Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) Tamy válasza bwoay (#12000) üzenetére


Tamy
senior tag

Az ape fájlokat egyik sem játssza a leírás szerint. A Clip+ 15 órás zenelejátszása sem valami sok, a Fuze a maga 24 órájával már egész jó, ráadásul méretre is elég kicsi, de az a fránya ape hiánya...

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#12002) bwoay válasza Tamy (#12001) üzenetére


bwoay
nagyúr

nincs túl sok ape lejátszó, pláne olyan, amit mondjuk egyszerűen be tudsz szerezni.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12003) Alex91 válasza bwoay (#11998) üzenetére


Alex91
félisten

Azert azt ketlem, hogy a Shuffle nem joval kisebb, mint barmelyik mas lejatszo... Ez biztos elony. Ugyhogy nezegesd nyugodtan azokat a meretbeli adatokat, es cafolj! :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12004) Tamy válasza bwoay (#12002) üzenetére


Tamy
senior tag

Félmegoldást meg nem akarok. Ha lemondok a veszteségmentesről, vagy legalábbis ha a zenéim egy részét konvertálom (ape), akkor már a másik részét is konvertálhatom (flac), akkor azért van választék. Mellesleg most egy Alcor Vox lejátszóm van, tudom nem egy nagy márka, de ahhoz képest elég jókat írnak róla. Elméletileg ez is játszik mindent, de csak elméletileg. Bizonyos fájlokat lejátszik (most csak a veszteségmentesekre gondolok), másokat meg nem. Talán a magasabb bitrátával van baja, nem tudom. Mondjuk a hangzása se nagy eresztés, gondolkodok is, hogy visszavigyem gariba, amíg még van rá. Előtte egy Meizu E3-am volt (van), arról is csupa jót írnak, az Infópatikával együtt, ahol vettem. Nos én mindkettőbe csalódtam. Persze a Meizu nem játsza a veszteségmentest, de ha arról lemondok, akkor kis ráfordítással egy valamire való szerviz javíthatná az apróbb hibáit, hisz lényegében működik. Viszont nem akarok lemondani a veszteségmentes zenéimről.

[ Szerkesztve ]

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#12005) bwoay válasza Alex91 (#12003) üzenetére


bwoay
nagyúr

én akkor még az előző gen shuffle-re gondoltam. az új tényleg kisebb mindegyiknél, de olyan is. most komolyan, a kijelző hiánya még elmegy, aztán a kezelőszervek is eltűntek. abszolút jogosan jöttek azok a gúnyolódások, miszertin a következő majd egybe lesz építve a füldugóval (akkor 3.5-ös jack aljzat sem kell), és annyit tud majd, hogy feltöltöd, aztán magától elindul a lejátszás, és addig megy, míg le nem merül. a shuffle az a kezelhetőség és a (hang) minőség feláldozása a design oltárán.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12006) riam válasza Tamy (#11999) üzenetére


riam
tag

Az i9 helyett az i7-t ajánlanám inkább.Csak flac-ot játszik, de kb 2x akkora az aksi üzemideje, és masszívabb is szerintem az i9-nél. Itt írta valaki, hogy a zsebében volt az i9, és betört a kijelzője ...

(#12007) Termi16 válasza riam (#12006) üzenetére


Termi16
őstag

Nekem is iaudio7 van, nagyon meg vagyok vele elégedve, az akksija tényleg szuperül bírja, masszív, erős cucc, a hangja is szép szerintem.

Ja igen, annyit hozzátennék, hogy a gyári fülese ennek is nagyon-nagyon gagyi, dehát ez már csak így működik.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#12008) Tamy válasza riam (#12006) üzenetére


Tamy
senior tag

Most már tényleg nem tudom. Néztem korábban az i7-et is, de valamiért kizártam. Gondolom az ape hiánya miatt. Ha már olyant veszek ami veszteségmenteset is tud, akkor tudjon mindent. Pár év múlva meg megint cseréljem le, mert addigra esetleg már lesz olyan ami tudja.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#12009) ponti_ak válasza bwoay (#12000) üzenetére


ponti_ak
addikt

:Y :C :DDD

Tamy: megy az ape Fuze-on Rockox-szal..

