Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) ponti_ak válasza Chrys_ (#4000) üzenetére


ponti_ak
addikt

Maci-nak van már Clipje, szerintem csak az Info miatt írta ezt... :) Egyébként tényleg jó kis cucc, mostanában "best buy". Az iAudio U3-mat nem csodálom hogy nem méred az iPod(ok)hoz, ahhoz képest az utóbbiak kezelésben elvéreznek az aktív sport/mozgás-t űző user-eknél. Vagy legalábbis a jót könnyű megszokni... :K

(#4002) Native


Native
csendes tag

annyit fikázzátok az ipodokat, rossz olvasni :DDD nekem új nanom van, semmi gond nincs vele, zsebbe könnyen befér, elövenni még könnyebb, ha meg nem akarom elövenni csinálok egy playlist-et azt' kalap kabát :) és a kijelzője meg nagyon szép, a fülhallgatója meg nagyon szar :)

[ Szerkesztve ]

(#4003) Macilaci457 válasza Native (#4002) üzenetére


Macilaci457
őstag

igazad van. De mindent lehet valamiért utálni. Az Apple filozófia rendesen elvált a PC-s világtól, ezért a pc-s bütykölős dolgokat (amik sokszor egy Mac-hez szokottnak ismeretlenek) kedvelő, és ehhez szokott emberek eleve nem pártolják az Apple-t. Akár TV-t is gyárthatna, nem a lejátszóival van a baj, szerintem.

Ha Mac-em lenne, biztos Ipod-ot vennék, mert az az életstílus.

[ Szerkesztve ]

(#4004) ponti_ak válasza Native (#4002) üzenetére


ponti_ak
addikt

..és zsebben kezelni is szar (bármelyik joystick-os iAudiohoz viszonyítva). Én csak ennyit mondtam. :)

(#4005) bwoay válasza Native (#4002) üzenetére


bwoay
nagyúr

nekem magával az iPod névvel semmi bajom,
a Nano meg még tetszik is formára (nem az új, hanem a 2nd gen),
de hogy állandóan itunes-szal molyoljak, meg a tageket sasoljam,
hogy stimmelnek-e... miközben az U3-at csak rádugom USB-re,
akármilyen gépen, akármilyen oprendszer alatt
külső meghajtóként másolhatok rá/róla zenét,
ha akarom, tag-ek alapján bóklászok az mp3-ak között,
ha nem tetszik, akkor könyvtárszerkezet alapján navigálók...
olyan mértékű szabadságot ad a felhasználónak,
amilyenról az iPod tulajok mégcsak nem is hallottak.
mondjuk tapasztalataim szerint nem is kíváncsiak rá

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#4006) ollie


ollie
MODERÁTOR

Creative Zen V Plus-ról van valami véleménye valakinek? :)

***

(#4007) rumos14 válasza Macilaci457 (#3999) üzenetére


rumos14
nagyúr

eddig nem volt 4 gigás? pont a memóriaguru sandisk-nek :F
én a helyükben kihoznék 16 gigásat is, olcsóért, flac vagy ilyesmi támogatással. biztos lenne egy réteg aki díjazná. a potenciális vásárlók 0,01%-a :)

(#4008) ruscus válasza Macilaci457 (#3999) üzenetére


ruscus
tag

Na, épp ez az a szín,amit hiányoltam a clip-nél én is, ez már nekem is tetszene! Még az is lehet,h - ha nem jutok dűlőre a t30-ammal még sokáig... (iriver topikban már leírtam...) - akkor vhogyan megválok tőle, és talán néhány hónap múlva beruházhatok majd egy ilyen ezüst színű clip-re...! Engem már az se érdekelne,h akkus,csak vmi végre működne a kezeim között... (habár úgy tudom,azt sem teljesen egyszerű msc módba átállítani...)
Hallgatnom kellett volna bwoay-re, és még várnom v. 2-3 hónapot,h vehessek egy iaudiot..., azzal biztosan minden simán ment volna.... vagy csak egyszerűen azzal a pd-205-tel kellett volna beérnem...! (már megint túl sokat akartam!...)

