Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15801) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek az eddig született segítő szándékú hozzászólást! :R

Továbbra is várva a segítséget ebben a témában...

1. Egyre jobban elbizonytalanít, amit a Sansa lejátszók aksijáról írtok itt sokan. :( Nem jó, ha nagy esély van arra, hogy eleve egy gyári hibás példányt fogok ki, ráadásul a 8-10 óra üzemidő sem mondható soknak. (Kifejezetten kevésnek tartom.)

2. Örülök, hogy a SONY lejátszók szakértői is hozzászóltak, de nem egészen világos számomra, hogy most melyik NWZ modell érdemes a figyelemre, s melyik nem.
A nekem ajánlott NWZ-E464 típusra például igen?

3. A Philips, Creative és iAUDIO cégek termékei közül tudtok ajánlani olyan modelleket, amelyek megfelelőek lehetnének?

4. Amennyiben az eredeti szempontjaim kiegészülnek annyival, hogy fontos a hosszú üzemidő, a ~20.000 forintos limitbe belefér egyáltán bármelyik jelenleg kapható lejátszó?

5. Amennyiben nem fér bele, úgy mennyire kellene kitolnom a vételi ár felső határát, hogy egy jó MP3 lejátszóm legyen?

Köszönök továbbra is minden segítséget! :K

Üdv: Piftuka

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#15802) Bodor válasza Piftuka (#15801) üzenetére


Bodor
veterán

Creative-ok közül talán erre ránézhetnél. Bár nem övcsiptetős, de talán megérné...

(#15803) themebuilder válasza Shia-ko (#15799) üzenetére


themebuilder
senior tag

Mp3 lejátszók

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15804) Shia-ko válasza themebuilder (#15803) üzenetére


Shia-ko
aktív tag

\o/ Ez nagyon szép lista. :R
Még annyi kérdés, hogy a Rockbox mennyit segít az azksiidőn? %-ban, vagy a Clip+ esetében konkrétan? A cowonnál hozzászoktattak a gyakorlati 25-30 órés üzemidőkhöz, az valami nagyon kényelmes. :)

@schawo
Mondjuk 50k. Szívesen "megúsznám" 10k-ból, de ha azon múlik a "tuti", akkor még hozzá is rakok.

Üdvözlettel: Gabi

(#15805) tomi0405


tomi0405
csendes tag

Én is vettem a napokban egy clip+-t

Arról elég kevesen írnak hogy rendkívül halk lejátszó. Konkrétan elszomorított annyira halk.
SH cx 200-al is az ami nem egy csúcs füles, de nem is a leggagyibb. PC-re, SE W850 telóra rádugva a fülest eszméletlen hangos, a clip-en pedig rendkívül halk.
A hangminőséggel, tisztasággal nincs bajom.
A másik, az fm rádió vétele nagyon gyenge, összehúzott kabát alatt már recseg ropog.
Az akksija pedig a gyári adatokat meg sem közelítette, nem mértem de kb 5óra alatt lemerült.
Összességében nagyot csalódtam és megbántam a vételt, főleg hogy egy nem túl jó fülessel 20 ezerben állt meg a történet.
Ez lenne a véleményem, nem vagyok pro user, sem szakértő ezt vegyétek figyelembe.
Fontolgatom az eladását....

Aki lejátszókat nézeget esetleg fontolja meg alternatívaként a zenelejátszásra kihegyezett telókat is, walkman mobil, xpress music stb...

(#15806) Shia-ko válasza tomi0405 (#15805) üzenetére


Shia-ko
aktív tag

Személy szerint mobil akkor játszhatna, ha az üzemidőben megfelelne és dual sim-et is tudna.

Üdvözlettel: Gabi

(#15807) schawo válasza tomi0405 (#15805) üzenetére


schawo
titán

:W Kérdezni, kérdezni, kérdezni (Lenin után szabadon)

Állítsd át a helyszínt Amerikára (de ez ezerszer le lett már írva), utána pedig any@zd az EU okostojásait Brüsszelben (ez is).

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15808) tomi0405


tomi0405
csendes tag

"Állítsd át a helyszínt Amerikára, utána pedig any@zd az EU okostojásait Brüsszelben."
átsiklottam felette...kössz

Viszont az üzemidőm még mindig nagyon gyanús.

