Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) TGWH válasza kemcso (#34999) üzenetére


TGWH
őstag

Nem tudom tudnék-e különbséget tenni egy 12, egy 24, meg egy 32 ezer forintos között. A szar minőségű mp3 rossz, az egyértelmű. Ha ugyan azt a FLAC fájt pl. több féle minőségbe konvertálom, ott persze hallottam a különbséget. Mondjuk úgy, el tudnék képzelni a tv hangszórói helyett is jobbat, de nem 250 ezer forintért két hangfalat.
A telefontól is függ, meg a fülhallgatótól is. Ha tényleg jó minőségű a forrás, akkor az még szépen is szólhat szerintem, bár el tudnék képzelni egy fokkal jobbat.
Egy Sony walkman fülhallgatót használok, még a telefonhoz adták, kezd tönkremenni, kicsit sajnálom is. De annál a telefonnál figyeltek a hangzásra is.
Szóval kellene egy fül vagy fejhallgató is mellé.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#35002) TGWH válasza Dorien (#35000) üzenetére


TGWH
őstag

Végül is egy itt ajánlott superflux-l +SD kártya, kijön 25 ezer körül a szett. Annyit megér.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#35003) Dorien válasza TGWH (#35002) üzenetére


Dorien
veterán

Superlux HD681 EVO? Azzal próbáltam. Tök jó párost alkotnak szerintem. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#35004) TGWH válasza Dorien (#35003) üzenetére


TGWH
őstag

Hd681b gr, csak megnéztem az ajánlottakat. Ezt találtam, majd meglátjuk. Köszi a segítséget, szerintem kipróbálom. :R

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#35005) arcszesz válasza TGWH (#35004) üzenetére


arcszesz
aktív tag

Szerintem kicsit sok lesz egy akkora fejhallgató a kis x2-nek. X2-hör inkább fülest. Vagy a fejeshez Zishan Z1/Z2, abban van kraft.

Meg 4-5 éve még az xduoo x2 jelentette A budget kategóriát, most már vannak jobb ajánlatok is. Több hónap használat után is merem ajánlani a Ziku X9-et annyiért. X2-nél lényegesen jobban szól és le tudja játszani natívan a 24bit/192khz zenéket is.

(#35006) crazygamer válasza arcszesz (#35005) üzenetére


crazygamer
tag

2 éve használok Zishan Z1-et, nagyon ajánlom, bizony van benne kraft, bírja a fejhallgatókat is, bár én nagyrészt Rock Zircon fülessel használom. Az aksija még most is bír 1 hetet, napi 2-3 óra zenehalgatással (15-20 óra). Szerintem hangzásra és hangerőre is nagyon jó, bár csak az alsó kategóriát ismerem, Sansa clip+ t váltott, annál jobb.

(#35007) Dorien válasza arcszesz (#35005) üzenetére


Dorien
veterán

Zishan Z1/Z2 ? Ezeknek még kijelzője sincs vazze... :) Hogy váltasz velük lejátszási könyvtárat?

FYI: Van nálam most egy Beyerdynamic DT990 LE 250 ohm. Ehhez is elég hangerőt ad az xDuoo X2 - és én elég hangosan szoktam zenét hallgatni. Az AKG K702-t nyilván nem dugnám rá, de az ilyen nagyon nehezen hajtható fejeseken kívül eléggé mindenevő az X2.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#35008) arcszesz válasza Dorien (#35007) üzenetére


arcszesz
aktív tag

Én szerettem az xduoo x2-t. Jó két éve selejtezem le, mert elfáradt az aksija, annyit használtam. Van benne egy kis amp ami a tipikus fülesek meghajtásához elég. Szól ekkora fejessel is persze. De ha szereted a dübörgő basszust, na az ilyen kombóval elfelejtheted :)

(#35009) TGWH válasza crazygamer (#35006) üzenetére


TGWH
őstag

Ha már felmerült. Mennyire macerás vele mappát váltani?
Na akkor vagy jó lesz vagy nem :) :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#35010) arcszesz válasza TGWH (#35009) üzenetére


arcszesz
aktív tag

Nem vészes. Ha megállítod a lejátszást, akkor a léptetőgombok mappát váltanak nem fájlt. Nyilván több száz gigás audió archívumok kezeléséhez nem ez az ideális eszköz.

