Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15901) Pr3no


Pr3no
tag

Hello!

Egy Sandisk Sansa Fuze-nál a Rockbox kb mennyivel növeli meg az aksi időt?
Illetve megváltozik-e a kinézet/kezelés, ha igen, ezt lehet-e törölni ha nem tetszene?

(#15902) Shia-ko válasza PR0JECTNR56 (#15899) üzenetére


Shia-ko
aktív tag

Ha találsz valamit, légy szíves linkeld be, én eddig csak sima leírásokat láttam, érdemi tesztet nem, de sokat nem is voltam net előtt. köszi

Üdvözlettel: Gabi

(#15903) Tim82 válasza Shia-ko (#15895) üzenetére


Tim82
nagyúr

Még mielőtt mások véleményére alapozva kiejted a D2-t/D2+-t, szerintem hallgasd meg.

Ha kell, egy összefutás/próbahallgatás erejéig szívesen a rendelkezésedre bocsátok egy D2-t, csak hozz saját fülest, illetve esetleg SD-n/microSD-n olyan zenéket, amiket szívesen hallgatsz.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15904) macera2 válasza Pr3no (#15901) üzenetére


macera2
aktív tag

Nálam is fönn van a RB. Az aksi idővel viszont nem foglalkozok, mert nekem nem szűk keresztmetszet. Ha nyomod a jobbra nyilat, és így indítasz akkor az eredeti sw. jön be. Ha pedig e nélkül indítasz, akkor a RB. Az RB tényleg zseniális, fantasztikus sok mindent tud. Nem kis munkával, meg is tanultam a kezelését. Nyugodtan ítéljetek el, már hallom is a fujjokat, de az RB-t csak a teleptöltés esetén használom, mert százalékosan kiírja a telep telítettségét.
Én egyébként, a helyedbe feltenném az RB.-t, nem veszítesz semmit. Legalább fogod tudni értékelni az eredeti menürendszer szemléletességét, átgondoltságát.

[ Szerkesztve ]

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#15905) Shia-ko válasza Tim82 (#15903) üzenetére


Shia-ko
aktív tag

Nagyon köszönöm a lehetőséget, de sajnos ezt most látatlanban kell elintéznem, ugyanis jövő héten utazom haza szabadságra, és nem lenne jó egész nap utazni, és végig a noteszről hallgatni a zenét. :S
Bár a D2+ designe-ja nagyon megfogott. :)

Üdvözlettel: Gabi

(#15906) toth87


toth87
tag

sziasztok,csak a cowon c2-emröl akartam irni pár sort,nem rossz,36000 -ba volt 8gigás és külsöre elég mutatós,a kijelzöje szép ,és hangminösége is jó,szépen szól(bár nem túl hangos gyári fülessel) ehhez akarom majd megrendelni xears-ról azt a td3-as fülhallgatót,nem tudok róla szakértöen irni,mert nem nagyon értek ezekhez,az lenne a kérdésem hogy erre lehet játékokat rakni,témákat?frissitéssel? érdedmes frissiteni?

kösz a aki válaszol,nem biztos hogy fogom látni,kérdéses a sorsom az oldalon :( :(

(#15907) Simi-San válasza Shia-ko (#15895) üzenetére


Simi-San
tag

Anno még 65k-ért megvettem a d2-t amikor először forgalomba került itthon,hatalmas csalódás volt,azonnal visszatértem U3-hoz,de már nem használom ezért válok meg tőle...
A d2 hangja hideg,analitikus. U3 nem gyenge köröket ver a d2-re... nem is tudom hogy engedhette meg magának az imádott Cowon :D

ルーク、お前の父はわしだ!

(#15908) sid87 válasza sid87 (#15856) üzenetére


sid87
senior tag

Senkinek semmi véleménye? :(

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#15909) maszekember


maszekember
aktív tag

Üdv Néktek pajtosok!
Pontosan 1 csodálatos nappal ezelőtt egy Sandisk Sansa Clip+ boldog tulajdonosa lettem. Pompás kis szerkezet,valóban iszonyatosan jól szól (egy Philips SHE 6000-ret hajtok róla),és hát jó technokratához méltóan amint csak tudtam fel is pakoltam a rockbox-ot. Azzal sincs semmi baj,gond nélkül felment,működik,de egyvalamit áruljon el nekem valaki,aki szintén használja az fwt...hogy a francba lehet a rockboxolt szoftvert használva le lockolni a kis szerkezetet (lezárni,hold on etc.) mert amire az eredeti billentyű szolgálna (a kis házikó) az most egy menüpontba léptet engem,és ez azért elég nagy gáz,mert a kis gézengúz folyamatosan kapcsolgat,ha a zsebemben van. Mondjátok meg kérlek,hogy mi a módja,nem szívesen mondanék le a szoftverről.
A választ előre is köszönöm!

