vajon ugyanolyan-e mint a clip+ ?
Mivel nagyon olcsón hozzájutottam egy SAMSUNG 32GB MicroSDHC Class 10 kártyához, ezért szeretném kihasználni is azt. Azt tudom, hogy a clip+ kezeli a 32 Gb-os kártyát, de nem vagyok biztos benne, hogy a fuze is, mert úgy láttam a leírásokban, hogy csak a 16 GB-osokat szereti. Esetleg firmvare frissítéssel??
Üdv

(#15328) Bodor válasza Bodor (#15327) üzenetére


Bodor
veterán

Úgy néz ki, hogy a memóriakártya kérdésre megtaláltam a választ...

(#15329) Argos válasza Bodor (#15327) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Ha fontos a kijelző, akkor Fuze+. Elvben jobb a hangminősége, mint a clip+ -nak.
Kártyát meg kezeli, igen.

...elmúlik...

(#15330) andorra válasza Bodor (#15327) üzenetére


andorra
őstag

Mivel nekem mindkettőből van, tapasztalatból mondom, hogy a Fuze+ határozottan jobb hangminőségű, + a rádió tekintetében nagyságrenddel jobb. Igaz nincs egy hete sem, hogy írtam, de visszafele csak más nemzetiségűek olvasnak.

(#15331) Bodor válasza andorra (#15330) üzenetére


Bodor
veterán

Kevesebb, mint egy hete foglakoztat a kérdés, tényleg nem olvastam vissza annál többet! Rádió lejátszás nem érdekel, mert nem hallgatok csak saját zenét.
Egyébként nem Fuze+-ról van szó, hanem a sima Fuze-t szeretném megvenni, a Fuze+ indokolatlanul drága a Fuze+-hoz, és a Clip+-hoz képest is.
Köszönöm a segítséget!

(#15332) Bodor válasza andorra (#15330) üzenetére


Bodor
veterán

Mivel neked van tapasztalatod, meg szeretném kérdezni, hogy tudok-e a lejátszóval a saját illetve memóriakártyán lévő zenékből lejátszólistát készíteni, amit el lehet rá menteni?
Átfutva az angol nyelvű használati utasítást-lehet a nem elégséges angol nyelvtudásom okán-csak valami borzalmas windows media playeres megoldást találtam.
Még elolvasni is szörnyű volt. A mostani telefonon ez olyan pofon egyszerű...

(#15333) Argos válasza Bodor (#15331) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Pont ezt írtam neked, h ha már kijelző számít, akkor fuze+ -t vegyél, ne sima fuze-t.
Az, h indokolatlanul drága lenne? Igen, az -nekem.

De, ha visszaolvasol néhány oldalt kifejtettem a véleményem ezzel kapcsolatban.

...elmúlik...

(#15334) andorra válasza Bodor (#15332) üzenetére


andorra
őstag

Látszólag lehet, viszont mivel nincs rá szükségem, nem használtam.

(#15335) camalot


camalot
tag

Erről van valami tapasztalat? [link] Nemigen találtam róla véleményeket.

(#15336) Bodor válasza Argos (#15333) üzenetére


Bodor
veterán

Pont ezt írtam neked, h ha már kijelző számít, akkor fuze+ -t vegyél, ne sima fuze-t.

Nem csak a kijelző számít, hanem az ár is fontos tényező, minek adjak ki többet egy csicsás lejátszóért, meg érintőgombos kezelőfelületért, ami használhatatlan egy általában zsebben hordott dolognál... nekem "csak" annyi kellett, hogy azonos hangminőség mellett kicsit nagyobb legyen a képernyője, mint a clip+-nak.

Az, h indokolatlanul drága lenne? Igen, az -nekem.

Nem értem ezzel mire célzol? Mindenkinek számít, hogy mire mennyit ad ki, nekem is! Miért lennék ez alól kivétel?? Vagy nem értem...

(#15337) themebuilder válasza Bodor (#15336) üzenetére


themebuilder
senior tag

Sokak szerint a Fuze és a Clip+ hangminősége megegyezik. A Fuze+ hangzása csak minimálisan jobb ezeknél.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15338) bwoay válasza Bodor (#15336) üzenetére


bwoay
nagyúr

arra céloz, hogy az ár/érték arány megítélése elég szubjektív, de számára is indokolatlanul drága a Fuze+. egyébként a Clip, a Clip+ és a Fuze hangja teljesen megegyezik, mivel az (audio) hw ugyanaz mind3ban.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#15339) andorra válasza themebuilder (#15337) üzenetére


andorra
őstag

Sokak szerint az mp3 ugyanúgy szól mint egy CD. Ők ugyanazok a sokak.

(#15340) Argos válasza camalot (#15335) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Hangját, minőségét nem ismerem, de így ránézésre nem biztos, h olyan tuti lehet ez az "egybegép." Nem igazán számít -nálam- egy mp3 játékosnak a kijelzője, de azért vmi nem árt azért..
Sportoláshoz talán ideális lehet, de nem vagyok benne biztos, h nem-e potyogna ki, kicsit intenzívebb ugrabugra közben. Ha, meg tart, akkor valszeg elég szoros, ahhoz, h idővel kényelmetlen legyen.
Desinge-os, meg minden, de sztem kb. ennyi van benne.

...elmúlik...

