Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15351) Bodor válasza Argos (#15350) üzenetére


Bodor
veterán

:D Örülök, hogy megbeszéltük!
Köszönöm, de már meg is rendeltem egy sima Fuze-t, plusz egy 32 Gb-os kártyát.
Egyébként izgatottam várom már, hogy megérkezzen hozzá, és kipróbálhassam a szintén várományos füllhalgató-erősítő párost.
Tudom, hogy nem feltétlenül szükséges a Fuze-hoz az erősítő, de mivel én még akciósan rendeltem együtt őket, így nem bírtam kihagyni...

(#15352) Argos válasza Bodor (#15351) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Ejha!
50% fölé ne nagyon tekerd majd a hangerőt, mert helyet cserélnek a dobhártyáid és több füled lesz, mint fogad! :Y
Jó hallgatózást!

(Egyéb iránt a fuze-t honnan rendelted? Mert most,h. nézegettem, nem sok helyen találtam, pláne jó áron)

...elmúlik...

(#15353) Bodor válasza Argos (#15352) üzenetére


Bodor
veterán

Vigyázok majd a dobhártyáimra!
Rendelésről PÜ ment!

(#15354) Argos válasza Bodor (#15353) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Helyes! :K

RePÜ is ment!

...elmúlik...

(#15355) sti10p


sti10p
senior tag

A Sanasa Clip Zip az miaz?! Új termék azt látom, de most ez hivatott leváltani a Clip+-t, vagy fölé van pozicionálva a tudása? A Fuze és a Clip+ között van, ill mennyire ajánlott?

Más: azt olvastam néhányszor, hogy nem egységes a Fuze-ok minősége, nem mindeggy melyik szériából van, meg ilyesmik, illetve hogy néhány modellnél elég lassan reagág és nehézkes a menü, erre valami tapasztalat?!

[ Szerkesztve ]

XY

(#15356) themebuilder válasza sti10p (#15355) üzenetére


themebuilder
senior tag

A Fuze és a Clip+ közötti űrt hivatott betölteni. A Clip+ modernebb, újabb változatának tekinthető. Jelenleg még drága, nem éri meg annyira.

Sandisk Sansa® Clip Zip™

Sansa Clip Zip MP3 lejátszó a SanDisk-től

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15357) schawo válasza themebuilder (#15356) üzenetére


schawo
titán

"űrt" :)) :U

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15358) FireKeeper válasza sti10p (#15355) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

azon szűk réteget hivatott kiszolgálni, akik nem akarnak fuzet venni, de látni szeretnék az album artot ;]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#15359) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Régivágású Teclast lejátszó.

Kíváncsi leszek, hogy milyen hangja lesz.
Nagy 'tesó'.

(#15360) themebuilder válasza bigmasterg (#15359) üzenetére


themebuilder
senior tag

Maximális teljesítménye 2x50 mw és BassMax technológia - ezek elég jól hangzanak

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15361) bwoay válasza bigmasterg (#15359) üzenetére


bwoay
nagyúr

ha ebben tényleg monochrome LCD lesz (és nem monochrome OLED), akkor nagyot nő a szememben a Teclast - kitöltik a piacon tátongó "űrt", amit én meg a hülye elvárásaim képviselnek ;)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#15362) FireKeeper válasza bigmasterg (#15359) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ahogy a topikjában is tárgyaltuk: jónak tűnik ugyan, de bővítési lehetőség nincs, és a 8GB azért gyorsan be tud telni ha az ember nagyrészt FLAC-eket pakol rá.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#15363) bigmasterg


bigmasterg
addikt

A Teclast T59 is érdekes lehet majd.

(#15364) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

:((( üdv
tegnap 100% volt az aksi ,90%-ban Flac-ot hallgatok rajta csak ma 40 percig ment és ma este 39% ezeket nem kéne formázni ? :(((
ui:ráraktam az RB-t az zabálná az aksit? :F

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#15365) bwoay válasza PofaJenö (#15364) üzenetére


bwoay
nagyúr

a RB zömében növelni szokta az üzemidőt. li-ion akksit meg nemigen lehet formázni, ugyanakkor kell neki pár ciklus, mire eléri a teljes kapacitását. a FLAC amúgy erőforrásigényes!

