Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49251) t-joco


t-joco
tag

Üdv! Mitől lehet,hogy belassul nálam a mozilla,ha több ablak van megnyitva? néztem feladatkezelőben,sokszor 100% hoz közel terheli a procit. ennyire gépigényes lett a böngésző,vagy valami beállítás miatt lehet ez?! a gépem nem mai darab már,2 magos amd proci...

(#49252) Apaxp válasza Fandango (#49247) üzenetére


Apaxp
senior tag

50.1.0 verzióban beállítva nálam működik

about:config

privacy.userContext.enabled /átállítani true

[ Szerkesztve ]

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#49253) Fandango válasza Apaxp (#49252) üzenetére


Fandango
veterán

Köszi, valóban!

(#49254) #16695808 válasza Apaxp (#49252) üzenetére


#16695808
törölt tag

mire jó ez a konténerlap?

(#49255) Fandango válasza #16695808 (#49254) üzenetére


Fandango
veterán

(#49256) Normi™ válasza #16695808 (#49254) üzenetére


Normi™
őstag

Olvass vissza pár h.sz.-t + nézd meg ezt.Ilyen lesz a firefox-ban is,illetve ezek szerint már van is.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49257) movax


movax
őstag

Hopp, ez a konténeres dolog haszos.

Azt hol lehet megnézni, hogy az egyes konténerprofilok miben térnek el, egyéni beállításaik, stb. ? Vagy ez csak négy külön profil, ugyanazokkal a jellemzőkkel, a lényeg az, hogy el legyenek különítve?

Bocs, benne van a linkelt írásban.

Óóóó, és megjegyzi, hogy pl. a work-módban megnyissa a másik postafiókot. Na, ez qrva hasznos, úgy néz ki, szedhetem le a Multifox addont. Meg hát ugye a privacy, sütik, egyebek. Nahát, régóta ez a legjobb fejlesztés a FF-ban.

[ Szerkesztve ]

(#49258) Syl válasza movax (#49257) üzenetére


Syl
nagyúr

Már csak azt kellene valahogy megoldani, hogy a könyvjelző ezt automatikusan tudja kezelni.
Érthetőbben:
Van egy személyes és egy munkahelyi gmail-em, két ikont helyezne ki a könyvjelzősávra amik a megfelelő profilba töltik be a levelezőt.

Most ez csak úgy tud működni, hogy a könyvjelzősávon csak egy gmail ikon lehet, vagyis előtte kell kézzel megnyitnom a megfelelő konténerlapot.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49259) Chandler


Chandler
senior tag

Sziasztok,
Nem vagyok benne biztos hogy jó helyre írok, de nem akartam emiatt új témát nyitni.
A következő számomra rettentő érthetetlen helyzettel állok szembe:
A mega.nz cloud szolgáltatást használom, és teljesen rendben működik a sync. Nemrég internet szolgáltatót váltottam, és a szolgáltató váltás óta a mega.nz weblap nem érhető el az otthoni nettel, mert az SSL certificattel gond van, de csak akkor, ha az új netre vagyok csatalkozva. Tehát pl a kávézóba lemegyek a wifire, ott ugyanazon a laptopon behozza a firefox a mega.nz-t, míg az otthoni hálózaton nem. A sync működik itthon is az alkalmazással, de a weblap nem.

Ezt írja ki, és másik böngészővel is ugyanez a probléma.

"mega.nz uses an invalid security certificate. The certificate is only valid for the following names: *.services.belgium.be, services.belgium.be Error code: SSL_ERROR_BAD_CERT_DOMAIN"

És ugyanez van a többi gépen is itthon, tehát valamitől a net kapcsolattal van gond. Viszont bármelyik másik SSL website simán bejön és működik, csak ez az egyetlen nem.

Bármi ésszerű magyarázatot tudna adni valaki? És esetleg megoldást?

(#49260) movax válasza Chandler (#49259) üzenetére


movax
őstag

Szolgáltatói domain-tiltás lehet? Tudjuk, hogy a Mega miatt nem éppen apácazárda-jellegű tulajdonságaiért volt botrány korábban.

(#49261) Kékes525 válasza Kékes525 (#49242) üzenetére


Kékes525
félisten

A probléma ezzel megoldva: Enhancer for YouTube

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#49262) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

IOS-en használom a Firefoxot. Milyen reklámblokkolót javasoltok alá?

