Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) uptobase


uptobase
tag

Köszönöm mindenkinek, ez mind nagyon hasznos. Vettem most egy Westone Mach 60 fülest féláron, van belőle még itt BF akcióban (és Mach 80-ból is van 50% ha valakit érdekel). Azt olvastam hogy a MACH 60 kevésbé érzékeny IEM szóval akkor érdemes lehet SR35 felé menni vagy az SE100 is meghajtja a MACH60-at szerintetek:
Sensitivity100dB @ 1 kHz
Frequency response 8 Hz - 20 kHz
Impedance 35 ohms @ 1 kHz

(#36002) kemcso válasza uptobase (#36001) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem tudom, hogy a Mach 60 uaz, mint a W60, de ha igen, akkor hallgasd meg őket együtt. Én az SR25-val hallottam a W60-at és nekem nem volt szinergia, pl az AK300-ról jobban szólt pl. (az SR25 meg egy melegebb hangú fülessel, plusz ízlések és pofonok :) )

(#36003) bucsher


bucsher
őstag

Ezekben az új DAP-okban már van bluetooth. Ez most kimenet vagy bemenet vagy mindkettőre használható? Telóról mehet a spotify és bt fülesre küldi? Illetve gyengélkedik a P1 és nézelődöm. SR25 vagy SR35 lenne a helyes irány? Vagy egyéb?
Ha van itt a csoportban valamelyik akkor meg kéne menni kínaiba :U

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#36004) kemcso válasza bucsher (#36003) üzenetére


kemcso
Ármester

Részemről mehet a kínai :))

SR25 van Novának és Bodornak is, sztem a P1 után vékony lesz, de ízlések és pofonok

BT füleshez minek dedikált lejátszó, ami telóról fogadja bt-n a Spotyt? :U

(#36005) -NoVa- válasza bucsher (#36003) üzenetére


-NoVa-
őstag

SR35 BT-jét kipróbáltam mint target (mindkét irányban működik), de meglepően alulteljesít hangminőségben úgy. Nem csak a Gryphonhoz képest, de még a Go Blu-hoz képest is. Inkább kap a telefonról wifi hotspotot, és Spotify/Tidal fut rajta gond nélkül, streamel saját maga, ha az kell. Azok céleszközök, ezen meg ez egy sokadlagos mellékfunkció.

A másik irányban meg tényleg nincs eltérés, hogy telefon, vagy DAP BT-jéről szól egy LDAC képes BT cucc, kár vesződni vele.

(#36006) -NoVa- válasza kemcso (#36004) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nekem 35, meg a Hiby RS2. Utóbbi van olyan jó, és pont annyira más, hogy ne tudjam csak úgy elengedni :)

(#36007) bucsher válasza -NoVa- (#36005) üzenetére


bucsher
őstag

Értem köszi, csak kiváncsi voltam. Nekem a wifi is új :))

In the pipe - five by five!

(#36008) lapalapa válasza uptobase (#35994) üzenetére


lapalapa
senior tag

ibasso dx170?
Amennyibe kerül, azt bőven megéri.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#36009) Red Bull fan válasza uptobase (#35994) üzenetére


Red Bull fan
aktív tag

Van az Avx-en egy Ak SP 1000M.

(#36010) zsákos bácsi


zsákos bácsi
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok abban segíteni,ha pl.a musicteck-től szeretnék rendelni,a vám+áfa kb.mennyi plusszt jelent a vételárhoz képest?Illetve felmerülő a garanciális problémákat hogyan lehet kezelni?
Netes analfabéta vagyok(X generáción belül is neandervölgyi),
ezért kérlek titeket ezt vegyétek figyelembe!

Előre is köszönöm a segítséget!

(#36011) kemcso válasza zsákos bácsi (#36010) üzenetére


kemcso
Ármester

Összefoglalóban le van írva: [link]

Garancia "bolt"-függő, plusz a visszaküldés díja is van, hogy téged terhel.