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#15910) orrlyuk válasza maszekember (#15909) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

kicsit trükkös: a jobb fölső pici gomb, és a középső együttes megnyomása, kb. ebben a sorrendben és gyorsan, mert ugye amúgy mindkettő előhoz valamilyen menüt. Ha valaki tud egyszerűbbet, szóljon, mert én sem szeretem.

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#15911) maszekember válasza orrlyuk (#15910) üzenetére


maszekember
aktív tag

Sikerült,köszönöm szépen! :R

[ Szerkesztve ]

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#15912) Ghoston


Ghoston
csendes tag

Sziasztok!
Ajándékba lenne 15k körül egy mp3 lejátszó, Clip+ nem jöhet szóba mert nem tetszik az illetőnek (ehh). Szóval az ár adott és jó lenne vmi minőségi darabot találni, már ha van lehet...
A segítséget köszönöm előre is!

(#15913) bigmasterg válasza Ghoston (#15912) üzenetére


bigmasterg
addikt

[link]?

(Igazából ezt nem ismerem, de árgép szerint ez belefér a keretebe és talán kinézetre tetszene is az illetőnek.)

(#15914) brandyke


brandyke
csendes tag

Sziasztok.
Barátnőmnek szeretnék szülinapjára mp3 lejátszót venni, szeretnék segítséget kérni. Körülbelül 10, 12 ezer lenne a keret. Annyit tudok, hogy szeretne fehéret, rózsaszínt vagy pirosat. Ti milyeneket ajánlotok? Én eddig kettőt néztem ki:

[link]

[link]

Segítségeteket előre is köszönöm. :)

[ Módosította: bwoay ]

(#15915) brandyke


brandyke
csendes tag

Esetleg még amit most találtam :

[link]

[ Módosította: bwoay ]

(#15916) magic_screen válasza Ghoston (#15912) üzenetére


magic_screen
csendes tag

Egyébként nekem se nagyon tetszett a Clip+ mielőtt megvettem. :) De úgy voltam vele hogy úgyis a zsebemben lesz, mit érdekel engem. De a valóságban sokkal jobban néz ki mint a képeken :)

A második menetben nekem kb 14 óra üzemidőt produkált az akksi.
Az akksi töltöttség kijelzése továbbra is tréfás:
13. óra után: 43%
14. óra után 14%
majd újabb 10 perc után Battery Low

(#15917) Liberator válasza magic_screen (#15916) üzenetére


Liberator
tag

Nekem 28%-nál meghal. :(

(#15918) magic_screen válasza Liberator (#15917) üzenetére


magic_screen
csendes tag

De szerintem ez nem olyan nagy baj, én elégedett vagyok az üzemidővel, csak 128kbps mp3-at hallgatva biztos hozná a gyári 15 órát, majd lehet hogy egyszer azt is letesztelem.

(#15919) Luissimo válasza magic_screen (#15918) üzenetére


Luissimo
veterán

igen, lehet, csak ugy nemérdemes zenét hallgatni, mert akkor akár egy sokol rádiot is hallgathatnál. :W
(max a rádiokabarék és a dumaszinház mp3-asított változatát szoktam ugy hallgatni)

(#15920) Ghoston válasza magic_screen (#15916) üzenetére


Ghoston
csendes tag

Hát igen, nekem is clip+om van, nekem adja, ízlések és pofonok.
Az ajánlott sonyk felől még nem döntöttem, minimális tapasztalatra hagyatkozva mindenesetre a Sonyn és Samsungon kívül minden más óccsót kizártam. Azokból meg majd választ vmi szépet a bnőm a faterjának.
Hacsak megnem gondolja magát (ami előfordulhat) és emeli a tétet 30k körülig. Ez már kényesebb helyzet mert a Fuze itt se jöhet szóba (pfh), a Cowon c2 jónak tűnik, de valóban best buy lenne-e? ui: legfontosabb szempont az a portolhatóság lenne ilyen kocsiba szivargyújtó helyén lévő USB foglalatba vagy mibe:), illetve az üzemidő.

