Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15651) csul1


csul1
tag

Sziasztok!

Ha vkit érdekel megválok Sony nwz-x1050-em mp4 lejátszómtól és egy Sennheiser ie 8tól.
Írjatok bátran. Bocsi tudom, hogy ez nem ide való téma, de általában itt keresnek vmi jó playert. :)

(#15652) Piftuka válasza toth87 (#15622) üzenetére


Piftuka
veterán

"olvastam erröl a sansáról hogy a hangminösége rendben van,de nem tul hangos,nekem meg az fontosabb lenne."

Ha megfogadod a tanácsomat, akkor nem hallgatod túl nagy hangerőn a lejátszódat.

Ugyanis már viszonylag rövid távon is maradandó halláskárosodást szenvedhetsz el amiatt.

Nekem szerencsére még meglehetősen jó a hallásom, de a legmagasabb frekvenciatartományokat már nem úgy hallom (teszteltem), mint tinédzser koromban.

Ez pedig nem (csak) annak köszönhető, hogy azóta ~20 évet öregedtem, hanem annak is, hogy akkor utcán, sportolás közben, sőt gyakran otthoni zenehallgatásnál is állandó jelleggel ott "lógott" a fülemben a SONY Walkman fülhallgatója. A lejátszón a "mega bass" mindig be volt kapcsolva, a kazettáról pedig a fülembe "üvöltött" a Metallica, s hasonló stílusú zenék.

Én is azt kedveltem, ha az utcán egy árva zaj nem szűrődött be miközben zenét hallgattam.

Ma már, felnőtt fejjel, ennyi év távlatából tudom, hogy ez minden szempontból helytelen és felelőtlen dolog.

Amennyiben a fórumos nick-edben olvasható "87" a születési évedre utal, akkor talán még nem késő megfogadnod ezt a tanácsot. Persze csak ha érdekel.

Egyébként természetesen azt teszel ezzel a tanáccsal, amit jónak látsz. :)

Üdv: Piftuka

"Aquila non captat muscas."

(#15653) Woodcutter


Woodcutter
csendes tag

Sziasztok!

Vettem 1,5-2 eve sansa fuze mp3 lejatszo, teljesen elegedett voltam vele. Par napja felraktam a legujabb frissitest ra es elegge halk lett max hangero mellett is. :/ A kulso zajok elnyomjak a zenet.
Mi lehet a gond?
thx

(#15654) Tomi_Sci válasza Woodcutter (#15653) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Európát választottad régiónak?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#15655) Argos válasza Woodcutter (#15653) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Hali!

Ha, minden igaz a fuze-nál is:
Reset factory settings (gyári beállításokat alapra állítod).
Majd, amikor újra kéri a régió választást, vmi ne EU-st válassz.
EU-ban le van korlátozva a max hangerő.
(nyelv maradhat magyar)

...elmúlik...

(#15656) Woodcutter válasza Argos (#15655) üzenetére


Woodcutter
csendes tag

thx, most mar jo, ez volt a gond!
Erdekes.
thx meg1*!

(#15657) Argos válasza Woodcutter (#15656) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Nincs mit! ;)

Érdekes-e? Nos, WHO-s / EU-s egészségügyi rendelet alapján, meg van határozva, h mennyi, a még egészségkárosodást nem okozó, maximális hangerő, ami a füledbe juthat. :P

...elmúlik...

(#15658) Tomi_Sci válasza Argos (#15657) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

A kezdeményezés tiszteletreméltó, de lehet egy hozzáértőt azért be kellett volna avatni, mielőtt rendeletbe foglalják. Ugye, ha rádugok egy kis érzékenységű hordozható fejhallgatót a lejátszómra, akkor tudom átkozni ez EU-s okosokat.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#15659) Argos válasza Tomi_Sci (#15658) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Így van, ahogy mondod.
Bizonyára voltak szakértők, akik közreműködtek -leginkább orvosok, kutatók.

Az mondjuk előttem van, ahogy a szakavatott bizottság 80 éves,szemüveges, kissé borostás, remegő kezű, hallókészülékes elnöke elé, beterjesztik a tervezetet:

- Dear, Dr Lil'deaf! Please, listen this song - Foo Fighters - Best Of You - on a Sansa Sandisk Clip+ Mp3 player, and after, just tell to us, what you think about, the maximum volume limit!

[1.10 mins hallgatózás után -> repül a lejáccó, ki tudja hol áll meg..]

