Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15951) magic_screen válasza looser (#15949) üzenetére


magic_screen
csendes tag

Ti mivel hallgattok FLAC-ot az otthoni HiFi-n? Milyen lehetőségek, készülékek vannak amit rá lehet dugni a már meglévő sztereó erősítőre? Számítógép kizárva :)

(#15952) Bodor válasza Daert (#15948) üzenetére


Bodor
veterán

A Sennheiser CX sorozat felett már kicsit eljárt az idő hangzásban. A Fuze-ból sokkat többet ki lehet hozni egy jó fülessel, már ha érdekel a dolog és van rá keret is. Ha a[megfelelő topicban ] visszaolvasol 2-3 oldalt,akkor remek ajánlásokat találsz.

(#15953) Bodor válasza looser (#15949) üzenetére


Bodor
veterán

Ha nem ragaszkodsz a Fuze+-hoz, akkor a sima 2 Gb-os Fuze itt a prohardveren is megvehető ( refurbished változat, 3 hó garanciával) 10K alatt ( hangminőségben ugyanazt adja) , és máris spóroltál 10K-t,amit elkölthetsz egy jobb fülesre, mint a hozzáadott! :K
Sima Fuze-ban van mappanézet, gondolom a plusz-ból sem vették ki.

(#15954) Bodor válasza magic_screen (#15951) üzenetére


Bodor
veterán

Ha már a hordozható lejátszók topicjában tetted fel a kérdést, gondolom egy ilyesmit szeretnél rákötni az erősítőre. Nem tudom milyen lejátszód van, de egyszerűen kell venni egy hozzáillő LOD ( LineOutDock) kábelt, és már mehet is a lejátszás.

(#15955) bigmasterg válasza magic_screen (#15951) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ha pc-t nem akarsz, akkor esetleg megpróbálhatsz egy logitech squeezebox-ot.
(.. és van digit coax kimenete is, szóval dac-al is OK lesz.)

[ Szerkesztve ]

(#15956) themebuilder válasza looser (#15949) üzenetére


themebuilder
senior tag

Igen van, de a legfrissebb Firmware-t fel kell hozzá rakni.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15957) looser


looser
addikt

Daert: MDR-NE2, egy kb. 2 éves Sony fülhallgató, szürke gumi nyakbaakasztóval. Nem volt drága, de nem is szeretnék komolyabbat, nekem tökéletesen megfelel :B

magic_screen: számítógépben Infrasonic Quartet hangkártya van, mely egy régi HK 3250 erősítőre és két Tannoy Mercury F2-re megy tovább. Ha külön hallgatok zenét, azt Asus Oplay végzi; a hdmi a tv-re megy, és a legolcsóbb Kácsa rca összekötő megy az erősítőbe. A zenék egy 640-es 2,5"-os Samsung külső hdd-n vannak. Az erősítő, hangfalpár és hangkártya mind használtan lett véve az avx.hu fórumáról :-)

Bodor: szeretném a teljes garanciát és a maradék 6GB-ot a gyári kapacitásból, ezért nem venném meg a refurbished holmit. Az ajánlat egyébként jó, de azon a tizesen nem múlik, ezt is évekre tervezem :-)

themebuilder: köszönöm a tippet!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15958) Daert válasza Bodor (#15952) üzenetére


Daert
őstag

Egyenlőre marad ez,a következő meg valszeg egy fejhallgató lesz.Bár elég buci fejem van,lehet bután állna,viszont az nem esik le és a hangja is standard mozgáskor.Nem úgy mint az in-ear fülesek amik lötyögnek,legalább is nálam,menet közben.Viszont ezek meg kisebb helyet foglalnak,könnyebb velük mozogni.Át is nyargalok a fejhallgató topikba hátha van valami izgi téma.

looser :Szerintem azt a szintet a gyári fülese is hozza.

[ Szerkesztve ]

(#15959) looser válasza Daert (#15958) üzenetére


looser
addikt

De ez kényelmesebb, pont azért vettem, mert nyakbaakasztós. Az új lejátszó pedig a + 32GB miatt kell ;]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15960) Daert válasza looser (#15959) üzenetére


Daert
őstag

Nekem elsősorban a Flac,a bővíthetőség és a minőség miatt kell amit ebben az árkategóriában (20K alatt) talán csak ez a lejátszó tud.

