Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) ponti_ak válasza <Adamsky> (#1999) üzenetére


ponti_ak
addikt

...és még a Samsung Yp U1Z/X, ami kihajtható usb-csatis volt, de már az sem kapható. :(

Amúgy egy kicsit körülnéztem, de 10kért nem tudok konkrétan ajánlani semmit.

Talás ez [link] a Sansa, de vannak vele gondok (pl.könyvtár-kezelés terén), és nem beépített csatis.

Esetleg ezt a használtat (512megás iAudio G3) [link]. Én ezt jól ismerem, AA-elemes, és az - egyik- legjobb, és nem csak szerintem. Ha megvan még, és esetleg tudsz alkudni 1-2 ezrest, meg ha tényleg garis, akkor ezzel jól jársz. Bár mondtad, hogy nem kell csúcskategória, és ez sem beépített usb-s... :)

(#2002) DeFranco válasza ponti_ak (#2001) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hááát uraim. Akkor úgy érzem le kell adnom az igényeimből. (persze, ha valakinek beugrik az isteni szikra, örök hála lesz a jutalom).

Akkor marad ez: [link] ez vállalható kategória? Tudtok róla valamit?

(#2003) vili13 válasza DeFranco (#1998) üzenetére


vili13
őstag

1. Beépített, de nem kupakos hanem kitolható USB dugóval szerelt lejátszó elég kevés van. Elemeset, főleg 10-15k között szerintem nem fogsz találni. Nem is nagyon érdemes keresni, párszáz ft egy mini usb átalakító dugó, és rögtön nem kell kábel hozzá.

2. 10-15k között szerintem amúgy sincs, amit bárki aki valamelyest képben van, tiszta lelkiismerettel javasolhatna. 20k alatt erősen zsákbamacska, páran már megjárták! ;]

3. Ha mégis, akkor már legalább MPIO, annak legalább viszonylag jó híre van. Pl.: [link]

(#2004) vili13 válasza DeFranco (#2002) üzenetére


vili13
őstag

Nem, amit belinkeltél inkább kerülendő kategória. (pl. [link])

(#2005) ponti_ak válasza DeFranco (#2002) üzenetére


ponti_ak
addikt

Szerintem a Creative MoVo TX a helyes megfejtés. Régi, de szvsz jó, ilyen: [link]

Minden kritériumodnak megfelel, kivéve azt, hogy szerintem ennek a hangminősége jobb az alsó kategóriás akciós gagyiknál..

1-2 hónapja láttam egyet a Határ úti Europarkban. Az ottani Interspar műszaki cikkes szekrényében porosodott egy fekete 512megás példány, ha jól tévedek, 15.900-ért vagy valami ilyesmi. Esetleg megér egy telefont...

(#2006) ponti_ak válasza ponti_ak (#2005) üzenetére


ponti_ak
addikt

Hááát, nem 1-2hónapja volt, hanem tavaly karácsonykor :DDD [link], és már ide is írtam egyszer, azért emlékszem rá.

Azért egy próbát talán megérhet, (szerintem nem igazán pörögnek ott annyira a műszaki cikkek/mp3-lejátszók, én is parizert vásárolok tőlük elsősorban.. :D), ha érdekel/tetszik a típus.

Ha ez nem, akkor marad az MPIO/MEIZU/használt garis.

üdv.

[Szerkesztve]

(#2007) ponti_ak válasza ponti_ak (#2006) üzenetére


ponti_ak
addikt

...további kreatívkodás... :D

Most ugrott be, hogy az Electroworld szokott hirdetni a lepedőiben Creative cuccokat. Nos, 8k-ért van MuVo V100 512megás, vagy kétszer annyiért 1gigás, a rádiós verzió 17ropi, de akkor már az 1gigás érné meg rádiósból, ami 18esszeh..

Itten vannak, e: [link]
Más is van, nem csak kreatívok, plusz elég jó az összhasonlító oldal, kutyafüle, minden.. :) Ingyenreklám befejezve.
Ha sikerül itt találni valami megfelelőt, jössz egy (hideg!, virtuális... brr) sörrel. :)

Szerk:
a MuVo (tx fm) topikja a PH!-n: [link]

[Szerkesztve]

(#2008) vili13 válasza ponti_ak (#2007) üzenetére


vili13
őstag

Nos, akkor az Electroworld is felejtős hely... ED-nél az 1GB-os MuVo V100 csak 12900 ([link]).

(#2009) Gabóóó


Gabóóó
csendes tag

Hellóztok!
Ezekről a philips-ekről Philips SA6045; Philips SA3125 :F
valahogy még senki se írt, pedig a philips aztán nem gyárt bowli dolgokat!!!
Mi a véleményetek róluk???

