Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) YikeSS válasza Mageikus (#29000) üzenetére


YikeSS
tag

Kb. 2 perc volt play storet rarakni es megy rajta minden. Tidal is, Squeezebox player is, stb. Ettol fuggetlenul, lehet hogy jobb mint az x7 de kellene konkret tapasztalat, a marketing az csodakra kepes ;)

Pl head-fi-n okvastam ilyet is dxp1 tulajtol:
Horrible battery life. They advertise the unit will last 16 hours of audio but my unit only gives me 4 hours when I disconnect the WI-FI and the Bluetooth. With the WI-FI or Bluetooth on it gives me less than 3 hours on a full charge.

Terrible WI-Fi Connectivity. The Wi_Fi connection drops very often and when it is connected, it is terribly slow. Downloading an app can take up to 20 minutes sometimes. I had to cancel all notifications on all the apps in order to get better connectivity.

Extrenely poor user interface, It is very user unfriendly.

mergedes...

(#29002) #16820480 válasza Mageikus (#29000) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azért kevés gyengébb forrást lehet találni zenére, mint a yt. Talán a kisebb netrádiók agyontömörített 128kbps és azalatti streamjei gyengébbek, de összességében egy ilyen kategóriájú lejátszón én már nem szívesen hallgatnék ilyesmiket. Ezeknek a több százezres eszközöknek csak akkor van értelmük, ha megfelelő minőségben digitalizált zenéket teszel rá. Út közben yt és egyebek hallgatására simán lehet venni ennek az árnak a feléért, harmadáért (sőt...) valami használt, de jó hangminőségű telefont is, az valószínűleg akksiban is jobban bírja sokkal.

A dupla DAC és dupla OPA akkor jó igazából, ha teljesen szimmetrikus a kimenete a lejátszónak, és ennek megfelelően szimmetrikus kábelezésű eszközt kötsz rá.

(#29003) krx21 válasza Mageikus (#29000) üzenetére


krx21
nagyúr

A fiio kijelzője teljesen rendben van, a fényereje több mint elég... És a legfontosabb a testre szabható erősítő!!!
Hangról pedig csak meghallgatás után szabad nyilatkozni... Amúgy kíváncsi vagyok rá én is. De nagyon nagyot kellene domborítania ahhoz hogy elgondolkodjak a cserén...

(#29004) krx21


krx21
nagyúr

Akkor ott van még pont ugyan ennyiért a Pioneer XDP-100R is... Lehetne csinláni egy jó kis tesztet...

(#29005) Tulku válasza Mageikus (#29000) üzenetére


Tulku
veterán

Akkuidő?

Sokan 3-4 órás horror időt írkálnak első blikkre....

Azért a két sabre kapkodja rendesen....

Persze az X7 az asztali mono sabre-vel sem kutya...főleg ha rátesszük a nagyobb ampokat...ott is 4 óra a max üzemidő ekkor....
Fogalmam sincs miért nem raknak vmi izmosabb akksit az ilyen csúcs dapokba....

t.kömnek van kedve 3-4 óra után töltögetni...de persze ez én idegbajom...

Egyébként nagyon egészséges hangzásról beszélnek DP-X1 kapcsán...ha valaki bevásárol, kérem írjon privátot, mert meg szeretném hallgatni balanced módban az Angie-val....legfeljebb bevállalom az androidot a horror akkuidővel....

krx21: pájonyír nem balanced majd ennyiért...felejtős ...borítékolható hogy onkyo-ból 5x annyi fogy majd....

[ Szerkesztve ]

(#29006) detroitrw válasza krx21 (#28998) üzenetére


detroitrw
addikt

(#29007) Mageikus válasza Tulku (#29005) üzenetére


Mageikus
csendes tag

Mit takar ez a balanced mód?

(#29009) Tulku válasza Mageikus (#29007) üzenetére


Tulku
veterán

külön jelút a bal-jobb oldalnak....külön dac-amp..és spec 4 pin-es jack aljzat....aztán kell hozzá 4-es jack és persze a füles-fejes kábelezése is külön kell futtassa a jobb-bal oldalt...

eredmény: jobb tér, szeparáció....és nagyobb fogyasztás....

(#29010) afi0903 válasza afi0903 (#28996) üzenetére


afi0903
aktív tag

Erre valaki?