(#4009) ponti_ak válasza ruscus (#4008) üzenetére


ponti_ak
addikt

Nyugi, jó lesz az a T30, meglátod. :K

(#4010) szipak válasza Macilaci457 (#3998) üzenetére


szipak
tag

hehe, ismertem :C

hangerő félen, volume beállítás normál. hallásom meg mondjuk úgy, hogy kiváló++ :DDD
esetleg még azt tudom elképzelni, hogy android vagyok és fülemben túl van vezérelve a magas :DD

találtam egy audio cd-t tegnap, ma majd megpróbálom a bwoay által javasolt dolgot. ha az se segít, megyek fülészetre :D

(#4011) Macilaci457 válasza ruscus (#4008) üzenetére


Macilaci457
őstag

Na, épp ez az a szín,amit hiányoltam a clip-nél én is

Csak a 4Gb-os Clip lesz ezüst, és olyan 20ezer Forint lesz kb.

[ Szerkesztve ]

(#4012) ruscus válasza Macilaci457 (#4011) üzenetére


ruscus
tag

olyan 20ezer Forint lesz kb.
köszi az infot,ezt én is pont így sejtettem...
(nameg nem is gondoltam teljesen komolyan a dolgot,csak már végképp el voltam - vagyok - keseredve...)
de azért vmi csak lesz ezzel a t30-ammal is - mert a lejátszóval elvileg semmi baj nincs - csak nem tudni mikor...

(#4013) Macilaci457 válasza ruscus (#4012) üzenetére


Macilaci457
őstag

mi a gond a T30-al?

(#4014) ruscus válasza Macilaci457 (#4013) üzenetére


ruscus
tag

nézz át az iriver topikba....,talán holnap estére a végére is jutnál a hsz-eknek... :D
Nade komolyan: úgy tűnik, val.szeg mindenképp kell hozzá winXP SP2,h a gépem felismerje,mint usb-drivert,mert jelenleg sehol sem ttalálja... (sajátgépben sem jelenik meg...)
viszont sp2 meg helyhiány miatt val.szeg nem fog rámenni a gépemre...
de még az is lehet,h azzal se működne,olyan szar az én gépem,vagy annyira elrontok vmit...

(#4015) Macilaci457 válasza ruscus (#4014) üzenetére


Macilaci457
őstag

Biztos vagyok benne, hogy a srácok a topicban megoldják. Mindig van megoldás ;)

(#4016) sB.^


sB.^
csendes tag

Hello
Szerintetek érdemes Iriver x20 vásárolni?

(#4017) vili13 válasza sB.^ (#4016) üzenetére


vili13
őstag

Ha érdemes lenne, bwoay már biztosan vett volna! :D

(#4018) 8E7Y4'R


8E7Y4'R
csendes tag

Szép napot, sziasztok!
Lecserélném lemezes mp3 játékosomat. Olvasgattam a hozzászólásokat, okosodtam is, de csak módjával. :)
Szóval: -legfontosabb hogy ne legyen hulladék, inkább költök rá, csak ne kelljen utána dühöngenem...
-2, de inkább 4 GB, talán 8 :)
-rádió
-track-en belüli tekerés (ez nem tudom mennyire alap)
-tudjam használni adattárolásra (minnél egyszerűbben- USB key)
-és jó lenne ha nem kéne mindenféle csili-vili progi a zenék felmásolásához
-gapless, de ez már nem annyira szempont.
Nem tudom mi lenne a jobb: elemes, vagy aksis. Mindkettőnek megvan az előnye, talán fontosabb lenne, hogy tovább bírja szuflával.
Kinéztem már párat:
-iAudió U3 (kicsit félek a joytól, de nyugtassatok meg)
-iAudió 7 (kicsit félek az érintő gomboktól, de nyugtassatok meg)
-iRriver T60 (kicsit félek a joytól, de nyugtassatok meg)
-Sandisk Sansa E280 FM 8GB (erről tud vki vmit?)
-vagy egy Sansa Clip 4GB
-vagy vmi más
Egyelőre ennyi, köszi előre is...

