Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15501) totzo válasza Bodor (#15474) üzenetére


totzo
csendes tag

Nézegettem a fuze-t is, de az meg már ha nem is vastagságra, de szélességre, magasságra nagy. Illetve nekem csak hangot lejátszani tudó készülékre lenne szükségem, videót nem akarok nézni.

Azért köszi!

(#15502) SunSoul válasza toth87 (#15499) üzenetére


SunSoul
tag

Nekem NWZ-A864 van. Ezen már gyárilag ki van kapcsolva a korlátozás, de bekapcsolható. Ebből gondolom a teljes új sorozatnál így lehet. Egyébként én 16-20/30 hangerőn szoktam használni, így gondolom a korlát sem zavarna.

(#15503) magic_screen


magic_screen
csendes tag

Sziasztok,

Sansa Clip+ 2GB

hogy lehet feltölteni az akksit? USB-n keresztül?

A hozzáadott füles minősége elfogadható?

(#15504) Gorneck válasza magic_screen (#15503) üzenetére


Gorneck
titán

Igen, USBn keresztül.

Nem rossz szvsz, persze ez is egyéntől függ kinek mi fele meg...én lecseréltem egy panasonic-ra, mert elég kényelmetlen volt számomra a gyári.

Gorneck#1239

(#15505) Slownz válasza magic_screen (#15503) üzenetére


Slownz
senior tag

Lehet kapni olyan töltőt aminek, usb kimenete van, szóval megoldható a "hagyományos" módon való töltés is.

A gyári fülese viszont ritka rossz legalábbis ahhoz képest amit a lejátszó képvisel minőséget.

(#15506) totzo


totzo
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap jártam a nyugatinál lévő westendben és a gyöngyösi utcai Saturnban is, de egyik helyen sem volt semmilyen Sandisk termék. Tudnátok olyan helyet mondani, ahol élőben megnézhetném vagy a SanDisk Sansa Clip+-t vagy a SanDisk Sansa Clip Zip-et?

Köszi.

(#15507) PHM válasza totzo (#15506) üzenetére


PHM
addikt

Bármelyik metróvonalon, ha sikerül időpontot egyeztetni. (Clip+)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#15508) andorra válasza PHM (#15507) üzenetére


andorra
őstag

Párizsi is lehet? :N

(#15509) bigmasterg válasza andorra (#15508) üzenetére


bigmasterg
addikt

Nem, ő nem parizert szeretne nézni, hanem SanDisk Sansa lejátszót. :N

(#15510) PHM válasza andorra (#15508) üzenetére


PHM
addikt

Természetesen, ha állod költségeket. :)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#15511) Liberator


Liberator
tag

Sziasztok!

Futáshoz milyen beépített akkumulátoros mp3 lejátszót ajánlanátok? 10k HUF környékén. Előre is köszi a válaszokat.

(#15512) TESCO-Zsömle válasza Liberator (#15511) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én a címben szereplő Clip+ -t tudom ajánlani. Kicsi, könnyű, és az akkuja ~15 óráig bírja.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15513) Liberator válasza TESCO-Zsömle (#15512) üzenetére


Liberator
tag

Meggyőztél. :D Nem is nézelődök tovább, mert akkor nem tudnék választani. Köszönöm. Már csak valami füles kéne, ami jó futáshoz is. A gyári gondolom kiesik a fülemből.

(#15514) matyiGo


matyiGo
aktív tag

a nokia x3-02 nem is rossz mp3 szinten. a régebbi nokiákat és az össze sony ericsson lenyomja.
kicsit doboz hangja van egy iaudio D2-höz képest, ( androidos SE-k-el nincs tapasztalatom), de sztem teljesen vállalható, jó nagy kimeneti teljesítménnyel. :) ..még mélyei is vannak :P

vannak ilyen idétlen dolgai hogy a hangerő szabályzó óriásléptékben halad de a felhasználó felület jól átgondolt, kellemes használni és hát az aksi idő is rendben van.

xears TD2-vel teszteltem.

és hasonlít a régi iAudio 5-re :D, jahigen márcsak azért is poén a dolog mert 16k-ért vettem 4gigás karival :)

[ Szerkesztve ]

(#15515) errorcode06


errorcode06
őstag

Sziasztok!

