Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) PR0JECTNR56 válasza Ati1979 (#18000) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Igen, tűrhető ár érte (bár nem valószínű, hogy lesz ilyenem :DDD ).
Viszont az USD/EUR 1:1-es konverziója pedig még mindig az egyik legpocsékabb dolog, a piacon.

(#18002) Ati1979 válasza PR0JECTNR56 (#18001) üzenetére


Ati1979
veterán

Nekem sem. :) De nem is nagy veszteség, mivel abban az árkategóriában jobbak is vannak. Ami viszont mellette szól, hogy eszméletlenül jól néz ki. :)

Az. Sajnos nem érdemes semmi értékeset venni itthon.
De azért van kivétel is:
Az akg K3003 eredeti ára 1000 font. Nálunk meg "csak" 300 ezer ft-ért lehet kapni. :DDD

(#18003) Bodz válasza PR0JECTNR56 (#17999) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ezt, "4G standard + surprise + ho spree, + reader" "Official Standard". :D Egyébként úgy működik az oldal, hogy nem közvetlenül az eladóktól vásárolsz, hanem az Alsotao-nak fizetsz, ők is postáznak (mindig van kép is a cuccról kibontva, becsomagolva, megcímezve). A specifikációk, nevek, stb. valószínűleg gugli fordítóval vagy hasonlóval készültek, ezért lehet ilyen lökött dolgokat olvasni. Az ügyfélszolgálatuk már perfekt angol. Ha a postaköltség sokkal kevesebb, mint ami a megadott súly alapján kalkulálva van, akkor azt visszakapod, igaz csak levásárolni lehet, csak külön kérésre utalják vissza Paypalon. Fordított helyzetben nem küldik, míg rá nem fizetsz.

(#17998) Ati1979: Nyíregyháza.

[ Szerkesztve ]

(#18004) PR0JECTNR56 válasza Ati1979 (#18002) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Lehet, hogy ennyire extra már nem is kellene nekem, tartós használatra tökéletes a J3. :)
Az AKG K3003 árából már egy rendes fülhallgatót is lehet venni. ;]

(#18003) Bodz: Így már minden világos, köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#18005) Ati1979 válasza PR0JECTNR56 (#18004) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem is nagyon jó lehet. Anno, még én is nézegettem azt. Csak Mo-n nem lehet kapni, 93 ezerért meg nem volt pálya. :)

Úgy érted fejhallgatót, nem?. :) Talán egy árnyalattal jobban megérheti amúgy egy HD800 mondjuk. :)
Ha megnézi az ember különben, az európai gyártók akg, sennh, beyer fejesei nincsennek is rossz árban.
Viszont az ázsiai és amerikai cuccok irdatlan drágák. Ott meg fordítva van.

Pl. sh Hd800 1500USD - itthon - 300.000 Ft
denon ah-d7000 1000USD itthon - 400.000 Ft

(#18003) Bodz - az egy kicsit messze van...

[ Szerkesztve ]

(#18006) PR0JECTNR56 válasza Ati1979 (#18005) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Nem. Fülhallgatót írtam direkt. A hangjáról azt olvastam, hogy tényleg remek, de szerintem a füles kialakítása (gondolok itt a ház felépítésére, formájára, izolációra) és kábel ami nem cserélhető, ráadásul hangerőszabályzós is, egy elég rossz viccnek hat az árához képest. Inkább egy teljesen custom IEM vagy egy feltuningolt SE-535 ennyi pénzért.
A fejesek nálam egyelőre jegelve vannak, egy módosított SRH-440 teszi a dolgát, egyelőre megfelel aztán majd megyek még feljebb is valószínűleg ezen a vonalon maradva. :)

(#18007) filózoli válasza PR0JECTNR56 (#18006) üzenetére


filózoli
senior tag

A Sennheiser IE800-ról mi a véleményed? :)

(#18008) detroitrw


detroitrw
addikt

rendesen belekerült a fülembe a bogár :U
kár hogy a C3 csak tapis :(

még van vagy 2 hónapom a kamatom lejártáig addig asszem döntök mire fogom elverni :C

(#18009) PR0JECTNR56 válasza filózoli (#18007) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Szép füles, de valahogy az sem az én világom, ha magamnak vennék valamit még mindig maradnék a #18006-ban felsorolt megoldásoknál.

