Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14451) dudika10


dudika10
veterán

Üdv!

Valaki nem tudná megmondani, hogy a 3G shuffle-nek az USB kábele milyen lábkiosztású?
A 2G kábelével tölteni se lehet.
Ezt találtam, vajon igaz?

Előre is köszönöm a választ! :R
Üdv!
Dudika

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#14452) dudika10 válasza dudika10 (#14451) üzenetére


dudika10
veterán

Senki nem tudja? :(

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#14453) raven12


raven12
senior tag

Elromlott a Fuze-om.

Tudtok valami javaslatot mondani, hogy mi a szart csináljak vele?
Azzal kezdődött az egész, hogy teljesen jól volt, egyik nap akarom bekapcsolni, 0%-ot jelez az aksiból és kilép (miközben előzőleg még volt rajt vagy 60%)
Elkezdem feltölteni. 20másodpercenként elvesztette az USB-t. De nem úgy, hogy a csatlakozás érintkezése nem jó, mert ki is kapcsolt mindig. Akkor már arra gyanakodtam, hogy belül valami nem stimmel az érintkezéssel.

Feltöltöttem egy ideig, majd lehúztam. Ezután következett a durva rész. Lejátszó bekapcsol. főmenü. 2 másodperc. leáll. bekapcsol, főmenü, 2mp, leáll.... Ez így ment teljesen magától, arra volt időm hogy a főmenüben scrolloztam egy kicsit, de nem is érzékelte igazából ha megnyomtam egy gombot, de a bekapcsolást se igazán. Mondjuk ha nyomtam a balrát, akkor az eredeti firmware töltött be. aztán az is ugyanúgy leállt.
Kínomban már megpróbáltam resetelni is, de azt se hagyta magát! 20mp-ig nyomtam az on-offot, és semmi. Ez fél éjszaka így folytatódott, míg végül le nem merült a magától ki-bekapcsolgatástól.
Most már kétlem, hogy érintkezési hiba, inkább meghibásodásra gyanakodnék.

Őszintén, mi a büdös franc lehet ez? És hogy a szarba javítsam meg?

(#14454) themebuilder válasza raven12 (#14453) üzenetére


themebuilder
senior tag

Kérdezz rájuk ahol vetted, hogy mit tudnak csinálni vagy itt kérdezd meg még, hogy mit lehet tenni.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14455) maláj


maláj
őstag

az érdekelné a fantáziámat, hogy 1 Samsung Galaxy Ace hol helyezkedik el a Clip+ körül :F :U
akksi időben nyilván a telefon nem versenyezhet - de pl. hangzás tekintetében ???
telefon van - és ha hasonló kategória a Clip+ is akkor felejtős lenne :DDD (nem mintha lenne ama bizonyos cég webshopjában ;])

(#14456) Slownz


Slownz
senior tag

Valaki nem tudja véletlenül, hogy a Sansa Clip+, úgy hogy rockbox fut alatta, hogy képes felismerni a memória kártyát? Egy 8gb-osat raktam bele, rádugtam a gépre, és a gép úgy értelmezi, mint valami különálló meghajtó lenne. Tehát külön van magának a lejátszónak egy meghajtója és külön a memória kártyának, ezzel nem is lenne baj, de hiába másolok fel rá zenét, maga az eszköz nem látja. Valami ötlet?
Köszi :R

(#14457) revezehun


revezehun
tag

Sziasztok!Nem tudtok olyan oldalt ahol le van írva ,hogy hogyan kell feltelepíteni a Rock Box-ot Sansa Clip+-re?

