Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15151) andorra válasza macera2 (#15150) üzenetére


andorra
őstag

Nos, én a Total Commandert használom, a sajátgépet mindíg csak kényszerhelyzetekben szoktam elővenni. Azzal biztosan oda kerül a könyvtár, ahová másolni akarom.
A Tag&Rename programot használom tag editornak.
Egyeteértek, a Fuze+ ősszességében sokkal jobb, nekem is van mindkettő.

(#15152) iwtss


iwtss
tag

Sziasztok!
Gyors kerdesma szeretnem megvenni a ketto kozul valamelyiket.
Sandisk Sansa Clip Zip
Sandisk Sansa Clip+
E ket masina kozott mi a kulonbseg ? Lenyeg : Csiptethetos legye, microSD kartyarol zenehallgatas,FM radio.

Szerintetek melyik lenne a jo valasztas ?
UI : Esetleg lenne mas termek amit ajanlanatok azt is szivesen fogadnam.

[ Szerkesztve ]

(#15153) Dottore válasza iwtss (#15152) üzenetére


Dottore
addikt

Úgy olvastam a Zip hangminőség szempontjából nem változott. Egyértelműen a Sandisk Sansa Clip Zip.

(#15154) macera2 válasza andorra (#15151) üzenetére


macera2
aktív tag

Nem volt pusztába kiáltott szó, amit tanácsoltál. Tag&Rename letöltve, elindítva / Albumok rubrikába beírva amit akarok / MSC mód / mappák áthúzva, és a Fuse / Albumok-ba megjelennek az áthúzott mappák. Kibonthatók, lejátszhatók. Most már nyugodt vagyok. Utólag is ezer köszönet. :R

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#15155) andorra válasza macera2 (#15154) üzenetére


andorra
őstag

Még annyit hozzá, hogy érdemes albumképet betenni minden egyes könyvtárba, folder.jpg néven, de nem utólag, mert akkor már nem látja.

(#15156) themebuilder válasza iwtss (#15152) üzenetére


themebuilder
senior tag

Sandisk Sansa Clip Zip -hoz még nincs Rockbox, de modernebb, újabb típus
Sandisk Sansa Clip+ -hoz viszont van Rockbox és csak feleannyiba kerül

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15157) bwoay válasza macera2 (#15150) üzenetére


bwoay
nagyúr

tegnap óta próbálom emészteni az általad leírtakat, de nem találtam benne rációt. szem előtt tartva, hogy azóta megoldódott a problémád (tag editor WTF???), ma előtúrtam mindkét lejátszót, és összehasonlítottam őket. nálam mindkettőn RockBox fut, de ugye a fw dual-boot, így bebootoltam a gyári firmware-rel.
a music menüpontba belépve mindkettőn a következő opciók láthatóak:
play all
recently added
artists
albums
songs
genres
my top rated
playlists
podcasts
audiobooks
recordings
folders

Ha utóbbiba belépsz, történjék bármi, a könyvtárszerkezetet úgy kell látnod, ahogy te azt felmásoltad rá. Egyszerűen nem értem, milyen tag editorról beszéltek egy olyan lejátszó kapcsán, ami alapból képes a könyvtárszerkezet alapú navigációra, számítógépre dugva pedig pontosan ugyanúgy viselkedik, mint a Clip + : két külső meghajtó jelenik meg, maga a lejászó Sansa Fuze label alatt, a kártya pedig removable disk labellel, és mindkettő külső meghajtóként használható MSC módban. Amennyiben nálad nem így működik a dolog, akkor a beállításokban van valami hiba! Persze megoldható tag editorral, de ennyi erővel mondhatnánk azt is, hogy térj át RockBoxra, vagy vegyél egy másik lejátszót - magyarul messze nem kézenfekvő megoldás mappákról áttérni ID3tag-ek haszálatára.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#15158) andorra válasza bwoay (#15157) üzenetére


andorra
őstag

Nálam pl. a Clip+ nem ismeri fel az albumot rockbox-al sem akkor, ha nincs albumnév tag. A Fuze+ jobban kezeli a fájlokat, de szerintem nem mindegy, hogy vannak-e Id3 tagok, vagy sem. Most fejből nem tudom megmondani, mikor milyen problémát okoz a tagok hiánya, de, hogy érdemes használni, az számomra már nem kétséges. Talán majd valaki más segít neked megvilágítani a problémát, aki jobban belemélyedt.

