Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14401) Dottore válasza TESCO-Zsömle (#14400) üzenetére


Dottore
addikt

Köszi Zsömle. Látszik, hogy fórumozás közben dolgozom is néha. :)

(#14402) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok!

A fuze és clip+ között hangzásban van különbség?
És teljesen véletlenül nincs valakinek összehasonlítási alapja egy samsung wave-hez képest? :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#14403) Xaels


Xaels
félisten

Sziasztok. Párom kapott most egy 8GB-os Clip+t. Első próbára a gyári füles halknak tűnik, de a hangzás elèg tiszta. Egy normálisabb fülessel/fejessel javul a hangerő?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#14404) maláj válasza Xaels (#14403) üzenetére


maláj
őstag

(#14405) Xaels válasza maláj (#14404) üzenetére


Xaels
félisten

Köszi szépen. Bocsi, hogy nem kerestem rá, de telefonról vagyok és kicsit macerás. A gondot a régió Észak-Amerika opciója megoldotta. :R

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#14406) maláj válasza Xaels (#14405) üzenetére


maláj
őstag

semmibaj ...
500 fekvőtámasz büntetésből :DDD

(#14407) themebuilder válasza Polllen (#14402) üzenetére


themebuilder
senior tag

Ha van különbség akkor is csak elhanyagolható mértékben. Rockbox ajánlott mindkettőre a jobb EQ-zhatóság érdekében.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14408) Polllen válasza themebuilder (#14407) üzenetére


Polllen
nagyúr

Köszönöm, az EQ egyáltalán nem mozgat... :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#14409) themebuilder válasza Polllen (#14408) üzenetére


themebuilder
senior tag

A Rockbox nem csak az EQ miatt lehet jó dolog.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14410) Xaels


Xaels
félisten

Na itthonról végre. Feldobtam pár zenét páromnak és rádugtam az AKG K420-amat. Azt kell mondjam, hogy EQ csesztetés nélkül is tényleg jól szól a kicsike. Több van benne mint amire számítottam, bár a D2-t nem cserélném le rá.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#14411) TESCO-Zsömle válasza themebuilder (#14409) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Durva, hogy Clip+-hoz (ilyet rendeltem) majd 200 oldalas manual-ja van a RockBox-nak. :Y

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#14412) Viktor77 válasza TESCO-Zsömle (#14411) üzenetére


Viktor77
titán

Én tegnap raktam fel a sima Cliphez a Rockbox-ot. Szó szerint elvesztem a menükben, a dolgok nagyobbik részéről fogalmam sincs. Lehet, nem túlzás a leírás.

De jó lett. A végletekig testreszabható hangzás (ilyen-olyan vágási frekvencia (pl. beállíthatod, hogy az 5 sávos eq mély sávja melyik frekvenciát állítsa 20-XXhz-ig, plusz még valamiket lehet állítani, minden sávhoz 3 dolog tartozik, a másik kettőről fogalmam sincs), sima bass/treble, balance, sztereó kiterjesztés, előre beállított hangzásképek), és még millió dolog, jópofa játékok, témák (többfajta betűtípus és betűméret), sokféle óra (sőt, demó szinten láttam albumborító-megjelenítőt is), a számcímscrollozás sebességének beállítása (akár pixelenként), stopper, számológép, ébresztőóra, sakk, metronome, és még egy csomó dolog, amiknek valószínűleg a negyedét sem fogom használni, de hihetetlen látni mit kihoztak belőle.
Sőt, szerintem hangosabb is lett, de lehet, hogy ezt csak bemesélem magamnak (bár a hangerejével eddig sem volt bajom).

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#14413) TESCO-Zsömle válasza Viktor77 (#14412) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

:Y :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#14414) macera2 válasza Viktor77 (#14412) üzenetére


macera2
aktív tag

Hi Viktor77!
"Clip+" - om van, és én, már napok óta küzdök a Rockboxal. A 381-es változat letöltve, kibontva, minimális inst. mód. A bootloader installálásánál akadtam el. Ehhez egy fájlt hiányol, amit nem találok. Küldhetnél egy kis helpet, akár privibe is, hogy ne fárasszuk a nagyérdeműt. Hátha meg tudnám spórolni az 500 oldalas manuál megtanulását.