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#14458) tariattila válasza Slownz (#14456) üzenetére


tariattila
veterán

indítsd el a gyári softal, ez v.színű felismeri... majd indítod a rockboxot és hátha akkor az is... :U

(#14459) Slownz válasza tariattila (#14458) üzenetére


Slownz
senior tag

Próbáltam úgyis, nem nyerő :O

(#14460) Slownz válasza Slownz (#14459) üzenetére


Slownz
senior tag

Ha az eredeti szoftver van rajta, akkor amikor rácsatlakoztatom az SD kártyát, nyom egy szokásos frissítést, viszont továbbra sem látja, néztem a music - folders menüpontban, ott kijelzi, hogy "sdhc card", de ha belemegyek nem lát benne semmit, holott nyilván raktam rá zenét. :(

(#14461) themebuilder válasza revezehun (#14457) üzenetére


themebuilder
senior tag

www.rockbox.org

The Rockbox Manual for Sansa Clip+ - gyári leírás

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14462) raven12 válasza themebuilder (#14454) üzenetére


raven12
senior tag

Egy kis off-topic dicséret következik most:
Felvettem azokkal a kapcsolatot akiktől vettem a Fuze-t (itstor).
Azt írják hogy 3 hónapon belül ha meghibásodik kicserélik, én kicsit túllógtam a 3 hónapon de nem is érdekelte őket, azt mondták simán kicserélik, küldjem vissza.
Ez még semmi, mindig úgy szokott lenni hogy az odapostát a vevő állja, de azt írták hogy csak mondjam meg mennyibe került a posta és átutalják nekem paypal-re az összeget.
Magyarul nekem most teljesen ingyenes volt, ők meg állják az oda-vissza postát és kicserélik!

Na most ebből azért látszik hogy vannak még rendes emberek! És ez nem magánszemély hanem cég!

Mondjuk amit küldenek remélem nem fog meghibásodni 3 hónap alatt megint mert kissé gáz lenne. Az se érdekel ha karcos kívül, csak az alaplap legyen újra cserélve, ennek valószínűleg az alaplapja hibásodott meg(nagyon valószínű), pedig óvtam mint a szemem fényét.

(#14463) maláj válasza raven12 (#14462) üzenetére


maláj
őstag

nekem azt hiszem "itstor" felejtett el válaszolni a levelemre amit írtam neki a Clip+ pár dolgával kapcsolatban :U

szerk: máig sem ért ide a válasza ;]

[ Szerkesztve ]

(#14464) themebuilder válasza raven12 (#14462) üzenetére


themebuilder
senior tag

Örülök neki, hogy megoldódott. Egyébként Rockbox-al küldted vissza?
Mert ha nem a gyári Firmware-t használod akkor érvényét veszti a garancia.

maláj Elképzelhető, hogy olyat kérdeztél tőle ami a leírásban is megtalálható vagy rossz helyre küldted.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14465) sherlock1


sherlock1
tag

(#14466) maláj válasza themebuilder (#14464) üzenetére


maláj
őstag

PM-be ment és direkt elolvastam előtte a srác oldalát ...
most a mobilon zenélgetek de azért csak hajt a vágy, hogy vegyek 1 Clip+ motyót is ;]

(#14467) themebuilder válasza sherlock1 (#14465) üzenetére


themebuilder
senior tag

Nem lehet rossz, de kiemelkedő se. Mintha Sennheser MX 400 fülhallgató járna gyárilag hozzá. A support biztosan nem olyan jó, mint egy Sandisk vagy Samsung vagy Sony-é.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14468) raven12 válasza maláj (#14463) üzenetére


raven12
senior tag

nekem minden levelemre készségesen válaszolt, pedig kérdeztem hülyeségeket is, de azokra is válaszolt. Lehet csak elsiklott fölötte, talán újra kellett volna írnod neki, van ilyen.

themebuilder: Természetesen nem rockboxal küldtem vissza, uninstalláltam, leszedtem minden maradványt, újratettem az eredeti firmware-t ami updatelt és így a bootloader is lekerült róla, tehát szinte szűzen adtam vissza, remélem nemlesz semmi probléma, miért lenne!
Uh mennyi idő volt, és hányszor szaródott szét mire mindezt meg tudtam csinálni de végül sikerült!

