Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14051) tariattila válasza Luissimo (#14050) üzenetére


tariattila
veterán

Te szívedmélyén droid vagy...
csinálhatnának ebből egy mobilt is... végre valaki hozná alapon a jó hangminőséget... ;]

(#14052) Xaels válasza Luissimo (#14050) üzenetére


Xaels
félisten

D3 nem sikerült jól sajnos. "Kicsi" az üzemidő(22óra zene) és az Android sem szuperál teljesen jól. Engadget Review

Nekem nem baj, ha kicsit vaskosabb, mert ha valami túl vékony az már kényelmetlen tapasztalom néha a Kindle esetében amikor nincs tokban. Az X7 meg nem design bajnok, de a 160GB kapacitás és a 103óra zenelejátszás Cowon hangminőséggel és formátumtámogatással nekem minden pénzt megérne.

Egérmozi alatt 6" alatti képméretet értem, számomra az élvezhetetlen. Van egy Desire-em(3,8") de sohasem nézek rajta filmet.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#14053) matyiGo válasza Xaels (#14049) üzenetére


matyiGo
aktív tag

jesszus 103 óra készenlét.
az egy bazinak akkumulátor. lehet HDMI kábel mellé osztanak majd autó bikázó kábelt is. :D

(#14054) tariattila válasza matyiGo (#14053) üzenetére


tariattila
veterán

nem lejátszási idő? készenlét? :F

(#14055) matyiGo válasza tariattila (#14054) üzenetére


matyiGo
aktív tag

izé :)

(#14056) Luissimo válasza tariattila (#14054) üzenetére


Luissimo
veterán

azt a 103 orát megnézném én. :-)

(#14057) bigmasterg válasza boxeralso (#14046) üzenetére


bigmasterg
addikt

"ha veszel sony-t akkor az A-szériásokat keresd. azok nem korlátoltak, beépített erősítőjük van, az mp3 piacon a csúcs hangzást hozzák viszont kegyetlen drágák."

Használtan azért azokat is lehet találni jó áron. :K
köhm-köhm ;]

[ Szerkesztve ]

(#14058) matyiGo


matyiGo
aktív tag

cowon x7 hands-on katt rá

;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#14059) matyiGo válasza matyiGo (#14058) üzenetére


matyiGo
aktív tag

egyértelmüsítő verzsön: :D
KATT megnéz

(#14060) Xaels válasza matyiGo (#14059) üzenetére


Xaels
félisten

xD Amúgy meglehetősen kicsi ahhoz képest. Engadget hands on képek

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#14061) matyiGo válasza Xaels (#14060) üzenetére


matyiGo
aktív tag

katt

;]

[ Szerkesztve ]

(#14062) matyiGo válasza matyiGo (#14061) üzenetére


matyiGo
aktív tag

harry potter and the cowon x7

[ Szerkesztve ]

(#14063) Xaels válasza matyiGo (#14061) üzenetére


Xaels
félisten

Látom el vagy. Kicsit erőltetettek, de egy mosolyt azért megérnek.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#14064) themebuilder válasza matyiGo (#14061) üzenetére


themebuilder
senior tag

:D

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14065) FireKeeper válasza Xaels (#14060) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

mikor megláttam a készenléti képernyőt, azt hittem hogy egy meghekkelt METRO UI-t látok :)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#14066) Xaels válasza FireKeeper (#14065) üzenetére


Xaels
félisten

Hát nekem a WP7-es UI nem jön be, de a Cowon keze munkája tetszik.
Amúgy itt a hozzá tartozó cikk is. [link]

8/10 -re értékelte az Engadget.
Pro: Világverő hangminőség. Őrületes üzemidő és nagy kapacitás.
Kontra: kis felbontású kijelző (480 x 272), nincsenek alkalmazások, egyedi csatlakozó.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#14067) matyiGo válasza Xaels (#14063) üzenetére


matyiGo
aktív tag

tudod van ez a rage face mém a neten ami nagyon terjed

(#14068) kalló


kalló
aktív tag

Na ma megjött a fuze ebayről(múlthét kedden rendeltem, szerdán adta fel.), a külseje érintetlen, de az előlapja nagyon szedi az újlenyomatot és fogadok a karcokat is, tokot honnan, lehetőleg jó árba?