- What's that sh*t?! Just reduce that freakin' volume limit!

Viccet félretéve, valszeg voltak benne komoly szakik, akik húztak egy középvonalat és ~ennyi (persze, nem ennyi, mert € milliókat költöttek kutatásra, mérésekre, tesztelésekre :U ).
Ettől, nyilván a sokféle technikai, minőségbeli különbözőség végett, nagyban eltérnek -ezen korlátozások mellett- az egyes modelleknél, a végeredményként kapott élmények.
Ámbátor, egészségügyi szempontból, bőven sok még az a max hangerő is, huzamosabb használat mellett..
Na, de én - meg gondolom a többi zenekedvelő is - a zenét akarom/juk hallani, pláne, ha 'begyere' muzsika, akkor szóljon is rendesen! :K

...elmúlik...

(#15660) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

hello
Akit érdekel eladó a music cuccom , lásd lent
meg itt [link]

[ Szerkesztve ]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#15661) descence


descence
tag

Sziasztok!

Légyszi, segítsetek dönteni :U

[link]

(#15662) magic_screen


magic_screen
csendes tag

Eddig csodálkozva olvastam miért keveslik egyesek a hangerőt, de most hogy volt alkalmam kipróbálni a metrón zenehallgatást most már értem. A metró kiszűri a zenét a fülhallgatóból :)

(#15663) Luissimo válasza magic_screen (#15662) üzenetére


Luissimo
veterán

szabatosabban fogalmazva:
OTT CSAK UNDERGROUND zenét lehet hallgatni !! :K

(#15664) Liberator


Liberator
tag

Hali!

A 2 hetes sansa Clip+-om kb. olyan 6-7 óra zenehallgatás után olyan 1/3-ig jelzi a töltöttséget, viszont onnantól kezdve 30-40 perc után lemerül. Ez normális?

(#15665) Luissimo válasza Liberator (#15664) üzenetére


Luissimo
veterán

biztos, hogy nemnormális.

próbáltad már, hogy amikor fullra feltöltöd és aztmondja készenvan, akkor utána lehuzod a töltőről és vársz uszkve 5, kvázi 10 percet és ujradugod mégegyszer a töltőszerkentyűre?

Az én tapasztaltomszerint ez a módszer sokat emel a töltöttségi szinten. ( laptopnál, mobilnál, tabletnél, mp3,4,5 játszóknál egyaránt...

(#15666) Luissimo válasza Luissimo (#15665) üzenetére


Luissimo
veterán

bááár, mondjuk az általad leírt jel inkább egy kapacitásszegény akksira utal,ami a végén már rohamosan kezd veszíteni a kondiciojából, lehethogy a csere a legjobb megoldás, hamég garos a kütyü.

(#15667) veector


veector
senior tag

A Clip+-om mi az istenért nem akarja kezelni a 32GB-os microSD-t?
gyári fw van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#15668) veector válasza veector (#15667) üzenetére


veector
senior tag

Pontosabban látja a beállításokban, hogy van 30 giga hely a microsd-n, de akármit rakok rá, nem rakja a zenék közé.

(#15669) PHM válasza veector (#15668) üzenetére


PHM
addikt

Lehet, hogy inkompatibilitási probléma. Sajnos ilyen előfordulhat.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#15670) veector válasza PHM (#15669) üzenetére


veector
senior tag

Felraktam RockBoxot. Ez kezeli hálistennek.

(#15671) Liberator válasza Luissimo (#15665) üzenetére


Liberator
tag

Nem próbáltam még, de kifogom, köszi a tanácsot. Elvileg 2 év gari van rá, de nem tudom hogy ez akksira vonatkozik-e? Valahogy szoftveresen nem lehet megnézni, hogy rendben van-e?

(#15672) kovsol


kovsol
titán

az mitől lehet, hogy a clip+ a memória kártyán lévő zenéket néha csak végigpörgeti és nem játsza le, és kb 2-3x ki-be kapcsolom akkor lehet csak lejátszani őket :F lehet érdemes lenne frissítenem rajt a gyári szoftvert már ?

May the Force be with you!

(#15673) themebuilder válasza kovsol (#15672) üzenetére


themebuilder
senior tag

Mindenképp érdemes frissíteni a legújabb hivatalosra. Érdemes felrakni a Rockbox-ot is hozzá.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15674) kovsol válasza themebuilder (#15673) üzenetére


kovsol
titán

felraktam a rockboxot, de már most kiidegel a menüje :W hogy tudok arra rámenni, hogy mindent file-t lejátszon ? mindig csak egyre lejjebb megy a mappákban, meg olyat hogy tudok, hogy csak az SD kártyáról játsza le :F

May the Force be with you!

