Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50251) bul07 válasza csako (#50250) üzenetére


bul07
nagyúr

Köszi sikerült
Abban az ablakban nem-re és OK-val be kell zárni az egészet akkor menti a kikapcsolást

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#50252) netpeti98


netpeti98
addikt

Dawn project or the end of Aurora

Röviden: megszűnik az Aurora csatorna. Az Aurora felhasználók automatikusan a Beta csatornára lesznek átállítva. A Developer Edition a jövőben a Beta alapjaira fog épülni.

[ Szerkesztve ]

(#50253) duke


duke
aktív tag

Sziasztok .

Lehet valamit kezdeni firefox iszonyu memoria hasznalataval ?
Regebben is durva volt, de mostmar elerte a hasznalhatatlansag szintjet.
Fel oraval inditas utan mar 2 Gb vagy tobb memoriat foglal, es ezzel aranyossan hasznalhatatlanul lelassaul.
Korabban napi 1-2 ujrainditassal elvolt, mostmar fel orankent kell mindent bezarni ujrainditani, mert ha nem is fagy le, de kb a lefagyassal egyenertekuen lelassul.

Amellett hogy rohejes lenne, felollem 6 Gb memoriat is hasznalhatna, ha egyebbkent nem lasssulna le.

Mostmar tenyleg kivancsi lennek, mi rossebbre hasznal egy bongeszo annyi memoriat, amivel nem reg, meg komplett gepek jol elfutottak ?
Meg ha ez egy ingyenes program is, ennyire hogy lehet valamit szarul programozni ?

(#50254) Matthewus válasza DS39 (#50229) üzenetére


Matthewus
őstag

Próbáld ki ezzel: [link]

(#50255) DS39 válasza Matthewus (#50254) üzenetére


DS39
nagyúr

Köszi, ez megvolt nekem is, csak ugye itt nem sima szöveget kell beadni neki, hanem sima szövegnek kinéző unicode karaktereket. amire ebben a hsz-ben rá is jöttem. [link]

(#50256) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani a FF-hoz olyan kiegészítőt, ami keresésnél a scrollbar-on is mutatja, hogy az oldalon hol találhatóak a keresett szavak? Olyasmit keresek ami a Chrome-ban alapból van. A másik amit keresek valami fasza reklámblokkoló, melyik lenne a legjobb választás?

[ Szerkesztve ]

(#50257) csako


csako
veterán

A Firefox támogatja a Dolby Atmos-t? Most lett natív támogatása a Windows 10 Alkotói frissítéssel, ezért kérdezem.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50258) Fandango válasza Ronam (#50256) üzenetére


Fandango
veterán

Reklám ellen uBlock Origin vagy AdGuard

(#50259) Beren válasza Ronam (#50256) üzenetére


Beren
tag

(#50260) Ronam válasza Fandango (#50258) üzenetére


Ronam
addikt

(#50259) Beren : Feltettem az AdGuard-ot, a Findbar tweek is fasza, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#50262) Kékes525


Kékes525
félisten

Ez pontosan mit csinál, ha megnyomom (Firefox 52.0.2 (64 bites))? Mit töröl?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50263) csako válasza Kékes525 (#50262) üzenetére


csako
veterán

Minden kiegészítőt és beállítást, csak a könyvjelzők, előzmények, sütik maradnak meg.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50264) netpeti98 válasza Kékes525 (#50262) üzenetére


netpeti98
addikt

(#50265) Kékes525 válasza netpeti98 (#50264) üzenetére


Kékes525
félisten

Erre gondoltam. Gyakorlatilag egy szűz telepítést csinál. Még jó hogy nem nyomtam meg. Habár nem lett volna tragédia a FEBE mindent (teljes profilt) ment.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50266) erikke17


erikke17
őstag

Üdv.

Ezt azt takarja ha újratelepítem vagy rátelepítem újból akkor 64 bites lesz az FF? :)

Windows 7+ users on 64-bit OS can select 32-bit or 64-bit versions in the stub installer 53-as changelogba találtam.

Előre is köszi.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#50267) csako válasza erikke17 (#50266) üzenetére


csako
veterán

Ez azt jelenti, hogy a telepítőben kiválaszthatod, hogy melyik fajtát szeretnéd.
A kettő megfér egymás mellett :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50268) erikke17 válasza csako (#50267) üzenetére


erikke17
őstag

Igen így akartam leírni :D

Viszont érdemes váltani 64bitre? Megtaláltam, hogy kell átlépni csak nem tudom profilom könyvjelzőm mindenem megmarad e?

[link]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#50269) csako válasza erikke17 (#50268) üzenetére


csako
veterán

Minden marad, az érdemesség részemről vitatott, de már csak a placebo miatt is jobb a 64bit... :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50270) donmackó


donmackó
őstag

Üdv!