(#35011) Dorien válasza arcszesz (#35008) üzenetére


Dorien
veterán

Ja, hát nem azt írtam, hogy egy asztali erősítőhöz hasonló dinamikával hajtja a DT990-et. :) De szépen, tisztán szól vele, kellő hangerővel. Viszont a Superlux HD681 EVO-val nagyon jó, élvezetes páros volt, arra kifejezetten emlékszem. Most ilyenekkel használom: Final Sonorous III, Denon AH-D1200, Focal Spirit One S

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#35012) TGWH


TGWH
őstag

Végül is ha erősebb meg még olcsóbb is, akkor válasszam a Zishan-t? Melyik lenne a jobb?
Sok orosz jónak találja az eBay-en :C :DD nem szeretek külföldről rendelni, de ha itthon nem kapni normálisat, akkor nincs más hátra. SD kártya úgyis most húsvéti akciós...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#35013) arcszesz válasza TGWH (#35009) üzenetére


arcszesz
aktív tag

Javaslom olvass kicsit utána, hogy el tudd dönteni ilyet szeretnél-e. Z1 Z2

(#35014) onkelz


onkelz
aktív tag

Sziasztok

Óriàsi dilemàban vagyok, köszönehtöen a hozzá nem értésemnek.
Próbàlom valahogy érthetöen megfogalmazni :D
Ha egy DAPnàl arról irnak, hogy magas az impadenciàja és ajànlott egy harmadik eszköz (pl. HiBy R6 és IEMatch), akkor melyek azok a fülesek, amik nem tuti jöhetnek szóba?
Itt arra gondolok, hogy mielött még megvenném a kinézett fülest, a dobozon lévö adatokból az Ohm-ot és a Hz-et nézzem?Minél kisebb az Ohm, annàl inkàbb nem lesz jó ehhez a lejátszóhoz, annàl zajosabb lesz?Elnézést a làma kérdésért és a pongyola fogalmazàsért, de
ez most nem hagy nyugodni és a külföldi tesztek nekem nem egyértelmüek.

Köszönöm a segitséget :)

(#35015) Dorien válasza TGWH (#35012) üzenetére


Dorien
veterán

Hangra biztos jó, de én személy szerint meghülyülnék attól, ha csak 50+ albumba belehallgatva találnám meg azt a foldert, amit keresek. Nálam a kijelző alapkövetelmény.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#35016) s4tch válasza onkelz (#35014) üzenetére


s4tch
veterán

Szerintem először tisztázzuk: milyen dap ez? Hátha van vele személyes tapasztalat.

(#35017) onkelz válasza s4tch (#35016) üzenetére


onkelz
aktív tag

HiBy R6

(#35018) fericske válasza onkelz (#35017) üzenetére


fericske
addikt

Mi az a füles amit szeretnél hozzá?
A "számháború" önmagában kevés.
Meglepetést tud okozni negatív és pozitív irányban is egy hordozható lejátszó, képességeit tekintve.
Az IEMatxh okos elgondolás, ha hozza a vártakat, illetve amit ígér.
Tehát ott vagyunk újra, mintha nem is volna a láncban :)
A lényeg, hogy nem a számokon múlik, hogy a végeredménnyel elégedett leszel vagy nem.

(#35019) s4tch válasza onkelz (#35017) üzenetére


s4tch
veterán

Ja, hogy nem csak példaként említetted. Ahhoz valóban javasolják az IEMatch használatát, fura választás volt a 10 ohmos kimeneti impedancia a gyártó részéről.

Ahogy Fericske írja, tapasztalatok alapján a számháború kb. bármerre eldőlhet. Van egy Centrance Hifi-M8-em, amin 3 állásban lehet állítani a kimeneti impedanciát; az itthoni IEM-ek közül van, amelyik reagál rá, és van, amelyiknél gyakorlatilag nulla változást hallok.

A helyedben leginkább személyes próbát preferálnék, ha meg az nem megoldható, akkor a magasabb impedanciás (mi számít magasnak, ugye... tényleg csak vakon tippelve: ebben az esetben ~30 ohm fölött) fülesek közül próbálnék választani. Vagy ott a head-fi, ahol tudnak javasolni olyan fülest, ami garantáltan jól működik az R6 mellett.