(#29011) bozont válasza Tulku (#29009) üzenetére


bozont
veterán

Gondolom ezzel inkább csak felső kategóriában érdemes foglalkozni? Csak azért kérdem, mert a Pro 5 balanced csatlakozást is tud. Csak kérdés, hogy pl fülesnél, úgy max 80e esetleg 100e Ft kategóriáig van-e értelme (ha egyáltalán van ilyen füles)?

[ Szerkesztve ]

(#29012) #16820480 válasza bozont (#29011) üzenetére


#16820480
törölt tag

Gyárilag szerintem nincs, de ilyen árkategóriában már sok cserélhető kábeles füles van, és azokhoz lehet kapni, vagy csinálni házilag olyan kábelt, amivel ez a funkció működik.

(#29013) Tulku válasza bozont (#29011) üzenetére


Tulku
veterán

Azért az hogy rátesznek egy balanced jack aljzatot nem jelenti azt, hogy balanced jelátalakítás történik.
Mert ekkor a digitális jelfolyamból két szeparált körön keresztül kell(ene) eljuttatni a jelet hozzá, úgy gondolom ez ennél a hangkeltőnél nem így van. (zabálná is az akkut rendesen)

Másik ellenpélda az AK120, ahol ugyan minden két külön szálon fut, aztán a végkifejlet szimpla sztereo jack aljzat....tuningolják is rendesen, hiszen marad benne tartalék....

Kábelnél elég a 2x2 szál és a megfelelő jack csatlakozó (AK 2,5 mm-est használ), de szerintem bizonyos szint fölött van értelme....

Onkyo-nál AK240-nél aszondják észrevehető a tér szeparációjának mélységének különbsége....hiszem ha hallom...

(#29014) afi0903 válasza afi0903 (#28996) üzenetére


afi0903
aktív tag

Erre senki nem akar válaszolni? :/

(#29015) #16820480 válasza afi0903 (#29014) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem nem nagyon tud senki válaszolni. Gyanítom, hogy az Xduoo és MX4 tulajok közös metszete errefelé nulla körül van.

(#29016) afi0903 válasza #16820480 (#29015) üzenetére


afi0903
aktív tag

Oh, értem. Tudsz mondani egy (esetleg angol) fórumot, ahol tudnak választ adni?

(#29017) #16820480 válasza afi0903 (#29016) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, talán a head-fi.org-ot érdemes nézegetni, az elég nagy hely, talán lesz valami segítség a részükről :)

(#29018) afi0903 válasza #16820480 (#29017) üzenetére


afi0903
aktív tag

Köszi!

(#29019) Mageikus válasza afi0903 (#29014) üzenetére


Mageikus
csendes tag

Biztos mx4 et valasztanam, rengeteg érv szol mellette.

(#29020) afi0903 válasza Mageikus (#29019) üzenetére


afi0903
aktív tag

Mik, a telefonáláson kívül? Talán még a zenelejátszó, de ezen kívül?

(#29021) Mageikus válasza afi0903 (#29020) üzenetére


Mageikus
csendes tag

Hang, teljesitmeny, mobilitas, zene appok, akkuido,kijelzo,felhasznaloi felulet stb stb

(#29022) kemcso válasza Mageikus (#29021) üzenetére


kemcso
Ármester

Ha nem hallottad őket egymás mellett honnan tudod, hogy hangban jobb? :U A többi is erősen szubjektív, kinek a pap, kinek a papné...

(#29023) Mageikus válasza kemcso (#29022) üzenetére


Mageikus
csendes tag

Van egy pár teszt mindenfele. A tobbi meg tény. Meghallgatni ugy se tudja sajnos muszaj arra tamaszkodnia. De ha kicsit veszi a faradtsagot, es ő maga utanaolvas az lesz a tutti

(#29024) afi0903 válasza Mageikus (#29023) üzenetére


afi0903
aktív tag

Hol tudok utánaolvasni?

[ Szerkesztve ]

(#29025) Mageikus válasza afi0903 (#29024) üzenetére


Mageikus
csendes tag

Google

(#29026) afi0903 válasza Mageikus (#29025) üzenetére


afi0903
aktív tag

Nem találtam....