Mobilos FF-nál frissítés után megjelent egy nagy + jel a keresőben. Eltüntethető ez valahogy, mert nagyon ronda (jelölve a képernyőképen):

Release the cable hounds!

(#50271) Kékes525


Kékes525
félisten

A frissítésre való állandó kérdés hogyan tüntethető el, hogy a következő indításkor ne zavarjon? [link] Elfelejtették odatenni a végleges elutasítást. Az ilyen jellegű kérdéseket általában úgy szokták feltenni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50272) Kékes525


Kékes525
félisten

Mi a lényegi különbség a "-new-instance" és a "-no-remote" között? Pontosabban mit jelent az, hogy "Ne fogadjon el vagy küldjön távoli parancsokat"? Milyen távoli parancsokat? Mikor elég és mikor nem a "-new-instance" használata? Én csak azt szeretném, hogy egyszerre több profilt is tudjak egymástól függetlenül használni. Melyik a jobb választás a "-p -no-remote" vagy a "-p -new-instance"? Most a "-p -no-remote" parancsot használom 3 profil választásához.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50273) Adler válasza Matthewus (#50210) üzenetére


Adler
aktív tag

Köszönöm Mindenkinek a segítséget (Csako, Matthewus)! :R

Először kipróbáltam azt, hogy egy progi segítségével felfrissítettem 1703-ra a win10-et. Leteszteltem a Firefox 51-es verzióval, így minden jól ment. Utána a FF-t 52.02-re frissítettem és azóta tökéletesen megy. A legújabb Flash-t viszont nem bántottam. Ezek alapján lehet, hogy nem a Firefox vagy a Flash volt a rossz, hanem valamilyen windows frissítés kavart be, mivel párom gépén is frissült az operációs rendszer és utána nála is jelentkezett a probléma(nála is megoldotta a 1703-as frissítés).

Köszönöm még egyszer Mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#50274) Rimuru válasza Kékes525 (#50272) üzenetére


Rimuru
veterán

pl ha terminalban kiadsz egy firefox --foo parancsot azt megkapja a futo firefox (ha van ilyen es figyel), o dolgozza fel a "tavoli parancsot", viszont a no-remote kapcsoloval megadod hogy ne figyelje ezeket. A te esetedben valoszinu mindegy mit hasznalsz, mondhatjuk hogy inkabb a "power usereknel" van ertelme.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#50275) Kékes525 válasza Rimuru (#50274) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50276) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Miért nem akar ez a mostantól minden hasonló fájllal dolog működni?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#50277) csako válasza Bjørgersson (#50276) üzenetére


csako
veterán

Bizonyos helyeken nem működik, nagyon régen téma volt a topikban, már nem emlékszem az okra, de ez az addon megoldja a problémát.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50278) Bjørgersson válasza csako (#50277) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszönöm a gyors választ! Valami about:configban való turkálással nem lehet megoldani? :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#50279) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Hátha valakit még érint: az 53-as frissítéssel megszűnt a Windows XP támogatása, újabb verzió már nem fog rá jönni, csak biztonsági frissítések, azok is már csak őszig.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#50280) erikke17 válasza csako (#50269) üzenetére


erikke17
őstag

Sikerült felraktam minden meg maradt :)

Viszont nekem ez fura about:support részen:
Döntésnapló

D3D9_COMPOSITING
disabled by default: Disabled by default

DIRECT2D
unavailable by runtime: Failed to acquire a Direct2D 1.1 factory

GPU_PROCESS
unavailable by runtime: Multi-process mode is not enabled

Ezek szerint nincs hardveres gyorsításom?

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#50281) csako válasza erikke17 (#50280) üzenetére


csako
veterán

A D3D9 nem baj, D3D11-en dolgozik. (dolgozna)
A GPU_PROCESS akkor lesz, ha bekapcsolod a beállításokban a multi-process-t (Az általános fülön lesz, nem tudom minek fordították, nekem a második pipálási lehetőség)

A DIRECT2D viszont probléma... Milyen op.rendszer van fent? Frissítések közül minden fent van? Windows 7 esetén kell a "Platform Update"

(#50278) svensson: Nem tudok ilyet.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50282) erikke17 válasza csako (#50281) üzenetére


erikke17
őstag

GPU_Process érdemes bekapcsolni? (beállításokban nem találtam meg)

D2D: Win7 64bit, emlékem szerint 32 bites FF-el ment talán, oh SP1-em nincs fent. Akkor ez így halott?

about:configban ezek jöttek ki d2d és direct2d-re:

gfx.crash-guard.d3d11layers.feature-d2d;true
gfx.driver-init.feature-d2d;true
gfx.direct2d.force-enabled;true
gfx.direct2d.disabled;false

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#50283) csako válasza erikke17 (#50282) üzenetére


csako
veterán

Nekem gyorsított rajta valamennyit, ha be van kapcsolva.
SP1 nélkül nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50284) erikke17 válasza csako (#50283) üzenetére


erikke17
őstag

Akkor d2d storno. :)

D3D9 compositing meg akkor D11-en dolgozik.