(#15961) btb300


btb300
csendes tag

Sziasztok!

FiiO termékekről van valakinek tapasztalata? Az erősítőikről jókat olvastam, de én egy LoD kábelt szeretnék a Walkmanemhez, és kíváncsi vagyok, megérné-e beruházni rá. Az ALO audio kábele kicsit borsos árúnak tűnik, ráadásul a gyártó honlapján már nem is találom.

(#15962) tomi0816


tomi0816
tag

Ipod shuffle vagy Sony NWZ-A815?
Most épp egy Sony NWZ-A815 mp4 lejátszóm van:
http://www.sony.hu/product/nws-a-series/nwz-a815
és nemtudom hogy lecseréljem-e Ipod shuffle-re mert nekem főlleg a hangzás számít videó nemkell és nemtudom hogy az ipod hangzása jobb vagy esetleg nemis jobb...

(#15963) themebuilder válasza tomi0816 (#15962) üzenetére


themebuilder
senior tag

Szerintem inkább marad a Sony-nál!

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15964) SunSoul válasza magic_screen (#15951) üzenetére


SunSoul
tag

Én karácsonyra meglepem magam egy ilyennel. Kezdésnek nem szeretnék többet költeni, ez lesz az első hálózati lejátszóm.
Kétszer ennyiért a Marantz NA7004-et és Rotel RDG-1520-at szokták ajánlani, még feljebb a Musical Fidelity M1 CLiC-et.

[ Szerkesztve ]

(#15965) looser válasza SunSoul (#15964) üzenetére


looser
addikt

Hát ez valami nagyon kellemes, grat hozzá! :K
Tudom már, mire vágyom... :B

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15966) kNG


kNG
senior tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy sansa clip+-ot barátnőmnek születésnapjára, és nagyon örült neki, nagyon tetszett neki a hangzása is, maga a készülék is stb. minden klappolt...

Használta pár napig, azonban ma az arcomra fagyott a mosoly...

Ugyanis azt mondta, hogy alacsony a hangerő...erre közben megtaláltam itt a megoldást, resetelem majd neki, és átállítom Amerika régióra...

DE

Sajnos nem tart ki sokáig a kis sansa...kb. 2-3 óra zenelejátszás után lemerül neki...már kb. 3-adjára töltötte fel, és mindig lemerült neki ennyi zenehallgatás után...kissé el vagyok most keseredve...lehet ez attól hogy esetleg "nem töltődik fel normálisan" a készülék? Vagy firmware frissítés kéne neki? Esetleg az első pár töltés az ilyen, aztán áll be normális értékre a készülék?

Rockbox firmwaret tegyek neki rá? Ha teszek firmwaret rá, akkor a garancia nem vész el?

Eléggé el vagyok keseredve, mert ha az én kezemben történnek ezek a dolgok, akkor az nem zavar, visszaküldöm gariba, stb; de így igen kellemetlen hogy ráadásul ajándékba kapta tőlem, és nem működik normálisan.

A készüléket az edigital-ról rendeltem.

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#15967) Shia-ko


Shia-ko
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a korábbi segítséget, jelenleg egy J3 boldog tulaja vagyok. Még várom a fülest, hogy érdemben halljam mit is tud, viszont van valami ötletetek, hogy a .ape-pel mi lehet a baja? Elviekben tudja kezelni, és a beállításokat is, amivel készült (3.99-, high), de mégis érvénytelen file-nak írja.

Üdvözlettel: Gabi

(#15968) PHM válasza kNG (#15966) üzenetére


PHM
addikt

Gyanús, hogy hibás a lejátszó akkuja.
Mivel lítium akku van benne, azt nem kell formázni,
nem lesz nagyobb a kapacitása. Sőt, idővel apránként csökkenni fog.
Ha biztos vagy benne, hogy teljesen fel volt töltve,
akkor szerintem nem marad más, mint a garancia.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#15969) sid87


sid87
senior tag

Ma megjött a Sandisk Sansa Clip Zip lejátszóm. :)

Electrobox.hu-ról rendeltem, másfél hét múlva érkezett meg. Mondjuk e-mail-re nem válaszoltak, és már kezdtem furcsán nézni, hogy most mivan velük, de végül nem lett gond.

