Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49552) #27441408


#27441408
törölt tag

Sziasztok, újra feltettem hosszú idő után a firefoxot, tudjátok volt az összebalhézás a noddal, de mivel régen ez volt a kedvencem hiányzott, :) rápróbáltam hátha jó, úgy néz ki most semmi baja, viszont elfelejtettem a fiókom imélcímét/vagy jelszavát, ha csinálok 1 teljesen új fiókot az ugye nem szabály ellenes,? (nem tudom,hogy bármennyi lehet e ezért kérdezem)

Másik kérdés, valahol azt olvastam, hogy a firefox is átfog állni arra a flash verzióra amit a google is használ, és nem fogja a böngésző megtiltani a flash-t, legalábbis én kizileg bekapcsolhatom, ahol mindenképpen kel, ez igaz? (komolyan kérdem, érdemes e visszaszoknom a rókára, nekem 1-2 játéknál webrádiónál még fontos a flash)

még egyet kérdeznék! Volt régebben valamiről szó,hogy a firefox blokkolja a kiegészítőket, ha 1 bizonyos verziószámú FF-nél ha nem alkalmas hozzá, a kedvenceimet fel tudtam tenni, akkor nem kell aggodnóm a továbbiakban ezen kiegészítők miatt, ezeket elviszi majd a firefox? Elnézést a megfogalmazásért a firefox hozzáértők talán értik,mit szeretnék ez ügyben :)

köszi!

[ Szerkesztve ]

(#49554) #27441408 válasza #20749568 (#49553) üzenetére


#27441408
törölt tag

köszi harmadlagos imélcím volt megadva ezért nem emlékszem, de akkor csinálok 1et a fő imélemmel. közben még kérdeztem :B

[ Szerkesztve ]

(#49555) Matthewus válasza #27441408 (#49552) üzenetére


Matthewus
őstag

Flash: az marad, ami eddig is volt, NPAPI, a Chrome PPAPI.

(#49556) #27441408 válasza Matthewus (#49555) üzenetére


#27441408
törölt tag

Köszi, nekem mindegy, ha nem tiltják meg teljesen, csak kézileg kell bekapcsolni. :) a kiegészítőket kell "féltenem" amiket most fel tudtam tenni? Kapásból hónapok óta nem volt firefoxom, nem tudom, hogy ez már az a verzió e ahol szigorúan fogják az addonokat.

[ Szerkesztve ]

(#49557) pinnacle válasza Kékes525 (#49549) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! A másik gépen nincs kiegészítő. Gondoltam a Bitdefender kavar be, de hiába adtam a kivételekhez, nincs változás. Egyébként mi ez a Firefox Sandbox, ezt nem nagyon értem. Kiválthatná a Sandboxie-t is akár? security.sandbox.content.level 3-al is gond nélkül megy.

(#49558) csferke válasza kispx (#49532) üzenetére


csferke
senior tag

A lista csak az RSS feed-et olvassa. Az index posztolja ki

:F Sajnos én is így gondoltam, ezért meg kell, hogy állapítsam, az Index-nél meghülyültek. :Y

[ Szerkesztve ]

(#49559) mekker


mekker
őstag

Üdv!
Az lenne a problémám, hogy a notebookomon a Youtube hajlamos igen érezhetően belassítani a felületet. Első sorban akkor jön elő, amikor a feliratkozásból nyitom új lapon a videókat (leállítva). Már egyszerűen kifogytam az ötletekből. Böngésző resetelve, beállítások kipróbálva, addonok újragondolása, ESET IS törölve. Kifogytam az ötletekből.
SSD, i5 5200U, viszonylag friss driverek, Firefox 52.0b1 (32 bites) build.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#49560) Jenne válasza mekker (#49559) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Csak tipp, de egy próbát megérhet.
FF/Eszközök>Beállítások/Speciális/Böngészés/>> itt a Hardveres gyorsítás használata, ha lehetséges elől vedd ki a pipát ha engedélyezve van.[kép]

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#49561) mekker válasza Jenne (#49560) üzenetére


mekker
őstag

Köszi a gyors választ, de valószínűleg nem ez a probléma. Magával a felület renderelésével szenved.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#49562) myke01


myke01
senior tag

Ez még aktuális az Electrolysis bekapcsolása ügyében ? Multi-Process Firefox: everything you need to know

(#49563) FrezeR válasza mekker (#49559) üzenetére


FrezeR
senior tag

Nekem ugyan ezt csinálta bár semmit nem állítottam előtte, egyik napról a másikra ilyen lett. Sőt nekem nem csak belassul de minden új listaelemre kattintás után bezárt a böngi. Nem összeomlott hanem egyszerűen eltűnt és nyithattam meg újra.

