Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14951) Luissimo válasza andorra (#14949) üzenetére


Luissimo
veterán

a BRAIN M2-vel NAGYON jól választottál.
Az én fülembe is bele van gyógyulva szinte.
multkor nosztalgiából elővettem a cx 500-amat, de aztán gyorsan úgydöntöttem, hogy nekiadom a fiamnak, örült is neki.
ahogy nézem, ha egyszer véletlenül a fülébedugja az M2 met, gyorsan lemondhatok róla utána :D

OFF
ma a névnapom alkalmából mindenki ihat az egészségemre egy hideg sörformájú védőitalt, mert ebben a káni nevű kulában a legfontosabb a dehidráció elleni hathatós orális védelem !! :)) :DD
One more drink Lacikám :))
ON.

(#14952) andorra válasza Luissimo (#14951) üzenetére


andorra
őstag

Sajnos nekem nem lesz lehetőségem ilyen összehasonlításra, csak a HD650-hez tudom majd mérni, ami persze teljesen más kategória.

(#14953) ranger69


ranger69
tag

Az hogy lehet, hogy csak 1,6 GB zenét tudok rátenni az elvileg 2 GB-os (gyakorlatilag 1,8 GB - nem ezzel van a bajom) Sansa Clip+-ra? Formázás után is van 210 MB foglalt terület a lejátszón, a player szoftvere nem foglalhat el ennyi helyet.

(#14954) BassHead


BassHead
tag

Sziasztok!

A mai nap folyamán én is csatlakoztam a Sansa-s táborhoz. :)
Egy Fuze-t vettem magamnak, és bátran merem ajánlani mindenkinek, ebben az árfekvésben!
Szép hangja, és jó hangereje is van!
Hihetetlen jól szól! Pedig én csak egy Panasonic HJE-100-al hajtom.
El sem merem képzelni mi lesz, ha megjön hozzá a Xears fülhallgatóm!
Nekem még valamilyen furcsa mód, az alap hangszínek is tetszenek benne (igaz nem mind).
Könnyen, gyorsan kezelhető a kis tárcsának köszönhetően.
Átlátható az alap menü is, bár én majd Rockboxolni fogom.
Még "folder navigationt" is találtam benne, meg magyar nyelvet :D

Tényleg bátran ajánlom én is mindenkinek!

szerk:
Annyit had kérdezzek, hogy kell-e az aksit formázni (teljesen lemeríteni, és úgy tölteni)?
Vagy rádughatom a töltőre akkor is, ha már csak egy kicsi van az aksiban?

[ Szerkesztve ]

"Apám mindig bent állt a pályán, a hajtűkanyaroknál. Azt figyelte, hogy hol fékeznek a legjobb pilóták... Itt kell fékezned, legalább egy méterrel odébb, mint ahogy a többi versenyző."

(#14955) macera2 válasza BassHead (#14954) üzenetére


macera2
aktív tag

Hi BassHead!
Gratulálok a sikeres vásárláshoz. Hasonló akció előtt állok, Clip+, vagy Fuze. Szóval hagy fárasszalak néhány kérdéssel. Ez a Folder Navigáció azt jelenti, hogy mint a Clip+ -t gyakorlatilag pen drájver-ként is tudod használni? Mikro SD is csatolható hozzá? Egyébként hol vetted és mennyibe került?

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#14956) andorra válasza BassHead (#14954) üzenetére


andorra
őstag

valamilyen furcsa mód, az alap hangszínek is tetszenek benne :N
Talán újdonságot mondok neked: audiofil erősítőkben jellemzően nincs semmilyen hangszínszabályzás. Persze ne ne Sony-ra, vagy hasonló kommersz márkákra gondolj...

(#14957) BassHead válasza andorra (#14956) üzenetére


BassHead
tag

Rosszul írtam. Bocsi. Az alap hangsémákra gondoltam. :B

"Apám mindig bent állt a pályán, a hajtűkanyaroknál. Azt figyelte, hogy hol fékeznek a legjobb pilóták... Itt kell fékezned, legalább egy méterrel odébb, mint ahogy a többi versenyző."