[ Szerkesztve ]

(#18010) Ati1979 válasza PR0JECTNR56 (#18006) üzenetére


Ati1979
veterán

Értem. Mondjuk a hangerőszabályzó tényleg vicces. Ha elromlik elég nagy problémát jelenthet.
Főleg, hogy nem cserélhető a kábel. Az meg szerintem is egy rossz vicc. Kábeltörés miatt kidobni a kukába egy 1000 fontos fülest elég idegesítő lehet. Én cserélhető kábel nélkül nem vennék értékes fülest az biztos.
Amúgy az akg-ról azt írták, hogy talán a legjobban szóló nem custom füles. És custom a szintet is eléggé megközelíti.
Feltuningolt alatt mit értesz? Custom kábelt? Ilyet amúgy érdemes venni? Nem tudom mennyit javíthat a hangzáson.
Az 535-re én is kíváncsi vagyok, mennyivel lehet jobb az enyémnél. Kicsit már megbántam, hogy nem olyat vettem. :(
Simán el is cserélném az enyém értékegyeztetéssel egy olyanra.
Lehet én is Shure-t fogok venni fejesből is. Az SRH1840-t nézegetem. :) Elég jókat írnak róla.

(#18011) PR0JECTNR56 válasza Ati1979 (#18010) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Igen, lehet hozzá egy csomóféle rendelésre készült kábelt kapni. Hogy neked érdemes-e azt nem tudom neked megmondani, nekem anno megérte az upgrade kábel az se-215-höz, bár ez egy olcsóbb 16k körüli darab volt.
Vagy még mindig ott van a reshell, amely során szétszedik a fülesed és átültetik egy custom házba, akár plusz driverekkel kiegészítve (legyen az armatúra vagy rendes dinamikus) a végét esetleg meghagyják cső formájúra, hogy olyan szilikon illesztékkel használd amivel akarod. Itt már úgy tudom az is megoldható, hogy ne a Shure féle hengeres csatijú cserélhető kábel legyen, hanem az UE füleseken használt kivitelű.
Fejesből valószínűleg SRH-840-nél megáll a beruházás nálam, mivel mindenképpen zárt kell és még hordozhatóként is szeretném használni.

(#18012) filózoli válasza Ati1979 (#18010) üzenetére


filózoli
senior tag

Ati, te tényleg csak flac-et és wav-ot hallgatsz a Walkmanen? Elég az a kb. 15 lemez egyszerre? :) (Nekem amúgy hétfő-keddre jön meg a Walkman, a Seni pedig holnapra.)

(#18013) Ati1979 válasza PR0JECTNR56 (#18011) üzenetére


Ati1979
veterán

A custom kábel lehet, hogy majd később érdekelne. :)
Én is néztem, vannak 200 dollár körüliek is. Nem tudom mennyit dobhat a hangzáson. Az Se215-n sokat javított akkor?
Szétszedetni azért nem merném. :) Ennyire bátor nem vagyok. :)
Az a csatlakozó amit az UE füleseken használnak jobb megoldás akkor?

A 840-es utódja a 940-s is zárt ha jól tudom.

(#18012) filózoli

Igen. Nem érdemes mp3-mal foglalkozni. Sokkal gyengébben szól, és amit te veszel azon ez ki fog jönni.
Nekem kevesebb hely is elég. Mindig cserélgetem.
Több mint 100gb válogatott wav-om van. Több mint egy terát letöltöttem és abból válogattam ki.
És folyamatosan szaporodik. :)

Nem rossz akkor hamarosan kipróbálhatod a fülest! :)

[ Szerkesztve ]

(#18014) PR0JECTNR56 válasza Ati1979 (#18013) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Az SE-215-nek a finomított a karakterén olyan értelemben, hogy kellemesebbek lettek a magas hangok, a mély mennyiségéből visszavett egy kicsit, a közép meg nagyjából maradt, ami volt, de az összkép során az is kellemesebbnek tűnik. Nem kell óriási változásra számítani, ha olcsóbb kábelt veszel, de szerintem ahogy haladunk árban fölfelé úgy finomulhat a dolog egy bizonyos pontig. Viszont mindig érdemes figyelembe venni, hogy az upgrade kábel nem feltétlen olyan atomcsapás biztos mint a gyári Shure, tehát túrára nem azt kell vinni. :D A csatlakozó szerintem mindegy, az átalakítás során ez csak kényelmi opció lehet gondolván a korábban beszerzett/megmaradt kábelekre.
Így van a 940-es zárt, de annak a hangja már nem az én asztalom a leírások alapján (ha ténylegesen eljutok a vásárlásig persze kap majd egy élő hallgatást is biztos, ami biztos alapon), meg árban is több mint amennyit a jelenlegi tervezett keretem lehetőve tesz.