[ Szerkesztve ]

(#15809) bigmasterg válasza tomi0405 (#15805) üzenetére


bigmasterg
addikt

[link]

szerk.:
Egy picit lassan reagáltam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15810) krisztian7


krisztian7
tag

tudnátok valami olcsó lejátszót ajánlani, amin van sleep timer. nem igazán számít a hangminőség és a tárhely se( 1gb elég vagy ha valamivel lehet bővíteni). lehet használt is, mert csak estére használnám elalváshoz?
Köszi :)

(#15811) magic_screen válasza krisztian7 (#15810) üzenetére


magic_screen
csendes tag

Sansa Clip+ lejátszónak van sleep timer funkciója:

http://www.sandisk.com/media/327475/CLIP+_UM_0809_ENG+090309.pdf

[ Szerkesztve ]

(#15812) krisztian7 válasza magic_screen (#15811) üzenetére


krisztian7
tag

Sansa-król tudom , hogy van, mert nekem is van ( fuze) :DD De még ennél is olcsóbbat keresek, nem nekem lesz és feltétel az olcsóság.

(#15813) PHM válasza krisztian7 (#15812) üzenetére


PHM
addikt

Philips Gogear Raga például.
Egy 2GB-os példányt láttam nemrég 5000 Ft-ért.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#15814) themebuilder válasza krisztian7 (#15812) üzenetére


themebuilder
senior tag

Akkor vegyél Sandisk Sansa-t, de Manufactured Refurbished-et (ez olcsóbb)!

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15815) Mr Paris válasza schawo (#15807) üzenetére


Mr Paris
tag

üdv

ez miért is jó? ill. kell? :F

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#15816) bwoay válasza Mr Paris (#15815) üzenetére


bwoay
nagyúr

a hangerőkorlát miatt.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#15817) magic_screen válasza tomi0405 (#15808) üzenetére


magic_screen
csendes tag

Hogy sikerült elérni ezt az 5 órát? Nem lehet hogy csak FLAC fájlokat játszottál le?

Nekem elsőre 12 órát bírt az akksi. 192k-320k közötti mp3 fájlokat használva.
Második nekifutásra 7 óra után 60%-on áll az akksi csak 192kbps mp3 fájlokkal.

Szerintem a gyári 15 óra 128kbps fájlokkal van mérve, és közben egyáltalán nem nyomkodják a készüléket :)

(#15818) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Sziasztok!

Nem rég voltam itt olyan kérdéssel, hogy érdemes-e váltanom Creative Zen V-ről. Ezt most skippeltem, úgy vagyok vele, ha az ölembe hullik egy kis pénz, akkor veszek egy Clip-et, ezt pedig odaadom az öcsémnek.

A problémásabb dolog az, hogy döglődik a kijelzője a vasnak. Ez erős kifejezés, korrektül muzsikál, viszont a fényereje konkrétan konvergál a 0-hoz. Régen 30-50% körül használtam fényes nappal, most 100%-ra kell tekerjem, hogy használni tudjam, de így is elég halvány. OLED kiejelző van benne. Ennek mi lehet az oka, illetve tudom valahogy orvosolni vajon? Elég zavaró probléma.

Előre is köszi :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15820) themebuilder válasza hoffman_ (#15818) üzenetére


themebuilder
senior tag

Próbálj ki egy Sandisk Sansa Clip+ vagy Fuze-t, a Manufactured Refurbished (ez olcsóbb) változattal is jól járhatsz!

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15822) PHM válasza toth87 (#15819) üzenetére


PHM
addikt

A kollégák megpróbáltak neked segíteni, rá sem bagóztál. Te dolgod.
Ezen kívül mintha az általad választott Sony lejátszóval is
befürödtél volna kicsit.
Most akkor az összes Sony lejátszó is kaki? Vagy hogy is van ez?