[ Szerkesztve ]

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#14415) Viktor77 válasza macera2 (#14414) üzenetére


Viktor77
titán

Inkább ide írom, a válasz másnak is jól jöhet.

Nekem egy filet hiányolt a telepítő, és az pedig egy gyári firmware. Letöltöttem a legfrissebbet, és mikor kérte betallóztam.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#14416) macera2 válasza Viktor77 (#14415) üzenetére


macera2
aktív tag

De honnét? És hogy hívják? Van valami linked?

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#14417) Viktor77 válasza macera2 (#14416) üzenetére


Viktor77
titán

Pl. a Sandisk oldaláról. Leszedheted az Updatert is, ami szól ha van új, de felesleges, elég csak maga a firmware is.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#14418) Slownz


Slownz
senior tag

Hali!

Itt a topicon belül sok olyan hozzászólást láttam, amiben a refurbished termékek iránt érdeklődték, hogy megbízható-e, miért jó, megéri-e, stb.
Megosztom én is a tapasztalatom, hátha ez segít:

Én egy 4GB-os Sandisk Sansa Clip+-ot néztem ki magamnak. A következő opciók álltak fent:

1.) Megrendelem itthonról garanciával: 1.1) webshopon keresztül: pixmania 9700 HUF
1.2) rendesen boltban: extreme digital 14900HUF

2.) Illetve megrendelem egy külföldi boltból: 2.1) újonnan ebay körülbelül 40 GBP ( ~12000HUF)
2.2) vagy rendelek egy refurbished terméket durván 24 GBP-ért (~7500HUF) ebay

Én a refurbished termék mellett döntöttem. A fent linkelt boltból rendeltem csütörtök éjszaka adtam fel. Hétfőn délelőtt már hozták is (ingyenes kiszállítással). A csomagolással minden rendben volt, ilyen szilikonos tokban küldték a cuccokat, mindegyiket egyesével becsomagolva szépen. Én biztos vagyok benne, hogyha odaraknák ezeket az alkatrészeket, a gyári vadiújakhoz, ember legyen a talpán, aki megkülönbözteti. Mellesleg a csomag tartalmazott egy adatkábelt és egy fülhallgatót, illetve egy rövid leírást a termékről. Eddig én maximálisan meg vagyok elégedve, úgy érzem jól döntöttem. Másnak is bátran merem ajánlani a refurbished sansa-kat , és a boltot is egyben.

(#14419) macera2 válasza Viktor77 (#14417) üzenetére


macera2
aktív tag

Hi!
Kösz a segítséget. Most már a Rokkal indul a masina. Így már nem is volt olyan nehéz a telepítés. Csak a megfelelő gombokat kellett lenyomni, a megfelelő sorrendbe. :DD

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#14420) maláj válasza maláj (#14361) üzenetére


maláj
őstag

továbbra sincs semmi fejlemény :(

(#14421) bigmasterg


bigmasterg
addikt

"I am happy to announce we will start another production run for the Nationite S:Flo2 with the expected stock arrival by the end of July. The Nationite S:Flo2 will come back in 8GB and 16GB versions, but this time we will also have bundles!"

Szóval megint kapható lesz az S:Flo2. [link]

(#14422) wolfman válasza Slownz (#14418) üzenetére


wolfman
veterán

Akkor nekem ilyen termékem lehet, mert pontosan 7500-ért vettem a Sansámat!

Ellenben annyi, hogy most van egy baja, ami nagyon remélem nem maradandó(és lehet hogy a gépem szarozik). :(

Reggel PC bekapcs, mp3 eleve benne volt mert töltöttem este. Nézem TC-ben, nem látja a meghajtót. Kihúzom, várok picit, visszadugom de semmi. Hang bekapcs, kihúz/bedug és még csak hangot se hallok hogy lenne valami érzékelve/elutasítva. Reset se segített eddig. Kipróbáltam hogy nem az előlapi USBbe dugom hanem hátra, az se jó. Kipróbáltam másik kábellel, az se jó. Kipróbáltam, hogy manuálisan megmondva a gépnek lát-e új hardvert, de nem! Pendrive-mat látja a gép egyből. Akkumulátorát tölti a lejátszónak.

