Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14651) Shufny válasza boxeralso (#14649) üzenetére


Shufny
őstag

Na, csak eljutottunk a "nincsen mélye" állítástól, a "metrón nincs élet mélykiemelés nélkül" kijelentésig. A kettő nagyban különbözik.

(#14652) csyo válasza veector (#14633) üzenetére


csyo
senior tag

amazonon vettem, nem boltban.

az elado tok korrekt, és gyors volt.
Ezek után kuldjem vissza, h rossz? Én ejtettem le, én hibám:-S

Legyen szép a napod!

(#14653) boxeralso válasza Shufny (#14651) üzenetére


boxeralso
csendes tag

és lévén hogy az mp3 lejátszóinkat 80-90%-ban városban használjuk, autók és metrókocsik robaja közepette teljesen világossá válhat hogy miért nem ajánlatos mp3 lejátszó a sandisk. ... mert erőtlen, kevés és egy picit nagyobb fejhalgatót már nem hajt ki... boooring

(na de amúgy jó hogy figyelmeztetsz, sajnálatosan eltérített a beszélgetés a valóságtól, szóval hogy tisztán lássunk nem vagyok megelégedve studió körülmények közepette a sandiskel egy cowon, vagy sony vagy meizu vagy egy ipod classic mellet, de nekem nyilván rossz a hallásom. shajnos. és számomra a sandisk mély erőssége mellet a minősége is kifogásolható)

SONY STR-DA1200ES; Bartfay Audio TQWT3; Sennheiser HD 555

(#14654) veector válasza csyo (#14652) üzenetére


veector
senior tag

Ja úgy más. Akkor inkább ne.

boxeralso: jaigen a cowonok meg a meizuk meg alkalmazkodnak a város zajához és kiemelnek bizonyos tartományokat. hagyjukmár látszik hogy vagy gyári fülessel használtad a clip+-t vagy egyáltalán nem. lehet, hogy egy cowonnak jobb hangja van, de az árkülönbségen veszel egy sokkal job fej/fülhallgatót és sokkal nagyobb lesz a hangzásbeli különbség is.

[ Szerkesztve ]

(#14655) Shufny válasza boxeralso (#14653) üzenetére


Shufny
őstag

Na de az máris szubjektív vélemény, hogy muszáj-e mélykiemelés utcán vagy sem. Míg az, hogy "nincs mélye" egy teljesen objektív tény. Az-az az első szíved joga, de a másik egy bizonyíthatóan hamis állítás.

(#14656) schawo válasza boxeralso (#14653) üzenetére


schawo
titán

Hidd el, én sem használok Sandisket. De nem azért, mert nem emeli ki a mély tartományt, hanem mert jóval drágábban léteznek jobb lejátszók, amelyek valamivel tisztább, transzparensebb, részletesebb hangzást kínálnak. Ezzel mindenki tisztában van.

De szerinted mi a jó lejátszó 10-15ezer forintért? Mert amiket emlegettél, azok nem egy ligában fociznak egy Clippel.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14657) zeg válasza boxeralso (#14619) üzenetére


zeg
senior tag

Creative Muvo-t használok, de a nőlény kapta az új sony-t, én pedig tesztelgettem, kikapcsolt EQ-val. Összehasonlítási alap az usb-s creative xfi HD
A Muvo is szutyok hozzá képest, a sony egy hajszállal kevésbé hulladék.A lényeg hogy mindkettő játékos siralmasan gyenge. Még keresem a megfelelő lejátszót.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#14658) schawo válasza zeg (#14657) üzenetére


schawo
titán

Milyen fülessel hasonlítottad össze? Meg tudod fogalmazni, mivel volt gondod? Részletesség, színpad nagysága/pontossága, dinamika, egyenletesség, sávhatároltság, kimenő teljesítmény/hangerő? Mert a X-Fi HD-nál szarabbnak lenni, az durva.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14659) N Miklós


N Miklós
csendes tag

Sziasztok.Milyen fülest tudnátok ajánlani?Szinte csak disco-s zenét halgatok.Szóval jók legyen a mélyek,és dinamikus.Vagy nem tudom hogy hívják,nem vagyok jártas ebben,éppen ezért fordulok ide. :C
Üdv:Miki

(#14660) Slownz válasza N Miklós (#14659) üzenetére


Slownz
senior tag

Szerintem a topicot is elnézted :)

(#14661) N Miklós válasza Slownz (#14660) üzenetére


N Miklós
csendes tag

Link?Lehet lustának tünök,de én nem találtam ilyet.
Köszi

(#14662) Tomi_Sci válasza N Miklós (#14659) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Itt kérhetsz tanácsot
Persze, csak ha nem fejhallgatót szeretnél

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#14663) N Miklós válasza Tomi_Sci (#14662) üzenetére


N Miklós
csendes tag

thx

(#14664) DBAtti válasza DBAtti (#14637) üzenetére


DBAtti
aktív tag

UP!
- ???