(#15159) bwoay válasza andorra (#15158) üzenetére


bwoay
nagyúr

a következőt kell megérteni: a folder alapú navigációnak az égvilágon semmi köze nincs az ID3tagekhez. pont ez a lényege. itt van a kezemben a Clip+, másoltam rá wav-ot (aminél nyilván alapból nincs ID3tag), illetve olyan mp3-at is, aminél szándékosan kitöröltem a tageket. Rockboxnál az alap a könyvtárszerkezet, így ott ugyanazt látni, mintha rákötném gépre, és úgy nézném. (ha valaki a tagekkel akar szarakodni, akkor a lejátszó jól láthatóan utólag építi fel az adatbázist). Gyári fw-el a folder menüpontba belépve ugyanez a helyzet, itt semmi jelentősége nincs a tageknek, és nem is lehet, hiszen azt totálisan figyelmen kívül hagyva azt nézi, hogy milyen könyvtárak vannak a lejátszón, mint adathordozón. Fuze+-ról nem tudok nyilatkozni, nem volt még hozzá szerencsém, de a kollega sem azt használ, ahogy elnézem. sima Fuze-nál meg ugyanúgy megy a dolog, mint a Clip+-nál. A két tag nélküli album akkor nem látszódik, ha az Artists, Albums, Songs, vagy Genres menüponton keresztül nézem, hiszen ott csak azt tudja kilistázni, aminél ki van töltve a tag-en belüli megfelelő mező.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#15160) andorra válasza bwoay (#15159) üzenetére


andorra
őstag

Megértettem.

(#15161) bwoay válasza andorra (#15160) üzenetére


bwoay
nagyúr

viszont én nem értem, nálad miként működhet ez máshogy! ha nincs album tag, akkor a music mappába másolt lemezek nem jelennek meg?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#15162) andorra válasza bwoay (#15161) üzenetére


andorra
őstag

Mivel Adatbazis felől közelítettem meg a Clip+-on az albumokat, nem jelennek meg, ha nincs ID tag Album névre. Érdekes módon alap fw-vel van, viszont rockboxal nincs folder opcióm, valószínüleg ezért nem is tudtam volna másképp.

[ Szerkesztve ]

(#15163) bwoay válasza andorra (#15162) üzenetére


bwoay
nagyúr

aha, I see! viszont ez így van rendjén. ha nincs tag, akkor az "albums", vagy "songs" vagy bármi alatt nem is fog megjelenni, mint azt írtam korábban. ez esetben a folder alatt fog csak látszódni, mert ott ugye nincs jelentősége a tageknek, csak a könyvtáraknak.

RockBoxnál nincs külön folder menüpont, ott attól függ, hogy a #music# menüpont alatt nézed-e, mert ott a szokásos ID3tag mezők között tudsz böngészni, vagy a néggyel alatta levő sima music-ba lépsz be, mert ott meg a könyvtárak vannak ;)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#15164) andorra válasza bwoay (#15163) üzenetére


andorra
őstag

Valóban, köszönöm.

(#15165) macera2 válasza bwoay (#15157) üzenetére


macera2
aktív tag

Kösz a részletes infókat. Meg is van a gond forrása! Nálam a FOLDER opció, a sor végén hiányzik. Pedig már formáztam is a Fjust. A Clp+-nál, ahogy emlékszem, megvolt. Lehetett választani, hogy kűlső v. belső stb. Egyébként nem a RokBoxot használom. Bosszantó, de emiatt már nincs kedvem visszaküldeni. Van valami tipped a javításhoz?

[ Szerkesztve ]

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#15166) andorra válasza macera2 (#15165) üzenetére


andorra
őstag

Nem lehet, hogy egy menüvel feljebb keresed?
Artist/Albums/Songs/Genres/Playlists/Folders innen hiányzik?

(#15167) macera2 válasza bwoay (#15163) üzenetére


macera2
aktív tag

Említed, hogy a RockBox-nál nincs külön Folder menüpont. Lehet, hogy nálam eleve a Rock van fenn? Merthogy nincs Folder menüpont. Az Info menüpontba a verzió szám: V01.01.11F. Mond ez valamit? Az eredeti gyári sw.-t lehet le lehet valahonnét tölteni?

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#15168) macera2 válasza andorra (#15166) üzenetére


macera2
aktív tag

Az én sorrendem a következő:

Music : Play All / Recenrly Added / Artist / Albums / Songs / Genres / My Top Rated / Playlist / Podcasts / Audiobooks / Recordings

és itt a vége.

u.i.: az a Podcast homályos előttem. Légy-szíves homályosíts már föl.

[ Szerkesztve ]

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#15169) andorra válasza macera2 (#15168) üzenetére


andorra
őstag

Akkor neked másik készüléked van. Az kizárt, hogy Rockbox legyen rajta eleve, hacsak nem kéz alól vetted.

