Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14601) korpicschess válasza Slownz (#14599) üzenetére


korpicschess
veterán

Vazz, igazad lesz. :)) Őizé.. szerinted tegyek fel rockboxot? Majd mindjárt tesztelem, hogy hogy bírja a FLAC-et.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#14602) Slownz válasza korpicschess (#14601) üzenetére


Slownz
senior tag

Nekem megmondom őszintén nem jött be a rockbox, ami kell az benne van az eredeti szoftverben is. Eq-t alapból nem állítgatok, a digitális eq csak fátyolossá teszi (jobb esetben) a hangképet, inkább egy jó füles beszerzését ajánlanám :) Flac-ot meg ugyanúgy játssza tudtommal, mint a gyári.

(#14603) korpicschess


korpicschess
veterán

Legfrissebb fw van fent, rockbox utility, kiírja, hogy rockbox 3.9-et telepítene. Csak nyomjak a Complete Installationre aztán uccu neki?
Slownz: Értem. Hangminőségen nem javít (flat eq-val)?

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#14604) Slownz válasza korpicschess (#14603) üzenetére


Slownz
senior tag

Kérni fogja még, hogy tallózd be a legújabb fw-t. Azon kívül minden fog menni gördülékenyen, a végén még lesz lehetőséged beállítani valami skin-t.

Nincs különbség hangminőség terén, legalábbis én nem tapasztaltam ilyet (használtam mindkettőt), szerintem csak placebo hatás.

(#14605) korpicschess válasza Slownz (#14604) üzenetére


korpicschess
veterán

Akkor szerintem még hagyom rajta a gyárit.. nincs vele bajom, megy a FLAC is (azt olvastam, hogy ezzel voltak gondok) úgyhogy perfect. Gyors is, jó is, hangos is... Jó kis lejátszó.
Köszi a válaszokat.
:R

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#14606) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

srácok, segítsetek, nagy dilemmában vagyok :)
két lejátszó között vacillálok, a sansa fuze, illetve ipod video (classic 5.gen)
az ipodot (természetesen ;] ) nem gyári állapotban használnám, hanem vinyó helyett CF kártya menne bele (vagy SSD) 16, vagy 32GB-os (sajnos a max kapacitás 30GB, mert eredetileg 30gigás modell, és nem tud nagyobb memóriát címezni), valamint rockbox menne rá.
a másik oldalon ott a fuze (szintén rockboxolnám), ami bővíthető, így 30GB-nál nagyobb tárhelyem is lehetne (kérdés, hogy szükségem van-e ennyire egyáltalán, nem tudom) és kisebb méretű is, könnyebben zsebre lehet vágni.
árban elvileg hasonlóan jönnék ki mindkét darabbal, azonos kapacitást feltételezve.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#14607) Slownz válasza FireKeeper (#14606) üzenetére


Slownz
senior tag

Szia!

Nekem mindkettő volt. Igazából hangminőség terén meglepő módon, nagyjából egy szinten vannak, talán az iPod hangja egy kicsit lágyabb, de nem számottevő. A fuze kijelzője kicsit gagyibb viszont mint az iPod-é. Videóra képnézegetésre egyértelműen az éri meg. Továbbá pozitívum még, hogy a fuze-t ha jól vettem ki a szavaidból, újonnan vennéd, szóval ott lesz rá a garancia, ezáltal nem nagyon lehet befürödni, + nagyobb akksi kapacitás.
Ami még nekem fontos volt, hogy az IPod-ba nincs rádió :))

(#14608) bigmasterg válasza FireKeeper (#14606) üzenetére


bigmasterg
addikt

A Fuze-al kevesebb lenne a szopás (nem kell szerelgetni) és gari is lenne rá.
(Meg az itunes-t sem igazán csípem.)
Anyagminőségre valszeg. az ipod jobb lenne.

(#14609) FireKeeper válasza bigmasterg (#14608) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

rockbox miatt megúsznám az itunes-t szerencsére.
fuze-ból refurbished-ed vennék, olyan sok gari arra sincs. ami a fuze mellett szól számomra, hogy azért jóval kisebb, könnyebb zsebrevágni, és azt mondjátok az akksija is jobban bírja, ami viszont az ipod mellett, hogy a clickwheel körül nincs az a halál idegesítő kék led-kör, szebb kijelző és anyagminőség (eltekintve a karcolódó fém hátlaptól persze).

