Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15851) Shia-ko válasza PR0JECTNR56 (#15845) üzenetére


Shia-ko
aktív tag

Na, akkor hogy én is képbe kerüljek:
mivel nekem egy legalább Cowon S9 hangminőségű és aksi idejű (gyakorlati 20-25 óra, de 12-13 óra is elmenne) lejátszóra van szükségem és hajlandó is vagyok rá 10ezer ft-nál többet áldozni, így maradjak a Cowon-nál (esetleg van ajánlott típus?) esetleg nézzek egy Hifiman-t (szintén van-e ajánlott típus?)?

Köszi!

Üdvözlettel: Gabi

(#15852) hoffman_ válasza Shia-ko (#15851) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Tudod te mennyibe kerül egy hifiman? :DDD Az, hogy 10k fölött van a határ az egy dolog, de a teteje csillagos ég? :D Egyébként a kérdésed engem is érdekel, hogy mit ajánlanak 10k+ árban.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15853) PR0JECTNR56 válasza Shia-ko (#15851) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

10k-nál mennyivel többet tudsz rászánni?
Ha HiFiMAN-t akarsz arra meg még rá kell dobni egy keveset (HM-801 esetében kb. még 170k-t :DDD ).

(#15854) bigmasterg válasza PR0JECTNR56 (#15853) üzenetére


bigmasterg
addikt

Kisebbek azért olcsóbbak, de a hm801 nem lenen meg 170-ből. (vám, áfa, mittoménmi', kb. +30%-ot érdemes hozzá számolni...)

De írtak(ill méregettek) már érdekes dolgot ezeknek a lejátszóknak a hangjáról.

(#15855) PR0JECTNR56 válasza bigmasterg (#15854) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Igen a kisebbek jóval barátibbak, de kell egy elrettentő példa is. ;]
Csak az amazonon néztem ott kb. ennyi volt az ára (bár head-fi használt cuccai/head-direct sokszor jobb hely ilyen vásárlásra), de az természetes, hogy ez nem a végösszeg hiszen egy ilyen árú lejátszónál az általad is említett plusz költségek simán bejátszanak.
Az "érdekes dolgokat" sor mire utalt pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#15856) sid87


sid87
senior tag

Amikor megláttam hogy lesz Clip Zip+, egyből tudtam hogy kell nekem. Vártam hogy legyen Mo-n, lett is, de csak ilyen hülye netes izéken lehet beszerezni...

http://www.argep.hu/product_1747475.html

Melyik webshopból ajánljátok inkább a rendelést? Ha előre kell utalni, az annyira nem fekszik, nem bízom az ilyesmiben. :(

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#15857) schawo válasza PR0JECTNR56 (#15855) üzenetére


schawo
titán

Technikailag problémás. Sok mindennel gyengén szól, főleg a hordozható fülesekkel. A nagyimpedanicás, otthoni fülesekkel kiváló, de azokat meg ennél is jobb hangú normális rendszerről szokás használni, nem egy zsebkütyüről.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15858) toth87


toth87
tag

Nincsen másod regem,csak egy bátyám,minek is lenne????

Ő a bátyám :condemned22 :D :D

[ Szerkesztve ]

(#15859) PR0JECTNR56 válasza schawo (#15857) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Hm ez érdekes, köszönöm a felvilágosítást. Még lenne egy kérdésem mégpedig a jelenlegi felsőkategóriás hordozható lejátszók között melyek a legválalhatóbb/ajánlhatóbb típusok?

toth87: Ha így van ezt érdemes valahol jelezni, mert rengeteg probléma lehet belőle, a szabályzat pedig mint gondolom tudod tiltja a duplareget nyilvánvaló okokból.

[ Szerkesztve ]

(#15860) toth87 válasza PR0JECTNR56 (#15859) üzenetére


toth87
tag

jó de hogy? ö már tagja volt amikor én még azt se tudtam hogy mi ez...egy modem+router,nem tudok vele mit csinálni.

de ki felé kell jelezni?mert én nem akarok problémát,ugyhogy megteszem ha kell,de eddig sose láttam ilyet,hogy erre külön teendö lenne,mert ha igy volna már jelentettem volna

[ Szerkesztve ]