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#14665) Tim82 válasza DBAtti (#14664) üzenetére


Tim82
nagyúr

Sima D2-m van (a firmware sem D2+), elvileg ma este XP-s gép közelben leszek, megnézem, hogy tudom-e reprodukálni a hibajelenséget és ha igen, van-e rá megoldási ötletem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#14666) Henker2


Henker2
addikt

Üdv! Milyen MP3 lejátszókat tudtok ajánlani max 12-13K-ig? Legalább 4G memós legyen, elvileg az sem baj ha filmet lejátszik, de elsődlegesen zenére kellene. Imádom a tiszta, jó hangzású zenét, úgyhogy olyat ajánljatok már ami szépen is szól.

Köszi

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#14667) Slownz válasza Henker2 (#14666) üzenetére


Slownz
senior tag

Ilyen áron tökéletes választás: Sandisk Sansa Clip+ vagy Fuze, annak függvényében, hogy pontosan milyen igényeid vannak.

(#14668) Henker2 válasza Slownz (#14667) üzenetére


Henker2
addikt

Miben különbözik a kettő? A Sandisk Sansa Clip+ jól hangzik

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#14669) Tomi_Sci válasza Henker2 (#14668) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Néztél róluk képeket? :U

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#14670) Slownz válasza Henker2 (#14668) üzenetére


Slownz
senior tag

Van róla egy leírásom, priviben elküldöm.

(#14671) PHM válasza Tomi_Sci (#14669) üzenetére


PHM
addikt

Azt írja, hogy: "Dedicated Volume Buttons: No" Szerintem meg yes.
A Clip Plus-nál legalábbis.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#14672) tariattila válasza PHM (#14671) üzenetére


tariattila
veterán

a dedikáltat arra értheti, hogy CSAK hangerő.....

a tekerentyű meg ugye többfunkciós... (amúgy dedikált ha úgy nézzük)

(#14673) PHM válasza tariattila (#14672) üzenetére


PHM
addikt

A Fuze-ot nem ismerem ebből a szempontból, de a A Clip Plus
bal oldalán van ugye egy "+ -" gomb, ami tudtommal csak a hangerő
szabályozására hivatott. Erre utaltam.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#14674) tariattila válasza PHM (#14673) üzenetére


tariattila
veterán

upsz... akkor elírták... fuze-on nincs ilyen :F

(#14675) Tim82 válasza Tim82 (#14665) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egy HP nc2400 subnotebook (XP SP3-mal) teljesen jól felismerte a D2-m, úgyhogy csak tippem van, hogy az esetedben az adott USB-portnak lehet valamilyen nyűgje.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#14676) pufajkasmir


pufajkasmir
csendes tag

Sziasztok!

30k + 15k (mp3+füles) körül szeretnék venni valami olyan mp3 lejátszót aminek kifogástalan a hangja. milyen kombót tudnátok nekem javasolni? (ha olcsobb az nem baj :) )

nem baj ha nem tudok rajta filmet nézni :D az aksia bírja nagyon sokáig az a lényeg, meg a hangja legyen szép.

városban használnám bkv-záshoz utazáshoz, nagyobb túráknál motorozáshoz (ezt kérlek ne kifogásoljátok, tudom hogy veszélyforrás de leszarom) a lényeg hogy zajos körülmények közepette használgatnám, mindenféle zenei stílusra (jazz, elektronikus, népzene, d'n'b, indie..)

