Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15701) bigmasterg válasza Shufny (#15700) üzenetére


bigmasterg
addikt

Bákker', én meg privátban válaszoltam, de akkor berakom ide is, mert ide tartozik. :))

Annyira nem ástam bele magam a classic-ok lelkivilágába. Gondolom van azért hallható különbség a különböző gen-ek között. (?)

Akkor megint ott vagyunk, hogy nem tudunk egy tényleg jó lejátszót mondani.

Még esetleg ezek a sony-k is érdekesebbek lehetnek, korábban jókat olvastam róluk. Persze lehet, hogy ezek sem tudnak kiemelkedőt, és mondjuk egy i4 jobb hanggal rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

(#15702) bwoay válasza bigmasterg (#15701) üzenetére


bwoay
nagyúr

ezeknél a s-master digitális erősítő csinálja a csodát, és tényleg működik is a dolog, szépen szólnak, bár fel tudom hozni negatívumnak, hogy van némi fehérzaj a háttérben, de az inkább ilyen Cowon szintű, vagy hasonló, és nem mérhető össze a Sonyk korábbi ordenáré sistergésével. Az X szériás Sonyknak a Clipnél sokkal szebb hangjuk van, pedig ha valaki, akkor én aztán a SanDisk lejátszók nagy barátja vagyok, csak eleve nem tartom túl fairnek az összevetést, ha egy Clip használtan 6 rugó, egy X-1060 meg mondjuk 80.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#15703) schawo válasza Shufny (#15700) üzenetére


schawo
titán

Én abszolút nem hiszem, hogy az SGS jobb lenne egy i4-nél, de bizonyos Sonyk igen. Az SGS DAC-ja rendben van, de erősítése nem sikerült tökéletesre, sajnos ez jól hallható a Shurerral. Mindig is mondtam, hogy egy kis impedanciás fülest nehezebb hajtani, mint egy akár 600 Ohmost, mert pl a DF-fel sokkal jobban teljesít az Apogeeval szemben, mint a Shure-ral.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15704) loofi


loofi
csendes tag

Hello!

Max 10k körül kapható jó hangminőségű lejátszó?
Sennheiser CX300-II-vel használnám.

Egy 2 gigás már elég lenne.

(#15705) themebuilder válasza loofi (#15704) üzenetére


themebuilder
senior tag

Megfelelhet:
-Sandisk Sansa Clip+
-Sandisk Sansa Fuze

(akár Manufactured Refurbished is)

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15706) loofi válasza themebuilder (#15705) üzenetére


loofi
csendes tag

Sandisk-eket néztem, de csak 20k körül találtam, de ennek a refurbished-nek utánanézek, kösz.

(#15707) themebuilder válasza loofi (#15706) üzenetére


themebuilder
senior tag

Nem tudom hol nézted, de a legtöbb helyen 10000Ft környékén vannak.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15708) magic_screen válasza loofi (#15706) üzenetére


magic_screen
csendes tag

Én 8ezerért vettem a 2GB Clip+
http://www.avplanet.hu/sandisk-sansa-clip-plus-2gb.html
(akkor még volt raktáron)

(#15709) Argos válasza loofi (#15704) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Én innen vettem a Clip+ -om -igaz a 8 GB-osat- szállítással ~13.700-ért, nemrég.

...elmúlik...

(#15710) Robinhofan válasza Argos (#15709) üzenetére


Robinhofan
csendes tag

Sajnos bedöglött a clip+ töltőm. Sose volt teljesen jó, 4.-5. alkalommal viszont mindig érzékelte. De most semmi,.. Bedugom, bekapcsol ugyan, de kiirja hogy az USB eszközt nem lehet felismerni...
Se nem tölt, se nem érzékeli hogy tudjak ra rakni zenét, ugyh használhatatlan,...
Tesóm is vett egyet a multhéten, neki viszont nem hosszu töltőt adtak mint az enyém, hanem rövidet és van rajta egy kis vastagitas. Azzal tökéletesen működik, viszont az enyémmel se az enyém se az övé nem.
A kérdés az lenne hogy tud-e valaki hasonlót amit meg lehet venni, vagy más kütyühöz való töltőt amivel lehetne tölteni..
Nincs esetleg valakinek egy amit nem használ és működött még anno?

