Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14901) Simi-San válasza camalot (#14900) üzenetére


Simi-San
tag

RIO Forge lenne az igaz ,de sajna már nem nagyon jutsz hozzá,itthon meg főleg nem. :)
Esetleg Clip-en nem gondolkodtál? ár/érték arányban ilyen célokra is tökéletes.

Üdv.
R.

[ Szerkesztve ]

ルーク、お前の父はわしだ!

(#14902) schawo válasza camalot (#14900) üzenetére


schawo
titán

Sansa Clip+?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14903) themebuilder válasza camalot (#14900) üzenetére


themebuilder
senior tag

Kisebbek:
Sandisk Sansa Clip+
Samsung YP-U6
Sony Walkman NWZ-B152
Sony Walkman NWZ-B162.

Nagyobbak:
Sony Walkman NWZ-E453
Sony Walkman NWZ-E454
Sandisk Sansa Fuze
Sandisk Sansa Fuze+

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14904) BassHead


BassHead
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy ugye a Sandisk Sansa Fuze lejátszó esetében alapból nincs "Folder Navigation" lehetőség, mint ami Clip+-nál már elérhető. A Sandisk honlapján olvastam, hogy az új Firmware telepítésével viszont már elérhetővé válik a dolog.

Ez rendben is van.
A kérdésem az lenne, hogy ha én Rockboxot akarok feltenni a lejátszóra, az is támogatni fogja-e a "Folder Navigation"-ot, vagy erre csak a gyári Firmware képes?
Kerestem a Rockbox oldalán infót a dologról, de nem nagyon találtam, ezért gondoltam megkérdem tőletek, hátha valaki tudja, vagy esetleg használja is a Fuze-át Rockbox + "Folder Navigation"-nel.

[ Szerkesztve ]

"Apám mindig bent állt a pályán, a hajtűkanyaroknál. Azt figyelte, hogy hol fékeznek a legjobb pilóták... Itt kell fékezned, legalább egy méterrel odébb, mint ahogy a többi versenyző."

(#14905) DemonDani válasza schawo (#14893) üzenetére


DemonDani
addikt

DAP a rész, csak arra célzok, hogy azért ha a DAP megfelelő, akkor általában nem választanak DAC-ot ami szűk keresztmetszet lehetne, persze ha nagyon spórolni akarnak akkor biztos, de pl a Samsung a saját nevén fémjelzett Hummingbird SoC mellett mindig Wolfsont használ...
Nagyrészt minőséget akarnak már adni szerencsére, bár akkor lehet hogy ez csak az LG-re és a Samsungra vonatkozik (meg Apple),

HTC szarik a multimédiára, vagy csak ennyire lúzerek (ugye ott kamera is kaka)
Ehhez képest most Dr.Dre cuccot jelentetek be, kíváncsi leszek :U

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#14906) Simi-San válasza DemonDani (#14905) üzenetére


Simi-San
tag

Apple?????? :DDD
Iphoneom van de zenére használhatatlan. :)

[ Szerkesztve ]

ルーク、お前の父はわしだ!

(#14907) camalot


camalot
tag

Köszi, nézem. Az az igazság hogy a vezeték engem eléggé zavart eddig. Sony nwe 103 van most de utálom a sonicstage miatt. Win7-64 opc-vel nem megy. Tiszta röhej.

(#14908) DemonDani válasza Simi-San (#14906) üzenetére


DemonDani
addikt

szoftver nem keverendő a hardverrel azért :) hardveresen jól kellene szólnia, az hogy lejátszóprogi ganaj azt már nem tudom, nekem szerencsére nincs :P

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#14909) Simi-San válasza DemonDani (#14908) üzenetére


Simi-San
tag

Értem én mire gondolsz,de teljesen mind1 milyen a hardver felépítés ha nincs kihasználva és nem valami nagyszám ez hardveresen sem. Bezzeg a Rio Karma, na az valami a parametrikus EQ-val, olyan ereje van,olyan részletes kegyetlen. Iphoneon gyengék a mélyek és a fene sem akar állandóan telefonért nyulkálni akárhányszor zenét váltanék,tudom ott a headset,de nekem ez fél megoldás sajnálom. :)

ルーク、お前の父はわしだ!

(#14910) schawo válasza Simi-San (#14909) üzenetére


schawo
titán

Ez a "nincs elég mély" mindig relatív. :) Amikor a te Tf10-edet hallgattam, az SGS-en a paraméteres eq-m cutoffját 150Hzre állítottam, és nekem -4dB-en volt kellemes a füles, míg te a Covon X5-n még a basszuskiemelést is benyomtad :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14911) Simi-San válasza schawo (#14910) üzenetére


Simi-San
tag

Jogos,jogos de, ha használom a kiemelést hanem,sajnos iphone gyári esetben (füles erősítő nélkül) mély terén tényleg gyengusz és továbbra sincs testreszabási lehetőség epőléktől,van egy olyan gyanum soha nem is lesz. :)

ルーク、お前の父はわしだ!

