Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15451) bigmasterg válasza flash- (#15447) üzenetére


bigmasterg
addikt

Teclast T51 a.k.a.: Nationite S:Flo2
De a Nationite NaNite N2 is érdekes lehet. Úgy rémlik, hogy Shufny-nak van ilyen. Erről ő tudna inkább mesélni.

Szívem szerint beírnám ezeket is, de akkor megint kapnék rá egy ilyet. :))

(Ja, még Shufny-nak küldöm ezt. :) )

[ Szerkesztve ]

(#15452) schawo válasza bigmasterg (#15451) üzenetére


schawo
titán

Tri-Fi-t hallottál már? Hát azt bizony el kell nyomni, különben hallgathatatlan nehezen hallgatható. Ha jól szólt vele, akkor az már bizonyítja, hogy milyen vacak a hifiman (hú micsoda képzavar :D).

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15453) bigmasterg válasza schawo (#15452) üzenetére


bigmasterg
addikt

Tri-Fi-t? Nem.
De értem én, vágják ezek a magasokat.
Akkor egy külső portable erősítő lehetne az egyetlen normális megoldás?! :U
Csak egy ilyennél megint érdekes kérdés lehet a megfelelő forrás választása. (sansa?, Ipd Clssic LOD?, vagy valami lineout-os lejátszó?).
Illetve egy digitális kimenetes dap + portble dac/amp lenne az ideális. De az első pontnál bukik az egész. Fiio X3-on lett volna, de azt a projektet is jegelték.
Vagy horror áron Ipodból digit jelet kinyerő cuccok (fostex, meg Cypher Labs).

[ Szerkesztve ]

(#15454) flash- válasza bigmasterg (#15451) üzenetére


flash-
veterán

cowon lejátszók szebben szólnak mint sandisk sansa cuccok?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#15455) Luissimo válasza flash- (#15454) üzenetére


Luissimo
veterán

szerintem jobban . :K
(de én elfogult vagyok ! :DDD )
Hja és attól is függ , hogy mit teszel rá (és attólis, hogy mit dugsz bele belőle a füledbe ) :D

(#15456) Shufny válasza bigmasterg (#15451) üzenetére


Shufny
őstag

Az N2 szerintem a Clip+ ellen sem rúg labdába. A T51 -gyel is sok a nyűg, de ha sikerül belőni a hangját, akkor szerintem jól szól. Lehet, hogy most a 4 -es almák a legjobb hordozhatók. Hordozható erősítőnél kérdés, hogy mi számít még hordozhatónak. Nem biztos, hogy van használható méretben olyan, ami tényleges javulást hoz a T51 -hez vagy az i4 -hez képest.

Az olyan forrásokról meg ismert a véleményem, amik "kompenzálják a füles hibáit". Amennyiben mégsem, schawo most leírta.

(#15457) flash- válasza Luissimo (#15455) üzenetére


flash-
veterán

füles az egész jó csak valami jó hangforrást keresek hozzá kb 30 ezerig...
de lehet hogy az lesz hogy eladom a galaxy ace telefnonomat,dobok hozzá egy kis lóvét,és veszek egy nexus s telefont,állitólag jól szól...
(mondjuk kíváncsi lennék hogy egy nexus s vagy egy cowon szól e jobban :D )

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#15458) meszespista


meszespista
csendes tag

sandisk sansa clip plus 4gb játszohoz keresek magyar használati utmutatot,köszi..... :K

(#15459) themebuilder válasza meszespista (#15458) üzenetére


themebuilder
senior tag

Sajnos csak angolt találni.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15460) #93966848


#93966848
törölt tag

Hi all!

Volt régen egy iAudio U3asom, egy ahhoz hasonló készüléket keresnék, hangminőségben és kezelhetőségben.Mit ajánlanátok?Olyan 15ezerig :R

(#15461) Argos válasza #93966848 (#15460) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Hali!

15 ezerig, Sandisk Sansa Clip+ v. Fuze (ha fontos a kijelző).
Ha, a kezelhetőség alatt kifejezetten a joy-t érted, az már nehezebb kérdés. Erre, majd mond más alternatívát. De, én ebben az esetben pláne a Clip+ -t javaslom. Igaz, nem joy-os, de nem kell előkotorászni, ha léptetni/hangosítani akarsz.
Ha, a menüt és benne a navigációt, akkor -amennyiben nem megfelelő a gyári firm- Rockbox-al fel tudod turbózni.