SanDisk Sansa Clip Plus FM 4GB MP3 -nak milyen a gyári fülese? Nem nagyon akarok másik fülesre beruházni ha nem muszály.

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#15516) themebuilder válasza errorcode06 (#15515) üzenetére


themebuilder
senior tag

Ha nincsenek nagy igényeid akkor megfelelhet neked. Earbud (hagyományos) kialakítású, szivacs jár hozzá, így kényelmes a használata.

Sandisk Sansa Clip+ Review

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15517) bigmasterg válasza errorcode06 (#15515) üzenetére


bigmasterg
addikt

Eddig olvasott tapasztalatok alapján iszonyat rossz, legalja.

Legalább egy ilyet vegyél hozzá. Lényeges javulást jelentene. [link]

(#15518) Shufny válasza bigmasterg (#15517) üzenetére


Shufny
őstag

Hát szerintem earbud -ok között elég sokat verne. Persze ez nem nagy szó.

(#15519) Luissimo válasza Shufny (#15518) üzenetére


Luissimo
veterán

az elfogadható minimumszintet hozza.
és még a strapát is elég jól bírja :K

(#15520) whited


whited
addikt

sziasztok
mp3 lejátszót szeretnék venni, a keret max 50k, a lényeg a hangminőség mivel van 1 sennheiser cx880-m videót nem igazán nézek,arra ott a telefon :) meg a képekhez is :)
Inkább az újat preferálom :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#15521) SunSoul válasza whited (#15520) üzenetére


SunSoul
tag

Én az új A-s Sony-k valamelyikét mondanám. Kell neki a 100-150 óra, hogy igazán jól szóljon, de utána minden bűvészkedés nélkül (nem kell sem EQ, sem BBE) szól igazán jól jó minőségű felvétellel. Flac-ot nem támogatja, de utcára szerintem bőven elég a VBR0 320.
Pláne ha saját rip nem bizonytalan netes forrás. Nekem a 864-es van és leginkább egy cx870-essel használom, nagyon jó párost alkotnak. Sokan az X-et cserélték erre, mert az X-óta ez az első amit jobbnak hallottak annál. Hangban ennél csak szubjektív lehet jobbat találni, de ebben az árkategóriában már úgyis az egyéni meghallgatás dönt, mert itt már nincs legjobb hangú.
Szóval saját szempontjaim szerint A-s Sony. :)

(#15522) bigmasterg válasza SunSoul (#15521) üzenetére


bigmasterg
addikt

Azt mondod, hogy egy mp3 lejátszónak kell bejáratás ?
Nem lehet, hogy csak a füled szokta meg a hangját?

(#15523) otherfirst


otherfirst
csendes tag

Hello, bocs ha nem igazán vág a témába, de lenne itt egy problémám. Most vettem egy sandisk sansa clip+ lejátszót és rendesen működik azt leszámítva, hogy most egyszer csak eltűnt a hangerő állító (normal vagy magas) menüpont, kipróbáltam más nyelven is, ott sincs meg. Találkoztatok ilyennel vagy mi okozhatja ezt?? Előre is kösz.

(#15524) otherfirst válasza otherfirst (#15523) üzenetére


otherfirst
csendes tag

Közben rájöttem, hogy ha amerikai régióra állítom akkor visszajön a menüpont ... csak így a xp nem ismeri fel :(

(#15525) otherfirst válasza otherfirst (#15524) üzenetére


otherfirst
csendes tag

Elnézést az offolásért, ha átállítom a régiót rest of the world-re, akkor a menüpont is megvan és az xp is látja a lejátszót, attól még érdekes, de legalább működik :D

(#15526) kovsol


kovsol
titán

bocsi ha olyan kérdés ami volt már 100x
A Clip+ ha van benne memória kártya akkor érezhetően hamarabb lemerül ? Csak mert már második clip lejátszóm és még soha nem raktam bele memkártyát és most tervezek egyet venni.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#15527) SunSoul válasza bigmasterg (#15522) üzenetére


SunSoul
tag

Nem. A fülem egész másnak szokta már meg a hangját. :) Egyértelműen hallható változásról van itt szó.
Egyébként egy bizonyos szint felett még az összekötő kábel is igényli a bejáratást, hogy ez mennyire hallható az már persze nagyon sok változós. De megfelelő rendszerbe kötve, megfelelő körülmények között, átlag zenehallgató is egyértelműen hallja.

