Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15251) bwoay válasza macera2 (#15250) üzenetére


bwoay
nagyúr

amit írsz, az a RB utilityvel történő telepítés, beillesztem ide a manuális módot is,
hátha kell valakinek (pl nekem, mert már rég frissítettem).

Windows
Make sure your player is in MSC mode.
Download and Extract the normal build (rockbox.zip) onto your device.
Create a folder 'rbinstall' in your on the Desktop
Extract the OF, the bootloader AND mkamsboot into that folder.
Open a new command promt window (Windowskey+R->cmd.exe). CD to the 'rbinstall' folder ('cd Desktop\rbinstall')
Run mkamsboot from the command line window you opened in the previous step, passing the name of the OF file you've downloaded and the the bootloader file you've downloaded, as well as a name you can chose yourself for the patched output file
(e.g. 'mkamsboot.exe fuzea.bin bootloader-fuze.bin patched.bin')
Retry or abort if it does not report success!
Copy the output file to the root of your device and rename it to whatever the OF file you've downloaded was named
Safely reject, unplug USB and wait for the firmware update to finish.
You've successfully installed the bootloader and Rockbox. It boots by default. For booting the OF press |<< very quickly or plug the cable in while it's off (plugging the cable doesn't work on Clipv2 and Clip+).

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#15252) Argos válasza bwoay (#15249) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Jaja, nekem is koppant az állam, amikor begyömöszöltem az első IEM fülesem az agyba, a régi calssic füldugók után. :Y
Más típusút nem is vennék már (Mp3-ashoz).
Az viszont érdekes, h a szivacsos jobban szűr, mint a szilikon.

Nyilván lehet redukálni a külső tényezőket, jobbnál jobb és fejlettebb fülesekkel, csak ez a minőséggel együtt ugye hozza magával, h az árazó címkén is egyre vastagabban fog a toll. :O
Szóval, ha már olyan profi fülest választanék, akkor ahhoz nem Clip+ szintű lejátszók között válogatnék. Mert, ahogy írtad is, itt már jelentkezik az, h sokat számít miről is jön a zene.

...elmúlik...

(#15253) themebuilder válasza Tomi_Sci (#15222) üzenetére


themebuilder
senior tag

De van a Sandisk-nek magyar hivatalos márka szervize.

www.sandisk.hu viszont egy ideje sajnos nem elérhető valami miatt.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15254) themebuilder válasza #22145024 (#15242) üzenetére


themebuilder
senior tag

Ige, de a legfrissebb firmware-t ajánlott előtte felrakni (ha régi lenne esetleg rajta.)

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15255) themebuilder válasza #22145024 (#15247) üzenetére


themebuilder
senior tag

Ajánlott microSD típusok.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15256) themebuilder válasza Argos (#15244) üzenetére


themebuilder
senior tag

Esetleg vegyél egy használt Sandisk-et.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15257) andorra válasza bwoay (#15249) üzenetére


andorra
őstag

Egy elég tipikus felhasználási mód nálam, pl. éjszaka, vagy hajnalban az ágyban, miközben a család többi tagja alszik. Vagy pl. kiülök a kertbe és úgy hallgatom.

(#15258) bwoay válasza andorra (#15257) üzenetére


bwoay
nagyúr

hát így aztán tényleg nincs sok zavaró tényező.

themebuilder:
te miért floodolsz? :F
a szerkesztés gomb nem jó?

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#15259) Argos válasza themebuilder (#15256) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Már be van rendelve, Pix-ről. :))
Meglehetősen jó áron adják most, uh. rácsaptam. A szállítási időt meg kibírom. Ha, netán megkotlana és a gari túl gubancos/drága lesz, akkor Bum!szívtam.. veszek egy másikat. :DDD
( Am. ilyen cumókból, használtat biztos nem vennék.)

...elmúlik...

(#15260) Argos válasza andorra (#15257) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Ágyban nagyon ritkán hallgatom (mondjuk, ebben az évben volt rá példa, kórházban- de, ezt azért nem rendszeresíteném :( ).
Ellenben az éjjeli kerti, tóparti hesszelés az már igen! :K
Nyugalom, sehol egy lélek, csak én meg a zene! (meg a szúnyogok :O )

...elmúlik...

