Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14801) Slownz válasza themebuilder (#14800) üzenetére


Slownz
senior tag

Ez nagyon durva :Y Kiváncsi vagyok mire fel az a nagy akció, kezd kifutni a széria, vagy ezzel próbálják promózni a Sansákat?

szerk. Az garantált, hogyha ennyivel leviszik az árát, sok profit nem marad rajta :U

[ Szerkesztve ]

(#14802) schawo válasza themebuilder (#14800) üzenetére


schawo
titán

Jesszus :Y

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14803) themebuilder válasza Slownz (#14801) üzenetére


themebuilder
senior tag

Németországban ugyanez az akció van, csak kicsit drágább. Valószínűleg sok van nekik. De az is lehet, hogy 6% akciót akartak és elírták és lett belőle 60%. :)

Érdemes rendelni, mert egyre jobb a gyári FW.

Innen is le lehet tölteni és manuálisan felrakni.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14804) Slownz válasza themebuilder (#14803) üzenetére


Slownz
senior tag

Hát nagyon nem mindegy, hogy 6, vagy 60 :)

Szerintem, mint mondtad túl sok van nekik raktáron (gondolom eddig nem nagyon vitték), így most jöhet a nyári nagytakarítás :))

(#14805) themebuilder válasza Slownz (#14804) üzenetére


themebuilder
senior tag

Fél éve még 20 ezer forint alatt nem volt kapható. Így biztosan remek vétel.
A tapipad működése idegesítő kissé és a menü nem annyira jó.

A Rockbox weboldalán ez található róla.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14806) pufajkasmir


pufajkasmir
csendes tag

NWZ-A844

mini teszt:

a kezelés megszokható de lehetne jobb is
a kinézet nagyon ütős, viszont hülyéneknéznek a kollégáim hogy: "minek az a kütyü, a telefonodon is hallgathatnál zenét!" :DDD no komment :)
az aksi tök jó, kétszer kellet eddig tölteni pedig barimosokat használtam.
a hangja, fantasztikus! :))
mostanra kipróbáltam a saját zenéimmel, kipróbáltam balcsifelé vonaton, strandon, wautóban, (van egy minihifi a nyaralóban, egész jól hozzá tudtam állítgatni az EQ-ját) de persze legtöbbet a sennheiser cx870-el ment. (ami egészen fenomenális hangzású lett mióta megvettem, nagyon össze állt a sonyval, szeretik egymást :) )
szóval nagyon örülök hogy nem ragadtam le a clip+ -nál, amikor azt megvettem kicsit kétségbeestem hogyha ez a jó szint az mp3 lejátszóknál akkor én inkább otthon hagytam a zenét. ( ez erős vélemény de nálam ezt dobta a gép, nyilván szubjektív. tudom hogy itt sokak ízlését kielégíti, nekem eléggé csalódás volt, meghát majdnem triplájába került ez a sony szóval nem is egy árfekvésről van szó, biztos vagyok benne hogy az olcsó kategóriában nincs jobb választás )

lényeg hogy remekel ez az a844, bátran tudom mindenkinek ajánlani, aki picit 30ezer fölött venne magának playert.

a másik dolog ami egy picit off ide hogy tök jól él ez a fórum! igazából nem gondoltam hogy ennyien és ilyen aktívan foglalkoznak ezzel a témával. persze azt még kevésbé gondoltam hogy ilyen megosztó lesz a téma, azt hittem kb. apple fanolás megy, és az a dúrva ha itt nem olvasok utána első körben nano-t vettem volna. :R :R
na szép hétvégét! üdv mindenkinek

[ Szerkesztve ]

(#14807) Simi-San válasza pufajkasmir (#14806) üzenetére


Simi-San
tag

Grat hozzá, nem tudom mennyivel rosszabb/jobb az X-1000-es szériához képest de kiváncsi lennék mire képes a Triple.Fi-mel :) Megközeleíti az Iriver IFP ill. a Cowon x5-t ez is jó kérdés valaki vélemény? :)

Üdv.
R.

ルーク、お前の父はわしだ!

(#14808) schawo válasza pufajkasmir (#14806) üzenetére


schawo
titán

Kösz az írást, és grat a cucchoz. :C

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14809) Dottore válasza pufajkasmir (#14806) üzenetére


Dottore
addikt

Örülök, hogy tetszik.