Ha, bővíthető a keret és lényeges a színes kijelző, videó lejátszás, illetve szereted a "simogatós" cuccokat, akkor Fuze+.

Esetleg vársz egy kicsit a Clip Zip-re/ véleményekre róla.

Hangminőségben mind ott vannak már, ahol az U3 volt.

Személyes megjegyzésem: nem oly rég kerestem én is kb ilyen kerettel egy új mp3-ast. Kifejezetten zenehallgatásra -értsd: nem filmet/ képet akármit nézni a kijelzőjén.
Nekem egy Sandisk Sansa Clip+ -ra (fekete, 8GB) esett a választásom és postával megúsztam ~14 ezerből.

...elmúlik...

(#15462) MeSserke


MeSserke
csendes tag

Sziasztok újra!
Tud valaki olyan bemutatótermet, boltot pesten, ahol ki lehet próbálni egy "sandisk sansa clip+" -t? Vagy ne halogassam a vásárlást ilyen úri mókákkal? :)

(#15463) Argos válasza MeSserke (#15462) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Hali!

MM; Saturn; Electroworld talán...
(esetleg keríts PH-ról vkit, aki pesti és clip+ -al rendelkezik, biztos megengedi, h belehallgass. :) )
De, minek halogatni az elkerülhetetlent? ;]

...elmúlik...

(#15464) MeSserke válasza Argos (#15463) üzenetére


MeSserke
csendes tag

Köszi, megvannak ezek, csak reméltem, egyben tuti lesz kiállított, és így nem kell megnéznem több helyen. :)
Aztán lehet, hogy lusta leszek és berendelek egyet, aztán majd jól rátok fogom.. :P

(#15465) totzo


totzo
csendes tag

Sziasztok!

Lassan vennem kellene egy mp3 lejátszót. Visszaolvastam itt is pár oldalt és a 10-20K közötti kategóriában többen is a SanDisk Sansa Clip+-t vagy a SanDisk Sansa Clip Zip-et ajánljátok. Ez nekem meg is felelne, csak nézegettem a méreteit és vastagságra kicsit nagynak tűnik (1,5 cm). A hátulján lévő csatot lelehet valahogy szedni?

Köszi a választ!

Üdv,
Tozó

(#15466) Slownz válasza totzo (#15465) üzenetére


Slownz
senior tag

Csak a Clip+-nak van csíptetője, azt nem lehet leszedni.

(#15467) totzo válasza Slownz (#15466) üzenetére


totzo
csendes tag

Érdekes, mert ha a hivatalos honlapot nézem ha [youtube] videót, mindkét helyen mutatják azt a csiptetőt.

(#15468) Slownz válasza totzo (#15467) üzenetére


Slownz
senior tag

Upsz félreolvastam, azt hittem a kérdés a Fuze-ra és a Clip+-ra irányult, bocs!

Jól látod a Clip Zip-en is van csíptető. Egyedül a Fuze-on nincs.

(#15469) totzo válasza Slownz (#15468) üzenetére


totzo
csendes tag

Ok, köszi.

(#15470) csyo


csyo
senior tag

hogyan kell SANSA Clip+ra zenéket felpakolni?

Kell kulon program hozzá, vagy csak fogom, és a mappába huzom?

Ha csak a mappába kell tenni, és kész, akkor viszont az enyém elromlott:-S Mert van rajta 7,2GB zene, de nem látja a laptopom..... Nem tudok torolni a zenékbol, igy ujakat sem tudok feltenni.... Egyesével tudnám kitorolni Sansa használata kozben:-S

Legyen szép a napod!

(#15471) Argos válasza csyo (#15470) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Nem kell program hozzá.
Drag&drop egyszerűen.
Állítsd a lejátszódon az usb- t MSC módba, csatlakoztatod a laptophoz.
Sajátgép->SANSA CLIPP->MUSIC
Ide pakolhatod a zenéket, akár mappákba rendezve is. (és innen tudod törölni is)
A RECORD mappában vannak a rádióból felvett (FM), illetve a mikrofonnal rögzített (VOICE) hanganyagok.