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#14610) DBAtti válasza FireKeeper (#14609) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Az üzemidő azért a winchestereshez képes jócskán megnövekedhet, ha lecseréled egy CF-re/ SSD-re. Tapasztalatom sajnos nincs, de nagyon érdekelne egy ilyen átépítés, így én az iPodnak szurkolok ;]
Régebbi emlékeim szerint az 5.gen iPod kiemelkedik a többi közül jobb hangminőségével és rockboxolhatóságával.
Mielőtt belevágsz, azért add össze, mennyibe jönne ki... Vannak használtan is jó Cowon-ok, Sony-k, stb. A minap láttam egy Sony NWZ-A729 16GB-t OEM 12k-ért. El is gondolkoztam kell-e sportoláshoz... - aztán rájöttem, hogy nem sokkal többért vettem anno a D2-t mindennel együtt még garanciálisan. :D

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#14611) FireKeeper válasza DBAtti (#14610) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

most az ipod áll nyerésre. ha minden jól megy, el tudom intézni hogy 9-10ezerből kijön az ipod+ egy 16gigás SSD. aztán ha tényleg megveszem sztem összedobok majd egy írást logoutra.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#14612) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Üdv!
Nem igazán tudom, jó helyre postolok-e, de nem találtam jobb topicot.
Egy digitális forrásra lenne szükségem, amivel meg tudnám hajtani a fejhallgatóimat.
Sajnos DAC+PC, CD deck (cd hiányában) kilőve, egyik sem megoldható. Arra gondoltam, - tekintve, hogy nem vagyok audiofil -hogy egy hordozható lejátszóra kötném rá a Bravo V2-met, ami hajtana például k 240 Sextett-et, k 450-et (ha egy kis mélyre vágyom :D), HD 555-öt, és hasonló kategóriás fejhallgatókat. Tehát semmi extra, nem szeretnék hatalmas pénzeket kiadni rá. Ami fontos: a tárhely mérete (min. 16 giga), a jó hangminőség/ár arány, és hogy ne legyen Apple.
Gondolom a Bravo-ra csak Jack kábellel lehet rákötni, nem hallottam még RCA-s lejátszóról.
Mindenféle kütyü érdekel, nem kifejezetten mp3 lejátszó. Az ár 40e alatt bárhol lehet, legfeljebb nem veszem meg :D
Köszi a válaszokat!

ui.: hozzáértőbbeket kérdezem, hogy egy jobb fajta lejátszóval el lehet-e érni hasonló hangminőséget mint egy pc+dac kombóval, persze a Bravo korlátain belül maradva?

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#14613) zeg válasza Tomi_Sci (#14612) üzenetére


zeg
senior tag

Erre a hangminőséges dologra kíváncsi vagyok, jelenleg egy creative muvo lejátszóm van, ehhez képest kellene egy sokkal jobb hangzású lejátszó.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#14614) zeg


zeg
senior tag

Barátnőmnek egy sony nwz 453-at vettem(a bordó színe miatt és mert imádja a sony cuccokat), de sajnos a muvo-hoz képest nem/vagy csak alig jobb a hangja :(
Szal' valami olyan cucc kellene ami a creative xfi HD külső hangkártya szintjét hozza.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#14615) FireKeeper válasza zeg (#14614) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ajánlom figyelmedbe a topikcímet (clip+ és fuze). vagy ha többet akarsz rászánni, akkor ott vannak a cowonok, vagy egyébb felsőkat lejátszók mint a sony x-széria, zune hd stb, bár nem hiszem hogy szólnak annyival jobban egy clip+-nál mint amennyivel többe kerülnek.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#14616) zeg válasza FireKeeper (#14615) üzenetére


zeg
senior tag

Köszi a tippet, megnézem.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#14617) Tomi_Sci válasza FireKeeper (#14615) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Lehet én is a te megoldásodat választom, iPod classic (pontosan melyik generáció is jó? 5?)+rockbox+tárhely tuning.
Valami ajánlott irodalom a témában? Köszi

Ja, ha nem hozza egy jobb Cowon minőségét, sürgősen beszéljetek le róla. :D

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#14618) boxeralso válasza Tomi_Sci (#14617) üzenetére


boxeralso
csendes tag

én is iPod classic-ot használok.80gb, 6.gen-t. cowon D2-ről váltottam, nekem jobban tetszik a hangzása, teltebb erősebb hifisebb, kb ennyi. a HD555 sokkal jobban kihajtja mint a cowon. egyébként egy xears td2-vel hasznáom.
annyi a para vele hogy lehetne picit kissebb.
átzámolva kb28 ezerért vettem az e-bay-en pár hónapja sztem te is taálsz, talán még olcsóbban is, (én gyakorlatilag újonnan vettem)