:R :R :R
H

[ Szerkesztve ]

(#14677) DBAtti válasza Tim82 (#14675) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Köszönöm, hogy megnézted! A port biztosan jó (pendrive-ot felismeri és működik is vele).
De mivel ritkán járok otthon annyira nem zavar XD. Csak most már piszkálja a csőrömet nagyon. Fórumokon van hasonló hibajelenség leírva, de nem találtam rá a megoldást. :(

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#14678) DBAtti válasza pufajkasmir (#14676) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Most elfogult leszek nyilván, de azt mondom: Cowon D2 2GB + memkari 7k - azannya de jó árban van :Y, nemrég még Kínából rendeltem inkább Class 10 Transcendet. Vagy nagyon hasonló de újabb Cowon C2 + MicroSD és ezek mellé mondjuk egy Xears füles innen a fórumról 8k körül. A D2-es egy nagyon jó kütyü, de már régi konstrukció, a C2 kvázi az utódja, szépeket lehet olvasni neten, de élőben még csak nem is láttam. Nagyjából ugyanazt tudja, mint a D2, és vannak benne + szoftveres fícsörök.

A füles árából lehet inkább a lejátszóra csoportosítanék át, de majd a fülhallgatóguruk megmondják a tutit. A lejátszó mellé érdemes venni memkarit, azzal együtt meg éppen benne vagyunk a megszabott keretben. Persze ha nem ragaszkodsz az újhoz, itt PH!-n jó dolgokat lehet találni.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#14679) macera2


macera2
aktív tag

Üdvözlet mindenkinek!
Kezdem beüzemelni a SansaClip+ -omat. User Manual letöltve, átolvasva. A belső kártyával minden OK, a külső, Micro SD kártyával van gondom.
Konkrétan: ha az USB mód UTP, akkor nem tudok mappát, v. fájlt áthúzni az u.n. external USD Card-ra. .Nincs írási engedély a kártyára (write permission). Ha az USB mód MSC, akkor működik az áthúzás, minden mappa, fájl megjelenik a külső kártyán, -a PC Sajátgép szerint- és pl. VLC-vel le is tudom játszani, de -bontva a PC kapcsolatot-, a Sansa üresnek mutatja a külső kártyát. Ha valakinek van javaslata a megoldásra kérem küldjön egy kis helpet. :Y

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#14680) Shufny válasza DBAtti (#14678) üzenetére


Shufny
őstag

Tekintve, hogy a fülhallgató sokkal jobban számít a hangminőség szempontjából én a másik irányba javasolnám az eltolást. Csak a Sansa -knak nem erőssége az üzemidő.

Szerintem legjobban egy Clip+ és egy GR07 kombóval járna. Ha ragaszkodik a felálláshoz, akkor Xcape IE és valami lejátszó a maradékból. (pl egy Cowon)

(#14681) Slownz válasza pufajkasmir (#14676) üzenetére


Slownz
senior tag

Ez mondjuk csak az én véleményem, de én inkább többet költenék a fülesre és kevesebbet a forrásra. Inkább ajánlanék egy komolyabb fülest és egy "gyengébb" lejátszót. Konkrét márkát azért nem tudok mondani, mert annyira nem ismerem lejátszók terén a 15-25k-s ársávot, de valaki tuti tud valamit mondani.

(#14680) Shufny: Pont megelőztél :P

[ Szerkesztve ]

(#14682) Tim82 válasza DBAtti (#14677) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szívesen. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#14683) DBAtti válasza Shufny (#14680) üzenetére


DBAtti
aktív tag

hmm, le vagyok maradva, ez a GR07 és DBA, DBA2 - névrokon, kell :DDD - eddig teljesen ismeretlen volt előttem. Hááát ami az árát illeti... Azért 30k-15k füles-player arányt már kicsit erősnek érzem. Nem hozza ki a nagyon Sansák gyengeségeit? Másrészt a tízezres kategóriáig eléggé könnyen amortizálódnak a fülesek, ha az embernek 1-2 évente cserélni kell, nem fektetnék bele 30k-t... Ezek mennyire strapabíróak? Ebben már az is benne van, hogy érdekel mi lehet a mostani fülesem utódja ;]

Azt mondanám egy fórumon kell vadászni egy alkalmi vételt -Sony, Cowon, megfelelő generációs iPod 15-20k értékben- és hozzá egy ilyen csodafülest.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#14684) Shufny válasza DBAtti (#14683) üzenetére


Shufny
őstag

Nincsenek akkora gyengeségei a Sansa -nak, hogy jobban számítson a füles gyengeségeinél. Ha érdekel megmutathatom a Brainwavz B2 -t. (u.a. mint a DBA-02)
Hogy milyen sűrűn halnak, az majd kiderül. 1-2 évente általában kábel miatt kell cserélni. Ha vigyáznak rá, akkor bírják. Amióta tokban tartom őket, egyetlen fülesem sem halt meg, de igaz még egyik sem öreg. Sennheiser MX400 -am 4 évig volt rendszeresen használva, és még mindig tökéletesen működik.