Ilyenkor mit lehet tenni? :( Másik gépet nem próbáltam még.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#14423) wolfman válasza wolfman (#14422) üzenetére


wolfman
veterán

Bejöttem munkahelyemre, itt se látja a gép a lejátszót! :( Zenét tudok rajta hallgatni, minden funkcionál, csak az USB mód nem. Állítgattam, nem reagál semmire!

Nos, mit van mit tenni? :O

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#14424) Lotusz


Lotusz
tag

üdv, bocs hogy egy kicsit off vagyok, de tudtok valami jó módszert mp3 lejátszó kijelzőjén levő karcolások eltüntetésére?

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

(#14425) themebuilder válasza wolfman (#14423) üzenetére


themebuilder
senior tag

Ha raksz bele microsd-t és egy harmadik gépen próbáld, nyomj még egy resetet a lejátszón és próbáld ki másik USB kábellel is.

Ha minden kötél szakad vidd be hozzájuk.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14426) wolfman válasza themebuilder (#14425) üzenetére


wolfman
veterán

Esetleg egy szoftverfrissítés?
Csak az a gond hogy most is a legfrissebb van rajta(v01.02.15a). Olyat lehet hogy ugyan azzal a firmware-el felülírni az előzőt? Csak mert ugye az van hogy a progi leáll ha ugyan azt érzékeli.

Van még talán egy olyan firmware is ami ennél is frissebb, de azt csak manuálisan lehet telepíteni. Jól tudom?

Egy kis érdekesség, nem tudom számít-e. A régi Magyarországon vett Clip+ -om minden könyvtárat mutatott használat közben, ez amit USA-ból rendeltem meg csak azokat a könyvtárakat mutatja amiben vannak zenefájlok. Ha pl. a voice könyvtárban nincs felvett hangfájl, akkor az nem látszik.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#14427) Slownz válasza wolfman (#14426) üzenetére


Slownz
senior tag

Hmm, remélem megoldódik a problémád.

Én ezt a firmware-t telepítettem rá manuálisan, ami csak annyiból áll, hogy rámásolod a fájlokat a lejátszóra, lecsatlakoztatod, bekapcs, és már írja is, hogy frissíti.

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy felraktam rá a legújabb rockboxot és olyan problémát észleltem, hogy működik kifogástalanul, azonban ha rádugom a gépre, vagy csak simán tölteni, egy usb táppal, akkor "visszavált" az eredeti gyári szoftverre, majd addig az is marad bent, amíg le nem csatlakoztatom, majd ki-be kapcsolom 1x. Nem tudom mennyire egyedi a bajom, avagy mindenkinél ez van?

(#14428) wolfman válasza Slownz (#14427) üzenetére


wolfman
veterán

Ez mind szép, de ugye nem tudok a lejátszóra másolni, mert nem ismeri fel a gépem! :( Ha esetleg ez működik memória kártyáról, akkor meg tudom csinálni.

És itt lett felesleges előbbi kérdésem is, hogy firmware frissítéssel megoldható-e, mert most jövök csak rá, hogy így nem megy hogy a gép nem lássa! :O Büdös életbe!!

Írok a SanDisk-nek, hogy mit tudok tenni ezügyben, mert ha semmit akkor ez is kuka! Így nem tudom használni és kibasztam az ablakon 7500Ft-ot! :W

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#14429) krino válasza wolfman (#14428) üzenetére


krino
tag

nem lehet az usb-t állítgatni vagy mi? mert mintha már korábban olvastam volna ilyen usb állítgatós problémát.

(#14430) PHM válasza Slownz (#14427) üzenetére


PHM
addikt

Ha jól tudom, ez normális jelenség.

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#14431) PHM válasza wolfman (#14428) üzenetére


PHM
addikt

Próbáld meg másik adatkábellel, MSC módba állítva a lejátszót,
lehetőleg olyan PC-n, ami nem túl rég lett telepítve. (min. XP SP2)
Velem már előfordult, hogy a vadiúj pendrive-om nem ismerte fel a gépem.
Mint kiderült, valamelyik korábban telepített USB-s eszköz meghajtója
volt a ludas.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#14432) wolfman válasza PHM (#14431) üzenetére


wolfman
veterán

Kösz a tippeket, de 3 különböző kábellel próbáltam már és két különböző géppel, oprendszerrel. Az USB mód eleve MSC-n van, erről tudtam már. :(
Megint az az idegesítő, hogy lényegében full jó a lejátszó, csak zenét nem tudok rá tenni! :(

Slownz: Neked is bele van éretve egy pici R betű a készülék csipeszébe?