SONY STR-DA1200ES; Bartfay Audio TQWT3; Sennheiser HD 555

(#14619) boxeralso válasza zeg (#14614) üzenetére


boxeralso
csendes tag

hátööö ha abban a sonyban csalódott akkor a sandiskektől egyenesen hányna :D a clip+nál és fuze minden jobban szól. azt csak akkor szabad venni ha nincs pénzed.
vagy ha white fülü zenész a barátnőd és tartózkodik a szépséges mélyektől és a hangerőtől. mert megbízható és igényes mp3-k csak hát erőtlenek.

SONY STR-DA1200ES; Bartfay Audio TQWT3; Sennheiser HD 555

(#14620) schawo válasza boxeralso (#14619) üzenetére


schawo
titán

Vagy ha mást is szeretsz hallani, mint a Bass Boost.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14621) boxeralso válasza schawo (#14620) üzenetére


boxeralso
csendes tag

schawo te bizonyosan az utcazajra gondolsz. (nem a "bass boost"-tól lesz jó egy zene de ha nincsenek mélyek akkor sztem oda tud veszni az adrenalin löket amitől olyan jó is sok muzsika. és lehet hogy a magas tartományokban jól cincog a sandisk, de akkor is erőtlen, sokan csalódtak már ezen a fórumon a sandisekben)

(szerk. és nem is a bass boost hiányzik belőle hanem egyenesen a mély tartományok. kb szokol rádió)

[ Szerkesztve ]

SONY STR-DA1200ES; Bartfay Audio TQWT3; Sennheiser HD 555

(#14622) schawo válasza boxeralso (#14621) üzenetére


schawo
titán

A Td2-vel használva sem találtál mélyet benne? :Y

Én is hallgattam már Sandisket Td2-vel, mélyhiányos kifejezés nagyon nem jutna róla eszembe. A Sokol rádió sem.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14623) Shufny válasza schawo (#14622) üzenetére


Shufny
őstag

Fogalmam sincs mit művelnek vele, hogy nem hallanak mélyet. Gyanítom az iPod jókis 7 ohm -os kimeneti impedanciája hiányzik, hogy jól elkenje nekik. Vagy EQ -zni próbálnak.

Raádásul ez kivételesen mérhető.

#14624: Na várjunk, most komolyan a gyári fülhallgatókról beszélsz?

[ Szerkesztve ]

(#14624) boxeralso válasza schawo (#14622) üzenetére


boxeralso
csendes tag

najó, a td2 az más tészta, de az nincs mindenkinek

SONY STR-DA1200ES; Bartfay Audio TQWT3; Sennheiser HD 555

(#14625) boxeralso válasza Shufny (#14623) üzenetére


boxeralso
csendes tag

shufny valld be hogy whitefülü zenész vagy :D

SONY STR-DA1200ES; Bartfay Audio TQWT3; Sennheiser HD 555

(#14626) bigmasterg válasza boxeralso (#14625) üzenetére


bigmasterg
addikt

Te meg nem normális. :U
Má' bocs...

Leírod, hogy milyen sz*r egy lejátszó, közben meg a lejátszónak semmi baja, sőt hangban bőven veri a hasonló árú társait és még a drágábbakkal is felveszi a versenyt.
Te a gyárilag hozzá adott fülhallgatójáról írtál véleményt, nem a lejátszóról.

Szvsz egyik lejátszónak sem szabad megtartani a gyári fülesét, kukába az összessel !
kb. az összeshez rossz fülhallgatót adnak, csak gondolom a sansákhoz meg az átlagnál is rosszabbat...