(#15861) PR0JECTNR56 válasza toth87 (#15860) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Ez már nem ide tartozik, de szerintem itt tudnak ebben segíteni.
Jó régen (olyan rég, hogy talán igaz sem volt :DDD ) volt egy ilyesmi topik ahol lehetett jelezni, ha két nick volt egy gépről a kellemetlenségek elkerülése érdekében. Talán még a Hardverapró indulásakor merült fel komolyabban, de már nagyon nem emlékszem rá, úgyhogy jobb megkérdezni a linkelt fórumban, elvégre ez nem kerül semmibe. :)

(#15862) toth87 válasza PR0JECTNR56 (#15861) üzenetére


toth87
tag

kösz,nem vágtam hogy ilyenkor mi van,de nem egy gépet használunk,akkor is?

feltettem a kérdést,ami linket adtál,csak válszol majd valaki,kösz mégeegyszer,inkább idöbe,mint késöbb....:)

[ Szerkesztve ]

(#15863) PR0JECTNR56 válasza toth87 (#15862) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Nagyon szivesen. Nos erre a kérdésre nem tudok pontos választ adni, hülyeséget meg nem akarok tanácsolni. A nickekkel kapcsolatban meg majd eligazítanak biztosan, mert a PH! nem kevés változáson ment keresztül mióta ebbe a témába utoljára belefutottam és most nem tudom, mi erre az aktuális szabály vagy előírás.

(#15864) toth87


toth87
tag

Hol lehet egyébként hifiman lejátszót kapnI,mert sehol nem láttam,és hogy lehet ebayröl utánvéttel rendelni?

(#15865) schawo válasza toth87 (#15864) üzenetére


schawo
titán

Ebyről (és külföldről en bloc) nem lehet utánvéttel rendelni. Egyébként itt kapható.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15866) toth87 válasza schawo (#15865) üzenetére


toth87
tag

ez irgalmatlanul drága 700 dollár?? de mi van benne hogy ennyire kemény? és ebayröl akkor ugykell hogy kifizetem bankkártyáról,és irja hogy kb mennyi lesz a szállitás mondjuk németböl és amikor ideér az áru csak át kell vennem? és akkor már semmi költség nincs? nem tudják ebayen megszivatni az embert?mert láttam xears füllhalgatókat,és az kéne..

(#15867) schawo válasza toth87 (#15866) üzenetére


schawo
titán

Xears fülest vehetsz ebayen, és vehetsz közvetlenül a gyártótól. A gyártótól minden füles ára 30 EUR + 8 EUR szállítás, ebayen néha olcsóbb, néha drágább. A pontos Xears típust a fülhallgatós topic alapján válaszd ki, és ha bizonytalan vagy inkább kérdezz. A Xearsnek rengeteg hulladék, és csak néhány használható típusa van, ráadásul az árcímke nem segít az eligazodásban.

Ha az EU-ból (pl Németország) jön egy termék, akkor garantáltan nem kell más költséggel számolni, ha EU-n kívülről, akkor vám+ÁFA fizetési kötelezettség lép fel.

A HIFIMAN azért ennyire drága, mert megfelelő fejhallgatóval a legjobban tud szólni a hordozható lejátszók között.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15868) toth87


toth87
tag

igazából ez kéne nem tudom mennyire jó csak megtetszett :

http://www.ebay.com/itm/Xears-A330PRO-Top-End-Audiophile-Brand-New-Sealed-Imported-Germany-/180760362255?pt=Other_MP3_Player_Accessories&hash=item2a16283d0f

(#15869) schawo válasza toth87 (#15868) üzenetére


schawo
titán

Túl drága, a Xears honlapjáról 30 EUR-ért megkapható a KLANGFUZZIS kupon használatával (sőt a headset változat most 25 EUR, ki a fene érti a Thomas árazási technikáit :F). A típus egy újabb random szülemény ( :U ), egyelőre nincs infó a hangminőségről, és mivel az elmúlt fél évben született típusok mind szarul szólnak, ez is kerülendő.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15870) toth87 válasza schawo (#15869) üzenetére


toth87
tag

és itt magyarországon melyik az a füles mondjuk sony,vagy sennheiser, stb ami ki jön 15000-böl,max 20 ból,és hangos és erös mélyet ad?