(#15675) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Olvasgattam ezt a témát, s látom, hogy írnak ide a téma szakértői. A segítségeteket kérem.

Ugyanis rég óta keresek egy megbízható MP3 lejátszót. Általános zenehallgatásra (utcán, utazások alatt, stb.), de sportolás közben is használnám.

A legfontosabb kritériumok, amelyeknek jó, ha megfelel:

- Minőségi kivitel, strapabíróság
- A lehető legjobb hangminőség
- Övre csiptetési lehetőség
- Jól kezelhető, átlátható menü
- Az ára maximum 20.000 forint legyen
- Szabadon állítható EQ
- Viszonylag hosszú lejátszási idő

Pár kérdés:

1. Nem tudom, hogy jelenleg mi képviseli a legjobb hangminőséget!? :F Pár éve volt a HWSW portálon egy "nagy MP3 lejátszó teszt", ahol a Philips és Creative lejátszókat hozták ki ebből a szempontból győztesnek. Most mi a helyzet ezzel kapcsolatban?

2. A Sony lejátszók is jól szerepeltek (nem egy Sony Walkman-t "koptattam" el az elmúlt 20 évben), de nem szimpatikus, hogy csak speciális, saját fájlformátumot kezel. Még mindig így van, vagy már MP3-akat is lejátszik?

3. Nem tudom eldönteni, hogy a beépített akkumlátoros változat, vagy az elemes jobb-e!? Előbbi praktikus, mert nem kell cserélgetni, viszont ha "elfárad", akkor a lejátszót is ki lehet dobni vele együtt. Ráadásul az utóbbi oldalakon sokan panaszkodnak a SanDisk lejátszók gyári aksijára, hogy hamar lemerül.
A tölthető elem viszont azért szimpatikus, mert nincsen a lejátszóhoz "kötve". Ráadásul egy 2700 mAh-s SANYO Eneloop elég jó választásnak tűnik.

4. Én a zenéimet mindig előadók (azon belül albumok) mappái szerint csoportosítom. Van olyan lejátszó, amelynek menüje tudja mindezt?

Fentiek alapján mely gyártók melyik modelljeit tudjátok ajánlani?

Előre is köszönök minden segítséget!

Üdv: Piftuka

"Aquila non captat muscas."

(#15676) Bodor válasza Piftuka (#15675) üzenetére


Bodor
veterán

Tudom, hogy a kérdésedre nem ez a teljes válasz, de hirtelen ez jutott eszembe legalább lenne egy jó fülesed is hozzá. Sony
Amíg nem kapsz valakitől részletes és kimerítő választ, érdemes átnézni Sanza Clip+ tesztjét és specifikációit úgyis azt fogják ajánlani sokan...

(#15677) bigmasterg válasza Bodor (#15676) üzenetére


bigmasterg
addikt

Az a Sony nem hiszem, hogy kijönne 20 ezerből. :N
Szerk.:
[link]

Ennyiből, használtan az A81X/A82x széria jöhet ki.

[ Szerkesztve ]

(#15678) Bodor válasza bigmasterg (#15677) üzenetére


Bodor
veterán

Fülessel együtt biztos nem.. :U
Nem igazán figyeltem az árra, csak eszembe jutott, hogy itt a topikban valaki nemrég kínált fel valamit eladásra, gondoltam hátha ...

(#15679) Mr Paris


Mr Paris
tag

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül a SANDISK Sansa Clip+ lejátszót valami nem webáruházas kiszállítós üzletbe is meg lehet venni vagy teljesen esélytelen?

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#15680) Mr Paris válasza Mr Paris (#15679) üzenetére


Mr Paris
tag

ja azt kihagytam, hogy edigitalba láttam csak ott jóval drágább meg fekete, nekem me g egy kék kellene.

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#15681) orrlyuk válasza Piftuka (#15675) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

A Clip+ olyan szempontból nem strapabíró, hogy a clip része tutibiztosan letörik. Én mondjuk nem kis fáradsággal visszaragasztottam, és most tart - de ez barkács. Amúgy, mert kicsi és könnyű jól bírja a strapát, nem törékeny. A gombok is jól bírják, nem lesz egyhamar kontaktos, és az OLED kijelző nagyon élesen látszik nagy napfényben is.

