Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14101) themebuilder válasza tariattila (#14100) üzenetére


themebuilder
senior tag

Ezeket javították:

What's new? Rockbox 3.8.1 fixes a number of bugs that were present in 3.8:

* Numerous fixes for SD card access on AMSv2 players.
* 11746, 11764, 11775, 11846 and 11863 - Switch off ATA DMA for all PP targets. There is sufficient evidence that ATA DMA causes sporadic lockups and static noise on several PP based players.
* 12023 - Fix error in Ohm's law formula in resistor calculator plugin.
* 11894 - Sansa Clip+ Volume Buttons don't switch when Upside Down is activated.
* Fix returning to the wps from a plugin.
* 11973 - iPod nano1G needed reboot after entering record mode to have audio again.
* 12012 - Fix radio art broken by introduction of embedded album art support.
* 12019 - High pitch noise when decoding AAC SBR files.
* 11965 and FS#12001 - Disk access problems on AMSv2. Restore access to the last 0xF000 sectors of internal drive.
* 12024 - Scroll acceleration not working on devices without a scroll wheel.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14102) tariattila válasza themebuilder (#14101) üzenetére


tariattila
veterán

akkor ezért... ebből nem sok mi vonatkozik rám :DDD

(#14103) gorlin


gorlin
őstag

Sziasztok

Lenne egy kérdésem. Szeretnék venni egy MyAudio MA C50et, nem vagyok nagy zenehallgató tisztában vagyok vele hogy nem dicsérik a hangzást. Van hozzá 4 gigás kártyám,viszont a hasonszőrű concorde ami igaz teljesen más gyártó de kísértetiesen hasonlít, 2 gigás kártyát támogat max. Arra gondoltam mi lenne ha csinálnék egy 2 gigás partíciót a kártyámon. Menne vele? vagy hülyeség. Tudom hogy gagyi a lejátszó engem az érdekelne szerintetek esetleg tapasztalatból kiindulva menne e a dolog vagy vennem kell egy 2 gigás kártyát.

Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#14104) themebuilder válasza gorlin (#14103) üzenetére


themebuilder
senior tag

Szerintem ilyen "vacak" lejátszót ne vegyél! Inkább egy használt Sandisk Sansa Clip+ vagy Fuze-t vegyél.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14105) matyiGo válasza kessudio (#14097) üzenetére


matyiGo
aktív tag

szerintem a Sandisk clip+ erőtlen US beállításokkal együtt is. nem beszélve arról hogy az EQ-ja nem igazán használható.

tuti hogy kevesellnéd.
a 818 a neked való. minden szinten jobb a clip-nél. :K hangminőség, kimeneti teljesítmény, mély kezelés

persze egy xears td 3 valószínű elég lenne, ezt a kettőt még nem próbáltam így együtt de clip+-ot már próbáltam cx95-el és nagyon kevéske volt.
a másik hogy fülesek közül a TD2 javaslom megvételre mert nagyon sok hibás TD3 van.

(#14107) mrlujoak válasza gorlin (#14103) üzenetére


mrlujoak
veterán

Ne! Kérlek ne tedd!
Tudom, hogy tényleg csak pár ezer az a lejátszó (a páromnak van egy ilyenje) de inkább áldozz rá négyszer-ötször többet, és vegyél mást!

Erőtlen, borzasztó hangot produkál, még minőségi fülessel is ramaty a hangja...
Akkuidő elfogadható - de mi is fogyasztana? Standard, nem állítható EQ, nincs kijelző, led, és satu...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#14108) matyiGo válasza tariattila (#14088) üzenetére


matyiGo
aktív tag

2 hete voltam többek közt hallás vizsgálaton is. 125től 800Hz-ig adnak le 0db- től hangokat, hol egyik hol másik fülre. kiderült hogy az átlagnál jobb a hallásom :) 4-6db -nél már mindent hallok 125hznél volt egyedül 7-8db de az még mindig jobb mint az átlag

nem akarok senkit hangos zenehallgatásra buzdítani valószínűleg hosszútávon még látom majd a kárát ennek a dolognak. viszont azt meg kell hagyni hogy 7-8 éve in-ear füleseket használok és bizony mindig is szerettem az erőteljes mélyeket és a nagy hangerőt. úgy kell ezt elképzelni hogy iaudion 27-28-as hangerőn hallgatom a zenét mély kiemeléssel, a már oly sokat emlegetett cx95-el.
:)
2 év múlva poénból be fogom vizsgáltatni újra.