(#15921) brandyke


brandyke
csendes tag

Köszönöm ezt az őrült sok segítséget :N

(#15922) Luissimo válasza brandyke (#15921) üzenetére


Luissimo
veterán

nemkell a hárítás, TE ISMERED a barátosnődet, nehogymán mi vegyünk neki ajándékot, hogynézneazki ??
aztánmajd nemteccik és mikapunk a pofánkra

[ Szerkesztve ]

(#15923) PHM válasza brandyke (#15921) üzenetére


PHM
addikt

Inkább a Raga-t javaslom.
Persze ha a barátnőd is olyan antitechnokrata, mint nejem őnagysága,
akkor jobban jársz a másik 2 valamelyikével.
Esetleg nézz szét a Sony háza táján még.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#15924) Luissimo válasza brandyke (#15921) üzenetére


Luissimo
veterán

minél egyszerűbb, anál jobb.:-)

de télleg, a lényeg, hogy nőies legyen és aranyos és egyszerű kezelhetőségű :-) :-)

a nejem régi 128 v 256megás megszokott lejátszóját nemtudom lecserélni nagyobbra, mert azt szokta meg.(inkább sűrűbben cserélgetem a tartalmát :-))

(#15925) Piftuka


Piftuka
veterán

Legyetek szívesek, s segítsetek még nekem ebben a kérdéskörben!

Előre is köszönöm!

"Aquila non captat muscas."

(#15926) brandyke válasza Luissimo (#15922) üzenetére


brandyke
csendes tag

Nem a kinézet miatt érdeklődöm itt, ez azért leeshetett volna.

(#15927) brandyke


brandyke
csendes tag

köszönöm a segítséget

(#15928) Shufny válasza brandyke (#15926) üzenetére


Shufny
őstag

Nézd meg a címét a topicnak. Van belőle többféle színű. A Clip Zip -ből meg pláne.

(#15929) Luissimo válasza brandyke (#15926) üzenetére


Luissimo
veterán

ércsedmán a viccet , basszus, így nehéz lesz az életed hátralévő része, ha durcáskodsz. :DDD

szerintem vedd meg neki a legjobbat :D

(#15930) ranger69


ranger69
tag

Sansa Clip+ lejátszóm nem akar bekapcsolni, ha hideg van. Elég, ha 10 percet kint vagyok az utcán, aztán be akarom kapcsolni és nem lehet. Tapasztalt már valaki ehhez hasonlót?

(#15931) magic_screen válasza ranger69 (#15930) üzenetére


magic_screen
csendes tag

Szerintem ez nem normális, én szoktam reggel 10 perc gyaloglás a bkv megállóba után bekapcsolni és nincs ilyen problémám.
(Én kabátzsebben hordom)

(#15932) ranger69 válasza magic_screen (#15931) üzenetére


ranger69
tag

Én is így használnám, 8-10 perc a metró, ha otthon bekapcsolom még jó, a metrón már nem kapcsol be. De mindegy is, mert meguntam és visszavittem garanciába, de nem tudják cserélni, mert nincs állítólag most a forgalmazónál. Lehet, hogy több hetet is kell rá várni. Nem tudja valaki mennyi időn belül kötelesek cserélni?

(#15933) badd


badd
tag

Sziasztok!

Olyan Mp3 lejátszót keresek aminek a tárkapacitása legalább 60GB környékén van, és amellett hogy természetesen jó a hangminősége, a lejátszási időnek is min 35 órának lennie kéne. (mostani Sony-m 45órát bír, de csak 16GB)
A kérdésem az, hogy ezekkel a feltételekkel az iPod Classic mellett van-e még más alternatíva? Örülnék ha lenne, mert annyira nem vonz azért az iPod világa.

Előre is köszönöm a segítségetek!

(#15934) themebuilder válasza badd (#15933) üzenetére


themebuilder
senior tag

Samsung Galaxy S 5.0 WiFi, Videó (8-16GB)
+32GB Class6-10 vagy 64GB-os MicroSD

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15935) badd válasza themebuilder (#15934) üzenetére


badd
tag

na, ez a másik amit nem nagyon szeretnék, érintőképernyőset, meg minden egyéb dologgal megáldotta. én zenehallgatásra akarom használni, nem wifizni meg mozizni, ilyen erővel telefont is vehetnék, de nem akarok.

Azért köszönöm. :)

Még valami lehetőség?

(#15936) PHM válasza brandyke (#15926) üzenetére


PHM
addikt

Tudom, nem a reklám helye, de nem az én hirdetésem.
Lehet, hogy érdemes lenne megnézned.

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#15937) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

Szükségem lesz egy új mp3 lejátszóra. Nem kell semmi extra, minél kisebb (hxszxm) legyen a mérete, és legalább 1-2GB ráférjen.

(#15938) raziel01


raziel01
veterán

Sziasztok!

MyAudio MA C50

Nagyon tróger? :D

(#15939) tope válasza raziel01 (#15938) üzenetére


tope
addikt

Próbáld ki (hangilag ok-e), de elég gagyi jelleg és ebbe még venni kell memóriakártyát is, szóval az ár nem itt áll meg.

aclandiae: Lásd topic címét, Sandisk Sansa Clip+ kell neked elvileg, ez elég kicsi, igaz a csíptető miatt kicsit nagyobb, de az ha nem kell leeszkábálható.