(#49564) mekker válasza myke01 (#49562) üzenetére


mekker
őstag

Elvileg betaban már default engedélyezve van, illetve jó eséllyel a normál verzióban is. about:config > browser.tabs.remote.autostart.2 > true

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#49565) myke01 válasza mekker (#49564) üzenetére


myke01
senior tag

na jah , csak nálam a kiegészítők még mindig tiltják ,pedig mindegyik kompatibilis az Electrolizis-sel .
Kész viccosztály ez a böngésző :DD , h még mindig "turkálni kell benne" :D

(#49566) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ezt miért csinálja néha a firefox?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#49567) Digitalpimp válasza Pityu. (#49566) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Én azt bírom benne a legjobban, hogy elindítom, Google kezdőlap, és 10-15%-on megy a proci folyamatosan még betöltődés után is.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#49568) FrezeR


FrezeR
senior tag

Most azt tapasztalom a Youtube kapcsán, hogy ha megnyitom a listákat amelyekre fel vagyok iratkozva, és elkezdem egyesével végignézni kb a harmadiknál beáll az egész oldal és csak tölt,tölt. Nézem a feladatkezelőt és ebben a helyzetben állva a Firefox memóriahasználata rohamosan felkúszik 5 GB-ig majd kilép.

Mi lehet az oka ennek véleményetek szerint? Ez pár napja van így. :U

(#49569) Pityu. válasza Digitalpimp (#49567) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát nekem is fura ez az egész mert az újj verziók előtt ilyen proci terhelés elő sem fordult a régebbiek max a ramot zabálták,ez meg rá szokott a proci zabára :D
Eddig kétszer fordult elő ez a jelenség,csak nem tudom miért,mert régebben ugyan ilyen lapoknál ilyet nem csinált.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#49570) Kékes525 válasza Digitalpimp (#49567) üzenetére


Kékes525
félisten

Használsz reklám- és követésblokkolót friss adatbázisokkal? Nálam csak pillanatszerű a terhelés a Google-on. Lehet, hogy valamilyen reklám okozza.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#49572) kariad


kariad
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretném, hogy a keresőablak keresés után álljon alap helyzetbe vagyis üres legyen a keresőablak!
Ezt eddig SearchLoad Options meg is tette 24ESR verziónál, de a 45 ESR verziót használom és annál már nem engedi letelepíteni! Nem akarom visszatelni túl régi verzió már!

Mi a megoldás?

(#49573) Matthewus válasza kariad (#49572) üzenetére


Matthewus
őstag

Ha jól gondolom ez kell neked: [link]

(#49574) kariad válasza Matthewus (#49573) üzenetére


kariad
senior tag

Pontosan ez köszi!!! :R

Profi vagy ;)

És helyet valami: Easy Youtube Video Downloader Express? Ez sem megy. Vagyis nem tölt le semmit!

(#49575) Digitalpimp válasza Kékes525 (#49570) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ublock van, igen.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#49576) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok. :) BGR-es kijelző esetén kicsit máshogy jelennek meg a betűk, mint RBG-nél.
Plusz még a Windows DPI nagyítás sem hibátlan. Windows ClearType-on is állítani kell, hogy szebb éles betűk legyenek és ne látszódjon nagyítva egyes betűk mellett halvány pirosas árnyék/szellemkép. Még kicsit javítanék a böngészőben is, ha lehetséges.
Találtam pár betűrke vonatkozó beállítást. Ezek közül még érdemes állítani valamelyiket, vagy a mostani FFoxban már nem szükséges?
mozilla.widget.render-mode = 6
gfx.font_rendering.directwrite.force-enabled=true
gfx.font_rendering.cleartype_params.force_gdi_classic_for_families = ""
gfx.font_rendering.cleartype_params.force_gdi_classic_max_size = 6
gfx.font_rendering.directwrite.use_gdi_table_loading = false
gfx.font_rendering.cleartype_params.rendering_mode = 2 vagy 5

Van egy kiegészítő, Anti-Aliasing Tuner, ezt érdemes feltenni? Nem ismerem a beállításait. (újraindítást kér, így nem tudom Sandboxieban kipróbálni.) Véletlen rossz beállítás után a kiegészítőt törölve minden alapra állna vissza?

[ Szerkesztve ]

(#49577) Kékes525 válasza Digitalpimp (#49575) üzenetére


Kékes525
félisten

Próbáld rendszeresen manuálisan frissíteni. Az a tapasztalatom, hogy az automatikus frissítése ritka, lassan követi a változásokat. Másrészt próbálj több adatbázist bekapcsolni. Attól ne félj, hogy ha átfedések vannak az adatbázisok között, az uBlock intelligens, ezeket kihagyja és így nem rontja a működését az esetleges redundanciák, az átfedő adatbázisok. Az adatbázisokból cache-t csinál, ahol már nincsenek redundanciák. Érdemes néha ezeket a cacheket is törölni -én akkor szoktam, ha már sok adatbázis elavult- és utána frissíteni. Akkor megint minden tiszta lappal indul.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#49578) XZoli


XZoli
aktív tag

Követem Fa Nándor útját a Wendéeglobon [link] , de mostánában lefagy az oldal WebGL hiba miatt. Lehet állítani valamit, hogy több memóriát kapjon a WebGL

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#49579) csako válasza XZoli (#49578) üzenetére


csako
veterán

64 bites böngészőt használsz? Ha nem, akkor válts ;)
Más ötletem nincs.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#49580) Digitalpimp válasza Kékes525 (#49577) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ok, köszönöm. :R

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#49581) FrezeR válasza FrezeR (#49568) üzenetére


FrezeR
senior tag

#49568 Valakinek ötlete erre?