(#15465) totzo:
Egyáltalán nem vastag az. Az egész kb akkora mint egy vékonyabb fajta gyufásdoboz. Ha, a csíptető meg nagyon zavar, le lehet aplikálni (bár, ez maradandó).

...elmúlik...

(#15472) andorra válasza Argos (#15471) üzenetére


andorra
őstag

....nézegettem a méreteit és vastagságra kicsit nagynak tűnik (1,5 cm).

Egyáltalán nem vastag az. Az egész kb akkora mint egy vékonyabb fajta gyufásdoboz.

A mértékrendszerek fejlődése sem állhat meg! :K

(#15473) Argos válasza andorra (#15472) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Nem akarok nagyon a belebonyolódni a részletekbe -mint ahogy, Te sem tetted-, de... ? :F ?

...elmúlik...

(#15474) Bodor válasza totzo (#15465) üzenetére


Bodor
veterán

Ha úgyis le szeretnéd szedni a csíptetőt a clip-ről, akkor választhatod az azonos hangminőségű, de vékonyabb 7-8 mm vastag fuze-t is..
2 GB-os Refurbished változathoz ( 3 hó garancia) féláron hozzájuthatsz a cliphez képest, már csak egy 32Gb -os kártya kell hozzá, is kijöttél 21K-ból...

[ Szerkesztve ]

(#15475) Argos válasza Bodor (#15474) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Vékonyabb, az ok. De, nem kisebb.

Clip+
Fuze

De, ha az kell, h fél cm-el kevésbé dudorodjon ki a naciból -még mindig mp3 lejátszóról beszélek! :DDD - akkor fuze, jah.

...elmúlik...

(#15476) bwoay válasza Argos (#15475) üzenetére


bwoay
nagyúr

vagy a sima Clip, leszedhető csipesszel, hugyé-szaré :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#15477) Argos válasza bwoay (#15476) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

nah, egen, bár azt már nem ajánlanám :N
viszont azt mindig is utáltam, h sokszor a jó -felhasználóbarát- fícsöröket, kibabrálják az új termékekből mindenhol..

...elmúlik...

(#15478) Slownz válasza Argos (#15477) üzenetére


Slownz
senior tag

Szerintem lehet jó választás is a sima Clip, ha nem szempont a bővíthetőség.

Nekem speciel kinézetre jobban is tetszik.

(#15479) Argos válasza Slownz (#15478) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Nekem külsőre meg inkább Clip+. Jobban tetszik a szögletesebb - kicsit retrósabb? -forma és, h nem világít a navi gomb kerete.
De, leginkább annak örülnék ha lehetne a 3 lejátszóból (Clip; Clip+; Fuze+) egyet összefabrikálni.
Külső Clip+, úgy módosítva, h az sd slot helyet cserél a hangerőszabályzóval, + leszedhető csipesz, a fuze+ üzemidejével. Belső érték (formátumok, menü) Clip+. Mindezt sötét tónusú szálcsiszolt alu borítással... belelógott a bilibe a kezem. :B

mod.: off

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#15480) schawo válasza Argos (#15479) üzenetére


schawo
titán

És hova rakod az aksit a nagyobb üzemidőhöz? :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15481) Argos válasza schawo (#15480) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Közvetlen a bili mellé jobbra! :DD

...elmúlik...

(#15482) csyo válasza Argos (#15471) üzenetére


csyo
senior tag

Állítsd a lejátszódon az usb- t MSC módba, csatlakoztatod a laptophoz

ezt hol állitom be?

Sajna leejtettem, és nem nagyon látom a kijelzon mi van éppen:-)

Lehet ezért nem is tudok feltenni zenéket?
Lejátsza, meg léptetni is tudok, meg minden, de a alptopom nem látja mi van rajta...

Lehet a fent emlitett beállitásal menni fog.

Irjatok meg, hogy miként találom meg a menuben vakon, mert gyengén látszik csak, h merre lépkedek a menuben

Legyen szép a napod!