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#15823) toth87


toth87
tag

amit akkor vettem az volt, a Cowon viszont fasza..szerintem jobb is a cowon mint a sansa,irhatom azt egy érdeklödönek,amit én jobbnak találok,nem csak sansa létezik(bár ezt themebuilder nem tudja)

[ Szerkesztve ]

(#15824) Mr Paris válasza bwoay (#15816) üzenetére


Mr Paris
tag

ez kész...köszönöm a felhomályosítást :K

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#15827) toth87 válasza PHM (#15825) üzenetére


toth87
tag

senkivel nincs bajom,,miért mert nem azt irtam sansa? ez mégis milyen társulat? nekem a cowon tetszik ,drágább,de jóval jobb,tehát akkor magyarán vagytok ti (akik sansát mondanak) meg a kérdezö,(akinek sansát mondtok)és vagyok én aki Cowon-t irt és azt irtam hogy a sansa szerintem szar..............felölem sansát is ehettek,csak nem tünik fel senkinek hogy aki újj sansát vett nem véletlenül panaszkodik az üzemórára???? ha itt valaki megkérdezi milyen lejátszót vegyen én személyszerint Cowon-t javaslok,ha tetszik ,ha nem.

nem én használok sennheisert,haver, egy sansával,......olvasd el figyelmesebben

[ Szerkesztve ]

(#15829) hoffman_ válasza themebuilder (#15820) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ha pénzhez jutok akkor bőven nincs prioritása a lejátszónak, úgyis fülest veszek előbb. Forrásnak azért ez is elág jó, igényesnek tartom magam, de szerintem itt már nem sok különbséget tudnék érezni.

Most a régi kijelzőbe szeretnék több életet lehelni, csak nem tudok hogyan.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15830) Pr3no


Pr3no
tag

Hello!

Egy Sandisk Sansa Fuze-nál a Rockbox kb mennyivel növeli meg az aksi időt?
Illetve megváltozik-e a kinézet/kezelés, ha igen, ezt lehet-e törölni ha nem tetszene?

(#15831) Robinhofan válasza toth87 (#15827) üzenetére


Robinhofan
csendes tag

Tedd azt. De marhára nem egy árban van a két termék. És akik 10ezerig akarnak venni lejátszót inkább vegyenek egy clip+ mint valami gagyi noname markát ami nem csak üzemórában lesz gyengébb hanem dobható a kukába pár nap után.
Egyébként nekem semmi kifogásom nincs a clip+ üzemidejével. Hetente max kétszer töltöm úgy hogy napi legalább két órát használom. Szerintem mindenki gépezik annyit hogy rádugja mikor lemerülőben van.
Te meg legyél boldog a Cowonnal, ha már ennyi pénzt rááldoztál. Csak azt nem értem erre hogy a francba nem jössz rá magadtól hogy itt vered magad azzal hogy sokkal jobb a cowon. NYILVÁN!. Akinek van pénze arra hogy megengedje úgyis drágát fog venni és beírja mennyiért gondol venni. Annak nyilván nem clippet fog ajánlgatni senki. Majd akkor legyél okos fiú ha abban az ártartományban kell jobbat ajánlani a clip+nál.

[ Szerkesztve ]

(#15834) PHM válasza toth87 (#15827) üzenetére


PHM
addikt

Azt javasolsz, ami neked szimpatikus. (És nem olyat, amit kérdeztek.)
Ha nem tűnt volna fel, az egyik elsődleges szempont az olcsóság volt.
A Cowon nem ez a kategória.
Olvasd el schawo hozzászólását figyelmesebben, aztán menj
a fülhallgatós topikba tájékozódni a fülhallgatók közti különbségről.
A korábbi off topic megjegyzésem szerintem megerősítést nyert... :)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#15835) tope válasza toth87 (#15832) üzenetére


tope
addikt

A vitának végett vetve, akkor írd meg hogy 10.000 Ft környékén (mert sokaknak nincs rá több) milyen lejátszót ajánlsz, ami hangminőségben, és akkuidőben jobb (egyébként erre van a 2 év gari, szóval ha rossz az akksija, akkor csere, és nem hinném, hogy sok lejátszó lenne 2 év garival).

(#15836) toth87 válasza hoffman_ (#15833) üzenetére


toth87
tag

ennek mi köze van a tagsági idöhöz??????nem tudom te hány éves vagy,engem ne öcsézzél le,24 vagyok,16 éves korom óta melózok

mondjuk ezt ajánlanám :http://www.bemutatoterem.net/Termek/sony-walkman-nwz-b162f-mp3-lejatszo-2-gb-kek-p73478.html

nekem a multkor hibásat küldtek de pár napon belül megcserélték és most fasza,akkor vettem a cowon-t is

[ Szerkesztve ]

(#15837) PHM válasza toth87 (#15836) üzenetére


PHM
addikt

Van benne "sleep timer"?
Csak mert ez volt a másik előfeltétel.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#15838) Tim82 válasza schawo (#15826) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én is használtam Cowont (D2) CX300-zal. A Cowon még megvan, a CX300-at elajándékoztam, helyette egy Brainwavz Alpha van most. Igaz, nem is fikáztam más füleseket/lejátszókat a topikban. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15839) condemned22 válasza toth87 (#15832) üzenetére


condemned22
csendes tag

Én igazat adok,már a 6000-töl jövő hozzászolásokban sansa a menö,,,észre sem veszitek,de tényleg szinte mindig sansa ...ezt nem értem????