(#15170) macera2 válasza andorra (#15169) üzenetére


macera2
aktív tag

Ujnak van minősítve.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#15171) schawo válasza macera2 (#15170) üzenetére


schawo
titán

:F :Y

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15172) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

üdv mindenkinek
kérdésem volna,nemrég megjött a Clip +-om és eza FW-van rajta ennél van már újabb?
V01.02.15A

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#15173) andorra válasza macera2 (#15168) üzenetére


andorra
őstag

Már megint azt a fránya Google-t kellett használni.

(#15174) Shufny válasza macera2 (#15167) üzenetére


Shufny
őstag

(#15175) themebuilder válasza bwoay (#15159) üzenetére


themebuilder
senior tag

Fuze+-nál (Firmware 02.38.06-től került bele) is tökéletesen működik a mappanézet (microSD-ről is) és egyszerűen kezelhető.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15176) themebuilder válasza PofaJenö (#15172) üzenetére


themebuilder
senior tag

Igen, az a legújabb hivatalos gyári firmware. Rockbox-ból meg a 3.9.1-es.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15177) macera2 válasza Shufny (#15174) üzenetére


macera2
aktív tag

Hi Shufny, bwoay és andorra!
Meg kell állapítanom hogy Van Isten! A kapott link telitalálat volt. Az instrukciók alapján telepítve a mit kellett, ahogy kellet, bejött a Zene / Folder / külső kártya, belső kártya, stb.. Pont mint a Clip+-nál, csak szebb kivitelbe. utólag is ezer köszönet a segítségért.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#15178) bwoay válasza macera2 (#15177) üzenetére


bwoay
nagyúr

már épp mondani akartam, hogy kezditek megint túlmisztifikálni a dolgokat, elég lenne egy fw upgrade, de Shufny hál' Istennek megelőzött.

themebuilder:
elhiszem, de az akkor is egy szar taperolós lejátszó :D

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#15179) themebuilder válasza bwoay (#15178) üzenetére


themebuilder
senior tag

Kis megszokást igényel a használata, de a régebbi Fuze modellnél korszerűbb típus.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15180) bwoay válasza themebuilder (#15179) üzenetére


bwoay
nagyúr

korszerűbb = a hangminőség nem javult, a kezelhetőség meg romlott

azért ez nem PMP, bármennyire is szeretné a SanDisk annak beállítani. Jellemzően zenehallgatásra veszi az ember, és tök mindegy, mennyire kezelhető egy érintőfelülettel ellátott lejátszó, ha az ember zsebrevágja, akkor minden előnye átmegy hátrányba. a korábbi sansák pozitívuma, hogy ki lehet tapogatni a kezelőszerveket. a Fuze+ meg annyival van előrébb (érdemi dolgokban), hogy szabványos rendszercsatlakozóval van ellátva. a többi meg csak füst.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#15181) themebuilder válasza bwoay (#15180) üzenetére


themebuilder
senior tag

Sandisk Sansa Fuze
1.9” (220x176) Vibrant TFT screen
Audio formats: MP3, WAV, WMA, Secure WMA, FLAC, Ogg-Vorbis, and audiobooks
Video formats: MPEG4 (SP) QCIF+ 20fps
Rockbox

Sandisk Sansa Fuze+
2.4" (320x240, 30 FPS) bright QVGA LCD screen
Audio formats: MP3, WMA, Secure WMA, FLAC, Ogg-Vorbis, AAC, Audible, Podcasts
Video formats: MPEG-4***, H.264, WMV
Photo formats: JPEG, BMP
MicroUSB 2.0
Touchpad

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15182) bwoay válasza themebuilder (#15181) üzenetére


bwoay
nagyúr

jogos, javítom:

korszerűbb = a hangminőség nem javult, a kezelhetőség romlott, és még rockbox sincs rá

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#15183) schawo válasza bwoay (#15182) üzenetére


schawo
titán

Rockbox majd lesz, ezt egy új termék hibájaként felhozni nem szerencsés :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15184) bwoay válasza schawo (#15183) üzenetére


bwoay
nagyúr

pedig jelenleg ez is hátrány. én még emlékszem, mennyit vártam Fuze-nál meg Clip +-nál, hogy kijöjjön, mert a sima Clipen már használtam, és láttam, hogy mennyivel jobb, mint a gyári. valahol meg is vannak még itt a topicban a postok a nagy örömködésről, amikor megjelent végre

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#15185) schawo válasza bwoay (#15184) üzenetére


schawo
titán

Persze, ezt tudom, de ez így lesz mindig, minden új készüléknél. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15186) andorra válasza bwoay (#15182) üzenetére


andorra
őstag

Én nagyon nem szeretem a Rockbox-ot, kizárólag azért tettem rá a Clip+-ra, mert nem volt lehetőség a gyári fw-vel nagyobb hangerőt beállítani. A Fuze+-nál szerencsére a gyári fw-vel is lehet.