[ Szerkesztve ]

(#12010) themebuilder válasza bwoay (#11998) üzenetére


themebuilder
senior tag

Ide kapcsolódik

“Ezzel kitűnök a tömegből!”
“Csajok odajönnek, hogy mi ez? ! Nagy Sikert aratok a csajoknál”

Státuszszimbólum - Apple termékekre ez a jellemző
Egyébként érdemes nézegetni ezt a blogot.

Fülhallgatóteszt: Apple In-Ear Headphones

Nagy vitát váltott ki a hozzáoszlásoknál a termék ára.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12011) Tamy válasza ponti_ak (#12009) üzenetére


Tamy
senior tag

Köszönöm. Titkon kicsit bíztam ilyesmiben, hogy valamelyik lejátszóhoz esetleg létezik egy újabb fw, vagy esetleg egy módosított. Nem sokat tudok a SanDiskről (legalábbis a lejátszóiról), de most elmélyülök benne.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#12012) Alex91 válasza themebuilder (#12010) üzenetére


Alex91
félisten

Nagy vitát váltott ki a hozzáoszlásoknál a termék ára.

Ja, mert azt hiszik, hogy ugyanazt kapjak meg mashol olcsobban. De kozben nem, mert amelyik rendelkezik kompatibilis kezeloszervvel azok egyike se olcsobb. De tul van arazva...
(Az mas kerdes, hogy valoszinuleg kap az ember jobban szolot is olcsobban. Csak azon nem lesz iPod kompatibilis iranyito. Ja, es tegyuk hozza, hogy ketutas rendszer...)

“Ezzel kitűnök a tömegből!”
“Csajok odajönnek, hogy mi ez? ! Nagy Sikert aratok a csajoknál”

Gondolom, hogy eszrevetted, hogy ezen o is csak rohog...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12013) Alex91 válasza bwoay (#12005) üzenetére


Alex91
félisten

Kompromisszumos, az teny, de igy nezve mindegyik az :).

Van ilyen is, aztan lehet donteni, hogy az embernek megfelel vagy nem.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12014) Tamy válasza ponti_ak (#12009) üzenetére


Tamy
senior tag

Jól látom, hogy nem tudja a mappanézetet? Esetleg Rockox-al ez is megoldódik?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#12015) bwoay válasza Alex91 (#12013) üzenetére


bwoay
nagyúr

mindegyik ilyen mértékben? egyébként én nem akarok lebeszélni senkit a shuffle-ről, csak mondom, hogy az egy rakás szar, az Apple filozófia esszenciája, mellőz mindenféle muzikális megközelítést, praktikumot. ha lemondasz mindenről, akkor kapsz egy nagy adag designt, unibodyt, fehér kábelt, és ennyi.

Tamy:
RB nélkül is tudja, de az utóbbi időben mintha valaki terjesztené az ellenkezőjét, annyiszor kerül szóba.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12016) Tamy válasza bwoay (#12015) üzenetére


Tamy
senior tag

Én egy videót néztem róla, ott nem láttam. Előadó, album, műfaj, ... stb. szerint lehet válogatni, de mappák szerint, ahogy a gépen, úgy nem láttam a videón.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#12017) Alex91 válasza bwoay (#12015) üzenetére


Alex91
félisten

Nezd, ha nekem csak arra kell, hogy beteszem a zenet, es mondjuk veletlenszeruen hallgatom a par oras busz ut alatt, akkor a Shuffle boven megfelel. Konnyu, kicsi, fembol van! stb. Persze, biztos van olcsobb, van kijelzos, van jobban szolo stb. De ha az embernek pont ez felel meg a legjobban? :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12018) themebuilder válasza Alex91 (#12012) üzenetére


themebuilder
senior tag

Az Apple ezt direkt találta ki, hogy a lejátszójukhoz csak az ő fülesük passzoljon tökéletesen.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12019) bwoay válasza Alex91 (#12017) üzenetére