(#15871) hoffman_ válasza toth87 (#15870) üzenetére


hoffman_
nagyúr

De minek itthonról, mikor ezeknél(Xears) nem lesz jobb, és bármelyik Xearst választod 10k-ból megáll(sokszor szállítási költség sincs, mert többen összeállnak rendelni), de az is lehet hogy 6k-ból megúszod.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15872) schawo válasza toth87 (#15870) üzenetére


schawo
titán

Nem jellemző :(

Egyébként ajánlott Xears típusok, ha mélyebb hangzást keresel:
TD-II
TD-III
Headsetből:
N3i

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15873) toth87 válasza hoffman_ (#15871) üzenetére


toth87
tag

soha nem rendeltem még igy külföldröl,halottam anno rémhireket hogy rengeteg idö mire megjön,és inkább itthon nézegettem,

(#15874) schawo válasza toth87 (#15873) üzenetére


schawo
titán

halottam anno rémhireket hogy rengeteg idö mire megjön
Németországból? Dehogy, ez itt van a szomszédban.

Hong Kongból persze más a helyzet.

Ezen felül a garis ügyintézés is a Xearsnél a legegyszerűbb, még csak el se kell menned otthonról.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15875) hoffman_ válasza toth87 (#15873) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ráadásul bejáratott dolog, a fél fórumnak tőle van fülese.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15876) toth87


toth87
tag

kösz az infót,még ma ráprobálok a megvételre.

(#15877) schawo válasza toth87 (#15876) üzenetére


schawo
titán

Ne feledd a KLANGFUZZIS kupon kódot, ellenkező esetben fizetheted a teljes vételárat.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15878) toth87 válasza schawo (#15877) üzenetére


toth87
tag

KLANGFUZZIS??? azt nem hogy elfelejtem,,,nem is tudom,,,,ez hova van irva?

(#15879) schawo válasza toth87 (#15878) üzenetére


schawo
titán

A rendelés során lesz egy ilyen rubrika, hogy coupon code (vagy valami hasonló), és oda kell ezt beírni, utána leveszi a füles árát (mondjuk 90-ről) 30 euróra.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15880) toth87 válasza schawo (#15879) üzenetére


toth87
tag

értem köszi,és azt a 100 euros td3 ast is? ez miért éri ,meg az oldalnak?nem veszik észre hogy valami nem jó?

(#15881) schawo válasza toth87 (#15880) üzenetére


schawo
titán

Hogyne volna jó. Ezt úgy hívják, promóció. Zárt közösségekben (pl fórumokon) az ingyen marketingért (ajánljuk a fülest egymásnak, teszteket írunk róla stb) cserébe a közösség tagjai kedvezményben részesülnek. Az eladó és a vevő is jól jár. Ne aggódj, a Xears is jól jár még 30 eurós eladási árral is. :)

A fórumon pedig többszáz elégedett vásárló szerint jó ez a rendszer. :K

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15882) toth87 válasza schawo (#15881) üzenetére


toth87
tag

hát köszönöm a sok segitséget,röstellem magam hogy bunkó voltam :(

(#15883) schawo válasza toth87 (#15882) üzenetére


schawo
titán

Nincs harag, sosem volt :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15884) Shia-ko válasza PR0JECTNR56 (#15853) üzenetére


Shia-ko
aktív tag

Mennyit kellene? E-bay-en 801 szumma 520font, 602 szumma 270. Ha megéri egy S9-ról váltani, akkor meggondolom annak függvényében, hogy Cowon szintjén mit érdemes venni és mennyiért.
Egyéb költségek nálam nincsenek, és pl. a 270 font nem egy nagy durranás, az 500 már elgondolkodtató, hogy jobb-e annyival, ha úgyis nagyrészt mp3-akat hallgatok rajta, amíg csak 8G-s háttértárakkal kapok lejátszót.

szerk.: És ahogy nézem az aksiidő papíron 8-10 óra, ami nekem édeskevés. :S

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Gabi

(#15885) schawo válasza Shia-ko (#15884) üzenetére


schawo
titán

IEM-mel amúgy sem ajánlott ezek használata, ahhoz a Cowon S9 jobb.

Létezik még a Colorfly C4 lejátszó, de egyszerűen nem látom, mire lenne használható.

Hordozható minőségben az IEM-ek képessége durván korlátozó tényező, otthonra ennyiből meg rendes cuccot lehet venni sokkal jobb hangminőséggel.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15886) schawo válasza Shia-ko (#15884) üzenetére


schawo
titán

Szóval fontos kérdés, hogy mivel használod a lejátszót.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15887) PR0JECTNR56 válasza Shia-ko (#15884) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Én személy szerint a Cowon S9-et már nem cserélném, még HiFiMAN-re sem (ha ennyire "kiszámíthatatlan" a hangja a fülesekkel), de persze a döntés a te kezedben van.

