Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14501) slfln


slfln
senior tag

Írtam a Teclast T51-ről pár sort. Fogyasszátok hideg sörrel.
Ha van kérdés szívesen válaszolok.

Nemsokára jön: Biosciencegeek CMOY Amp miniteszt

Üdv.

(#14502) themebuilder válasza slfln (#14501) üzenetére


themebuilder
senior tag

A mai olvasnivaló megvan akkor. :)

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14503) anri-ur


anri-ur
tag

Rockbox 3.9 klikk :)

[ Szerkesztve ]

(#14504) themebuilder válasza anri-ur (#14503) üzenetére


themebuilder
senior tag

Újdonságok

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14505) tariattila válasza anri-ur (#14503) üzenetére


tariattila
veterán

:R lehet ma fel is dobom... látom van fix a karakterek/témák rossz megjelenítésével kapcsolatban...

(#14506) tariattila válasza tariattila (#14505) üzenetére


tariattila
veterán

felraktam, semmi változás, ugyanazok a karakterhibák adott betűtipus mellett...

(#14507) raven12


raven12
senior tag

Júni 16-án adtam fel a Fuze-t, tegnapra (12 nap alatt) itt volt az új egység.
Úgy örülök, hogy nemigaz! XD
Ez most V1-es, de teljesen újnak néz ki, rá is raktam 3.9-es rockboxot, ez remélem nem mondja be az unalmast 3 hónap után!

Egyébként amíg nem volt nálam, egy ócska thompson mp3-on hallgattam zenét, tegnap hogy meghozták rögtön kipróbáltam, hát a különbségekről nagyregényt lehetne írni, megint rácsodálkoztam, mennyire szép hangja is van!

[ Szerkesztve ]

(#14508) tariattila válasza raven12 (#14507) üzenetére


tariattila
veterán

jó az a V1 :K ;]... amúgy jó ilyet olvasni! örülök, hogy sikerült a csere!

[ Szerkesztve ]

(#14509) DBAtti válasza Xaels (#14049) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Mint D2 használó úgy érzem ez a C2 csak visszalépés a korábbihoz képest. Kapott új szoftveres szolgáltatásokat, amik engem hidegen hagynak és beépített hangszórót... :((( , a designt így nem tudom megítélni, meg kellene taperolni egyet, milyen az anyaghasználat. A lejátszási idő maradt 55 óra.
Eltűnt viszont az SD slot :O Miért??? :F Hová tegyem a +16GB zenémet?

Az a helyzet, hogy nem nagyon van a D2-nek alternatívája.
Játszik majd mindent, nagyon jó a hangja, kicsi (a gombjai lehetnének értelmesebb méretűek!), hosszú lejátszási idő és bővíthető, sőt elvileg rockboxolható, bár erről azt olvastam, hogy bizonytalan kimenetelű az SD kártyára nézve, így inkább nem próbáltam.

Ezt egy másik lejátszó sem tudja überelni, csak sokkal magasabb ársávban, vagy ott sem. :W
Szomorú látni egyébként, ahogy elkommerszedik a lejátszók piaca. Kerestem én is hogy mi legyen az utódja, bementem több hipermarketbe, és már ránézésre taszítottak a kis Samsung, Sony, és egyéb kirakott lejátszók. Azt elhiszem hogy kiszolgálják az embert, még a hangjuk is lehet jó - ami a legfontosabb. De nekem nem adnak olyan minőségérzetet, amit a D2, és elődje az Iriver H10 (máig hűségesen szolgál, fémház++).

Szerk: mielőtt felkoncolnak a Sony hívők, természetesen az alacsonyabb kategóriás termékekre gondoltam, elrettentő vékonysággal és anyaghasználattal, de lehet kövezni is :P

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#14510) Xaels válasza DBAtti (#14509) üzenetére


Xaels
félisten

"Eltűnt viszont az SD slot Miért??? Hová tegyem a +16GB zenémet?" - Nem tűnt az el csak összement microSD-be :D

Én most Amazonon néztem az X7-est. Ingyenes lett volna a szállítás csak sajnos elköltöttem az összes pénzem telefonra :O Nagyjából 51.000-ből kijönne.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#14511) Xaels válasza Xaels (#14510) üzenetére