(#14958) schawo válasza BassHead (#14957) üzenetére


schawo
titán

A gyári beépített eq különböző gyári beállításaira gondolsz?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14959) andorra válasza BassHead (#14957) üzenetére


andorra
őstag

Az gyakorlatilag ugyan az.

(#14960) BassHead válasza macera2 (#14955) üzenetére


BassHead
tag

Ment PM!

"Apám mindig bent állt a pályán, a hajtűkanyaroknál. Azt figyelte, hogy hol fékeznek a legjobb pilóták... Itt kell fékezned, legalább egy méterrel odébb, mint ahogy a többi versenyző."

(#14961) BassHead válasza schawo (#14958) üzenetére


BassHead
tag

Igen szerintem azokra! Tudjátok rock, pop, classic stb. stb.
Nem tudom hogyan hívják akkor pontosan őket, de pl a Rock nekem tetszik nagyon, pedig kizárólag house zenét hallgatok.

"Apám mindig bent állt a pályán, a hajtűkanyaroknál. Azt figyelte, hogy hol fékeznek a legjobb pilóták... Itt kell fékezned, legalább egy méterrel odébb, mint ahogy a többi versenyző."

(#14962) Slownz válasza BassHead (#14961) üzenetére


Slownz
senior tag

Ha meglesz a Xears, akkor próbáld magad hozzászoktatni a sima gyári (flat) beállításokhoz, ezekbe a lejátszókba belerakott EQ-k csak fátyolossá, elmosódottá teszik a hangképet, egyiket sem ajánlanám neked. Esetleg használj grafikus EQ-t rockbox-on, de mégis inkább azt mondom, hogy jobb ha semmit sem használsz :) Persze mindenki úgy hallgasson zenét, ahogy neki tetszik.

(#14963) schawo válasza Slownz (#14962) üzenetére


schawo
titán

A TD fog adni elég magasat és mélyet, hogy ne akarja használni a V eq-t.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14964) BassHead válasza schawo (#14963) üzenetére


BassHead
tag

Pont ezeket az értékeket csavartam feljebb az egyéni hangséma állításnál :)

"Apám mindig bent állt a pályán, a hajtűkanyaroknál. Azt figyelte, hogy hol fékeznek a legjobb pilóták... Itt kell fékezned, legalább egy méterrel odébb, mint ahogy a többi versenyző."

(#14965) Slownz válasza schawo (#14963) üzenetére


Slownz
senior tag

Én is pont erre céloztam :D

(#14966) ranger69 válasza macera2 (#14955) üzenetére


ranger69
tag

Én is tegnap vettem egy clip+-t (itt: http://digifenykep.hu/sandisk-sansa-clip-mp3-lejatszo-fm-radio-fekete-2-gb-7117). Tényleg meglepően szép hangja van alapbeállításokkal is. Én egy seenheiser cx300-II-vel hallgatom és elégedett vagyok vele. Pen driverként is tudod használni, ha usb mód "MSC"-re van állítva, microSD-vel bővíthető.
BassHead:
Szeretném én is rockbox-szal kipróbálni. Vissza lehet utána tenni az eredeti firmware-t?
Kiváncsi vagyok, hogy fog szólni a Xears-szel, én is gondolkodom egy ilyenen.
Már kérdeztem 1x, de nem kaptam még választ, tényleg 210 MB-t elfoglal a lejátszó memóriájából az adatbázis?

[ Szerkesztve ]

(#14967) BassHead válasza ranger69 (#14966) üzenetére


BassHead
tag

Nem kell visszatenni a gyári firmware-t.
A Rockbox DualBoot-os, tehát képes elindulni mind2 firmware-el (gyári és RockBox).
Ha a gyárival akarod indítani, akkor meg kell nyomni és nyomva tartani a bal oldali gombot a lejátszón egy ideig, majd bekapcsolni. Ezután már mindig a gyárival fog indulni.

szerk: és elvileg igen elfoglal valami egy kis helyet, mert nekem is a 4GB belső memót 3,7-nek látja, amiből 3,5 a használható.

[ Szerkesztve ]

"Apám mindig bent állt a pályán, a hajtűkanyaroknál. Azt figyelte, hogy hol fékeznek a legjobb pilóták... Itt kell fékezned, legalább egy méterrel odébb, mint ahogy a többi versenyző."