(#14810) pufajkasmir válasza Simi-San (#14807) üzenetére


pufajkasmir
csendes tag

nekem van egy nagyon régi iriver ift180T, és szerintem simán jobb :) )szerk: mármin a sony :DDD ) , mind a kettőnek nagyon élvezetes a hangzásvilága de a sony azért lényegesebben tisztábban szól, nem susog, nem zajol. meghát azért sokkalta kényelmesebb játékos :)

jó ebédhez:

[ Szerkesztve ]

(#14811) mrlujoak válasza pufajkasmir (#14810) üzenetére


mrlujoak
veterán

Használd egészséggel a Sony Walkman-ed! :)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#14812) themebuilder válasza Slownz (#14801) üzenetére


themebuilder
senior tag

Eddig tartott az akció, már 9600Ft-ra felment az ára, igaz még ennyit is könnyen megérhet.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14813) Xaels válasza pufajkasmir (#14810) üzenetére


Xaels
félisten

Szép lejátszó. Kérdés, hogy egy nagyobb fejhallgatót ki tud hajtani?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#14814) schawo válasza Xaels (#14813) üzenetére


schawo
titán

Igen, ezt én is akartam kérdezni, hogyan viszonyulhat nagyobb (100-600 ohm) impedanciás fülesekhez.

Ide is illik, bemásolom:

Megtaláltam az egyik, sőt, talán A Legjobb zenelejátszót. Szerintem jobb mint a PowerAMP, amit most is használok. Nem csicsáról beszélek, hanem a funkciókról:
* valódi gapless
* bs2b crossfeed
* 4 sávos paraméteres eq
Neutron MP a neve, 5 napig ingyenes, utána fizetős, 4USD
Az első indításakor a megadott könyvtárakat végigszkenneli, ez nálam 8gb-nyi zenével majd 10 percig tartott, de megéri kivárni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14815) Xaels válasza schawo (#14814) üzenetére


Xaels
félisten

Ha már mindenképpen minőségi zenét akarok hallgatni, akkor adok a lejátszó mellett egy komolyabb fejhallgatóra is és azért azt nem árt tudni vásárlás előtt, hogy meghajtja-e vagy sem rendesen.

Kicsit drága jószág. A PowerAMP mellett nem veszem már meg. Mondjuk úgysem nagyon hallgatok zenét telefonról.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#14816) schawo válasza Xaels (#14815) üzenetére


schawo
titán

Én tudom, miért kérdezted :D

Jelenleg is 600 ohmos K240DF-t használok hordozható fülesként ;)

Iszerk:
Ilyen szolgáltatásokat a legjobb dedikált lejátszóktól sem kapsz.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14817) Xaels válasza schawo (#14816) üzenetére


Xaels
félisten

Jó neked, azt már sajnos nem engedhetem meg magamnak. Pedig nagyon szeretem az AKG-kat.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#14818) Xaels válasza schawo (#14816) üzenetére


Xaels
félisten

"Ilyen szolgáltatásokat a legjobb dedikált lejátszóktól sem kapsz." - Itt mire gondolsz? Nekem nem Wolfson chipes SGS-em van, nem olyan rossz a Sensation sem hangban, de a D2-m után kevésnek érzem.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#14819) schawo válasza Xaels (#14818) üzenetére


schawo
titán

Ezekről a szolgáltatásokról:
* bs2b crossfeed
* 4 sávos paraméteres eq

Én a szoftverről beszéltem, mert mondtad, hogy a PowerAMP után drágának találod.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14820) Xaels válasza schawo (#14819) üzenetére


Xaels
félisten

Nem utána hanem mellette. Még egy lejátszó alkalmazásért nem fizetnék már ki ennyit.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#14821) btb300 válasza telemann (#14795) üzenetére


btb300
csendes tag

Hali!

Körülbelül másfél éve nyúzok egy A845-öst, klasszikus zenét is szoktam hallgatni rajta, meg vagyok elégedve a hangjával. Mindenképpen próbáld ki a saját fülesével, a zajcsökkentő funkció miatt szerintem érdemes vele használni, legalábbis utazás közben. Főleg nagy dinamikájú, nem normalizált zenéknél, ha az ember a halk részeket is hallani szeretné. A készenléti üzemmódról és a támogatott formátumokról helyesen szóltak az előttem írók, de ezekkel együtt lehet élni. Gyönyörűen játszik le videókat is, remek a képminőség. Igazából most elő is venném hallgatni kicsit, de az irodában hagytam :/ Marad a 30 éves hi-fi :)

üdv

(#14822) ponti_ak válasza Simi-San (#14807) üzenetére


ponti_ak
addikt

A Sanyi X-et kölcsönadom, ha szeretnéd, és úgy teljes lesz a kép (ez a minimum... de csak ha tényleg nagyon hiányzik ezek mellé: IFP999, Cowon X5+U3, Rio Carma... pfff... :DDD)

Köszi a kis IFP-gyógyítást, a Rió-linket meg küldjed majd, pls. Thx! :R

ui: a CF moddal csak ügyesen! :C

(#14823) bwoay válasza ponti_ak (#14822) üzenetére


bwoay
nagyúr

a Rio hallatán reaktiválta magát a veterán :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#14824) optimuslg


optimuslg
tag

Hy! a sony B163F mp3 lejátszót néztem ki, használ vki ilyet? milyen a fülese? nem találtam van róla teszt? vagy tudtok kb 15e körül jobbat ajánlani? köszi

https://www.tiktok.com/@szupicuccok.hu?_t=8ghoMDyulxw&_r=1

(#14825) mrlujoak válasza optimuslg (#14824) üzenetére


mrlujoak
veterán

Relatíve új alsós Sony Walkman amit kinéztél, májusban jelentette be a Sony a családot.