(#15712) PHM válasza Robinhofan (#15711) üzenetére


PHM
addikt

Bármilyen normális miniUSB kábel jó hozzá.
(A noname lejátszókhoz adott kábelek nem mindig.)
Menj be egy számítástechnikai boltba, adni fognak.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#15713) Argos válasza Robinhofan (#15710) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Így, ahogy PHM mondja. Normál USB <=> Mini USB kábel, vagy mini USB-s hálózati (220V) töltő -pl telefonhoz- jó hozzá (töltésre!). De, belépsz egy számtech boltba, viszed magaddal a töltőt, lejátszót és megmondod, h a döglött helyett kellene egy másik (próbáld is ki helyben!).

...elmúlik...

(#15714) Piftuka


Piftuka
veterán

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

1. Igen, természetesen a "lehető legjobb hangminőségre" a 20.000 forint alatti árkategóriában gondoltam. Amit ki lehet hozni ennyiből, az a lehető legjobb legyen. Állandó, otthoni zenehallgatásra úgysem az MP3 lejátszómat használnám.

2. A SONY lejátszók még mindig nagy kérdést jelentenek számomra. Sokan dícsérik őket (s tulajdonképpen nem véletlen, hogy kb. 16-17 évig használtam a walkmanjeit a cégnek).

Jól értem tehát, hogy most már "direktbe" is kezelnek MP3-at? Nincsen semmi konvertálás?

Ebben az árkategóriában melyik SONY lejátszókat érdemes a fentebb ismertetett szempontok alapján megtekinteni?

3. Az elem vs. beépített akku kérdése.... Elég bizonytalan vagyok. Egyrészt a SANYO Eneloop tényleg bitang jó (jelenleg a legjobb) a tölthető elem kategóriában, másrészt akár már csak a topic-nak ezen az oldalán is nagyon sokan panaszkodnak a Sansa Clip+ beépített aksijára! :F

Ez eléggé elbizonytalanít. Egyeseknek a nemrég vásárolt lejátszójában már rossz az akkumlátor... ez nem jó. :(

4. Rögzíthetőség és strapabíróság szempontjából egyébként annyi lenne a követelmény, hogy szobabiciklizés, kocogás közben a nadrágomra, vagy nyakba csíptetve stabilan a helyén maradjon. Nagyon "csapatni" (terepfutás, sziklamászás, stb.) nem fogom azért. :N

Továbbra is hálásan köszönök minden hasznos észrevételt! :R

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#15715) SunSoul válasza Piftuka (#15714) üzenetére


SunSoul
tag

Ezt akkor nem nézted át. Itt megnézheted a Sony-t ami 20k-ból kijöhet. Egy jól működő beépített aksis szerintem praktikusabb mint külön vesződni.
Egyébként bemész egy Sony Centerbe és akár meg is hallgathatod, ha van bent náluk. Az E sorozat szokott lenni, de azért nem árt egy telefon előtte.

(#15716) bwoay válasza SunSoul (#15715) üzenetére


bwoay
nagyúr

amúgy sem tud "külön vesződni", mert már csak beépített akksis lejátszók vannak.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#15717) SunSoul válasza bwoay (#15716) üzenetére


SunSoul
tag

Igaz kihaló félben van, de azért még akad. Aki nagyon ragaszkodik hozzá találhat még.

(#15718) Piftuka válasza SunSoul (#15715) üzenetére


Piftuka
veterán

De, de! Természetesen megnéztem akkor is, és köszönöm az ajánlást! :R (Azért is írtam fentebb, hogy köszönöm mindenkinek a javaslatot, hozzászólást.)

Alapvetően szimpatikus is (bár dizájnra nem feltétlenül az én stílusom... még a fekete is túl "diszkós", én pedig egy hard rock/metal muzsikus volnék, vagy mimanó... ;) )...

De azt vártam, hogy valaki mond majd bővebben pár szót általában véve a SONY lejátszókról, s akár a konkrét típusról is.

Tényleg minden tanácsot, észrevételt köszönettel fogadok, s megszívlelek.

Annyira nem sürgős a döntés... ha már ilyen sok évet kibírtam MP3 lejátszó nélkül, akkor tényleg szeretném a lehető legjobban elkölteni az erre szánt pénzt.