(#14968) krino


krino
tag

új sandisck(ha még vmi nem mutatta volna) Sansa Clip Zip!:

[link]

:C

(#14969) themebuilder válasza krino (#14968) üzenetére


themebuilder
senior tag

Egy kicsit Fuze, egy kicsit Clip is:

Trendi mindenesetre. Biztos sikeres lesz. Ára valahol 10000Ft környékén várható a 4GB-os verziónak.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14970) nepszter1


nepszter1
addikt

Sziasztok keresek valmai mp3 lejátszót lehetőleg nem túl nagyot hogy a zsebembe elférjen a kondi terembe szeretném használni edzés közbe . Nem nagyon akarok túl sokat kiadni lehet jó lenne egy mezei mp3 lejátszó is vagy esetleg megéri rá költeni többet?

(#14971) pufajkasmir


pufajkasmir
csendes tag

üdv skacok!

nahát ennyi volt a sony NWZ-A844. tegnap este az illés utca sarkán kicsit ittasan indultam hazafelé egy barátom új albérletéből, fülemben az A844-el.
megrugdostak és kiraboltak, és a legsúlyosabb hogy ellopták a 35ezer forintos sony-mat. a f*szfejek nem tudták hogy a sennheiser fülesem is ér vagy 15 rudit. más egyébként nem volt nálam a diákomon és a bkv bérletemen kívül. valami csoda módon (véletlen) otthagytam a haveromnál az övtáskámmal együtt.

az volt egyébként hogy megállítottak és mondták hogy adjam a cuccaimat, akkor vettem észre hogy otthagytam az övtáskámat. elkezdtem röhögni hogy "ugye most vicceltzek 2011-et írunk. és hogy nincs szerencséjük mert nincsnálam a pénztárcám és a mobilom sem. erre mondja hogy akkor mit hallgatok? mondom az "mp3 lejátszómat, ..az ilyen elavult darab, értéktelen bla bla viszont rajta vannak a kedvenc zenéim meg egy csomó fontos dokumentum, ne vegyétek már el" falnak szoratottak és így nézi és azt mondja a retkes hogy "ez mobil te köcsög geci" erre mondom hogy az nem mobil az egy szar régi nwz a844, erre megrugtak és mondták hogy ne hazudjak. volt velük egy csaj is az tépte a hajamat meg kirántotta a fülemből a sennheisert, kicsit ellöktem erre a haverja egy nagyobb darab leb*szott a földre és úgy kétszer megrugott de egyáltalán nem éreztem durvának szerintem tapasztaltabb lehetett, mert csak egy kis kék folt van a bordámnál, a kezem horzsoltam föl meg qa fülemnél bevérzett az agresszív csaj miatt mert az meg elkezdte tépni az undorító műkörmeivel. annyira röhejes volt az egész ha nem vagyok ittas szerintem el tudtam volna futni is, na mind1. 5en voltak egyébként. aztán az egyik elkezdi hogy "mi az hogy nwz? látja hogy ez sony, őt nem lehet át b*szni..te k*csög" mindam neki hogy jóhát igz ami igaz az tényleg egy sony, de közben elkeztem röhögni erre mondták hogy "ez hülye, bolond, " a csaj még rá akart taposni a fejemre de szerencsére lefogták. aztán nekemdobta a sennheisert "te g*ci" és elszaladtak. így egy kétezrest a diákom , a bérletem és a sonymat ellopták szóval ha feltűnne valahol az aprók között egy A844...
na mindegy, sajnos a garancia nem terjed lopásra :(
aműgy elég megrázó volt az egész nem tudom miért tudtam egyáltalán röhögni. utána ott remegtem mintha minusz két fok lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#14972) schawo válasza pufajkasmir (#14971) üzenetére


schawo
titán

Hát, ez szar ügy :(

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14973) nepszter1 válasza pufajkasmir (#14971) üzenetére


nepszter1
addikt

Jelentsd fel őket nem tudsz mit csinálni , de sajnos a rendőrség se tud semmit csinálni :(
Kitartást

Szebb Jövőt!

(#14974) Dottore válasza pufajkasmir (#14971) üzenetére


Dottore
addikt

Ez szar ügy öreg, főleg mert az ember úgy érzi, hogy valami nagyon személyes is eltört benne és az ellopott cucc sem fáj annyira mint ez. Hozzá lehet szokni de az egy másik világ.