(#14627) Shufny válasza boxeralso (#14625) üzenetére


Shufny
őstag

Nem, én konkrétan egy basshead vagyok, aki Clip+ -ot használ, és fogalmam sincs honnan jön ez a "Sansákban nincsen mély" dolog, amikor nagyon könnyen bizonyítható, hogy nem így van. Az már lehet kérdéses, hogy mennyire is szól jól, de hogy "kevés benne a mély" az egészen biztosan nem igaz. Sőt, mint látod az esetek többségében "több" van benne, mint másban. Persze nem számolva a bass boost funkciókat és az EQ -t. A gyári firmware -rel biztos csinál érdekeseket bekapcsolt EQ -val, nem próbálgattam. Az is biztos, hogy nincs nagy kimeneti teljesítménye, de bármelyik fülhallgatóhoz elég. (azokhoz biztosan, amit az itt ócsárolók használnak)

Egyedül ezt tudom még elképzelni, hogy bizonyos lejátszók konrollálatlanabb mélye hiányzik nekik. Az úgy többnek érződik. Vagy, hogy csak bebeszélik maguknak. Például jobban felhangosítják a másik lejátszójukat és egyből jön, hogy "dinamikusabb a hangzás". :U

(#14628) Veyron


Veyron
tag

Helo

Én a barátnőmnem keresnék egy lejátszót,ami nagyon jól szól,csak zenehallgatás miatt lenne szükséges.Viszonylag elérhető áron(10-30ezer),és valamilyen dizájnosabb darabra lenne szüksége.Ha tudtok ilyet, légyszi írjátok meg.
Köszi

(#14629) veector válasza boxeralso (#14619) üzenetére


veector
senior tag

El vagy te tévedve.
Akinek picit is fontos a hangzás az nem a gyári fülessel használja (amire tényleg ráillenek a jelzők amiket mondasz), de maga a lejátszó nagyon is jól szól.

Veyron: Clip+ ? a dizájn meg szubjektív

[ Szerkesztve ]

(#14630) csyo


csyo
senior tag

:W :W :W :W :W

ma sikeresen leejtettem a SanDisk Clip+ -omat.
kb 1 méter magasbol koppant a kopadlora, de ki volt hangositva, ugyhogy a kábel azért vissza is fogott a zuhanásbol, és nem pattogott a padlon sem.

egyet koccant csupán, de elég volt ahhoz, hogy a kijelzon semmit se lássak!

Csak masza van rajta, semmi nem látszik:-((((

mit tegyek vele? Szedjem szét? Vagy kuka? :F :F :F :F

Legyen szép a napod!

(#14631) schawo válasza csyo (#14630) üzenetére


schawo
titán

Gari?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14632) csyo válasza schawo (#14631) üzenetére


csyo
senior tag

leejtés gari?

májusban vettem... A gari lehet mág él rá...
de egyértelmuen az én hibám, nem garis hiba...

ha a kijelzojét nyomorgatom, akkor látom mit csinálok vele.
Ha elengedem, akkor a kijelzo ugy marad...

De legelább látom, hogy mit csinálok

aki ilyet vesz, az TARTSA TOKBAN!!!
nagyon sérulékeny, konnyet torik a belseje!

azt hiszem ezt meg kell emlitenunk...

Legyen szép a napod!

(#14633) veector válasza csyo (#14632) üzenetére


veector
senior tag

Ha nem látszik külső sérülés és nem úgy mész gariztatni hogy közben azt ordítod hogy "jáájj mileszvelem leejtettem vajon garizzák-e" szerintem gariztatják. :)

(#14634) boxeralso


boxeralso
csendes tag

nem tom skacok, az is lehet hogy nagyothallok és ezért van többre szükségem. a td2-vel nem próbáltam a clipet. abban az időben egy cx55-ös sennheiserem volt és nekem nagyon kevésnek tűnt (usa clip+). szóval megvettem, és egy hétre rá adtam is el. egy meizu m6-om volt előtte aminek akkor úgy éreztem hogy a közelébe sem ér a clip.

dehát ez olyan hogy én pl nem hallom a külömbséget egy 320-as mp3 és egy FLAC között. a másikmeg hogy lehet hogy normálisan elég bass-t dob egy sandisk de egy mp3nál azért ennél sztem többre van szükség hogy a hangkép vagy mi olyan legyen mint amikor hifiből hallgatod. azért mondtam hogy ugyan egy white fül örülhet egy sandisknek de aki a "popullárisabb" "basshead" vonalat viszont azoknak többnyire kevés lesz a sandisk.