(#15528) PHM válasza kovsol (#15526) üzenetére


PHM
addikt

Nem tudom, hogy befolyásolja-e jelentősen a készenléti időt a memóriakártya.
Nekem ugyanis az elejétől fogva van benne egy 4 gigás.
Átlag napi 1 órát használom utazás közben, 8-10 napot simán kibír.
Szerintem nyugodtan bővítheted.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#15529) Liberator


Liberator
tag

Megvettem a clip+-t. Meg vagyok vele elégedve, nagyon jól szól. Korábban olvastam, hogy ha rákötöm a gépre tölteni, a kijelzőnek ki kellene kapcsolnia, viszont nekem nem kapcsol. Legújabb firmwaret raktam fel. Találok valahol a rockboxról magyar leírást, hogy micsoda az, és pontosan mire jó?

(#15530) PHM válasza Liberator (#15529) üzenetére


PHM
addikt

Nem kapcsol ki a kijelző.
Illetve kikapcsol, de csak rövid időre, aztán újra bekapcsol.
Nem kell miatta aggódni, ez normális jelenség.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#15531) magic_screen


magic_screen
csendes tag

Sony NWZ-B162F
mp3 fájlokat feltölteni windows intézőben a szokásos drag&drop vagy copy&paste eljárásokkal lehet?

(#15532) schawo válasza SunSoul (#15527) üzenetére


schawo
titán

Milyen összekötőkábel van egy mp3-lejátszóban? :F

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15533) bwoay válasza schawo (#15532) üzenetére


bwoay
nagyúr

LOD-ra gondol

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#15534) SunSoul válasza schawo (#15532) üzenetére


SunSoul
tag

Ahogy bwoay is mondta: LOD. Az igaz mp3 játszó témában ez talán 1-2 típusra korlátozódik, de már itt is vannak olyan minőségű komponensek, amiknél már előjöhet a jelenség.
Azt próbáltam csak megfogalmazni, hogy a bejáratás mint olyan nem komponens, hanem hangminőség függő. Van egy szint ami felett már akár egy kábelnél is hallható a válltozás.

[ Szerkesztve ]

(#15535) schawo válasza SunSoul (#15534) üzenetére


schawo
titán

Az stimmel, de azért egy Fuze LOD-ja akkor sem lesz felső kategória, ha bejáratódik a kábel :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15536) SunSoul válasza schawo (#15535) üzenetére


SunSoul
tag

Sajnos. Pedig de jó lenne, ha bármilyen drótot high-endre lehetne járatni. :D

(#15537) magic_screen válasza magic_screen (#15531) üzenetére


magic_screen
csendes tag

Közben megtaláltam a választ miután feltúrtam az internetet :)
http://support.sony-europe.com/tutorials/dna/transfer/transfer.aspx?site=odw_hu_HU&m=NWZ-B162F

(#15538) #93966848


#93966848
törölt tag

Ma hozta a postás a Sansa Clip+-omat.Eddig nagyon tetszik a kicsike :DDD .Olvasgattam a Rockboxról.Ezt hogyan tudnám feltenni rá?Minden építő tippet szívesen fogadok a cukisághoz :R

(#15539) themebuilder válasza #93966848 (#15538) üzenetére


themebuilder
senior tag

Rockbox találatok a topicban
Rockbox 3.9.1

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15540) #93966848 válasza themebuilder (#15539) üzenetére


#93966848
törölt tag

Köszi, néztem a topikban, csak Sansa Clip+-t írtam be a keresőbe :B :R

(#15541) krino


krino
tag

Sziasztok, szeretnék egy jó mp3 lejátszót, de mivel a telefonom is már haldoklik( egy sonyeric.) gondoltam jó lenne a kettőt együtt, ezért érdekelne, hogy szerintetek melyik szólhat jól?