(#36012) s4tch válasza zsákos bácsi (#36010) üzenetére


s4tch
veterán

Szia, ha erről van szó, akkor ez egy amerikai cég. Ha innen rendelsz, akkor a termék árára és a szállítási költségre együttesen 27% áfát kell fizetned. Ezen kívül a postának van némi vámkezelési díja (pár száz és pár ezer Ft között, pontos vételárat kellene hozzá tudni), illetve terméktől és ártól függően vámot is kellhet fizetni.

Mi kapható náluk, ami európai eladótól nem szerezhető be, vagy annyira jó áron van, hogy megérje importálni?

(#36013) zsákos bácsi


zsákos bácsi
csendes tag

Igen, erről!
Köszönöm a gyors választ!🙂
Cayin N7

[ Szerkesztve ]

(#36014) s4tch válasza zsákos bácsi (#36013) üzenetére


s4tch
veterán

Az N7 tőlük áfa nélkül, szállítással együtt éppen ~540eFt-ba kerül. A vámtarifát meg kéne nézni, szerintem 0% lehet, de ebben nem vagyok biztos. 0% vámmal és 27% áfával ~686eFt a teljes ár, + a posta vámkezelési díja 4e Ft (pdf).

A boltot nem ismerem, fogalmam sincs, mennyire megbízható a társaság. A garanciát én egyeztetném velük még rendelés előtt, ugyanis nem találtam a honlapon erre utaló oldalt.

(#36015) PR0JECTNR56 válasza s4tch (#36014) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

A legismertebb amerikai audio üzletek egyike, a megbízhatóság szerintem rendben lesz, amennyiben emellett döntene.

(#36016) kemcso válasza s4tch (#36014) üzenetére


kemcso
Ármester

150€-ig nincs vám, felette attól függ hova sorolják a terméket, 0-12% között.

Illetve ha vmi futár hozza (FedEx, DHL stb), akkor náluk más vámkezelési díjak vannak, általában magasabbak mint a Postáé.

(#36017) K1LLMy53Lf válasza s4tch (#36014) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

kínából (ali) ~100k-val olcsóbb (hátha számít): [link] (a kiírt árból kuponokkal még $96 jön le, ha minden igaz)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#36018) uptobase válasza Red Bull fan (#36009) üzenetére


uptobase
tag

Köszi szépen, nézem is.

[ Szerkesztve ]

(#36019) uptobase


uptobase
tag

Még1x mindenkinek köszönöm a segtséget, SR35 lett végül a Xelento-hoz, még úton van de nagyon örülők hogy jön :C

(#36020) -NoVa- válasza uptobase (#36019) üzenetére


-NoVa-
őstag

Na erre igazán kiváncsi leszek, hogy más fülével ez a combo milyen élmény.

(#36021) uptobase válasza -NoVa- (#36020) üzenetére


uptobase
tag

Beszámolok mindenképp, de egyelőre csak az AKG kábelével lesz vélemény, a Pentaconnos Xelento kábellel egy kicsit várni kell :D

(#36022) Bodor válasza uptobase (#36019) üzenetére


Bodor
veterán

Örülök, hogy volt mégis értelme a találkozónknak! Jó lesz az az SR-35!

(#36023) uptobase válasza Bodor (#36022) üzenetére


uptobase
tag

Teljesen volt értelme én örültem, hogy dumáltunk és megosztottuk amink van. Köszi szépen még 1x. :)

(#36024) bucsher válasza kemcso (#36004) üzenetére


bucsher
őstag

Köszi! És az SR35? Az is “vékony”?

(Új az avatarom. Viszlát Mel Gibson!)

In the pipe - five by five!

(#36025) kemcso válasza bucsher (#36024) üzenetére


kemcso
Ármester

Azt nem hallottam :)

Jó lett :)

(#36026) bucsher válasza kemcso (#36025) üzenetére


bucsher
őstag

Vagy ha az se, akkor marad az SP1000 :U azzal nem volt bajom

In the pipe - five by five!

(#36027) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

Három év szünetet követően szellemtelenségem nyomán újra itt; adózom ezen korszerű vallásnak, a tudománynak, s gyermekének a technológiának. Az Úr bocsássa meg totemizmusom, s fogadja be lelkemet.-
Ámen.