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#14433) themebuilder válasza wolfman (#14432) üzenetére


themebuilder
senior tag

Az USB csatlakozáshoz nem került be valami, az érintkező tiszták, épek?

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14434) wolfman válasza themebuilder (#14433) üzenetére


wolfman
veterán

tiszták!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#14435) Slownz válasza wolfman (#14432) üzenetére


Slownz
senior tag

Amennyiben úgy érted, hogy a csipesz tartóján a cucc sorozatszáma után írva van egy R betű, akkor igen :K

Amúgy nem tudom mikor vetted a cuccost, de az enyémre pl. adnak 3 hónap garanciát. Szóval írsz nekik és én még arra is látok esélyt, hogyha valamilyen úton módon tudod bizonyítani, hogy rossz a termék, akkor nem baszakodnak és küldenek újat. Vagy a legrosszabb esetben is visszaküldöd a legkisebb borítékban, nem lehet több az 2-3 ezernél max. Még lehet így is olcsóbb, mintha szervizelnéd, bár nem ismerem se a pontos szerviz, se a pontos posta árát.

(#14436) need


need
addikt

Üdv.

Kedves ismerősöm kért meg hogy nézzek már neki valamilyen mp3 lejátszót..!

Sonyra gondolt 10-15k kategóriába... és elég neki a 4 gb méret...

valaki esetleg kis tájékoztatást tudna küldeni hogy melyiket ajánljam neki...?!:

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#14437) themebuilder válasza need (#14436) üzenetére


themebuilder
senior tag

Sony NWZ-E453, Samsung YP-Q3, valamint ajánlott még új vagy manufactured refurbished Sandisk Sansa Clip+, Fuze, (ha nem zavar a rossz irányítás akkor Fuze+).

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14438) need válasza themebuilder (#14437) üzenetére


need
addikt

továbbítottam a dolgot...

örök hála.. :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#14439) bejgli86


bejgli86
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni, a Clip+ommal kapcsolatban. Sajnos a probléma hardveres jellegű, mégpedig valahogy sikerült elrontanom a hangerőszabázó + gombját, ergo csak halkítani tudom a gépet. Volt valakinek korábban ilyen? szervízben megoldják szerintetek? hova érdemes visszavinni? Gari nem tudom van-e még rá:S

Vagy esetleg rockboxxal van olyan opció, hogy a többi gombbal babráljam a hangerőt/átmappoljam vhogy?

Előre is köszi a segítséget!

(#14440) themebuilder válasza bejgli86 (#14439) üzenetére


themebuilder
senior tag

#14425 - őhozzájuk kellene visszavinned

need ;)

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14441) wolfman válasza Slownz (#14435) üzenetére


wolfman
veterán

Én úgy értem, hogy az mp3 hátulján lévő csipeszbe bele van-e égetve egy R betű? Nekem van.

Na akkor el is értünk a bizalmi kérdéshez. Már gondolkozom hogy felveszem a kapcsolatot a Sandisk képviselettel hogy mi a fenét tudok csinálni a készülékkel. Mikor megjött egy picike dobozban volt(még megvan a doboz), azon sorozatszám, típusszám, név. Dobozban lejátszó, fülhallgató, USB kábel, ezen kívül semmi! Már azt se tudom honnan rendeltem, szóval ide írni se tudok. :(
Ezért gondolom hogy Sandiskék esetlegesen lehetnek olyan kedvesek, aztán némi felárért megszerelik, kicserélik.

Szerintetek microSD kártyáról tud manuálisan firmware-t frissíteni ha oda rakom a fájlokat?

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#14442) themebuilder válasza wolfman (#14441) üzenetére


themebuilder
senior tag

Egy próbát megérhet a dolog, de szerintem frissíteni csak a beépített memóriáról lehet.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14443) letthemdown


letthemdown
csendes tag

Lenne egy kérdésem- Mp3 lejátszó vásárlás előtt állok és 2 típus között vacilálok. Nekem elsősorban a hangminőség a fontos. Melyiket ajánljátok inkább?:

Philips SA2VBE04K

vagy

SONY NWZ-E453

Esetleg, ha ebben az árkategóriában tudtok jobbat ajánlani azt is megköszönném.