(#49263) Syl


Syl
nagyúr

Sok éve használom a firefoxot (előtte Netscape-t), de néha kiborít :(((
Most például minden egyes indításkor alapértelmezettre áll az eszköztár és a testreszabás mező (hamburger menü)...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49264) Matthewus válasza SG3rg0 (#49262) üzenetére


Matthewus
őstag

Semmilyet, iOS-es Firefoxhoz nem lehet kiterjesztéseket telepíteni.

(#49265) Syl válasza Syl (#49263) üzenetére


Syl
nagyúr

Na fa**a! Úgy tűnik valami bekerült a sync adatok közé ami kiheréli a taskbar-t, mert a probléma Nightly alatt is előjött... :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49266) DS39 válasza Matthewus (#49264) üzenetére


DS39
nagyúr

lol, ios-en mindenki reklámokat nézeget?
(nem ismerem a platformot, de gondolom safarin még annyira sem lehet, chrome van?)

[ Szerkesztve ]

(#49267) Matthewus válasza DS39 (#49266) üzenetére


Matthewus
őstag

Kiterjesztésként nincs reklámblokkoló, külön programként lehet telepíteni.

(#49268) Noxy válasza DS39 (#49266) üzenetére


Noxy
veterán

Látszik hogy nem ismered a platformot.

-1 Jailbrekelt iOs-n ott van az Adblocker tweak. (2$) Évek óta használom. Safari 0 reklám.
-2 AppStore: AdBlock Ez nem csak a böngészőkből szedi ki a reklámot, hanem az ingyenes Appokból is. Pld: Mindig Tv, Speedtest stb.. meg az ingyenes játékokból is
-3 Adblock Plus (ABP): Remove ads, Browse faster without tracking
-4 Adblock Browser
Hirtelen csak ennyit találtam.
Úgy hogy ne aggódj, iOs-n sem kell reklámokat nézegetni. :P

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#49269) Daemos


Daemos
tag

Sziasztok.

Szeretném megkérdezni hogy a Firefox Nightly kiadását magyar változatba le lehet tölteni, vagy valahogy olyanná varázsolni ? :)

Köszönöm.

(#49270) Matthewus válasza Daemos (#49269) üzenetére


Matthewus
őstag

[link] Keresőbe Firefox Nightly és az első találat, nincs eldugva.

(#49271) Syl válasza Matthewus (#49270) üzenetére


Syl
nagyúr

Így nem kell még kereső sem :B
Nightly

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49272) Rivaul


Rivaul
addikt

Sziasztok. Facebookra lépve ez a kép fogad és sehogy nem jön be rendesen. Explorerből megy és telefonról is szóval a ffox a ludas. Más oldalon is egy két kép helyett ilyen szöveges üzenetet hagy de csak néhánynál. Viszont facén az egész oldal ilyen "bibliai". mi lehet a hiba és hogyan orvosolhatnám?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#49273) Daemos


Daemos
tag

Köszönöm szépen mindkettőtöknek, hálás vagyok! :R :R

(próbáltam keresni mindenhol de úgy néz ki bamba voltam... én nem találtam meg ezt a fajta linket :(

(#49274) lck válasza Rivaul (#49272) üzenetére


lck
senior tag

Ctrl+F5 ?

(#49275) Normi™ válasza Rivaul (#49272) üzenetére


Normi™
őstag

Szia!

Két találat is volt a keresőben,mindkettő Kaspersky vírusirtóval jött elő és a vírusirtó beállításainál a privát böngészési mód kikapcsolása meghozta a javulást.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49276) Rivaul válasza Normi™ (#49275) üzenetére


Rivaul
addikt

Szia!

Valószínű az lesz a ludas mert Kaspersky van fent nekem is. Le van írva hogy merre is keressem ezt az opciót mert így nem találom. A keresőt is használtam volna de nem igazán tudtam megfogalmazni mit is írjak erre :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#49277) Normi™ válasza Rivaul (#49276) üzenetére


Normi™
őstag

Itt elvileg mutatja,de átrakhatták máshova is,de egy próbát megér.

(#49278) Rivaul : Szívesen!