[ Szerkesztve ]

(#15888) bigmasterg válasza toth87 (#15873) üzenetére


bigmasterg
addikt

De ha nagyon nem akarsz külföldről rendleni, akkor a Beyer DTX101 még jó lehet neked. (teszt)

(#15889) bwoay válasza toth87 (#15858) üzenetére


bwoay
nagyúr

a bátyáddal sziámi ikrek vagytok, ugye? :U olvasd el a privát üzenetet, amit írtam neki neked.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#15890) Shia-ko válasza PR0JECTNR56 (#15887) üzenetére


Shia-ko
aktív tag

Az S9-emnek betört a kijelzőborító plexi. Minden működik (az érintőképernyő is), de azért így nem olyan, ráadásul porosodik, ezért kellene cserélnem.
Van egy senhheiser főlesem hozzá, de ha már veszek új lejátszót, akkor gondoltam veszek egy xears-et is, ha már annyian dicsérik.

Akkor ezek szerint vegyek egy másik S9-et? :think: (Gondoltam van sima mp3 lejátszó is, ami szól ugyanúgy. :) )

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Gabi

(#15891) PR0JECTNR56 válasza Shia-ko (#15890) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Hoppá, hogy lett ilyen balesetes szegény? :D
Olyan mp3 aminek a hangja hasonló vagy megegyező az S9-el nem tudom van-e, ezt elég nehéz belőni. Szerintem az S9 még mindig jó választás, meg mellé egy Xears füles egész korrekt párost alkotna. Ha pedig a későbbiekeben fejleszteni is szeretnél azt inkább fejes/füles téren érdemes meglépni.

(#15892) Piftuka válasza Bodor (#15802) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm a választ! ;)

Az övcsíptető hiánya miatt nem megfelelő, ráadásul nagyon drága. (Az előző modellek is 30.000-40.000 forintnál indulnak.) :(

Tudnátok segíteni még ezzzel kapcsolatban?

Tényleg minden segítségért hálás vagyok! :R

Üdv: Piftuka

"Aquila non captat muscas."

(#15893) Shia-ko válasza PR0JECTNR56 (#15891) üzenetére


Shia-ko
aktív tag

Egyszerűen leejtettem, mikor nem volt a tokjában. :(
Most ajánlottak egy U3-at, csak annak nem ismerem a hangzását. Arról esetleg van vélemény? Próbálok összehasonlító tesztet keresni.

Üdvözlettel: Gabi

(#15895) Shia-ko válasza PR0JECTNR56 (#15891) üzenetére


Shia-ko
aktív tag

Most egy D2+-t nézegetek, ami elég "'csinos" és árban ugyanott van, mint egy új S9. Tudtok valamit a hangképéről vagy én leszek a próbamalac?

Üdvözlettel: Gabi

(#15896) schawo válasza Shia-ko (#15895) üzenetére


schawo
titán

Nem tudom, de a D2 alapján a D2+-t nem erőltetetném az S9-cel szemben.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15897) PR0JECTNR56 válasza Shia-ko (#15895) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Klassz lejátszó a D2 és a D2+, de már eljárt felettük az idő, az S9 mindkettőnél jobb.

(#15898) Shia-ko válasza schawo (#15896) üzenetére


Shia-ko
aktív tag

Innye, ez elég kellemetlen. Azt hittem van már valami komolyabb, mint az S9. :think:
Akkor nincs sok variálás. Még egyszer köszönöm mindkettőtöknek!

Üdvözlettel: Gabi

(#15899) PR0JECTNR56 válasza Shia-ko (#15898) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Még esetleg a Cowon J3 merülhet fel az S9 helyett, bár a J3-al eddig még nem találkoztam. Most nézegettem egy-két review-t a J3-ról gyorsan, hát nem semmi annyi biztos. Elsőre úgy tűnik megfelelő váltótípusa lehetne az S9-nek, de még utána olvasok.

[ Szerkesztve ]

(#15900) maláj


maláj
őstag

nos, én is beléptem a klubba ;]

SanDisk Sansa Clip+ Fekete, 2GB :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.