(#2010) vili13 válasza Gabóóó (#2009) üzenetére


vili13
őstag

''pedig a philips aztán nem gyárt bowli dolgokat''

Ezt meg honnan veszed? Nem is a highend cuccairól híres...

(#2011) Gabóóó


Gabóóó
csendes tag

Hát nem tudom mondjuk nekem alig van philips cuccom ami van azzal maximálisan elégedett vagyok..........van egy Vhs videónk már vagy 15 éves egy-két dologtól eltekintve teljesen jó!+egy kb egyidős ébresztős rádió ezzel sincs semmi gond ja és egy dvd lejátszóm az 3 éves azzal sincs semmi baj de ennyit romlott volna a philips hírneve??? :Y Egy évtizede még az egyik legjobb, legjobb minőségű cuccokat gyártó volt-------persze nem tapasztalatból mondom(írom) :) csak hallásból

(#2012) ponti_ak válasza vili13 (#2008) üzenetére


ponti_ak
addikt

Hopsz, valóban.. és ma láttam Fukarban is, 13900-ért.. :)

@Gabóó: Philips nem rossz, de inkább TV, DVD-lejátszó, vasaló kategóriában.. Mp3-ban nem igazán van otthon.. (biztos nem olyan rossz, de nem is high-end)

[Szerkesztve]

(#2013) DeFranco válasza ponti_ak (#2012) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:R Uraim :R

''Klárika, két sör rendel az uraknak!''

Lenne egy utolsó kérdésem:

A lenti Creative [link] és 2 Mpio [link] [link] között őrlődök.

Sejtésem, hogy a Creative jobban, szebben szól, viszont a másik kettő sokkal jobban tetszik (és van benne FM).

Mekkora a különbség köztük belbecsben?

(#2014) <Adamsky> válasza DeFranco (#2013) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Én az MPIO ML100 (FY900)-at venném. Creative-hoz volt szerencsém. Kis kijelző, hallható háttérzaj (főleg, ha ment a kijelző háttérvilágítása). Ráadásul a Creative-hoz mintha külön szoftver kellene ahhoz, hogy használni tudd.

A lényeg viszont, hogy vásárlás előtt kipróbálni (ez a tizen egy-két ezres kategória nekem általában gyanús).

(#2015) ponti_ak válasza <Adamsky> (#2014) üzenetére


ponti_ak
addikt

Tegnap futólag megsasoltam a Creative-ot és az FY900-ast is.
Külsőre nekem is inkább az utóbbi tetszik, és szerintem a funkciói alapján is amellett döntenék. Az MPIO topiban van róla egy kis info emitt [link], miszerint az elemtartó fedele gyengécske, és a felvételi funkció hatására megbolondul, de egyébként nem rossz vétel.

A Creative-hoz szerintem nem kell külön szoft, legalábbis a topikjában nem láttam ilyet, viszont van fw-upgrade, ami alapján arra következtetek, hogy a gyártó azért törődik vele valamelyest.

A kipróbálás/megtapizás szerintem is mindenképpen javasolt.
Az ősemlős-fukarságban (=Mammut-Saturn) van mindkettőből. :)

(#2016) DeFranco válasza ponti_ak (#2015) üzenetére


DeFranco
nagyúr

No, akkor megtekintem ezt az elemtartó fedelet (meg rájövök, hogy a Creative hogy nem esik ki a keretéből fél év múlva :) ) és megvásárolom valamelyiket.

Szerintem MPIO lesz

Mindenkienk köszi a segítséget. Nagyok vagytok.

(#2017) Gabóóó


Gabóóó
csendes tag

A phlilips témát csak kíváncsiságból hoztam fel :P
A lényeg:
Szeretnék venni egy Sony NW-A805(sony walkamnt) abból is a 2gb-os verziót. Na szóval szerintetek megéri??? mert elég drága!---esetleg valami más, azonos tudású playert tudtok ajánlani?--de egy forintal sem tudok többet rá szánni ez is már pár éves zsebpénzem :) előre is kössz

(#2018) ponti_ak válasza Gabóóó (#2017) üzenetére


ponti_ak
addikt

Philips: Oké, nyugodtan. :)

Sony Walkman: Most akkor mennyi az annyi? :F
Link, vagy maximum ár? Aztán meglássuk... ;)

(#2019) Gabóóó válasza ponti_ak (#2018) üzenetére


Gabóóó
csendes tag

http://www.argep.hu/main.asp?kid=2-73-64 itt mondjuk már ''csak'' 41 ezer mondjuk 2 hete még 45ezer volt.............a pár éves zsebpénz azért túlzás de elég drága........ Na akkor véleményeket várom :)

[Szerkesztve]

(#2020) ponti_ak válasza Gabóóó (#2019) üzenetére


ponti_ak
addikt

A walkman-t nem ismerem. :U

Fontos a nagy tárhely (--> hdd-s player)? Vannak már 4 gigás flash lejátszók is ennyiért. Kisebb, gyorsabb, tartósabb(nak mondott) típusok.

