Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14851) vili13 válasza bwoay (#14843) üzenetére


vili13
őstag

Az A867 esetében a gombok elhelyezkedése nekem valószínűleg oldalt is tökéletesen megfelelne. Az NC sem hiányzik az IE8-hoz, a wifi is leginkább felesleges az X-be. A méret 52.5x97.4x10.5 mm helyett 52.5x96.9x9.3, vagyis alig vékonyabb, szinte ugyanakkora. A súlya 98g helyett csak 77g, ami a lekerekített formából és a kisebb akkuból is származhat, ugyanis a zenelejátszást 33 helyett csak 23 órán át bírja, illetve a megadott teljes töltési idő 3 óra helyett csak 2. A kijelző meg 3"/432x240 helyett csak 2.8"/400x240.
Mellette szól egyelőre a feltételezett jobb hangminőség az S-Master MX kapcsán, a kisebb súly, és az A867 esetén a 64GB is. Az üzemidő meg ellene, de még elegendő. A kisebb kijelzőnek meg örülök is, mert zenehallgatáshoz pont elég, másrészt erősen méltatlannak tartom egy felső kategóriás lejátszóhoz, amelynek papíron funkciója lenne álló és mozgó képek megjelenítése is, de ilyen felbontással ebben még a kínai gagyi is porig alázza.
Van még az A86x-ben bluetooth, meg valami hangfelvételt is emlegetnek mp3-ba, de ezek valahogy nem mozgatták meg a fantáziámat. Amúgy meg kissé az X1050/60 eladhatóbbá butított változatának tűnik, remélhetőleg ez az árában is jelentősen megmutatkozik majd. Állítólag 130$ körül lesz a 16GB-os A865, de hogy itt melyik mennyi lesz, és főleg mikor, az kérdéses - ha viszont beszerezhetővé válik, és egyúttal tesztek is megerősítik a jobb hangminőséget, számomra már csak annyi további kérdés maradhat, hogy rendeljek-e mellé egyúttal egy Westone 4-et is rögtön.

bigmasterg:
A a hifiman cseppet sem meggyőző, a Sony viszont nem csak nekem vált már be.

(#14852) bwoay válasza vili13 (#14851) üzenetére


bwoay
nagyúr

Az NC szerintem zseniális (lenne), azt leszámítva, hogy füldugóhoz kötött, így viszont nekem totál haszontalan. Esetleg hordhatnám mindig magammal a gyári füldugót, de... nem is értem, miért nem ajánlottam fel pontinak. Talán azért, mert úgy vagyok vele, hogy egyszer majd valahol marha jól fog jönni, de kb akkor használtam, amikor elhoztam a sráctól a lejátszót, és próbálgattam. Valami olyan megoldás kellene, hogy a lejátszón lenne a mikrofon, vagy lenne egy hosszabbító, és a kábelbe lenne építve egy 3.5-ös aljzattal együtt. Kevésbé volna hatékony, de működne bármilyen füldugóval. Így viszont eleve bukó a koncepció, mert hiába jó ennyire a lejátszó hangja, ha pont a szűk keresztmetszethez köt a zajszűrő funkció. Ez egyébként általánosságban is jellemző az X-re: a csodafeature-ök fele szinte totál használhatatlan. Én jobban örültem volna, ha tanulva a korábbiakból az "utódnál" mindent lecsupaszít a Sony plusz képeznek hozzá egy baráti árat. Bár végülis erre mozdultak el...

A gomb nekem oldalt nem annyira jó, mint a mostani megoldás, ami tulajdonképpen tökéletes: az aljzat is ugyanott van, így értelemszerűen állítva teszi az ember a zsebébe, nem törik meg a kábel, és a gombok is kéznél vannak úgy, hogy még csak nem is zseben keresztül kell őket nyomogatni.

Amúgy meg olyan szívesen vennék valami nem-Sonyt, aminél a feature-szet is következetesebb, meg mondjuk terjedelmesebb (pl formátum támogatás terén).

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#14853) vili13 válasza bwoay (#14852) üzenetére


vili13
őstag

Az NC a lejátszótól függetlenül is elérhető, ha nagyon hiányozna.

Ha szól is úgy, meg össze is van rakva annyira, mint a Sony, én is vennék mást, ha lenne, de akár azzal is beérném, ha erre rámenne a rockbox.

(#14854) schawo válasza bwoay (#14852) üzenetére


schawo
titán

A lejátszós zajszűrés nem működik. Mivel nem tudja, hogy milyen füles van rajtad, nem tudni, hogy milyen fázisban kell visszajátszani a zajt a kioltáshoz. Másik probléma a késleltetés. Minden zajt kétszer hallasz ahelyett hogy egyszer sem.