A füles törvényszerűen jobban meghálálja a ráfordítást. Konkrét jó ajánlatok változtathatnak ezen, vagy ha pont olyan összegért szeretne venni valaki, ahol nincs valami best-buy.

[ Szerkesztve ]

(#14685) zeg válasza schawo (#14658) üzenetére


zeg
senior tag

Szine mindennel, ami felsoroltál, gondom volt, a hangerővel nem. Creative HQ 1700-as fejhallgatót használtam a próbához, de akkora a különbség a hangkártya javára, hogy az 'alap' CX300II-n is hallom a különbséget. :(
Az USB-s Xfi HD-t, vagy csak a 'sima' usb-s Xfi-t hallottad?

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#14686) pufajkasmir válasza DBAtti (#14678) üzenetére


pufajkasmir
csendes tag

húha, ez így elsőre nagyon nagynak tűnik (cowon c2), nekem az ilyen kínai bumfordi tamagocsikat juttatja eszembe. :D nagyon vastag.
néztem ugyanebből a márkából Cowon iAudio 9-et. erről mit lehet tudni, van olyan jó hangja mint az említett d2-nek?

[ Szerkesztve ]

(#14687) DBAtti válasza pufajkasmir (#14686) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Erről sajnos nem tudok nyilatkozni. Nagyon halovány emlékeim mondatják, hogy egy olcsóbb megoldás van benne, mérget nem kell rá venni. A tamagocsit azért kikérem magamnak és a lejátszómnak, valamint a C2-nek is :P , közelről nagyon jól tudnak kinézni, de ez már ízlés kérdése. Nekem vannak ilyen gyengéim, hogy a 231PRO-t is szépnek tudom látni ;]
Ami igaz az igaz, nem épp a legvékonyabb lejátszó, még a H10-esem is vékonyabb nála egy kicsit.

És itt emlékeznék meg arról, hogy az iRiver H10 külsőre mennyire hihhetetlenül eltalált minőségi lejátszó a szememben. Értelmes méret, FÉM ház, pár gombbal nagyon könnyen lehet kezelni GYÁRI szilikon tokjában -mert az JÁR hozzá-, és a gombok könnyen eltalálhatók, mert pont jó méretűek, nem mint a bolha pöcsén a pattanás. RockBox-szal kb minden formátumot lejátszik. IMÁDOM, minőség mindenhol! Szóval minden vágyam, hogy egy nagyon hasonló lejátszó egyszer kijöjjön még bővíthető flash memóriával, hosszabb üzemidővel, és kicsit jobb hanggal (mélyben emel EQ nélkül is). :R

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#14688) pufajkasmir válasza DBAtti (#14687) üzenetére


pufajkasmir
csendes tag

anno volt a kezembe ilyen H10 de az még a discman-ek korva volt. :) jó kis cucc volt az biztos

visszaolvasgattam itt a fórumon és elég nehézkes dönteni, szinte csak kompromisszumos megoldásokat látok :(
a sandisk sansáknak sokan szídják a hangerejét/minöségét, habár nekem a fuze külsőre és kezelésre tetszik, de a hangját gyanusan sokan oltogatják :DDD
a cowon C2 hatalmas, az iAudio 9 külsőre tetszik a hangjával kapcsolatban vannak kérdőjelek.
most leginkább a Sony NWZ-A844 van játékban, dehát az is nagyon nagy

a D2 kezelése szörnyűségesnek tűnik :P meg vastag is. találtam egy meizu m3 nevü nagyonvékony playert is amiről nagyon sok videó an a youtube-n és nagyon tetszik, dícsérik a hangját is csak az a baj hogy szerintem nincs a magyar piacon.

hát mit mondjak, nagyon meglepő hogy ilysen nehéz mp3 lejátszót találni. azt hittem hogy kb találok egy Sony NWZ-B152F méretű igényes darabot, ami kicsike jó a hangja. (nem lötykölődik futás közben a zsebemben) stb... :(

[ Szerkesztve ]

(#14689) pufajkasmir válasza pufajkasmir (#14688) üzenetére


pufajkasmir
csendes tag

asszem egyébként az lesz hogy még gyúrok valami okostelefonra aminek kielégítő a hangja.