Xaels
félisten

[link] Az ETC mellett fel van tüntetve.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#14512) Luissimo válasza DBAtti (#14509) üzenetére


Luissimo
veterán

talán az S9 azért képezhet néminemű alternatívát :-)
nekem pl. jobbanteccik:-):-)

(#14513) Alg válasza Luissimo (#14512) üzenetére


Alg
veterán

vagy a J3 - akkómá ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14514) DBAtti válasza Luissimo (#14512) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Jogos... nekem is tetszik, de jóval nagyobb méretben és én nem használom ki a nagyobb jóminőségű kijelzőt, illetve plusz fícsöröket -bár tetszenek. Én általában zenehallgatásra használom a lejátszóm, vitathatatlan, hogy egérmozizásra jobban megfelel és a G szenzorral lehet szórakozni. Használt piaci ára még mindig jó kétszerese a D2-ének.
Ami nálam ++ az a track léptető és hangerő gombok különválása, egyszerűbben kezelhető tokban hordva. Ezúttal talán abban sem tévedek, hogy nem bővíthető memóriával, és eléggé durva árkülönbségek vannak a memória növekedtével (irreális, ahogyan ezt már megszokhattuk).
Amúgy csorog rá kicsit a nyálam, majd ha 20-25k - ért mennek a 64Gb-sek, úgy 3 év múlva. :DDD

"Az ETC mellett fel van tüntetve."
Nem is tudom miért, de a Capacity-nél kerestem XD. Mea culpa, micro SD már rendben van... persze az SD jobb lenne :P ;] azért mert csakhogyazértisigazamlegyen!

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#14515) SzGee válasza Xaels (#14510) üzenetére


SzGee
aktív tag

nekem is ilyen X7-re fáj a fogam
de ahogy nézem Mo-ra nem ingyen szállítanak és gondolom a vám is még 25%
vagy Te meg tudod oldani másképp?

If you leave me, can I come, too?

(#14516) Xaels válasza SzGee (#14515) üzenetére


Xaels
félisten

Mivel én vásároltam tőlük, akciósan lett volna ingyenes szállítás nekem. De meglesem ha hazaértem.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#14517) Xaels válasza Xaels (#14516) üzenetére


Xaels
félisten

Hát ennyi volt. Jelenleg a végösszeg $415 :(

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#14518) |AP|


|AP|
veterán

Creative zen style m300-at látott már valaki itthon?

(#14519) Luissimo válasza DBAtti (#14514) üzenetére


Luissimo
veterán

nézd, nemkívántam ráderőltetni az én favoritomat, csupáncsak bátorkodtam megjegyezni hogy van azértalternatívája.
nem egérmozira (asszem eddig kétszer vitt rá a szükség egy-egy filmnézésre) szerintem hangban is állja a versenyt, nagyon szívesen megmutatom egy tesztre neked.
nem nagy, nagyonis kézreálló
a gombjai logikusak, különvan a hangerő és a léptető a kívánságod szerint.
nem bővíthető, de a 32gigámat nemis kívánom bővíteni, még a flac-ekkel is bőven sok zene ráfér.
nembántam meg, hogy rendeltem.
200 dolcsi volt :-)

egyébként ezis jovételnek minősült :-)
[link]

(#14520) themebuilder válasza Luissimo (#14519) üzenetére


themebuilder
senior tag

Annyiért nagyon megérte, azon az áron szinte ajándék volt akkoriban.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14521) DDaniel


DDaniel
tag

ponti_ak, Xaels, ChrissTa:

köszi a tippeket, megvettem a töltőt! :R

(#14522) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Korábban túladtam a Sony lejátszómon, most a touch-on és a telefonomon és egy SGS jön helyettük.
Kíváncsi leszek rá, hogy voodoo sound-al milyen lesz. :K

(#14523) themebuilder válasza bigmasterg (#14522) üzenetére


themebuilder
senior tag

Megint váltasz? Lehet jobb lett volna egyből SGS-re az iPod helyett. :)