Teszteltem ilyen szoftveres megoldást pl Androidon, teljesen használatlan, pedig van benne fázisállítási lehetőség is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14855) Dottore válasza schawo (#14854) üzenetére


Dottore
addikt

Ezt nem tudtam. THX!

(#14856) bwoay válasza vili13 (#14853) üzenetére


bwoay
nagyúr

csak nem lejátszótól, hanem füldugótól függetlenül kellene, úgy meg nem működik,
mint azt a kollega írja.
RB mennyire jó lenne, de erről már nem is álmodom...

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#14857) telemann válasza Dottore (#14796) üzenetére


telemann
csendes tag

Továbbra is nagyon tetszik a sony a860, alig várom, hogy megjelenjen...
Egy kis kétség azért van bennem, mivel úgy érzem, hogy a jelenlegi sony a816 lejátszóm hangminősége gyengébb az iphone 3g hangminőségénél, ezért döntően az utóbbit használom zenehallgatásra (ie7 fülessel).
Az s-master erősítő tényleg nagy előrelépést jelent?

(#14858) Dottore válasza telemann (#14857) üzenetére


Dottore
addikt

Igen.

A Sony X sokkal jobban szól mint egy 3G. Vannak a fórumon sokan akiknek van, ha nem ez lenne a tapasztalat, azonnal reagálnának.

(#14859) korpicschess


korpicschess
veterán

Hali!

Segítene valaki? Nem tudom, hogy itt mit kéne letölteni... olvasok mindent, de nem találom..

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#14860) Slownz válasza korpicschess (#14859) üzenetére


Slownz
senior tag

Milyen lejátszóra szeretnéd felrakni?

(#14861) korpicschess válasza Slownz (#14860) üzenetére


korpicschess
veterán

Clip+ ra :K
Legfrissebb fw van rajta, próbáltam letölteni azt (OF-et), de .bin fájlt nem találtam. :F

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#14862) bwoay válasza korpicschess (#14861) üzenetére


bwoay
nagyúr

[link]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#14863) Slownz válasza bwoay (#14862) üzenetére


Slownz
senior tag

Már megelőztek :K

(#14864) sid87


sid87
senior tag

Srácok,

olyan lejátszó, ami kicsi, olcsó, bővíthető és színes kijelzős csak a fuze+ van? Alternatív változat? Ami pl nem érintőgombos...

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#14865) schawo válasza sid87 (#14864) üzenetére


schawo
titán

Most van egy ilyen akció Sony E454

Vagy ha van rá 40-45k akkor pl Sony A844

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14866) sid87 válasza schawo (#14865) üzenetére


sid87
senior tag

hmm, köszi, egyébként a fuze+ jó? sansa clip+om volt eddig, azt nagyon szerettem.. ja a legfontosabb hogy legyen könyvtár nézet is.. ne csak ilyen fos album genre stb

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#14867) schawo válasza sid87 (#14866) üzenetére


schawo
titán

A Fuze az tud ilyet, a másikról majd mesélnek a Sonysták.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14868) bigmasterg válasza schawo (#14867) üzenetére


bigmasterg
addikt

Sony-kat nemigazán lehet bővíteni, viszont az a818-am tudta a könyvtár nézetet, így gondolom a fentebb linkelt is.

[ Szerkesztve ]

(#14869) schawo válasza bigmasterg (#14868) üzenetére


schawo
titán

Ja, igen, bővíteni nem lehet, de a 8GB az magában is egészséges, főleg mivel csak veszteséges megy bele.

Fontos megjegyezni, hogy ez az E454 máshol 30ezer fölött kapható, itt majdnem féláron van.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14870) jozsi252


jozsi252
veterán

sziasztok

Segítséget szeretnék kérni hogy 10-15ig maxium milyen mp3 lejátszót ajánalnátok?

iPhone 13 Pro Max

(#14871) schawo válasza jozsi252 (#14870) üzenetére


schawo
titán

SanDisk Fuze+ és Clip+
Sony E454

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14872) jozsi252 válasza schawo (#14871) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi :R

Néztem még ezt KATT ezekről vélemény esetleg? az álltalad írt sandisk jobb mi? vagy ez a myaudio is jó azért valamire.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#14873) Slownz válasza schawo (#14871) üzenetére


Slownz
senior tag

vagy a Fuze+-nál olcsóbb megoldás a sima Fuze

(#14872) jozsi252 : Ezek felejtősek :N

[ Szerkesztve ]

(#14874) jozsi252 válasza Slownz (#14873) üzenetére


jozsi252
veterán

Maradok a clip+ nál meggyőztetek, thx a segítséget.