Tetszik a cucc, kicsit lötyög a vissza gomb, annyira nem para. Gyors, könnyű, bőven jó. :)

--> Viszont fura hogy lejátszásnál nem mutatja hogy mennyi telt el a számból, vagy hogy mennyi van vissza, vagy egyáltalán hogy hány perces a szám. Csak egy csík látszik hogy hol tart.. Valaki akinek van, vagy hallott valamit, nem lehet hekkelni rá ilyesmit? :S

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#15970) Piftuka


Piftuka
veterán

Bátorkodom ismételten, sokadszor feltenni a kérdéseimet...

Tényleg hálás lennék, ha valaki legalább pár szóra méltatna és válaszolna!

"Aquila non captat muscas."

(#15971) Bodor válasza Piftuka (#15970) üzenetére


Bodor
veterán

Nem mondom, hogy nagyok vagy különlegesek az igényeid -én is válogatós vagyok- de szerintem aki egy kicsit is ért hozzá, segítőkész, és sűrűbben jár ide a topicba, az már leírta amiben segíteni tudott. Nem olyan könnyű pontosan megfelelni a feltételeidnek, de szerintem erre már Te is rájöttél, főleg ha sokat nézelődsz a neten.

(#15972) Piftuka válasza Bodor (#15971) üzenetére


Piftuka
veterán

Félreértés ne essék, az eddigi segítséget köszönöm! (Eddig is megköszöntem.)

Viszont azon hozzászólások döntő többsége a SanDisk termékeinek ajánlására korlátozódott.

Én viszont azóta is figyelemmel kísérem ezt a topic-ot, és azt kell mondjam, hogy túl sokan panaszkodnak a mostanában vásárolt Clip+ készülékek akkumlátorának hibájáról.
Ezért szinte biztos, hogy nem fogok ilyet vásárolni, bármennyire is szimpatikus a készülék a többi szempontból.

Szóval, a legutóbbi, és többször megismételt kérdésem arra vonatkozott, hogy a korábbi feltételeknek megfelelő, maximum 20.000 forint körüli áron megvásárolható SONY, Creative és Philips MP3 (vagy MP4) lejátszók közül melyik ajánlható és miért!?

Melyik SONY modell számít jónak?

A Philips GoGear Raga és Vibe készülékek mennyire számítanak jónak hangminőség, minőség, kezelhetőség, stb. szempontjából?

Ezekről még senki nem írt.

"Aquila non captat muscas."

(#15973) kNG válasza kNG (#15966) üzenetére


kNG
senior tag

Jelentem a probléma megoldódott! Hosszabb töltés kellett neki (gondoltam én hogy ez lesz... :B ). A hangerő problémát is megoldottuk, kipróbáltam, felvettem max-ra North American, de téptem is ki a fülemből :) figyelmeztettem h ésszel hallgassa, mert eszméletlen hangerővel tud szólni ez a kis készülék! :)

Köszönöm a segítséget mindenkinek! :R

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#15974) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog

Nem tudom mi lehet a gond a Clip+ -k akksijával - hacsak nem user error ugye - de nálam semmi gond vele.

Hangerőhöz még egy apróság. Eleinte nekem is akadt vele problémám, a régió beállítások után is. Nevezetesen, h kevésnek találtam a basszust, illetve a környezeti zajok is a vártnál jobban behallatszottak. De, sikerült orvosolni a hibát. Nagyon egyszerű módon, mégpedig úgy, h nagyobb méretű gumiharangot pattintottam az in-ear fülesemre és úgy próbáltam ki. ...és azzal a lendülettel téptem is ki a fülemből, merthogy nem csak a hangja jött meg -még inkább- de, olyan basszus kezdte el döngetni a dobhártyám, h csk lestem. :Y

Szóval, akinek hasonló problémái lennének, ezt is vegye fel a lehetséges megoldások közé.
Megfelelő fülessel, saját ízlésre szabott beállításokkal, nagyon patent kis ketyere ez. :K

...elmúlik...

(#15975) Alg


Alg
veterán

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni javítás ügyben.