(#15940) PHM válasza raziel01 (#15938) üzenetére


PHM
addikt

A hangja szerintem rendben van, elboldogul a VBR MP3 és WMA
fájlokkal is, valamint 8 gigáig bővíthető.
Gyárilag 5 óra üzemidőt írnak.
Nem használtam hosszasan, de ez reálisnak tűnik.
Mivel semmi szolgáltatása nincs, én inkább másodlejátszónak javaslom.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#15941) honfoglalo


honfoglalo
senior tag

Üdv!
Sandisk Fuze-om van, ahhoz lenne kérdésem.
Vennék egy 8GB-os microSD-t, hogyan fogja kezelni, azt olvastam a tag nézet integrált, a foler nézetnél pedig "külön" kezeli, ez hogy működik a valóságban?
Illetve milyen kártyát érdemes hozzá venni, milyen sebességet kezel?
köszi

(#15942) macera2 válasza honfoglalo (#15941) üzenetére


macera2
aktív tag

Hi!
Nekem is Sandisk Fuze-om van. 8 GB alap,+ 16 GB külső ( kb. 5 000Ft eBay). Az írások szerint 32 GB-ost is tud kezelni. Érdemes azt venni. Hamar tele van a 16 GB. Egyébként USB mód/ MSC, és ekkor pont úgy működik mint egy pendrájv. (mappa felépítés, fájlok, pontosabban zeneszámok nevei, stb.) Tag editor sw.-el az egyes zeneszámokhoz adatokat tudsz fűzni, ill. azokat kiegészíteni. Én csak hallgatom a zenét, nem sokat mojolok ilyesmivel. Úgy hogy várd ki a tájékozottabbak véleményét is.

[ Szerkesztve ]

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#15943) Bodor válasza honfoglalo (#15941) üzenetére


Bodor
veterán

Szintén Fuze-om van és remekül muzsikál benne egy SAMSUNG 32GB MicroSDHC Class 10-es kártya. Sosem akad meg, gyors és tényleg sominden ráfér. Én még 11.5K-ért vettem, sajnos most már 15K az ára...Én is csak zenét hallgatok,foler meg tag nézetekkel nem bajlódom. Mondjuk nekem rockboxolva van...

(#15944) Daert


Daert
őstag

Üdv.
Zenelejátszó vásárlásán gondolkozom,2 alternatíva jött szóba:
Sansa Fuze+
Philips Ariaz
A kettő közül melyiket érdemesebb megvenni?Elsősorban hangminőség,anyagminőség és használhatóság érdekelne.Clip-em volt régebben,nagyon jól szólt.A Fuze-ba pedig bele tudok tuszakolni microSD karit FLAC esetén,ami nagyon jól jöhet.
Jah.. és 2 év gari a Fuze-ra,lehet hogy az lesz...... :F ;] Megerősítésre várok.... :B

[ Szerkesztve ]

(#15945) Bodor válasza Daert (#15944) üzenetére


Bodor
veterán

Fuze-ra 1+ szavazat, előtted lévő hozzászólásomban az indoklás!

(#15946) Daert válasza Bodor (#15945) üzenetére


Daert
őstag

Megrendelve Fuze+ :D

(#15947) Bodor válasza Daert (#15946) üzenetére


Bodor
veterán

Szerintem nem fogsz csalódni benne, de majd írj ha kipróbáltad és lesz tapasztalatod vele. Milyen fülessel fogod hallgatni? A gyárit nem ajánlom....

(#15948) Daert válasza Bodor (#15947) üzenetére


Daert
őstag

Már várom.Természetesen megírom 1-2 mondatban mik a tapasztalataim.Most egyenlőre egy Sennheiser CX400 II vel fogom hallgatni.A gyári sem olyan rossz,legalábbis amit anno a Clip-hez adtak,meglepően jól szólt.Szvsz verte az összes fülest 5K-s kategóriáig biztosan.

(#15949) looser


looser
addikt

Sziasztok, a Fuze Plus-ban van mappanézet, ugye? Magam is a kapacitás miatt szeretném lecserélni a régit (Sony nwz-s618f), de csak mp3-at hallgatok (flac, ape és wp-ről tömörítve 320kbit mp3-ba, de az eredeti is megmarad a hifihez) és jól jönne a 40GB kapacitás. Edigitalnál 20e Ft + User's-nél a fentebb ajánlott Samsung 32GB microsdhc kari össz. 33e. Karácsonyi ajándék magamnak :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15950) Daert válasza looser (#15949) üzenetére


Daert
őstag

Milyen fülessel használod majd?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.