Tisztelt Fórum Tagok!

Következő eszközök egymással való szoktatásával próbálkozom, felemást tapasztalva:
KANN (1st gen) és Sony MDR-1AM2

A lejátszó szombat este került hozzám egy AVX-es tagtól. Aznap éjszakára kettesben hagytam őket, majd vasárnap is úgy tettem. Ezt követően a phone kimeneten keresztül a következő volt a percepcióm: némiképp fesztelen, s az alacsonyabb frekvenciákon részlethiányos mélyek, melynek eredményeként a közép tartomány valamelyest a háttérbe szorul. A magasak esetében szintén hiányérzetem volt részletek tekintetében, ráadásul viszonylag gyakoran fordult elő sibilence. A high és a normal gain úgyszint hasonlókat produkált. Egyedül a line-out volt az, ahol mindez helyreállt, s a szeparáció is javult. A balanced kimeneteket vezeték hiányában egyenlőre nem tudtam kipróbálni.

Mi lehet a magyarázat a jelenségre?
Az említett fejhallgató tudtommal kifejezettem alacsony impedanciával, s érzékenységgel bír, s a tapasztaltak szerint az unbalanced line-out is képes jelentős hangerővel megszólaltatni. Azt hogy a line-out mennyit hagy kihajtás szempontjából a fejhallgatóban tapasztalat hijján nehezen tudom megítélni.

Mit gondoltok, mi lehet a magyarázat a jelenségre?

(#36028) ∂яσнυη válasza ∂яσнυη (#36027) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

További megjegyzés:
Az 1AM2 mind az iPhone átalakítójába épített DAC-ról, mind egy üzleti laptopról élvezhetőbb élményt tudott nyújtott, mint a KANN phone out-ja, míg line-out-ról már képes volt idézni a DX50+K3003 párost, persze azzal nem összeegyeztethető karakterrel.

(#36029) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok! Kb két hete vettem egy hiby r2 II-t. Esetleg valakinek tapasztalata vele? Konkrétan szarabbul szól rajta bármi is tidal streamelve (bármelyik minőségi beallítás) mint a 4 éves Poco x3 telefonon egy sima spotify vagy azon a tidal(sh ie200 és filléres xiaomi in ear fülessel próbálva)

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#36030) onkelz


onkelz
aktív tag

Sziasztok

Szerintetek van rá esély, hogy találok itthon DX240hez AMP1mk2 modult újonnan?Muzix/Bartimex kilöve.

(#36031) Tulku válasza bucsher (#36026) üzenetére


Tulku
veterán

Hát te hogy nézel ki? :Y
SP1000 jó...a 2000 még jobb...Cayin mindent visz (N8)

(#36032) Tulku válasza ∂яσнυη (#36027) üzenetére


Tulku
veterán

Ezek összeakadtak....nem bírja a Kann azt a fejest, illetve a fejesnek nem fekszik a Kann kimenő impedanciája...sajnos van ilyen...különösen ha line out-on jó, az biztosan azt mutatja, hogy illeszkedési problémák állnak fent...
Próbáld más fejessel....fülessel...mert azért a dapok akármilyen erősek is, nem fejesezni valók...

(#36033) Dorien válasza Tulku (#36032) üzenetére


Dorien
veterán

Igen, van ilyen. :) Én a Final Sonorous IV fejessel voltam úgy, hogy kimatekoztam, ez majd milyen tök jól fog szólni a Shanling Q1 DAP-ommal, ami <0,2 ohm kimenő impedanciás és mélyben emel - hát nem lett jó: a végeredmény valami kásás, erőtlen, részlettelen, tompa katyvasz lett, mert valamiért még sem passzoltak egymáshoz. Egy Sundara Closed-Back planárral meg remekel a Q1, pedig ezt a franc se gondolta volna... :))

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#36034) ∂яσнυη válasza Tulku (#36032) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Köszönöm Tulku a tanácsod!-