"Az már lehet kérdéses, hogy mennyire is szól jól Az már lehet kérdéses, hogy mennyire is szól jól" hát talán itt van a kutya elásva mert egy ipod classic mellet vagy egy cowon d2 mellet számomra nagyon gyengén

SONY STR-DA1200ES; Bartfay Audio TQWT3; Sennheiser HD 555

(#14635) Tomi_Sci válasza boxeralso (#14634) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

A minőségi, tiszta hangzás nem egyenlő azzal, hogy sok benne a mély (bass).
A Sandisd azért ajánlott mert az árához képest kiegyensúlyozott a hangképe.
Ha te az alapján ítéled meg, hogy "mennyi basst dob" :F akkor nem a lejátszó a bűnös.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#14636) boxeralso válasza Tomi_Sci (#14635) üzenetére


boxeralso
csendes tag

hát nézd, én azt az mp3 lejátszót preferálom amelyiknek hifisebb a hngzása. ha ehhez több baszus kell akkor több kell, de azt egy szóval sem mondtam hogy nem fontosak nekem a közép és magas tartományok.

meg egyáltalán hogy lehet egy hangkép kiegyensúlyozott mikor az csak a dobhártyát stimulálja. esetünkben a kiegyensúlyozott hangkép szubjektív.

arra egészen bátran mernék fogadni hogyha járókelőket állítanánk meg és tőluk kérdeznénk akkor a többség a több mélyet preferálná. ... aztán ott van az is hogy a fül kicsit úgy működik mint a szemnek a fehéregyensúly. ha csukott szemmel 10 percig a napbanézel és utána nyitott szemmel körültekintesz minden kékes árnyalatú lesz. ha sokat utazol városba ahol metrózol autózól buszozol egy csomó "mély impulzus" ér. egy ilyen helyzetben kevés/megkérdőjelezhető lesz a kiegyensúlyozott hangkép mert a környezetethez képes közel sem számít kiegyensúlyozottnak.
mindebből az következik hogy Tomi-Sci te feltehetőleg tanyán élsz.

SONY STR-DA1200ES; Bartfay Audio TQWT3; Sennheiser HD 555

(#14637) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Sziasztok!

Előre is elnézést kérek, mert egy elég egyénspecifikus problémám van. Jobb topikot nem találtam, és tudom vannak néhányan D2 tulajok még a környéken. :K
Szóval: hazajöttem, és itt még SP3-as WinXP uralkodik a gépemen. A D2-t csatlakoztatva nem ismeri fel egyáltalán az eszközt, nem jelenik meg semmi, egy árva buborék sem :(
Pesten a Win7 simán kezeli, és úgy emlékszem itthon sem volt vele korábban gond. Mivel ritkán járok erre, sajnos nem tudom megmondani milyen módosítást követően állt be a jelenség. Tölteni tölt, és az USB port él.
A további körítés: D2+ legfrisebb firm, és USB1, nem hinném hogy bármit számít, csak megőszülök mire felmegy/lejön róla valami FLAC-ban ;)

Valaki tapasztalt már hasonlót? Mi lehet ez?

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#14638) schawo válasza boxeralso (#14636) üzenetére


schawo
titán

Szerintem a több mély az nem "hifisebb", mint a kevesebb mély. Az én hifim pl teljesen kiegyensúlyozott mély tartománnyal rendelkezik. Szvsz az igazi hifi hangzás a kiegyensúlyozott frekimenetre törekszik.

arra egészen bátran mernék fogadni hogyha járókelőket állítanánk meg és tőluk kérdeznénk akkor a többség a több mélyet preferálná.

Én meg arra mernék fogadni, hogy ha megkérdezed a járókelőket, akkor a többség Shakirát kedveli Mozarttal szemben. Azonban teszi mindezt anélkül, hogy valaha is hallgatott volna Mozartot.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14639) Tomi_Sci válasza boxeralso (#14636) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Húú barátom... :U
ha sokat utazol városba ahol metrózol autózól buszozol egy csomó "mély impulzus" ér. egy ilyen helyzetben kevés/megkérdőjelezhető lesz a kiegyensúlyozott hangkép mert a környezetethez képes közel sem számít kiegyensúlyozottnak.
:R

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#14640) boxeralso válasza schawo (#14638) üzenetére


boxeralso
csendes tag

ezzel egyébként totálisan egyetértek. az van hogy shakira könnyebben fogyasztható, másról szól és hamarabb kapod meg tőle az ingert amit a zenétől vársz. ez ilyen fogyasztunk és kell az a tudatmodosulás. a zene drog, és a szintetikus hatékonyabb.