bwoay
nagyúr

mondom, te most rossz ajtón kopogtatsz, mert én nem kampányolok a Shuffle ellen, nem akarok senkit lebeszélni róla, egyszerűen csak rendkívül rossz, sőt, lesújtó véleménnyel vagyok erről a termékről, és ennek adok hangot. Viszont az, hogy valakinek bőven elég a tudása, még nem jelenti azt, hogy az ő céljainak ez a lejátszó felel meg a legjobban. Hiszen semmi olyat nem tud, amit más ne tudna jobb minőségben, olcsóbban. ja de! a számok címének felolvasása! Meg ugye ez a topic meglehetősen "szakmai" oldalról közelíti meg a lejátszó választás kérdését. Szóval itt nehéz más szempontokat figyelembe venni, és olyan lejátszó erényeit méltatni, ami hangminőség szempontjából csúnyán elvérzik, a gyári füldugó kritikán aluli, azon kívül pedig egyetlen egy, meglehetősen drága alternatíva létezik csak.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12020) Tamy válasza ponti_ak (#12009) üzenetére


Tamy
senior tag

Olvasgatok folyamatosan, a mappnézetet közben máshol is megtaláltam, nem értem a videón miért nem lehetett látni.
Az ape támogatás viszont nem tiszta. Amit linkeltél, ott valóban írják, de akkor itt miért nem említik. Egyszerűen csak kimaradt volna??

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#12021) Dottore válasza Alex91 (#12017) üzenetére


Dottore
addikt

Ahogy látom már rábeszélted magad a Shuffle bizbaszra. Vedd meg, mi a kérdés? Design az van, de legalább szarul szól.

[ Szerkesztve ]

(#12022) Dave™ válasza bwoay (#12019) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem érted a lényeget, olyan kell, amin egy alma van, minden más szempont másodlagos :DDD

Viszont új tapasztalatokkal gazdagodtam:

Volt már Creative (Rhumba NX, Zen), iAudio (G2), Sandisk (Sansa Fuze) lejátszóm, de a mostani Sony übereli őket hangzásban. Egy NWZ-A816-ot sikerült jó áron beszerezni az aprón (7500Ft :DD), és teljesen a hatása alatt vagyok, tiszta, telt hangzás, semmi mesterkéltség, nagyon bejön. A következő is tuti Sony lesz. Hiányosságnak tudható be, hogy nem bővíthető (ez 4 gigás, nekem elégséges), meg hogy nincs Flac lejátszás.

(#12023) themebuilder válasza Dave™ (#12022) üzenetére


themebuilder
senior tag

Sandisk Sansa Fuze Rockbox-nál is jobb hangzásban :F

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12024) Tim82 válasza Dottore (#12021) üzenetére


Tim82
nagyúr

Vedd meg, mi a kérdés?

Már megvette szerintem.

Design az van

Ha ez volna a szempontja, szvsz egy Ipod Touch-ot vett volna az iMac-je meg a G4 Mac Mini-je mellé. Ezzel most nem védem sem őt, sem a Shuffle-t, mint lejátszót... :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12025) Dave™ válasza themebuilder (#12023) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nekem volt egy 8 gigás Fuze-om, addig az volt a legjobb hangzásban, de a Sony-é valahogy teltebbnek hat. Természetesen semmi hangzásjavító meg egyéb csoda. Lehet csak nekem tűnik így, de maximálisan meg vagyok elégedve. Mindkettőt egy Sennheiser CX400-al próbáltam (a Fuze-t még CX300-al is), de akkor is így érzem. Plusz a Fuze kezelése szerintem nem jó, idővel elég idegesítővé vált a görbített főmenü is, meg a szkreccselés is. Hogy őszinte legyek, még a Creative Zen is közelebb állt hozzám, hangzásban nem volt érezhetően lemaradva, csak az húzott fel nagyon, hogy nem integrálta a kártya tartalmát a librarybe. A Fuze okos meg jó lejátszó, de nem hagyott bennem mély nyomokat (szerintem tudat alatt túlságosan bosszant a kezelése). Amúgy a rockbox egy szoftver, nem? Akkor hogy lehet egy hardvert saját szofttal egy általános szofttal összehasonlítani?