(#15261) bwoay válasza Argos (#15259) üzenetére


bwoay
nagyúr

én vettem használtan sima Clipet, a 2 GB-osért 6 rugót kértek, makulátlan állapotú volt, és azóta is töretlenül működik. "játszós" DAP-nek kiváló.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#15262) andorra válasza Argos (#15260) üzenetére


andorra
őstag

Na igen, a kórház az nekem is ismerős! Apropó kórház: végül is nem arról volt itt szó tulajdonképpen, hogy hol hallgassunk zenét, sokkal inkább arról, hogy hol és milyen körülmények között inkább ne. Szóba került itt például a sportolás azon belül többször is a kerékpározás. A kerékpározás közismerten veszélyes sport, főleg forgalmas útvonalakon. Most hagyjuk ki azt a két evidenciát, hogy ittasan, meg kivilágítatlan kerékpáron ne közlekedjünk. Sokaknak fogalmuk sincs arról, mennyire életveszélyes, ha nem megfelelő öltözetben ülnek kerékpárra. Hogy néz ki egy kerékpáros kesztyű? Talán mindenki látott már ilyet, csiricsári élénk színek keveréke mindegyik. Ez pont azért van, mert a profi kerékpárosok olyan színű öltözéket vesznek fel, a kerékpár színeit is úgy választják meg, hogy nagyon feltűnőek legyenek. (Sárga, fehér, kék, piros, zöld vegyesen.) Ehhez képest meg kell nézni, hogy a motorosok és utcai kerékpárosok, általában sötét árnyalatú, nagyjából egyszínű öltözékben közlekednek és valószínüleg fogalmuk sincs róla, hogy ez mennyire veszélyes. Már csak hab a tortán, ha eközben még netán mp3 lejátszót is hallgatnak, kiszűrve a külső zajokat, amivel jelentősen tovább növelik a veszélyeztetettségüket.

(#15263) Argos válasza bwoay (#15261) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Jó ajánlat -és kifogástalan állapot esetén - meggondolnám. De, nálam ez, amolyan dili.. van amiből simán veszek használtat (pl. egy alaplapot), másból (pl. HDD, ez esetben Mp3 player) ki van csukva.
Persze, az más tészta, ha "kibontottam, kipróbáltam, nem jött be/nem kompatibilis" alapon adja el a delikvens. Lévén már ez is használtnak minősül, ezt bevállalnám. De, az "évekig használtam, tökéletesen működik, alig karcos" c. ajánlatok, ilyen termékeknél, köszi, de nem kategória. :N

...elmúlik...

(#15264) bwoay válasza Argos (#15263) üzenetére


bwoay
nagyúr

igazság szerint arra kellett, hogy gördeszkázás közben ne a 80 rugós Sony X-et verjem földhöz, ugyanakkor ragaszkodtam egy olyan lejátszóhoz, aminek a hangminősége már simán vállalható. a Clip+ asszem már megvolt akkor, ugyanannyiba került Pixen, mint most (csak ez olyan 2 éve volt, épp leakciózták), de még azt is sajnáltam volna befogni ilyen célra. és hát (utólag megtapasztalva) sérülékenyebb is a csipesze, mint a régi Clipnek.

andorra:
amit a kerékpározásról írsz, az abszolút igaz (bár a színes kesztyűkkel kapcsolatos fejtegetéssel nem feltétlenül értek egyet). nekem hetekbe telt, amíg nagyjából megtanultam úgy közlekedni, hogy csak a látásomra hagyatkozhatok. sokáig gondolkodtam azon, megéri-e ez egyáltalán, de annyira más élmény volt úgy tekerni, hogy közben 70%-al kevesebb a háttérzaj, és jobban átjön a zene, hogy erről az élményről már nem tudtam lemondani, miután megtapasztaltam. az biztos, hogy nagyon oda kell így figyelni, és nyilván korántsem olyan biztonságos, mint amikor az ember hallja a forgalom zaját, ezen nincs mit vitatni.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#15265) Tomi_Sci válasza themebuilder (#15253) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Köszönöm :R
Valaki felhomályosít, hogy a pix garilevele hozzájuk szól-e?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#15266) themebuilder válasza Tomi_Sci (#15265) üzenetére


themebuilder
senior tag

Linkelem újra. Tapasztalatokat itt találsz.