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#15366) Bodor


Bodor
veterán

Érdeklődnék azoktól akik használnak ilyet, hogy a Sanza Fuze-nak van-e olyan opciója, hogy csak vonalkimenet erősítőhöz?
A másik, hogy sokan emlegetitek ezt a Rockbox-ot, tulajdonképpen ez egy új kezelőfelületet ad a lejátszóhoz, vagy csak extra képességekkel ruházza fel? Mik azok a szükségszerű és/vagy értelmes felhasználóbarát extra képességek ?
Érdemes feltenni, mik a tapasztalatok?

A leendő csomag, amiért kérdezem: Sanza Fuze 2 GB+ 32 GB-os MicroSDHC Class 10 kártya, BRAINWAVZ B2 füles + FiiO E11 Portable AMP

(#15367) Gorneck


Gorneck
titán

Sziasztok.

2-3 napja adta meg magát az mp3 lejátszóm fülese. Gondoltam, ha már azt cserélem, akkor a lejátszót is cserélném (nagyon régi mind2 cucc, füles pl 5 év pluszos).

Ismerős ajánlotta a MyAudio Splash 2GB-ost. Tűrhető lejátszási idő és olcsó...hangja viszont nem a legjobb. Amúgy ő is sandisket sonyt ajánlott első körben, de annyit már nem biztos szánnék rá.

Szóval nem nagyon vagyok otthon a témába, buszon utazok 2 órát, nincsenek nagy elvárásaim. Tudnátok ajánlani vmi olcsóbb lejátszót?

Gorneck#1239

(#15368) themebuilder válasza Gorneck (#15367) üzenetére


themebuilder
senior tag

Használt vagy Manufactured Refurbished (gyárilag felújított) Sandisk Sansa Clip+ vagy Fuze lehet a megoldás. Az a MyAudio nem ér valami sokat.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15369) Gorneck válasza themebuilder (#15368) üzenetére


Gorneck
titán

Sejtettem. Még Philips GoGear SA3MXX02K Mix lenne hasonló árban.

Már írtam aprón az egyik srácnak. Várom a válaszát.

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#15370) themebuilder válasza Gorneck (#15369) üzenetére


themebuilder
senior tag

Ajánlott Mp3 lejátszók

Korábban voltak még olcsó Samsung és Sandisk Fuze+ lejátszók az árgépen, de sajnos már nem látni őket.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15371) Gorneck válasza themebuilder (#15370) üzenetére


Gorneck
titán

Néztem a listád...nagy része sajna nem szerezhető be olyan könnyen felénk. :( Aszhem teszek egy kört a médiába...

Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#15372) bwoay válasza Gorneck (#15367) üzenetére


bwoay
nagyúr

ha Sony

ha SanDisk

nem hiszem, hogy a kétes minőségű myAudioval érdemben tudnál spórolni ezekhez képest.

themebuilder:
mikor a listádat linkeled, tedd azért hozzá kérlek, hogy ezeket ki és mi alapján ajánlja,
nehogy úgy tűnjön, hogy a topic egyöntetű véleményét tükrözi.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#15373) andorra válasza bwoay (#15372) üzenetére


andorra
őstag

Azt azért aligha feltételezheti bárki, hogy létezik itt egyöntetű vélemény bármiről.

(#15374) Gorneck válasza bwoay (#15372) üzenetére


Gorneck
titán

:R

Gorneck#1239

(#15375) schawo válasza andorra (#15373) üzenetére


schawo
titán

:DD :C

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15376) Luissimo válasza bwoay (#15372) üzenetére


Luissimo
veterán

nyilván ő ajánlja, a listáját... :DD

mi meg azt ajánljuk, hogy minél több véleményt tessék meghallgatni, többszem, több csipa elve alapján.
(de a több fül, több fülzsír is idevág, ahogy teccik :DD :)) )

(#15377) Tomi_Sci válasza Bodor (#15366) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Egy LOD (Line Out Dock) kábel kell hozzá. Fuzehoz elég ritka, de van. Szerintem nem éri meg az árát, én csak drágákkal találkoztam eddig. Fuze és E11 közé szerintem sima jack kábel letekert hangerővel megfelelő lesz.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#15378) bwoay válasza andorra (#15373) üzenetére


bwoay
nagyúr

pedig az idetévedők zöme valami hasonlót feltételez. ha nem is egyöntetű véleményt, legalább valami olyasmit, amiben a rendszeres látogatók 50%-a egyetért.

