Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15551) errorcode06 válasza PHM (#15549) üzenetére


errorcode06
őstag

Arra van valamilyen megoldás, vagy így jártam?(picit halk a canyon fülessel :U )

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#15552) Argos válasza errorcode06 (#15551) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Állítsd vissza a gyári alap beállításokat.
Majd a régió választásnál állítsd vmi nem EU területre. Utána már fog szólni! :K
(EU-ban le van korlátozva a max hangerő. Ja, a nyelv az maradhat magyar.)

De, ezt a példányt mindenképp gariztasd!

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#15553) PHM válasza errorcode06 (#15551) üzenetére


PHM
addikt

Azzal a fülessel szerintem a fájdalomküszöb közelében kéne lennie
a hangerőnek. Nekem csak egy gagyi in-ear fülesem van,
de még a metrón sem szoktam 70 %-nál feljebb tolni a hangerőt.
Mindenképp gariztasd, nem érdemes házilag javítgatni.
Arról nem beszélve, hogy az eredmény is kétséges lenne.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#15554) themebuilder válasza errorcode06 (#15548) üzenetére


themebuilder
senior tag

Újan vetted?

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15555) errorcode06 válasza themebuilder (#15554) üzenetére


errorcode06
őstag

Igen, teljesen új volt, előttem bontotta ki a csaj hogy pecsételje a garipapírt.

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#15556) errorcode06


errorcode06
őstag

Az akkuja a lejátszónak mennyi idő alatt áll be? Azért kérdem mert úgy 3-4óra hallgatás után lement 57%-ra.

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#15557) themebuilder válasza errorcode06 (#15556) üzenetére


themebuilder
senior tag

14-15 órát ki kellene bírnia normál használat mellett, ez van megadva a gyári adatoknál is.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15558) SunSoul válasza errorcode06 (#15556) üzenetére


SunSoul
tag

Az akkuidőt elég érdekesen jelzi ki az 57% az kb 57 percet jelent. :D Pár töltés után fogja tudni a teljes üzemidőt, de a kijelzés az pontatlan marad.

Kicsit más, saját Sansa Clip+-os "élményem":
Nekem is volt egy Clip+-om, mert nagyon dícsérték a hangját, de nekem csalódás volt.
Nekem állandóan fagyott. Kicsit kilóg belőle a MicroSD, ha hozzáértem véletlenül akkor azonnal fagyott. Zsebben bővitve nem is tudtam használni e miatt. Volt, hogy csak sokadik resetre volt hajlandó újra működni. Nekem a hangja is erősen hiányérzetes volt, igaz ennyiért tényleg jobb volt mint amit el lehet várni, de a legjobb hangú lejátszóktól azért messze van. Szerencsére magától tönkrement javíthatatlanul, így anyagi kár végül nem ért. :D
Én csak arra tudok gondolni, hogy nagyon nagy lehet a gyártási szórás. Aki kifog egy jó példányt elégedett, aki meg nem az szabadulna tőle.

[ Szerkesztve ]

(#15559) bigmasterg válasza SunSoul (#15558) üzenetére


bigmasterg
addikt

"legjobb hangú lejátszóktól azért messze van"

Tudnál írni ezek közül a lejátszók néhányat ? (csak példákat)

(Sajnos még nem hallottam sansa lejátszót...)

[ Szerkesztve ]

(#15560) Balajutsu


Balajutsu
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy zenelejátszót venni, amit elsősorban futáshoz használnék és néha utazáshoz vonaton. 15-20k között milyen lejátszót ajánlanátok ezeket a szempontokat figyelembe véve?
És egy jobb fülhallgatót is szeretnék, ami ugye futásnál lényegesebb, kényelmes legyen és ne essen ki, és jól is szóljon. Ilyet tudtok 5k-ig ajánlani?

Előre is köszi!

(#15561) themebuilder válasza Balajutsu (#15560) üzenetére


themebuilder
senior tag

Sportolásra talán ezek ajánlottak a kis méret miatt:
-Sandisk Sansa Clip+ 2GB 9200Ft (Refurbished 7800Ft)
-Sandisk Sansa Clip Zip 4GB 18000Ft
-Sony NWZ-B162 2GB 9200Ft
-Sony NWZ-B163 4GB 12400Ft
-Samsung YP-U6 4GB 15100Ft

Kicsit nagyobbak, használtan is hozzájuthatsz:
-Sandisk Sansa Fuze 26000Ft (Refurbished 8600Ft)
-Sandisk Sansa Fuze+ 25000Ft (Fél éve 13000Ft volt)
-Sony NWZ-453 (Fél éve 15000Ft volt)
-Sony NWZ-454 (Fél éve 17000Ft volt)
-Sony NWZ-463 25000Ft (Fél éve 17000Ft volt)
-Samsung YP-Q3 23200Ft (Fél éve 17000Ft volt)
-Samsung YP-U6 4GB 15100Ft