(#14444) themebuilder válasza letthemdown (#14443) üzenetére


themebuilder
senior tag

A kettő közül szerintem a Sony-val járnál jobban. De sajnos a FLAC-et nem támogatja.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14445) letthemdown válasza themebuilder (#14444) üzenetére


letthemdown
csendes tag

És a Sandiskek a Sonyhoz képest milyenek?

(#14446) themebuilder válasza letthemdown (#14445) üzenetére


themebuilder
senior tag

Erre nehéz válaszolni: a Sandisk Sansa-k támogatnak FLAC-et, a Sony-knak sajátos hangzása van, amit sokan szeretnek és sokan meg nem (annyira). A Sandisk Sansa-k Equalizer-e borzalmas, a Sony-é talán jobb valamivel. A Clip+ 15 órát működik egy feltöltéssel (Rockbox-al kb 20-22 órára kitolható), a Fuze 24-et - ezek a gyári adatok is. A Sony-nak hiába van megadva 50 óra azt sajnos nem éri el az a tapasztalat. Nehéz a választás, mindegyik jó vétel azonban kis kompromisszumokkal, ennyiért jobbat nemigen találsz, és a drágábbak se sokkal jobbak.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14447) Stephan89


Stephan89
aktív tag

Sziasztok!

Ugyan nem szorosan a topic címéhez tartozik, de azért leírom. Szóval, van nekem ez a B szériás Sony mp3 lejátszó rendelésem, ami mellett azért döntöttem, mert a Samsung mp4 lejátszó nem érkezett volna meg időben. Nos, a Sony-t május 23-án rendeltem meg az Electrobox Webáruháztól, elméletileg utána való pénteken, de legkésőbb 30-án, azaz hétfőn náluk, majd 31-e környékén már a kezemben kellett volna lennie a lejátszónak. Június elsején írtam nekik, hogy akkor mikor is várhatom a lejátszómat, erre írták, hogy azon a héten pénteken, tehát 3-án fog megérkezni hozzájuk. Mondom oké, már nem tartják be a szerződésben vállaltakat, de mindegy. Azonban a lejátszóról még a mai napon sem kaptam semmi hírt, így -párszor elszámolva tízig- írtam nekik egy udvarias e-mailt, hogy akkor most mi van? Erre válasz néhány óra múlva:

"Tisztelt Megrendelő A termék még nem érkezett be raktárunkba.
A beérkezésről e-mailben tájékoztatjuk. Köszönettel Electrobox Webáruház"

Itt veszítettem el a türelmemet és bántam meg, hogy bármit is rendeltem tőlük. A szerződésben, amit küldenek e-mailben, leírják, hogy ha megrendeltem, köteles vagyok kifizetni, nem mondhatom le. Na most lehet én vagyok a türelmetlen, a szemét alak, de nem akarok tovább várni, zenét akarok hallgatni! Ők ezt nem tudják teljesíteni, le fogom mondani a rendelést. Igazam van, vagy nem? Ugyanaz a helyzet állt elő, mint a Samsung rendelésénél, csak itt most b*sztak írni, hogy a termék nem lesz meg időben, ha így nem tetszik, mondjam le a rendelést. Pedig le fogom mondani. Vagy szerintetek mit tehetek?

Na ennyi, kidühöngtem magam, most pedig levezetésképp megyek futni... zene nélkül.

Üdv.

(#14448) themebuilder válasza Stephan89 (#14447) üzenetére


themebuilder
senior tag

Ezeket tanulmányozd át: [link], [link], [link], [link], [link]

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14449) iknight


iknight
senior tag

Üdv Urak!

Szeretném megkérdezni, hogy az Apple ipad nano megtud jeleníteni pdf-et, txt-t vagy world docot?

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#14450) Stephan89 válasza themebuilder (#14448) üzenetére


Stephan89
aktív tag

Köszi! Közben megoldódott az ügy. Írtam nekik e-mailt, 7 perc alatt megérkezett a válasz. Törölték a rendelésemet zokszó nélkül, de azt hiszem ez a minimum. Ezek után ez a webshop nálam bekerült a "soha többet" kategóriába.

Üdv.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.