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14524) tariattila válasza bigmasterg (#14522) üzenetére


tariattila
veterán

voodoo sound-al csak az FM rádió és a hangerő változik számottevően
az SGS alap szoftverrel és lejátszóval is korrekt... :B

(#14525) DBAtti válasza Luissimo (#14519) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Dehogy erőlteted... mondom, magamtól is kicsit csorgott a nyálam ;), infopatikában nézegettem -sajnos nem lehetett leemelni a demofalról-, a külön hangerő és trackléptető gombot pozitív tényként közöltem. :R

Most hogy így megtaláltam a C2 külhoni tesztjét amit korábban linkelt valaki, egészem megbarátkoztam vele. Azt írják króm hátsó, rock-solid külső, minőségérzet, ahogyan korábban.
Mivel már azt is tudom, hogy bővíthető (mert már megmondtátok, és a tesztben jobban kiemelik, mint a gyártó a honlapon :U ), már nincs is vele szemben ellenérvem, legyen itthon is értelmes áron!
Úgy látom a Pixmanian-nál már lehet rendelni D2 árban, ami rendben is volna.

Lényeg, a lényeg: Cowon rulz! :C

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#14526) postajoska


postajoska
tag

Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy a mai telefonok világában, ahol már relatív jó üzemidő mellett jó hangzásvilággal rendelkező készüléket kapunk, mennyi ideig van még létjogosultságuk az MP3 (4) lejátszóknak? Ti miért használtok erre céleszközt?

(#14527) Slownz


Slownz
senior tag

Szerintem pl nagy előnyük a nagy aksi kapacitás, sokkal tovább bírják, mint az okostelefonok. A példának okáért, pl a ZTE Blade jó kombó lehet egy Sansa Clip+-al, nem is beszélve az mp3 lejátszók, jobb hangminőségéről.

(#14528) Xaels válasza postajoska (#14526) üzenetére


Xaels
félisten

Próbálj ki egy komolyabb céleszközt és megtudod :K Nagyon kevés olyan telefon van ami felveszi a versenyt ezekkel a készülékekkel.

De amúgy: hangminőség, üzemidő, tárkapacitás. Mellesleg egy Clip+-ot sokkal könnyebb magaddal vinni mint egy telefont, szinte észre sem veszed olyan pici.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#14529) PHM válasza postajoska (#14526) üzenetére


PHM
addikt

- Mert kifejezetten zenehallgatásra van kitalálva.
- Mert egyszerűbb a kezelése például egy okostelefonénál.
- Mert Többnyire jobb-szebb a hangja.
- Mert nem mindenkinek van "zenefonja".
- Mert ha netán váratlanul lemerülne, még mindig hallgathatok zenét
például a mobil telefonomon.
Igaz, ezt az opciót én inkább kihagyom.
Ezek miatt szerintem van és még sokáig lesz is létjogosultsága
az MP3/4/5 lejátszóknak.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#14530) postajoska válasza PHM (#14529) üzenetére


postajoska
tag

Nekem konkrétan egy Nokia 5800-m van 16GB memóriakártyával.

Ezeknél ez tökéletesen kielégíti az igényeimet, azért gondoltam, hogy ezt megkérdezem.

(#14531) tariattila válasza postajoska (#14526) üzenetére


tariattila
veterán

én például azért vettem Sansa Fuze-t az SGS mellé mert azt mindig este töltöm és pont akkor szoktam zenét hallgatni :DDD (a csatlakoztatott töltő pedig átad egy kis alapzajt.... nem mellesleg a 3,5 csatit is kímélem ezáltal mivel az mp3-ból ki se húzom :D )

minőségre pedig tényleg kevés kivétel van okostelók között ami versenyképes(SGS :K és kb 3-4másik)

(#14532) rankesz válasza tariattila (#14531) üzenetére


rankesz
veterán

földhurokról hallottál már, nigger? :D :P

(#14533) tariattila válasza rankesz (#14532) üzenetére


tariattila
veterán

jaja vágom... de az sgs töltője nem földelt....tehát meg van kötve a kezem :))
vagy szúrjak le egy fémpálcát az ágyam mellett? oszt kössem rá az akkusarumat? vagy hogy legyen? ;]

[ Szerkesztve ]

(#14534) bigmasterg válasza tariattila (#14531) üzenetére


bigmasterg
addikt

Sgs vs Sandisk ?
(Kizárólag a hangminőséget figyelembe véve.)