(#14109) Xterms


Xterms
tag

Üdv!

Az érdekelne, hogy a Fuze-ok akksijánál van-e memóriaeffekt. Eddig csak teljes lemerítés után kötöttem a gépre, de gyakran jó lenne a zenetárat ettől függetlenül frissíteni.
Utalást sehol sem találtam a válaszra. :N

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#14110) gorlin válasza mrlujoak (#14107) üzenetére


gorlin
őstag

themebuilder és mrlujoak köszönöm szépen a válaszotokat.
Hát csak sikerült elérnetek, hogy letegyek a jó kis myaudioról:) néztem ezt a Sandisk clip+-t nagyon tetszik de nekem fontos a nagy hangerő, idézőjelbe nagy hangerő, legalább annyit tudjon mint egy Sony Erricson k750i ha ezt tudja nekem elég. A másik versenyző ez lenne:
Philips SA2RGA02SN 2GB MP3
Erről mi a véleményetek? A sandisk vagy a Philips a jobb választás?

Előre is köszönöm a válaszotokat.

(#14111) PHM válasza Xterms (#14109) üzenetére


PHM
addikt

A lítium akksikra nem igazán jellemző a memória effekt.
Nyugodtan rá lehet tölteni.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#14112) matyiGo válasza gorlin (#14110) üzenetére


matyiGo
aktív tag

valószínű a sandisk jobb.
egyébként meg javaslom térj be egy media markt-ba vagy valami hasonlóba egy jó fülessel, rengeteg mp3-at lehet végigpróbálni.

másik hogy lassan kimegy a piacról a clip és a fuze is...

[ Szerkesztve ]

(#14113) wolfman


wolfman
veterán

Van nekem egy Sandisk Sansa Clip+ -om! Használom én ezt egy jó ideje, de kb. egy hete véletlenül leejtettem a harmadik emeletről(ne is kérdezzétek hogyan). Szívem majd megállt, lerohanok, de látszólag semmi baja nem lett. Leporoltam, fellületi karcok se lettek, és még a zenét is játszotta tovább.

Viszont következő napokon volt hogy nem kapcsolt be a kijelző, vagy a gombokra lassan reagállt. Most úgy néz ki teljesen kifingott! :O Kapcsolom be, erre semmi nem történik. Nyomom a power gombot majd kis idő után a logonál megáll. Tulajdonképpen megy ez tovább, de 5perc/mozzanat! :(

Lehet vele valamit kezdeni? Ez kontakthiba lenne? Komolyan az agyvizem felforr, ha most megint újat kell vegyek! :((( :O

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#14114) wolfman válasza wolfman (#14113) üzenetére


wolfman
veterán

Nyomtam neki resetet, fújtam bele egy vedernyi WD40-et, most ki és be is kapcsol, de a kijelző nem mindig érintkezik. A bal felső sarkot kell nyomogatnom, hogy a kép megjelenjen, aztán van hogy ki is akad.

Esetleg egy szoftverfrissítés segíthetne? Gépre még nem kötöttem, munkahelyen nincs lehetőségem kipróbálni! :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#14115) matyiGo válasza wolfman (#14114) üzenetére


matyiGo
aktív tag

:(

(#14116) wolfman válasza matyiGo (#14115) üzenetére


wolfman
veterán

Ezt sajnálattal "látom"! :(

Összességében nem voltam megelégedve sose a lejátszóval. Az tény, hogy szépen szólt, de a menürendszere se volt számomra a legjobb, és már új állapotában is volt hogy ki-ki akadt.
Az akasztója 2 hónapra rá le is tört, pedig baromira vigyáztam rá, sose feszegettem. Az akkumulátor ideje is hervasztó. Volt hogy kopra feltöltöttem, majd 10 perc hallgatás után nem nyúltam hozzá 1 napig. Utána mentem futni, azt mutatta hogy félig van, de 10 perc hallgatás után kikapcsolt, de ezt nem egyszer játszotta el. :(

Olyan lejátszót tudnátok ajánlani ami a sok felesleges sallang funkcióktól mentes, csak zenelejátszás a fontos, de azt nagyon. Én a Creative Zen-t nézegettem korábban, de az batár nagy! :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#14117) mrlujoak válasza gorlin (#14110) üzenetére


mrlujoak
veterán

...én meg épp most kaptam a nyakamba azt a lejátszót (myaudio)...
Egyszerűen nem hajlandó lejátszani a zenéket a memkariról, csak néha gondol egyet, és bead egy számot, majd 10-20 léptetésig semmi...