Luissimo:
mi tudjuk, hogy az ő listája, de mondjuk én speciel nem tudom, hogy min alapszik. aki meg csak beugrik ide egy gyors tanácsért, annak nem feltétlenül derül ki, hogy ez egy általa összeállított lista, vagy a topicban zajló folyamatos diskurzus egyféle esszenciája, amit pont ő írt le.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#15379) schawo válasza bwoay (#15378) üzenetére


schawo
titán

Te is ajánlottál két lejátszót, ebből látható lett, hogy ez nem valami konszenzusos lista.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15380) need válasza bigmasterg (#15363) üzenetére


need
addikt

Üdv..

Van erről valamiféle konkrét dátum...?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#15381) Luissimo


Luissimo
veterán

Énis ajánlok egy lejátszót, magammal konszenzusban, szerintem csúcskategória:
COWON S9 :DD

(#15382) PofaJenö válasza Bodor (#15366) üzenetére


PofaJenö
senior tag

szia
elég bőséges a beállítás a gyárival szemben --> [link] :K

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#15383) FireKeeper válasza Luissimo (#15381) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ha már cowon, inkább j3, kár, hogy itthon kib. drága.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#15384) need válasza Luissimo (#15381) üzenetére


need
addikt

Én most töprengek hogy váltani kellene a jó öreg Cowon-rol D2@+ valami másra..!
mert időközben besikerült egy jó kis amp..!

Most a cél olyan mp3 amin van line out..!
A lehetőségek száma se olyan sok.. nagyon úgy fest hogy Ipod Classic lesz...

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#15385) Luissimo válasza FireKeeper (#15383) üzenetére


Luissimo
veterán

Az S9-em 200$ volt, és kib@szott jó :-) :-)
nemolyan drága az...
Einstein szerint minden relatív :-)

(#15386) Bodor


Bodor
veterán

Tomi_Sci : Drága kábelt én sem vennék, erősítőhöz meg adnak sima jack kábelt.
Köszi, hogy reagáltál.
PofaJenö : Ezek szerint egy jobb firmware. Ha felteszem, utána le lehet szedni, és vissza lehet állítani gond nélkül az eredetit?
Üdv

(#15387) PofaJenö válasza Bodor (#15386) üzenetére


PofaJenö
senior tag

igen vissza lehet tenni :K

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#15388) Bodor válasza PofaJenö (#15387) üzenetére


Bodor
veterán

Köszönöm!

(#15389) SzGee válasza FireKeeper (#15383) üzenetére


SzGee
aktív tag

ha már COWON akkor X7 :)
már nagyon várom, szülinapra meglepetem magam vele :)

If you leave me, can I come, too?

(#15390) Motaba78


Motaba78
őstag

sziasztok

hosszú keresgélés után én is beszereztem ma egy philips gogear ariaz 16GB lejátszót, ma még csak próbálgatom egyelőre nagyon tetszik, a hozzáadott füles nagyon dinamikus az eddigi mp3 lejátszóimhoz képest, menüje ikonos mint a mobil telóknak kijelzője elég nagy színei szép teltek, a rádió tetszik benne,illetve a felvételi lehetőség nagyon jó benne.

A szál csiszolt alumíniumház nagyon elegánsá teszi, az akkuidőröl nem tudok még nyilatkozni, elméletileg akár 45 óra folyamatos zenehalgatás, és öt óra filmlejátszás. :Y
Dióhéjban ennyi, folyamatos nyúzás alatt.
Kép a kicsiről :C

(#15391) Luissimo válasza Motaba78 (#15390) üzenetére


Luissimo
veterán

a fülesét ismerem , az valóban nagyon jól szól. :-)

(#15392) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

Ha valakit érdekel: úgy tűnik a Creative most kivételesen nem lőtt öngólt, és a Zen X-FI3-ban végre a memkártya tartalma is integrálva lesz a zenetárba.