(#15840) toth87 válasza PHM (#15837) üzenetére


toth87
tag

az nincs benne,de viszont szépen szól,és a megabass erös benne...

condemned22 :köszi,uhh végre valaki,........

[ Szerkesztve ]

(#15841) themebuilder


themebuilder
senior tag

iRiver E-300 - Hófehér elegancia

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15842) chubii


chubii
senior tag

Sziasztok!
Ma sikeresen "levált" a csiptető a Clip+-omról hála a figyelmetlenségemnek, a talpamnak és a testsúlyomnak :) Szerintetek visszacserélnék gariba, vagy meg se próbáljam ?

[ Szerkesztve ]

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#15843) themebuilder válasza chubii (#15842) üzenetére


themebuilder
senior tag

Nem rendeltetésszerűen használtad, így nem érvényes rá sajnos a garancia.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15844) chubii válasza themebuilder (#15843) üzenetére


chubii
senior tag

áh, szuper. Legbellül azért bíztam benne,hogy ki lehet magyarázni valahogy, de végülis ettől még ugyanúgy működik, nincs olyan nagy gond. Köszi!

[ Szerkesztve ]

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#15845) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Sansa nyilván nem tökéletes, mint ahogy egyik lejátszó sem, de nem csoda, hogy ennyit ajánlják, mert még hibáival együtt is jó az ár-érték aránya és széles rétegek igényeinek felel meg. Cowon/iRiver meg megint nem egy kategória a SanDisk-el mint (jóval kevesebben is veszik), ahogy egy HiFiMAN-nak (ez meg ultra rare kategórai, nem sok embert tudnék mondani aki ilyennel jár) sem konkurencia a koreaik kettőse. A magasabb árhoz általában magasabb teljesítmény is tartozik, kivéve ha valaki mellényúl és egy raklap kakát vásárol lejátszó néven. :D

[ Szerkesztve ]

(#15846) hoffman_ válasza hoffman_ (#15833) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hát, akárhogy is nézem, ez megdöglött. Sajnos ahogy nézem nem csak kijelzőbaja van. Kénytelen vagyok beújítani egy lejátszót is majd. Addig egy HTC Desire S van, az vajon mennyire jó forrás, ha csak 320as mp3 megy róla?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15847) bwoay válasza condemned22 (#15839) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem csodálom, hogy igazat adsz a másodregednek...

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#15848) hoffman_ válasza bwoay (#15847) üzenetére


hoffman_
nagyúr

lol :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15849) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Üdv!

Érdeklődnék, hogy esetleg valaki került-e már valamilyen kapcsolatba Sony NWZ-S764-el. Mp4-et szeretnék venni. Régebben volt egy A815-öm, csak jó tapasztalataim vannak róla. Szerintem remekül szól, a képe is szép (igen, én néztem rajta filmeket, sorozatokat, és majd most is tervezek). Egyedüli hátránya a mindössze 2GB-os tárhely. Szóval gondoltam maradok a Sony mellett. Az A kategóriát preferálnám (ugye erről van tapasztalatom), meg ahogy nézegettem utána úgy vettem észre, hogy ennél a szériánál mentek rá legjobban a hangminőségre. De sajnos ez a fajta igen drága, legalábbis a keretbe már nem fér bele a min 8GB-os modellek. Így kinéztem ezt az NWZ-S764-et. Árban még talán elmegy, de vajon hangzásban milyen? Ha valakinek van valamilyen tapasztalata, kérem ossza meg velem. Illetve ha valaki hallotta már az A és az S kategóriának valamelyik modelljét, hogy melyik szól jobban.

(#15850) PR0JECTNR56 válasza bwoay (#15847) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Ejnye, ejnye. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.