"A számlákat a Pix-mania csomagok biztonsági és környezetvédelmi okokból nem tartalmazzák."

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15267) Argos válasza bwoay (#15264) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

+andorra:

Én kosarazás közben hallgattam sokat mp3-ast, karra rögzíthető pánttal. De, valahogy sose tudtam normálisan megoldani, h abszolút ne zavarjon az aktív mozgásban a madzag.. :(((
Ellenben, megkötöttem azt a kompromisszumot, h hallgatom a zenét és mellette kicsit visszafogom magam az ugrabugrában. Aztán, amint összejött a csapat és a zene is eléggé felpörgetett, akkor jöhetett a meccs - akkor már muzsik off. :)

Kerózás közben nekem is kifejezetten zavaró, h. nem hallom a környezeti zajokat, (autók, forgalom), közúton. Ilyenkor le is veszem a hangerőt, vagy az egyik fülest ki. Birigli úton már más, ott jobbára csak előre kell figyelni.
Viszont, ha a természetben, teszem azt a tópart körül tekerek, nagyon is rendbe van! :K

...elmúlik...

(#15268) FireKeeper válasza Argos (#15267) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

áh, én kosarazás közben el sem tudom képzelni hogy lehetne kivitelezni a fülhallgatós zenehallgatást. általában inkább kivittünk kis cd-s magnót vagy telefonra köthető mini hangszórót és abból nyomattuk a zenét, hogy mindenki hallja :K

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#15269) Argos válasza FireKeeper (#15268) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Jobbára ez olyankor van, amikor egyedül megyek ki, avagy korábban, mint a többiek.
Az is előferdült, h. vittünk ki zenedobozt, de ez ritka alkalom volt. Ellenben, amikor teremben toltuk, ott azért szólt a Tam-Tam! :DD

A kivitelezés nem nagyon kacifántos. Csak felpattintottam a karpátot felkarra -benne a lejátszóval- madzag rövidre teker, bedug, és a hátam felől húztam előre a fülemig a bedugnivalót. :P
Az a gond, h v, rövid a madzag és olyankor ha felemelem dobáshoz a kezem, akkor feszül, v. hosszú és akkor meg beleakadok... valami rugós / rugalmas madzagvezető kéne, úgy jó/ jobb lehetne..

...elmúlik...

(#15270) andorra válasza FireKeeper (#15268) üzenetére


andorra
őstag

Csak az aláírásodra reagálnék néhány szóban: esetleg azt is tedd hozzá, hogy az én lejátszó rendszeremen. Bár már így is több helyet foglal, mint amennyit megérdemelne.

(#15271) FireKeeper válasza andorra (#15270) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

már másodszorra kell leírnom, ez az aranyköpés nem szerény személyem agyszüleménye :)

de ha ilyen sok embernek nem tetszik, majd találok másmilyet... :D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#15272) andorra válasza FireKeeper (#15271) üzenetére


andorra
őstag

Nem igénylünk másmilyet se. Csak a helyet foglalja.

(#15273) FireKeeper válasza andorra (#15272) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

azt azért hadd döntsem el én hogy szeretnék-e aláírást vagy sem... megengeded? :U

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#15274) schawo válasza andorra (#15272) üzenetére


schawo
titán

Köszönjük, emese.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15275) bigmasterg válasza andorra (#15270) üzenetére


bigmasterg
addikt

Te meg tudod különböztetni ?
Milyen rendszeren?
Illetve [link] ?
:U

(#15276) andorra válasza bigmasterg (#15275) üzenetére


andorra
őstag

Már a kérdés felvetése is elképesztő. Messzire vezetne és nem ebbe a fórumba illik, ennek kitárgyalása.

[ Szerkesztve ]

(#15277) dudika10 válasza andorra (#15276) üzenetére


dudika10
veterán

Tárgyalhatjuk máshol is. Hol szeretnéd?