Hangzásban teljesen jó, szép mélyeket ad. A fülese a mezei, alap Sony füles, ami kialakításánál fogva sok fülkagylóba kellemesen beleül, de persze nem veheti fel a harcot egy groove, vagy szilikondugós verzióval.
F - ergo lesz FM rádiód is.
Bass Boost mélykiemelést kapsz.

Tesztelni volt a kezemben - fülemben - egy, és annyiért, amennyiért vesztegetik*** egy korrekt kis Sony Walkman.
FLAC-et nem tud, hangszínszabályzója lehetőséget ad általad definiált beállítás használatára is.
A vezérlőgombjai könnyen kezelhetők, akár zsebben is könnyedén tudsz vele számot váltani, vagy épp leállítani a lejátszást...

***kicsit azért még borsosnak tűnhet az ára, de ne feledjük, ez idei, új típus, nincs még fél éves sem...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#14826) andorra válasza optimuslg (#14824) üzenetére


andorra
őstag

Annál is jobbakat, mint amelyek a fórum topic címében szerepelnek? Nem tudunk.

(#14827) ponti_ak válasza bwoay (#14823) üzenetére


ponti_ak
addikt

..és még rimel is..:) De! Neméppen..
illetve: nem csak emiatt, mert egy Simi(1)-privát áll a háttérben. :))
(1:San)

Na jó, azt elismerem, hogy a retro-Rio most nagy divat,
nem véletlenül érdekli az mp3-profikat (vagy: ..prolikat? :D)

OFF:
Egyébiránt valami jópofa telefon is kelleni fog majd,
ki is néztem a Sony-Ericsson ikszpériát (androidosat).

Már csak azon gondolkodom, kell-e a QUPERTY billentyűzet,
(X10 mini pro)
mert fontos a használhatóság, de nem mindegy a méret..
Sem.

[ Módosította: bwoay ]

(#14828) bwoay válasza ponti_ak (#14827) üzenetére


bwoay
nagyúr

mi a fene az QUERTY? :DDD

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#14829) mrlujoak válasza ponti_ak (#14827) üzenetére


mrlujoak
veterán

Akkor már inkább az Xperia mini pro-t vedd meg. Újabb, jobb mint az Xperia X10 mini pro, de szinte ugyan akkora... ;)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#14837) ponti_ak válasza mrlujoak (#14829) üzenetére


ponti_ak
addikt

Igen, láttam, valóban a "simás" mini pro lenne a legjobb. Mi több, még a stilusa is páásszolna a lejátszóméhoz de sajnos "túl új", biztos nagyon drága lesz, nem akarom / nem tudom most a téli tüzelő árát rákölteni.. :N Meg.. a Telenornál nincs is (még.. ?!) :F

bwoay: a querty a qwerty elütése. Javitsa, legyen szives, fiatalember ha már ilyen figyelmes .. és megteheti.. :)). Köszönöm, nagyon kedves! :D Ja, és akkor már hosszú i-t is kérek, mer' az ángilus X41t-n nincs.. (.hmm.. lassan minden kütyü(m)nek X-es lesz a neve.?. A misztikus "X-faktor".. Ha marketinges lennék én is minden tipusjelzésbe beleraknám, mert úgy menő(bb)nek hangzik. Namindegy.)

[ Szerkesztve ]

(#14838) bwoay válasza ponti_ak (#14837) üzenetére


bwoay
nagyúr

igazán nincs mit!

de már egész jól kiszedtem az OFF-okat, akkor most ez biztos kell?

nna, hallom, ténylegesen felszálltál a Rio vonatra, azért jó látni, hogy időnként felbuzog a véred, nem tudod elnyomni magadban a késztetést (nem úgy, mint mondjuk adnoctum, Rumos, meg a többiek, akik még itt sunnyognak a fórumon).

én meg közben minidiscezek, mert az tök állat, pont a kazettamásolás pepecselős, számomra nem mindig élvezetes része marad ki a dologból (kalibrálás, jelszint buzerálása). az meg nem zavar, hogy real-time, legalább egyszer biztosan végighallgatom, ami felveszek.

dapreview totál beszart?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#14839) vili13


vili13
őstag

Ide sem néztem egy darabig, mondván mi hasznos újdonság is lehetne az X1060-hoz képest, most meg kezdhetek töprengeni az A867 egyelőre ismeretlen áron való beszerzésén... Már csak az S-Master MX miatt is, állítólag még alacsonyabb zaj és kisebb torzítás jellemzi. :U

(#14840) bwoay válasza vili13 (#14839) üzenetére


bwoay
nagyúr

azt meg is érdemelnéd. az x1060-at átveszem jó áron.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#14841) vili13 válasza bwoay (#14840) üzenetére


vili13
őstag

Nyilván megérdemelném, hiszen nem szólhat rosszabbul. Kár, hogy tesztek még nincsenek, illetve egyetlen más szempontból sem tűnik előrelépésnek.