Egy kis off.

Amúgy pixmanian van 11-12k körül 8 gigás, pixről mennyire érdemes vásárolni illetve ott télleg előre kell utalni? úgy kapom csak meg a terméket, illetve csak szállítással lehet terméket rendelni mi?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#14876) korpicschess válasza bwoay (#14862) üzenetére


korpicschess
veterán

Bocsi, de itt csak azt találom, amit korábban is.
Ezt. Ebben viszont egy .dat fájl van. :F

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#14877) bwoay válasza korpicschess (#14876) üzenetére


bwoay
nagyúr

ja. meg egy bin.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#14878) korpicschess válasza bwoay (#14877) üzenetére


korpicschess
veterán

Tényleg elég szét vagyok esve. Bocsi. Na felment minden. Lehúzhatom és bekapcsol és kész?

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#14879) korpicschess válasza korpicschess (#14878) üzenetére


korpicschess
veterán

Igen. :) Nagyon állat egy cucc...
Behaluzom vagy lehet, hogy tényleg jobb így a hangja? :F Valszeg behaluzom.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#14880) lvnt válasza korpicschess (#14879) üzenetére


lvnt
őstag

Nem haluzod be, javít a hangzáson.

(#14881) Tamy


Tamy
senior tag

Sziasztok!

Tegnap sikeresen letörtem a Clip+ lejátszómról az övcsíptetőjét. Lehet hozzá kapni valahol külön készülékházat (normális áron)? Esetleg valakinek egy eladó működésképtelen, de külsőleg szép állapotú példánya?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#14882) Simi-San


Simi-San
tag

Helloka sajnos meg kell válnom mélységesen szeretett UE Triple.Fi 10 PRO + Fiio E5 combómtól akit érdekel 30k jó magyar pénzért viheti

Üdv.
R.

ルーク、お前の父はわしだ!

(#14883) DemonDani


DemonDani
addikt

Hogy állunk az újabb telefonokkal? Van már hangzásban olyan ami beszáll az Iphone4 és Samsung Hummingbird-öt tartalmazó cuccok közé ha zenéről van szó? Sok új 2 magos SoC csúszott már be a képletbe mostanában, mi a helyzet ezekkel?

Exynosban lehet tudni hogy mi adja a ritmust? Gondolom nem léptek vissza a Hummingbird után :U

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#14884) schawo válasza DemonDani (#14883) üzenetére


schawo
titán

Az egésznek semmi köze a cpu-hoz.

Egyébként az LG Optimus X2 is Wolfson 8994-es DAC-kal készül.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14885) bwoay válasza Tamy (#14881) üzenetére


bwoay
nagyúr

ez engem is érdekelne, de szerintem nincs külön készülékház, mivel a gyári sem igazán bontható. érdekes, hogy mennyire ergonómikus lett a kezelőszervek elhelyezése a clip+-on a régihez képest, ugyanakkor az előd leszedhető csipesze strapabíróság szempontjából köröket ver az utódra, mivel az "feszült helyzetben" egész egyszerűen csak lepattant a lejátszóról.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#14886) Tamy válasza bwoay (#14885) üzenetére


Tamy
senior tag

Valahol (úgy rémlik itt PH-n) láttam belinkelve egy külföldi oldalt, ahol részletesen, fényképekkel illusztrálva le volt írva hogyan kell szétszedni. Igaz azt hiszem az is a sima Clip volt, de szerintem az illesztésnél szét lehetne szedni, pillanatragasztóval meg összerakni gondolom. Az már más kérdés, hogy az én kézügyességen messze van az ilyesmitől.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#14887) bwoay válasza Tamy (#14886) üzenetére


bwoay
nagyúr

akkor már a sima Clip hátlapját kellene ráfabrikálni valahogy, sokkal előrébb lennénk...

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#14888) andorra


andorra
őstag

Fuze + esetén, hogyan oldható meg, hogy egy audio albumhoz tartozó borítókép megjelenjen, az album kiválasztása, ill. bármelyik szám lejátszása esetén?