Direkt a hangjáról olvasottak miatt választottam ezt a telefont (amúgy is akartam másikat), csak kb. jövőhét elején kapom meg.

[ Szerkesztve ]

(#14535) tariattila válasza bigmasterg (#14534) üzenetére


tariattila
veterán

hát-al nem kezdünk mondatot de... hát nem is tudom... :DDD

úgy fogalmazok, hogy ha van egy SGS-ed akkor teljesen fölösleges egy clip vagy fuze (ha a méret nem fontos csak a hang) én ezt így hallom

rockbox-al ha nagyon belemélyedsz akkor elég szélsőségesen paraméterezhető az EQ és egyebek de az SGS 8 sávos gyári EQ-ja is bőven elég... főleg, hogy nem is kell használni :DDD
egy jó füles kell hozzá mert a gyárija enyhén dobozhangú (amúgy az eddigi telefonjaimhoz képest ez a füles kimagaslóan jó)

[ Szerkesztve ]

(#14536) PHM válasza postajoska (#14530) üzenetére


PHM
addikt

Nyilván az is tökéletesen megfelel a célra.
Azonban egy MP3 lejátszón csak azok a gombok vannak,
amik szükségesek a kezeléséhez.
Kis gyakorlással elő sem kell venni a zsebemből, mikor számot váltok,
vagy a hangerőt birizgálom.
Egy jobb lejátszó köröket verhet hangminőségben bármelyik telefonra.
Arról nem beszélve, hogy többnyire jóval több formátumot kezel izomból.
Egyszóval céleszköz, és bár korlátozott a felhasználási köre,
amit tud, azt nagyon tudja.
Szerintem...

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#14537) bigmasterg válasza tariattila (#14535) üzenetére


bigmasterg
addikt

Gyári fülesét ki sem fogom venni a dobozából. :N
Xears XR120pro II, Yuin PK1 meg néha fejhallgató lesz rákötve.
Yuin érdekes darab, mivel 150ohm-os, earbud füles. Könnyebben hajtható fejhallgatóknál több erő kell neki. :)

[ Szerkesztve ]

(#14538) postajoska válasza PHM (#14536) üzenetére


postajoska
tag

Egyetértek, de bár a Nokia (Folder Player-rel) viszi az FLAC-t, de szerintem ilyen kis kütyükön nem nagyon van értelme tömörítetlent hallgatni.

(#14539) tariattila válasza bigmasterg (#14537) üzenetére


tariattila
veterán

jól van... leesett, hogy jónak magyarázok :B

amúgy a voodoo sound hack majd lehet, hogy érdekes lehet neked... :K

(#14540) PHM válasza postajoska (#14538) üzenetére


PHM
addikt

Utazás közben szerintem is fölösleges a veszteségmentesen tömörített zene.
Otthon, egy csendes zugban azonban nagy élmény lehet.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#14541) rankesz válasza tariattila (#14539) üzenetére


rankesz
veterán

Biztosan, az új 9-esben van egy teszt feature, ami a hardveres parametrikus EQ-t használja (végre), ez pedig a wolffson csipből kihozható basszust birizgálja, szerintem neked is tetszene... :K

(amúgy nem jött a tab-os a -5 nélkül...)

(#14542) schawo válasza rankesz (#14541) üzenetére


schawo
titán

Ma jött a V10 de a teljes spektrumú parametrikus EQ még nem lett kész, továbbra is csak a bass boost :U része működik.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14543) Luissimo válasza PHM (#14540) üzenetére


Luissimo
veterán

ez ugyhangzott, mintha azt írtad volna , hogy utazásra felesleges egy jóminőségű lejátszót használni, elég oda egy gagyibb is egy gyenge fülessel.

szerintem egy jó fülessel és egy jó lejátszóval sosem felesleges a veszteségmentes zene. :-)

