Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14151) Alg válasza Citroware (#14149) üzenetére


Alg
veterán

[link]

Mostani dollár-árfolyammal ajánlott kategória, és ingyen házhoz viszik... (és valami 130 mW)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14152) themebuilder válasza Alg (#14151) üzenetére


themebuilder
senior tag

130 mW :N Ez az adat eléggé irreálisnak hangzik. Szerintem inkább a tizede lehet a kimeneti teljesítménye.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14153) Shufny válasza Alg (#14151) üzenetére


Shufny
őstag

Szerintem a Clip+ hangereje bőven elég. Tetszik az N2 hangja, és az biztos, hogy tud adni sok kakaót, de én inkább a Sansa -t választanám.

themebuilder: Tizede? Dehogy. Nem tudom, hogy mennyire hiteles, de nem hihetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#14154) Shufny válasza Shufny (#14153) üzenetére


Shufny
őstag

32 ohm -ba tud annyit. Nem mintha szükség lenne rá: MAX9722

(#14155) Citroware válasza Shufny (#14153) üzenetére


Citroware
addikt

Nekem is a Sansa (Fuze) a legszimpatikusabb egyelőre, mert mindent tud, és remélhetőleg a hangja is elfogadható, de ez a linkelt Nanite N2 is tetszik, viszont ilyet Mo-n nem találtam és nem tudok sokat róla. A jó hang önmagában nem minden. :D Mondjuk a dizájn is elég zsír.

Egyébként pont 32 ohmos fejhallgatóhoz kéne majd. Talán AKG (K518), de még ez sem fix. :N

[ Szerkesztve ]

(#14156) tariattila válasza Citroware (#14155) üzenetére


tariattila
veterán

épp véletlen van egy új Fuze eladó (nekem) a legújabb RockBox-al felfegyverezve (ami ugye dob a hangerőn...is...)
ha érdekel :B

(#14157) Citroware


Citroware
addikt

Erről mi a véleményetek? Vagy milyenek vannak még 10-20k között? Nézelődtem:
Ez?
Esetleg ez?

(#14158) Citroware


Citroware
addikt

Vagy ez? (+hivatalos link)
Igazából nem is nagyon tudom, mik a különbségek ezek között, mert mindegyik nagyon hasonló. :D De ez az A828 a legszimpatikusabb azok között, amiket most találtam. A Sansa Fuze-hoz képest ez milyen?

[ Szerkesztve ]

(#14159) boxeralso válasza Citroware (#14158) üzenetére


boxeralso
csendes tag

ki tudod őket próbálni media markt-ben. szerintem tetszeni fognak. vagy vegyél használtan ipod classic-t. azt is ki tutod próbálni bármelyik apple boltban. érdemes körbejárni, itt csak szubjektív válaszokat kaphatsz. az enyém pl ilyen lenne: a fuze nem egy nagy lövő, csalódnál, ne vegyél. :D

SONY STR-DA1200ES; Bartfay Audio TQWT3; Sennheiser HD 555

(#14160) Alg válasza Alg (#14141) üzenetére


Alg
veterán

Erre valaki? :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14161) Citroware válasza boxeralso (#14159) üzenetére


Citroware
addikt

Vidéken lakom, a legközelebbi központ Miskolc 30km-re, de ott nem nagyon tudok Apple boltról, meg igazából nincs is kedvem körbejárni. :D
Én hallgatok az emberek véleményeire. Ha többen válaszolnak, kialakul egy kicsit objektívebb kép.

[ Szerkesztve ]

(#14162) Dottore válasza Citroware (#14161) üzenetére


Dottore
addikt

Amiket linkeltél, azok közül az A sorozatot javasolnám. Nekem egy régebbi X1050 van (ezt váltotta az A széria), mindkettőben az S-Master digitális erősítő a közös pont. Veszteségmentes formátumot nem tud lejátszani, de nem is nagyon van lejátszó ami jobban szólna ennél, hiába tudja. Legalábbis én még nem hallottam.