Próbálom szoftolni - mert nem a memkari a ludas, kipróbáltam másikkal is - de valszeg kuka lesz. Gari nincs rá, extrahiper akciósan volt novemberben 1990 forint de a blokk és a garipapír már az enyészeté...

Mivel az extraolcsó kategóriából indultál, elég nehéz olyat találni, ami jól szól de azért 10E forint alatt legyen.
Az általad linkelt Philips-szel nincs tapasztalatom, a Clip+ mélyei meg fasorban sincsenek a jó öreg Sony Ericsson K750i/D750i/W800i (és még a W810i) hangjához képest... (MegaBass rulez :) )

Amúgy a 10 ropi alatti sávban - és elfogadható hangminőségben - a Sony mp3 Walkman-ok közül a B sorozatot tudom csak ajánlani a figyelmedbe.
Ezek hangzásban jócskán kenterbe verik a myAudio-t (tudom, próbáltam, nem a levegőbe beszélek) és még mélyeket is kaptam...
Sony B152F Walkman-t már tudsz venni 10E alatt. Itt találod a listát

Sansa Clip+ lejátszót is kapsz ennyi körül, [link] de megmondom őszintén én keveselltem a mélyet belőle. Mindenképp menj utána a lejátszóknak, és próbálgasd ki őket!

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#14118) gorlin válasza mrlujoak (#14117) üzenetére


gorlin
őstag

már megrendeltem a sandisk Clip +-t ugyhogy már csak reménykedhetek:)
De a myaudio és concorde pénzkidobásnak tűnt. 2 gigás memkártyával az is 4e .
Nyugtasson meg valaki hogy a sandisk US beállításokkal nem olyan halk.

Köszönettel:Gorlin

[ Szerkesztve ]

(#14119) wolfman válasza gorlin (#14118) üzenetére


wolfman
veterán

US profillal, Xears TD III fülessel a Clip+ om nem tudom max hangerőn hallgatni mert az már baromi hangos bizonyos zenéknél, pedig én aztán tényleg üvöltetni szeretem a fülembe a zenét! :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#14120) themebuilder válasza wolfman (#14116) üzenetére


themebuilder
senior tag

Valószínűleg egyik Chip sérült meg benne, (némelyik típus csak egy bizonyos nagyságú ütést bír ki) WD40-el befújni nem volt egy jó ötlet.

Meg kellene vizsgálni a forrasztási pontokat a készülék belsejében.
Némelyik IC akár leejtéstől is tönkremegy még ha külsérelmi nyom nincs rajta akkor is
A belsejéében sérülhetnek az érintkezési szálak. Ezért is vannak direkt katonai időjárásálló elektronikai alkatrészek amik jobban ellenállnak a rossz körülményeknek.

Lehet külön venni hozzá alaplapot, alkatrészeket, stb.
Esetleg érdeklődj gari ügyben, hogy mit tudnak tenni.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14121) wolfman válasza themebuilder (#14120) üzenetére


wolfman
veterán

sajnos gari már nincs rá, pedig menne vissza! De lehet mire elmenne, megcsinálnák és visszajönne, többe lenne mint újat venni! :(

Lehet veszek egy másikat, csak fehéret.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#14122) PHM válasza gorlin (#14118) üzenetére


PHM
addikt

Nekem volt Philips Gogear Ragám.
A fullsound jó dolog, nem tudom meghatározni,
de mintha teltebb lenne tőle a hangzás.
Viszont nem lehet mellette semmi egyéb effektet használni.
Nincs DBB és vagy EQ, vagy fullsound.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#14123) gorlin válasza PHM (#14122) üzenetére


gorlin
őstag

Mindenkinek köszönöm a válaszát!

a Philipset kihagyom, meggyőztetek a clip mellett:) A héten (remélem) megtudom milyen döntés volt.