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15278) andorra válasza dudika10 (#15277) üzenetére


andorra
őstag

Úgy tűnt volna, hogy szeretném? Nincs értelme.

(#15279) dudika10 válasza andorra (#15278) üzenetére


dudika10
veterán

Mire jó egy fórum, ha nem arra, hogy a tapasztaltak mint Te, megosszák a tudásukat a tapasztalatlanokkal, mint mindenki más? :)) :U
Off topic felirat "kipöttyözésével" egyébként az egész hozzászólásod off-ba tudod tenni. Senior tagként már igazán rájöhettél volna, hogy működik.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15280) Bodor


Bodor
veterán

Sziasztok!
Eddig egy Sennheiser CX-400 fülesen hallgattam a zenéimet egy SE Aino telefonnal melynek Bluetooth-os headset-je igen kényelmes volt, mert nem kellett vezetékekkel bajlódni utazás közben, ám mióta szert tettem egy Xears XE200Pro fülesre, azóta befészkelte az agyamba a gondolat, hogy többet is ki lehetne hozni ebből a fülesből egy jobb lejátszóval. Ti milyen lejátszót ajánlanátok az Xears XE200pro mellé, amelyiknél tudnám használni a Bluetooth-os headset-et, 8vagy 16 Gb tárhellyel? ( A Covon S9-ét néztem, de az túl drága lenne) Mivel esetleg tervezem egy okostelefon beszerzését is, arra is várnék ajánlatokat, amennyiben érezhető minőségi különbség lenne a mostani után.
Ez utóbbi jobb megoldás lenne, mert nem szeretnék sok kütyüt hordani, és az új telefon árába beszámítana jelenlegi... HTC Sensation, vagy Samsunk Galaxy S 2 ? AppleiPhone-t nem szeretnék.

(#15282) themebuilder válasza Bodor (#15280) üzenetére


themebuilder
senior tag

Samsung Galaxy S WiFi 5.0 esetleg? Bár ez se olcsóbb sokkal.

Itt egy cikk róla:
Samsung Galaxy S WiFi: reszkess, iPod Touch!

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15283) Alg válasza Bodor (#15280) üzenetére


Alg
veterán

Mindjárt jön Themebuilder és megmondja hogy vegyél Galaxy S-t ;] :DDD

Keress rá a topicban és meglátod, miért :K

Szerk: LOOL

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#15284) themebuilder válasza Alg (#15283) üzenetére


themebuilder
senior tag

Igazából 45000-50000Ft körüli összeget szerintem nagyon megér egy ilyen nagy tudású készülék (már majdnem Tablet). Több mindenre lehet használni, nem csak zenehallgatásra (navigáció, filmnézés, képnézés, internetezés, játék, stb). Az egyik nagy hátránya a nagy mérete (11,9 x 141,3 x 78,2 mm) és súlya (182 gramm)

[ Módosította: #65675776 ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15285) bigmasterg válasza themebuilder (#15284) üzenetére


bigmasterg
addikt

Vagy akkor már egy használt Galaxy S i9000.
Én ~ 2-3 hónapja 55ért vettem egy hibátlan állapotút...

Vagy ezeknek a Galaxy lejátszónak jobb hangja lenne, mint egy Voodoo sound-os i9000-nek ? :U (Gondolom nem.)

(#15286) Bodor válasza themebuilder (#15284) üzenetére


Bodor
veterán

Nem rossz ajánlat, de telefonnal ötvözve jobban örülnék neki, mert nem kéne két dolgot cipelnem, töltögetnem...
Vajon a Galaxy S II, és/vagy a HTC okostelefonjai is hasonló audió képességekkel bírnak?

(#15287) themebuilder válasza bigmasterg (#15285) üzenetére


themebuilder
senior tag

Szerintem ugyan az a hardware lehet nagyrészt (GPS modul résznél és a kijelzőnél van butítás, SIM kártyával kapcsolatban is hiányzik minden). Bár még nem nagyon találni róla szétszedve képeket. A korai koreai változatban még digitális tuner is volt és 5MPixel-es kamera.