(#14912) Dottore válasza andorra (#14897) üzenetére


Dottore
addikt

FLAC nem ok, nem lehet az albumborítót beletenni.

Át kell nevezni a borítót "folder.jpg" vagy "cover.jpg" névre (általában a folder.jpg a jó) és bemásolni abba a mappába ahol a zeneszámok vannak. A legtöbb lejátszó, ill. progi így már beolvassa.

[ Szerkesztve ]

(#14913) andorra válasza Dottore (#14912) üzenetére


andorra
őstag

Köszönöm neked is és a korábbi javaslat tevőknek is, csak azért nem reagáltam eddig, mert azóta sem látok tisztán.
Ezt a megállapításodat meg kell cáfolnom, mert két eset közül egyben sikerült a képeket a FLAC számokba integrálnom, úgy, hogy a Fuzén ez meg is jelenik. A folder.jpg-k eddig viszont nem működtek.
Abban az esetben amikor sikerült, viszont csak egészen kis méretű bélyegkép jelent meg, 240x240/72dpi jpg kép esetén, nem tudom miért.
Úgy látom, sajnos mindenki csak találgat aki eddig hozzászólt és nekem kell a kísérleteimmel rájönnöm a megoldásokra.

(#14914) schawo válasza andorra (#14913) üzenetére


schawo
titán

Mekkora felbontású a Fuze kijelzője?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14915) themebuilder válasza schawo (#14914) üzenetére


themebuilder
senior tag

Fuze+

2.4" bright QVGA screen (320 x 240, 30 FPS) LCD screen

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14916) schawo válasza themebuilder (#14915) üzenetére


schawo
titán

Akkor nem lehet, hogy a natív felbontás szabja a korlátot?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14917) andorra


andorra
őstag

Sok kísérlet után, úgy tűnik, hogy a folder.jpg megoldás működik, de csak akkor, ha nem utólag kerül be a könyvtárba, hanem már az első betöltéskor. 400-500 pixelméret és 100 dpi az kb jó. Elsősorban tehát Dottorének köszönöm.

(#14918) themebuilder válasza andorra (#14917) üzenetére


themebuilder
senior tag

FASTJPG mappát és a gyökérben levő fájlokat töröld ki úgy próbáld meg!

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14919) Dottore válasza andorra (#14917) üzenetére


Dottore
addikt

500x500 px. 72 DPI.

(#14920) andorra válasza Dottore (#14919) üzenetére


andorra
őstag

Köszönöm. Ez valami hivatalos adat?

(#14921) Dottore válasza andorra (#14920) üzenetére


Dottore
addikt

Nem különösebben.

Sok program kiolvassa a borítót amit különféle méretben tud megjeleníteni, ha ekkorában használod, nem lesz nagy, sem túl kicsi a méret.

A dpi, dots per inch, illetve pont per hüvelyk, tehát amekkora dpi felbontású az adott kép, annyi pont van egy hüvelyken.
A nyomdai munkáknál 300 dpi, vagy 150 a standard. Ellenben a monitor felbontása a legtöbb esetben 72 dpi, semmi szükség a nyomdai felbontás használatára (pl. fájlméret).

Ha érdekel a téma akkor itt olvashatsz róla.

[ Szerkesztve ]

(#14922) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok.

Olyan problémám lenne, hogy a Clip+ -om két heti használat után kontaktos lett.

A fejes csatija "lötyög", és ilyenkor a bal csatorna hol érintkezik, hol nem.

Azt szeretném tudni, hogy szét lehet-e szerelni ezt az apróságot fizikai sérülés nélkül.

Hogy utána mi lesz, nem tudom. Gyanítom, hogy az íves burkolat a probléma. Nincs semmi, amin a csatlakozó biztosan felfeküdhetne. Ebből következik, hogy az érintkezők kihajtása is csak időlegesen szüntetné meg a problémát.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#14923) Slownz válasza TESCO-Zsömle (#14922) üzenetére


Slownz
senior tag

Keresd meg esetleg itt a fórumon dudika10-t, ő szerintem tud segíteni, potom áron.

(#14924) TESCO-Zsömle válasza Slownz (#14923) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Meg kérdeztem.

Azt mondja, Ő csak a lengődugón tudna segíteni. A Clip+ aljzata nem az Ő hatásköre.