lelketlen újonc

(#4019) ruscus válasza 8E7Y4'R (#4018) üzenetére


ruscus
tag

Szia 8E7Y4'R! (ezt a nick-et hogy bírtad kitalálni... majd beletörött az ujjam.. :) )
Ne haragudj,h már megint én próbálok tanácsokat osztogatni,amikor totál nincsen hozzá semmi alapom se jogom...
De én azt ajánlanám neked,h -ha anyagilag megteheted- mindenképpen iaudio-t érdemes választanod,sztem az az "etalon" (val.szeg a többiek is hasonlókat mondanak majd - mivel én tőlük "tanultam"), és saját hibáimból is tudom,h érdemes tutira menni!
De végülis a sansa clip se lehet rossz választás sztem,csak az iaudiok mindenben nagyon jók,nemcsak hangban!
Ha még sikerül beszerezned iaudioU3-at,akkor sztem az lenne a legjobb,v. az iaudio g3 (nem tom,melyiket lehet kapni még...) , bwoay már nagyon világosan elmondta nekem,h ennél jobbat nem kaphat az ember!

(#4020) ruscus válasza ruscus (#4019) üzenetére


ruscus
tag

bocsánat, U3 helyett az U2-re gondoltam! de biztos vagyok benne,h az U3 sem lehet sokkal rosszabb nála! a joystick-ról én sajnos nem tudlak megnyugtatni,mivel ilyenből minőségi példány még nem volt a kezeim közt... de abban biztos vagyok,h minden "tapasztalt felhasználó" nagyon elégedett volt ezzel!

[ Módosította: ngabor2 ]

(#4021) ruscus válasza 8E7Y4'R (#4018) üzenetére


ruscus
tag

Ja,a részletek: track-en belüli tekerésre sztem minden lejátszó képes,ez azért elég alap dolog, rádió most nem tudom pontosan van-e mindegyikben,amit kiválasztottál,de talán igen...
plug and play (vagyis usb-módon való használhatóság) sztem ezek közül mindegyiknél lehetséges... (hacsak nincs win98-ad... - úgy kicsit nehezebb) de ajánlom ezt a [link]-et,ahol részletesen megnézheted az egyes funkciókat...
A gapless-t meg sztem úgy tudod legegyszerűbben megoldani, ha olyan lejátszót veszel,amelyik támogatja az ogg-t is (mivel tudtommal az mp3 jellegzetessége a számok közti szünet, ogg-nél meg van gapless... -de lehet hogy ez sem pontos szakmailag,majd a többiek kijavítanak...) ha pedig olyan lejátszót szeretnél,ami alapból gaplesst tud játszani,akkor pl. ott van a trekstor vibez... de ebben sem vagyok jártas,csak a többiektől hallottakat ismételgetem...

(#4022) ponti_ak válasza ruscus (#4019) üzenetére


ponti_ak
addikt

ruscus, szerintem nem fog haragudni rád 8E7Y4'R kolléga, hisz egyrészt segítesz neki, másrészt nem is ismer, és amúgy meg szvsz nincs is ilyen, hogy kinek van "joga" tanácsot adni.. :)

Egyébként teljesen jól mondod, mert az U3 szerintem is tuti befutó jelenleg [a G3-ból viszont 1 Gb-os a legnagyobb (és max 1-2 db kapható belőle az Infopatikánál), ezért az szerintem kilőve.]. Az U3 Sennheiser CX300-zal párosítva is kapható mostanság, az jó is Combo (bár én inkább p(m)x100-párti vagyok, de zajos helyre csak a cx..)
Az akku-idő 12-16 óra között megáll, ami rendszeres zene-másolás (2-3 naponta) esetén, illetve megfelelő PC-közelségben elég. (van fali töltő is, ami fél-egy óra alatt megfelelően feltölti..) Hosszú távra, többnapos utakra az i7 jobb. A joy miatt sem kell aggódnod, az iAudio-k strapabíró, pontos ,megbízható mechanikával megáldva a többi egyéb jó tulajdonságuk mellett. (G3-masom van többb mint 2 éve, és sok elégedett usernek van itt U3, U2 is..)