(#15187) #58660352


#58660352
törölt tag

Sziasztok, ha van valakinek rossz vagy fölöslegessé vált iAudio U3 lejátszója, én vevő lennék rá (a memória kapacitás nem számít).

(#15188) bwoay válasza andorra (#15186) üzenetére


bwoay
nagyúr

van lehetőség gyári fw-el is, csak a régiót kell átállítani, és voilá.

én meg úgy vagyok az RB-vel, hogy ha az autoplay lenne az egyetlen feature, amivel többet tud a gyárinál, már csupán azért is feltenném: a bekapcsolástól számolva 2 mp-en belül már szól a zene, priceless! A Fuse-nál meg az sem jött rosszul, hogy eltűnt az ocsmány gyári felület (kék háttér előtt balf@sz ikonok scrolloznak WTF?), helyette tök szép betűtípussal, nagy méretben, a scroll wheel körüli fénnyel megegyező színű karaktereket tudtam kipakolni.

Peregrinator:
donornak kellene? egy fehér 512-est lehet, hogy fel tudnék szabadítani, ugyanakkor tökéletesen működőképes, tehát lenne ára

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#15189) andorra válasza bwoay (#15188) üzenetére


andorra
őstag

Az jó hír, melyik régióra? Hogyan tudom legbiztosabban leszedni a Rockboxot?

(#15190) bwoay válasza andorra (#15189) üzenetére


bwoay
nagyúr

bármelyik régió jó (asszem) Európát leszámítva. talán kell egy factory reset is, asszem akkor ajánlja fel, már elég rég volt, amikor ilyesmivel küzdöttem.

legbiztosabban leszedni a lejátszóról szerintem RB utilityvel lehet, ott talán egy gomb az eltávolítás. de amúgy ha felrakod a módosítatlan (tehát gyári) firmware (.bin) file-t,
és letörlöd a rockbox foldert, akkor a következő bootolásnál már flasheli is magát. emlékeim szerint :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#15191) andorra válasza bwoay (#15190) üzenetére


andorra
őstag

Az RB utilytivel uninstalláltam. A Bootloader eltávolító kiírta, hogy nem tudja eltávolítani a bootloadert, frissítsem a gyári FW-t. Ez most a legrissebb, egyelőre csak updater exe-t találtam, ami persze nem frisíti, mert már friss. A Rockbox indulna újra a bekapcsoláskor, persze már nem tud. Azt a bizonyos bin fáljt honnan töltsem le, ha valóban az a megoldás?

(#15192) andorra válasza andorra (#15191) üzenetére


andorra
őstag

Ok, megtaláltam.

(#15193) camalot


camalot
tag

Bluetooth fejhallgatós mp3-al van valakinek tapasztalata? Milyet érdemes venni?

(#15194) themebuilder válasza bwoay (#15188) üzenetére


themebuilder
senior tag

Fuse->Fuze :)

A gyári 3 háttér elég vacak a Fuze+-nál is, bármilyen képet be lehet állítani, de alig látszik sajnos, mert fedik a menü elemei.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15195) albert8


albert8
addikt

Üdv nektek :)
szeretnék venni egy lejátszót
milyen lehetőségek vannak manapság?
olyan 5k-ig max és ha lehet sok hely legyen rajta :D
márka mindegy

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#15196) bwoay válasza themebuilder (#15194) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem a háttér a szar, hanem az egész kezelőfelület rém bénán néz ki. akkor már inkább a grafikát totálisan mellőző RB, elvégre nem farsangra kell.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#15197) themebuilder válasza albert8 (#15195) üzenetére


themebuilder
senior tag

Használt vagy refurbished Clip+ vagy Fuze, de inkább 7-8000Ft.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15198) themebuilder válasza bwoay (#15196) üzenetére


themebuilder
senior tag

Elvileg készül Fuze+-ra is a Rockbox.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15199) albert8 válasza themebuilder (#15197) üzenetére


albert8
addikt

Bocsi, lehet hogy én vagyok ennyire tudatlan, de mit is jelent ez? :B
és most vettem észre hogy 5k-t sikerült irni ami nem igaz :U
50k-t akartam

Jah és egy jó fülest is mondhattok hozzá ha tudtok

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#15200) themebuilder válasza albert8 (#15199) üzenetére


themebuilder
senior tag

Manufacturer (gyárilag) refurbished (felújított).

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.