A hangzása lassú rock zenéknél félelmetesen jó( füles cx300II), de pörgősem club, rock zenéknél nekem nem olyan meggyőző, a basszus valahogy nem olyan, nem vagyok audiofil, de azt hiszem az EQval játszanom kell, eddig alap beállításon próbálgattam.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#14069) matyiGo válasza kalló (#14068) üzenetére


matyiGo
aktív tag

hát a fuze nem is éppen egy populáris hangzásvilág. valójában nincsenek mélyei. de ne aggodj jól döntöttél. nem fog tönkremenni a füled ;)

szerintem nem egy nagy karcszedő. legalábbis ami a családban van már vagy 1 éves és még elég újjszerű. alig karcos. mondjuk vigyázva van

[ Szerkesztve ]

(#14070) matyiGo válasza kalló (#14068) üzenetére


matyiGo
aktív tag

ha az EQ-ját elálitod az alapról tönkreteszi azt a hangzásvilágot amit egyébként szeretnek benne. szóval fontold meg.

(#14071) kalló válasza matyiGo (#14070) üzenetére


kalló
aktív tag

Nem kell ezt megfontolni, vissza lehet állítani ha szar lesz :)) még nem szarakodtam vele késő van már, majd holnap a buszon. Ennyi pénzért jó döntés, nekem már fogásra is minőség érzetet kellt, mondjuk eddig tescós lejátszókkal meg telóval hallgattam.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#14072) matyiGo válasza kalló (#14071) üzenetére


matyiGo
aktív tag

pedig én azt hittem ha elálítod akkor az úgy marad. örökre :Y
egyébként tényleg jó cucc. a kezelés meg az anyagminőség szerintem is ötös :) szóval semmiképp nem rossz döntés csak szerintem a hangja kevésbé megnyerő.

(#14073) themebuilder válasza kalló (#14068) üzenetére


themebuilder
senior tag

Rakd fel a legújabb Rockbox-ot és utána kezdj el játszani az EQ-val! Érdemei változást tapasztalhatsz utána elvileg.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14074) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Üdv!
Ajánlásotokra vettem egy clip+-t, és egy sennheiser cx300 II-őt, elégedetten használom hónapok óta. Viszont: az elmúlt héten valami lett a clip+ csipeszével. Féloldalas lett, nem tudom hogyan, szerintem user error. Pedig vigyáztam rá mindig. Alaposan megnézegettem, és a tartófül tetejéből tört le egy icipici darab. Ezt lehet valahogy orvosolni?

más: egy rockboxot ha ráteszek, jobb lesz valamiben?

[ Szerkesztve ]

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#14075) adnoctum18 válasza Xaels (#14066) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Kérdés hogy ki vesz manapság zárt rendszerű, HDDs PMPt (Tudom tudom, akinek kell ez a hatalmas tárhely.)

Ezt a hangminőséget tegyék bele egy normális, egyszerű flash alapú DAP-ba és megyek is megvenni. Addig nem. :)

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#14076) Xaels válasza adnoctum18 (#14075) üzenetére


Xaels
félisten

Én biztos vevő lennék rá. Mivel zenét hallgatok nagyon sokat így ez minden igényemnek megfelelne. Majdnem ráférne a teljes mp3 gyűjteményem :D 320USD-t még ki is csengetnék érte, csak nálunk sajnos tuti nem ennyibe kerül.

"Ezt a hangminőséget tegyék bele egy normális, egyszerű flash alapú DAP-ba és megyek is megvenni. Addig nem." - Szerintem a C2-es ilyen lesz. Kiváló hangminőség és microSD-vel bővíthető tárhely, 55órányi zenelejátszással. Semmi felesleges extra, elsődleges cél a zene.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#14077) themebuilder válasza Ł-IceRocK-Ł (#14074) üzenetére


themebuilder
senior tag

Az övcsat nagyon könnyen letörik a Clip-ekről sajnos. a Rockbox-ról párszor már volt szó ebben a topicban. 15 óra helyett vele akár 20+ órát is kibírhat 1 feltöltéssel például a Clip+.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14078) Ł-IceRocK-Ł válasza themebuilder (#14077) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Gondolom azt nem lehet cserélni, valahogy megmókolom. Így is tart egész jól, csak féltem a cuccost.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#14079) themebuilder válasza Ł-IceRocK-Ł (#14078) üzenetére