[ Szerkesztve ]

(#14690) pufajkasmir válasza pufajkasmir (#14689) üzenetére


pufajkasmir
csendes tag

...nah találtam meizu m3-t meg látom hogy sokan írnak itt a fórumon róla de basszus :DDD kattog számváltáskor. :DDD sírok.
na köszönöm a segítséget, ha van valami kmpromisszum mentes ötlet egy kicsi kiskijelzős jóhangú mp3 lejátszóra akkor azért írjátok meg :)

:R :R :R

(#14691) Dottore válasza pufajkasmir (#14690) üzenetére


Dottore
addikt

Nem értem a Clip miért nem jó neked. Pont ideális számodra. A hangerővel semmi gond nincs. Régiót váltasz és nincs korlátozás. Ha ezután is kevés, akkor ott fülészetre kell menni. Olcsó és szépen szól. Könnyű cipelgetni, ha törik nem kár érte. Veszel hozzá egy frankó fülest és kész.

(#14692) schawo válasza pufajkasmir (#14688) üzenetére


schawo
titán

Hallgass meg egy Fuze-t, és akkor elé tudod dönteni, hogy tetszik a hangja vagy sem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14693) tariattila válasza Dottore (#14691) üzenetére


tariattila
veterán

pont ezt akartam mondani :C

(#14694) andorra


andorra
őstag

Segítséget kérnék, mert nem tudom, hogyan tudnám az "Mp3 tag" programmal (vagy akár másikkal), azt az egyszerű feladatot megoldani, hogy a könyvtárnév legyen az album neve, a benne szereplő fájlnevek pedig a számcímek?

(#14695) Dottore válasza andorra (#14694) üzenetére


Dottore
addikt

Gondolom azt szeretnéd ha automatikusan történne az átnevezés.

Tag&Rename

Ebben van olyan lehetőség, hogy a már kitöltött számok címeire át tudja nevezni a fájlneveket és fordítva. Megadhatsz szűrőket is, hogy pl. minden space, vagy bizonyos karakterek legyenenek lecserélve, stb.

[ Szerkesztve ]

(#14696) themebuilder válasza pufajkasmir (#14688) üzenetére


themebuilder
senior tag

A Sandisk Sansa-k hangereje szerintem megfelelő. A "gondot" az okozza, hogy sokan EU (hangerőlimit korlátozás van) beállításokat használnak az US helyett így halkabb a lejátszó.

Persze ez nem ok nélkül van: az EU próbálja megóvni a hallásod. Ahogy idősödik az ember, úgy romlik egyre jobban a hallásunk.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14697) schawo válasza themebuilder (#14696) üzenetére


schawo
titán

Fordítok: Az EU nettó idióta. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14698) Dottore válasza schawo (#14697) üzenetére


Dottore
addikt

Ez egy hasznos jogszabály.

Akinek túl halk, életkortól függetlenül, ott valami gond van. Másrészt a zene nem lesz jobb attól, hogy hangosabban hallgatod, csupán a hallásod lesz rosszabb.
Tudom, hogy fiatalon beleszarik az ember, de gondolj arra, hogy ha nem figyelsz erre, később jó eséllyel már pont akkor nem fogod tudni élvezni, mikor a leginkább igényed lenne rá.

[ Szerkesztve ]

(#14699) schawo válasza Dottore (#14698) üzenetére


schawo
titán

Minden fülhallgató más tulajdonságokkal rendelkezik. Más impedanciával, más hatékonysággal. Egyik hangosan szól, másik halkan. A Galaxy S-em brutális kimenő teljesítménnyel rendelkezik, mégse süketülök meg tőle, mert az embernek van egy olyan képessége, hogy tudja használni a hangerőszabályozót. A hardveres képességek felszabadításával most 600 Ohmos fejhallgatóval használom a vonaton, majdnem maximális hangerőállásnál. Most akkor megsüketülök? Gondolom sejted, hogy nem. A Galaxy S-nél az EU-nak sikerült elérnie, hogy a cucc alapból szarul szóljon, hiszen vissza kellett venni a brutális teljesítményből, ami dinamikaveszteséggel is járt, tehát minden fülesen szarabb lett. Amúgy a Clip is ugyanígy dinamikahiányos EU beállítással.

EU megvédte a fülemet, vagy a tiédet? Nem! A sajátját mindenki maga védi meg. 30 éve elhagytam az óvodát, és még élek, szerintem tudok magamra vigyázni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14700) andorra válasza Dottore (#14695) üzenetére


andorra
őstag

Köszönöm a tippet, megpróbálok magamtól rájönni a megoldásra, de ha továbbra sem sikerülne, privátban rákérdezek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.