Szedd magad össze, minden ok. lesz.

[ Szerkesztve ]

(#14975) Tim82 válasza pufajkasmir (#14971) üzenetére


Tim82
nagyúr

szóval ha feltűnne valahol az aprók között egy A844...

A helyedben feltennék egy ilyesféle hirdetést a Hardveraprón.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#14976) andorra válasza Tim82 (#14975) üzenetére


andorra
őstag

Ha valaki készítene egy statisztikát, hogy az ilyen hirdetések mennyire voltak eredményesek, vajon mi lenne az eredmény? (Költői kérdés volt, szerintem 0)

(#14977) Tim82 válasza andorra (#14976) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem sem eredményesek, de az esélyt meg kell adni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#14978) Dottore


Dottore
addikt

Ezek száz, hogy nem hirdetik meg sehol. Miután lemerül rájönnek, hogy nincs mivel feltölteni, valami madárnak elpasszolják pár ezerért. Ha meg nem kell senkinek, egyszerűen eldobják.

(#14979) tDr1v3r válasza pufajkasmir (#14971) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Még egy ok, hogy messze kerüljem BP-t, illetve az országot... röhej hogy mennyi ilyen unott fiatal van aki ilyen szarokra hajt.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14980) schawo válasza tDr1v3r (#14979) üzenetére


schawo
titán

Balhéra hajtottak...

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14981) pufajkasmir


pufajkasmir
csendes tag

voltam feljelenteni őket. nagyon segítőkészek voltak a rendőrségen, kellet csináltatni rólam látleletet is, kiderült hogy mégsem volt olyan puha az a rugás mert 2 bordám elrepedt, szerencsére nagyobb bajom nincsen.
a legjobban a sony-m bánom már nagyon hozzászoktam, viszont úgy tűnik pénteken kapok egy iAudio g3 mp3-ast ajándékba ami picit régi de elvileg alig használt és állítólag a hangja is beelőzi az átlagot. meglátjuk. :)
én egyébként több genrációs budapesti család sarja vagyok, szeretem ezt a várost és így is marad, még sosem történt velem ilyen de még hasonló sem, és ez a hely többet adott nekem barátokból, lányokból, beszélgetésekből.. szóval már kárpótolt. annyi hogy az illés utca környékét nagy ívből kerülni fogom mert ez az egész nagyon fáj nekem.

(#14982) Tim82 válasza pufajkasmir (#14981) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mondjuk az a tájék (Szigony utcai lakótelep és közvetlen környéke) valóban a nyócker legrosszabb része.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#14983) ranger69


ranger69
tag

Az új sansa clip+-om az microSD kártyát hol felismeri, hol nem. Rádugva a gépre, az sem látja vagy kiírja, hogy az eszközt formázni kell. Ha a kártyát átteszem egy pen driveba, akkor tökéletesem működik. Van valakinek hasonló tapasztalata, pont ezt a típust nem szereti? Mit lehet vele kezdeni?

(#14984) schawo válasza ranger69 (#14983) üzenetére


schawo
titán

Kipucolni, és vigyázni rá? :F

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14985) ranger69 válasza schawo (#14984) üzenetére


ranger69
tag

4-5 napos a készülék.

(#14986) PHM válasza ranger69 (#14985) üzenetére


PHM
addikt

Előfordulhat inkompatibilitás, főleg SDHC kártyákkal.
Próbáld ki egy másik, maximum 2 GB-os microSD-vel is.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#14987) ranger69 válasza PHM (#14986) üzenetére


ranger69
tag

Kipróbáltam egy másikkal, most éppen jó azzal, de az előzővel is jó volt pár napig. Azért kérdem, hogy mi az általános tapasztalat, sűrűn előfordul-e ilyen, hogy nyűgje van valamilyen kártyával. Milyet ajánlotok hozzá? Most néztem ki egy 8GB-as Samsungot class 6-ost.