Erre még nem igen vannak szoftveres módosítások romok (elvileg pedig lehetséges). Később ha sikeres lesz a modell akkor ez változhat. A Galaxy S telefonok már nagyon elterjedettek, ezekből a készülékekből meg biztosan nem adnak el annyit, mint telefonokból.

Samsung Galaxy S WiFi 5.0 YP-G70CW termék magyar oldala

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15288) FireKeeper válasza Bodor (#15286) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a nexus s-ben elvileg csontugyanaz a hw van, az sII-ben nem tudom, illetve szerintem a htc-ben viszont más bél van.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#15289) themebuilder válasza Bodor (#15286) üzenetére


themebuilder
senior tag

Mivel ezekre vannak ún. "főzött romok" (pl Voodoo) így azt felrakva jobb hangminőség érhető el mindenképp, viszont az üzemidejük nem éri el a PMP lejátszóét (ami akár 60 óra zene/8 óra filmlejátszást jelent)

Samsung Galaxy S topic
Samsung i9000 Galaxy S - hozta, amit kellett

Samsung Galaxy S II topic
Samsung Galaxy S II - a trónörökös

Samsung i9001 Galaxy S Plus - szinte semmi sem változott

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15290) themebuilder válasza themebuilder (#15284) üzenetére


themebuilder
senior tag

Egyébként most nézem, hogy a Samsung weboldalán az információnál pontatlan adatok vannak meg adva.

Ez a helyes méret:

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15291) Bodor


Bodor
veterán

Köszönöm szépen a segítséget és a hozzászólásokat. Úgy gondolom, hogy személyesen meghallgatom az ajánlott okos telefonokat a fülesemmel, és ha van érdemi változás hangminőség terén akkor inkább abba fogok befektetni, illetve lecserélem a régit.
Anyagilag és kényelmi szempontból ez a legjobb megoldás a számomra.
Üdv

(#15292) schawo válasza Bodor (#15291) üzenetére


schawo
titán

Az SGS-II teljesen más hangkimenetet kapott, mint a többi régi Galaxy S alapú modell. Állítólag hallhatóan zajos, és piszkos hangja van (én még nem hallottam, ezért állítólag).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15293) PofaJenö válasza schawo (#15292) üzenetére


PofaJenö
senior tag

hali
bocs hogy beleszólok a témába nekem samsung wave-m van 8500-as és ilyen a zenei része amit bele pakoltak --> [link]
nem tudom hogy ebből lehet-e érteni de nem rossz mások szerint

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#15294) schawo válasza PofaJenö (#15293) üzenetére


schawo
titán

Az SGS-be is ilyen került, de az SGS-II mást kapott.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15295) Bodor


Bodor
veterán

Még egyszer köszönöm szépen a hasznos tanácsokat!

(#15296) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Szükségem lenne kis segìtségre. Mégpedig olyan mp3 lejátszò kellene egyik ismerősömnek amit hálòzatròl lehet tölteni nem pedig usbről. Tudtok valami jot ajànlani 10-15k ig? Köszöntem :R

iPhone 13 Pro Max

(#15297) schawo válasza jozsi252 (#15296) üzenetére


schawo
titán

Amit lehet USB-ről, azt lehet hálózatról is tölteni. ;)
Az USB az csak egy plusz opció.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15298) Argos válasza jozsi252 (#15296) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Hali!

Egy ilyen-el a probléma abszolválva. :)

Pontos típust a lejátszóhoz kell nézni.

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#15299) jozsi252 válasza schawo (#15297) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen tudom, csak alapból olyan lejátszó kellene amihez van hálózati töltő is, nemakarok még külön hozzá keresgélni.

(#15298) Argos83

Igen ezeket néztem énis, de fent említettem hogy alapból olyat szeretnék amihez van hálózati töltő.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#15300) schawo válasza jozsi252 (#15299) üzenetére


schawo
titán

Egy ilyen kütyü ezer forint körül van, ami bőven kevesebb, mint a te általad felállított hibahatár (5ezer forint). Emiatt nehogy már egy szirszart vegyél, csak mert nincs hozzá hálózati töltő :Y :Y

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.