Öcsém Samsung P2-esének kontaktos lett a jack aljzata, szerintetek hol próbálkozzam a javíttatásával? Szétszedni elvileg nem egy nagy kaland, egy csavar meg kis óvatos feszegetés csak.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#15976) krino


krino
tag

hmm szerintetek melyik legyen? clip+ fehér, vagy a sima fuze? lehet a kettő között inkább az döntene melyik a tartósabb:D

(#15977) LightWolf0


LightWolf0
csendes tag

Sziasztok! MP4-et szeretnék venni, ami jó minőségben játssza le a zenéket, és a videókat is egyszerűen rá lehet tenni. Ha gombos, akkor a gombai ne kattanjanak nagyon. Ezt olyan 15 ezer Ft alatt szeretném megvalósítani, két lejátszó között vacillálok: Alcor Zed 5, és ALBACOMP BC-789. Szerintetek melyik a jobb, vagy esetleg tudtok még ezeknél is jobbat ilyen feltételek mellett? Most MYAUDIO CL185-öm van, ami már jócskán 3 éves, és videókat nem is tud lejátszani, ezért szeretnék egy új lejátszóra beruházni.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#15978) mrlujoak válasza Alg (#15975) üzenetére


mrlujoak
veterán

Nem néztem végig, de hátha ad egy kis alapot...

[link]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#15979) Alg válasza mrlujoak (#15978) üzenetére


Alg
veterán

Köszi, ezt láttam, de sajnos a jack aljzatot nem tudom saját kezűleg megjavítani... :(

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#15980) themebuilder válasza LightWolf0 (#15977) üzenetére


themebuilder
senior tag

Akkor azok helyett inkább vegyél egy olcsó Sandisk Clip+ vagy Fuze-t (Manufactured Refurbished verzió még olcsóbb)!

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15981) Peti66 válasza themebuilder (#15980) üzenetére


Peti66
senior tag

Sziasztok!
Kéne 1 kis Help. :B Sony NWZ A 826-ot rádugom az Usb-re,oszt akku töltés semmi.
Mi lehet a gond :F

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#15982) Shia-ko


Shia-ko
aktív tag

Esetleg valakinek ötlete?
Köszönöm mindenkinek a korábbi segítséget, jelenleg egy J3 boldog tulaja vagyok. Még várom a fülest, hogy érdemben halljam mit is tud, viszont van valami ötletetek, hogy a .ape-pel mi lehet a baja? Elviekben tudja kezelni, és a beállításokat is, amivel készült (3.99-, high), de mégis érvénytelen file-nak írja.
Köszi!

Üdvözlettel: Gabi

(#15983) jimmy74


jimmy74
őstag

Sziasztok.mp5-öst itt ebben a topicban tudtok ajánlani?12 éves Kisfiamnak venném úgy kb 10-15k-ért!Üdv!

[ Szerkesztve ]

WoT:jimmbo

(#15984) bigmasterg válasza jimmy74 (#15983) üzenetére


bigmasterg
addikt

Mp5-öst? :U

[ Szerkesztve ]

(#15985) jimmy74 válasza bigmasterg (#15984) üzenetére


jimmy74
őstag

Nem találtam olyan topicot. :( azért itt kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

WoT:jimmbo

(#15986) jimmy74 válasza jimmy74 (#15985) üzenetére


jimmy74
őstag

Na találtam de elég régi az uccsó hsz.Azért köszönöm.

WoT:jimmbo

(#15987) bigmasterg válasza jimmy74 (#15986) üzenetére


bigmasterg
addikt

Nem, de most komolyan, milyen lejátszót keresel?
Olyan nincs, hogy mp5ös. Esetleg mp4 (de ezt a kifejezést sem szeretem.)

PMP-t keresel? (Portable Media Player), ami videó lejátszásra is alkalmas ?

[ Szerkesztve ]

(#15988) mrlujoak válasza bigmasterg (#15987) üzenetére


mrlujoak
veterán

Én anno ilyet olvastam az mp5 lejátszó(k)ról...

Új MP4-és MP5-lejátszók a WebÁruházban

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#15989) bigmasterg válasza mrlujoak (#15988) üzenetére


bigmasterg
addikt

Akkor mégis van, de szerintem jobb a PMP, és a DAP név.