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#15682) kovsol válasza orrlyuk (#15681) üzenetére


kovsol
titán

miért lenne tuti biztos, hogy letörik ? ez hülyeség, attól, hogy te nem tudsz rá vigyázni...
nekem egy éves kb a clip+ semmi baja, és előtte kb 2 éven át használtam clip -t azzal se volt gond, mondjuk én a zsebem külső részére csíptetve használom itt látható módon, csak a farmer zsebre vagy az ingemre

May the Force be with you!

(#15683) orrlyuk válasza kovsol (#15682) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

Számítottam erre:) Már egy kis túlzás sem megengedett, hová jut így a világ... :W

OK, nem tuti, de mivel egy elég erős rugó esetünkben egy apró, ám masszív acélpálcát egy kb. 0,8 mm oldalvastagságú kilyukasztott pvc-fülben forgat, elmondhatjuk, hogy a konstrukció nem bombabiztos. Aki nem hiszi járjon utána, na.

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#15684) PofaJenö válasza Mr Paris (#15680) üzenetére


PofaJenö
senior tag

itt is nézted?
[link]
:U

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#15685) Bodor válasza Mr Paris (#15680) üzenetére


Bodor
veterán

Itt is nézted ? :K

(#15686) Tomi_Sci válasza PofaJenö (#15684) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Szerintem ez kimeríti a webáruházas kiszállítós üzlet fogalmát.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#15687) Mr Paris válasza PofaJenö (#15684) üzenetére


Mr Paris
tag

igen itt néztem, de itt nincs személyes átvétel :(

Bodor
ahogy nézem ez szintén csak kiszállításos

de azért köszi nektek

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#15688) Liberator


Liberator
tag

http://digifenykep.hu/sandisk-sansa-clip-mp3-lejatszo-fm-radio-fekete-2-gb-7117

Én itt vettem.

(#15689) Piftuka


Piftuka
veterán

Köszi az eddigi info-kat srácok! :R

A helyzet az, hogy még megvárom, amíg kapok néhány választ a fent feltett kérdéseimre, mert egyelőre még tényleg elég bizonytalan, hogy milyen irányba érdemes "elmozdulnom", amikor valamelyik MP3 lejátszót kiválasztom.

Szóval továbbra is megköszönök minden hasznos segítséget az itt ismertetett elvárásokra, valamint feltett kérdésekre vonatkozóan.

Üdv: Piftuka

"Aquila non captat muscas."

(#15690) SunSoul válasza Piftuka (#15689) üzenetére


SunSoul
tag

Mikiegér? Talán 20-ból kijönne..

(#15691) Argos válasza Piftuka (#15689) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

No, ha senki többet, akkor idekontárkodok neked pár sort én. :P

1.
A legjobb hangminőség sajnos 20k alatt nem lesz meg. Ha, úgy kérded, h 20k alatt melyik lejátszónak van a legjobb hangminősége, akkor más a helyzet.
Ebben az esetben, jobbára a Sandisk Sansa-k teljesítenek jól ár/érték viszonylatban. Némely Sony is esélyes lehet, de erről majd más informál.

2.
Kezelnek Mp3-t (is).

3.
Én tuti nem választanék elemes lejátszót. Az, h elfárad az akksi, az egy dolog, a tölthető elemek is elfáradnak idővel. Másrészt, mire ezeknek az akksija kinyúlik, addigra jószerével amúgy se árt egy új lejátszó.
Jobb az aksis történet, mellesleg tudsz venni usb/konnektor átalakítót (avagy némely telefon hálózati töltője alapból jó), amivel 220-ról tudod tölteni, nem kell számítógép.

4.
Általában a nem "óccókínai" lejátszók már tudják.
De, konkrétan a Clip+ -nál így alakul:

Zene főmenü:

Előadók => xy előadó => z albuma => számok az albumról

Albumok => xy album -> számok az albumról

stb.

Ezek a tag alapján automatikusan vannak besorolva.

A menü végén pedig van egy Folders almenü, ide kerül, a lejátszó gyökérmappájában lévő Music mappa tartalma. Amit úgy és olyanra csinálsz, ahogy kedved, ízlésed tartja. Ha, ide (Folders) belépsz, innen is tudod indítani a zenéket, albumonként, de akár keverve az egészet is.