(#15341) Argos válasza Bodor (#15336) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Ezek szerint nem olvastál vissza... :N (ha megtetted volna nem teszed fel ezeket a kérdéseket)

Ahogy írtad, a nagyobb kijelző miatt nézted a fuze-t, erre írtam, h ha már a kijelző számít, akkor a fuze+ -t vedd, lévén újabb, fejlettebb (hw) -valamivel.
Személy szerint mp3 lejátszót, képernyő méret alapján nem választanék, kb. utsó szempont- nekem!
De, ha fontos lenne, akkor már inkább az újabbat venném, esetleg várnék vele a karácsonyi, 2012 Q1 akciókig.
Azt pedig nem tudom jobban hangsúlyozni írásban, h mindez az én - ahogy bwoay írta- egyéni, szubjektív véleményem. Egy a sok közül, pénztárcám, igényeim, elvárásaim alapján behatárolva.

Talán akkor így helyesebb lett volna:
Az, h indokolatlanul drága lenne? Igen, az -nekem is.

sry. kicsúsztam a szerk.ből

...elmúlik...

(#15342) camalot válasza Argos (#15340) üzenetére


camalot
tag

kb ezek a félelmeim

(#15343) Argos válasza camalot (#15342) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Amikor először láttam ilyen cuccot, igen kacérkodtam a gondolattal, h jó lenne kipróbálni egyet. Mert, valóban használhatónak tűnik és tetszik is -sportoláshoz elsősorban. De, végül nem vállaltam be annyiért a minőség és használhatóság tartósság ismerete nélkül. Az ára sajna mostanra se ment sokkal lejjebb...
De, legyél Te a kísérleti nyuszi! ;]

...elmúlik...

(#15344) camalot válasza Argos (#15343) üzenetére


camalot
tag

Bécsben fel tudtam egyet próbálni, stabilnak tűnt - headbangelni azért nem akartam benne-, rosseb tudja...

(#15345) Argos válasza camalot (#15344) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Pedig az lett volna az igazi teszt! http://i44.photobucket.com/albums/f44/NexusRose/thRocker.gif

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#15346) mik-oca


mik-oca
tag

Sziasztok!

Most nézegetek MP3 lejátszót, még eddig nem használtam ilyet.(mármint kis hordozhatót)

Mi a véleményetek a Philips lejátszókról?
Hol lehet beszerezni jó áron a Sansa Clip+-t?

Köszi!
oca

(#15347) Argos válasza mik-oca (#15346) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Szia!

Én múlt héten rendeltem innen a Sansa Clip+ -t. Elég jó ár. Csak a szállítás/ átfutás kicsit lassú. De, persze nem muszáj gazdaságos szállítással kérni, úgy 3nap. :)

...elmúlik...

(#15348) mik-oca válasza Argos (#15347) üzenetére


mik-oca
tag

Köszi!

(#15349) Bodor válasza Argos (#15341) üzenetére


Bodor
veterán

Lehet, hogy nem olvastam vissza annyit amennyit kellett volna..nem kevesen vannak evvel így az idelátogatók, nem mindenki "topiclakó".
Amikor dönteni kell, és csak egy gyors, rövid információra van szükség az itt írogató profiktól, akkor gyorsabb kérdezni, mint végigolvasni sok hozzászólást.
Egy percet sem mondtam, hogy CSAK a képernyő méret alapján választottam, nem értem miért kell ezen annyit lovagolni.
Itt a topicban ajánlott "szinte" legjobb hangú lejátszót (clip+ ) gondoltam jónak először az általam elfogadott árkategóriában, aztán megnéztem az ugyanolyan hangminőségű fuze és fuze+ képességeit, kezelhetőségét, árát, és mivel rossz a szemem, ezért a képernyőméretet is.
Miután láttam, hogy a fuze+ érintőképernyője, kezelőszervei nem szimpatikusak számomra, és még drágább is mint a fuze, ezért rákérdeztem a legfontosabb dologra, a hangminőségre. Ennyi..
Ha azt mondjátok, hogy a fuze gyengébb hangú, akkor természetesen a Clip+ maradt volna.
Igen, az igaz, hogy csak azt írtam, hogy a nagyobb kijelző miatt, de azért természetesen más szempontok is fontosak voltak, csak azt nem említettem meg, mert volt nem köztük eldöntendő.
Próbáltam tömör lenni a kérdésben, de ebben az esetben látom több információt kellett volna adnom a már beszerzett információkról...
Te meg az is szót nem írtad oda, és máris félreérthető lett a dolog, de végre kibeszéltük.
Most bővebb voltam...
Tényleg nem személyeskedésnek szánom a hozzászólásomat, csak szerettem volna a helyére tenni a dolgot.
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#15350) Argos válasza Bodor (#15349) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

A visszaolvasást azért írtam, mert 1-2 oldallal ezelőtt leírtam, h miért esett a választásom a clip+-ra és nem pedig másra. Gondoltam hátha segít, esetleg olyan nézőpont bukkan fel, amire eddig nem gondoltál.
Csak a kevéske tapasztalat, utánanézelődés alapján írtam, amit. Lovaglás.. üm, csak avégre volt, mivel, ahogy írtad Te is, azt említetted. Most már így tiszta, h a szemed miatt kell a nagyobb kijelző, és nem mint feature! Ez így már pontos! Ebben az esetben jó a fuze, de sztem gondold át, h mennyit fogod nézegetni, illetve mennyit vakon, zsebben nyomogatni (úgyis pc-ről rakod fel a zenét, rendezed el, használat közben idővel úgyis megszokod mi merre van, alap beállítások egyszer kellenek jól utána, én legalábbis nagyon ritkán nézem a lejátszót) és ez is legyen benne a mérleg valamelyik serpenyőjében. :K

(#15348) mik-oca:
Nincs mit!

...elmúlik...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.