(#14988) PHM válasza ranger69 (#14987) üzenetére


PHM
addikt

Fene tudja, nálam egy 4GB-os Class6-os Kingmax van benne a kezdetektől,
s még soha nem volt gond vele.
Szerintem teszteld pár napig ezzel a kártyával.
Ha minden rendben lesz, csak akkor rendelj újat.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#14989) themebuilder válasza ranger69 (#14987) üzenetére


themebuilder
senior tag

Próbáld frissíteni a firmware-t! A microSD minőségi márkás típus? Hibátlan?

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14990) ranger69 válasza themebuilder (#14989) üzenetére


ranger69
tag

A firmware a legújabb van rajta. A microSD: 2GB-s, transcend, más eszközben hibátlan.

(#14991) themebuilder válasza ranger69 (#14990) üzenetére


themebuilder
senior tag

Az foglalat és a microSD érintkezői tiszták és nincsenek eldeformálódva?

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14992) schawo válasza themebuilder (#14991) üzenetére


schawo
titán

Én is ezzel kezdtem, de kiderült, hogy csak 4 napos a kütyü.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14993) themebuilder válasza schawo (#14992) üzenetére


themebuilder
senior tag

Az is lehet még, hogy meghibásodott a készülék.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14994) Slownz válasza ranger69 (#14990) üzenetére


Slownz
senior tag

Amúgy semmiképp se szokványos, eddig nem tapasztaltam ilyesmit, se a környezetem.

(#14995) macera2 válasza ranger69 (#14983) üzenetére


macera2
aktív tag

Hasonló volt a problémám. Az eBay-en vett 8 GB-os Clip+ tudta kezelni a 16 GB-os -zenével feltöltött Clas2-es kártyát, a hazai 2 GB-s Clip+ pedig u. azt kártyát nem. Ezt bemutatva a vásárlás helyén, megadták magukat. Szerencsére garis volt, így irány a szerviz, egy hét multán telefon, vigyem be a tartozékokat, és many vissza. (Egyébként, ha jól emlékszem, SDHC mód és a PC-n Fat 32-re kell formázni. Ekkor úgy csinál, mintha pendrájv lenne.)

[ Szerkesztve ]

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#14996) themebuilder válasza ranger69 (#14990) üzenetére


themebuilder
senior tag

Próbáld megformázni a Clip+-on a formátum menüpontnál!

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14997) ranger69 válasza themebuilder (#14996) üzenetére


ranger69
tag

Ott csak a belső memóriát tudom formázni, nem? Egyébként FAT32-re van formázva, de próbáltam sima FAT-t is, MSC módban használom. Két kártyával próbálkoztam, mindkettővel ugyanaz a helyzet, igaz ezek egyformák, mindkettő 2GB-s Transcend, telefonhoz kaptam őket. Jövő héten veszek hozzá egy 8GB-os Samsungot, remélem azzal jó lesz, ha nem, akkor visszaviszem a clip+-t gariba.

(#14998) themebuilder válasza ranger69 (#14997) üzenetére


themebuilder
senior tag

Sandisk Sansa Fuze+-nál például meg lehet formázni a (external) MicroSD és és a (internal) belső memóriát is. Ebből gondoltam, hogy a Clip+-nál se lehet másképp.

Egyébként maximum Class2-es üzemmódban fogja kezelni a memóriakártyát.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14999) themebuilder válasza ranger69 (#14997) üzenetére


themebuilder
senior tag

A mostani Samsung MicroSD-k elég jól sikerültek egyébként és olcsók is:


Olvasási sebesség: max 24MB/s
Írási sebesség: max 21MB/s
10 év garancia
Víz, mágnes és ütésálló
SD Adapterrel együtt
A világ 10 éve vezető memóriagyártójától

-Samsung 8GB MicroSD Class10 Plus Extreme Speed 3500Ft (10év)
-Samsung 16GB MicroSD Class10 Plus Extreme Speed 7000Ft (10év)
-Samsung 8GB MicroSD Class6 Plus 3000Ft (10év)
-Samsung 16GB MicroSD Class6 Plus 6000Ft (10év)
-Samsung 32GB MicroSD Class10 12000Ft (5év)

Árgépen megtalálható, a keresőbe beírva még több változatát látni.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15000) themebuilder


themebuilder
senior tag

Prohardver Samsung PMP lejátszó teszt:
Samsung Galaxy S WiFi: reszkess, iPod Touch!

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.