Üdv.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#14925) themebuilder válasza TESCO-Zsömle (#14924) üzenetére


themebuilder
senior tag

Próbáld meg esetleg ezt!

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14926) TESCO-Zsömle válasza themebuilder (#14925) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Usankából van.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#14927) bwoay válasza TESCO-Zsömle (#14926) üzenetére


bwoay
nagyúr

egyre csak javulnak az esélyeid :D

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#14928) PHM válasza TESCO-Zsömle (#14922) üzenetére


PHM
addikt

El kell, hogy keserítselek.
Valószínűleg a fülhallgató csatlakozó egyik forrasztása engedett el.
(Jó esetben. Mert ha a réz fólia is lejött a nyákról, akkor nagy baj van.)
Ráadásul a lejátszó szétszedése sérülés nélkül lehetetlen küldetés.
Házi körülmények között legalábbis.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#14929) TESCO-Zsömle válasza PHM (#14928) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

:O

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#14930) sid87


sid87
senior tag

MyAudio Blade-ről valakinek vélemény? :)

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#14931) Slownz válasza sid87 (#14930) üzenetére


Slownz
senior tag

A márkából kiindulva nem hinném, hogy jó választás lenne. Ilyesmi áron inkább a Sandisk Sansák felé kacsintgatnék, vagy esetleg kicsit drágábban valami Sony.

(#14932) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok.

bocs hogy ide...

sony nw-s202f, ehhez keresem a szoftverét vagy olyan progit, amivel neki megfelelő formátumba tudom konvertálni az mp3-at, mert azt nem ismeri fel.

Aurea mediocritas

(#14933) bwoay válasza AXisBOLD (#14932) üzenetére


bwoay
nagyúr

ha rákeresel Sony nw-s-re, akkor viszonylag gyorsan rálelsz arra a postomra, amiben írom, hogy én az enyémet a voidmp3 nevezetű alkalmazással bírtam működésre.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#14934) ranger69


ranger69
tag

Sziasztok!
Régi iAudio U2-sem helyett keresek lejátszót. Legyen pici és könnyű, mp3 formátum nekem bőven elég, rádió nem érdekel, ami fontos, hogy jól szóljon. (Max 20eFt-ig) Amiket nézegettem: Sony NWZ sorozat, Philips GoGear, SAMSUNG YP-U6. Ezek, hogy szólnak a Sansa Clip pluszhoz képest?
Az itt ajánlott Clip+ lejátszót meg lehet valahol hallgatni, sajnos a nagy áruházakban ilyet nem láttam kirakva. Megvenni hol érdemes?
Sennheiser cx300-II fülhallgatóm van, azzal milyen a hangminősége? Milyen füles ajánlott hozzá?
Előre is köszönöm, ha valaki segít azzal, hogy megossza ez irányú tapasztalatait.

(#14935) Vukmuty


Vukmuty
csendes tag

Sziasztok

MP3-as lejátszót szeretnék venni.Főleg nyelvtanulásra használnám.Jó ár/érték arányú termékek érdekelnének max 10 e Ft-ig.Legalább 4GB memóriával.Előre is köszönöm a segítségeteket :)

(#14936) Dottore válasza ranger69 (#14934) üzenetére


Dottore
addikt

Pár oldallal ezelőtt pufajkasmir kérdezte ugyanezt.

Vele megjárattuk a poklot (mondtuk neki, hogy vegyen Clipet), ezután viszont szerencsésen rátalált az ő mennyországára (Sony). Érdemes átolvasnod a regényes kalandot okulás céljából, másrészt meg benne lesz a válasz a kérdésedre.

[ Szerkesztve ]

(#14937) Dottore válasza Vukmuty (#14935) üzenetére


Dottore
addikt

Esetleg itt.

Az a 10 ezer karcsú lesz. Ennyiért tuti nem lehet speckó cuccot venni. Gondolom nyelvtanuláshoz más kívánalmak is kellenek mint a sima zenehallgatáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#14938) themebuilder válasza Vukmuty (#14935) üzenetére


themebuilder
senior tag

Esetleg SanDisk Sansa Fuze+ (4GB) 13000Ft körül van, pár hete még 8000Ft alatt kapható volt.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14939) andorra válasza bwoay (#14933) üzenetére


andorra
őstag

Azért ez több mint ciki, hogy konvertálni kell rá az mp3-akat?