Üzemidők (gyári adatok):
-Sony NWZ-B162 (2GB) 18 óra
-Sony NWZ-B163 (4GB) 18 óra
-Sandisk Sansa Clip Zip 15 óra
-Sandisk Sansa Clip+ 15 óra (Rockbox-al még több)
-Sandisk Sansa Fuze 24 óra (Rockbox-al még több)
-Sandisk Sansa Fuze+ 24 óra
-Sony NWZ-453 50 óra
-Sony NWZ-454 50 óra
-Sony NWZ-463 50 óra
-Samsung YP-Q3 50 óra
-Samsung YP-U6 20 óra
-Samsung Galaxy S WiFi 5.0 60 óra

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15562) bigmasterg válasza themebuilder (#15561) üzenetére


bigmasterg
addikt

Galaxy lejátszónál az a 60 óra lejátszási idő lenne, vagy csak készenléti ?

Lejátszási időnek elég hihetetlen főleg úgy, hogy közben fut rajta egy android rendszer, elég jó cpu/gpu-val és 5"-os kijelzővel.

SGS (telefon) is elmegy 4-5 (talán, neccesen 6) napot, ha nem használja az ember, de folyamatos zenelejátszással, szerintem egy nap alatt lemerülne.

[ Szerkesztve ]

(#15563) themebuilder válasza bigmasterg (#15562) üzenetére


themebuilder
senior tag

2500mAh akkumulátor van benne.

(YP-G70) Samsung Galaxy S WiFi 5.0

Audió lejátszás: Max 60 óra (alapbeállítás, MP3 128 kbps, hangerő 15, normál hang, kijelző ki)

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15564) bigmasterg válasza themebuilder (#15563) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ja, akkor azért.
Az sgs-emben csak 1500as van.

Valós használatnál valószínűleg a player sem megy el 60 órát, de egy 40en valamennyi - 50 is igen szép teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

(#15565) camalot válasza Balajutsu (#15560) üzenetére


camalot
tag

Futáshoz, sportoláshoz szvsz a legjobb: [link].

(#15566) schawo válasza bigmasterg (#15564) üzenetére


schawo
titán

Csak zenelejátszással az SGS is elmegy egy csomót. A "baj" (szóval inkább előny) az, hogy másra is jó, és folyamatosan nyomkodja az ember, és a kijelző, a wifi, meg a 3g kiszívja belőle a delejt. Ha egyáltalán nem nyomkodom, akkor zenelejátszás mellett másfél óra alatt 4-5%-t fogyaszt. Ez kb 30-35 óra üzemidőnek felel meg.

De ilyet egyetlen egyszer csináltam, akkor is csak a kíváncsiság hajtott, nem életszerű. :D

(#15565) camalot Használsz ilyet? Nem akar kihullani futáskor?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15567) errorcode06 válasza SunSoul (#15558) üzenetére


errorcode06
őstag

Visszavagyok.

Megvolt a csere, a csóka meglepődött amikor megrázta a cuccot és kiesett belőle a fülhalg csatija :/

Eddig minden rendben, a hang sem szaggat, hangerő is király.

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#15568) Balajutsu válasza themebuilder (#15561) üzenetére


Balajutsu
csendes tag

Köszi szépen az alternatívákat. Még azt szeretném kérdezni, hogy fülhallgatót tudnátok ajánlani max 7k értékben, ami tuti nem esik ki a fülemből és normálisan is szól?

Köszi

(#15569) SunSoul válasza bigmasterg (#15559) üzenetére


SunSoul
tag

Cowon S9, Sony X és a mostani A864-em amiket hallottam. Mindet HD545 Reference fejessel (a kis Sansat is meghallgattam ezzel), mert már tizenéve ismerem a hangját, így nem csap be.

(#15570) bigmasterg válasza SunSoul (#15569) üzenetére


bigmasterg
addikt

Az 545 150Ω és 96dB.
Nem lehetetlen, hogy a sansa nem mint forrás bukott el, hanem a beépített erősítője nem volt elég neki.
Kíváncsi lennék, hogy hordozható erősítővel milyen eredményt hoztak volna, vagy mindegyik egy jobb IEM-el.