[ Szerkesztve ]

(#15990) jimmy74 válasza bigmasterg (#15989) üzenetére


jimmy74
őstag

Igen PMP-t keresek. :)

WoT:jimmbo

(#15991) Argos válasza jimmy74 (#15990) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Először is bocsánat, h belepofázok!
Csak nagyon érdekel, h egy 6. -7., ha nem késett- osztályos lurkónak, minek ilyen ketyere?
Nem bántás, meg szívózás akar lenni! Tényleg érdekel.

Nyilván más idők - '90 -voltak, de nekem ilyen idős koromban, persze a pulcsi, sál, sapka, zoknyi.. mellett leginkább a könyv volt a "sláger-ajándék". Fura mód, nagyon is örültem neki, és azóta is imádok olvasni.
Igaz, akkor ilyen műszaki cikkek nem forogtak még közkézen. Talán tetris.. :P
Ám, nem szedték el, -emiatt- nem is keveredtem verekedésbe, mert olyan cuccot vittem magammal a suliba, amire más ácsingózott volna. A jó kis kazettás walkman-ek is maximum kirándulások alkalmával kerültek elő. :K
So, tényleg minek?

...elmúlik...

(#15992) bigmasterg válasza jimmy74 (#15990) üzenetére


bigmasterg
addikt

Mennyiért?
Drágábban, okosabbak, telefon szerűek, OS-el:
Ipod touch, Samsung Galaxy S Wifi

(Vannak olcsóbb alternatívák is, csak mondj xy összeget.)

[ Szerkesztve ]

(#15993) korcsi


korcsi
veterán

Sziasztok!

Sansa Clip +-al kapcsolatban lenne kérdésem, kikapcsoláskor megjegyzi a lejátszási pozíciót? Nem csak számot, hanem számon belül is?

Napi 2x45 percet használnám, de ha beleszaladok egy órás mixbe akkor annak soha nem lenne vége :D

Köszi a válaszokat.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#15994) Argos válasza korcsi (#15993) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Szia!

Megjegyzi. :K

...elmúlik...

(#15995) jimmy74 válasza bigmasterg (#15992) üzenetére


jimmy74
őstag

Lejjebb irtam különben 10-15k.

WoT:jimmbo

(#15996) jimmy74 válasza Argos (#15991) üzenetére


jimmy74
őstag

Az én kisfiam nemhogy olvasni de még irni se tud mivel már 2 agyvérzésen esett át de nagyon szeret zenére elaludni meg itthon készitett bulik, mikulás meg hasonlók visszanézésére......ezért szeretnék egy ilyet.mp3-as már volt neki de tönkrement inkább most vennék neki egy PMP-t(nekem ez mp5)láttam már úgy kb 7k-tól kezdődnek csak elszeretném kerülni a nagyon nem ajánlott tipust.

WoT:jimmbo

(#15997) bwoay válasza mrlujoak (#15988) üzenetére


bwoay
nagyúr

egész ijesztő ez az írás, nekem totál "egy bolond százat csinál" érzésem van tőle, mert a totál helytelenül elterjedt megnevezéseket magyarázza a hozzánemértőknek úgy, hogy még jobban elterjedjenek. az mp4-et még valahol meg tudom érteni (bár már ott is akkorát ferdít szerintem...), de ez az mp5...
itt egy korrekt írás a témáról.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#15998) magic_screen


magic_screen
csendes tag

Alázatosan jelentem a Sansa Clip+ 7 órát bírt csak FLAC fájlokat lejátszva.
Ilyen sokat számít a kilobitpersec a fogyasztásnál.

(#15999) mrlujoak válasza bwoay (#15997) üzenetére


mrlujoak
veterán

Hehe, mp5 gun...

Egyébként én sem feltétlen tartom szerencsés névadásnak, csak tudod, azért az nem egyenlő azzal, hogy olyan nincs. Sok webshop árulja úgy...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#16000) Alg válasza bwoay (#15997) üzenetére


Alg
veterán

Hámmer van empé3 meg empé4, akkor az empé5 csak jobb lehet, mert nagyobb a szám rajt'

Tudod, mint p3-p4-p5-p6 a prociknál

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.