[ Szerkesztve ]

(#18015) Zoli133 válasza Ati1979 (#18013) üzenetére


Zoli133
őstag

MS2+ + Champ + SRH940 láncon AB-ztem mp3-at és flacet, nem találtam különbséget.

A gond kizárólag a rossz minőségben rippelt mp3al van, ha korrekt a rip (értsd nem 128asból csinálnak 320ast ilyen elmebajok) akkor a többség rendszertől függetlenül nem hall különbséget. PErsze nem kétlem, hogy te hallod de a többség a tapasztalatok alapján nem.

Hozzá kell tennem, hogy már csak azért is használok FLAC-et mert az többször jó minőségű mint az mp3, persze csinálhatnék belőle én mp3at, de ugyebár a lustaságom :) (Na, meg a 40giga hely a lejátszómon.)

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#18016) Ati1979 válasza PR0JECTNR56 (#18014) üzenetére


Ati1979
veterán

Akkor majd lehet, hogy idővel én is kipróbálok valamilyen kábelt. Az ár érték arányra vonatkozólag, minél följebb megy az ember árban, annál kevesebb a plusz. Bizonyos szint fölött csak akkor érdemes költeni, ha sok a fölösleges pénz. Ez a veszély meg engem nem fenyeget. :) Szóval én sem a több száz dolláros kábelekben gondolkodom. :)
De rosszabb valószínűleg nem lesz azért szerintem. :)
Persze először utánalvosok, hogy tudjam mire számítsák.

Értem. 940-es valóban jóval drágább azért.

(#18015) Zoli133
Nemkem a flac jobbnak tűnik. Bár ki kéne próbálni egy jó minőségű mp3-mat + és egy flacot egymás mellett.
A flac és wav között viszont én sem hallom a különbséget. :) Pedig a wav sokkal több helyet foglal így a tömörítés mértéke gondolom nem ugyanakkora.

A másik meg az, hogy sajnos nem tudja megmondani senki, melyik a jó minőségű mp3 és melyik a nem.
Én rengeteg lossless zenét találtam egy helyen és inkább nem foglalkozom már mp3-mal. Kicsit több mint 10gb hely meg nekem bőven elég.

[ Szerkesztve ]

(#18017) filózoli válasza Ati1979 (#18016) üzenetére


filózoli
senior tag

Egy kérdés: tokot mellékelnek a Walkmanhez? :)

(#18018) Ati1979 válasza filózoli (#18017) üzenetére


Ati1979
veterán

:N
Egy kis papírdobozban jön. Valami nagyon gagyi 5 forintos állvány egy spec végű usb kábel meg füles van hozzá. Azt én ki sem bontottam, ott hever az asztalon...
Az enyém európai sony garanciával jött.

Tokot lehet, hogy kéne szerezni hozzá... Pont ma gondoltam rá.

[ Szerkesztve ]

(#18019) PR0JECTNR56 válasza Ati1979 (#18016) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Az ár/érték arányt még anno a fejes topikban mesélték el, természétesen itt is igaz, hogy az 50k-s kábel nem fog kétszer olyan jól szólni mint a 25k-s. Ez már úgyis az a terület, ahol mindenki eldöntheti mennyit ér meg neki ez a móka. Szerintem ha veszel kábelt, és ha jól tudom SE-425-öt hajtasz még mindig akkor már 20k körül nem fogsz csalódni, de ahogy írtad is olvass utána sokat aztán majd meglátod mi lesz belőle.

(#18020) Ati1979 válasza PR0JECTNR56 (#18019) üzenetére


Ati1979
veterán

Én is így gondolom. (Fülesben is gondolom a legjobb ár/érték arányt az 50 ezer körüli kategória képviselheti.)

Szerintem 50 ezret nem éri meg kábelre költeni. (esetleg egy 535-nél talán)
Már mint nekem nem. Van akinek kis lépés is sokat ér sok pénzért.
Igen olyat használok. Mindenképpen utána olvasok a felhasználói vélemények között majd ha aktuális lesz.

Amúgy ha jól tudom a gyári kábel is újan 18 ezer körül van. Biztosan nem ér annyit tartozékként. Túlárazott egyszerűen szvsz.
Ha belegondolok, hogy a pl. olyen füleshez amilyen neked van 18 ezer a kábel a füles meg olyan 25-26. Nem hiszem a hogy az ár több mint 2/3-át tenné ki a kábel. Mivel az Se215 nem egy rossz darab. Sőt.

(#18021) filózoli válasza Ati1979 (#18020) üzenetére


filózoli
senior tag

Ati, hogy is van ez a hangerő korlátozással?