(#35020) onkelz válasza fericske (#35018) üzenetére


onkelz
aktív tag

Sony XBA H1, XBA H3, XBA N3, XB90, RHA T20i.Ezek közül leginkább a H1 és az XB90 van mindennapi használatban.Tervezek egy CF Andromedat, ezzel a füles-lejátszó kombóval pont kritikusak voltak.

(#35021) onkelz válasza s4tch (#35019) üzenetére


onkelz
aktív tag

Kipróbálni sajna nem tudom a vásárlás előtt ... mindenesetre nagyon köszönöm a segitséget Neked is, halászok egy hozzá paszoló fülest.

(#35022) Hópihe5


Hópihe5
tag

Sziasztok!
Használt ipod lejátszón gondolkodom. Mennyire megbízhatóak, vagy a Sony jobb?

[link]

[link]

(#35023) funkmester


funkmester
aktív tag

Minek van nagyobb minosege hangzas teren azonos áron? a Dap-nak vagy a hordozhato dacnak? A jobb ar/ertek -kel rendelkezo eszkozok kozt

(#35024) krx21 válasza funkmester (#35023) üzenetére


krx21
nagyúr

Erre így általánosságban nem lehet szerintem válaszolni...

(#35025) funkmester válasza krx21 (#35024) üzenetére


funkmester
aktív tag

Fiio,shangling termekek vs hordozhato dac-ok(ibasso,denon..) 50-400 euro kozt
Igy mar osszehasonlithatobb?

[ Szerkesztve ]

(#35026) krx21 válasza funkmester (#35025) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem nem. De lehet csak nekem tűnik lehetetlen feladatnak így rámondani valami hiteleset. :U
Ha mondasz konkrét termékeket és valaki itt hallotta akkor az ő szubjektív véleménye meghallgatható.

[ Szerkesztve ]

(#35027) funkmester válasza krx21 (#35026) üzenetére


funkmester
aktív tag

Ibasso dc02 vs fiio x3 iii itt nincs nagy arkulonbseg pl

(#35028) krx21 válasza funkmester (#35027) üzenetére


krx21
nagyúr

X3 viszonylag sokan hallottak az Ibasso dc02 -t kevesen.
Én egyiket sem...

[ Szerkesztve ]

(#35029) #71562240 válasza funkmester (#35025) üzenetére


#71562240
törölt tag

Amellett, hogy általános, nem igazán értelmezhető. DAP és DAC két különböző készülékkategória.

(#35030) vic70


vic70
tag

Sziasztok!Jelenleg Xduoo X3-at hasztnálok.mit javasolnátok kb 50 ezerig,aminek jobb hangja van.

(#35031) kemcso válasza vic70 (#35030) üzenetére


kemcso
Ármester

Az Xduoo X3 kb 40e Ft (és egy ajánlott, jó ár/érték arányú DAP)... Ahhoz, hogy hallható előrelépést érj el többet kellene rászánnod.

[ Szerkesztve ]

(#35032) vic70 válasza kemcso (#35031) üzenetére


vic70
tag

Oké,nem veszek most másikat.Amúgy mit ajánlanál kicsit többért?

(#35033) Tulku válasza vic70 (#35032) üzenetére


Tulku
veterán

AK70 II biztosan előrelépés lenne ...használtam láttam az avx-en 100 környékén...
100 alatt nem hiszem hogy hallatlan előrelépést tapasztalnál, max más lenne a hangkép...és persze a fülestől, fejestől is függ...

(#35034) vic70 válasza Tulku (#35033) üzenetére


vic70
tag

Köszi a választ

(#35035) Sylver001


Sylver001
csendes tag

Sziasztok,

Kiindulási pontok : )
1) tönkrement az iPod-om 2) csak fejhallgatóval otthon ill. kerékpározás közben használtam
3) csak audio anyagok, zenék lejátszására 4) Végigolvastam a fenti "Összefoglalót" :)

Apple fülessel ill. néha ATH-Pro700-zal hallgattam.
Audioélmény, hangminőség szempontjából + ilyen felhasználásra (és semmi másra) mennyiben ad többet egy több százezres DAP?

[ Szerkesztve ]

(#35036) Cha-b


Cha-b
senior tag

Sziasztok!