(#14544) PHM válasza Luissimo (#14543) üzenetére


PHM
addikt

Szerintem megteszi a gagyibb lejátszó is,
(persze nem valami vérgagyira kell gondolni,) fülesből azonban
nem árt valami normálisabbat beszerezni.
(Szvsz egy gyenge fülhallgató sokkal többet képes rontani a zene élvezetén,
mint egy olcsóbb lejátszó, vagy a tömörítés milyensége.
Igaz, nem vagyok vájtfülű és mindez kizárólag utazás közbenre vonatkozik.)
Mivel elektronikus zenét hallgatok, ami amúgy is agyon van effektezve,
így a veszteségmentes tömörítéssel kapcsolatban igazából talán
nem is releváns a véleményem. ;)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#14545) Luissimo válasza PHM (#14544) üzenetére


Luissimo
veterán

úgyvan, ahogyan mondod, pontosan :-) :))

(#14546) DBAtti válasza PHM (#14544) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Hááát ezen már én is agyaltam többször. Azt hiszem most hogy van időm, végre megteszem, amit eddig halogattam, és lekonvertálok pár albumot jó minőségű MP3-á és OGG-á. Kíváncsi vagyok az eredményre. Én sem gondolom, hogy az utcai fejesemmel, fülesemmel minden részletet kihallok, mivel a hardver a szűk keresztmetszet.

De azért legyen ott mentségül, hogy néha - amikor nem akarom bekapcsolni a számítógépem - a lejátszómra kötöm az erősítőt, és onnan hajtom a hangfalakat. Meg hát ha beesem egy stúdióba / boltba, ahol lehet demozni, legyen már nálam jó anyag. ;]
Néha egyébként úgy tűnik / hallik, mintha a D2-ről szebben szólnának a falak, mint az alaplapiról (Realtec ALC892), és megkockáztatom, hogy a ZS-nél is. Csak az le van foglalva a Sennheisernek.
De bonyolult :DDD

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#14547) bigmasterg válasza DBAtti (#14546) üzenetére


bigmasterg
addikt

Saját, flac-ből 320as LAME-el konvertált mp3 esetén valószínűleg nem nagyon fogsz túl sok különbséget hallani. :N

(#14548) schawo válasza bigmasterg (#14547) üzenetére


schawo
titán

Az a gáz, hogy tudni fogja, hogy mp3-t hallgat, és ez zavarni fogja. Hallani fog olyan dolgokat, amik eddig is ott voltak, mert a felvétel hibái, csak most ezt majd az mp3 hibájának fogja betudni, és ez rombolja a zene élvezetét. Ezért nem érdemes mp3-ra váltani. :K

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14549) DBAtti válasza schawo (#14548) üzenetére


DBAtti
aktív tag

"Az a gáz, hogy tudni fogja, hogy mp3-t hallgat, és ez zavarni fogja"

Ebben én is biztos vagyok :((( , de azért örülök hogy vájtfülű fórumtársak mondják, hogy nem lesz különbség... ellenplacebo, máris kevéssé fog zavarni ;] -> nem akarok vitát nyitni, mert nem vezetne sehová, hogy halljuk-e vagy sem. Az utcai motyómmal nem valószínű.

Az még érdekelne, hogy van-e tapasztalat az OGG-al kapcsolatban? Érdemesebb-e valamiért, pl kisebb méretben/ kevésbé tömörít, stb :F

És inkább kioffoltam, mert nem tartozik szorosan a témához, ahogy így visszaolvasom... ;)

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#14550) DBAtti válasza DBAtti (#14549) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Csak még egy kis helyesbítés/ magyarázat:
Az eddig leírtakkal teljesen egyetértek, és azért írtam, hogy nem akarok vitát, hogy ne jöjjön valaki azzal, hogy DE igenis hallatszik. Mert akkor aztán elszabadul a sár :P
Szóval adott körülmények között az adott eszközeimmel nem várom hogy hallható legyen.

BTW ez a placebo FLAC hallgatás nagyon könnyen tetten érhető bárhol itt a fórumon, hovatovább, jómagam is a DT231-en hallgatva biztos voltam a különbségben még a kezdetek kezdetén, ezért az akkor mellette levő Logitech X140-esemen is büszkén "bömböltettem" a legkedveltebb számaimat.... :U - mondjuk arról azért tudtam hogy egy okádék hang.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.