Ha, ez sem elég még mindig rakhatsz fel a gyár FW helyett Rockbox-t.
Gyári FW-vel is választható egyedi EQ-zás, és pár előre beállított, de RB -al szénné EQ-zhatod magad! :DDD

So, ha, engem kérdezel, h mit ajánlanék, mindennapi használatra és sportoláshoz is akár? Hasonlóan az előttem szólókhoz, Sandisk Sansa Clip+ -t.
Az összes kritériumodnak megfelel.

- Minőségi kivitel, strapabíróság (ebben az árkategóriában)
- A lehető legjobb hangminőség (ebben az árkategóriában)
- Övre csíptetési lehetőség
- Jól kezelhető, átlátható menü
- Az ára maximum 20.000 forint
- Szabadon állítható EQ
- Viszonylag hosszú lejátszási idő

Kerítesz mellé egy faja fülest és rendben leszel. Am. a sportolásos téma inkább ezen múlik, mintsem a lejátszón. Vannak sportoláshoz tervezett fülesek:
Csak egy példa.

Esetleg sportolásra tervezett lejátszó és füles egyben: Katt

Remélem tudtam kicsit segíteni.
De, talán az a legjobb, ha elmész egy szaküzletbe meghallgatózol pár masinát -egy jó minőségű saját fülessel - és azután döntesz, h melyik tetszik, mind külsőre, mind belsőre.
(esetleg előtte megkérded itt még egyszer, amikor már maradt 2-4 versenyző).

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#15692) bigmasterg válasza Argos (#15691) üzenetére


bigmasterg
addikt

1. ponthoz.:
Milyen keretből lesz meg a "legjobb hangminőség" és ez alatt milyen lejátszóra / lejátszókra gondolsz?

Őszintén? Én még nem találkoztam igazán jó hangú hordozható lejátszóval.
Valószínűleg egy hordozható dac+amp kombó lenne a legmegfelelőbb, viszont digitális audiokimenettel rendelkező lejátszó nemigazán kapható a piacon.

(#15693) Argos válasza bigmasterg (#15692) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Őszintén? Fogalmam se nincsen... hogy miből lehetne kihozni a legjobb hangminőséget.
Talán egy pöccre szerelt Hi-Fi cucc + hordozható aggregátor, amit rángatsz magad után egy nyanyatraktoron...

Ám,én -és feltételezem Piftuka is, pláne azzal a kitétellel, h a keret max 20k- a kereskedelmi forgalomban jelenleg megtalálható, hordozható zenelejátszókra gondoltam.

De, most komolyan..
Egyrészről, mindenkinek más szól szebben, másrészről hordozható Mp3 lejátszókról van szó, nem pedig illúziókról.
Harmadrészt, kinek mit enged a pénztárcája.. Nekem, most egy clip+ -ra futotta és nekem! ez szól a legszebben. Pontosabban, ez a legjobb mp3 lejátszó, amim eddig volt. Persze, vannak ennél jobbak, de amíg nem lesz rá keretem, -és talán akkor se, ha lesz- nem fájdítom a szívem azzal, h más után ácsingózzak.
Ahogy már írtam, utcára, zajba, tömegbe megfelel. Amennyivel szebben szólna egy, akár több százezres szerkentyű, annak jó része elvészne a környezeti zajokkal. Nyilván, nem véletlen kerül többe és szebb/jobb minőségű is a hang, amit azok a lejátszók keltenek, de nekem! nem ér meg annyit / nincs rá keretem.
So, én elégedett vagyok azzal, amim van és erről, ami tapasztalatom/ véleményem van megosztom azzal, aki érdeklődik.

[nagyon off]
(elvi kérdések boncolgatása helyett, inkább Te is hozzátettél volna vmit érdemben az aktuális témához) [/nagyon off]

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#15694) schawo válasza Argos (#15693) üzenetére


schawo
titán

Nem volt ennyire személyes a hozzászólás, mint amennyire magadra vetted. Inkább csak egy jelzés akart lenni, hogy kár keresni a legjobb hangú lejátszót. Az se lesz sokkal jobb, mint egy Clip, nem éri el normális asztali rendszerek minőségét, legyen akármennyi is a határ.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15695) Argos válasza schawo (#15694) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Csak a vége lett kicsit személyes szvsz.. :B
A többi közérdekű :P

"kár keresni a legjobb hangú lejátszót. Az se lesz sokkal jobb, mint egy Clip, nem éri el normális asztali rendszerek minőségét, legyen akármennyi is a határ."

Pont ez az, amit én is vallok. :K

...elmúlik...