Páromnak kéne egy mp3 lejátszó futáshoz. Sajnos mi nem értünk hozzá.

Ruizu d16-ot nézegetem, szerintetek mi a legjobb választás ebben az árkategóriában kb. 25$ ?

Előre is köszi a válaszokat!

CSAKAKISPEST!!!!

(#35037) Dorien válasza Cha-b (#35036) üzenetére


Dorien
veterán

Futáshoz én valami könnyű, csíptetős DAP-ot vennék. Mint pl. a SanDisk Clip Sport. [link]

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#35042) Cha-b válasza Dorien (#35037) üzenetére


Cha-b
senior tag

Köszi, de ez bőven a kitűzött keret fölött van. Ahhoz, hogy szaladgáljon, és közbe halgasson valamit, nem szívesen adnék ki ennyit érte. :)

Szerk.:

Tényleg nem ismeri senki ezt? [link]

[ Szerkesztve ]

CSAKAKISPEST!!!!

(#35043) arcszesz válasza Cha-b (#35042) üzenetére


arcszesz
aktív tag

Konkrét típusról nem nagyon fog tudni senki nyilatkozni. Millió féle ilyen tingli-tangli 25 dolláros lejátszó van. Ha tetszik megveszed és vagy örülsz vagy nem.
Hasonló érintő gombos lejátszókkal nincs jó tapasztalatom. Gyakran érzékenyek a statikus feltöltődésre. Műszálas melegítő zsebében folyton elszállt és resetelt a kisülések miatt.
Szóval inkább nyomógombosat nézz mint pl. ez: [link]

(#35044) arcszesz válasza arcszesz (#35043) üzenetére


arcszesz
aktív tag

Vagy ha trendibbet szeretnél, akkor inkább teljes érintő kijelzőset, az is jobb ebből a szempontból.
Nemrég vettem egy Benjie X5-öt hangoskönyveket hallgatni. Nem tökéletes, de panaszra sincs okom. A kezelése egész kellemes. Adtak hozzá ajándék szilikon védőtokot amivel sportolásra is alkalmasabb. A régi verzió jobb belőle. Az újabb műanyag hátlapot és kisebb akkut kapott. Kinaiaknál a termék fejlesztés arról szól, hogyan tudnak még megspórolni 2-3 dollárt a gyártáson :W

(#35045) Cha-b válasza arcszesz (#35044) üzenetére


Cha-b
senior tag

Köszi! Ránézek erre a Benjie-re.

CSAKAKISPEST!!!!

(#35046) Dorien válasza Cha-b (#35042) üzenetére


Dorien
veterán

Nem azt írtam, hogy ezt vedd meg, mert szerintem is túlárazott. De valami hasonló könnyű, csíptetős megoldást javaslok sporthoz. Pl. a linkelt Ruizu X52 [link] , X26 [link] is ilyen.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#35047) Cha-b válasza Dorien (#35046) üzenetére


Cha-b
senior tag

Köszi neked is a választ!

CSAKAKISPEST!!!!

(#35048) Wendelke válasza arcszesz (#35044) üzenetére


Wendelke
senior tag

A Benjie X1-ről van valami tapasztalatod? Esetleg másnak?

Én is berendeltem egy ilyent, Benjie S5 már van a nagyobbik kölöknek, ezt az X1-et meg azért rendeltem, hogy a kisebbik kölök tudjon róla mese hangjátékokat hallgatni. Szóval a felhasználása elsősorban ez lesz, nem lossless zene hallgatás. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#35049) arcszesz válasza Wendelke (#35048) üzenetére


arcszesz
aktív tag

Ránézésre jónak tűnik. Ha megérkezik írhatsz róla pár sort.

Hangra kb. S5 szint lehet, mivel ugyanaz a SoC van benne. Szoftveresen is biztató. X5 menüje meglepően jó. Asszem valami egyetemi projekt keretében fejlesztették, nem a gyártó dobta össze a raktárban fél nap alatt. Remélhetőleg az X1 is ilyen. :)

(#35050) Wendelke válasza arcszesz (#35049) üzenetére


Wendelke
senior tag

Ez biztató :)

Ha valamikor megjön Kínából, akkor majd írok róla.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.