(#18022) detroitrw válasza Bodz (#17985) üzenetére


detroitrw
addikt

Nem fenyegetni akarlak, de remélem tudod, hogy várunk Tőled egy kisebb (bár annál nagyobb) C3 irományt :K :U
akár itt akár log-ba
:C :R

(#18023) Ati1979 válasza filózoli (#18021) üzenetére


Ati1979
veterán

Ezt, hogy érted?

(#18022) detroitrw

Az tényleg nem lenne rossz. :)

[ Szerkesztve ]

(#18024) filózoli válasza Ati1979 (#18023) üzenetére


filózoli
senior tag

Az EU-s F series példányokon ugye korlátozva van a hangerő, nem?

(#18025) Bodz válasza detroitrw (#18022) üzenetére


Bodz
nagyúr

Legyen, majd összeszedem a gondolataim. :)

(#18026) beast27 válasza filózoli (#18021) üzenetére


beast27
senior tag

Ez csak a chip+/zip-nél van így ha jól tudom
Mi értelme van ennek a hang vissza folytásnak?

[ Szerkesztve ]

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#18027) Zoli133 válasza beast27 (#18026) üzenetére


Zoli133
őstag

Az EU-s szabályok szerint minden európban forgalmoba hozott lejátszónál korlázotva van a max hangerő adott értékre.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#18028) detroitrw válasza Bodz (#18025) üzenetére


detroitrw
addikt

:R

(#18029) Ati1979 válasza filózoli (#18024) üzenetére


Ati1979
veterán

Ennél az F series-nél én nem vettem ezt észre. Sőt a szoftverfrissítés után meg jóval hangosabb lett. :)

(#18027) Zoli133
Kész van ez az EU. Mindenki olyanra állítja a hangerőt amilyenre akarja. Ha valaki meg akar süketülni az az ő baja. És ha valaki gyengébben hall? Nem értem miért kell ebbe is belepofázni... :F
És mi van akkor, ha valaki fejhallgatóval használja? Ott azért nagyobb hangerőre kell állítani, hogy hallgatható legyen....

(#18025) Bodz
Várjuk! :) :R

[ Szerkesztve ]

(#18030) PR0JECTNR56 válasza Bodz (#18025) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Szuper, várjuk az összefoglalót. :R

[ Szerkesztve ]

(#18031) filózoli válasza Ati1979 (#18029) üzenetére


filózoli
senior tag

Szóval elégedett vagy a hangerővel. :) Megnyugodtam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18032) Ati1979 válasza filózoli (#18031) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem nem rossz. Talán némelyik fejhallgatóva is elboldogul. :)
Lehet, hogy veszek is hozzá egyet. :)

(#18033) filózoli válasza Ati1979 (#18032) üzenetére


filózoli
senior tag

Nem elég jó a Shure? :Y

(#18034) Ati1979 válasza filózoli (#18033) üzenetére


Ati1979
veterán

De csak az a fülhallgató. :)
Otthoni használatra kényelmesebb lenne egy fejes. Az meg lehetne nyitott is. Az izoláció nem számít, utcán úgysem használnám.

Csak még nem találtam ki milyen legyen...

(#18035) filózoli válasza Ati1979 (#18034) üzenetére


filózoli
senior tag

Mindenképpen túl halk egy nagy, nyitott fejes a maga 300 Ohmos ellenállásával egy Walkmanhez... :)
Amúgy szvsz mondjuk a Sennheiser IE80 simán kényelmes hosszabb, akár otthoni használathoz is. Szóval a tied is - szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#18036) Zoli133 válasza filózoli (#18035) üzenetére


Zoli133
őstag

Miért kellene 300Ohm egy fejhallgatónak? Bőven vannak mp3 lejátszóról is vígan elhajtható modellek, minden ársávban.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#18037) tboldi


tboldi
nagyúr

Ha már annyi szó esett róla... :))
A győri Media Marktban kapható az F805 75000 magyar pénzért.

(#18038) filózoli válasza Zoli133 (#18036) üzenetére


filózoli
senior tag

A hangminőség miatt... :)
tboldi: Tényleg? :)

[ Szerkesztve ]

(#18039) Ati1979 válasza filózoli (#18035) üzenetére


Ati1979
veterán

Nem is egy Sh hd800-as szeretnék rákötni. Pl. a denon (a csúcsmodel is csak 25 ohm-os) v grado v shure nagyon könnyen meghajtható fejeseket árul még a legfelsőbb árkategóriában is.