a másik meg hogy sztem mozart túlértékelt, a zenéje túl elegéns és kecses, valahogy művi az egész. hiányzik a zenéjéből a szikra és az plusz amit mont nem tudok máshogy leírni mint az őszinte érzelem. technikailag a munkássága fwelülmúlhatatlan, és mennyiségileg is ott van de minőségileg :P az utobbi 1 évben 2mozart operán is voltam és az van hogy irritál az egész, bosszantó és nyomasztóan boldog, furcsa irreális unalmas... hányóssmiley. ha már zene akkor Beethoven, Schumann és Chopin.

szóval hogy azért ne legyek ennyire off: mozart éppen annyira steril és unalmas mint az EQ nélküli sandiskes városi mp3 hallgatás.
(szerk: na nem mintha sandisknél eq-val jobb lenne, nyilván mindenki tudja ha egy milliméterrel is elállítasz valamit gallyramegy az egész hangzás )

[ Szerkesztve ]

SONY STR-DA1200ES; Bartfay Audio TQWT3; Sennheiser HD 555

(#14641) Slownz válasza boxeralso (#14636) üzenetére


Slownz
senior tag

Minden személyeskedés nélkül, hidd el, hogy iszonyat butaságokat írsz és ezt most nem bántásból mondom.

(#14642) FireKeeper válasza Slownz (#14641) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

+1, néha nehezen tudtam eldönteni hogy most sírjak vagy nevessek.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#14643) schawo válasza boxeralso (#14640) üzenetére


schawo
titán

Mozart meghalt, mielőtt valóban beérhetett volna. A korai művei helyett hallgass meg inkább K6xx műveket (pl A-dúr klarinétverseny, vagy a Requiem), és jobban megérted Mozartot. Ugyanez a helyzet a lineáris átvitelű lejátszókkal.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14644) boxeralso válasza Slownz (#14641) üzenetére


boxeralso
csendes tag

értem én hogy miért mondod ezt de nem eszik olyan forrón a kását. szerintem a zenéhez nem elég a dobhártyád.

SONY STR-DA1200ES; Bartfay Audio TQWT3; Sennheiser HD 555

(#14645) schawo válasza boxeralso (#14640) üzenetére


schawo
titán

A hányós szmájlit én a dübörgő, elmosott, zavaros, hallgathatatlan, mélykiemelt f*soknak tartogatom.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14646) boxeralso válasza schawo (#14645) üzenetére


boxeralso
csendes tag

igen az egy picit tulzó volt :(
nem vagyok szakértője a témának. ez egy szubjektív valami.
...esélyes egyébként hogy az én beállításaim kiérdemelnének nálad egy hányossmimely-t :) de nekem és szerintem a legtöbb embernek akkor is kevés egy clip+ a steril eq-jával együtt a városban.

SONY STR-DA1200ES; Bartfay Audio TQWT3; Sennheiser HD 555

(#14647) bigmasterg válasza boxeralso (#14636) üzenetére


bigmasterg
addikt

"meg egyáltalán hogy lehet egy hangkép kiegyensúlyozott mikor az csak a dobhártyát stimulálja. esetünkben a kiegyensúlyozott hangkép szubjektív."

Júj, na ez is nagy tévedés. :(

Slendriánul fogalmazva:
Kiegyensúlyozott hangkép szerintem az, amelyik leginkább hasonlít a valósra.
Azaz hangszeres (erősítetlen) zenénél, kiegyensúlyozott hangkép esetnén minden tartományból olyan mennyiségben/arányban kellene kapnod, mint ha ott ülnél a zenekar/zenész előtt.

(#14648) schawo válasza bigmasterg (#14647) üzenetére


schawo
titán

Ennyi, egyszerű, mint az egyszeregy. :C

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14649) boxeralso válasza bigmasterg (#14647) üzenetére


boxeralso
csendes tag

oké ezzel egyetértek, studió csend mellet igaz is és akkor én sem vágyom többre azokból a mélyekből, de mivan akkor ha egy oktogont és egy metrót a zenészek mellé rakunk?

nem a 3. bekezdésed senlendrián hanem a 2.: hiányzik belőle a "szerintem".

[ Szerkesztve ]

SONY STR-DA1200ES; Bartfay Audio TQWT3; Sennheiser HD 555

(#14650) FireKeeper válasza boxeralso (#14649) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

szerintem egy dübörgő metrókocsin nem normális elvárás a tökéletes hangvisszaadást. elvégre is az nem egy olyan környezet ahol az ember teljesen ellazulva tudja élvezni a zenét.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.