[ Szerkesztve ]

(#49582) mekker válasza Krystal_s (#49576) üzenetére


mekker
őstag

Még régebben olvastam valamit a témában, de sajnos nem emlékszem mit. Szerintem kézzel nem érdemes állítani, ha van rá addon, ami ugyanazt csinálja. Érdemes kipróbálni.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#49583) dodoroli


dodoroli
tag

Sziasztok!
Felraktam a 64bites mozillát elsőre baromi gyors viszont a keresésnél még mindig bekeretezi a találatokat.Hogyan lehet ezt normál nézetbe állítani?Köszönöm!

(#49584) DS39 válasza dodoroli (#49583) üzenetére


DS39
nagyúr

Ezt vagy a Google csinálja vagy az a kiegészítő ami odateszi azokat a kis zöld bigyókat a linkek végére.

(#49585) DS39


DS39
nagyúr

A Private Tab kiegészítő (aki használja), nálatok működik?
nálam az új FF verzió óta nem megy, mindig visszatölti a public lapot.

(#49586) dodoroli válasza DS39 (#49584) üzenetére


dodoroli
tag

Kikapcsoltam a kaspersky-t és akkor is olyan a keresési kinézet.

(#49587) Mikiller


Mikiller
aktív tag

Valaki legyen szíves és nézze már meg, hogy a sunshine live rádió oldalon tud-e váltani a stílusok között. Eddig ment, most se FF-el se IE-vel nem működik. Csak a fő rádió szól.

(#49588) csako válasza Mikiller (#49587) üzenetére


csako
veterán

Nekem sem vált, bekapcsolt adblockkal, viszont ha kikapcsolom, akkor jó, csak többször kell kattintani.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#49589) Mikiller válasza csako (#49588) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Köszi, akkor kikapcsolom a blokkolót. Érdekes,mert eddig meg jó volt azzal is.

(#49590) csako válasza Mikiller (#49589) üzenetére


csako
veterán

Kiszűrtem, ezt a kivételt add hozzá a szűrőkhöz, és akkor nem kell teljesen lekapcsolni.

@@||delivery.adam.rmsi.de/ids/*

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#49591) Mikiller válasza csako (#49590) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Azt, hogy is kell csinálni uBlock originnel? :B

(#49592) csako válasza Mikiller (#49591) üzenetére


csako
veterán

Nem azt használom, így nem tudok pontos leírást adni. Ha megnyitod a beállításait, akkor talán a saját szűrőkhöz kell hozzáadni vagy a kivételekhez.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#49593) Mikiller válasza csako (#49592) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Köszi! Megtaláltam, sikerült.

(#49594) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Lehetséges az valamiért, hogy a 64 bites firefox lassabbnak érződik, mint a 32 bites?
Kiegészítő csak 1 van, ublock oirigin.

(#49595) Abrion


Abrion
senior tag

Hová került a kiegészítőben az frissítés kereső link?

(#49596) tequila2007


tequila2007
újonc

Üdv! Fontos segítségre lenne szükségem a FF kapcsán. Próbáltam keresni régebbi hozzászólások közt, de nem találtam.
41.0.2 verzió van most, nem tudom számít-e. A lényeg, hogy időről időre bezáródnak a megnyitott munkalapok. Nem a munkamenet bezárása-funkció a gond, mielőtt azt írnátok. Az be van pipálva. Nem mindig zárja be. Most 2 hétig pl nem volt gond. Aztán gondol egyet, és mire legközelebb bekapcsolom a gépet, csak egy üres oldal fogad. Nem tudtam megállapítani hogy mitől lehet. Nem függ a megnyitott lapok számától. Volt, hogy 100-nál is több lapot visszanyitott, de volt, hogy 5-10 esetén bezárta. Megesett, hogy a bezárogatást egymás után eljátszotta többször. Aztán megint 1-2 hét nyugi volt. Most betelt a pohár!
Léci segítsetek valami megoldást keresni!

több helyen olvastam ezt az about:config-dolgot, belenéztem, de nekem nagyrészt kínai és amit nem értek, nem is merek hozzányúlni.

(#49597) scope2007


scope2007
addikt

Szerintem használj kiegészítőt
Session manager tökéletes
Én sem bízom a gyárban, párszor nekem is elvesztette

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#49598) fradi81


fradi81
veterán

Hello

chrome böngészőből az importálás leáll a jelszavaknál, erre valakinek ötlete?

moto g72, Ninebot d28e

(#49599) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Miket nem alakít ez a firefox,randi time társkeresőnél pl

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#49600) Syl válasza Pityu. (#49599) üzenetére


Syl
nagyúr

Randi társkereső .... Nem válaszol...

Csodálkozol? ;] :DDD :))

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.