Multi processt kipróbálom.

Ez így oké a bekapcsolására: [link]

Hopp ez igy nem jó ilyenem nincs ott, valami más kell akkor :)

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#50285) csako válasza erikke17 (#50284) üzenetére


csako
veterán

Nálam így van:
browser.tabs.remote.autostart -> true
browser.tabs.remote.disabled-for-a11y -> false

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50286) HZoli87 válasza csako (#50283) üzenetére


HZoli87
veterán

Érdekes ez a GPU_PROCESS, about:support oldalon én sem találom (Windows 7 minden frissítéssel, 64 bites Firefix 53.0 + alapból bekapcsolt multi process, GTX 1050 Ti).

Hogyan tudom bekapcsolni vagy egyáltalán érdemes?

(#50287) Matthewus válasza HZoli87 (#50286) üzenetére


Matthewus
őstag

Vannak videokártyák/driverek, amikhez nem engedélyezett, de szerintem ettől függetlenül meg kellene jelennie az about:support oldalon.

(#50288) csako válasza HZoli87 (#50286) üzenetére


csako
veterán

about:config -> layers.gpu-process.dev.enabled -> true (ha nincs létre kell hozni)
Próbáld ki, aztán kiderül, hogy érdemes-e, én nem tudom :D nekem egy icipicit jobbnak/gyorsabbnak tűnik mióta külön folyamaton van.

Más: én a létrehozható folyamatok számát is felnyomtam egy magas számra (20) így minden fül külön van, mint pl. a Chrome-ban. (54-es óta a fül neveknél megjelenik a folyamat száma is, így tudni melyiket kell kilőni, ha befagy)
dom.ipc.processCount -> 20 (de akármennyi lehet, én nem szoktam sok füllel dolgozni)

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50289) fcc


fcc
aktív tag

Helló!
Tudja valaki mi a hiba oka, amiért hiányzik a helyi menü gombjaiból a billentyű parancs kombináció?

(#50290) ztoldy válasza fcc (#50289) üzenetére


ztoldy
senior tag

ALT gomb megnyomására előjön? Ha igen akkor rendszerbeállítás okozza.

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#50291) fcc válasza ztoldy (#50290) üzenetére


fcc
aktív tag

Közben rájöttem, hogy böngésző hiba. Van egy portable 52.0.2 firefoxom ott még jó. Ha lefrissítem az 53-asra akkor ilyen lesz. :(((

[ Szerkesztve ]

(#50292) hackeeeee válasza fcc (#50291) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez az 53-as verzióval jött elő.

Pár verzióval ezelőtt volt már ilyen hiba, ahhoz is kellett pár hét, hogy javítsák.

Véleményem szubjektív...

(#50293) Matthewus


Matthewus
őstag

A beállításoknál másnál is angol lett pár szöveg?

(#50294) hackeeeee válasza Matthewus (#50293) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igen.

Nem nagyon tudom eldönteni, hogy ez a frissítés vajon miért került ki. Elég sok hiba van benne. :(

Véleményem szubjektív...

(#50295) movax válasza hackeeeee (#50294) üzenetére


movax
őstag

Fél napig volt fenn, aztán ment vissza az 51-es.

(#50296) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
A böngésző indításakor ez fogadott,majd a névjegy menüben sikerült a frissítés.
Ez miért van?

(#50297) movax válasza Kezdő vagyok (#50296) üzenetére


movax
őstag

Nálam az 53-as előtti 52.x-es verzió dobta ezt a hibát, ne foglalkozz vele, ha sikerült frissíteni 53-asra.

(#50298) Kékes525 válasza Matthewus (#50293) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez a legkisebb problémám vele. Nekem a 64 bites helyett a 32-est tette fel az automatikus frissítés.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50299) n1nja


n1nja
tag

Sziasztok!

Hogy tudnám rávenni a Firefox-ot, hogy az Nvidia kártyát használja? Nvidia vezérlőpultban hozzárendeltem már a nagyteljesítményű kártyát, de az about:support oldalon inaktívnak mutatja, még mindig az Intel HD3000 a megjelenítő.
Windows 10 Pro 1703 x64, Firefox 53 (x86), Lenovo V570 laptop, Nvidia Geforce GT525M, optimus techológia.

Köszi!

(#50300) movax válasza n1nja (#50299) üzenetére


movax
őstag

Ha szüksége lesz rá, magától aktiválja. De nem valószínű, hacsak nem valami valós renderelésű grafikát futtatsz böngészőben.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.