"Is the media library in the base memory and microSD card integrated?
Yes. The media library in the base memory and microSD card is integrated. Import and export media features are not available."
illetve
"How are the files organized in microSD?
The files are organized by folders as viewed in the player or when the player is connected to a computer, even though, the media within is integrated with the base memory."
[link]

mod: viszont úgy nézem a "gapless playback"-ről le kell mondani kártyás eseben...
"Slight pauses are possible if there are many contents to read in the microSD card."

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#15393) sti10p válasza FireKeeper (#15392) üzenetére


sti10p
senior tag

Az Zen XFi-3 most nálluk a csúcs? Csakmert ott a Touch2 is, de az régebbi fejlesztés. Jó gondolom más kategóriák a ficsőröket nézve, de ha a hangminőséget is nézzük akkor melyik lehet a fejlettebb?!

Csak azért érdeklődnék, mert az iPhone mint mp3 lejátszó nállam praktikussági okokból kiesni látszik a spektrumból, és kerenék valami hasonlóan igényes, de jó akku idős, jó hangminőségű, színes kijelzős megoldást, meg ugye valamiért mindíg tetszettek a Creative kütyük.

Meg az is érdekelne, hogy igaz e ezekre a creative mp3 cuccokra, hogy a hangzatos technológiai ficsőrök ellenére nem nagyon rúgnak labdába hangminőség terén?!

[ Szerkesztve ]

XY

(#15394) schawo válasza sti10p (#15393) üzenetére


schawo
titán

Sansung Galaxy S sorozatban ott van egy csomó PMP, szerintem már maga a Samu sem tudja hányféle is van.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15395) TESCO-Zsömle válasza TESCO-Zsömle (#14922) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A történet folytatódik...

08.23-án szétszedtem és megforrasztottam a csatit, de ma már megint elkezdett xarakodni...

Mivel a megerősített forrasztásokkal a 2.0-ás verzió csődöt mondott, jön a 3.0-ás. Ez annyit tesz, hogy kiékelem a hátulját valamivel, ami megakadályozza a lifegést.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15396) PHM


PHM
addikt

Üdv!
Érdemes frissíteni a Sansa Clip +-t 1.02.15-ről 1.02.16-ra?

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#15397) themebuilder válasza PHM (#15396) üzenetére


themebuilder
senior tag

Igen érdemes:

Enhancements:
French language translation updates
Supports newer memory configuration

Bugs Fixed:
Next Song with long string disappearsinstead of scrolling once device is activated with Rhapsody

KnownIssues:
Refresh database progress bar doesn't scale with time
FM signal is weakened during FM recording
Powering off device is not available during Locked state
Some language strings are in English

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15398) MeSserke


MeSserke
csendes tag

Sziasztok!

MP3 lejátszó kiválasztáshoz kérnék segítséget.
20k-ban jelöltem meg magamnál a max árat, és fontos természetesen a resume funkció is (találkoztam neves lejátszóval is mostanság, ami ezt nem tudta :/).
Nem beépített akkumulátorosat szeretnék, mivel praktikusabbnak tartom. Bár látom, themebuilder írtad, hogy nem ajánlod a hasonlót. Ezt kifejtenéd esetleg? :)
Egyelőre egy Alcor Pulse-t találtam, valakinek esetleg vélemény róla?

(#15399) schawo válasza MeSserke (#15398) üzenetére


schawo
titán

Ezek a kínai vackok sok mindent megígérnek, csak egyvalamit nem, ez pedig a jó hangminőség. Még a specifikáció sem mert 85 dB-nél jobb jel zaj arányt hazudni...

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15400) themebuilder válasza MeSserke (#15398) üzenetére


themebuilder
senior tag

Inkább szerintem ezek közül válassz valamit! Használt vagy Manufacturer Refurbished (gyárilag felújított) készülékkel is jól járhatsz.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.