[ Szerkesztve ]

(#14889) PHM válasza Tamy (#14886) üzenetére


PHM
addikt

Nyolc kis műanyag fül tartja össze a házat, szinte lehetetlen
sérülés nélkül szétszedni. Sajnos.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#14890) Tamy válasza PHM (#14889) üzenetére


Tamy
senior tag

Valahogy sejtettem. Bár arra kíváncsi lennék, hogy mondjuk szervizbe hogyan szednék szét, ha javítani kéne. Mondjuk van egy olyan érzésem (mostanában minden elektronikai eszköznél ez a jellemző), hogy gari idő alatt kompletten cserélik, utána meg azt mondják, hogy nem gazdaságos javítani, olcsóbb az új...

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#14891) DemonDani válasza schawo (#14884) üzenetére


DemonDani
addikt

SoC, és a SoCnak rész az audió processzor is, szóval azért azt kétlem hogy semmi köze. Csak nem jelenti hogy kötelezően XY DAC-nak kell mellette lenni.
Viszont a Samsung belsős felhasználású SoC-aihoz valszeg ugyan azt pakolja, hiszen gazdaságilag is jól jön ki, meg fejlesztésben is.

Tegra2 mellett persze már nem biztos a dolog meg Qualcommnál sem meg TI-nél sem

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#14892) DemonDani válasza DemonDani (#14891) üzenetére


DemonDani
addikt

[link]

nah egy kiváló összeszedett hír a Wolfson DAC-os termékekről

Ami különösebben szemet szúrt az a ZTE neve a listán, a táblájukba Wolfson kerül.
Meg az SGS2 elég kétes, érdekes hogy a Wolfson szerint az van benne, de amúgy sokak szerint meg nem. 1 biztos, jó, akár mi is van benne.
Szóval Samsung meg LG paletta amiben lehet ilyenekkel találkozni.

HTC mit tol ugyan? SE gondolom valami sajátot...

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#14893) schawo válasza DemonDani (#14892) üzenetére


schawo
titán

A Wolfsonnak rengeteg DAC megoldása van, némelyik jó, másik vacak. Maga a márkanév nem jelent semmit.

Biztos vagy benne, hogy a SoC része a DAC, nem pedig külön IC?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14894) schawo válasza schawo (#14893) üzenetére


schawo
titán

Itt egy kép az SGS nyákjáról, ahol tökéletesen látszik, hogy a WM8994 egy önálló IC.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14895) themebuilder válasza andorra (#14888) üzenetére


themebuilder
senior tag

Nem működik tökéletesen sajnos még.

Ezt próbáld meg:
1. Töröld le róla az összes zenét
2. Rakd fel a legújabb Sansa Fuze+ Firmware-t 02.38.06
3. Indítsd el menüt és állíts mindent alapra
3. Kapcsold ki
4. Másold vissza a zenéket és kapcsold be

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14896) Simi-San válasza Simi-San (#14882) üzenetére


Simi-San
tag

E5-től mégsem válnék meg de az ár változatlanul 30k

ルーク、お前の父はわしだ!

(#14897) andorra válasza themebuilder (#14895) üzenetére


andorra
őstag

Köszönöm, de ezek szerint félreérthető volt a kérdésem.
Tehát azt kérdeztem, hogy adva van egy mp3 album, de nincs hozzá borítókép, én szeretnék hozzátenni és azt, hogyan lehet. Közben találtam megoldást, vagyis, hogy metadata editorral minden fájlba beintegrálható borítókép, ezt sikerült is megcsinálnom. Viszont csak mp3-nál működött, flac-nál nem. Erre van esetleg megoldás? A PC-men lejátszáskor megjelentek flac-nál is képek, a Fuze-nél nem.
Egyébként, Clip+ mellé vettem egy Fuze+-t a leértékelés hatására és nagyon nem bántam meg, kitűnő, főleg a rádiója sokkal jobb és persze a kezelése is.
Még egy kérdés:
Mintha képes lenne megjeleníteni a rádióadóknál a számcímeket is, de mégsem látom azoknál az adóknál sem amelyek ezt úgy tudom, hogy adják, mi a helyzet ezzel?

(#14898) themebuilder válasza andorra (#14897) üzenetére


themebuilder
senior tag

Próbáld meg úgy, hogy ugyanazon a fájlnéven, mint a mappa neve belerakod .jpg formátumban a képet.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14899) Tim82 válasza andorra (#14897) üzenetére


Tim82
nagyúr

A Dottore által korábban belinkelt mp3tag nevű progival próbáld flac-nál megoldani.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#14900) camalot


camalot
tag

Futáshoz kellene lejátszó, sony 262-t nézegettem de úgy hallottam hogy nemigazán passzol senki fejére - meg kurva drága 26k. Van esetleg jobb alternatíva?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.