[ Szerkesztve ]

(#14469) flashpointer


flashpointer
őstag

Sziasztok, szeretnék egy mp3 lejátszót venni, de a fórumot olvasva nem igazán találtam még meg melyik lenne a legjobb.

-A kijelző nem fontos hogy nagy legyen, mert csak mp3 lejátszásra kellene.

- a bazi kijelzőt kerülném mert görkorizom és ha ráesek akkor reccs, már egy telót taccsra vágtam így. (banán alakú lett .D

-most egy nokia 5310-en hallgatok zenét, de nem vagyok megelégedve a minőségével (kb az összes xpress music hasonló szintű, hallgattam párat) , ennek a minősége kb árban milyen kategóriájú mp3 lejátszót képvisel, vagy milyen szinten van?

-Szeretném ha egy über fülessel a lehető legjobb minőségben szólna, Zen Xfi-ről úgy hallottam elég jó, csak a nagy kijelző...

Ja, és 30nál többet nem szívesen szánnék rá :)

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#14470) Dottore válasza flashpointer (#14469) üzenetére


Dottore
addikt

Nem igazán találtad meg a fórumot olvasgatva mi lenne a legjobb számodra?
Egy szót sem olvastál belőle. Clip Plus vagy SanDisk Fuze. Erről írsz.

(#14471) flashpointer válasza Dottore (#14470) üzenetére


flashpointer
őstag

Naja, de van azoknak oylan hangjuk 10ért mint egy Crative Zennek vagy Sony NWZ-nek?
Mert így az ára nem azt sugallja.

(#14472) Viktor77 válasza flashpointer (#14471) üzenetére


Viktor77
titán

Ezért írta, hogy nem olvastad el a topicot. :)

Igen, épp azért ajánlottak, mert ugyan olcsó, gagyinak tűnnek, mégis nagyon sok cuccot "meggyaláznak" hangminőségben.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#14473) Dottore válasza flashpointer (#14471) üzenetére


Dottore
addikt

Veszel egy Clipet, hozzá egy fülhallgatót ami még belefér a maradék harmincba és van egy fasza cuccod. Sokkal jobb mint bármi amit 30 ezerért tudnál venni, hiszen ahhoz hozzá számolhatsz még egy fülest, akkor meg 50 felé jársz és még így sem biztos, hogy jobb mint az első verzió.

(#14474) Viktor77 válasza Dottore (#14473) üzenetére


Viktor77
titán

Ráadásul, ahogy írta is, mi történik ha ráesik és összetörik? Bukott 10K-t, vesz egy újat. Nem egy 20-30K-s lejátszót tör össze.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#14475) Dottore válasza Viktor77 (#14474) üzenetére


Dottore
addikt

Pontosan.

Másrészt ez egy pici vacak. Amíg használtam párszor megpróbált leesni de nem tudott mert a súlya miatt a füles zsinórja megfogta.

(#14476) Varoz


Varoz
őstag

Üdvözletem!

Vennék egy Sandisk Sansa Clip+-t. Kérdés csupán az, hogy hol. Valaki tud egy jó webáruházat aki megbízható?

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#14477) DDaniel


DDaniel
tag

Sziasztok!

IRiver B20-hoz szeretnék venni töltőt, mivel gyárilag nem adnak hozzá. USB-ről tölthető (a vezeték másik vége speciális, itt látszik [link], de így elég kényelmetlen. Hogyan tudom kiválasztani hogy milyet vegyek, és legfőképpen hol? Van valaki, akinek van B20-a? Köszi előre is!

(#14478) ponti_ak válasza DDaniel (#14477) üzenetére


ponti_ak
addikt

Szia, náluk kell hogy legyen www.infopatika.hu.
De ha mégsem, akkor rendelnek (ha tudnak).

Vagy nézz körül az ebay-en (keress gyárit, vagy kompatibiliset, a gyári speckókra rá tudsz keresni), s lehet hogy olcsóbb is lesz úgy..