(#15483) csyo válasza csyo (#15482) üzenetére


csyo
senior tag

usb modot még csak csak látom h melyik lehet az, de az msc mod az hányadik választás?
ott már teljesen szétesik a kép, nem látok semmit:-(

Legyen szép a napod!

(#15484) Argos válasza csyo (#15482) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Jahogyja... leejtetted. :U
Akkor nem biztos ám, h a probléma ezzel orvosolható lesz.
Azt, így nem lehet megmondani, h hanyadik a listában az adott beállítási opció, mert alapból arra ugrik először, ami be van jelenleg állítva.
Mindenesetre:
Beállítások / (le 4) Rendszer beállítások / (le 9) USB mód / (itt 3 léptetés lehet) MSC
Itt találod, de amint említetted ez megvan.
USB beállítások közt 3 féle van. Auto detect; MTP; MSC. Fentről le sorban.

Javaslom próbáld ki mindegyiket. Tehát, belépsz a fent említett menübe, léptetsz egyet le, próba.
Megy? Igen -> :C
Nem-> :(((
Új próba -> Léptetsz egyet le.

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#15485) littlelion21


littlelion21
addikt

Szép napot Urak!

A kérdése a következő: a Clip+ alkalmas arra hogy "meghajtson" egy átlagos fejhallgatót (gondolom ezt hangerő szempontjából)?
Használja valaki jobbfajta fejhallgatóval?

(#15486) Shufny válasza littlelion21 (#15485) üzenetére


Shufny
őstag

Kérdés, hogy mi neked az átlagos fejhallgató, és mi számít elégnek hangerő szempontjából?
Nekem a K601 -gyel is elég hangerőre. Azzal elvileg 95dB SPL átlag a max. A tényleges érték jelfüggő természetesen.

(#15487) schawo válasza littlelion21 (#15485) üzenetére


schawo
titán

Ha a kérdés így szól, ahogy, akkor jó eséllyel sejteni lehet, hogy 32 Ohmos fülesről van szó, amit teljesen jól meghajt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15488) littlelion21 válasza Shufny (#15486) üzenetére


littlelion21
addikt

Hmm...na igen, elég megfoghatatlan dolgokra kérdeztem rá.
A fejhallgatót tekintve lényegesen olcsóbb kategóriában gondolkodom, de feltételezem ha egy 60-70k-s fejhallgatóhoz elég, akkor 15-20k árkategóriájúhoz is elég kell legyen. Vagy rosszul gondolom? :F

#15487: jól látod, finoman szólva nem az erősségem e téma. :B

[ Szerkesztve ]

(#15489) Shufny válasza littlelion21 (#15488) üzenetére


Shufny
őstag

Nekem elég, és ez a része, ami nagyon nem mindegy. :D Ehhez szerencsére jól jönnek a gyári adatok, viszont figyelni kell, hogy a mértékegységek megegyezzenek. Sok helyen "hangnyomás" címszó alatt tüntetik fel az érzékenységet, és úgy nem derül ki, hogy dB SPL/mW vagy dB SPL/V -ról van szó. Bizonyos esetekben használnak mást is, például az Etymotic 0.1 V -on adja meg. De olyan is van, aki nem 1kHz -en. Ez igazából a legkevésbé érdekes, mert bárhol adják meg a spektrumon, úgyis tudnod kéne a frekvencia átvitelét, hogy pontosabb képet kapj. Ugye a mutatott példán jól látszik, hogy ha az 1kHz -es illesztési ponton megegyeznek az adataik, akkor sem azonos hangerőt fogsz érzékelni.

Ahogy schawo is írta, a legelterjedtebb a 32 ohm -os fejhallgató. Ebbe a Clip+ max teljesítménye 7.5 mW, ami azt jelenti, hogy az 1mW -on megadott értéknél 8.75dB SPL -lel nagyobb hangerőre képes. Talán az kijelenthető, hogy ez az érték többnyire 95dB/mW felett van a hordozható fejhallgatóknál, így szerintem bőven elég. Az már egyén, és zene függő, hogy ez elég-e vagy sem. Egyik oldalról ott van ez, másik oldalról pedig mondjuk az élő komolyzenei koncert, ami rövid ideig 110dB SPL -es átlag is lehet.