Szóval tényleg bátran írjatok minden véleményt, tesztet, személyes tapasztalatot, mert az mind segít nekem a vásárlási döntésben. :K

A "Sony Center" az Budapesten van? Az annyiban problémás kicsit, hogy alapvetően nem sűrűn járok a fővárosban. Csak ezért pedig nem szándékozom 4.000-5.000 forint utazási költségen felutazni.

Nálunk, Szvfáron pedig nem sűrűn vannak sajnos ilyen bemutatótermek! :(

(Esetleg a Media Martk-ban lehet közelebbről megnézni az ilyen elektronikai berendezéseket, de bevallom, ott nem néztem meg, hogy milyen a kínálat. Holnap benézek oda is.)

Üdv: Piftuka

"Aquila non captat muscas."

(#15719) Piftuka válasza SunSoul (#15717) üzenetére


Piftuka
veterán

Annyira nem ragaszkodom. De akkor mi a helyzet most ezekkel a "hibás" Sansa lejátszó aksikkal? :F

Nem lenne jó belefutni egy ilyenbe, ha és amennyiben arra esik a választás!

"Aquila non captat muscas."

(#15720) flashpointer válasza Piftuka (#15719) üzenetére


flashpointer
őstag

szia! Media Marktban ha viszel fülest ki tudod próbálni a sonykat, de NWZ-A sorozat alatt nagyon fos a hangjuk (a840-845 már nagyon bejövős)

(#15721) bwoay válasza SunSoul (#15717) üzenetére


bwoay
nagyúr

már úgy értettem, hogy vállalható típusokból csak beépített akksis van. egyébként meg biztos van olyan is, ami góliát elemről megy :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#15722) SunSoul válasza Piftuka (#15719) üzenetére


SunSoul
tag

Sony magyar honlapján van üzletkereső, vidéken is vannak centerek. Azt, hogy közlekedés szempontjából melyik esik hozzád közel azt úgyis te tudod leginkább eldönteni. Márkabolt is megteszi, ha nincs center.
Vélemények tekintetében az amazont is érdemes megnézni szerintem. Sok van, és attól a célközönségtől akinek az adott termék készült. Sok ember sok szempont, kap hideget is, meleget is. A saját próbát, kézbevételt, nyomkodást viszont semmi sem pótolja.
Sansa-ról engem ne kérdezz, mert hibás példányom volt és e miatt nem vagyok róla túl jó véleménnyel.

bwoay: hát ezt én sem vállalnám. Pláne, hogy 50-esével árulják. :D

(#15723) Tim82


Tim82
nagyúr

Sziasztok! Félig-meddig off kérdés, de tudtok ajánlani valamilyen tesztprogramot, amivel le lehet tesztelni, hogy egy mp3-lejátszó flashmemóriája halódik-e? (Barátnőm noname kínai lejátszója produkál érdekes dolgokat, de ki kellene húznia addig, amíg meg nem lepem egy Clip+-szal.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15724) themebuilder válasza Tim82 (#15723) üzenetére


themebuilder
senior tag

H2testw 1.4

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15725) magic_screen válasza Piftuka (#15719) üzenetére


magic_screen
csendes tag

Az én tapasztalatom eddig:

2 héttel ezelőtt vettem egy Clip+ lejátszót. Feltöltöttem 100%-ra, kb 1 óra alatt feltöltödött, lehet hogy már töltötten árulják? Használtam a 2 hét alatt kb 6 x 2 órát fél hangerőn 128kbps feletti fájlokkal, majd a 7. nap kezdetén 25% volt az akksi ezután kb 20 perc múlva leállt battery low, shut off üzenettel. (még jó hogy nem shut up :) )
Most itt tartok :)
Valaki használ USB hosszabító kábelt ehhez? A hozzáadott USB->miniUSB annyira rövid hogy a szegény a levegőben lóg a kábel végén.