Üdv: ponti

mod: egyébként ez elég ritka típus, itt a topikban alig hallottam, hogy valakinek ilyen lenne.. Update: a kereső nem hozott találatot, és az iRiver-es topikban se.. :U

[ Szerkesztve ]

(#14479) Xaels válasza Varoz (#14476) üzenetére


Xaels
félisten

Páromnak ITT vettük és egy héten belül Pick Pack Ponton átvehettük.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#14480) Xaels válasza DDaniel (#14477) üzenetére


Xaels
félisten

Egy hálózati USB átalakító nem lenne jó? Olyasmi mint a HTC-k töltője például [link]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#14481) DDaniel válasza ponti_ak (#14478) üzenetére


DDaniel
tag

Tőlük van a készülék, amikor elhoztam kérdeztem is, hogy töltő? Azt mondták, hogy a Media-ban vegyek, ebből én azt szűrtem le, hogy opcionálisan sem lehet hozzá (mint pl. az IAudio mp3 lejátszómhoz). Ezért reménykedtem, hátha valakinek van bevált megoldása :)

Xaels: de, pont ilyesmire gondolok, ami kiváltja a számítógépet, csak kérdés, hogy melyik az, ami tuti jó...

[ Szerkesztve ]

(#14482) Xaels válasza DDaniel (#14481) üzenetére


Xaels
félisten

Hát mivel az USB szabványba van foglalva így minden készülékhez elviekben jónak kell lennie. Én Kindle3-at, Sansa Clip+ot is ezzel töltöm.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#14483) ponti_ak válasza DDaniel (#14481) üzenetére


ponti_ak
addikt

Aha, értem. S tényleg... ez esetben tégy úgy, ahogy ők (meg Xaers) mondták. :)

Szerintem szinte bármilyen típus jó lehet, a lényeg, hogy kb 500mAh-st végy (az az USB szabvány). Van egy rakás ilyen pl a dealextreme.com-on is, ha nem akarsz pár $-nál többet költeni (s tudsz várni 1-2 hetet, és van Paypal-od... a szállítás ingyenes). Jómagam többször rendeltem már tőlük apróságokat, pót-akksikat, stb, eddig minden cucc megjött, s megfelelően működött

Az nem biztos hogy felveszi a ménkűt ezek bármelyikéről, az én Sony-m pl nem észleli a fali töltős USB-hub-omat (másikkal lehet hogy menne), de valószínűleg csak azért mert MTP-s az agya.. :D

Ha biztosra akarsz menni, kocogj el egy üzletbe, ahol ki tudod próbálni. :)

/Itthon úgy látom, többezer Ft-ot is képesek elkérni ezekért.. :U/

MOD: ja, persze a vatera is tele van velük..., lásd pl eztí..

[ Szerkesztve ]

(#14484) Luissimo válasza ponti_ak (#14483) üzenetére


Luissimo
veterán

az én asztali pc-m kikapcsolt állapotban is nyomja ki magából az 500 mA-t az USB-n, így kikapcsolva töltöm a Cowont, pl. :C

(#14485)



csendes tag

hali
bocsi, valószínű már előfordulhatott ez a kérdés, de a legutóbbi párszáz hsz-t átfutva nem akadtam bele.
ha felteszem a rockboxot clip+ra, az bezavarhat a garinál?
ma vettem amúgy edigitalból 2 év garival, kb most bontottam ki

(#14486) flashpointer válasza (#14485) üzenetére


flashpointer
őstag

Meg vagy vele elégedve? hangjára valami összehasonlítást tudnál mondani? Milyen fülessel használod?