(#2021) rumos14 válasza Gabóóó (#2017) üzenetére


rumos14
nagyúr

esetleg Samsung T9, az talán valamivel olcsóbb, de kisebb a kijelzője.
megsasolnék egy ilyen Sony-t, sztem elég über termék.

[Szerkesztve]

(#2022) Haligali


Haligali
tag

Hirdet vki egy Creative muvo n200 1gbyte-os MP3 playert 10E-ért...ez nem túl olcsó csak azért, mert nincs hozzá füles???
Nem értek hozzá, azért kérdeznék vki hozzáértőt!

(#2023) Gabóóó válasza rumos14 (#2021) üzenetére


Gabóóó
csendes tag

Kössz!!---Az ajánlást. Már néztem én is a kis Samsungot nagyon tetszik.....csak hát a kisebb kijelző.......de az ára is egy 7-8 ezerrel olcsóbb. Azt hiszem maradok a sonynál ;)

(#2024) rumos14 válasza Haligali (#2022) üzenetére


rumos14
nagyúr

újonnan sem sokkal több...

(#2025) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

MPIO ML100-as téma:

megvettem, mindenkinek köszi a segítséget még egyszer tapasztalatok:

- küllemre nagyon szép, jól összerakottnak tűnik, nem nyekeg, jók a gombjai
- egyszerűen kezelhető, kis gyakorlás után abszolút kezes
- szerintem szép hangja van, bár nem értek hozzá annyira
- hangerő teljesen rendben van
- nagyon sok jó funkció van rajra: autoplay, FM rádióról felvétel, a displayen sok mindent be lehet állítani
- felmerült, hogy az elemtartó ablakhoz szívsebész kéz kell: ennek ellentmondanék, nem durvább, mint pl. egy digit. gépen bármelyik fedlap (lehúz, kibillent), viszont előnye, hogy nem hagyod el, mert hozzá van rögzítve
- az USB gumidugójára igaz ugyanez
- kis okosságok, de ha erre kell, külön jó:
1: a diktafon funkció hangra is aktiválható 3 módban: minden hangra, közepes hangerőre, hangos hangra (előadáson pl. jó, mert ezzel kevesebb helyet foglalsz a memóriában)
2: állítható a lejátszási sebesség (nyelvtanuláshoz nem utolsó)

14.100 HUF pénzeknél többet ne adjatok érte (1 GB), én annyiért vettem üzletben. webshopban lehet olcsóbb, de abban nem bízok személy szerint

elsőre ennyi, ha baja lesz írom azt is a köz okulására

szerk:

a Creative MuVo V100 nekem nem jött be ránézésre sem, mert úgy néz ki, mint egy koreai fröccsöntött gumikacsa. Na, AZ nyekegett, a gobjaitól féltem, hogy kiesnek, és egyébként kézben már sokkal nagyobb, mint a képeken

[Szerkesztve]

(#2026) ponti_ak válasza DeFranco (#2025) üzenetére


ponti_ak
addikt

Örülök hogy elégedett vagy vele, és:
Gratula! Sok szép évet együtt! :C

(#2027) Jorge válasza DeFranco (#2025) üzenetére


Jorge
csendes tag

Hali! Hol vettél ML100-sa 1 Gb-ost, mert én csak 2 Gb-ost találok

(#2028) MP3-vadász


MP3-vadász
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem. Olyan MP3 (nem MP4) lejátszót szeretnék, ami:

- 1 GB-os
- FM rádiós
- diktafonos
- lehet pendrive-ként is használni
- közvetlen USB-s (nem kábeles)
- MP3, WMA formátumokat támogatja
- kiírja a szám címét
- elemes

Fontos szempont még a megbízhatóság, a jó minőség és a könnyű kezelhetőség.

Van ilyen? :F

Kicsit hosszú lett a kívánságlistám, de azért remélem, vki elolvassa.
:))

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#2029) rumos14 válasza MP3-vadász (#2028) üzenetére


rumos14
nagyúr

amit most csipőből tudok ajánlani, némi kompromisszum árán: Samsung U2 (nem elemes), iAudio G3 és jópár Meizu (nem kvtlen usb csatis)

(#2030) DeFranco válasza Jorge (#2027) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hali!