Negatívum a viszonylag magas alapzaj, a nem bővíthető háttértár és a néhol ostoba technikai megoldások.

[ Szerkesztve ]

(#14163) boxeralso válasza Citroware (#14161) üzenetére


boxeralso
csendes tag

hát nem tudom. én anno szétolvastam ezt a fórumot és meggyőződésem volt hogy egy fuze a legtökéletesebb választás lehet úgyhogy vettem is egyet anno anno, de elég nagyot csalódtam.
én most egy 6. gen classic -al hajtom a hd555 fülesemet és ez így nagyon is vállalható. volt iaudiom is az sem hajtotta ki ennyire, nyilván kéne hozzá erősítő de nincs kedvem ennyi kütyühöz a zsebembe, mert még a kábel is itt van azért.
szóval, a sonykat annyira nem ismerem de egy ipod classic tuti hogy szépen meghajt bármilyen fülest. én 30-ért vettem használtba, ennyiért biztos te is kapsz. sztem a leghangosabb walkman-ek a piacon.

SONY STR-DA1200ES; Bartfay Audio TQWT3; Sennheiser HD 555

(#14164) Citroware válasza boxeralso (#14163) üzenetére


Citroware
addikt

Szerintem Sony lesz. Az ipod classic nem túl szimpi, ráadásul drága is.

(#14166) Alg


Alg
veterán

Itt is átmegy a topik kihajcsa-e témába? ;] :DDD

On: Megrendeltem a Samsung P3-at, kb. 1 hét múlva megkapom (2 helyen is 35K körül kapható most a 16 gigás változat, szerintem ennyiért nagyon megéri - bár ha tudnék, inkább J3-at hozatnék USA-ból 200 dolcsiért) szóval meglesz a G3 utódja (fene ebbe a sok 3-asba)

Öcsémnek meg lesz egy P2 ha minden jól megy, pár napig szerintem az is nálam lesz.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14167) tariattila


tariattila
veterán

azért az árakat nézni illene nem? a nagy hasonlítgatás közepette...
pl. ha egy fuze 10 ezer akkor 20-30-ért nagyon durva dolgokat várnék már el :U

[ Szerkesztve ]

(#14168) Luissimo válasza Alg (#14166) üzenetére


Luissimo
veterán

Én egy Cowon S9-est rendeltem anno, 32 gigás volt 200 dolcsi.
Nagyon szuper, kiváló kütyü.
Nem bántam meg.
Neked is és másnak is javaslom. :-)

Atti.
Mért adod el a Fuzet ? Mást akar az asszonypajtás?

(#14169) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Mindent összevetve szerintetek hol a legolcsóbb a Clip+(Mondjuk 4gbs)? Ebay, vatera, bármilyen forrás jöhet!

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#14170) boxeralso válasza kessudio (#14165) üzenetére


boxeralso
csendes tag

nagy marhaságokat szoktak feltüntetni kimeneti teljesítmény néven. nem tom mennyi a classic de tuti hogy jobban meghajt egy nagy fülest mint az iAudio

egyébként melyik iaudióra gondolsz?

[ Szerkesztve ]

SONY STR-DA1200ES; Bartfay Audio TQWT3; Sennheiser HD 555

(#14171) boxeralso válasza Alg (#14166) üzenetére


boxeralso
csendes tag

hát az a minimum hogy egy mp3 kihajtson egy nagy fülest. ha ez adott utána beszélhetünk a hangminőségről.
örülök én a szép zennek de mit ér ha nem hallom...

SONY STR-DA1200ES; Bartfay Audio TQWT3; Sennheiser HD 555

(#14172) Dottore válasza adnoctum18 (#14169) üzenetére


Dottore
addikt

(#14173) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Sajnos ma letört a clip+ övicsatija. Eddig féloldalas volt, 2 hetet bírt úgy. Valaki valami megoldást tud? esetleg valami házi megoldás?