(#15490) littlelion21 válasza Shufny (#15489) üzenetére


littlelion21
addikt

Most írhatnám hogy "köszi, ezeket eddig is tudtam" vagy valami hasonlót, leplezve azt hogy a kötőszavakon és igéken kívül semmit nem értettem, de nem lennék túl hiteles úgyhogy inkább nem teszem. :D

A legcélravezetőbb az lenne, ha megmondanád/mondanátok hogy mit vegyek; át is megyek a fejhallgatós topic-ba feltenni a kérdést.

(#15491) Shufny válasza littlelion21 (#15490) üzenetére


Shufny
őstag

Akkor tömörebben: Igen, egy átlagoshoz tökéletesen elég, de sokaknak extrém hangerő kell, így nem merem ennyivel letudni a dolgot.

(#15492) littlelion21 válasza Shufny (#15491) üzenetére


littlelion21
addikt

Értem, köszönöm.
Írtam a fejhallgatós topicba, ha gondolod kukkants rá.

(#15493) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Szerintetek melyik a ma kapható legjobb hangú, hordozható lejátszó ?
(árat most ne vegyük figyelembe és akár itthon nem kapható ritkaságok is jöhetnek)
Amúgy van tippem, de kíváncsi vagyok a véleményekre.

[ Szerkesztve ]

(#15494) Luissimo válasza bigmasterg (#15493) üzenetére


Luissimo
veterán

bameg, ilyet kérdezni, bexarás ! :))
tudod, hogy szubjektív válaszokat kapsz .
Tőlem példul azt, hogy COWON S9.
vagy egyéb más sorszámú COWON.

majdnem, mintha azt kérdeznék Tőled, hogy melyik a legjobb fülhallgató ??
Arra miacsodát válaszolnál ?? :DDD

(#15495) bigmasterg válasza Luissimo (#15494) üzenetére


bigmasterg
addikt

Valamelyik 100ezer driveres custom. :DDD

De írtam is, hogy véleményekre, szubjektív véleményekre vagyok kíváncsi. :)

(#15496) Argos válasza Luissimo (#15494) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Igényfelmérés. Mindjárt itt a karácsony és szeretne minket meglepni egy-egy példánnyal! :C

...elmúlik...

(#15497) TESCO-Zsömle válasza Luissimo (#15494) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha már S9...

Valaki meg tudná mondani, hogy egy 40+k-s ketyerében miért nem alap felszerelés a microSD foglalat? :F

Azon kívül, hogy legyen motiváció 30k-t rádobni még 24GB-ért...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15498) Luissimo válasza TESCO-Zsömle (#15497) üzenetére


Luissimo
veterán

ez így van innoválva(sajnos)

én ráköltöttem a majdnem 40 kát, de azért az ennyiért kapott 32 giga kielégít, még loslessel sem fogom kinőni jódarabig , asszem .
nekem elég :-)

(#15499) toth87


toth87
tag

sziasztok azt szeretném kérdezni hogy a sony mp3 lejátszói mennyire hangosak?mert ,max 200 zeneszám menne rá,és láttam is egy 4 gigás olyan 17 körüli kis lcd kijelzös példányt,és úgy meg is tetszett,meg eddig is volt discmenem sony,és az elég szépen szólt,csak nem akarok fűbe harapni mert nem értek hozzá,annyi lenne a lényeg hogy hangos legyen,és csak mp3-at tudjon,köszi

(#15500) mrlujoak válasza toth87 (#15499) üzenetére


mrlujoak
veterán

Nézd, eleddig nem volt panasz a hangerőre Sony-k esetében.

Javaslom, hogy menj el MM-ba, Saturnba (...) ahol ezeket ki is lehet próbálni, mert bekapcsolt példányok vannak a próbapolcon, és még zeneszám is van szinte mindegyiken...
(vidd a saját fülesed is, mert az nincs mellékelve hozzájuk a kipróbáláshoz!)

Valószínűsítem egy NWZ B (alapkategória) szériás modellt láthattál. (a régebbi modellek B15x típusszámúak)
Nagyon kellemes kis alapkategória, kiviteltől függően van belőle FM rádiós is...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.