Köszönettel,

(#14124) szrobert


szrobert
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a Sansa Fuze 8GB-os kütyühöz használható az
iPhone hálózati töltője?

Köszi!

(#14125) tariattila válasza szrobert (#14124) üzenetére


tariattila
veterán

99,9%, hogy nem :DDD

(#14126) themebuilder válasza szrobert (#14124) üzenetére


themebuilder
senior tag

Pontosan melyik töltőre gondolsz?

A Fuze eredeti kábelét sima USB EURO töltőre dugva működnie kell.

A képen USA verzió van

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14127) szrobert


szrobert
tag

Amit az itthoni iPhone-hoz adnak...

(#14128) PHM válasza szrobert (#14127) üzenetére


PHM
addikt

Egyszerű:
Ha az iPhone-hoz kaptál egy USB kábelt és egy USB kimenetű
hálózati töltőt, akkor a töltőt bármilyen USB-s eszközhöz használhatod.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#14129) szrobert


szrobert
tag

Köszönöm a segítséget, rögvest kipróbálom,
csak nem akartam tönkretenni a kicsikét...

Köszi mégegyszer!!!

(#14130) wolfman válasza PHM (#14128) üzenetére


wolfman
veterán

Na most az van, hogy barátnőmnek az mp3 lejátszójához van egy hálózati USB töltő. Elkértem tőle és az én Sansa Clip+-omhoz nem jó! Érzékeli, bekapcsol, de töltést nem mutat. Vagy ekkor is töltené, csak nem mozog a kis akksi jel?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#14131) PHM válasza wolfman (#14130) üzenetére


PHM
addikt

Elképzelhető, hogy a töltő kimenő feszültsége jóval kevesebb 5V-nál.
(Terhelve persze.)
A kínai MP3/4 lejátszókhoz adott töltők többnyire elég gagyik.
A kimenő feszültségük nem túl stabil és sokszor a rájuk írt
kimenő áramot (300-500 mA) sem tudják.
Az enyémet egy 1A-es névleges áramú töltővel próbáltam, jó hozzá.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#14132) themebuilder válasza wolfman (#14130) üzenetére


themebuilder
senior tag

Próbáld meg a Clip+ gyári USB kábelével. Lehet azzal jó lesz.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14133) wolfman válasza themebuilder (#14132) üzenetére


wolfman
veterán

Lehet benne fantázia, mert bratyóm hétvégén hozott egy külső 2,5-ös HDD-t. Az én mini USB kábelemmel nem ment, csak felpörgött majd leállt. Aztán csak elővettem a saját kábelét és láss csodát, tökéletesen ment minden! :-\
Akkor csak visszakérem megint! :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#14134) Xterms válasza PHM (#14111) üzenetére


Xterms
tag

Azt sem találtam sehol, hogy milyen akksival gyártják. Köszönöm! :)

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#14135) themebuilder válasza PHM (#14128) üzenetére


themebuilder
senior tag

Csak a Sansa gyári USB Kábelével lehet jó.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14136) raven12 válasza Xterms (#14134) üzenetére


raven12
senior tag

a Fuze lithium-polymerrel van, a Fuze+ elvileg li-ion.

(#14137) tariattila válasza raven12 (#14136) üzenetére


tariattila
veterán

na, hogy? régebbi modellbe újabb akku technológia? :Y

(#14138) mrlujoak válasza tariattila (#14137) üzenetére


mrlujoak
veterán

Nem meglepő, a Li-Ion és Li-Polymer akksikat lényegében párhuzamosan használják.
Manapság is van, hogy a két lítiumos akksitípust felváltva alkalmazzák.