A fejhallgatóra való váltás egyrészt a munkahelyi igényekből fakadt, aholis a hosszútávú komfort az egyik fő szempontá vált. Másrészt pedig a hallószervekre ható vélt kisebb terhelés végett döntöttem emellett; 3-4kHz-en hallás károsodást állapítottak meg nálam néhány éve, amin mostanra sikerült valamelyest túltennem magam, s elfogadni az élettel járó nehézségeket.-

Az 1AM2 komfortos és relatíve nem nagy áldozat; a KANN használtpiaci ára jóval nagyobb.-

Bizonytalan vagyok a fentiek tükrében merre tovább. Jandó Jenő, Glenn Gould és Solti György akiket mostanában hallgattam. Tudom filiszter és sznob vagyok, de idővel talán csak hiú..

(#36035) Tulku válasza ∂яσнυη (#36034) üzenetére


Tulku
veterán

A klasszikus zene és a zongora....ugye...ott bizony előjön a nyávogás, a felső közepek torzítása és az mindent tönkretesz...ismerem ezt...

Hegedűnél kevésbé éreztem, de egy nagyzenekari crescendo-nál is sajnos hallható a dolog rendesen...

Szomorú amit írok, de vagy fejest, vagy dap-ot kell cserélned...

(#36036) bucsher válasza Tulku (#36031) üzenetére


bucsher
őstag

Sehogy. Alig látok ki a szkafander alól. :) BÚÉK!

In the pipe - five by five!

(#36037) Tulku válasza bucsher (#36036) üzenetére


Tulku
veterán

Neked is kozmonauta!

(#36038) Dorien válasza bucsher (#36036) üzenetére


Dorien
veterán


BUÉK! :D

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#36039) f4lcon


f4lcon
őstag

nem teljesen ide vág a téma, de jobbat nem találtam, ezért előre is elnézést:

van nekem egy remek micro-hifim (Panasonic) amin van ugyan bluetooth bemenet, de szinte semmi nem képes kapcsolódni hozzá (android/ios vegyesen) vagy ha kapcsolódik is, zene nem megy át.
gondoltam oké, veszek hozzá valamit, amin keresztül menne bele zene, de csak USB bemenet van rajta, amibe pendrive dugható. se jack, se RCA, se semmi más.

létezik olyan bluetooth vevőként használható audio lejátszó (vagy bármi) amit a Pana USB lyukába illesztve megszólal a telefonról a zene?
a legtöbb lejátszón az USB jellemzően bemenet, nem kimenet.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#36040) -NoVa- válasza f4lcon (#36039) üzenetére


-NoVa-
őstag

HiBy R2 elvileg tud USB forrásként működni, aztán hátha van rá még olcsóbban célmegoldás.

De az sem fog zenét továbbítani, max drága pendriveként működni, mert a hifid nincs felkészítve rá.

[ Szerkesztve ]

(#36041) ∂яσнυη válasza Tulku (#36035) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

AK320+380AMP próbáját követően az a verdict született, hogy majd minden csere hiábavalóság volna, mivel a két fülem között fennálló eltérő érzékelés az, ami a phone out-on tapasztaltakat eredményezi. Nevezetesen, hogy minél inkább kihajtásra került egy hangkeltő - s az által hangsúlyosabbá, s dinamikusabbá a mély tartomány - , annál inkább felismerhetővé és egyértelművé válik a jobb fülem középtartományban való károsodása. S mivel a line-out-on az általam "kellemetlennek" ítélt mélyek megtapasztalására a bal fülemmel sem kerülhet sor , így ott bátran hallgatom magasabb hangerőn az eszközt, s természetesen "koherensebbnek" találom a hangot...

Mindez magyarázat lehetett arra vonatkozóan is, hogy 2017-2019 között miért kedveltem egyre inkább az ear-bud kialakítást az in-ear-el szemben, a Sennheiser (O)MX980 "analitikusabb" hangját a K3003 teltebb "fun" karakterével szemben olyan esetekben, amikor zenekari felvételről volt szó. Persze aztán rátalálva a Chesky Records binaural felvételeire - mely a nagyobb térérzet által képes volt az in-ear esetében is valamelyest elfedni a két fül közötti különbséget - könnyebb volt inkább az egyéb - nem binaural -- felvételek minőségében keresni a "bűnbakot", mint bármi egyébben. Gerendát, szálkát esete ugyebár... Ez viszont afelé mutat, hogy ez a károsodás már igen régóta fönnállhat. Beugrott egy emlék is gyerekkoromból, ami a fülemet érintette, s nagyobb fájdalommal járt, s a jelen körülmények okozója lehetett.