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#14174) maláj válasza Dottore (#14172) üzenetére


maláj
őstag

electrobox

szerk: itt picit vastagabban fog a "ceruza" ;]

esetleg 1 tömeges ebay rendelés ??? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14175) Alg


Alg
veterán

Nos... nálam van a P2, töltődik rája a muzsíká... eddig hozza amit vártam tőle, hangminőség rendben, mondjuk hiányolok egy kis teret belőle, de az lehet az eladó által rápakolt próba-MP3 hibája is...

Megpiszkálgatom majd ezt a DNSe-t is kicsit

Kíváncsi vagyok milyen lesz utána a P3 váltás :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14176) adnoctum18 válasza Dottore (#14172) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Köszi!

Az Ebayes árak nagyon korrektek! :)

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#14177) orrlyuk válasza Dottore (#14172) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

Nekem az általad linkelt itstor nevű ebayes eladó épp ma tette postára a clip+ 4 gigás verzióját (7.400 volt szombati árfolyamon, erstés-paypalos utalással), szólok, ha megjött, hogy milyenforma.

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#14178) tariattila válasza maláj (#14174) üzenetére


tariattila
veterán

tőlük rendeltem fuze-t...
vicc az egész cég, azt se látni, hogy be tudják-e szerezni a cuccot

megrendeled majd pár nap múlva jön az email, hogy bocs de nincs :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14182) tariattila válasza kessudio (#14181) üzenetére


tariattila
veterán

szerkesztés gombra véletlenül rábökhetnél... :U

[ Szerkesztve ]

(#14183) maláj válasza tariattila (#14178) üzenetére


maláj
őstag

hát akkor marad az ebay és új motyó :U

(#14184) Alg válasza Alg (#14175) üzenetére


Alg
veterán

Próbaút, többnyire forgalomban, buszon:

Határozottan tetszik, kijelző jó, menürendszer átgondolt, intuitív - egyetlen apróság hogy a DNSe beállítások elég mélyre el vannak ásva, és nem ott ahol először keresné az ember. Kezelhetőség is rendben, mondjuk nekem jól esne a play/pause, és a hangerő melllé a rew/forward léptetéshez is dedikált gomb...

Belőttem a hangbeállításokat, TD100-II-t gyönyörűen hajtja, hangerő bőven sok (30as skálán átlag 7-9esen hallgattam). A mélyei még a G3-énál is jobban tetszenek, ott inkább "búgtak", itt meg "dörömbölnek". Ami meglepett, az a gyakorlatilag nulla háttérzaj (amennyire az utcán meg tudtam állapítani)

Jól összerakott cucc, nem nyekereg, nem kotyog sehol, pedig a(z alu) hátlapon látszik hogy nem a polcon állt az előző tulajnál. Jack csatlakozó mintha be lenne betonozva, meg sem mozdul benne a dugó.

12K-ért szerintem nagyon-nagyon jó vétel volt.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14185) themebuilder válasza Alg (#14184) üzenetére


themebuilder
senior tag

Egy fényképet rakhatsz be róla. Samsung YP-P2 vagy YP-P3 lett, mert számomra nem egyértelmű?

EQ-ja milyen, basszus kiemelés opció külön van?

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14186) themebuilder válasza themebuilder (#14185) üzenetére


themebuilder
senior tag

Egyébként hatalmas akciók vannak (ennyit szerintem nagyon megér):
Samsung TicToc YP-S1QLV MP3 lejátszó - 2 GB - kék/fehér 4400Ft szállítással együtt

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14187) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Úgylátom erre az övcsipesz problémára nem nagyon reagáltatok.
Csak nálam tört el vagy mivan ?:D

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#14188) Dottore válasza Ł-IceRocK-Ł (#14187) üzenetére


Dottore
addikt

Fogsz egy műanyag ruhacsipeszt és pillanatragasztóval ráragasztod. Igény szerint színre is fújhatod. Ha két csipeszt ragasztasz egymás mellé az növelni fogja a tartósságot.