(#12026) Alex91 válasza Dottore (#12021) üzenetére


Alex91
félisten

Nem rabeszelem, olyan van :). Mert az en igenyeimnek ez boven megfelel. Vehettem volna akarmi mast, joval dragabbat is. De minek? Ritkan fogom hasznalni, de akkor viszont jo ha van valami, ami szol. A hangminoseg meg olyan, amilyen, szerintem hallgathato, mp3-nak meg szinte ugyis mindegy :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12027) bwoay válasza Dave™ (#12025) üzenetére


bwoay
nagyúr

úgy értette, hogy egy RB-s Fuze-nál is jobban szólt-e a Sony.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12028) Dave™ válasza Alex91 (#12026) üzenetére


Dave™
nagyúr

A hangminoseg meg olyan, amilyen, szerintem hallgathato, mp3-nak meg szinte ugyis mindegy

mondják ezt azok, akik

A) nem hallottak még mást, ami jobban szól
B) akiknek fontosabb a külcsín, mint a belbecs
C) mindkettő egyszerre

Egyébként hatalmas eltérés lehet mp3 lejátszók között még mp3 lejátszása esetén is. Egy sima prosztó gyári fülest meg akkor se használnék, ha fizetnének érte óradíjat, de hát ízlések és pofonok. Az én Sonym nem egy szépség, de mégis konstans széles vigyor ül az arcomon, amikor hallgatom :D

#12027: ja akkor a fogalmazást még gyakorolnia kell kicsit. Rockboxot nem próbáltam, nem szeretek ilyenekkel gányolni. Jó a Fuze, csak szerintem túl van sztárolva, nincs akkora különbség egy Creative vagy iAudio lejátszóhoz képest. Nekem is azért jön be jobban a Sony, mert teltebbnek érzem, mintha dinamikusabb lenne, de nyilván sokaknak a kettő közül a Fuze jönne be jobban. Ezek is ízlés dolgai.

[ Szerkesztve ]

(#12029) Alex91 válasza Dave™ (#12028) üzenetére


Alex91
félisten

Miert, allitottam en, hogy ez szol a legjobban? Szerintem nem. Es az se mondom, hogy most megveszek attol, hogy a buszon ulve mennyire hifi-n szol a fulembe. Mondom, mas igenyek :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12030) Termi16 válasza Alex91 (#12029) üzenetére


Termi16
őstag

De akkor ne állíts hülyeségeket, hogy egy mp3-nak mindegy, hogy min szól...
A hülyének, meg az igénytelennek mindegy :)

Oké, hogy véded itt a lejátszódat, de attól még nem lesz jobb.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#12031) Alex91 válasza Termi16 (#12030) üzenetére


Alex91
félisten

Nezd, lehet, hogy neked jo vajt fuled van, ki is hallod. Nem vonom ketsegbe, hogy van olyan eszkoz, amin jobban (maskeppen) szol ugyanaz az MP3. Csak arra akartam kiterni, hogy veszteseges tomorites igyis-ugyis...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12032) Dave™ válasza Alex91 (#12029) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem, te csak azt állítottad, hogy mp3-nak szinte úgyis mindegy. Nem, nem mindegy. Neked lehet, de ez valahol tényleg igénytelenség.

Neked csak annyi számít, hogy almás dolog legyen. Gondolom más szóba sem került anno.

#12031: veszteséges így is úgy is, igen, csak a lejátszók között (legalábbis a gagyibb hangzásúak meg a jobbak között) hatalmas különbségek vannak, amikhez nem kell vájt fül sem. Neked szerencsére jó a gagyibb is drágábban, csak alma legyen rajta :) Teljesen logikus!