8E7Y4'R, ha spórolni akarsz egy picit, akkor a Clip is jó lehet, de abból jelenleg szvsz csak 2gb-os van, és szerintem _nem_ UMS.
Sandiskről nem tudok sokat, iRiver egyelőre sötét ló, nem sok embernek van (én konkrétan senkiről nem tudok innen a fórumról), de nem lehet rossz.

MOD: ja, az U3 "kvázi" gapless, 1-2 tizedmp szünet van csak a számok között.

[ Szerkesztve ]

(#4023) 8E7Y4'R válasza ponti_ak (#4022) üzenetére


8E7Y4'R
csendes tag

Köszönöm a gyors reagálást, és nem haragszom kedves Edit! :)
Nekem is az U3 felé húz a szívem, de még alszom rá egyet (meg elolvasom az iAudio 7-es tesztet).
A Sansa e280 is birizgálja a fantáziám. Pofátlanúl olcsó 8Gb-hoz képest és még bővíthető is. Bár már lehet hogy felesleges túlzás, de ki tudja mit hoz a jövő..:)
Nem irtam szempontnak, de jó lett volna ha hálózatról is tölthető lenne a kicsike, és úgy tudom az iAudio-k nem erről híresek. De nem ez fog dönteni.

lelketlen újonc

(#4024) ponti_ak válasza 8E7Y4'R (#4023) üzenetére


ponti_ak
addikt

Igazán nincsmit. :)
iAudio-k esetében a hálózatról töltésről mit/hol hallottál? Illetve hogy érted*, mert én nem tudok gondról, csak az X5 esetében de az is inkább csak USB-ről nem szokta felvenni a kraftot, vagy elfelejt "szólni", hogy feltöltődött..

A Sansáról nem tudok túl sokat, de azt hiszem hangminőségben nem a legjobbak, de az iAudio-nál szerintem mindenképpen gyengébb.. Ha a zsebben, menet közben kezelés nem annyira fontos (az i7 egy picit macerásabb, mint az U3 ilyen szempontból), a bővíthetőség viszont igen, akkor a Cowon D2 pl...?

* az igaz, hogy fali töltőt alapból nem adnak az U3-hoz (külön kell megvenni), de ez nem olyan nagy gond. Illetve Motorola (vagy bármilyen más mini-USB végű 220V-os) töltővel is lehet próbálkozni (nem ajánlott, mert más a kimeneti áramerőssége, mint a gyárinak, de az USB-s 500 mAh-hoz képest általában nem tér el jelentősen)

(#4025) ollie válasza 8E7Y4'R (#4018) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egy biztos, Sandisk Sansa-ból csak a Clip-et szabad venni, a többinek Sandisk-nek pocsék a hangminősége!

***

(#4026) ollie válasza ruscus (#4014) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nincs párszázmega szabad helyed?

***

(#4028) bwoay válasza ponti_ak (#4024) üzenetére


bwoay
nagyúr

fali töltő :D
imádom, amikor ezt mondod :K

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#4029) ponti_ak válasza bwoay (#4028) üzenetére


ponti_ak
addikt

Nekem így egyértelmű. (Wall charger = Fali töltő) :)

(#4030) Chrys_ válasza ponti_ak (#4024) üzenetére


Chrys_
addikt

Nekem az iAudio U3-am mindig jelzi, ha feltöltődött hálózatról vagy USB-ről. Sosem volt gond vele.
Ha a megengedett áramerősség a táp esetében nagyobb, mint a töltendő cucc bemeneti árama, akkor nincs gond. A feszültség állandó, az áram meg a terheléstől függően változik (éppen az adott töltöttségi állapottól és töltési karakterisztikától függ), nem áramgenerátoros, hanem feszültséggenerátoros módról van szó.