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49278) Rivaul válasza Normi™ (#49277) üzenetére


Rivaul
addikt

Sikerült vele. Nagyon szépen köszönöm. :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#49279) t-joco


t-joco
tag

Üdv! Mitől lehet,hogy belassul nálam a mozilla,ha több ablak van megnyitva? néztem feladatkezelőben,sokszor 100% hoz közel terheli a procit. ennyire gépigényes lett a böngésző,vagy valami beállítás miatt lehet ez?! a gépem nem mai darab már,2 magos amd proci...

(#49280) Normi™ válasza t-joco (#49279) üzenetére


Normi™
őstag

Szia!

Ugyanezt a kérdést nem is olyan régen feltetted,nem érkezett rá válasz.Nem véletlenül.Az adatlapod nincs kitöltve,ebből kifolyólag ember nem tudja milyen hardver van mögötte,az,hogy két magos amd elég kevés.A Firefox verzióját szintúgy nem tudja senki ahogy a telepített add-on-okat,beállításokat sem,az operációs rendszeredről nem is beszélve.Azt sem ártana tudni,hogy futtattál-e kártevő kereső programot/okat.Kérlek próbálj meg egy kérdést egyszer feltenni és a válaszadáshoz adj meg minden információt mert itt senki sem gondolatolvasó,neked is könnyebb lesz mert kapsz rá választ.Ne vedd támadásnak,inkább segítségnek.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49281) Rider74


Rider74
tag

Sziasztok!

Hosszú évek óta vagyok elégedett Firefox felhasználó de így még nem jártam...Egyik pillanatról a másikra eltűnt az összes elmentett jelszó és belépőkód a Firefoxból. Az eszközök /beállítások/ biztonság/ mentett bejelentkezésen belül tök üres minden.
Ilyenkor mi van?

Esetleg van lehetőség a visszaállítására valahogy?

A win visszaállítást évekkel ezelőtt kikapcsoltam.
És utoljára valamikor 2016 év elején mentettem a könyvjelzőket.
Bár azok most is megvannak.
Sajnos megszoktam és a kényelme miatt már nem is rögzítettem a jelszavakat az utóbbi években alternatív helyen.
Még ide a PH-ra belépéskor is csak nagy nehezen találtam ki vajon melyik e-mail címemmel regisztráltam... 10 éve.

Üdv Jose

[ Szerkesztve ]

(#49282) mekker válasza Rider74 (#49281) üzenetére


mekker
őstag

%appdata%/Mozilla általában ez a profilok mappája. Egyébként pedig Firefox Sync-et érdemes bekapcsolni majd, az elment mindent felhőbe.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#49283) Rider74 válasza mekker (#49282) üzenetére


Rider74
tag

Köszi a választ, sajnos nem igazán vagyok előrébb.
A Profil mappát megtaláltam, de azon belül vajon van valahol egy korábbi elmentett változata a mentett jelszavaknak?
Egyáltalán melyik a jelszavakat tartalmazó file a sok közül?

Üdv,

[ Szerkesztve ]

(#49284) mekker válasza Rider74 (#49283) üzenetére


mekker
őstag

Itt le van írva mit hol találsz részletesen:
"Your passwords are stored in the key3.db and logins.json files. "

Az a baj, hogy ami elveszett, azt nem nagyon tudod visszaállítani. Akkor tudod visszaállítani, ha ott van a profiles mappában a régebbi profilod mappája is, azaz legalább két krix-krax nevű mappát találsz az %APPDATA%\Mozilla\Firefox\Profiles\ -ban, vagy ha be volt állítva korábban egy Firefox Sync fiók, ami mentette a jelszavakat.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#49285) Noxy válasza Rider74 (#49281) üzenetére


Noxy
veterán

Használd ezt. 100% hogy mindig minden meglesz ezután. [link] Mentésre rakhatsz psw is.
Könyvjelzők extra mentésére mehet még az xmarks

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#49286) Apaxp válasza Rider74 (#49281) üzenetére


Apaxp
senior tag

A visszaállítást nem tudom de a jövőre vonatkozóan a LastPass kiegészítő használata melegen ajánlott. Van google chromehoz is így a jelszavak külön vannak a böngészőtől.