Nekem is van 2000-es évek elejéről való telefonom, ami már akkor Li-Pol akksis volt, és most is van egy olyan új(2010-es), érintős mobilom, amiben "csak" Li-Ion akksi csücsül...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#14139) gorlin


gorlin
őstag

sziasztok, megjött a Clip+ :) tényleg nagyon jó kis gép, gondolkozok a rockboxon, érdemes e rá feltenni ,illetve le lehet e szedni utána úgy hogy az eredeti állapot jöjjön vissza?
A másik kérdésem hogy melyik az a töltő ami biztosan menne a clip+al, nagyon idegesít ez a gépről töltés:(

[ Szerkesztve ]

(#14140) themebuilder


themebuilder
senior tag

Igen vissza lehet Rocbox-ról rakni eredeti állapotba. Igen érdemes, mert üzemidő több lehet. Érdemes rákeresni a topicban is a tapasztatatokra.
Próbálgatni kell hátha, a gyári USB kábelével próbáld meg ilyesmi töltőn hátha megy.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14141) Alg


Alg
veterán

Nos srácok, itt a nagy kérdés, még mindig nem sikerült utódot találni a G3-nak :B , szerintetek ez megérné?

Egész jókat találok róla neten, kapacitás is rendben, képernyőfelbontás és méret is elég nekem, hangminőségről is jókat írnak...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14142) Citroware


Citroware
addikt

Utánanéztem a Sansa Fuze-nak, és lenne egy pár kérdésem. Előszöris, a linkelt tesztben azt írták, hogy 14000FT-os áron volt kapható akkor, 3 éve. Ezalatt felment az ára, vagy csak én nem látom jelenleg 20000 FT alatt? :F
A másik, hogy azt írja, hogy nincs benne elég erősítés, gyengének minősül egy olyan fejhallgatónál, amivel tesztelte, ami hátrány, mert én is olyan jellegű fejhallgatóval használnám. Van esetleg jobb vétel 20k alatt, vagy ennek a hangzásvilágnak elégnek kell lennie?

[ Szerkesztve ]

(#14143) raven12 válasza Citroware (#14142) üzenetére


raven12
senior tag

próbáltam rockboxal (hangosabb már nem tud lenni) egy 32ohmos fejessel.
-5db kb a max, ami még nem recseg be (van 6db-ig, tehát 11decibel a különbség, de azokon a hangerőkön már recseg). -5db-n kellemes volt a hangereje, kicsit már hangosabb is a kellemesnél. De ez nem zárja azt ki, hogy utcára jó lenne-e, sőt, ha nem zár jól a fejes, akkor szerintem túl halk járművekben(busz/vonat).
20k alatt szerintem a Sony A széria(használtan) az, ami neked bejöhet, ott úgy tudom elég nagy erősítés van. Vagy ha érdekel a kompaktság, akkor Nationite n2.
De majd a nálam okosabbak is hozzászólnak, én nem vagyok túl nagy referencia, nem ismerem annyira a dolgokat :)

(#14144) Citroware válasza raven12 (#14143) üzenetére


Citroware
addikt

Tényleg nagyon tetszik a Sansa Fuze, csak a kérdés, hogy elég-e a hang. Ha már zavaróan kevés, akkor valószínűleg kihagyom.

(#14145) themebuilder válasza Citroware (#14144) üzenetére


themebuilder
senior tag

Ha nem elég akkor egy Cowon (S9)-al biztos nem lesz gondod :) .

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14146) Citroware válasza themebuilder (#14145) üzenetére


Citroware
addikt

A baj, hogy ezt csak akkor tudnám meg, hogy elég-e, ha már megvettem. :DD Ezért kérdem tőletek, szerintetek elég-e egy komolyabb fejhallgatóhoz.

(#14147) themebuilder válasza Citroware (#14146) üzenetére


themebuilder
senior tag

Megmondom én neked előre (de ne vedd készpénznek) :

COWON iAUDIO S9 output power: 29mW+29mW
COWON iAUDIO J3 output power: 17mW+17mW
COWON iAUDIO D2 37mW+37mW
COWON iAUDIO 7 26mW+26mW
Sandisk Sansa Clip/Clip+ 15mW+15mW

[link]

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14148) tariattila válasza themebuilder (#14147) üzenetére


tariattila
veterán

ha a J3 az 17mW 53ezerért akkor szemethunyok a Clip és Fuze 15mW teljesítménye fölött 7ezerért :))

(#14149) Citroware válasza tariattila (#14148) üzenetére


Citroware
addikt

Hát én csak 20000FT-ig gondolkozok. :)

(#14150) tariattila válasza Citroware (#14149) üzenetére


tariattila
veterán

ezt tartom reálisnak én is egy mp3 pléjörért :DDD

de így nem nagyon variálhatsz a kimeneti teljesítménnyel max ha használtat nézel

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.