(#15726) Tim82 válasza themebuilder (#15724) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15727) Mr Paris


Mr Paris
tag

Üdv mindenkinek

a sansa clip+ tulajoktól kérdezném, hogy a rádió is jó benne?
értem ez alatt, hogy városban ha jön megy az ember akkor lehet fogni rendesen vele a csatornákat? nem serceg meg halkul hangosodik stb.?

ja igen és meg annyit, hogy a clip+ és clip zip között az árán kívül csak a kijelző a különbség? mert én nem nagyon találtam mást

[ Szerkesztve ]

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#15728) toth87 válasza Piftuka (#15718) üzenetére


toth87
tag

Hali én is csak most vettem észre a cimet,szerintem jobban jársz ha nem itt kérdezel,mert ha neked nem jön be a sansa,akkor itt érdemlegeset ugy se mondanak,ez kb olyan mint ATI fórumon Nvidia kártyáról érdeklödni,én be linkeltem ide multkorjába egy cowon lejátszót,alap hogy itt lehúzták,persze vannak olyan fórumok ahol meg az a király,ugyhogy ne csapd be magad,nézz szét több helyen,rengeteg fórum van mp3 lejátszókról,pixmania termékeinél is vannak vélemények is,amit éremes átfutni.ez itt egy fanclub ne itt keress.

(#15729) bwoay válasza toth87 (#15728) üzenetére


bwoay
nagyúr

ne beszélj hülyeségeket, ez nem egy Sansa rajongói topic. ráadásul pont a Cowont mondod... egy olyan fórumozót sem ismerek, akinek a Sansák hangja jelentené az etalont, viszont rengetegen vannak, akiknél az iAudio hangminőség képviseli a referenciaszintet. Azért lett a Clip + és a Fuze az ajánlott típusok, mert ezek már jó minőségű lejátszók, bővíthetőek, rockboxolhatóak, elboldogulnak számtalan formátummal, és az áruk sem egetverő, vagy éppen pont olcsó, tehát ár/érték arányban a legjobbak közé tartoznak. Mindettől még nyilván nem ajánljuk feltétlenül bárkinek, viszont az idelátógatók 70-80%-ának lefedik az igényeit.
Mindezt egy ATI-Nvidia fórumhoz hasonlítani...? Na neee!

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#15731) Liberator válasza Mr Paris (#15727) üzenetére


Liberator
tag

Rádióhallgatásra nem nagyon ajánlanám. Nálam például pont azokat csinálja amiket leírtál. Serceg, változik a hangerő. Nekem még akkor is el kezd sercegni egy idő után, ha egy helyben vagyok.

(#15732) themebuilder válasza Mr Paris (#15727) üzenetére


themebuilder
senior tag

Például a Sandisk Sansa Fuze+-ban elég jól működik az FM rádió. Még a rádióállomások nevét is kiírja.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15733) Shia-ko


Shia-ko
aktív tag

Hello!

Tegnap sikeresen összetörtem a Cowon S9-em. Működik, látok mindent, érintőképernyő is rendben, csak a műanyag előlap pókhálós.
Érzésem szerint a javítás horror, így most kellene helyette másik. Csak zenehallgatásra használom, de abból kell a minőség, még akkor is, ha lossless hangfile-ok ritkán fordulnak meg a lejátszómon.
A Sansa nem lenne rossz, de ahogy nézem az aksi az elég tropa (épp ezért kedveltem az elemes verziót, mindig volt nálam egy feltöltött aksi), így mit tudtok azon túl ajánlani? Látom Fuze, de ezek elérik az S9 hangminőségét? Mondanám, hogy az ár nem számít,d e persze igen, viszont nem gond, ha nem áll meg 10-20ezerben, viszont olyan lejátszó kellene, ami esélyes, hogy nem szériahibás, mivel nem Mo-n dolgozom, így a szervízbejárás kiesik.

Előre is köszi!

Üdvözlettel: Gabi

(#15734) themebuilder válasza Shia-ko (#15733) üzenetére


themebuilder
senior tag

Sandisk Sansa Clip+ és a Fuze-t bátran megveheted (Manufactured Refurbished-ként 10000Ft alatt van az ára). A legritkább esetben szokott az akkumulátorával probléma lenni, pedig rengeteget adnak el és itthon is ez talán az egyik legnépszerűbb hordozható zenelejátszó.