MOD: és az U3 Joy is jól működik több, mint 2 éve. És (#4018) 8E7Y4'R: nyugodj meg... :)

[ Szerkesztve ]

(#4031) 8E7Y4'R válasza ponti_ak (#4024) üzenetére


8E7Y4'R
csendes tag

A D2 nekem már sok, felesleges (inkább videóra van kihegyezve, ahogy látom). 4 gigán el fogok férni, sztem. :)
Nagyon az U3 felé dől a mérleg, de még a iAudio 7 is versenyben van. Ráadásúl lehet hozzá kapni 'fali töltőt' is. Ez elkerülte a figyelmem. Thx.

lelketlen újonc

(#4032) 8E7Y4'R válasza Chrys_ (#4030) üzenetére


8E7Y4'R
csendes tag

Meg vagyok nyugodva. :) A többit nem nagyon értettem, de ez fontos infó volt, köszi. :)

lelketlen újonc

(#4034) ponti_ak válasza ruscus (#4033) üzenetére


ponti_ak
addikt

Hát ez jól esett, de azért nem muszáj hízelegni, mert a végén még elbízom magam.. :D

(#4035) Macilaci457 válasza ollie (#4025) üzenetére


Macilaci457
őstag

Sandisk Sansa-ból csak a Clip-et szabad venni, a többinek Sandisk-nek pocsék a hangminősége!

Ezt azért nem mondanám ki ilyen szigorúan! A tény az, hogy a Clipnek jobb, mint a többinek. De hagy legyen szólva, a Clipnek más gyártók típusainál is jobb a hangja!
Azért én nem temetném a többi Sansát ilyen lelkesen.

(#4036) rumos14 válasza 8E7Y4'R (#4018) üzenetére


rumos14
nagyúr

a többi kolléga ajánlásának nem ismeretében én megnézném a sony 610/810-es sorozatát is, igazán minőségi darabok, windows intézővel lehet rá másolni zenét (Total Commander-rel nem, de ettől függetlenül pendrive-ként használható), és a samsung t9-et (de csak azt a samu-t, mást nem). bővebb infó a logout tesztemben. (ez itt a reklám helye, minden olvasás után kapok 10 fillért :DDD )

(#4037) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Tud valaki ajánlani elfogadható áron olyan lejátszót ami tud mpeg4 is és van rajta TV OUT -nek csatlakozó, olyan 20 000 Ft ig. Köszi.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#4038) Macilaci457 válasza zoltanz (#4037) üzenetére


Macilaci457
őstag

Mégis mekkora memóriára gondoltál?
Ha nagyon olcsón videókat akarsz nézni (20Fps-el) akkor nézz be az MP4 lejátszók topicjába. Olyan MP3 lejátszó, ami videókat is lejátszik, de nem valószinű, hogy van tv-out rajta, meg kicsit 20.000.- fölöttről indul.

[ Szerkesztve ]

(#4039) Macilaci457 válasza zoltanz (#4037) üzenetére


Macilaci457
őstag

Sony NWZ A816 ami képes 30Fps-el is videót játszani a saját kijelzőjén, olyan bruttó 34e a 2Gb-os.

(#4040) Peat;) válasza Macilaci457 (#4039) üzenetére


Peat;)
veterán

kiegészítés: a815 a 2 gigás (bruttó 30-ért is kapható), tv bizbasz nincs rajta, csak egy 3,5-ös jack meg egy saját csatlakozó fajta a hozzá adott usb kábelhez.

Iaudio Cowon d2-nél rémlik nekem tv out léte, de az nem 20k-s kategória. 20k-ért a noname vackok vannak ahogy írtad már, szerintem sem kap olyat amit szeretne annyiért.

[ Szerkesztve ]

(#4041) copperhead


copperhead
aktív tag

Sziasztok!Valami olcsó lejátszót keresnék.Szerintetek ez a Philips SA2110 nagyon gyenge?Nekem az is elég, ha a Sony W810 hangminőségét hozza.Köszi!

(#4042) he7edik. válasza trassher (#3996) üzenetére


he7edik.
addikt

Mennyi volt?
Én is hasonló beszerzésén gondolkodom

Égő szöveg a flém vázon

(#4043) Macilaci457 válasza copperhead (#4041) üzenetére


Macilaci457
őstag

Szerintem kb rendben van, ha ilyenek a követelményeid. De a fülhallgatója biztosan sokkal rosszabbul szól majd mint a telefoné.