Hirtelen ennyi. Még egy. A befőttes gumiban is vannak lehetőségek de ezt nem gondoltam végig, csupán benyomás. :)

(#14189) themebuilder válasza Ł-IceRocK-Ł (#14187) üzenetére


themebuilder
senior tag

Szinte mindenkinek letörik egy óvatlan pillanatban. Ha visszaolvasol egy kicsit akkor pont 1-2 hete fordult elő valakivel itt.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14190) Ł-IceRocK-Ł válasza Dottore (#14188) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Köszi, legalább van valami kiindulási alapom. :R

themebuilder: olvastam vissza, de nem találtam.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#14191) themebuilder válasza Ł-IceRocK-Ł (#14190) üzenetére


themebuilder
senior tag

Pont neked írtam.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14192) Ł-IceRocK-Ł válasza themebuilder (#14191) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Így megvan. Lehet hogy már nem látok. (most ébrdezek meló után).
Valami megoldást kitötlök rá. Más bajom nincs vele.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#14193) themebuilder válasza Ł-IceRocK-Ł (#14192) üzenetére


themebuilder
senior tag

Jó minőségű pillanatragasztóval (vagy kétkomponensű) próbáltad már visszaragasztani?

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14194) Ł-IceRocK-Ł válasza themebuilder (#14193) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Az a baj hogy ahogy van a övcsatit tartó kis fül, ahol a rugó keresztül megy a kis lyukon, ott fáradt el a műanyag. A két kis pöcök tetejénél.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#14195) Dottore válasza Ł-IceRocK-Ł (#14194) üzenetére


Dottore
addikt

Valami hasonlót kellene venned, aminek viszonylag sima az egyik fele, vagy fémből hajlítani. Utána lecsiszolod a Clip hátsóját és felragasztod.

[ Szerkesztve ]

(#14196) tariattila válasza Dottore (#14195) üzenetére


tariattila
veterán

esetleg egy bizarr ötlet.....csipesz nélkül használni :DDD ;] :P

(#14197) boxeralso válasza kessudio (#14181) üzenetére


boxeralso
csendes tag

"nagy marhaságokat szoktak feltüntetni kimeneti teljesítmény néven"
nem értem mi nem tiszta ezen a kijelentésen

SONY STR-DA1200ES; Bartfay Audio TQWT3; Sennheiser HD 555

(#14198) Alg válasza themebuilder (#14185) üzenetére


Alg
veterán

Ez még a P2 ami öcsémé lesz jövő héttől, nekem hétfő körül jön a P3.

EQ 7 sávos (60Hz, 150Hz 400Hz, 1100Hz, 3500Hz, 8000Hz, 14000Hz) -10től +10ig állítható, és tényleg jól használható.

Ezen kívül van 3D és Bass (0-4) és egy "Clarity" nevű funkció, ez utóbbi 0-1-2 lehet, és fingom sincs mit csinál... :F

+ van egy "Master EQ", szintén 7 sávos, -3 és +3 között állítható.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14199) orrlyuk válasza orrlyuk (#14177) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

Ma délelőtt megjött a clip+-om GB-ből. Kedden adták föl, azt hiszem, ez igen szép eredmény, húsvétot és royal weddinget is beleértve. Vadonatúj szagú, karcmentes, az USB-port szorul (sose volt használva), legfrissebb firm van rajta és fel van töltve az akku. Örül. :))

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#14200) themebuilder válasza orrlyuk (#14199) üzenetére


themebuilder
senior tag

Jól hangzik. :)
Az új mobiltelefonoknál is az akkumulátorok töltött állapotban szoktak lenni, egyrészt, hogy ki lehessen próbálni kibontás után, másrészt, hogy megőrizzék a kondíciójukat.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.