[link] XIV. ker.

Ennél olcsóbbat nem találtam, hasonló áron: [link] X. ker.

Ha már itt tartunk:

Tudunk reláció jelet tenni a Meizu és az MPIO közé (melyik a jobb)? Láttam hasonló áron kb ugyanazzal a tudással, és érdekelne.



[Szerkesztve]

(#2031) <Adamsky> válasza DeFranco (#2030) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Személyes tapasztalatom nincs, de én a Meizu-t (a PH!-n és más helyen olvasottak alapján) jobbnak tartom.

(#2032) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Max 35k -ért mit ajánlotok?
Amiket néztem:
Ipod nano 2.0 2GB - 35K
Iaudio u2 v. u3 1 ill. 2 GB - 30 v 32k
Samsung yp-t9 4 v 2 GB - 35k környékén, talán olcsóbban
Samsung YP-Z5FQ 2 Gb - 24k
Sony NW-S703F 1 Gb - 35k
Sony NW-S703F 1 Gb - 27k
Ipod shuffle 2.0 1Gb - 20k

Az egyedüli lényeg a hangminőség!!!

nem kell videólejátszás, meg sok hülyeség bele (bár a t9-es samsungban már túl sok kütyü van ahhoz, h ne csábítson el :B )

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#2033) Seraph 16 válasza Seraph 16 (#2032) üzenetére


Seraph 16
őstag

Ja, esetleg vmi Cretive zen...

Már régóta meg akarom kérdezni: a szvsz = szevasz? :B :DDD

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#2034) ponti_ak válasza Seraph 16 (#2033) üzenetére


ponti_ak
addikt

Valamelyik iAudio-t vagy esetleg a Sony-t javaslom.

Utóbbi kimondottan zajos környezetben ajánlott a beépített aktív zajszűrő technológia miatt (nem ismerem, de én is meghallgatnám egyszer... :)


szvsz = szerény véleményem szerint, ami ugyanaz mint az imho angolul: in my humble opinion ;)


[Szerkesztve]

(#2035) Thommyboj


Thommyboj
aktív tag

Ezek közül melyiket ajánlanátok legjobban legjobb vételnek persze ár és érték arány is fontos:

MPIO ML100 (FY900) - 2 GB 18300

Meizu E3 1 GB - 17900 Ft

iAudio G3 1GB 24900 Ft

SAMSUNG YP-Z5FQ 26900 Ft

Mobiblu US2 1 GB 26900 Ft

Samsung YP-K3JZB 1GB 25900 Ft

Nekem az Mpio meg a Meizu tetszik ár és érték arányban a legjobb, mondjuk a többi sem kutya.

Legnagyobb kérdés, hogy mennyi különbség van a mpio és a meizu között, mert az mpionak annyi előny hogy 2 gigás hasonló árban,bár a meizu meg fémházas, és nem volt rá panasz egyáltalán, de tapasztalatok alapján jobban tudok választani.

Válaszokat előre is köszi!

(#2036) Seraph 16 válasza ponti_ak (#2034) üzenetére


Seraph 16
őstag

Szal az iaudionak tényleg olyan jó a hangminősége? A füles is jó hozzás? (most kaptam egy sennheiser mx55 vc-t, a magas hangoktól tátva marad a szám a mélyek hiányátol meg elsírom magam :S) A sony-t és az Ipodot majd még összehasonlítgatom, mert apumnak egy 1.0-ás 1 gigás ipodja van, tesómnak meg 512 Mb-s sony-ja (bár asszem a 003F kategóri, az meg nem zajszűrős. Én eddig a Samsung felé hajlottam, mert szvsz ( :D ) elég megbízható márka és a Sony NW-S703F 1 Gb - 24k, tehát olcsó, csak nem tom, h milyen a hangminősége, a 4 gigás t9-eset pedig lehet, h 30 környékén tom megszerezni, ami pedig nagyon-nagyon olcsó, csak nem tom, h a hangminősége milyen (bár egy kedves ph-s társunk írása alapján nem rossz).

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#2037) ponti_ak válasza Seraph 16 (#2036) üzenetére


ponti_ak
addikt

Hangminőségre nam hallottam még panaszt az iAudiok-nál, de a füles már nem ilyen egyértelmű. Szerintem is közép-kategória, a lejátszó 'jobbat érdemel'.