[ Szerkesztve ]

(#12033) Termi16 válasza Alex91 (#12031) üzenetére


Termi16
őstag

Szerintem Te nagyon kevés tapasztalattal rendelkezel ezen a téren, azért írsz ilyeneket :)

Ahány lejátszó, szinte annyi hangzás. Ezen kívül pedig van 5000ft-os kategória, ami viccesen szól, meg van mondjuk 15000-től olyan, ami már szépen. És itt nem icipici különbségekről beszélünk, nem kell ahhoz vájtfülűnek lenni, hogy ezeket hallja az ember. Másik meg, hogy az én Iaudio 7-esem gyári füleésvel pl egyszerűen nem volt mély, nagyon bénán szólt. Aztán egy olcsó sony fülessel már megjöttek a mélyek, de nem volt az igazi, végül pedig egy AKG fejhallgató meghozta a megváltást.
És megintcsak nem nüansznyi különbségekről beszélek :)

Attól még, hogy veszteséges, lehet jó a hangzása. Főleg, hogy a jobbak lejátsszák ugye a lossless anyagokat is. :)

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#12034) Alex91 válasza Dave™ (#12032) üzenetére


Alex91
félisten

Nezd, akkor mondjam azt, hogy mar eleve mp3-at hallgatni egyesek szerint igenytelenseg :).

Neztem mast is, de mondom, az en infrastukturamhoz :), igenyeimhez (igen, szeretem, ha valami szep es igenyes kivitelu) ez felelt meg a legjobban.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12035) Dottore válasza Alex91 (#12031) üzenetére


Dottore
addikt

Próbáld ki.

Hallani kell, még akkor is ha nincs jó füled.

(#12036) Alex91 válasza Termi16 (#12033) üzenetére


Alex91
félisten

Valoban, nem vagyok mp3 lejatszo b*zi. :) Ezert is mondtam, hogy NEKEM, nem masnak, mert mas fejevel nem tudok gondolkozni, mas igenyei nem az en igenyem.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12037) Dave™ válasza Alex91 (#12034) üzenetére


Dave™
nagyúr

Persze, lehet csöves erősítővel meg milliós kábelekkel otthon, a külön erre épített szobában, bakelitről, de azért legyünk realisták. Az mp3 messze nem tökéletes, de hordozható formátumként megállja a helyét, és a lejátszók az elmúlt években elég sokat fejlődtek hangminőség tekintetében. Lehet maradni a gagyinál, meg lehet választani a jobbat. Ha ez utóbbi még olcsóbb is, akkor nagyon elvakult márkabuzinak kell lenni ahhoz, hogy drágábban vegyél szarabbat. De ha neked fontosabb a külső, meg kitűnni vágyás, akkor nincs miről beszélni, ebben kiváló az apple.

(#12038) Alex91 válasza Dave™ (#12037) üzenetére


Alex91
félisten

Igen, nekem szamit a kulso is, meg az is, hogy hogy van valami osszerakva, milyen anyagot hasznaltak fel. A kitunni vagyasbol mar kinottem :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12039) Tim82 válasza Alex91 (#12036) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azért eddig még tőled is csak két előnyét hallottuk a Shuffle-nak: kicsi és Apple. Ja, a második lehet, hogy csak névlegesen előny. :)

szerk.: oké, még a jó anyagminőség. De senkit sem hallottam még se a Clip+-ra, se a Fuze-ra panaszkodni (ponti Fuze-jét volt alkalmam nekem is megfogni, szerintem nem rossz egyáltalán), az én Cowon D2-m is igényesen van összerakva.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12040) Alex91 válasza Tim82 (#12039) üzenetére


Alex91
félisten

Hat, hol mondtam, hogy az Apple elony?

Persze, nalam az is egy szempont, en nem ruhellem az iTunes-t, ez teny :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12041) Dottore


Dottore
addikt

Ez a mi szól jobban mitől dolog érdekes téma.

Nekem van egy bakelitről rögzített albumom (320 kbps). Ritkán hallani olyat, legyen az CD, veszteségmentes vagy bármi ami olyan dinamikát produkálna. Igaz van egy kicsi alapzaj de a azok a mélyek az a tér ami abban van, bőven kárpótolnak érte.