(#14487) themebuilder válasza (#14485) üzenetére


themebuilder
senior tag

Ilyen esetben a garancia hivatalosan nem érvényesíthető, de ha visszarakod az eredeti firmware-t akkor semmi gond.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14488) tariattila válasza Luissimo (#14484) üzenetére


tariattila
veterán

forrasztgatunk? babrálgatunk? füstölgetünk? :DDD ;]

(#14489) ChrissTa válasza DDaniel (#14481) üzenetére


ChrissTa
tag

Ha bemész egy gsm boltba, akkor ott kérj töltőt a t-mobile pulse mini-hez. (Olcsóbb, mint az eredeti HTC töltő, mivel a teló maga is kínai gyártmány. :) ) Alapból olyan a töltője, hogy van hozzá usb kábel és egy külön usb-s hálózati adapter is. Én az adapterét használom az mp3 lejátszómhoz és telómhoz is. Igaz nem clip+-om van, hanem sony-m, de mivel az adapter usb szabványos cucc, mennie kell annak is.

(#14490) tariattila válasza ChrissTa (#14489) üzenetére


tariattila
veterán

ugyan ez zte blade töltőjével... mA-re se sokkal több mint a PC kimenete

(#14491) Luissimo válasza tariattila (#14488) üzenetére


Luissimo
veterán

nincsen az buherálva, egy FuSi Celsius asztali gép és egészen jólviselkedik, ha rádugok valamit, nyomja ki magából a szuflát, ha nemél,akkoris él . :-) :-)

(#14492) válasza flashpointer (#14486) üzenetére



csendes tag

flashpointer: eddig egy mpio fy-600-at nyúztam, ami szerintem egy tök jó kis gép volt, van már vagy 5-6 éves, de már kezd haldokolni. jól beállított eq-val teljesen jól szólt. a clip+nál viszont még nem is nyúltam az eq-hoz, alapból jó a hangja, szóval elégedett vagyok, ja:) a fülesem cx300-II. a menürendszere is okés, megtalálni benne mindent egyszerűen. plusz ami még tetszett, hogy a számok közötti váltásnál nincs szünet, szóval ha az egyik trackből egyből következik a másik, akkor döccenés nélkül folytatódik tovább a zene, remélem érthető mire gondolok:)

themebuilder: akkor ezek szerint csak akkor van para, ha netán úgy rottyan meg, hogy nem tudom visszatenni a régi fw-t. amúgy a last.fm scrobble miatt szimpi a rb, meg kíváncsi vagyok tényleg megnő-e az akkuidő.

[ Szerkesztve ]

(#14493) themebuilder válasza (#14492) üzenetére


themebuilder
senior tag

Pontosan

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14494) szimla65


szimla65
aktív tag

ÜDV!
Segítségre lenne szükségem.Van egy Sansa Clip+ 2+2gb,az a baj ,hogy nem ismeri fel az XP
Próbáltam már az usb drivert frisíteni de azt írja ,hogy a telepítés során hiba lépett fel és a hardver nem biztos ,hogy megfelelően fog működni.Valaki tud valami tippet,esetleg valani drivert a Clip+-hoz.Ez miatt nem tudom még tölteni sem.

[ Szerkesztve ]

(#14495) themebuilder válasza szimla65 (#14494) üzenetére


themebuilder
senior tag

Az USB módnál állítsd át AUTO vagy MTP-ről MSC-re.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14496) szimla65


szimla65
aktív tag

ÜDV!
Köszi megpróbálom.

(#14497) PHM válasza szimla65 (#14496) üzenetére


PHM
addikt

Nálam auto módban van a Clip+ és gond nélkül felismeri az XP.
Ha nálad továbbra is fennállna a probléma, mindenképp próbáld
ki egy másik XP-s gépen is. (Hátha a PC-vel van baj.)
Az mindenesetre gyanús, hogy nem töltődik, mert annak működnie kellene,
függetlenül attól, hogy felismerte-e a PC, vagy sem.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#14498) Xaels


Xaels
félisten

[link] Megérkezett a kicsike.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#14499) tariattila válasza Xaels (#14498) üzenetére


tariattila
veterán

Grat! majd írjál róla... :C

(#14500) Xaels válasza tariattila (#14499) üzenetére


Xaels
félisten

Jah nem nekem(pedig nagyon jó lenne). Előbb fejest kéne vennem vagy legalább megcsinálni 10-szerre is a jack dugóját az K420-asnak.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.