Viszont a rádió nélküli Sansa Clip ára, 1Gb esetén 1500.- Ft-al, 2Gb-os esetén 150.- Forinttal drágább csak, így ha nem cél az elemes működés, és 2gb-osat szeretnél, én inkább azt ajánlanám. Ha másért nem, a 2 év garancia miatt.

[ Szerkesztve ]

(#4044) copperhead válasza Macilaci457 (#4043) üzenetére


copperhead
aktív tag

Köszi!Csak én egy kicsit tartok a beépített aksiktól, ha útközben lemerül nem tudom cserélni, ha meg elromlik kidobhatom az egészet (lehet beépített akkut cseréltetni szervízben?).Nem tudnál esetleg valami elemest ajánlani?

(#4045) Macilaci457 válasza copperhead (#4044) üzenetére


Macilaci457
őstag

Van a PD-205, egy kollegina írt itt róla, ha visszakeresel.
Elemes, van egy pici kijelzője, és csak SD memóriakártyán tárolja a zenéket, ami máshol is használható. Igy néz ki:

2Gb-os memóriakártyával az 1GB-s Philips körül van az ára.
Itt találod meg, és innen meg is rendelheted: [link]

(#4046) ponti_ak


ponti_ak
addikt

... DAP-törésteszt a YouTube-on ...

Mondhatni semmi extra, aranyos lányka töröget mp3-lejátszókat, a "versenyzők" pedig: Samsung K3, iPod Nano, iRiver Clix, Cowon D2.

Ja, egy kicsit fel is gyújtja őket... Érdekes. :D

(#4047) trassher válasza he7edik. (#4042) üzenetére


trassher
addikt

én itt vettem. a gyári fülesről nem tudok neked mit mondani mivel 2 percig volt a fülemben aztán kiesett, majd visszaraktam a dobozba :) . itt vettem vadi új origi sennheiser cx300-at hozzá. szerintem így elég komoly a hangja főleg annak aki szereti a mélyet

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#4048) copperhead válasza Macilaci457 (#4045) üzenetére


copperhead
aktív tag

Köszi!Ahogy látom a kollegina egyelőre nem vette meg, de majd átnézem a linkeken lévő hozzászólásokat.Van is egy 1GB Kingston Elite Pro SD kártyám.Már csak azt kell kivárni, hogy a 3,5-s CX-300-at is akciózzák. :))

(#4049) tommy-gear


tommy-gear
tag

Sziasztok!
Van nekem egy 2-3 éves noname mp3 lejátszóm egy hozzá tartozó elég gyér hangzású fülhallgatóval! Nos az lenne a kérdésem hogy ha vennék hozzá egy jófajta fülest akkor már faszán szólna-e vagy a lejátszó maga is befolyásolja a hangzást?? Mert a lejátszót nem akarom kidobni, de a hangzást javítani akarom!
A választ előre is köszi! :)

(#4050) Macilaci457 válasza tommy-gear (#4049) üzenetére


Macilaci457
őstag

A hangzás minőségét 3 dolog befolyásolja:

-a lejátszótt fájlok tömörítése
-a lejátszó minősége
-a fülhallgató minősége

Egyértelműen akkor kapnál választ a kérdésedre, ha egy jobbfajta fülhallgatóval meghallgatnád a jelenlegi lejátszódat.

Ha vannél egy Sennheiser CX-300-as fülhallgatót, ami sokkal érzékenyebb mint a hagyományos fülhallgatók, legalábbis azért, mert egyenesen a füledbe szól, lehet, hogy túl zajosnak találnád a lejátszódat, amit eddig nem tapasztaltál.

De ha nem is ilyen árkategóriában gondolkozol, akkor is érdemes a gyári fülhallgatót eldobni, a legtöbb mai lejátszókhoz sem csomagolnak rendeset, inkább csak adnak valamit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.