(#29027) Mageikus válasza afi0903 (#29026) üzenetére


Mageikus
csendes tag

Keresd schawo usert neki ilyen van/volt

(#29028) kemcso válasza Mageikus (#29023) üzenetére


kemcso
Ármester

Megkérnélek, hogy ezeket a félvállról idehányt válaszokat hanyagold itt és a FÜLhallgató topicban. Ha nem tudsz normálisan válaszolni/segíteni akkor inkább hagyd. Köszönöm! :R

(#29029) Sz.Péter


Sz.Péter
tag

Talán pont jókor egy kis Szubjektiv tapasztalat a Mx4 pro hangjáról.Nagyon zenei hangzású kütyü,énekhangon akár szoló,vagy kórus nagyon szép hang,ami talán a legkritikusabb egy zenegépnél.Viszont az orgona legmélyebb regiszterei nincsenek meg,a magasakat is kiemeli,hegedünél még kevésbé zavaró,de rézfúvosoknál már lejebb kell vennem a hangeröt.Nagyon nagy hangereje van,fél hangerönél ritkán kelett több, a felvétel kivezérlétöl függöen.Sajna a dinamikája is gyenge,még egy szál szolò éneken is,a nagyzenekar tutijainál gyakorlatilag összomlik a produkció.Kivánxsiságból rákötöttem a kis Fiio e17 analóg kimenetére,és lás csodát megjött a kakaó,(legalábis jóval több)még a legmélyebbek is,de a sajna magasak igy is nekem egy kicsit sok.Biztos egy jobb erösitövel meg sokkal tovább lehetne javitani a hangján,mert úgy érzem,hogy több van ebben a telóban,de most egyenlöre elvagyok ezzel.

(#29030) Mageikus válasza kemcso (#29028) üzenetére


Mageikus
csendes tag

Csak en segitettem neki egyenlore, es nem tudom hol a hiba. Leirtam a tenyeket es hogy kit keressen esetleg infoert..

Szpeter: milyen fejes,fulessel hasznalod? Furcsa hogy azzal az ampal nem dinamikus 😃

[ Szerkesztve ]

(#29031) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!

FLAC -> mp3 konvertert mit ajánlotok?

:R

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#29032) Chuck Norris válasza korpicschess (#29031) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

(#29033) Sz.Péter válasza Mageikus (#29030) üzenetére


Sz.Péter
tag

Akkor hajrá vegyél egyet,és ha Neked bejön,én örülök,mint ahogy annak is ha másnak tetszik+nem mondtam,hogy rossz lenne.Söt sok mindenben nagyon is jò nekem is,és persze a tapasztalatom Szubjektiv.

(#29034) Mageikus válasza Sz.Péter (#29033) üzenetére


Mageikus
csendes tag

Nekem nincs rà szuksegem köszi, akkor mar a meg jobb hangu tovabbfejlesztett pro5 vennem.

(#29035) bozont válasza Mageikus (#29034) üzenetére


bozont
veterán

"meg jobb hangu"

Nem feltétlenül. Nem nagyon találni összehasonlítást sajnos, de mintha itt valaki hallotta volna mindkettőt. Ha jól emlékszem neki az MX4 Pro hangja tetszett jobban, mert több a mélye.

(#29036) Shrimplandhu


Shrimplandhu
tag

Sziasztok!

Pici méretű (futáshoz való) jó hangú, nem noname de nem is high-end minőségű mp3 játszó létezik? Régebben sokan gyártottak a "közepes" gyártók közül, de gondolom a telefonok ilyetén használata miatt eléggé kihalt ez a termék

http://shrimpland.hu/

(#29037) Mageikus válasza Shrimplandhu (#29036) üzenetére


Mageikus
csendes tag

Sandisk sansa clip sport

(#29038) Sz.Péter


Sz.Péter
tag

Egy kis frissités.Az android zeneappok nagy ismeröjeként sikerült,most hogy volt rá idöm optimalizálni a poweramp full verzióját.Igy már kijavultak a lenti hibák,és persze plusz erösitő sem kell a dinamika miatt,mert hangerő addig is volt.Késöbb felrakom a Neutront is,mert érdekel.Nekem 58 ban volt,tokkal vonòval,sztem enyit nagyon megért.