Egyébként Cowon iAudio S9 árban inkább a Samsung Galaxy 5.0 Wifi van.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15735) Shia-ko válasza themebuilder (#15734) üzenetére


Shia-ko
aktív tag

Az aksival épp itt írják többen, hogy hirtelen meghalt náluk, sajnos elég bizalmatlanná tett, és nekem a lejátszónak stabilan bírnia kell 11-12 órát. :think:
A Samsung aranyosan néz ki, de túl sokat tud (ahogy az S9 is). nekem csak a hangminőség számít, akkor éppen az S9-et ajánlották többen, amikor vettem, így lett MP3-lejátszóból PMP. De ha azt mondjátok, hogy a Samu hangminőségben közelebb van a Cowon-hoz, és az aksija is baba, akkor nincs több kérdés. :)

Üdvözlettel: Gabi

(#15736) Alg válasza Shia-ko (#15733) üzenetére


Alg
veterán

Azért az Infopatikának szerintem eressz meg egy e-mailt az ügyben...
Én hasonló cipőben Samsung P3-at vettem, de ahogy nézem most már (itthon) nem kapni (tavasszal 35K volt.) Nem bántam meg.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#15737) themebuilder válasza Shia-ko (#15735) üzenetére


themebuilder
senior tag

Nézd meg azt is, hogy hányan használnak teljes megelégedéssel ilyen lejátszót! Olvass itt vissza pár évet és kiderül, hogy csak pár embernek volt problémája az akkumulátorral. Nem értem, hogy miért kell felnagyítani ezeket az eseteket. Akinek gondja volt vele az visszavitte és kicserélték egy új készülékre.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15738) macera2 válasza magic_screen (#15725) üzenetére


macera2
aktív tag

Hi!
Kb. fél éve vettem a Clip+-hoz 1 A-es hálózati töltőt toldóval. Szumma 1880Ft. Praktikus, mivel a töltés alatt, az asztalon matathatsz a Clippel, és még lejátszás is van. A töltő, v. 1x1000 mA-es, v. 2x500 mA-es kivitelü lehet. Nem biztos, hogy az USB port tudja ezeket a töltő áram értékeket. Pláne ha USB HUB-ot használsz. A feltalálási hely koordinátáit privibe küldöm.
( Ha a moderátorok úgy látják, hogy a fenti "koordináták" lehetnek nyilvánosak, az esetleges közérdeklődés miatt, akkor kérem értesítsenek)

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#15739) Mr Paris válasza Liberator (#15731) üzenetére


Mr Paris
tag

aha köszi, ez elég elszomorító mert 75% rádió és kb. 25% zenére kellene :(

themebuilder köszi, de olyan 10ezer körül szeretnék valamit, de ahogy olvasgattam a fórumot ez a rádió téma nem erőssége egyik márkának sem, legalább is ebben az árfekvésben.

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#15740) macera2 válasza Mr Paris (#15739) üzenetére


macera2
aktív tag

Érdemes benézni az eBayra. Én ott vettem egy Clip Fuse-t. (13000 Ft., 8 GB, új). A rádiója érzékenyebb mint az asztali CD-s Grundig rádiómé. Igaz, hogy egy Senn HD590-el használom, aminek hosszabb a zsinórja -ez az antenna- mint a gyárilag mellékelt fülesé. És talán az is számít, hogy Budakeszin lakok, nem a Város közepén. Ha csak a rádió kell, akkor persze elég a 4, v. a 2 GB-os is, és ahogy emlékszem, -gyárilag felújított kategória- lényegesen olcsóbb is.
Automatikusan végigszkenneli az FM sávot, memorizál, listát készít, óriás számokkal kiírja az éppen vett állomás frekijét, tudsz ugrani a következő adóra, stb. A hangminőség meg szerintem szuper.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#15741) Shia-ko válasza themebuilder (#15737) üzenetére


Shia-ko
aktív tag

Csak nyugalom, én sem idegeskedem. ;) A több évre visszamenőleg elégedett vásárlók tömege azért nem nyugtat, mert ha a mostanában vásárolt készülékek akkumulátora macerás (láttunk már ilyet a történelem során), akkor biza rajtam nem segít, hogy másnak tökéletes. Ahogy a szervízben cserélésre sincs időm, hisz szabadságra utazom csak haza, lakóhelyemre csak rendelni tudok készüléket, ahonnan szintén szervízbe küldözgetni egy igazi leányálom, naplementével, pálmafákkal, izmos fiatalemberrel. ;)
Ez persze nem azt jelenti, hogy lemondtam a készülékről, csak annyit, hogy amennyiben van más alternatíva, akár magasabb áron is, akkor nekem az is megfelel.
De már azt is látom, hogy nincs, bár reggelig azért még várok, hátha este lesznek fórum közelben a többiek. :R

Üdvözlettel: Gabi

(#15742) SunSoul válasza Shia-ko (#15741) üzenetére


SunSoul
tag

Nekem is csak zenére kellet, elérjető legjobb hangminőség, semmi hókusz-pókusz nem érdekelt. NWZ A864 lett belőle. FLAC nincs, gapeless WAV van, ha kell a lossless. Semleges, analitikus hangú, jó térleképezéssel és szeparációval. Ha az ilyet nem szereted akkor viszont nem ez a te lejátszód.