Ettől eltekintve az AK320+380AMP hangja hallhatóan teljesebb és valamivel sötétebb mint a KANN-é, függetlenül attól, hogy a KANN kisebb terhelést jelentő line-outja számomra kedvezőbb. Fene tudja mitévő legyek... Szakember által egyedileg hangolt hangkeltőre nem hiszem, hogy mostanában lesz pénzem.-
Így zene általi katarzisra a lehetőség csekély, tehát marad a meditáció és az aszkézis.

Ha valaki szeretné Budapest-en meghallgatni egymás mellett a fent említett eszközöket, az írjon bátran. Egy darabig biztosan nálam lesznek, amíg kitalálom hogyan tovább.

(#36042) bucsher válasza ∂яσнυη (#36041) üzenetére


bucsher
őstag

Én kiváncsi vagyok rá hogy mit tud.

In the pipe - five by five!

(#36043) ∂яσнυη válasza bucsher (#36042) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Rendben! Ezen a héten és jövő hét hétfőn még szabadnapos vagyok, de azt követően is délutánonként működhet részemről a dolog. Ha érdekel még bárkit azt bevárjuk, ha nem nem.

(#36044) Tulku válasza ∂яσнυη (#36041) üzenetére


Tulku
veterán

Ez inkább hangfalazást fog maga után vonzani, mert egyre zavaróbb lesz a különbség és nem fogod igazán élvezni.

Spec fejes szerintem erre nem létezik, ha pedig fülessel próbálod meg ezt után hangolni (akár szoftveresen) akkor tovább növeled mesterségesen a különséget...

(#36045) ∂яσнυη válasza Tulku (#36044) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Hát az nem kizárt. Egyenlőre 60-60-as L-R balance helyett, 57-60-as L-R balance-al hallgatom. De igen - már látszik, hogy ez sem lesz tartható huzamosabb ideig.

Az asztali lánc-tól amiatt tartok, mert teljesen ismeretlen terep. Persze ez is annak indult, amíg nem érdeklődtem ebben a topikban...

(#36046) bucsher válasza ∂яσнυη (#36045) üzenetére


bucsher
őstag

Megpróbálnám külön meg EQ-zni a két oldalt hogy segít-e. Ha nincs rá eszköz akkor megszerkeszteni a hangfájlt és úgy.

In the pipe - five by five!

(#36047) bucsher válasza -NoVa- (#36005) üzenetére


bucsher
őstag

AK320 nem tud bluetooth DAC-ként működni. Elvileg BT fülesre tud hangot küldeni de ehhez meg ugye minek ilyen drága DAP? Nem értem miért így oldották meg.

In the pipe - five by five!

(#36048) SteveAd


SteveAd
tag

Cowon S9-t el lehet (illetve erdemes-e) adni meg manapsag? Kicsit karcos, de meg mindig zsebre vagja az osszes telom hangminoseget, szoval azon gondolkodom, hogy probaljam meg elpasszolni most ameddig meg rendben mukodik, vagy esetleg tartsam meg (valaki tudja, hol lehet gyari uj aksit beletetetni?). Elkotyavetyelni apropenzert nem szeretnem :)

(#36049) Megaptera


Megaptera
csendes tag

Sziasztok!
Jelenleg egy Shanling M2x a lejátszóm,de szeretnék kicsit feljebb lépni.Eddig SR25/35 volt a célkeresztben,de látom,hogy hamarosan kapható az Ibasso DX260 és kicsit elbizonytalanodtam.
Létezik valamiféle besorolás/"tier list" DAP-ok között?

(#36050) K1LLMy53Lf válasza Megaptera (#36049) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

én erről tudok csak: [Tier list]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.