(#15571) schawo válasza bigmasterg (#15570) üzenetére


schawo
titán

:K Szinte biztos. 0,5V(RMS)-t tud a Fuze, ami 150 ohmba viccesen kevés (1,6 mW) A hangerő még éppen meglesz (97dB), de dinamika nuku, torzítás is várható.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15572) SunSoul válasza schawo (#15571) üzenetére


SunSoul
tag

Volt hozzá egy épített fejhallgató erősítő is, szóval nem sokat számított hány ohmos a fejes. Az A864-est és a Sansát CX870-en és erősítőre kötve is meghallgattam. Igaz nem egy időben, mert miután tönkrement a Sansa vettem meg a Sony-t. Az egymáshoz való viszonyuk mindíg ugyan az volt.

(#15573) schawo válasza SunSoul (#15572) üzenetére


schawo
titán

Oké :K

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15574) SunSoul válasza errorcode06 (#15567) üzenetére


SunSoul
tag

Nekem már első nap gondjaim voltak a sok fagyással, ami végig megmaradt míg tönkre nem ment. Nem tudom lehetett-e köze ennek a hangjához, de nekem nagyon elvette a kedvem attól, hogy mégegyszer próbálkozzak vele.
Ezek szerint neked bejött a csere. :)

(#15575) magic_screen válasza SunSoul (#15572) üzenetére


magic_screen
csendes tag

Most ez a Sansa Clip+ ennyire jó hogy Sony A864-gyel kell versenyeztetni? Ez egy kicsit igazságtalan, mert ár szerint a Sony B162 az ellenfele.

(#15576) schawo válasza magic_screen (#15575) üzenetére


schawo
titán

A Clip+ abszolút értékben is elég jó, nem csak ár-érték arányban.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15577) camalot válasza schawo (#15566) üzenetére


camalot
tag

Nem esik ki, teljesen jó, lehet mosni is.

[ Szerkesztve ]

(#15578) magic_screen


magic_screen
csendes tag

Ezek a Clipek között van különbség az áron kivül:
[link]
[link]
:F

(#15579) errorcode06 válasza magic_screen (#15578) üzenetére


errorcode06
őstag

Valószínűleg semmi, mert a dobozára nekem is rá volt ragasztva a hama logó.

Gondolom ők forgalmazzák itthon.

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#15580) errorcode06 válasza errorcode06 (#15579) üzenetére


errorcode06
őstag

Valakinek van valami 5lete hogyan tudnék lejátszási listát létrehozni a lejátszómon?
Mert eddig sehogysem skierült :/

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#15581) Argos válasza errorcode06 (#15580) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Pl.: Win Media Player-el.

...elmúlik...

(#15582) themebuilder válasza magic_screen (#15578) üzenetére


themebuilder
senior tag

Hama Kft a hivatalos forgalmazó.

Valószínűleg a drágábbra a hivatalos 2 év jótállás vonatkozik, az olcsóbbra meg 1 év (hagyományos).

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15583) errorcode06 válasza themebuilder (#15582) üzenetére


errorcode06
őstag

Argos83 -rájöttem, köszi a tippet.

Egyébiránt, amikor vettem az edigital-nál, nekem ők azt mondták hogy 2 év garral adnak el mindent(természetesen bolti), amennyiben ezt a gyártó külön nem jelzi h erre 1 év(remélem nem írtam hülyeséget). Ezt arra alapozom hogy pl ők a defy-re 2év teljes(nemcsak 1+1év szoft)garit adnak.

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#15584) Bodor válasza errorcode06 (#15580) üzenetére


Bodor
veterán

A lejátszón sajna sehogy, ez volt az én bánatom is. Sajnos számítógépen kell előre megtervezni. Erre jó az említett windows-os borzalom, vagy winamp, vagy bármi ami tud lejátszólistát készíteni...
Pillanatnyi utazás közbeni hangulat alapján sajnos nem lehet aktuális lejátszólistát készíteni a lejátszóval...Úgy látszik ez a drágább lejátszók kiváltsága, vagy még azoké sem. Nekem is hiányzott, mert már megszoktam, hogy a telefonommal lehet.

(#15585) magic_screen válasza themebuilder (#15582) üzenetére


magic_screen
csendes tag

Köszönöm szépen a választ.

(#15586) Argos válasza errorcode06 (#15583) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Nincs mit! :B

...elmúlik...

(#15587) stranger28


stranger28
addikt

Sziasztok!