Samsung galaxy ace
Samsung galaxy sII
Iphone 4

(#15542) magic_screen válasza krino (#15541) üzenetére


magic_screen
csendes tag

és miért nem Sony Ericsson-t veszel ha szabad érdeklődnöm?
azért kérdezem mert én még mindig egy
Sansa Clip+
Sony Nwz-b162f
Sony Ericsson Spiro
között vacillálok.

(#15543) krino válasza magic_screen (#15542) üzenetére


krino
tag

hát tudomásom szerint annyira nem remekel a sony ericsson az utobbi időben ezen a téren és nem elég hatékonyak, nem tudnak az okos telefonos piacon gyorsan reagálni saját meglátásom szerint (nem csoda, hogy a Sony kivásárolja az Ericsson-t és saját utra lép, mert így lemaradnak a versenytársaktól az egyre nehézkesebb együttműködés miatt) SGS I pedig tudtommal remekel Voodoooval hangzás téren, de azt nem tudom, hogy az SGS II, milyen ezen a téren. Az Iphone meg tudtommal eléggé jól szól, bár annak meg ott van mondjuk az itunes ami nem mindekinek tetszik.

(#15544) schawo válasza krino (#15541) üzenetére


schawo
titán

iPhone4
LG Optimus 2x
Samsung Galaxy S (nem II)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15545) littlelion21 válasza schawo (#15544) üzenetére


littlelion21
addikt

Az Optimus 2x-be mit raktak?
A gsmarena úgy emlékszek eléggé "lehúzta" hangminőség szempontjából.

(#15546) themebuilder válasza krino (#15543) üzenetére


themebuilder
senior tag

A topicjukban lenne érdemes először szétnézni:

Samsung Galaxy S Wolfson WM8994 DAC
Samsung Galaxy S2 Yamaha DAC

A Wolfson egyértelműbben jobb, persze ahhoz a Voodoo sound is kell.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15547) schawo válasza littlelion21 (#15545) üzenetére


schawo
titán

WM8994 és vudusítható.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15548) errorcode06 válasza bigmasterg (#15517) üzenetére


errorcode06
őstag

Nos, Sandisk sansa clip+

Első benyomás: Kialakítás. Óvatosan betoltam ütközésig a fülhallgatójának csatiját a cuccba(általában így szoktam, ugye sosem lehet tudni meddig az addig...), és nem szólt! Picit igazgattam rajta(kihúztam 1mm-t) és voala, elkezdett zörejeket kiadni, bár így nem stabil, folyton megszakad.(gyári, és Canyon CNR - EP8BL fülessel is, nem a füles a ludas)

Második benyomás: Zene. Ha 60%(kb)-os hangerő felett próbálok tuctuc, vagy rock-ot hallgatni, iszonyatosan beszaggat a cucc, nem lehet hallani a zenét rajta, fél másodpercet sem szól folyamatosan.

Harmadik benyomás: Rádió. Nem tudok másképp fogalmazni, ritka szar! próbáltam ebéd közben fél füllel classt hallgatni, ha picit mozdultam, szinte megszakadt a vétel, vagy átcsapott egy statikus zörejbe.

Remélem csak gyári hibás darabot fogtam ki, holnap viszem vissza a cuccot és remélhetőleg kezdenek vele valamit...

Próbálok pozitívan hozzáállni, de így -azt hiszem, nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#15549) PHM válasza errorcode06 (#15548) üzenetére


PHM
addikt

Hibás a jack aljzat. Vidd vissza.
A végfok kifulladása normális jelenség nagy hangerőnél,
ha a terhelés ellenállása 8 ohm, vagy kisebb.
Ez mindegyik, eddig általam kipróbált lejátszónál így van.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#15550) Argos válasza errorcode06 (#15548) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Ez tuti egyéni hiba! Nálam semmi ilyen, de még csak hasonló sem volt.
Jó, a rádió beltérben, vastag falak közt, nem a radiátor cső mellett állva nem tükör tiszta, de mint olyan, vállalható, ha netán rádióhallgatásra adnám a fejem.
A füles csatlakozó, pedig ütközésig tolható.
Az egyik bibi nálad, biztos ott lesz, h a csati aljzat szállt el.

Állj csak továbbra is pozitívan hozzá! Jó lesz ez, csk kikaptál egy selejtet. ;)

...elmúlik...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.