[ Szerkesztve ]

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#49287) Syl válasza Apaxp (#49286) üzenetére


Syl
nagyúr

Én online nem teszek jelszavat. Főleg nem olyan helyre, amit évente többször feltörnek ;]
KeePass - platformfüggetlen (linuxon, windowson, androidon használom)
Firefoxhoz meg KeeFox bővítmény.
A kdbx állományt meg rendszeresen mentem nas-ra, mobil vinyóra, táblagépre.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49288) Noxy válasza Syl (#49287) üzenetére


Noxy
veterán

Én az 1Password-t használom.
Kezdjek aggódni? :U

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#49289) Apaxp válasza Syl (#49287) üzenetére


Apaxp
senior tag

Az sem rossz, én is használom. Csak az vele a bajom hogy mindig elfelejtem elindítani a keepass programot. Mivel indításkor be kell írni a mesterjelszót, így a windózzal való együtt indításnak nem sok értelme van. :D A firefox sync is onlány védi a jelszavakat :D

[ Szerkesztve ]

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#49290) Syl válasza Noxy (#49288) üzenetére


Syl
nagyúr

Én online jelszókezelőknek nem hiszek. Mondanak magukról minden szépet és jót. Ilyen titkosítás, meg olyan biztonság, a valóságban meg lehet, hogy csak egy sima txt-ben van minden adat :B

(#49289) Apaxp

A firefox sync-ben azóta nem használom a jelszó mentését, amióta átálltak erre a sima jelszavas rendszerre. Evidens, hogy azért tették, hogy a hárombetűsek akadály nélkül olvashassák az adatokat.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49291) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok,

A firefox most épp nyomtatókeresés közbe adta meg magát. De kb. napi szinten szembesülök azzal a hibával, hogy egyszer csak a képernyő adott része fekete színű lesz. És ha görgetek lefele akkor csak rosszabb lesz.
Mégis mi a fene okoz ilyet? Most lett elegem belőle, szóval kell vele valamit kezdenem.

Win7 x64 van fent, minden driver a legfrissebb, a ff is a legfrissebb, flash player is.

:R

iPhone 13 Pro Max

(#49292) Normi™ válasza jozsi252 (#49291) üzenetére


Normi™
őstag

Szia!

Én első körben letiltott kiegészítőkkel nézném meg mi a helyzet,ez az alapfelállás.Sajnos attól,hogy legfrissebb a vga driver nem garancia semmire sem,sőt.Ha kiegészítők letiltása nem segít én visszatennék egy régebbi vga driver-t,nekem leginkább olyan problémának tűnik.Illetve még a hardveres gyorsítás kikapcsolását próbálnám ki.

U.i. : Javaslat:Az Adblock-ot cseréld le Ublock Originre,az Adblock már nem hatékony mert eladták a lelküket,az Ublock még erőforrás kímélőbb is.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49294) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Egy GreaseMonkey szkript megírásában tudna valaki segíteni? :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#49295) theooracy


theooracy
aktív tag

Üdv. Mitöl lehet az, hogy a firefoxban (Nighty-ben is) egy csomó oldalt egyszerűen nem engedi betölteni, többek között a google keresőt sem, azt írja, hogy:

"A kapcsolat nem biztonságos
A(z) tulajdonosa a weboldalát helytelenül állította be. Az Ön adatainak ellopását megakadályozandó a Nightly nem csatlakozott ehhez a weboldalhoz."
Mi a bánatot lehet tenni ezzel? Steril új telepítés. :(

(#49296) Matthewus válasza theooracy (#49295) üzenetére


Matthewus
őstag

Milyen vírusirtód van?

(#49297) Normi™ válasza theooracy (#49295) üzenetére


Normi™
őstag

Nem a firefox sara nagy eséllyel.Nod32-nél általános jelenség,de kaspersky-vel is előfordult már.

[link]

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49298) theooracy válasza Normi™ (#49297) üzenetére


theooracy
aktív tag

Ahha. Értem és köszönöm. Nekem is Kaspersky-m van, akkor lehet az a baj.....

(#49299) Normi™ válasza theooracy (#49298) üzenetére


Normi™
őstag

Itt találsz pontos segítséget.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49300) theooracy válasza Normi™ (#49299) üzenetére


theooracy
aktív tag

Köszi. Ha a Kaspersky-ben kikapcsolom a "Titkosított kapcsolatok vizsgálata"-t, akkor működik. A kérdés az, hogy ezzel nem lesz-e gond a biztonság terén? Így hagyhatom-e nyugodtan? :U

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.