(#14940) jozsi252 válasza themebuilder (#14938) üzenetére


jozsi252
veterán

Nézegettem ezt énis, ezen az oldalon, de h-h az electro ennyivel olcsóbb mint a többi, mert néztem hogy másba is nagyon jó áraik vannak, így ez sztem valahogy érthetetlen hogy lehet 10k-val olcsóbb min a többinél.

iPhone 13 Pro Max

(#14941) ranger69 válasza Dottore (#14936) üzenetére


ranger69
tag

Olvastam a fórumot, ezért is kérdeztem, hogy tud-e valaki egy olyan helyet, ahol a clip+-t meg lehet hallgatni, mivel megoszlanak a vélemények a hangminőségét tekintve. A clip+ Sennheiser cx300-II párosra továbbra is kiváncsi lennék, illetve hogy milyen fülest ajánlotok hozzá.

(#14942) PHM válasza ranger69 (#14941) üzenetére


PHM
addikt

Ha minden kötél szakad, az enyémet Budapesten kipróbálhatod.
Ezt leginkább egy már ismert, saját fülessel érdemes megejteni.
Mivel nem vagyok vájtfülű, a hangminőségéről nem tudok objektíven nyilatkozni.
Jómagam egy noname (de szvsz nem rossz) in-ear fülessel használom,
s meg vagyok elégedve a hangjával.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#14943) Dottore válasza ranger69 (#14941) üzenetére


Dottore
addikt

Konkrét helyet nem tudok de itt a fórumon biztos akad valaki a közeledben.
Ha Veszprém, akkor jól elveszem a barátnőmtől és meghallgathatod.

(#14944) AXisBOLD válasza bwoay (#14933) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi, ehhez nem találtam normális linket.

de megoldottam a sony saját szoftverével, nem olvastam sok jót róla, de nekem nincs vele bajom. pláne hogy nem az enyém a ketyere, sokat nem fogom használni.

Aurea mediocritas

(#14945) bwoay válasza andorra (#14939) üzenetére


bwoay
nagyúr

én már rég meg is szabadultam tőle rég, de ez annak idején (mármint amikor megjelent) magától értetődő dolog volt. ugyanakkor emlékeim szerint nem is konvertált ám, csak beágyazta az mp3-at valami módon a sony ökör DRM-mániája miatt.
mindegy, a voidmp3 egy egész életképes megoldásnak bizonyult, a lejátszóra másolt, onnan indítható exe file egy file-böngészőt nyitott meg, oda berántva már fel is pakolta a zenéket. mérföldekkel jobb megoldás, mint szarakodni a gyárilag mellékelt Sonic Stage nevű borzalommal.

AXisBOLD:
ja, ha nem a tied, akkor túrjon utána a gazdája :)
amúgy az általam használt voidmp3 1.10-et bármikor a rendelkezésedre bocsátom.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#14946) andorra válasza ranger69 (#14934) üzenetére


andorra
őstag

A fülhallgatóknak külön topikja van itt nézz szét. A CX300 II nem ideális választás, a tesztek alapján.
A Clip+ és Fuze+ hangminőségét ebben az árkategóriában a legjobbnak tartják, én személy szerint, rendkívül jónak, némi audiofil múlttal a hátam mögött.. Akkor érdemes meghallgatnod, ha olyan alternatívával rendelkezel, hogy jóval nagyobb összeget is rá tudsz szánni a lejátszóra, mert csak akkor találhatsz ezeknél még jobbat.

[ Szerkesztve ]

(#14947) ranger69 válasza andorra (#14946) üzenetére


ranger69
tag

Köszönöm a válaszokat. Akkoriban, amikor vettem a cx300-II-t, a fülhallgatós topikban ezt ajánlották sokan. Te milyen fülessel hallgatod?

PHM: Budapesten merre felé lenne esetleg neked jó?

(#14948) PHM válasza ranger69 (#14947) üzenetére


PHM
addikt

A belvárosban lakom, úgyhogy a metróvonalakon elérhető vagyok.
Kérek egy linket egy általad ismert zeneszámhoz.
(Zenei téren gourmand vagyok, nem biztos, hogy tetszene a repertoárom.)
Philips Gogear Vibe van még a háztartásban, azt is meg tudom mutatni.
Általában délután-este vagyok szabad.
A többit privátban.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#14949) andorra válasza ranger69 (#14947) üzenetére


andorra
őstag

A legjobb amit kipróbálhattam, az a fejhallgatóm (HD650), de egyébként egy ajándékba kapott nem tudom milyen típusú Sennheiserrel, ami bizonyára gyengébb mint a CX 300 II. Mivel főleg hangoskönyveket hallgatok, arra ez is jó. Viszont a napokban rendeltem egy BRAINWAVZ M2-t, hogy néha zenét is tudjak hallgatni.

(#14950) ranger69 válasza andorra (#14949) üzenetére


ranger69
tag

Köszi, PHM-nek is. Rendeltem egy Clip+ playert, délután megyek érte, remélem tetszeni fog.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.