(#14842) ponti_ak válasza bwoay (#14838) üzenetére


ponti_ak
addikt

Felőlem egész nyugodtan kipusztíthatod az Off-okat, ha bántja a szépérzéked. :)

Na ja, a Rio Chiba diszkont áron igen csábító volt, nem bírtam kihagyni az ósdi stopper-órás formáját.. Futni jó lesz. Vagy nem. De majd meglátjuk. Kellemes minidiszkezést!

dapreview? nem frissül, lassan ki is veszem a kedvencekből... :U

@vili:
Hmm.. nem rossz ez az A876. Tetszik, de nekem NC nélkül nem kéne (vonatra kell az, sajnos)

[ Szerkesztve ]

(#14843) bwoay válasza vili13 (#14841) üzenetére


bwoay
nagyúr

csak a világbajnok gombokat keverték el az oldalára, így már nem kóser nekem.

ponti:
hát nekem az Atrioval sok hasznom nem származott az NC-ből, neked működött vele? ;]
hál' Istennek amerre én járok, ott az Atrio szivacsa közel olyan jól szűr passzívan, mint a Sony gyári füldugója aktívan. Viszont előbbi hangminőségét tekintve messze nem ugyanaz a kategória. Most, hogy kezd atomjaira hullani, erősen agyalok, hogy mi legyen az utódja...
Futni amúgy pont a Forge való a Riok közül ;)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#14844) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Ezek az új sony lejátszók nem tudom, hogy mennyibe fognak kerülni, de ha X1000es szériával hasonló árkategória lesz, akkor lehet, hogy érdemes a Hifiman lejátszókra is vetni egy pillantást.

(#14845) ponti_ak válasza bwoay (#14843) üzenetére


ponti_ak
addikt

Hehe. :) Igaz, az Atrio Shure szivaccsal passzívan is egész jó volt, de a NC perszehogy nem működött vele. De kiváncsi voltam rá, ezért rendeltem egy gyári X-fülest 30$-ért, HongKongból kb fél éve. Kicsit féltem, hogy gagyi utánzat lesz, de nem az, eredeti Sony, új (csak annyi, hogy a gyári csomagolás nélkül jött).
Nagy zajban nekem jobban bevált , a hangminősége nem Atrio-szintű, de "meg-EQ-ztam", és így utazás közben megfelel, kényelmesebb is, mint az Olive dugaszokat gyurmázni. A "lányos" piros Atrio-t meg eladtam, a kábel-generál után..

A tiéd hol kezd szétmenni? A jacknél?

Nincs kizárva amúgy, hogy költök majd egy komoly IEM-re (Simi-San UE10-ese nagyon meggyőző volt, pedig csak 1-2 számba hallgattam bele a múlt héten a kis IFP590T-n), de.. majd.. egyszer.. :U

Rio: valóban, összekevertem. :B De nekem a forge színe nem tetszett, túl bazári(?), és azért a Chiba sem egy hétköznapi darab, s talán az is eléggé tenyérbemászó lesz (kiderül, mennyire.. )

[ Szerkesztve ]

(#14846) bwoay válasza ponti_ak (#14845) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem a jacknél válik, hanem a dugók gumi részénél, ahol a kábel megy be. mintha szétfoszlana a gumi. lehet, hogy szétmarta a fülzsííír :Y ;]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#14847) Dottore válasza bwoay (#14843) üzenetére


Dottore
addikt

Mit szólnál utódnak ehhez? Erősen gondolkodom. Az NC ügyben ponti oldalán állok.

[ Szerkesztve ]

(#14848) bwoay válasza Dottore (#14847) üzenetére


bwoay
nagyúr

majd megmondom, hogy mit szólok, amikor megveszed, és beszámolsz róla :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#14849) bigmasterg válasza Dottore (#14847) üzenetére


bigmasterg
addikt

Nézd csak a hsz alján a kiemelt sort. ;)

Meg amúgy is ide jobban passzolna a kérdés, több választ is kapnál ott rá.

[ Szerkesztve ]

(#14850) Dottore válasza bwoay (#14848) üzenetére


Dottore
addikt

bwoay: :D

bigmasterg: Kösz a tippet de slfln mindenben segített, már konzultáltam vele privátban, amit ezúton is köszönök neki.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.