Szeretnék szép hangminőséget elérni, rendeltem is egy jó minőségű, agybadugós fülest. Az lenne a kérdésem, hogy a mostani lejátszómat (adatok) érdemes vagy ajánlott lenne-e cserélni az ajánlott clip+ra ezesetben? Mennyi eltérés lehet?Hangminőség a lényeg csak. Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#15588) Bodor válasza stranger28 (#15587) üzenetére


Bodor
veterán

Az az igazság, hogy mondhat bárki, bármilyen véleményt, ezt neked kell eldönteni, mégpedig úgy, hogy meghallgatod a füleddel, füleseddel mindkettőt, ugyanazzal a zenével. Mert a hangminőség, az "ajánlott-e", és a "megéri-e" egy szubjektív dolog. Adatok alapján hangminőségben nem lehet dönteni jól. Képességekben + pont a clip+nak az akár 32BG-os microSD kártya bővíthetőség és a flac lejátszása. Tudom, ez a válasz nem tűnik segítségnek, de ha a hangminőség a fontos, akkor jobb tanácsot nem tudok adni.

(#15589) stranger28 válasza Bodor (#15588) üzenetére


stranger28
addikt

Értelek. Akkor valószínűleg ha megjött a füles kipróbálom a philipset és ha nem igazi, veszek egy újat. Esetleg valahol nem lehet kipróbálni a cip+-t? Úgyis van microSD-m feleslegben. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#15590) Bodor válasza stranger28 (#15589) üzenetére


Bodor
veterán

Állítólag nagyobb elektronikai áruházakban van kint mintapéldány, amit meg lehet hallgatni. Ha ez nem működik, akkor szerintem jó pár fórumozónak van clip-je, össze kell futni valakivel.

(#15591) PHM válasza stranger28 (#15589) üzenetére


PHM
addikt

Nem vagyok vájtfülű, úgyhogy nem mérvadó a véleményem.
A Raga előző verzióját próbáltam, nekem bekapcsolt fullsound mellett
kicsit jobban is tetszett a hangja a Clip+-énál.
Ha budapesti vagy, a Clip+ kipróbálásában tudok segíteni.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#15592) stranger28 válasza PHM (#15591) üzenetére


stranger28
addikt

Értem, akkor csak nem olyan rossz a hangja. Lehet a mostani füles miatt van csak, meglátom. Debreceni vagyok sajna, de köszi azért. :) Benézek pár nagyobb áruházba és kiderül mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#15593) kiseper


kiseper
tag

Sziasztok!

Érdekelnének kis kapacitású 4-8 giga belső memóriájú, akár bővíthető high-end playerek, érdeklődnék hogy ki mit ajánlana viszonylag olcsón :)

[ Szerkesztve ]

(#15594) stranger28 válasza stranger28 (#15587) üzenetére


stranger28
addikt

Na közben kiderült, hogy nem csak a füles volt a rossz, hanem az mp3 csatlakozója is lötyög mindennel, úgyhogy mindenképp clip+ lesz, így a hangkülönbség is kiderül. Holnap jön meg, majd megírom milyen a Philipshez képest.

(#15595) magic_screen


magic_screen
csendes tag

Sziasztok!

Akárhányszor lehet rámásolni Windows Intézőben mp3 fájlokat a Clip+-ra? Úgy értem rámásolok 1 lemeznyi mp3 fájlt, majd később egy másikat stb.
Akksitöltés stratégia; lehet tetszés szerint rádugni az USB-re és tölteni, függetlenül az akksi töltöttségétől?

[ Szerkesztve ]

(#15596) magic_screen válasza magic_screen (#15595) üzenetére


magic_screen
csendes tag

Rá lehet dugni egy Sennheiser HD555 fejhallgatót, nem lesz a más Ohm érték miatt probléma?

(#15597) PHM válasza magic_screen (#15595) üzenetére


PHM
addikt

- Igen.
- Igen.
- Igen.
#15596: Igen, nem. :)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#15598) magic_screen válasza PHM (#15597) üzenetére


magic_screen
csendes tag

Köszönöm szépen.

(#15599) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Új PMP-re lenne szükségem, és szeretném a segítségetek kérni. Az igények a következők lennének:
-az árkategóriában elérhető legjobb hangzás
-veszteségmentes formátumok kezelése (FLAC, APE mindenképpen, a WAV nem fontos)
-minimum 2.4" kijelző
-minimum 4Gb beépített memória
-bővíthetőség (minél nagyobb mértékig kezel kártyát annál jobb, lehetőleg micro SD slot-tal)
-minél hosszabb üzemidő
-lehetőleg minél ellenállóbb ház/külső burkolat
A PMP-re szánt keret 32000Ft.
Előre is köszi. :R

(#15600) Bodor válasza PR0JECTNR56 (#15599) üzenetére


Bodor
veterán

Szerintem ez lesz a Te lejátszód.
Én egy 32 GB-os kártyával ( 12K) használom, igaz nem ezt, hanem a sima (+ nélküli) változatot, de az szinte ugyanaz, csak kisebb a képernyője, de ha te nagyobbra vágysz, akkor a Fuze+ kell neked. Olcsóbban is meg lehet venni, ha kell adok tippet!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.