(#12042) Alex91 válasza Dottore (#12041) üzenetére


Alex91
félisten

Van, aki most is a bakelitre eskuszik, ugye... :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12043) Tim82 válasza Alex91 (#12040) üzenetére


Tim82
nagyúr

Irónia volt. Valóban nem mondtad ki. ;)

Én messziről kerülöm az iTunes-t, még a PowerBook-on is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12044) bwoay válasza Tim82 (#12043) üzenetére


bwoay
nagyúr

én is kerülöm, de ez ugye nem zárja ki az Apple lejátszók használatát. foobarral is gyönyörűen szinkronizált mindegyik Nanom, a Touch, a Mini meg a Classic is. igaz, fw frissítéshez és/vagy restore-hoz szükség van iTunesra, viszont így elév évente kb 3x elindítani. vagy egyszer sem.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12045) ponti_ak válasza Tamy (#12020) üzenetére


ponti_ak
addikt

Passzolom a kérdést, mert nem ismerem az RockBox+Fuze kombót (mielőtt feltoltam volna az enyémre, eladtam, csak az első ape-fuze-RB google találatot belinkeltem Neked.

Sok sikert a kereséshez, remélem találsz megfelelőt, és elégedett leszel.
Ahogy pl Alex91 is, a Shuffle-val. Mert ez a fő. :)

[ Szerkesztve ]

(#12046) Tamy válasza ponti_ak (#12045) üzenetére


Tamy
senior tag

Kár, jó lenne biztosat tudni. Esetleg ha valakinek ilyen lejátszója van RockBox szoftal az kipróbálhatná az ape lejátszást. Bár gyanítom akkor nem tudja. Pozitívum egyébként, hogy RockBoxal játssza az ac3-at is elvileg, erre gondolni sem mertem volna, hogy van ilyen lejátszó, igaz egy kezemen meg tudnám számolni hány albumom van ac3-ba.
Ami viszont ellene szól az a spéci adatkábel. Nem vagyok túl jó véleménnyel a gyártóspecifikus csatlakozóknak, jobban szeretem az általánosan elterjedteket (miniUSB). A telóknál már kezdenek rájönni erre (lásd. jövő évtől a töltők is egységesen mikroUSB-sek lesznek).
Leginkább az i9 és a Fuze között vacillálok Az i9 mindenben rendben lenne (ape lejátszás, miniUSB csati), de méretre jóval nagyobb, illetve a strapabíróságáról keveset tudok (gondolok itt a korábban említett kijelzősérülésre is). A Fuze olcsóbb, kisebb, asszem könnyebb is (úgy emlékszem mintha kb. fele lenne a tömege, bár ennek nincs akkora jelentősége), viszont ha nem lehet rábírni az ape lejátszásra, akkor kb. felejtős.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#12047) themebuilder


themebuilder
senior tag

Én is kerülöm az Apple Mp3 lejátszókat.

Ilyenem volt, semmi türelmem iTunes-al játszadozni.

Tamy +1 vote Sandisk Sansa Fuze ;)

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12048) bwoay válasza Tamy (#12046) üzenetére


bwoay
nagyúr

szerintem olyan nem létezik, hogy a Fuze tudja az ape-et RB-vel, a többi lejátszó meg nem. a RockBox vagy tudja, és akkor kb az összes lejátszó képes rá, amin elfut, vagy egyik sem. Ha csak a Fuze képes rá, akkor azt gyári fw-el teszi, ezt meg mondjuk nem tudom elképzelni. Mindenesetre most leszedtem egy Audioslave trekket, és kipróbálom. Amúgy nagy szívességet tennél magadnak, ha a Clip +-t választanád. RB-vel szerintem 20 órát megy, és akkor mondjuk azt, hogy ezen a téren (meg ape tekintetében) kompromisszumot kötöttél, de lényegében semmi másban nem kell, nem úgy, mint bármelyik más lejátszónál.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12049) Dave™ válasza Tamy (#12046) üzenetére


Dave™
nagyúr

És miért tolsz ki feleslegesen magaddal? Miért nem flacet használsz? Vagy konvertálsz át flacre? Az ape-et alig támogatja valami, a flac az elterjedt.

(#12050) Alex91 válasza Tim82 (#12039) üzenetére


Alex91
félisten

Mondjunk szerintem jo a fulesen a kezeloszerv is. Bar teny, ha bexarik a fules, akkor nem igazan van olcso es jo alternativa...

Ez a hangfelolvasos, hangvezerlos dolog se rossz, mondjuk kar, hogy magyarul nem tud :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.