+ ebben a kis sony-ban van azért kakaó. Majd meglátod! :)

Annyira nem lehet kényelmes mint egy fület körbeölelő fejes. Az in ear fülesek szerintem egy idő után nyomják az ember fülét bármennyire is jól vannak összerakva. Az a legjobb ha hozzá sem ér a fülhöz szvsz. :)

(#18037) tboldi

Az nem is rossz ár! :)

[ Szerkesztve ]

(#18040) Zoli133 válasza filózoli (#18038) üzenetére


Zoli133
őstag

MI köze a hangminőségnek az impedanciához?

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#18041) filózoli válasza Ati1979 (#18039) üzenetére


filózoli
senior tag

Szerintem pedig egy idő után nem is érzi az ember, hogy a fülében van a füles. A nagy fejhallgatók viszont - főleg nyáron - egy idő után rárohadnak az ember fülére...
Zoli: Nem tudom, de a nagy Sennheiserek mind 300 Ohmosak...

(#18042) tboldi válasza filózoli (#18038) üzenetére


tboldi
nagyúr

:K

Megnyomkodtam volna szívesen, de kóddal volt lezárva, az eladók meg nem tudják a kódot. :(((

(#18043) filózoli
Pedig tényleg ott van. :)

[ Szerkesztve ]

(#18043) filózoli válasza tboldi (#18042) üzenetére


filózoli
senior tag

Néztem a honlapjukat - azon nem szerepel... :)

(#18044) Ati1979 válasza filózoli (#18041) üzenetére


Ati1979
veterán

Ez enyém tökéletesen illeszkedik a fülbe, mégis mikor kb. több mint egy óráig használom akkor már egy kicsit nyomja néha a fülem.
Igen valószínűleg, annak is megvan a hátránya, de azért szívesem kipróbálnék valami jó kis fejest is. : )

Igen, de csak a 6** széria fölött. És azok nem is mobil fejhallgatásra vannak tervezve. Ezekhez érdemes valami jobb fejhallgató erősítőt használni.
Alatta pl. az 5** széria csak 50 ohm-os. Ezenkívűl vannak kifejezetten utcára, hordozható lejátszóhoz tervezett fejeseik is, még alacsonyabb ellenállással.

[ Szerkesztve ]

(#18045) Zoli133 válasza filózoli (#18041) üzenetére


Zoli133
őstag

A nagy Shure-ok meg mind 60 alatt vannak.
Nem függ össze az imedancia semmivel. A senn ilyet csinált, abból nem lehet következtetést levonni.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#18046) filózoli válasza Zoli133 (#18045) üzenetére


filózoli
senior tag

Akárhogy is, butaság Walkmanhez nagy fülest (fejest) használni szvsz. Itt egy cikk a Sennheiser új csúcsmodell füleséről, az IE800-ról. Vélhetőleg a világ legjobb fülhallgatója, amely a cég állítása szerint versenyezhet saját high-end full-sized fejhallgatóikkal... :DD
[link]

(#18047) FireKeeper válasza filózoli (#18046) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ízlések és pofonok. sportoláshoz nyilván kötelező a füles (meg ugye ott talán kevésbé számít a tökéletes hangminőség), meg utcára is talán kényelmesebb (bár én oda is fejest használok), viszont otthonra szerintem felejtős.
persze a senn nyilván azt mondja, elvégre is valamilyen dumával el kell adnia a fülest, de attól még lehet nem igaz :N

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#18048) Ati1979 válasza filózoli (#18046) üzenetére


Ati1979
veterán

Nagy fülest szerintem sem érdemes, max ha közbeiktatsz egy fejhallgató erősítőt. Vagy vannak olyan hordozható lejátszók, amihez az sem kell. De azok nem olcsóak.

Engem is valami olyasmi érdekelne ami lenyomja hangzában a mostani fülesem, vagy legalábbis azt a szintet hozza, és könnyen meghajtható.Leginkább kényelmi szempontok miatt érdekelne.

Ők persze hogy azt mondják, hogy a legjobb. Én olvastam pár tesztet és ott azt írták, hogy a csúcs akg-t nem nyomja le hangzásban. :) Mondjuk az drágább is.
Persze ez szubjektív. Amúgy ha cserélhető kábeles lenne, akkor nem lenne egy rossz darab. :)

[ Szerkesztve ]

(#18049) filózoli válasza Ati1979 (#18048) üzenetére


filózoli
senior tag

Aki szereti az erőteljes basszust, annak mindenképpen az IE800 a létező legjobb füles. :DDD

(#18050) Ati1979 válasza filózoli (#18049) üzenetére


Ati1979
veterán

Az lehet! :)
Jó lenne meghallgatni egyszer egy ilyet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.