(#2038) csudri


csudri
őstag

Meizu E3 vagy X3?

Én az E3-mat néztem ki, de sok helyen már csak 512-es van belőle, az pedig pici. Több helyen is az X3-ast ajánlották helyette, de engem picit zavar a joy. Mennyire fáradósak ezek a joy-ok, megéri inkább az E3 a kutatást?

(#2039) Thommyboj válasza csudri (#2038) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

Én láttam egy csomó helyen 1 gigásat az E3 ból, mondjuk feketéből csak rendelésre van tehát várni kell rá, de ezüstben van. pl edigital, infopatika, vagy egy kis lista

http://www.arukereso.hu/mp3-lejatszo-c3147/meizu-e3-1gb-p7956790.html

(#2040) csudri válasza Thommyboj (#2039) üzenetére


csudri
őstag

Infopatikánál nincs, ki is van írva az oldalukon. :( Az Edigitalnál a Mammutban elvileg van, majd megnézem. Az a baj, hogy amik az árukeresőn fent vannak, azoknak a nagy része webshop, de nekem péntekig kellene, mert ajándékba lesz és shopból nem biztos, hogy megjön addigra.

(#2041) Thommyboj válasza csudri (#2040) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

így már értem, hogy ajándékba lesz. Akkor sok sikert a edigitálban hozzá.

(#2042) nagyitomi


nagyitomi
tag

sziasztok
lejátszót vennék:1.ipod shuffle
2.iaudio g3
3.iriver t30
melyiket vegyem?a hangminőség a legfőbb szempont

(#2043) ponti_ak válasza nagyitomi (#2042) üzenetére


ponti_ak
addikt

Shuffle-t nem ajánlom, kijelző nélkül macerás lesz előbb-utóbb... De ha nem akkor is van már más minimál-player is (pl. Creative Z Stone, asszem) olcsóbban, jól.

A G3 még mindig best-buy, de az iRiver mellett is dönthetsz, az is szépen szól.

[Szerkesztve]

(#2044) MP3-vadász válasza rumos14 (#2029) üzenetére


MP3-vadász
csendes tag

Köszi rumos14!
Ha mindenképpen választani kell, akkor inkább elemes legyen, mint közvetlen csatis.
iAudio és Meizu közül melyik a jobb?

Esetleg van valakinek nem kompromisszumos javaslata?

(#2045) AmPeX válasza ponti_ak (#2043) üzenetére


AmPeX
aktív tag

Macerás? :DDD na ne, én U3-al tolom, kijelző nélkül. akkor veszem elő zsebből, ha kihúzódik a füles kábele, mert mondjuk elakadok egy kilincsben. no persze ez elég egyedi eset :)

(#2046) rumos14 válasza DeFranco (#2030) üzenetére


rumos14
nagyúr

én valahogy az Mpio-t favorizálnám, azért mert régbb óta gyárt lejátszókat, szóval a szakma nagy öregje, nem egy koppintós cég, és kirivó bakijai még nem voltak.

(#2047) rumos14 válasza Seraph 16 (#2032) üzenetére


rumos14
nagyúr

kockafejűként azt mondom, hogy ha csak a hangminőség számít, akkor iAudio.

Samsung T9 tulajként és tesztelőként (lásd a logout-omban :B ) viszont ezt a típust is melegen tudom ajánlani, főleg ha tényleg annyiért be tudod szerezni ahogy írod.

korábbi Sony tulajként erről is csak jókat tudok mondani, ha együtt tudsz élni azzal a tudattal, hogy a lejátszó nem UMS, azaz nem külső meghajtóként tudsz rá másolni.

végül saját magamként annyi, hogy én személy szerint iPod-ot sosem vennék, az iPod életérzés miatt :DDD

(#2048) rumos14 válasza Thommyboj (#2035) üzenetére


rumos14
nagyúr

ha formára bejön neked az mpio, akkor nem jársz rosszul vele. gondold még azt is végig, hogy milyen fajta energiaforrást preferálsz (elem/aksi).
a Mobiblu számomra túl egzotikus, a Samsung pedig az éintőgombok miatt felejtős.
ennek alapján tehát az iAudio-t ajánlom :DDD

(#2049) rumos14 válasza Seraph 16 (#2036) üzenetére


rumos14
nagyúr

hogy a Samsung T9 hangminősége jó-e? főleg Sennheiser CX300-zal?
mi az hogy! nagyon is! :DDD

(#2050) rumos14 válasza nagyitomi (#2042) üzenetére


rumos14
nagyúr

1. ezt ne
2. ezt de
3. ezt talán. de inkább 2.
:DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.