themebuilder
senior tag

Ha törik akkor sajnos maximum visszaragasztani tudod, de sok értelme nincs szerintem.
Sokan írtak már itt, hogy letörték.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14082) bigmasterg válasza kessudio (#14080) üzenetére


bigmasterg
addikt

Clip-nek nincs olyan sok mélye, kiegyenlített hangzás jellemző inkább rá, plusz ahogyan olvastam a hangszínszabályzója elég gyenge.
A sony lejátszóknál viszont van clear bass, vagy extra bass, vagy valamilyen hasonló csúszka az eq-n, ami elég erőteljes mély kiemelést produkál.

[ Szerkesztve ]

(#14083) sirdond


sirdond
őstag

délelőtt megérkezett nekem is a fuze,hétfőn adták postára,szóval gyorsan ideért :)
mindjárt rakom is rá rockbox-ot, megnézzük mit tud

(#14086) themebuilder válasza kessudio (#14084) üzenetére


themebuilder
senior tag

Sony NWZ-E353-at szerintem felejtsd el. Minimum Sony NWZ-E453 ami már ajánlott.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14087) Xaels válasza kessudio (#14085) üzenetére


Xaels
félisten

Cowon D2 szerintem. Anno PH!-s teszt 1negatívumot tudott felhozni mégpedig, hogy ha nem figyel oda az ember halláskárosodást szenved :DDD [link]

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#14088) tariattila válasza kessudio (#14085) üzenetére


tariattila
veterán

attól, hogy már nagyothalló vagy még nem kellene tovább stresszeli a füled... :U
szerintem az is elég hangos amit alapból tudnak az mp3 lejátszók...
nem okoskodásból írom... de menteni kellene ami még menthető... :B

(vagy a normál hangerőn már nem is hallod?)

(#14089) PHM válasza tariattila (#14088) üzenetére


PHM
addikt

Egy közepesen jó, márkátlan in-ear fülhallgató a Clip+ segítségével
nálam simán eléri a fájdalomküszöböt.
Egyetértek, a halláskárosodást fülhallgató erősítő nélkül is el lehet érni.
Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#14090) tariattila válasza PHM (#14089) üzenetére


tariattila
veterán

ezért is féltem Őt az ilyen jellegű durva tuningolástól... :F

[ Szerkesztve ]

(#14094) tariattila válasza kessudio (#14091) üzenetére


tariattila
veterán

fuze lejátszót használok XR120pro-val (néha TDIII-al is) és fél hangerőn is hangos nekem!
most nem tudom a rockbox mennyit variál a kimeneten de gyanítom nem sokat...

a fuze is hasonló lehet mint a clip+ kimenetben... :U

(#14095) bigmasterg válasza kessudio (#14084) üzenetére


bigmasterg
addikt

Az E kisebb széria, mint az A.
Az a815 és az a818 megegyezik, csak az első 2gb-os, míg a második 8gb-os.
Az a828 pedig az a818 utódja, egyel későbbi széria, hangban, menüben megegyeznek. Nagyjából annyi a különbség, hogy a 820-as széria nagyobb, nagyobb a kijelzője és máshol vannak rajta a gombok. Szerintem ha utcán használja az ember, még lehet hogy jobb a 810-es széria, mivel jobban elfér a zsebben.
Összehasonlító video.

(#14098) adnoctum18 válasza Xaels (#14076) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Néztem ezt a C2-t, olyasmi mint az Iriver U10 volt.

Nekem a DAP az olyan mint mondjuk régen az Iaudio U2, a G3 vagy az Iriver IFPk. Most meg kb. a CLip.

Ilyet szeretnék kapni a Cowontól most is, fasza hanggal.:)

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#14099) themebuilder válasza kessudio (#14091) üzenetére


themebuilder
senior tag

Igen de a Xears-ek nagyon érzékenyek is egyben, így szinte ugyanakkora hangerővel szólnak, mint egy átlagos 16Ohm-os.

Szerintem a hangerővel biztosan nem lesz baj. Fuze+-al 3/4 (US) hangerőn már bántja a fület olyan hangos.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14100) tariattila


tariattila
veterán

frissítettem rockbox 3.8.1 -re... eddíg semmi különbség :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.