(#15696) bigmasterg válasza Argos (#15695) üzenetére


bigmasterg
addikt

Pedig nem személyesnek szántam. :P

Tényleg nem hallottam még igazán jó hordozható lejátszót, de szeretném hinni, hogy létezik. :)
Hfifiman-ekben is hittem, de már többször bebizonyították, hogy ott 'kicsit' sántítanak a dolgok és csúnyán vágják a magasakat.
Nationite S:Flo2 (aka. Teclast T51) megérhetne még egy meghallgatást, viszont azokkal szenvedés együtt élni. (bugos és nehézkes a kezelése)

A Colorfly Pocket HiFi C4-el nem tudom még, hogy mi van. Találkozott már valaki méréssel / rendes teszttel róla?

[ Szerkesztve ]

(#15697) Shufny válasza bigmasterg (#15696) üzenetére


Shufny
őstag

A listára még felkerülhet az iPhone 4 és rokonsága. Az iTouch 3G -ről azért kijelenthető, hogy odavert a Clip+ -nak, csak a kimenő impedancia sok esetben nagyobb probléma lehet. Ezen kívül még annyiban volt rosszabb, hogy max hangerőn durván megnőtt a torzítása, de ezt én nem venném tényleges hibának, hiszen le lehet tudni annyival, hogy nem hangosítod fel annyira.

Elvileg a 4 -esben az egyetlen megmaradt szálkát, a kimenőimpedanciát javították, így az összességében egy komoly versenyző lehet. (és ezt speciel szinte biztosan ki fogod tudni próbálni, ha még nem tetted)

(#15698) bigmasterg válasza Shufny (#15697) üzenetére


bigmasterg
addikt

Touch 3G-m volt, tényleg nem volt rossz hangja(, viszont a mostani voodoo-s sgs-nél nem tudom, hogy jobb-e. De össze tudom majd hasonlítani őket, mert ismerősnél van.), de itunes + kompatibilitási problémák miatt eladtam.
Flac-et nem támogat, csak külön falc player-el, aminek használhatatlan a felülete. Apple lossless-be (vagy mp3-ba) lehet konvertálni, de meg kell tartani a gépen a flac mellett a konvertált verziót is, mivel ha törlöm a pc-ről, akkor következő szinkronizáláskor az ipodról is törli. :W

4-et meg még csak nyomkodtam, de előbb utóbb tuti össze tudom majd ezt is hasonlítani az sgs-el.

De akkor már a régebbi ipod classic-oknak nincs jobb hangjuk?
Nekem úgy rémlik, hogy jobbra hozták ki őket a touch-oknál is phone-oknál.
Meg ezeknél a szinkronizálással sem lenne baj, mivel foobar-al is lehet, és át is tudja automatikusan konvertálni a flac-et bármilyen formátumra. Viszont zenén kívül nem tud mást, de ugye classicnál más nem is kell rá.

[ Szerkesztve ]

(#15699) schawo válasza Shufny (#15697) üzenetére


schawo
titán

A probléma, hogy azt meg egy relatíve gyenge DAC-kal szerelték, így ugyan az erősítés elég jó lett, a forrás lerontja a végeredményt egy jó, de nem kiemelkedő szintre.

A Touch 3G és az SGS azonos audióhardvert kapott, de az SGS pont az egyedi implementáció miatt jobb lehet. Az i4 és az SGS2 is egyforma hardvert kapott, ott meg a Samsung elrontotta a megvalósítást.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15700) Shufny válasza bigmasterg (#15698) üzenetére


Shufny
őstag

Bocs, nem privátba akart menni. :D

Classic -ról nem láttam mérést, szóval passz. Lehet jobb, csak azok meg döglenek a HDD miatt tudtommal, és ugye már nem kapható. Na meg számomra kérdéses, hogy ha eddig nem foglalkoztak a kimenetivel, akkor vajon korábban miért tették volna? (persze nem kizárt) Én eddig úgy láttam, hogy arra alapozzák, hogy jobb, hogy Wolfson DAC -ot használ. :U

schawo: Mi teljesít nála összességében jobban? Gondolom az SGS -re gondolsz, de ilyen átfogó tesztet arról nem láttam. Persze elképzelhető. Mindegy, lényeg hogy ezek tudtommal ~50k -s lejátszók. Én erősen kétlem, hogy van jobb náluk hordozhatóban. Persze kérdés, hogy a táskás STAX rendszert is annak vesszük-e vagy sem. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.