(#15743) errorcode06 válasza magic_screen (#15725) üzenetére


errorcode06
őstag

Én is valami hasonló dologgal küszködök(Sansa Clip+). Hallgatom 3 napig úgy 8-9 órát, kb 25-30%-on van az aksi(kijelzés szerint). Váltottam egy számot, lezártam a "billentyűzetét" és fél perc múlva elhalgatott. Zsebből ki, mondom mi a??? Battery low, és kikapcsolt. Ma történt...

Valakinek valami ötlet, esetleg szoftverhiba?

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#15744) Liberator válasza errorcode06 (#15743) üzenetére


Liberator
tag

Ugyanilyen problémám van. Ez szerintem akksi hiba. Nincs valami tesztelő program erre? :F

(#15745) btb300 válasza Shia-ko (#15735) üzenetére


btb300
csendes tag

Saját tapasztalataim alapján a Sony NWZ A84x széria is igen jó hangminőségű, ha ez a lényeg, és a gyári fülese se szégyellnivaló.

(#15746) bigmasterg válasza btb300 (#15745) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ez nem neked szól, csak tied az utulsó hsz., illetve a te hsz.-edről jutott eszembe a téma.

Elég érdekes jelenség, hogy sokan megvesznek egy magasabb árú lejátszót (akár a nagyobb sony-k, de az ipodok talán mégjobb példák) és a gyári fülhallgatóval hallgatják őket.
Telefonnál még megértem a dolgot, nem a zene miatt vették meg a mobilt, mondhatni igénytelenek a hanggal kapcsolatosan, jó a gyári is, csak szóljon valami. (Ilyenkor OK, értem miért a gyárival használják.)
De egy dedikált zenelejátszó eszköznél, amit ugye direkt zenehallgatásra találtak ki ?! :U

Egy olcsóbb lejátszóval, plusz drágább fülessel sokkal jobb hangot lehet elérni, mint egy drágább lejátszóval + gyári (vagy olcsó) fülhallgatóval.

Mondjuk egy: fele lejátszóra, fele fülesre, már egész jó arány lenne, de lehet, hogy a drágább füles felé eltolva az arányt, még jobb lenne az eredmény.

[ Szerkesztve ]

(#15747) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Srácok, adjatok tanácsot :)

A 4 gigás Creative Zen V Plus-omat érdemes lecserélni valamire? Eléggé olcsón mennek ma már a sima mp3 lejátszók, ahogy néztem. Igazából a méret miatt akarom csak, de ha azt mondjátok fölösleges, akkor nem kezdek el utánajárni sem :) PX200-al nyúzom.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15748) Shufny válasza bigmasterg (#15746) üzenetére


Shufny
őstag

A fülesek marketingje lényegesen szarabb. Sajnos ebben semmi érdekes nincs.

Te is tudod, hogy a társadalom álláspontja még mindig: Sony, Apple bármennyiért remek vétel "mert dinamikusan szól". Füles több mint 10k -ért: "LOL! Mekkora átb*szás!"

[ Szerkesztve ]

(#15749) PR0JECTNR56 válasza Shufny (#15748) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Ebben van valami, rengeteg emberkét láttam már a legjobb lejátszókkal szaladgálni és a gyári füles halála után egy 2-3000Ft-os darabbal helyettesítették. A lejátszó lehetőségeit egyáltalán nem lehet egy ilyen fülessel kiaknázni, így ugyanolyan hangja lesz mint bármelyik jóval olcsóbb lejátszónak.

(#15750) schawo válasza Shufny (#15748) üzenetére


schawo
titán

Most dolgozik a problémán a Beats :DDD
Lesz itt fülesmarketing, csak bírjunk félreugrani előle. Már itt tartunk...

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.