(#29039) Mageikus válasza Sz.Péter (#29038) üzenetére


Mageikus
csendes tag

"Az android zeneappok nagy ismeröjeként " ;] Spotify, Tidal,Soundcloud . Màs nincs kb. (Ami er is valamit)(yt nem az)

(#29040) Sz.Péter válasza Mageikus (#29039) üzenetére


Sz.Péter
tag

Hol látod,hogy yt-t használok zenélésre?.

(#29041) Mageikus válasza Sz.Péter (#29040) üzenetére


Mageikus
csendes tag

Ugy irtad ezt mintha 150 music app lenne androidra :U

(#29042) Tulku válasza Mageikus (#29041) üzenetére


Tulku
veterán

google play - music player.....azért van egy pár....a powerplay és a neutron a legismertebbek, de akad pár más ajánlott is....

(#29043) Mageikus válasza Tulku (#29042) üzenetére


Mageikus
csendes tag

Ja hogy zene lejatszo appok. Zene stream appokat ertettem. Bar itt is igaz hogy poweramp es neutronon kivul mast nem erdemes eroltetni.

(#29044) Tulku válasza Mageikus (#29043) üzenetére


Tulku
veterán

Mivel konkrétan említette a poweramp-ot....így music player alkalmazásokra érthette....

Én spec a neutront kissé szellősebbnek hallottam a saját telefonomon BT átvitelkor, de az LG saját zene lejátszója volt alegneutrálisabb...persze ezek BT átvitelkor érvényes megállapítások és LG G4 telefonra érvényesek...

Ekkor a telefon dac-amp része nem üzemel, digit adatátvitel történik, gondolom a külső app ezt megzavarhatja, plusz elemként nincs esélye a gyári beépített lejátszó ellen....

(#29045) kemcso válasza Tulku (#29044) üzenetére


kemcso
Ármester

Ühüm, sztem BT-nál a hang a másik oldalon keletkezik, kb tökmind1, hogy min játszod le... ;]

Nekem a Neutron kezelhetetlen volt, nem bírtam megszokni. Most a Pixel-t használom azon kevés alkamakkor, amikor a telefonról hallgatok vmit. Egyszerű, mint a faék, de jobb, mint a gyári.

(#29046) Tulku válasza kemcso (#29045) üzenetére


Tulku
veterán

Igen én csak a rongálást éreztem ekkor...vagyis a külső app beékelődött plusz dologként (intersticiális szennyező atomként) ami így rosszabb lett mint a gyári appal...

Bár az furcsa, hogy a poweramp és a neutron között is különbségek voltak a neutron javára, illetve működött az eq is (pedig ekkor úgy tudom csak 0,1 van....)

Más....

Összenő ami összetartozik...mondhatnám....

Az AK Angie most egy AK240-ről duruzsol...a szinergia fenomenális...LPG-nél sem éreztem megközelítőleg ezt...és még a szimmetrikus kimenetet nem is próbáltam...de ami késik nem múlik...

Jövő héten jön meg a CA 9 driveres CIEM, oda is fabrikálni kell egy szimmetrikus kábelt...uhhh...

Nem tud valaki eladó 2,5 mm-es 4 pólusú jack-et itthon?

(#29047) Mageikus válasza Tulku (#29044) üzenetére


Mageikus
csendes tag

Gigantikus hallàsod lehet neked hallod-e ;] ;] apron volt fennt most egy ak240 350k ert ,de mar nincs azt vetted meg,vagy az elado megunta az arulgatast?

[ Szerkesztve ]

(#29048) Nigér válasza Mageikus (#29047) üzenetére


Nigér
őstag

Szerintem megvette, Tulku eléggé elvetemült....
A minőségi zenehallgatás ISIS-ének a főnöke.. M ;]

:))
:R

(#29049) Tulku válasza Nigér (#29048) üzenetére


Tulku
veterán

Nem lett V10...háát legyen minőségi a muzsika....

W60 nem profitált belőle közel sem ennyit...itt szignifikáns a különbség...

(#29050) Mageikus válasza Tulku (#29049) üzenetére


Mageikus
csendes tag

Ez a 240 is fulhallgatohoz valo,mint fejeshez? Ak altalanos gyenge amp teljesitmenye miatt kerdem. Szerintem pl ha igy van tok gaz hogy egy ilyen draga lejatszo alkalmatlan egy fejes hasznalatahoz. Dx90,x5,x7+am5,paw gold be van kakao legalabb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.